Tlak v dutinách aj. problémy trvající 1,5 roku

Dobrý den, jsem tu nová. Ráda bych Vás požádala o radu. Manžel má již rok a půl v kuse konstatní bolesti hlavy a dutin - resp. tlak v dutinách, který migruje po obličeji, někdy vystřeluje i do zubů. Těmto problémům předcházely neutále trable s dutinami a dýcháním od 13 let. Prošel už všemi vyšetřeními, nikdo z doktorů mu nepomohl  - 2x byl na operaci s dutinami, měl 2x cystu.  Po přečtení obsahu těcho stránek mám skoro za to, že jeho dlouhodobé problémy jsou způsobené plicní chlamydií. Testy mu dělali již 3x za život, přičemž pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl ( poslední výsledky jsou čerstvé, ještě je nemám k dispozici). První testy proběhly už někdy před 12 lety. Ráda bych někoho ze zdejších požádala o zhodnocení výsledků z 4/2018. Až budu mít k dispozici ty nové, také bych je sem přidala. Nikdo z doktorů se tím nezabýval a jeho problémy s chlamydií nikdy nespojovali. Chtěla bych, aby po novém roce vyzkoušel WP. Myslím, že doktoři už nic nevymyslí. Děkuji za Vaše názory a pomoc. 

PřílohaVelikost
chlam 4 2018.jpg52.7 KB

"...Testy mu dělali již 3x za

"...Testy mu dělali již 3x za život, přičemž pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl ( poslední výsledky jsou čerstvé, ještě je nemám k dispozici). První testy proběhly už někdy před 12 lety..."

1) ".. pokaždé tam nějaké hraniční hodnoty měl..." jaké?

2) "...už někdy před 12 lety..." jaké hodnoty, čeho?

3) pokud testy už před 12 lety signalizovaly CPN, pak porovnej s tím školometským, rozumu odolným komentářem laboratoře. 

4) údajně protilátky má 80% populace, takže k čemu testy?

5) mohou to být chlamky, ale asi i nemusí. Spíše to bude kombinace více potvor, vlivu životního prostředí (plesnivý byt apod.), nákaza možná už někde v jeslích či školce, možná problém s imunitním systémem, ví bůh?

6)   porovnej to vše s http://cpnhelp.org/publicimages/Cpn-twar.pdf , bylo to přeloženo viz příloha na http://chlamydie.info/content/strattonova-prezentace-pdf , v přírůčce odkaz už bohužel nefunguje  

7)  porovnej s http://www.chlamydie.info/node/1321  Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel

8) no a viz můj blog, ostatní už je na tobě, co si z toho vybereš.

 

březen 2013 ukončení CAPu 

ty vysledky testu cos

ty vysledky testu cos prilozil/a jsou nic nerikajici.. Promorenos CPN je skoro 90% a protilatky ma kdekdo..  

- konstatni bolesti hlavy a dutin? = kazdy den?? jednou za cas opakujici se periodicky? jak silne? cim to resi? Byl na CT hlavy?

- co trojklany nerv?

-  Prošel už všemi vyšetřením? Ktery presne? Detaily, prilozit kopie

- 2x byl na operaci s dutinami, měl 2x cystu (takze mel CT hlavy ze?) - byla to cysta nebo nosni polyp? - kde presne?

- Jake je jeho imunita? 

- Jake jine problemy ma? Nehty? Mykozy? Problemy s ocima? Srdce? zilni? Tlak? Puls? Lecil se predtim s necim dlouhodobe? Prosel n ejakou antibiotickou dlihuodobou lecbou ci jinou? Zadne dalsi operace nemel? Studene ruce? Chodidla? Problemy s erekci? Proste cokoliv co by mohlo indikovat potencialni skupinu problemu... vetsinou clovek ma vice "problemu" nez jen dutiny... 

- co jeho streva a intolerance lepek ci cokoliv jineho?  histaminova intolerance apod..? jaky mel porod vaginalni ci cisarem? je alergik? 

 

Z tveho textu ti nikdo neda zadnou odpoved, co ovsem doporucuji vsechny materialy skladovat, vse si zapisovat a po case se k zapiskum a vysetrenim vracet a hledat analogie, zapisovt si vsechny lecby - delku - typ latky - reakce.

 

good luck! 

 

watch my profile

Ahoj, děkuji moc za tvoji

Ahoj, děkuji moc za tvoji reakci. 

1) bolesti dutin jsou permanentní - na CT byl 2x, také na MR, pokaždé bez nálezu 

2)Trojkalnný nerv vyloučil neurolog téměř okamžitě 

3) Pokud bys byl ochotný se na výsledky podívat,  moc ráda a s vděkem bych ti vše poslala. Máme vše v nakesnované v pc. Prosím napiš mi svůj email. 

4) Byla to cysta. Poprvé vyplňovala většinu dutiny na pravé straně tváře, druhá byla také velká ale na levé straně. Po operaci první cysty se stav zlepšil- nos zprůchodněný, dutiny bez bolesti, jen zvýšená tvorba hlenu přetrvávala. Po nějaké době při celodenní práci v horku na půdě v prašném prostředí dostal zánět dutin a od té doby se to vleče už rok a půl - právě ty permanentní tlaky v dutinách a bolest hlavy. Další potíže jsou zvýšená únava, občasná bolest celého těla, motání hlavy, zvýšené pocení( návaly), špatné spaní kvůli bolesti, občasně špatný psychický stav z bolesti. 

5) Imunita si myslím, že je dobrá - nemocný nebývá skoro vůbec, max 2 do roka nějaká menší chřipka nebo jednodenní horečka.  Dlouhodobou antibiotickou léčbu neprodělal, nejdéle atb na tři týdny. Teď bere na tři týdny klacid. Na poprvé antibiotika zabrala, pak už ne, stejně jako analgetika. Žádné léky na ten tlak neúčinkují. Další operace - rovnání přepážky. 

6)Alergie žádná neprokázána, intolerance také ne. Porod přirozený. Střeva v pořádku. 

 

Pragmaticky vzato, skoro

Pragmaticky vzato, skoro všichni maj protilátky proti cpn, začíná to tou tzv. "zadní rýmou" viz ona prezentace Dr. Strattona, plíživě to zamořuje postupně zejména místa, kde se z jakéhokoliv důvodu děje něco nekalého, je tam nějaký zánět, viz Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  ... a další viz přírůčka např.

atd. Tak co řešit, čekat, že někdo najde něco jiného? Breberka jako breberka, je třeba je pobít, je třeba nějak začít... čím dříve, tím lépe, čím déle, tím hůře. A je třeba počítat i s tím, že nic není zaručeno. Viz WP  http://chlamydie.info/node/2483

březen 2013 ukončení CAPu 

5) imunita muze byt slabsi a

5) imunita muze byt slabsi a presno nemusis mit akutni reakce.. ja mam slabou imunitu a nemocny nejsou skoro vubec... zalezi jak se to posuzuje... jen "vlekle" postupne nenapadne problemy chronickeho razu.. tedy muj dotaz byl na imunologicke vysetreni bile krvinky CD3, CD4, CD8, IRI+DR a tak...

 

 

 

watch my profile

Přesně si nepamatuju, ale

Přesně si nepamatuju, ale třeba při borelioze lidi třeba vůbec nemají klasické chřipk, rýmy atd.. Myslím, že je tam právě aktivované Th1 (nevím zda si dobře pamatuju, lovím z hlavy) Takže tady může být pořádná mýlka, že lidi si myslí, že mají imunitu fajn, že nemají rýmu atd..

Zaměřila bych se na CD56, CD 57 a to jak psal lapcom, Protilátky také vůbec nemají vypovídací hodnotu, po letech sledování jsem viděla, že těm co jje nejhůř jsou většinou úplně negativní.. Spíš poslouchat svoje tělo, než papíry, no..

"...Imunita si myslím, že je

"...Imunita si myslím, že je dobrá - nemocný nebývá skoro vůbec, max 2 do roka nějaká menší chřipka nebo jednodenní horečka..."

Zdravý člověk s dobrou imunitou nemarodí nejen jak je rok dlouhý, ale v podstatě celý život... 

březen 2013 ukončení CAPu 

prosím vás ještě o radu a

prosím vás ještě o radu a zkušennost- manžel bere již 2,5 měsíce kombinaci mino + sumamed+ prokanazol, posledni asi tyden k tomu dostal ještě  plaquenil. 2,5 měsíce už mi přijde jako dlouhá doba min.  na to , aby se to alespoň trochu zlepšilo.Bolesti dutin - resp. tlak má ale pořád ve stejné intenzitě. Prosím jen o názor a zkušennost vás ostatních s léčbou- je nutno léčbu změnit nebo užívat tolik atb dál? Děkuji za jakoukoliv radu a názor.

Kdo to naordinoval? Na co to

Kdo to naordinoval? Na co to naordinoval? Na CPN, na borelie..? Na co prokanazol? 

Jestli se léčí chlamydie, pak chybí entizol, krom toho kolik toho bere? 

Příliš málo informací na to, aby ses něco pořádného dozvěděla. Nicméně, tyhle chronické nákazy jsou na roky, 2,5 měsíce je začátek...  A nesmí se na to zhurta, je to nebezpečné! Očividně jsi si o tom nic nepřečetla, viz přírůčka protokoly atd. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Update po 4 měsících ATB

Update po 4 měsících ATB léčby a diety - tlak v dutinách a bolesti hlavy beze změny, občasně zhoršení, lupy (zřejmě kvasinka) též beze změny i přes nasazený Prokanazol.  Co se zlepšilo  - při předklonu již není bolest nesnesitelná, toto polevilo. Žádné další obtíže se neobjevily, žaludek OK, vše ostatní bez reakce na ATB naštěstí. Stále jen ten tlak v dutinách a bolest hlavy, nespavost, deprese. Příšít útery kontrola  u Dr. K. tak vidíme, zřejmě bude nutná změna ATB. Nevím, zatím se to zdá být na bodu mrazu. Doufám, že Vás tímto příspěvkem nebudu otravovat, píšu to asi spíš pro sebe a případně pro někoho, kdo má stejný problém s dutinami. Pořád trochu doufám, že se třeba objeví někdo, kdo si prošel stejným problémem, vyléčil se a byl by ochotný cokoliv poradit.  Mějte se. Lucie 

v tom co píšeš i v tom testu

v tom co píšeš i v tom testu nevidím nic, co by opravňovalo k drastickému užívání Cpn protokolu. Má negativní protilátky IgA, které jsou typické pro chronické chlamydiové infekce. Pokud chce opravdu vyloučit chlamydii, tak ať zkusí NAC test. Pokud bude negativní, tak to chlamydie spíš není.

Jen neocekavej zazraky od

Jen neocekavej zazraky od Klubala, posledni dobou ho zajima jen komunikacni poplatky a zdrazovani rezervacniho poplatku. nevim jestli to je uplne normalni platit 6000 Kc za rezervaci a jeste 6000 za komunikaci (rocne) atd...  Bezne ho navstivis 4x do roka a mozna casteji...

Zatim neznam jedineho cloveka co se u Klubala uspesne vylecil, ale to je pouze subjektivni nazor.

S dutinami mam problem taky, ale to uz je mnoho let bez jedine zmeny (zahlenenost) az na to ze ty bolesti tam nejsou jako u vas....

watch my profile

Takže  dporucujes prejit k

Takže  dporucujes prejit k Durovske? Rozdil je jen v tom že ona dává i systémové antimykotika, možná něco na imunitu...nebo v čem je rozdíl?

aktualne - mino + sumamed+

aktualne - mino + sumamed+ plaquenil+ benemicin + entizol ... sakra neni toho uz nejak moc ? Navic podezreni na cystu v dutine :/ 

Ja mam rovnaky problem, ako

Ja mam rovnaky problem, ako Tvoj manzel.Uz skoro rok mam opuch dutin a tlak v nich, bolesti hlavy a celeho tela. Vsetky vysetrenia mam v poriadku, az na zvysene borelie, ktore western blot vylucil a postinfekcne chlamydie. V januari som bola na operacii prepazky, jedine pozitivum je, ze sa viem vysmrkat, inak nic. Najhorsia je ta unava a bezmocnost. Este idem v septembri novej alergologicke a potom uz neviem.

Počti pro začátek a možná

Počti pro začátek a možná pochopíš

 

Chlamydia pneumoniae nezískaná, jak bys myslel  v dokumentech

Poslední pozorování doktora Strattona  v přírůčce

Specialista z okruhu Vanderbiltu hovoří o léčbě Chlamydia pneumoniae  v přírůčce 

 Jinak o tom to tu je, "Najhorsia je ta unava a bezmocnost.", no a jediná možnost je asi se v tom zorientovat sama a nedat se odbýt (odfláknout) a odbít (odmítnout) neumětely, no asi se svěřit do péče těch, co o tom něco ví viz 

http://www.borelioza.sk

nebo 

http://www.klinikpark.eu

Ale to ti snad poradí ti, co se tam léčí, jestli sem chodí...

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj, myslím že původncem

Ahoj, myslím že původncem tvých problémů je stejně jako u mého manžela chlamydie pn., kterou máš již velmi dlouho, v současné době v chronické fázi, za účasti dalších koinfekcí. Když jsme se skutečně zamysleli nad celou historií jeho problémů, začalo to do sebe všechno tak nějak zapadat. Problémy s ucpaným nosem, záněty dutin apod. měl již od svých  nácti let - a všechny ty operace - přepážka, odstranění cysty, laserové zproůchodnění byly jen zoufalá snaha doktorů, která ale řešila jen důsledek a nikoliv příčinu, tj.proč mu stále opuchají sliznice a nemůže dýchat. Když všechny tyto operace proběhly, logicky mu řekli, že víc pro něj už udělat nemhou. Pomohlo mu to v tom,že mohl volně dýchat, což samozřejmě byl v tu chvíli velký úspěch. Nicméně infekce zůstala dál, akorát se již neprojevovala, tak jako dosud, ale přizpůsobila se a začala se projevovat jinak. Dutiny otékají stále - ale způsobují novou bolest, protože prostředí se změnilo. Mně alespoň přijde, že to smysl dává. Klubal otestoval i mě, většinu infekcí máme společných, jenom kandidu a CPN ne. Tj. když jsme se před osmi lety poznali, neměl infekci aktivní, ale již chronickou. Důvodem, proč ho to tak drtilo a drtí,  je možná taky jeho jistá genetická porucha imunity, kterou Klubal našel.  Ikdyž dle jeho slov není tak zásadní. Po letech se přidaly ty další koinfekce -  kandida, plicní mykoplazma, EBV viry, a v posledím červencovém testu byla naznačena i borelie. Po cca půl roce na kombinaci ATB, kterou jsem v posledním příspěvku zmiňovala se velmi zlepšila kandida -na hodnotu 41, přičemž hraniční je 40, negativní byla i plicní mykoplazma. Bohužel jeho hlavní problém po půl roce vyřešen není, nicméně po tom, co jsem si zde již přečetla, se to ani nedá očekávat a za úspěch považujeme i aktuální stav " nahoru", dolu", začátkem července jsme dokonce zažili skoro tři týdny, kdy bylo manželovi lépe, změnila se mu o 100% nálada, byl zase plný života a elánu. Pak se to zase zhouplo zpět, na entizolu mu bylo mizerně, po něm třeba týden také, pak zas pár dní lépe. Poslední více než týden to stojí zase za nic. Nejhorší je nespavost. Ale z jeho reakcí na entizol se zdá být zřejmé, že se něco děje. Aktuálně ho čeká třetí dávka entizolu na 5 dní. Očekávám zase zhoršení stavu. Já jsem dostala ATB na 50 dní - sumamed a minocyklin. Mám prý patrou borelii a ty ostatní "slasti", které jsem výše zmiňovala, že máme společné. Za mě musím říci, že po cca 1,5 měsíce je mi mnohem lépe. Oba jsme vysadili lepek, laktózu, manžel i cukr.  Doporučovala bych ti tedy se objednat k některému z lékařů, kteří jsou na těchto stránkách zmiňováni a nasadit ATB léčbu. Zajímala by mě tvá historie problémů - očekávám, že bude podobná tomu, co prožil manžel. Jen tak tě asi na operaci přepážky nehnali. Budu ráda, když zůstaneme v kontaktu a budeme si vyměňovat zkušennosti s léčbou a pocity. Jsi zatím jediná, kdo se ozval s totožným problémem.  Chtěla jsem toho napsat tolik,že teď pochybuji, že to celé má hlavu a patu, ale což, času na diskuse je dost. Budu ráda, když se ozveš, případně mi napíšeš svůj náhled na věc.   Lucie

Enizol po třetí -

Enizol po třetí - 12.-16.8.2019 - první dva dny bez reakcí,  další dny velká únava, bolesti hlavy, deprese, oproti posledku se přidala ještě bolest kloubů, kolen. Dva dny po ukončení enti.  - stále únava, nespavost, prostě blbě.  Doufám, že v následujících dnech přijde nějaké zlepšení. Chci se zeptat - chtěla bych sehnat a přidat k ATB Buhneruv protokol na CPN  nebo zkusit ten amazonský protokol - ten prý ale nelze kombimovat s ATB.   Jak je to prosím obecně s tou kombinací ATB + byliny ? Je lepší nasadit byliny až po ATB? Otázkou je, kdy to "po"  bude ... 

Ondra entizol po 4.-

Ondra entizol po 4.- 8.-12.9.2019 - deprese, pocit jako při chřipce, bolest celého těla, únava, pocit cysty v dutinách, týden po ukončení 4.pulsu se stav zlepšil- tlak a bolesti v dutinách ustoupily. Po týdnu návrat do původního stavu. Cysta na orl nepotvrzena. Já jsem po dovolené v Chorvtasku tj . od 15.9. vysadila mino i sumamed, kvůli vyrážce v obličeji a dekoltu. Do dnes atb neberu, obličej i dekolt mám příšerný a vůbec se to nelepší-  spousta pupenců vedle sebe, pálí mě obličej a nějak na to nic nezabírá. Berem ostropestřec, vitaminy B, křemelinu, probiotika. Nemáte prosím někdo nějakou radu na tu vyrážku? Řekla bych, že jsem to pěkně podělala s pobytem na slunci, samozřejmě jsem se nikde neopalovala, ale ve stínu jsem taky pořád nebyla. 

 Ahoj všem do této nepěkné

 Ahoj všem do této nepěkné doby, je to rok a kousek, co je můj manžel na kombinovaném atb protokolu u mudr.K. Medikace je následující - benemicin, minocyklin, plaquenil, sumamed ( po,st,pa) a jednou za 14 dni na 5 dnů entizol. Dávky neuvádím, kdyžtak doplním později.Celkem má za sebou 11 pulzů. Co se zlepšilo- cca 2. měsíc má pokožku na hlavě zcela v normě, zmizely ty hrozné lupy,způsobené nejspíš kandidou, poměrně dlouho bral prokanazol, který asi nakonec pomohl, ikdyž dlouho přetrvával stav nahoru dolu - na chvíli to zmizelo a pak se to zas v plné parádě obevilo, teď se to poprvé drží delší dobu v pořádku.Nepochybně přispěla změna stravy - vysazení cukru, kromě cukru v ovoci, vyšší konzumace zeleniny, absence lepku. Zlepšilo se i zahlenění, po ránu sice pořád chrchlá hleny, ale méně a přes už minimum. Z doouhodobého pohledu bych řekla,že lépe spí, usíná - což byl předtím hodně velký problém, který způsoboval deprese a úzkost.Začátkem února ( po 9. pulzu) přišlo po druhé za dobu léčby celkové znatelné zlepšení ( to první bylo v červenci a netrvalo moc dlouho) - tentokrát ustoupila bolest v obličeji,  bolest hlavy a únava, tj. všechno to, co ho nejvíc trápí a vyčerpává. Trvalo to asi 14 dní a bylo to skvělé, byl z něj úplně jiný člověk, no asi si to dovete představit. Bohužel pak přišel další entizolový pulz, a s ním i návrat do původního stavu, bolesti v obličeji zesílili, objevila se zimnice, zase deprese, pocení, velká únava i po malé fyzické zátěži, sliznice nateklé i pocitově, zase se začal obávat, že má v dutinách cystu. 4.3.byl na ct dutin - cysta tam žádná není, ve zprávě od doktora je uvedeno:částečně nevzdušná frontální dutina vlevo laterálně, mírné slizniční ztluštění v dutině klínové kosti, levé frontální dutině, ethmoidech. Jinak jsou vedlejší dutiny vzdušné, bez hladinek, nejsou desktruktivní změny skeletu. Vzala jsem si z toho to, že jeho bolesti ( a taky nepříjemné lupání, hlavně v leže) prostě způsobuje ta oteklá sliznice, neproudí tam proto volně vzduch, ethmoidy  jsou špatně přístupná malá místa, kde se zřejmě drží nějaká bakterie. Ale jak se jí zbavit?? Do těch míst zřejmě neprojde ani proplachování nosní konvičkou. Ty bolesti v obličeji ho ničí a nonstop ovlivňují všechno, co se nám děje. Podle posledních testů z ledna  a dle slov K. se vše zlepšuje-  kromě cpn, tam se nic neměnilo, mám za to, ještě to ověřím, že tam jedno + v hodnotách přibylo, ale on se cítí pořád mizerně, pokud přijde chvilkové zlepšení, a pak zas zhoršení, podepisuje se  o to víc na psychice. Kdyby alespoň zabírala nějaká analgetika, ale ta bolest nereaguje na nic, ani na nimesil a aulin. Nad čím teď často přemýšlíme je to, jak poznat, zda ta léčba nějak zabírá, jak vyhodnotit zda v ní pokračovat, nebo změnit léky, jak poznat, že je potřeba změnit směr, jak poznat, kdy už to stagnuje, jak zůstat pozitivní. Asi trochu zoufale potřebuji od někoho z přítomných něco vyslechnout, i přesto, že jsem tady přečetla spoustu blogů a jiného textu  a vím, že léčba je na roky a jiná možnost stejně není... .

"... a vím, že léčba je na

"... a vím, že léčba je na roky a jiná možnost stejně není... ."

 

Jo, tak nějak to bude, bohužel. A pít čaj ze zázvoru, kurkumy, medu... či mateřídoušky... prý to zvyšuje účinky ATB,viz Buhner.

 

"...Medikace je následující - benemicin, minocyklin, plaquenil, sumamed ( po,st,pa) a jednou za 14 dni na 5 dnů entizol..." zdá se, že konečně někdo začal brát vážně DW a Strattona. Plaquenil nevím, nevyzkoušel jsem ho. Zato D3 jo. 

Každopádně asi tady platí to, že trpělivost růže přináší...   i když by asi bylo lépe, kdyby se konečně začaly brát vážně ty mrchy chlamky, borelie, bartonelky atd. a začalo se to léčit včas, dřív, než dojde k chronicitě, místo těch zvěrstev "sekání dutin... apod."

 

Přeji hodně štěstí.  

 

březen 2013 ukončení CAPu 

1) Přesně jak píše  Jan jiná

1) Přesně jak píše  Jan jiná možnost stejně není.....

2) Vždycky mně dojme, když se někdo o toho druhého takhle hezky stará. Vždycky mně to vhání slzy do očí, protože moje bývalá žena se postavila pod tlakem všelijakého duševna a sluníčkaření proti ATB léčbě, byla na mně hnusná, když mi bylo opravdu moc moc zle a pak se se mnou rozvedla. Jako důvod u soudu uvedla, že "nesouhlasí s mým způsobem léčby". Soudkyně když to užasle sledovala, tak navrhla ještě nějaký odklad, aby...a já to odmítl jako ztracenou vartu...

Tak ať se vám to podaří. Byly časy, kdy jsem nemohl ani vyjít schody v domě. Dneska jsem ujel 50 km na kole a zítra chystám 100.....(ale třeba to bude jenom 20...hlavně že vůbec můžu), prostě to chce čas. Ono se to na 100% už asi nikdy nespraví, ale kdo vytrvá nakonec může žít...nějak

Důležité se ukazují - pulzy. Klubal mne ze začátku léčil bez Entizolu a už se to přestávalo lepšit (tak 2016). Naopak se přidaly další obtíže - zánět žaludku, zánět tlustého střeva, zánět štítné žlázy...Víceméně jsem ho na Entizol navedl, že je sice hnusné ho brát, ale...A to se ukázalo přelomové. A něco,  čemu jsem já "nesluníčkář" původně nevěnoval pozornost. Z víceméně důvodu "redukce bříška a tuků" jsem zredukoval množství potravy, skoro úplně vyloučil cukr a uhlohyrdráty. No, ta váha .. zatím nic moc dolů, ale výrazně se mi spravily ty "zažívací trubičky" Smile. Tak uvidím jak dále. Skoro odešly takové ty záchvaty slabosti po ránu a po obědě. Nepochybně to byl hlavně následek kolitidy. I v popisu symptomů téhle choroby se to píše. A k tomu jsem už přes 2 roky na ATB - furt. Jestli ne vůbec nafurt...(hrozná představa)...

 

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

"...I v popisu symptomů téhle

"...I v popisu symptomů téhle choroby se to píše. A k tomu jsem už přes 2 roky na ATB - furt. Jestli ne vůbec nafurt...(hrozná představa)...

 


Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co..."

 

Nic ve zlém, ale trošku mi to nesedí –  "A k tomu jsem už přes 2 roky na ATB." a  "..Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008..."

Rozumím tomu správně, že v roce 2007 a 2008 jaksi s přerušením a teď  znovu dva roky nebo se vloudila chybička a má být "...a nyní zase od 12/2018..." nanovo, byv nedoléčen?

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Je to tak, vracelo se to. 

Je to tak, vracelo se to.  Teď dobrý, poklesly nebo vymizely IgG na Heligobacter, Ureoplazma. Jenom Chl. Pneumo tam byly sice méně ale přítomny. Na začátku dubna jdu ke Klubalovi, tak uvidíme, jestli to přerušíme. Mám strach, aby se to zase nezhoršilo. Ale do konce 2020 bych rád ATB přerušil. Zatím je mi nejlíp za hodně dlouhou dobu, ale...?

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Ono se dá pokračovat tím

Ono se dá pokračovat tím přerušovaným postupem, viz DW, a asi nějakou tou podporou imunity, pokud možno na pozadí zjištění v čem je imunita slabá. Ovšem to chce pořádného imunologa... no a v létě čaj z kopřiv, ostružin, a podobného bejlí... plus slunce nejen v duši... čaj ze zázvoru a kurkumy s medem lučním, citronem či limetkou s trochou pepře na lepší vstřebání a feferonkou... a jedeme dál...

březen 2013 ukončení CAPu 

Asi jo, do léta bych ještě

Asi jo, do léta bych ještě 1/4 roku bral plnou dávku a pak že bychom se dohodli s Kl. na přerušovaném režimu + Entizol (blééé!). Snažím se teď provozovat zdravý režim, možná to má (určitě) taky svůj díl k úspěchu. A papričky - chalapeňos - už jsem vypikíroval 55 sazeniček! Smile Bez těch nedám ránu!

Jo ještě poněkud nečekaně jsem kolem 2016 - najednou měl v rozborech i protilátky na Borelii. Teď už zase nic....Ta borelie může mít celkem zásadní vliv na imunitní hráz a možná byla tím spouštěčem zhoršení už jak-takž dobrého stavu v té době...

Taky zajímavé -  na začátku února jsem nakoupil nějakou virózu, korona to určitě nebyla. Spíš smrakčka-kejchačka bez teplot atd,  ale drželo se to "jako tchýně" v tom vtipu. Když už jsem se povaloval doma, tak jsem taky nasadil entizolový pulz. Když mně to přešlo, ten zpětný ráz byl obrovský. Úplně jsem sršel energií, klouby jsem cítil jen tak trošičku. Imunita se probrala a napřela síly správným směrem...

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

přidávám krátký, ale celkem

přidávám krátký, ale celkem důležitý update- poslednich 14 dní výrazné zlepšení, téměř do stavu zcela bez bolesti, což se doposud ještě nepodařilo. Chtěla jsem tento update napsat už včera večer, ale asi jsem to jen tím pomyšlením zakřikla, protože večer se mu lusknutím prstu zase přihoršilo a dneska bolí dutiny opět a  celý den i hlava. Přijde mi, jakoby to reagovalo snad na změnu počasí a tlaku, nevím. Každopádně posledních 14 dní je pro nás nadějí, že jsme na správné cestě.  Ve čtvrtek jsme byli po 4. na odběrech a 9.6. konzultace, tak uvidíme. 

Po přidaném updatu z

Po přidaném updatu z 23.5.2020 se to zas nějak zvrtlo a to až do teď. Zase bolesti v obličeji - do zubů, ke kořeni nosu, a do hlavy, až z toho bolí celý obličej i hlava, nespavost,  ale co je snad mejhorší -   deprese, která nastoupí většinou na entizolu, někdy ale už i mimo něj... zkrátka po 3 letech už to psychicky přestává zvládat. Ta deprese byla na enti vždy, ale poslední dobou už je to nad jeho síly.  Nevím, co s tím. Zkusila jsem požádat Klubala o změnu entizolu za něco jiného, přijde mi, že v tomhle už se pokračovat nedá.  Mimo ATB, jezdí na ozonovou terapii, bere vitaminy, wobenzym, teď jsme ještě začali zkoušet reishi a cordyceps. Dokonce zvažujeme zkusit poslední operaci, kde by zprůchodnili ty čichové sklíkpy, ale zase - má to smysl? Rozhodně bych do toho nešla, pokud by to znamenalo nějaké nevratné změny - žádné další díry v dutinách už ne. Pokud by to jen vyčistili - možná... nevím... Prosím někoho ze zdejších o nějaký názor, protože doktor z ORL mi na týden starý email ještě neodpověděl. L.

ahoj... Entizolová depresia

ahoj... Entizolová depresia je fakt peklo. Zažíval som to pravidelne, niekoľko krát som kvôli tomu dočasne prerušil protokol. Najhoršie je, ak sa táto depresia kombinuje s nejakým ďalším stresovým faktorom - napríklad pracovný stres v práci.

Veľmi ťažko sa proti tomu niečo radí. Entizolová depresia nejakým spôsobom súvisí s vlnami porfyrínov, ktoré sú uvoľňované z chlamýdiami napadnutých buniek. Preštuduj dôkladne v príručke k liečbe sekciu o chlamýdiovej porfýrii - tam nájdeš k tomu najviac rád.

Typické vitamíny prvej pomoci sú:

- methylcobalamin (vitamín B12) - dá sa kúpiť iba v zahraničí, napríklad u Swanson Vitamins

- aktívne uhlie (charcoal) - vychytáva z tela mastné porfyríny, takže zmierňuje cyklicky sa zosilňujúce porfyrínovo-depresívne vlny

- glukóza - čiastočne neutralizuje vodou rozpustné porfyríny. S glukózou však veľmi opatrne, pretože sa ľahko môže zvrhnúť k premnoženiu kvasinky candida albicans.

https://web.archive.org/web/20160619081545/http://chlamydie.info/files/t...

http://chlamydie.info/node/2411

Vo všeobecnosti sa dá doporučiť v týchto situáciach čo najvyššie dávkovanie všetkých možných vitamínov, ktoré aspoň zmiernia oxidačný stres, ktorý v tele porfyríny produkujú...

Treba tiež rátať s tým, že post-entizolová depresia má veľkú zotrvačnosť a trvá rádovo 2-3 týždne od skončenia pulzu.

 

 

 

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

ahoj Michale, děkuji za tvoji

ahoj Michale, děkuji za tvoji reakci. S tím stresem v práci jsi se přesně strefil, bohužel.  Vitamin B12 (methylcobalamin) bere už cca půl roku, možná i déle. Ze všech těch doplňků většinu bere také- až na NAC a kyselinu listovou. Chtěla bych ještě znát místní názor na "nezbytnost" NAC - víceméně to jediné neužívá vůbec.  Aktivní uhlí zkusíme, při minulém pulzu dával enterosgel, asi to bude mít dost podobný účinek. Jinak teď ještě 1x někdy 2x denně vypije neem v prášku, na ten jsem taky narazila někde tady. S tou kvasinkou je problém už od začátku - lupy hlavně na hlavě, a ve vousech, na nějakou dobu to zmizelo, teď je to zas zpět.  Pořád přemýšlím, jak poznat, jestli ta léčba nestagnuje už nějakou dobu - za ten rok a čtvrt bylo jen pár obodbí ( vždycky nějak na týden . max. 14 dní, kdy to bylo lepší), jinak je to furt na nic, tak nějak beze změny - nevím, za to stačí k tomu, abychom z toho udělali závěr. Potřebuju, aby ho něco zbavilo těch bolestí v obličeji, pak by mohl klidně dál pokračovat v protokolu proti CPn, protože s braním ATB v podstatě nikdy neměl problém. Nebolí ho žaludek, nic jiného, vlastně on nemá žádný jiný zásadnější zdravotní problém než ty tlaky v obličeji. To je také věc, které mě trochu zaráží, většina lidí tady má těch problémů víc, logicky se nabalují na sebe v průběhu času, v tomhle se trochu odlišuje bych řekla. Tyhle konkrétní problémy nastaly cca v roce 2017 na podzim, cca 5 měsíců po poslední operaci, kdy mu vytahovali z dutiny cystu. Pokud je moje úvaha správná, neměl by to být žádný mechanický problém, způsobený tou operací - asi tam udělali díru, aby tu cystu vytáhli - protože pokud by tohle byl hlavní problém, pak by problémy musely začít dřív, a ne až po 5 měsících od operace. Furt přemýšlím, jestli Cpn je skutečně pravý viník, jestli nejsme rok a půl úplně vedle. 

ad: "Zkusila jsem požádat

ad: "Zkusila jsem požádat Klubala o změnu entizolu za něco jiného"

To je problém. Ja som kvôli entizolovým depresiám prešiel na tinidazol, ktorý je v tomto ohľade miernejší, ale s odstupom času som dospel k zisteniu, že účinnosť tinidazolu je výrazne slabšia a ja som sa dostal na 2 roky v liečbe do stagnácie.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

http://www.chlamydie.info/con

http://www.chlamydie.info/content/pozehnanu-nedelu-zelam#comment-91943

Já si dělal limonádu, šťávu z nastrouhaného zázvoru, sodovka, citron, glukopur... bez toho bych asi entizol nepřežil... nebo čaj, dával jsem tu recept už někde od Buhnera. Ale bacha, zvyšuje to účinnost atb, prý snižuje tlak atd. 

 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Michal, tú "entizolovú

Michal, tú "entizolovú depresiu" si pekne popísal, mňa už dávno nezaujímajú tie procesy, čo presne za tým je, lebo časy štúdia kedysi mi nejak extra nepomohli, naopak, pomohlo mi, keď nad ničím z tohto súdka vôbec nepremýšľam. Ale tiež vidím, že oproti samotnému "pulzu" sú tie pocity posunuté - nieked nabiehajú na 3. deň, niekedy až po skončení entizolu. Často som premýšľal, či to nie je už reakcia priamo na chémiu entizolu, ale asi nie - na to čo spôsobuje, keď úraduje, sedí vec? Hrozné hnusobstvo to je... Inak vy ľudia počas protokolu beriete niečo na pečeň? A ako s pivom? Ja si 1-2x za týždeň jeden-dva kúsky pre zlepšenie psychickej pohody dám - hadam sa tým nič extra nepokazí. (Antabusový efekt mi nespomínajte, lebo 1. na mňa nefunguje - skúšal som a 2. počas entizolu tie pivká vynechávam väčšinou). Inak je to celé príbeh "na hovado"... Človek tie lieky dlabe rok dva a je rád, že ich má, ale už chce skončiť. Keď ich skončí, je na istý čas fajn (ja som posledne skoro dva roky bol čistý jak ľalia od nich), ale potom je zas rád že začne. Ale zasa, na Titaniku boli všetci zdraví a čo im to pomohlo... Užívajte a fungujte!!!)

Kamarat, ano, na pecen kazde

Kamarat, ano, na pecen kazde rano na lacny zaludok Liv52 - 2 ks.. Velmi pomohlo.. Volne predajne.

Ozaj a mal niekto z vás

Ozaj a mal niekto z vás niekedy veci ako tuhnutie spodnej časti lýtok a zhoršenie citlivosti rúk od predlaktí dole? Tieto rozkoše sa objavili tak 5 rokov dozadu a aj na liečba sa zlepšujú len veľmi pozvoľna (a ich intenzita sa mení). 

Ahoj, po posledním příspěvku

Ahoj, po posledním příspěvku z května neprišlo žádné zlepšení, pravda je taková, že to už nezvládáme psychicky - oba. Jsou z nás trosky, přitom jsme mladí, chceme stavět dům, mít radost ze života -  místo toho jen tohle přežívání.....nevím,  zda a jak pokračovat dál. Rok a 4 měsíce léčby a žádná změna. Doktoři mé dotazy ignorují. Zdá se to beznadějné. Omlouvám se za negativní příspěvěk, dala bych cokoliv za to, aby to tak nebylo.

A jaké tedy vlastně léčbě?

A jaké tedy vlastně léčbě? Byl to nějaký kombinovaný ATB protokol -kolik čeho kdy, nějak se to nedá najít a v popisku to nemáš

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

ahoj, dekuji za zpravu - atb

ahoj, dekuji za zpravu - atb bere takto: mino 50mg 1-0-2, benemicicn 150mg 2-0-2, plaquenil 200mg 0-0-1, po st pa sumamed 250mg 0-0-1, entizol 250mg pulsy 2-1-2 po dobu 5 dnu, ted jeste obden prokanazol 

No čéče to je plnohodnotná

No čéče to je plnohodnotná "palba" CAPu, i když jsou dy dávky spíše mírnější, takové stratonovské. Tak třeba Augsburg boreliose clinic provozoval pak dávky ATB mnohem vyšší, postupně. Pak to ještě dotahovali nějakými spec. bylinnými peparáty od jejich spec. lékárny Make Well. Znám člověka (Cyklista), co se u nich defakto vyléčil (kladu důraz na defakto, on člověk vlastně nikdy neví). Ale dlouho jsem o něm neslyšel, tak se snad má dobře. Druhým faktem je, že někdy ani rok nestačí, ani dva. Jeden z vědců (už si nepamatuju jestli to byl Stratton nebo Wheldon) říkal, že jak dlouho to v člověku bují, tak dlouho se taky asi bude léčit......otázka je, jestli by vyšší dávky zabraly. Ony se pak taky dostavují ty herx- reakce a to je docela nebezpečné, toxiny uvloněné ze zaniklých buněk ormikroorganizmů jsou nebezpečné a člověk je pak dost "mimo". To je třeba probrat s Klubalem. Našinec tomu tak nějak - houby - rozumí (no i když zkušenosti velké). Trochu tam nenalézám ACC - proti kryptické formě těchhle mikrobů. Já už byl připraven se domluvit s Klubalem na těchto ATB - v kapačkách, ten záběr na partie organizmu, kam perorální ATB blbě pronikají (u mně prostata) je mnohem lepší. No ale mezitím mně ráčil navšívit lymfom, tak z toho sešlo. Zajímavé je, že v rámci palby chemoterapie (dostávám i nějakou výzkumnou látku) problémy, které jsem leta léčil ATB - tak z 80% ustoupily. Ono to sežehne asi všechno (možná i mně Frown Wink)...Ale zatím dobrý (no občas moc ne, když to do mně naperou). Zajímavé je, že na ORL, kde mi operativně vyndali jednu uzlinu kvůli histologii, vyjádřili názor, že to mohly způsobit nedoléčené mikroorganizmy typu chlamydie, ureoplazmata. Moje PL zase vyjádřila názor, že to může být následkem peripodického braní ATB. Věřím spíš těm z ORL, naše PL je dobrá chytrá lékařka (v jednu dobu mi dokonce psala ATB na CAP, když mi odešel lékař do důchodu), ale trošku má taky takové ty "sluníčkářské" chvilky...Wink

 

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

A co takhle vitamín D3, nic?

A co takhle vitamín D3, nic? Jako jeskynní tvorové žijící v šeru kanclů, dílen atd. ho máme málo. 

březen 2013 ukončení CAPu 

No to je taky fakt, Jan má

No to je taky fakt, Jan má pravdu, jsme takový skleníkový hydroponie. Jak říkal ten Dr-Voštěp - kam nechodí slunce, chodí lékař....asi jo čéče. Ale to jsem dříve nezanedbával, spíš naopak. Jezdil jsem takový flákoty 90 km tam, druhý den 90 zpět na kole, mezitím pijatyka v květnu, vožahlo mně slunce jak byl člověk po zimě jak syreček až mi otekly ruce. Celý léto to samý pořád na slunci. A někdy dobrý, a pak na konci léta už jsem byl jak Indián - a pak to na mně zase skočilo a zase ATB. Tam se mi pak na začátku září stalo, že jsem byl přetrénovanej - oslabený organizmus, ještě krvavý rozchod s bývalými vlastníky firmy (bacha na Řeky), takže nervy a v říjnu všechno zpět a CAP od Klubala. To bylo 2014. I to má vliv - nepřetěžovat a bez stresů. Ten D3 bych zkusil určitě - opatrně.

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

ahoj, moc díky za vaše

ahoj, moc díky za vaše odpovědi, opravdu si jich velmi vážím. Leraku tobě přeji pozitivní mysl a vnitřní sílu, vše pro tebe dobře dopadne. Drž se!  Na psychiku  můžu za nás doporučit Wim Hofovo dýchání a studené sprchy.  K těm vitamínům jak píšete - D3 už bere denně docela dlouhou dobu, půl rok určitě, B12 také, ale v malé dávce, až teprve posledních 14 dní v dávce dle "příručky". NAC jsem asi dost podcenila - aktuálně  bere 2x 500, tak cca 14 dní. Bude pokračovat. Posílám olink na obrázek,  přijde mi, že je toho fakt dost :))  ..................  Ty houby - hericium, cordyceps, reihi, bere taky - objednávala jsem si je spíš pro sebe, vysadila jsem už ATB, borelie jsem se nezbavila a ATB bych teď ráda na nějakou dobu nebrala. Přijde mi, že na mě to celkem účinek má v kombinaci se serrapeptazou a ostatními -beru většinu z toho také, je mi dobře, jak za poslední dobu ne.  Leraku psal jsi, že jsi byl připravený žádat Klubala o infuze ATB - spějeme k tomu také, K. říkal, že na podzim se bude muset přitvrdit, zatím ale mluvil jen o azit. do žíly, ostatní nezmiňoval, tak uvidíme. ...." Zajímavé je, že v rámci palby chemoterapie (dostávám i nějakou výzkumnou látku) problémy, které jsem leta léčil ATB - tak z 80% ustoupil"  - to by mě celkem zajímalo, o co jde. 

D3 bere denně 5000 IU. Jak

D3 bere denně 5000 IU. Jak dlouho jste čekali, než vám začalo být lépe? Včera dobral 5 denni pulz entizolu a přijde mi, že bez reakce, ten min. také. Nevím, jestli nejsem v nějaké slepé uličce....

Je to asi individuální, možná

Je to asi individuální, možná se něco najde v blozích, bohužel je to změť všeho možného, lidé nectí pravidla "...Blogy používáme pro navazující popis, jako např. záznamy a vlastní zkušenosti z léčby, úvodní poznámky, výpovědi apod...." , MÍSTO TOHO SE TAM ČLOVĚK DOČTE "...Zdravím shaním akutně doxy, nejlepe tablety kdyby někdo měl.díky...". Tak asi tak. Krom toho na dotaz typu "Jak dlouho jste čekali, než vám začalo být lépe? Včera dobral 5 denni pulz entizolu a přijde mi, že bez reakce, ten min. také. Nevím, jestli nejsem v nějaké slepé uličce...." bez komplexní znalosti všech potřebných informací těžko nějak náležitě odpovědět. 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

pokud je po 5-ti denním pulzu

pokud je po 5-ti denním pulzu entizolu bez reakce, tak bych si i tipoval, že problémem nebude chlamydie. Problém těchto stránek je, že různí lidé se tu samodiagnostikují a pak sami sebe léčí antibiotiky na různé infekce. Část těch lidí tu diagnozu může trefit správně, ale část se může mýlit. Pokud je entizol bez  reakce, tak osobně pochybuju že problémem je chlamydie.

Bohužel i tak to může být.

Bohužel i tak to může být. Ovšem v tomto případě tuším nejde o samodiagnostikování. Krom toho někdo hned po pulzech nic, a pak najedenou bác za delší dobu po pulzu, třeba za tři čtyři týdny. Všimni si také "Včera dobral 5 denni pulz entizolu a přijde mi, že bez reakce, ten min. také...", že o reakci mluví nikoliv ten, kdo to polkl, čili dojem zvenku. Konec konců tak nás posuzovali vždy ti zvenku, zatímco skutečný postižený by se raději neviděl, co to s ním dělalo...

Krom toho v jiném přípěvku píše

"Po přidaném updatu z
On June 26th, 2020 lucie.z says:
.... ale co je snad mejhorší -   deprese, která nastoupí většinou na entizolu, někdy ale už i mimo něj... zkrátka po 3 letech už to psychicky přestává zvládat. Ta deprese byla na enti vždy, ale poslední dobou už je to nad jeho síly.  Nevím, co s tím. Zkusila jsem požádat Klubala o změnu entizolu za něco jiného,..." 

Takže si vyber... je pulz entizolu bez reakce, nebo s reakcí... ostatně kvůli zmatečnosti informací jsem již napsal, že bez komplexní znalosti všech potřebných informací těžko nějak náležitě odpovědět. 

březen 2013 ukončení CAPu 

já nevím jak to mají jiní. U

já nevím jak to mají jiní. U mně jsem po entizolu cítil reakce vždycky přesně v těch místech, kde jsem měl ložisko chllamydie (krk, hrtan a nejspíš mozek), tj cítil jsem pálení nebo bolest v krku a zhoršení mozkové mlhy. A ta reakce vždycky přišla nejpozději do 4 dnů. Osobně moc nevěřím na opožděné reakce po 4 týdnech. A deprese po entizolu může klidně být nežádoucí reakce na ten lék, a ne důsledek zabíjení chlamydie. Spousta léků může mít nežádoucí psychické efekty i když člověk netrpí chlamydií.

Díky za komenty. Jane, já

Díky za komenty. Jane, já vím, že to co tu píšu může působit chaoticky,pravda je ale taková, že se jen snažím intepretovat co nejvěrnějsi situaci, jaká u nás je, to co vidím já. Asi se v tom chaosu už občas sama ztrácím, ale tak to prostě je, to je jen info, které od něj dostanu, snažím se si dát dvě a dvě dohromady ale nezapadá to. Ondrova nejčastější odpověď na otázku jak mu je zní " furt stejné, konstanta".Ty deprese na entizolu měl často, poslední dva pulzy už byly docela ok, ale jak píše jacck, ta deprese může mít jen vedlejší účinek - na pulzu možná víc polehává, ale to je tak vše. Jaccku nejde o samoléčbu, tady je odkaz na všechny výsledky od Klubala. https://1drv.ms/u/s!AlIbpB7iEnk_gcR5XzkDqWeCbw3LzA?e=5zqMQT Rodné číslo nechávám, je mi to jedno, v tomhle státě není rodné číslo žádný tajný údaj, každá fyzická osoba plátce DPH má rodné číslo zveřejněné. Klubal si myslí,že to cpn je, já mu věřím. Pokud není, tak už nikdo neví. Uvítám váš názor.

přijde mi, že plicní

přijde mi, že plicní chlamydie má negativní. U chronických persistentních chlamydií bývá vzorec že je pozitivní IgG a IgA (tak jsem to měl  já), on má pozitivní pouze IgG, tj s chlamydií se setkal, ale nejspíš ji porazil. Nemá ji v sobě perzistentní. Naproti tomu má ale pozitivní ureaplasmu. Nikdo neví, jestli Wheldonův protokol funguje na ureaplasmy. Spíš ne. Takže ten metronidazol nejspíš bere zbytečně a akorát trpí na nežádoucí učinky v podobě deprese.

Jak už jsem řekl, nelze

Jak už jsem řekl, nelze soudit podle sebe. Já byl dle všech těch teoretických pouček a tabulek negativní. A když jsem přitlačil, řady nepřátel pobil, matérie zla se ze sebezavražděných (apoptovaných) hostitelských buněk vyvalila, najednou tu byla pozitivita IgM, dle komentáře laborky kde se vzala, tu se vzala aktivní infekce... která jinak byla po dobrých 20 let "NEDÁVNO PRODĚLANÁ, nyní již NEAKTIVNÍ INFEKCE..." No a pokud je ta potvora zažraná v dutinách, nejspíše i v čichové kosti atd., tam tu infekci nikdo nehledá, ani slavná vlastní imunita. A je-li to svinstvo zapikolované, zakryptované, vypouští cHSP, který je prý téměř stejný jako ten lidský, imunita je z toho pomatená... vznešeně prý autoimunita... žádné protilátky, jen je člověku zle a zle... pravda jak říká Lerak, mohou tam být souběžné nákazy, které nikdo nehledá a v chronickém stádiu testy jsou na bačkoru stejně jako u chlamek. U mne zpětně vzato tam byla asi borelie (byla hraniční někdy před 25 lety, jen jsem po takové obyčejné "chřipce" nevstal z postele, když jsem měl "již vyléčený" jít zase do práce), mykoplazma (testovaná až snad loni, pochopitelně "prodělaná, nyní již neaktivní...", jen jsem se málem v záchvatech kýchání udusil) a ty další potvory nebyly nikdy testovány. No a ty atypické pneumonie na rtg., to byly prý šmouhy dané vadou materiáliu, fotodesek... 

"...s chlamydií se setkal, ale nejspíš ji porazil...." až na ty zakryptované potvory někde v čichové kosti apod., jinak hezká pohádka, stejná jako postboreliový syndrom! 

březen 2013 ukončení CAPu 

PS: chtěla bych ještě sehnat

PS: chtěla bych ještě sehnat ORL lékaře, který by se podíval na poslední CT - neznáte někoho, kdo by byl ochotný?

Tak je - není CPN, a co

Tak je - není CPN, a co koinfekce - Ureoplazma, Mykoplazma...já už na tom byl dle výsledků Klubala i tak, že CPn vymizela i v Igg - ale ureoplazma ne a ne mne opustit. A byla nekonečnou příčinou zánětu prostaty a kloubů. Nakonec to konstatovali i v Revmatologickém ústavu, kde obvykle nekonstaují - co se těchto mikroorganizmů tyýče - většinou nic (max. co se CPN týče  "to má každý")

 

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Jane po jaké době na

Jane po jaké době na protokolu se ti obejvila pozitivita v IgM ? Jaccku - any idea? protože pokud je to jak píšeš, tak už nevím, co dělat. Koinfekce nějaké jsou viz.výsledky - ale Klubalovi se nezdá, že by zrovna tyto způsobovaly problémy, které má.

viz blog.

viz blog.

březen 2013 ukončení CAPu 

Já nevím co poradit. Ty

Já nevím co poradit. Ty protilátky nejsou moc spolehlivé, protože všechny tyto potvory žijí uvnitř buněk, kde jsou před imunitním systémem relativně schované. Navíc pokud někdo má ty infekce dlouho, tak imunitní systém je vyčerpaný a už ani nemusí fungovat správně. Takže testama bych se moc neřídil. Pokud má pocit, že je to infekce, tak bych se asi řídit reakcí těla na antibiotika. Jak jsem psal - já jsem po metronidazolu jasně cítil změny v konkrétních oblastech v těle, kde jsem měl infekci. (v krku, v nose, v hrtanu atd). Pokud jedinou reakcí je deprese, tak tam to klidně může být nežádoucí účinek a ne infekce. To jestli dál brát metronidazol si každý musí rozhodnout sám. Mně osobně docela dost pomáhaly i nějaké bylinky, konkrétně tymián. Já nevím ani co mu je, ani jak to léčit. A to jestli to ví Klubal si taky nejsem jistý.

jaccku- otékají mu dutiny a

jaccku- otékají mu dutiny a to způsobuje tlakovou bolest, to je vše co mu je.Bohužel je to furt, nonstop. Něco to způsobovat musí. To přece nemůže být neřešitelný problém. Nehodlám se s tím smířit, ikdyž Ondra už začíná ztrácet naďeji,že mu někdy bude líp. 

ahoj, tak K. dnes poslal

ahoj, tak K. dnes poslal recept na další atb - amoxiklav. Nenapsal ale z jakého důvodu, jdu tedy hledat. V říjnu se s ním uvidíme. Podařilo se mi také sehnat ORL lékaře, který se důkladně podíval na poslední CT dutin a MR. Neshledal, co se týká průchodnosti dutin, žádný problém. Vyslovil ale názor, že by ta tlaková bolest mohla být způsobená poškozeným nervem,a že prý to je nevratné. Ten nerv prý poškodí vir. No nevím, asi to nebudu už nijak hodnotit, každopáadně to na psychice opravdu nepřidá..... velmi mírně řečeno. Tahle bolest se ale zhorší např. když se předkloní, přesně odpovídá definici na bolest při sinusitidě.Různé druhy a projevy bolestí už jsem taky studovala, nemyslím si, že je to nervová bolest, a taky v to dosti doufám.  Každopádně neviděl tam žádný zánět, jen zhodnotil, že na MR z 2.5.2018 jsou vidět více oteklé sliznice v porovnání s CT z 4.3.2020 -  snad ATB? ...

Tak tam asi bude zánět, který

Tak tam asi bude zánět, který musí mít příčinu. resp. ten otok musí mít příčinu. No a je zde otázka, co jiného než zánět může být ten otok?  A pokud je to baktereiální  infekce, pak asi by neškodilo nějaký ten zázvor, mateřídouška apod. byliny, co podle Buhnera zvyšují účinek atb. Ten tymián je vlastně také mateřídouška, bíle kvetoucí. Čert ví. 

 

 

Je to asi blbost, ale když je zle, prý se má zkusit všechno...https://www.biomag.cz/zanet-dutin-sinusitida/  Konec konců, třeba o tom MUDr. Klubal něco ví. Vyskočilo to na mne, když jsem dal do vyhledávače sinusitidu...

 

 

"...Vyslovil ale názor, že by ta tlaková bolest mohla být způsobená poškozeným nervem,a že prý to je nevratné...." to je taková hraběcí rada. Jakým virem? Kdyby řekl jakým, dalo by se hledat jak na něj.  "poškozeným nervem," hm, pak je třeba něco udělat pro jeho regeneraci... 

 

Každopádně je to běh na dlouhou míli, než se jeden dopátrá, kde je ten zakopaný pes. A pokud je to chlamydie nebo podobný hajzl, který tam v nose začíná svou anabázi po těle, tak to chce určitě dotáhnout do konce, jinak se ty mrchy zase odtud znovu rozšíří dál... Ale to je jen můj laický názor po zkušenostech, co se mnou ten hajzl dělal, kdy jsem slyšel mraky podobných "chytrých" názorů, jako ten o poškozeném nervu nevratném... Kdybych na ně dal, asi bych už tu takto netlachal... Chci říci, nevzdávejte to předem! 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj, ani nevím kde začít ...

Ahoj, ani nevím kde začít ... Ondrovi je pořád stejně blbě, dobře mu bylo naposledy v květnu, to jsem tady psala. Od té doby bolesti dutin stejné, časté bolesti hlavy, únava po procházce. Poslední 3 pulzy byly mnohem horší než všechny předcházející, jeden z nich poprvé ani nedokončil - skončil 4. den. Nešlo jen o depresivní stavy - na pulzech měl mnohem intezivnější bolesti v dutinách, bolesti hlavy, únavu, pocení, chřipkový stav. Dneska u Kl. - výsledky mě položily (až je budu mít, tak je sem dám). Čekala jsem, že by mohla Cpn vyletět v pozitivitě do IgM hodnoty, ale nečekala jsem, že se objeví i v IgA (a já jsem to od něj chytla - protože je mám poprvé za celou dobu najednou pozitivní také! já jsem kapitola sama pro sebe - zase nasazeny ATB min. na 3 měsíce kvůli zvýšené borelii a výrazné plicní mykoplazmě + ještě ta cpn - super, plicní mykoplazmy asi chytil zase on ode mě, měl je najednou zvýšené, naposled negat.). Nic, takže cpn pozitivní v IgA i IgM, ale to samé chlamydie psitacci a chlamydie trachomatis!  Popravdě tomu vůbec nerozumím, v době kdy si člověk 10x za den desinfikuje ruce, nejezdí v MHD, v práci si potkává jen s jediným kolegou, nebyli jsme nikde na dovolené, no to je jedno, zkrátka doprdele, kde vzal ty ostatní chlamydie?? A jak je to možné, když bere již od února 2019 nonstop palbu ATB? Pardon, že jsem sprostá. Mudr K. ubral kompletě bene a plaq - tj. zůstává na minu, azitro, entizol. Mino i suma zvýšil. Nevím, co si o tom mám myslet. Budu ráda, za nějaké komentáře. Doufám, že se máte lépe.

"...kde vzal ty ostatní

"...kde vzal ty ostatní chlamydie??" Kde se vzaly, tu se vzaly. Potvory! Možná je to jen falešně pozitivní výsledek, možná se jen ukázala skutečná, dlouhodobá chronická nákaza celou tou směskou. Čert ví! Bohužel asi neexistuje na celém světě jediný člověk, který by tomuhle svinstvu stoprocentně rozuměl (třeba to, je-li vůbec možný souběh nákaz různými chlamydiemi u jednoho jedince atd.). Tak to neřeš a ber to tak, že máš štěstí na MUDra, který se to snaží řešit. 

 

"...a já jsem to od něj chytla - protože je mám poprvé za celou dobu najednou pozitivní také! já jsem kapitola sama pro sebe - zase nasazeny ATB min. na 3 měsíce kvůli zvýšené borelii a výrazné plicní mykoplazmě + ještě ta cpn - super, plicní mykoplazmy asi chytil zase on ode mě, měl je najednou zvýšené, naposled negat.)...." takže v tom lítáte oba. No chtělo by to pro pořádek rozdělit a udělat si dva blogy, a v nich to vzít od podlahy, od počátku... Kdy byly první potíže, příznaky u každého, než jste se seznámili, jak to bylo pak atd. No a pak to chce se v tom zkusit zorientovat alespoň pomocí dostupných informací v oranžové liště, pokud tam ty odkazy jsou ještě funkční. Tak jak to tu předkládáš, je to bohužel nesrozumitelný guláš a na to se dá těžko nějak rozumně reagovat. 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Teď to vypadá, že si myslím,

Teď to vypadá, že si myslím, že se psitacci a tracho přenáší přes neumyté ruce - to si samozřejmě nemyslím.... jen mě to překvapilo no. Nic, jsou to nízké hodnoty, snad to do příště bude pryč.  Pardon za menší hysterák.

Jane - došlo na tvoje slova

Jane - došlo na tvoje slova ohledně reaktivity, co si ale mysliš o K. kroku- vysadit benemicin ? Postačí klasický wheldon ? Zvýšil sumamed i mino. 

Nevím, co je  K. krok. Nech

Nevím, co je  K. krok. Nech to na MUDrovi., nic nevysazovat, ale pokračovat močálem černým podél bílých skal! Bude to asi ještě dlouhá cesta pekelná, a co stačí, to nikdo neví, dokud to neprojde cílovou páskou...  

březen 2013 ukončení CAPu 

Mudr. řekl vysadit benemicin

Mudr. řekl vysadit benemicin a plaquenil, nechat jen mino, suma, enti - ve zvýšených dávkách. A já váhám- nevím jestli neudělal chybné rozhodnutí s tím benemicinen, nerada bych hodila rok a půl za hlavu, na bene se údajně vytvoří rychle rezistence, tj. po vysazení už nelze nasadit zpět. 

Ber to tak, že MUDr. ví, co

Ber to tak, že MUDr. ví, co dělá. 

březen 2013 ukončení CAPu 

K. krok zjavne myslela

K. krok zjavne myslela Klubalov krok, aj keď je to teda dosť nezreteľne napísané. Závisí ako dlho si ten benemycin mala. Mne mudr tvrdila, že keď sa užíva aspoň pol roka, vysadiť a po nejakom čase nasadiť naspäť sa môže. Ja osobne som ho minule mal asi 3/4 roka v rámci 1,5 ročného protokolu, potom som bol cca dva roky bez a teraz ho mám znova a nemám pocit, že by "nefungoval". Ale krátke nasadenia a vysadenia sú u tohto lieku iste kontraproduktívne ba priam zlé. Toľko laický názor. 

děkuji

děkuji

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k