Únava, motání, neschopní doktoři, objev zoo a aktuálně léčba

Ahoj všichni, tak píšu první příspěvek na web tohoto zaměření.

2 roky jsem měl problémy s rovnováhou, únavou, nevýkoností, nesoustředěností, pískáním v uších, občasným přepisováním na klávesnici, bolestmi hlavi, hučením v hlavě a mozkovou mlhou.

Nejdříve jsem myslel že je to vyhoření (tak jsem více odpočíval), pak někoho napadlo že by to mohlo být od krční páteře (tak jsem chodil na masáže), no a když jsem se při chůzi a zavření očí začal motat až na spadnutí, doktor na ušním (kde jsem byl už podruhé) mi udělal testy na boreliózu - a vida, pozitivní. To bylo před prázdninami 2017. Po vyloučení neuroboreliózy lumbální punkcí mi v nemocnici udělali další várku testů a našli jen borelku. K*koti.

Díky internetu jsem se ale ihned objednal u p. Dr Klubala, který díky svým zkušenostem a množství testů (na začátku září 2017) odhalil i další koinfekce, tedy dohromady
- borelia garini
- bartonela
- chlamidie pneumo
- anaplasma
- ureaplasma
- yersinie.

To je docela hromada zvířátek :-/

Teď beru 14 dní Minocyclin 2x50mg a Benemicin 2x150mg. Příznaky se torchu zhoršily, ale má to tak prý být a zas nic, co by nedalo přežít.
Proč píšu tento příspěvek?
1. Je určitě hromada lidí, kteří mají stejné či podobné problémy jako já, ale neví proč. Toto by jim mohlo pomoci.
2. Také nás je asi víc, kteří v sobě máme podobnou zoo - pojďme si pomoci. Sdílejme si rady, nápady, myšlenky; děkujme internetu..

 

Doufám, že se brzy vyléčím, a rád bych i nějak pomohl komunitě. Pravděpodobně s informovaností veřejnosti, lékařů a podobně, zatím nemám konkrétní plán. Pokud budete někdo něco připravovat, dejte mi vědět ;-)
 
Držím všem palce!
Tomáš

jenže vyhoření by klidně

jenže vyhoření by klidně spouštěč tvých potíží být mohl.

chronický stress + nedostatek určitých vitamínů a minerálů = kompromitovaný imunitní systém = živná půda pro beberky. Podle mého je ta kauzalita opačně než jak se tvrdí na těchto stránkách, tj. původní příčina je nefunkční imunita (což může mít mnoho příčin od stresu až po vrozené defekty), a breberky nasedají až potom. Borela je nejspíš výjimka, tu může dostat i člověk s fungující imunitou. Ale chronickou chlamydii podle mého zdravý člověk nedostane, protože imunitní systém ji zklikviduje.

to je úžasné, že chceš dělat agitku, ale jsi na začátku a spoustu toho nevíš a pokud akorát rozšíříš řady křiklounů, co budou všude nadávat na "neschopné doktory" a chlamydii obviňovat ze všeho možného i nemožného, tak tomu moc nepomůžeš. Diagnostika těchto infekcí není žádná sranda, interpretace protilátek je svízelná, přímá kultivace intracelulárních patogenů není možná. IgG protilátky proti Cpn má 70 procent populace a vážní potíže jako únava má občas každý, tj. při troše vůle si tu chlamydii diagnostikuje každý.

Ahoj, jo to je všechno možný,

Ahoj, jo to je všechno možný, že pracovní stres a přepracovanost k tomu vést mohla, to nerozporuji.

Co mě ale na tvém komentáři zaráží a mrzí, že v druhé půlce hledáš jen důvody proč něco nejde, místo aby ses zamyslel na tím, jak udělat, aby to šlo. To je podle mě ještě větší problém, než dělat agitku, protože ta alespoň někomu pomoci může, narozdíl od tvého "řešení". V životě se obloukem vyhýbám lidem, kteří přemýšlí tímto způsobem.

Takže pokud tu je někdo, kdo nechce jen fňukat a vymlouvat se, jak to nejde, ale spíš hledá řešení nebo dokce už má nějaké nápady či plán, ať už v počátku nebo už ve fázi realizace, jsem tu.. 

já jsem lékař, navíc

já jsem lékař, navíc psychiatr, takže na tyto věci mám nejspíš trochu jinou perspektivu než ty. Ty potíže co tu udáváš - únavu, točení hlavy, bolesti hlavy atd. - má skoro každý kdo jde k doktorovi. A tvrdit jim všem, že mají infekce jen na základě pozitivních IgG protilátek? Tyto potíže můžou mít spousty různých příčin, od hormonálních poruch (štítná žláza), přes infekce (borelky, chlamydie atd), autoimunity, až po chronický stres, depresi, úzkosti (ty dělají často točení hlavy). A to chceš všechny začít léčit Wheldonem, roky jim cpát antibiotika, pokud oni sami nejsou přesvědčeni, že se tak chtějí léčit?

Jinak mé příznaky byly a částečně ještě jsou dost podobné těm tvým - mozková mlha, točení hlavy, zhoršené fungování psychiky. Antibiotika jsem bral půl roky a neměl jsem pocit, že se někam posouvám, takže jsem začal experimentovat s vitamínama a minerálama, a zjistil jsem, že doplňování vitamínů a minerálů vyvolává stejné herxy jako antibiotika, a navíc aktivuje imunitu. Důležitý je zejména vitamin D + A + E + K2 a pak magnesium, selen, jod, zinek.

http://lassesen.com/cfids/zerobasedprotocol.htm

tento protokol je dle mého velmi rozumná alternativa k antibiotikům, nebo doplněk antibiotického protokolu, pokud se k němu rozhodneš. V poslední době jsem jako velmi efektivní objevil kombinace selen + jod. Navíc sám trpím Hashimotem, který může být způsobený nedostatkem jodu. Pokud chceš zkusit, doporučuju paraořechy (potravina co má nejvíc selenu ze všech potravin na zemi) v kombinaci s pitím Vincentky (má spoustu jodu). Mám po tom celkem pěkné herxy. Začal jsem s tímto protokolem asi před třemi měsíci a řekl bych že se cítím o polovinu líp

Pokud chceš, tak ti to všechno ozdrojuju vědeckýma článkama nebo si prostě googluj "vitamin D immune" "selenium immune" "iodine immune" atd

Pokud jde o to, co já budu dělat, tak možné v budoucnu zkusím napsat grant na výzkum souvislostí mezi nutričním stavem (vitamíny, minerály), imunitou, stresem (dlouhodobá hladina se dá zjistit z vlasů), infekcemi a psychickými poruchami v kombinaci s neurozobrazováním (DTI atd)

Za vyzkoušení by stál i lithium orotát (brát jen 5-10mg denně). V psychiatrii se používá lithium karbonát v dávkách stovek miligramů k léčbě mánií. Lithium orotát se bere v menších dávkách a četl jsem na zahraničních boreliových forech, že jim to hodně pomáhá s psychikou. Něco o lithiu třeba tady

http://www.osel.cz/8790-lithium-prodluzuje-zivot-o-16.html

http://tahomaclinic.com/2010/05/lithium-the-misunderstood-mineral-part-1/

http://tahomaclinic.com/2010/06/lithium-the-misunderstood-mineral-part-2/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25559226

Jak říkám, studuj, jsi ještě na začátku. A pamatuj že věci nejsou černobílé, tak jako je má tendenci vidět spousta lidí tady na foru. Chybí jim celková perspektiva. Vidí jen své potíže, svou nemoc. A postupují od diagnozy k příznakům, ne od příznaků k diagnoze, jak je to běžné v praxi.

  Aha....„Takže tu na fóre …

 

Aha....„Takže tu na fóre … postupují lidé od diagnozy k příznakům, ne od příznaků k diagnoze, jak je to běžné v praxi…. Čože?? To je čo za nezmysel? Kto by preboha "postupoval od diagnózy k príznakom...?" To je ale že taká somarina, že len uvažovať nad tým, považujem za absurdné. 

Neviem si predstaviť pacienta, ktorý by nešiel za lekárom s príznakmi a sťažnosťami, ale s "diagnózou". Neviem si to predstaviť ani teoreticky. 

 

Každý má najprv problémy a symptómy, pre ktoré hľadá vysvetlenie, diagnózu. A hlavne liečbu. Ak sa mu ju nepodarí nájsť spoločne s lekárom, tak hľadá ďalej sám. Prostredníctvom internetu, štúdia odborných článkov, prostredníctvom roznych fór. Aj tohoto tu. Nik z nás před rokmi ani len netušil že existuje nejaká diagnóza Cpn, alebo borelióza… ale každý z nás mal příznaky… a túto diagnózu, ochorenie našiel po mnohých a mnohých rokoch zbytočných vyšetrení u roznych lekárov, po vylúčení všetkých ostatních ochorení, a po mnohých rokoch utrpenia a neustálého hľadania.

 

Povedať, že sme si snáď „vymysleli“ diagnózu a teraz na ňu hľadáme „symptómy“ je fakt kardinálna pitomosť. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Povedať, že sme si snáď

Povedať, že sme si snáď „vymysleli“ diagnózu a teraz na ňu hľadáme „symptómy“ je fakt kardinálna pitomosť.

Netvrdím, že jste si všichni vymysleli diagnozu, ale je možné, že se někteří samodiagnostikujete špatně, a letitá léčba antibiotickým protokolem není právě legrace. Nedávno jsem si tu přes soukromé zprávy psal s jednou uživatelkou, která měla chronické potíže, mimo jiné zvýšený vápník v krvi, ledvinné kameny atd. Je pravděpodobné, že mohla mít hyperparathyroidismus, tj. např. benigní adenom přštitných tělísek, co jí ty potíže mohl způsobovat. Teď si představ, že se dle takových stránek špatně diagnostikuje a bude se naprosto nesmyslně 5 let léčit antibiotiky, vybíjet si mikrofloru atd.

A ten mechanismus, že si někdo něco samodiagnostikuje a pak na sobě začne vidět všechny možné příznaky, je celkem častý. Studenti medicíny když se učí o nemocech, tak se v nich taky vidí. Každý hypochondr se poznává v různých nemocech (tím netvrdím, že jste hypochondři).

A od čeho máme tolik doktorů

A od čeho máme tolik doktorů a specislistů?  Vůbec by taková fora neměla existovat ! Kdyby doktoři věděli, znali, uměli a pomoci chtěli a hlavně pomohli, nebyli by pacienti tak zoufalí a bezradní, neléčili by se sami.  Napřed má nemocný potíže, až pak hledá, co by to mohlo být. Nepomůže-li tzv odborník, musí hledat pomoc sám. 

že by těch doktorů bylo zas

že by těch doktorů bylo zas tolik? Pokud já vím, tak objednací doby ve spoustě oborů jsou v řádech měsíců. Problém je, že tyto chronické infekce padají tak nějak mimo systém. V nemocnicích se léčí zejména akutní a život ohrožující stavy, např. na infekčním oddělení máš různé záněty mozkových blan, klíšťovky, akutní průjmy, tropické nemoci atd. Na chronické vleklé potíže, při kterých člověk jakžtakž funguje, tam není místo ani prostor. A ten není ani u ambulantních specialistů, kdy ambulance jsou často přetížené. Když jsem začínal s medicínou, tak jsem 3 roky dělal ortopeda. Některé dny měl člověk v ambulanci až 30 pacientů, tak si to rozpočítej do osmihodinové pracovní doby, započítej čas na vyslečení, oblečení, poslání na rentgen atd. Takže tyto chronické infekce existují tak nějak mimo systém. Teoreticky to spadá do kompetence infekčního lékařství, ale ti se k tomu nějak nechtějí znát. Uvědom si, že většina doktorů výzkum nedělá a řídí se jen nařízeními pár "guru" shora. A pokud se pár guru nahoře rozhodne, že chronická borelioza neexistuje, tak pro většinu doktorů neexistuje. Jediná možnost je zřízení nějakých specializovaných center pro tyto chronické potíže. Teď tuto funkci zastává Klubal a Ďurovská.

jinak krom vitamínů ADEK fakt doporučuju zařadit selen + jod + magnesium. A to ne selen koupený v lékárně, ale paraořechy. Fakt je to rozdíl! Na anglickém webu je spousta příběhů o tom, jak lidem na fibromyalgii pomohl selen a jod. Já jsem po měsíci užívání ořechů zhubl 4 kg aniž bych jakkoliv měnil svůj jídelníček či pohybový režim !

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/249132-kouzelne-ucinky-orechu-nektere...

a mozková mlha se mi zvedá! Tak 2x týdně si koupím různé varianty neupravených (nesolených, nepražených) ořechů - vlašské, madakamové, pistácie, paraořechy, mandle, kešu - mají spousty vitaminu E (nejen tokoferoly, ale i tokotrienoly), minerálů, nenasycených mastných kyselin. Stačí mi dát 6 paraořechů a mám po tom herxy.

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/401732-vzacny-mineral-jenz-zpomaluje-...

 

 

 

"...Pokud já vím, tak

"...Pokud já vím, tak objednací doby ve spoustě oborů jsou v řádech měsíců. Problém je, že tyto chronické infekce padají tak nějak mimo systém. V nemocnicích se léčí zejména akutní a život ohrožující stavy, např. na infekčním oddělení máš různé záněty mozkových blan, klíšťovky, akutní průjmy, tropické nemoci atd. Na chronické vleklé potíže, při kterých člověk jakžtakž funguje, tam není místo ani prostor...."

A to je důvod, proč to končí pak takto třeba, že si myslí "..., že mají infekce jen na základě pozitivních IgG protilátek? Tyto potíže můžou mít spousty různých příčin, od hormonálních poruch (štítná žláza), přes infekce (borelky, chlamydie atd), autoimunity, až po chronický stres, depresi, úzkosti (ty dělají často točení hlavy)..."

Kamaráde, nikdo nikomu tady nic netvrdí, to za 1), za 2) pokud člověk roky žebrá, aby mu konečně někdo řekl, proč z naprosto zdravého člověka je najednou troska a všude jen čeká "v řádech měsíců", aby mu tam pak řekli pitomosti o nějaké módní psychosomatii, nediv se potom, že lezou ze zoufalství na internet, a jsou ochotni užívat kozí bobky či vlastní moč dle jakési urinoterapie apod.! 

"...Jinak mé příznaky byly a částečně ještě jsou dost podobné těm tvým - mozková mlha, točení hlavy, zhoršené fungování psychiky. Antibiotika jsem bral půl roky a neměl jsem pocit, že se někam posouvám, takže jsem začal experimentovat..." a to si dovolí říci někdo, kdo tvrdí, že je otitulován MUDrem?

 "...Netvrdím, že jste si všichni vymysleli diagnozu, ale je možné, že se někteří samodiagnostikujete špatně, a letitá léčba antibiotickým protokolem není právě legrace...", ano to není legrace, když se samodiagnostikuje špatně i takový MUDr.! Co má pak dělat pokladní nějakého toho hypermarketu, vyučená švadlena!

 "...Nedávno jsem si tu přes soukromé zprávy psal s jednou uživatelkou, která měla chronické potíže, mimo jiné zvýšený vápník v krvi, ledvinné kameny atd. Je pravděpodobné, že mohla mít hyperparathyroidismus, tj. např. benigní adenom přštitných tělísek, co jí ty potíže mohl způsobovat. Teď si představ, že se dle takových stránek špatně diagnostikuje a bude se naprosto nesmyslně 5 let léčit antibiotiky, vybíjet si mikrofloru atd..." a kdo za to může? Jak to, že nic nenašel PL, internista, endokrinolog, ... Co tu obviňuješ nějaké stránky? Buď adresný, selhal systém, zdravotnictví, tam adresuj své stížnosti, Palackého náměstí Praha... 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

některé lidí je holt lepší

některé lidí je holt lepší začít ignorovat a ty se tomu začínáš pomalu blížit. Tvé agresivní, ironické a vůbec nic nepřinášející výpady mne začínají nudit. Já se s tebou dohadovat nepotřebuju, nic nového se od tebe nedozvím. A to strukturování textu odráží bordel ve tvé hlavě?

Nic ve zlém, ale měl bys

Nic ve zlém, ale měl bys urychleně požádat své kolegy ze své branže o vyšetření. Nedělej si samodiagnózu. 

březen 2013 ukončení CAPu 

"Nedávno jsem si tu přes

"Nedávno jsem si tu přes soukromé zprávy psal s jednou uživatelkou, která měla chronické potíže, mimo jiné zvýšený vápník v krvi, ledvinné kameny atd. Je pravděpodobné, že mohla mít hyperparathyroidismus, tj. např. benigní adenom přštitných tělísek...atd"

Tak v tom prípade to ide zas len za lekármi. Ako je možné, že skončila na fóre? Prečo sa o svojom probléme radí s tebou a nie so svojimi lekármi? Prečo jej lekári nepomohli? 

Prečo končia ľudia tu na fóre a sú nútení k "samodiagnostike"? Lebo nenašli celé roky pochopenie u lekárov, ich príznaky boli bagatelizované, často vysmievané... Behaviorálny vzorec, akým sa ľudia dostávajú na toto forum je pomerne jasný a stabilný: ľudia majú symptómy, s ktorými idú za svojim lekárom, následne absolvujú kolečko základných vyšetrení, ktoré nič podstatné neukážu (pretože z diagnostiky je apriori vylučovaná chronická bakteriálna nákaza, a testy na tieto infekty sú lekármi z nejakého dovodu rigidne odmietané), následne je takýto človek vyhlásený za fyziologicky "zdravého" a to napriek tomu, že sa cíti zle a jeho zdravotný stav sa naďalej zhoršuje až do štádia, že musí opustiť prácu, spoločenský život, že sa jeho život stáva neznesiteľným a je v troskách. Lekármi je následne vyhlásený buď za hypochondra, alebo za duševne chorého. Týmto vzorcom sme si prešli všetci. 

Preto povedať, že...… tu na fóre postupují lidé od diagnozy k příznakům, ne od příznaků k diagnoze, jak je to běžné v praxi…. je fakt neadekvátne a hlúpe. A nezodpovedajúce realite.

Pretože tí, čo sú na fóre naozaj NIKDY nepostupovali od (samo)diagnózy k symptómov. Tí ľudia tu, my, máme symptómy - a to dlhodobé, vážne a kruté, mali sme ich roky. Tie boli prvé. Hľadanie samo-diagnózy sa dostalo na rad až po čase, po tom, čo boli lekármi vylúčené iné príčiny, resp. "žiadne sa nenašli" a boli sme vyhlásení za zdravých. 

Preto ešte raz: povedať, že...… tu na fóre postupují lidé od diagnozy k příznakům, ne od příznaků k diagnoze, jak je to běžné v praxi…. je nezmysel. Zovšeobecňujúci nezmysel ktorý nemá oporu v realite.

Povedať, že samo-diagnóza može viesť k nesprávnym záverom, je niečo iné. To platí. Ano može. Ale tá špatná diagnóza - resp. žiadna diagnóza - sa stala primárne na strane lekárov. A to v stovkách, možno tisícoch prípadov. My všetci tu na fóre sme toho dokazom. 

 

 

 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Absolutny suhlas s Jacckom

Absolutny suhlas s Jacckom ohľadom toho že sa nemôže isť od diagnózy k príznakom...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k