TOXOPLAZMOZA

Odporucenie na ucinne byliny ci ine preparaty na chronicku toxoplazmozu?

Pozitivita len v IGG.

Pozitivita len v IGG.

Čo viem, tak sa dáva

Čo viem, tak sa dáva Cotrimoxazol/Biseptol. Čo viem, tak mne OL sledoval protilátky a v IgG neustále stúpali, tak nasadil už mnou zmieňované lieky a protilátky klesli.

Latentní toxoplazmóza. Pokud

Latentní toxoplazmóza. Pokud někdo z vás prodělal toxoplazmozu, vizte. Prvok toxoplazma vás už nikdy neopustí, zakuklí se vám v mozku a přejde do latentní fáze. Zamlží vám vědomí, zvýší chuť páchat sebevraždy, u mužů zvýší agresivitu, u žen parádivost a způsobí trvalé drobné záněty v mozku. Zpomalí reflexy a u řidičů násobně zvýší riziko dopravních nehod. Více lidí tak zemře na toxoplazmozu, než na jiné nemoci, kterým jsou fatality veřejně bez problému připisovány, leč toxoplazmu za smrtelnou nikdo nepovažoval.

Klubal mi naměřil zvýšené IgG, po letech bez dynamiky. Jeho interpretace je, že nemám v sobě živé formy. Jaroslav Flégr naznačuje jiný příběh. Mozkové cysty v sobě samořejmě skrývají živé toxoplazmy, které čekají, až někdo z nás spáchá seberaždu skokem do výběhu tygrů, nebo se nechá sežrat domáci kočkou, aby se mohly dále namnožit v kočkovité šelmě. Jsou to jiné formy toxoplazem, než které způsobují akutní infekce. Něco jako kryptické formy u chlamydií.

Latentní toxoplazmoza zbytečně zatěžuje imunitní systém a u někoho může být tím rozdílem, který způsobí, že chlamydie se projeví únavou namísto klidnou latentní infekcí, jak ji má většina lidí. Vědci jako Flégr rozpoutali celosvětovou diskuzi a závody v hledání léku na latentní toxoplazmozu. In vitro fungovala kombinace metronidazolu a spiromycinu. 

Poslední nobelovka se týkala akutní fáze, na latentní lék zřejmě nefunguje. 

Zdaleka nejnadějnější se mi jeví lék guanabenz, který je už schválen FDA pro jiné účely, a který toxoplazmické cysty likviduje. Toto působení je novinka z letošního září. Jeho otestování pro boj proti latentní toxoplazmoze by mohl být mnohem rychlejší, než u jiných léků nebo protokolů.

Odkaz na tuto vědeckou práci jsem poslal Dr. Klubalovi, ale zdá se, že pro něj jsou toxoplazmy mrtvé a přímý průkaz cyst lze snad jen z MR. Moje neuroložka se mi vysmála, když jsem se jí ptal, jestli by uměla poslat na MR a zjistit, jestli mám v mozku cysty.

Možná kdyby nás bylo víc, kteří Klubala požádáme o léčbu....

Chcete být chytřejší, bystřejší, méně unavení a psychicky odolnější, tak, jako před nákazou toxoplazmozou? Čtěte:

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/44107/title/Treati...

 

Tomáš 1979

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k