Tlak v dutinách aj. problémy trvající 1,5 roku

Dobrý den, jsem tu nová. Ráda bych Vás požádala o radu. Manžel má již rok a půl v kuse konstatní bolesti hlavy a dutin - resp. tlak v dutinách, který migruje po obličeji, někdy vystřeluje i do zubů. Těmto problémům předcházely neutále trable s dutinami a dýcháním od 13 let. Prošel už všemi vyšetřeními, nikdo z doktorů mu nepomohl  - 2x byl na operaci s dutinami, měl 2x cystu.  Po přečtení obsahu těcho stránek mám skoro za to, že jeho dlouhodobé problémy jsou způsobené plicní chlamydií. Testy mu dělali již 3x za život, přičemž pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl ( poslední výsledky jsou čerstvé, ještě je nemám k dispozici). První testy proběhly už někdy před 12 lety. Ráda bych někoho ze zdejších požádala o zhodnocení výsledků z 4/2018. Až budu mít k dispozici ty nové, také bych je sem přidala. Nikdo z doktorů se tím nezabýval a jeho problémy s chlamydií nikdy nespojovali. Chtěla bych, aby po novém roce vyzkoušel WP. Myslím, že doktoři už nic nevymyslí. Děkuji za Vaše názory a pomoc. 

PřílohaVelikost
chlam 4 2018.jpg52.7 KB

"...Testy mu dělali již 3x za

"...Testy mu dělali již 3x za život, přičemž pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl ( poslední výsledky jsou čerstvé, ještě je nemám k dispozici). První testy proběhly už někdy před 12 lety..."

1) ".. pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl..." jaké?

2) "...už někdy před 12 lety..." jaké hodnoty, čeho?

3) pokud testy už před 12 lety signalizovaly CPN, pak porovnej s tím školometským, rozumu odolným komentářem laboratoře. 

4) údajně protilátky má 80% populace, takže k čemu testy?

5) mohou to být chlamky, ale asi i nemusí. Spíše to bude kombinace více potvor, vlivu životního prostředí (plesnivý byt apod.), nákaza možná už někde v jeslích či školce, možná problém s imunitním systémem, ví bůh?

6)   porovnej to vše s http://cpnhelp.org/publicimages/Cpn-twar.pdf , bylo to přeloženo viz příloha na http://chlamydie.info/content/strattonova-prezentace-pdf , v přírůčce odkaz už bohužel nefunguje  

7)  porovnej s http://www.chlamydie.info/node/1321  Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel

8) no a viz můj blog, ostatní už je na tobě, co si z toho vybereš.

 

březen 2013 ukončení CAPu 

ty vysledky testu cos

ty vysledky testu cos prilozil/a jsou nic nerikajici.. Promorenos CPN je skoro 90% a protilatky ma kdekdo..  

- konstatni bolesti hlavy a dutin? = kazdy den?? jednou za cas opakujici se periodicky? jak silne? cim to resi? Byl na CT hlavy?

- co trojklany nerv?

-  Prošel už všemi vyšetřením? Ktery presne? Detaily, prilozit kopie

- 2x byl na operaci s dutinami, měl 2x cystu (takze mel CT hlavy ze?) - byla to cysta nebo nosni polyp? - kde presne?

- Jake je jeho imunita? 

- Jake jine problemy ma? Nehty? Mykozy? Problemy s ocima? Srdce? zilni? Tlak? Puls? Lecil se predtim s necim dlouhodobe? Prosel n ejakou antibiotickou dlihuodobou lecbou ci jinou? Zadne dalsi operace nemel? Studene ruce? Chodidla? Problemy s erekci? Proste cokoliv co by mohlo indikovat potencialni skupinu problemu... vetsinou clovek ma vice "problemu" nez jen dutiny... 

- co jeho streva a intolerance lepek ci cokoliv jineho?  histaminova intolerance apod..? jaky mel porod vaginalni ci cisarem? je alergik? 

 

Z tveho textu ti nikdo neda zadnou odpoved, co ovsem doporucuji vsechny materialy skladovat, vse si zapisovat a po case se k zapiskum a vysetrenim vracet a hledat analogie, zapisovt si vsechny lecby - delku - typ latky - reakce.

 

good luck! 

 

watch my profile

Ahoj, děkuji moc za tvoji

Ahoj, děkuji moc za tvoji reakci. 

1) bolesti dutin jsou permanentní - na CT byl 2x, také na MR, pokaždé bez nálezu 

2)Trojkalnný nerv vyloučil neurolog téměř okamžitě 

3) Pokud bys byl ochotný se na výsledky podívat,  moc ráda a s vděkem bych ti vše poslala. Máme vše v nakesnované v pc. Prosím napiš mi svůj email. 

4) Byla to cysta. Poprvé vyplňovala většinu dutiny na pravé straně tváře, druhá byla také velká ale na levé straně. Po operaci první cysty se stav zlepšil- nos zprůchodněný, dutiny bez bolesti, jen zvýšená tvorba hlenu přetrvávala. Po nějaké době při celodenní práci v horku na půdě v prašném prostředí dostal zánět dutin a od té doby se to vleče už rok a půl - právě ty permanentní tlaky v dutinách a bolest hlavy. Další potíže jsou zvýšená únava, občasná bolest celého těla, motání hlavy, zvýšené pocení( návaly), špatné spaní kvůli bolesti, občasně špatný psychický stav z bolesti. 

5) Imunita si myslím, že je dobrá - nemocný nebývá skoro vůbec, max 2 do roka nějaká menší chřipka nebo jednodenní horečka.  Dlouhodobou antibiotickou léčbu neprodělal, nejdéle atb na tři týdny. Teď bere na tři týdny klacid. Na poprvé antibiotika zabrala, pak už ne, stejně jako analgetika. Žádné léky na ten tlak neúčinkují. Další operace - rovnání přepážky. 

6)Alergie žádná neprokázána, intolerance také ne. Porod přirozený. Střeva v pořádku. 

 

Pragmaticky vzato, skoro

Pragmaticky vzato, skoro všichni maj protilátky proti cpn, začíná to tou tzv. "zadní rýmou" viz ona prezentace Dr. Strattona, plíživě to zamořuje postupně zejména místa, kde se z jakéhokoliv důvodu děje něco nekalého, je tam nějaký zánět, viz Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  ... a další viz přírůčka např.

atd. Tak co řešit, čekat, že někdo najde něco jiného? Breberka jako breberka, je třeba je pobít, je třeba nějak začít... čím dříve, tím lépe, čím déle, tím hůře. A je třeba počítat i s tím, že nic není zaručeno. Viz WP  http://chlamydie.info/node/2483

březen 2013 ukončení CAPu 

5) imunita muze byt slabsi a

5) imunita muze byt slabsi a presno nemusis mit akutni reakce.. ja mam slabou imunitu a nemocny nejsou skoro vubec... zalezi jak se to posuzuje... jen "vlekle" postupne nenapadne problemy chronickeho razu.. tedy muj dotaz byl na imunologicke vysetreni bile krvinky CD3, CD4, CD8, IRI+DR a tak...

 

 

 

watch my profile

Přesně si nepamatuju, ale

Přesně si nepamatuju, ale třeba při borelioze lidi třeba vůbec nemají klasické chřipk, rýmy atd.. Myslím, že je tam právě aktivované Th1 (nevím zda si dobře pamatuju, lovím z hlavy) Takže tady může být pořádná mýlka, že lidi si myslí, že mají imunitu fajn, že nemají rýmu atd..

Zaměřila bych se na CD56, CD 57 a to jak psal lapcom, Protilátky také vůbec nemají vypovídací hodnotu, po letech sledování jsem viděla, že těm co jje nejhůř jsou většinou úplně negativní.. Spíš poslouchat svoje tělo, než papíry, no..

"...Imunita si myslím, že je

"...Imunita si myslím, že je dobrá - nemocný nebývá skoro vůbec, max 2 do roka nějaká menší chřipka nebo jednodenní horečka..."

Zdravý člověk s dobrou imunitou nemarodí nejen jak je rok dlouhý, ale v podstatě celý život... 

březen 2013 ukončení CAPu 

prosím vás ještě o radu a

prosím vás ještě o radu a zkušennost- manžel bere již 2,5 měsíce kombinaci mino + sumamed+ prokanazol, posledni asi tyden k tomu dostal ještě  plaquenil. 2,5 měsíce už mi přijde jako dlouhá doba min.  na to , aby se to alespoň trochu zlepšilo.Bolesti dutin - resp. tlak má ale pořád ve stejné intenzitě. Prosím jen o názor a zkušennost vás ostatních s léčbou- je nutno léčbu změnit nebo užívat tolik atb dál? Děkuji za jakoukoliv radu a názor.

Kdo to naordinoval? Na co to

Kdo to naordinoval? Na co to naordinoval? Na CPN, na borelie..? Na co prokanazol? 

Jestli se léčí chlamydie, pak chybí entizol, krom toho kolik toho bere? 

Příliš málo informací na to, aby ses něco pořádného dozvěděla. Nicméně, tyhle chronické nákazy jsou na roky, 2,5 měsíce je začátek...  A nesmí se na to zhurta, je to nebezpečné! Očividně jsi si o tom nic nepřečetla, viz přírůčka protokoly atd. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Update po 4 měsících ATB

Update po 4 měsících ATB léčby a diety - tlak v dutinách a bolesti hlavy beze změny, občasně zhoršení, lupy (zřejmě kvasinka) též beze změny i přes nasazený Prokanazol.  Co se zlepšilo  - při předklonu již není bolest nesnesitelná, toto polevilo. Žádné další obtíže se neobjevily, žaludek OK, vše ostatní bez reakce na ATB naštěstí. Stále jen ten tlak v dutinách a bolest hlavy, nespavost, deprese. Příšít útery kontrola  u Dr. K. tak vidíme, zřejmě bude nutná změna ATB. Nevím, zatím se to zdá být na bodu mrazu. Doufám, že Vás tímto příspěvkem nebudu otravovat, píšu to asi spíš pro sebe a případně pro někoho, kdo má stejný problém s dutinami. Pořád trochu doufám, že se třeba objeví někdo, kdo si prošel stejným problémem, vyléčil se a byl by ochotný cokoliv poradit.  Mějte se. Lucie 

v tom co píšeš i v tom testu

v tom co píšeš i v tom testu nevidím nic, co by opravňovalo k drastickému užívání Cpn protokolu. Má negativní protilátky IgA, které jsou typické pro chronické chlamydiové infekce. Pokud chce opravdu vyloučit chlamydii, tak ať zkusí NAC test. Pokud bude negativní, tak to chlamydie spíš není.

Jen neocekavej zazraky od

Jen neocekavej zazraky od Klubala, posledni dobou ho zajima jen komunikacni poplatky a zdrazovani rezervacniho poplatku. nevim jestli to je uplne normalni platit 6000 Kc za rezervaci a jeste 6000 za komunikaci (rocne) atd...  Bezne ho navstivis 4x do roka a mozna casteji...

Zatim neznam jedineho cloveka co se u Klubala uspesne vylecil, ale to je pouze subjektivni nazor.

S dutinami mam problem taky, ale to uz je mnoho let bez jedine zmeny (zahlenenost) az na to ze ty bolesti tam nejsou jako u vas....

watch my profile

Takže  dporucujes prejit k

Takže  dporucujes prejit k Durovske? Rozdil je jen v tom že ona dává i systémové antimykotika, možná něco na imunitu...nebo v čem je rozdíl?

aktualne - mino + sumamed+

aktualne - mino + sumamed+ plaquenil+ benemicin + entizol ... sakra neni toho uz nejak moc ? Navic podezreni na cystu v dutine :/ 

Ja mam rovnaky problem, ako

Ja mam rovnaky problem, ako Tvoj manzel.Uz skoro rok mam opuch dutin a tlak v nich, bolesti hlavy a celeho tela. Vsetky vysetrenia mam v poriadku, az na zvysene borelie, ktore western blot vylucil a postinfekcne chlamydie. V januari som bola na operacii prepazky, jedine pozitivum je, ze sa viem vysmrkat, inak nic. Najhorsia je ta unava a bezmocnost. Este idem v septembri novej alergologicke a potom uz neviem.

Počti pro začátek a možná

Počti pro začátek a možná pochopíš

 

Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  v dokumentech

Poslední pozorování doktora Strattona  v přírůčce

Specialista z okruhu Vanderbiltu hovoří o léčbě Chlamydia pneumoniae  v přírůčce 

 Jinak o tom to tu je, "Najhorsia je ta unava a bezmocnost.", no a jediná možnost je asi se v tom zorientovat sama a nedat se odbýt (odfláknout) a odbít (odmítnout) neumětely, no asi se svěřit do péče těch, co o tom něco ví viz 

http://www.borelioza.sk

nebo 

http://www.klinikpark.eu

Ale to ti snad poradí ti, co se tam léčí, jestli sem chodí...

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj, myslím že původncem

Ahoj, myslím že původncem tvých problémů je stejně jako u mého manžela chlamydie pn., kterou máš již velmi dlouho, v současné době v chronické fázi, za účasti dalších koinfekcí. Když jsme se skutečně zamysleli nad celou historií jeho problémů, začalo to do sebe všechno tak nějak zapadat. Problémy s ucpaným nosem, záněty dutin apod. měl již od svých  nácti let - a všechny ty operace - přepážka, odstranění cysty, laserové zproůchodnění byly jen zoufalá snaha doktorů, která ale řešila jen důsledek a nikoliv příčinu, tj.proč mu stále opuchají sliznice a nemůže dýchat. Když všechny tyto operace proběhly, logicky mu řekli, že víc pro něj už udělat nemhou. Pomohlo mu to v tom,že mohl volně dýchat, což samozřejmě byl v tu chvíli velký úspěch. Nicméně infekce zůstala dál, akorát se již neprojevovala, tak jako dosud, ale přizpůsobila se a začala se projevovat jinak. Dutiny otékají stále - ale způsobují novou bolest, protože prostředí se změnilo. Mně alespoň přijde, že to smysl dává. Klubal otestoval i mě, většinu infekcí máme společných, jenom kandidu a CPN ne. Tj. když jsme se před osmi lety poznali, neměl infekci aktivní, ale již chronickou. Důvodem, proč ho to tak drtilo a drtí,  je možná taky jeho jistá genetická porucha imunity, kterou Klubal našel.  Ikdyž dle jeho slov není tak zásadní. Po letech se přidaly ty další koinfekce -  kandida, plicní mykoplazma, EBV viry, a v posledím červencovém testu byla naznačena i borelie. Po cca půl roce na kombinaci ATB, kterou jsem v posledním příspěvku zmiňovala se velmi zlepšila kandida -na hodnotu 41, přičemž hraniční je 40, negativní byla i plicní mykoplazma. Bohužel jeho hlavní problém po půl roce vyřešen není, nicméně po tom, co jsem si zde již přečetla, se to ani nedá očekávat a za úspěch považujeme i aktuální stav " nahoru", dolu", začátkem července jsme dokonce zažili skoro tři týdny, kdy bylo manželovi lépe, změnila se mu o 100% nálada, byl zase plný života a elánu. Pak se to zase zhouplo zpět, na entizolu mu bylo mizerně, po něm třeba týden také, pak zas pár dní lépe. Poslední více než týden to stojí zase za nic. Nejhorší je nespavost. Ale z jeho reakcí na entizol se zdá být zřejmé, že se něco děje. Aktuálně ho čeká třetí dávka entizolu na 5 dní. Očekávám zase zhoršení stavu. Já jsem dostala ATB na 50 dní - sumamed a minocyklin. Mám prý patrou borelii a ty ostatní "slasti", které jsem výše zmiňovala, že máme společné. Za mě musím říci, že po cca 1,5 měsíce je mi mnohem lépe. Oba jsme vysadili lepek, laktózu, manžel i cukr.  Doporučovala bych ti tedy se objednat k některému z lékařů, kteří jsou na těchto stránkách zmiňováni a nasadit ATB léčbu. Zajímala by mě tvá historie problémů - očekávám, že bude podobná tomu, co prožil manžel. Jen tak tě asi na operaci přepážky nehnali. Budu ráda, když zůstaneme v kontaktu a budeme si vyměňovat zkušennosti s léčbou a pocity. Jsi zatím jediná, kdo se ozval s totožným problémem.  Chtěla jsem toho napsat tolik,že teď pochybuji, že to celé má hlavu a patu, ale což, času na diskuse je dost. Budu ráda, když se ozveš, případně mi napíšeš svůj náhled na věc.   Lucie

Enizol po třetí -

Enizol po třetí - 12.-16.8.2019 - první dva dny bez reakcí,  další dny velká únava, bolesti hlavy, deprese, oproti posledku se přidala ještě bolest kloubů, kolen. Dva dny po ukončení enti.  - stále únava, nespavost, prostě blbě.  Doufám, že v následujících dnech přijde nějaké zlepšení. Chci se zeptat - chtěla bych sehnat a přidat k ATB Buhneruv protokol na CPN  nebo zkusit ten amazonský protokol - ten prý ale nelze kombimovat s ATB.   Jak je to prosím obecně s tou kombinací ATB + byliny ? Je lepší nasadit byliny až po ATB? Otázkou je, kdy to "po"  bude ... 

Ondra entizol po 4.-

Ondra entizol po 4.- 8.-12.9.2019 - deprese, pocit jako při chřipce, bolest celého těla, únava, pocit cysty v dutinách, týden po ukončení 4.pulsu se stav zlepšil- tlak a bolesti v dutinách ustoupily. Po týdnu návrat do původního stavu. Cysta na orl nepotvrzena. Já jsem po dovolené v Chorvtasku tj . od 15.9. vysadila mino i sumamed, kvůli vyrážce v obličeji a dekoltu. Do dnes atb neberu, obličej i dekolt mám příšerný a vůbec se to nelepší-  spousta pupenců vedle sebe, pálí mě obličej a nějak na to nic nezabírá. Berem ostropestřec, vitaminy B, křemelinu, probiotika. Nemáte prosím někdo nějakou radu na tu vyrážku? Řekla bych, že jsem to pěkně podělala s pobytem na slunci, samozřejmě jsem se nikde neopalovala, ale ve stínu jsem taky pořád nebyla. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k