Téměř uzdravená - 5 let léčby za mnou

Přátelé, kamarádi, spolutrpitelé

Přátelé, kamarádi,

Přátelé, kamarádi, spolutrpitelé:-)

Už delší dobu jsem nenapsala žádný souhrn, i když sem občas nahlédnu, bohužel, asi se většina obecenstva přesunula na FB nebo jsou už asi všichni uzdravení:-) Před necelými 5 lety jsem započala léčbu atb protokolem, tak chci napsat, kam jsem se za tu dobu dostala...vlastně se zas tolik od mého posledního příspěvku nezměnilo, pokračuju stále atb a dělám různé věcí kolem toho... při systematickém přístupu a vytrvalosti to opravdu funguje všecko, jsem již téměr rok a půl konstatně na 95% a díky bohu se to drží, bez větších propadů... takhle dobře mi nebylo od roku 2013. No, ty roky utrpení byly dost dlouhé na to, abych vyzkoušela všechno možné či nemožné, hodně jsem toho již v minulosti popisovala, ale pro pořádek shrnu co všechno mám za sebou a co mi nejvíc pomáhalo/pomáhá.

Byliny jsem brala současně s atb různě dlouho v cyklech a velkých dávkách (reakce jsem na některé z nich měla velké), brala jsem komplet Buhnera na babesii+bartonellu, tinktury jsem si kupovala hotové, většinou z Bristolu, ale i poláci mají dobrou kvalitu, už se to tu někde v minulých diskuzích řešilo... zkoušela jsem pár bylin také nakládat sama. Tyhle byliny jsem brala v základu:

Sida acuta+houttuynia+alchornea+berberis+red root+křídlatka japonská+hawthorn+rhodiola+ashwagandha+salvia milthiorrhiza+isatis (isatis 3 týdny brát+týden pauza)

K tomu jsem dále střídala tyto byliny dle aktuálních zásob a potřeby:

Eleutherokok, šišák bajkalský, lékořice, stephania, bidens pilosa, cryptolepis, artemisia, schisandra, štětka lesní, štětka soukenická

Doplňky: Chlorella 20-40 tablet denně, zelený ječmen cca 10 gramů den, probiotika cca 20-30 mld denně, vitamin D, olive leaf extract, NAC, různé aminokyseliny, střídavě lysine, arginine, BCAA, glutamine, taurine, grapefruit seed exract, kvalitní vitamín C 1-2 gramy, fytominerály, dále sem tam vitamin A, E, B6, B12, K, hořčík, Q10.

Biofilmy: Dlouho jsem současně s atb brala serapeptazu, později jsem ji vyměnila za nattokinazu, musím říct, že bylo cítit že to prohlubuje průnik atb, před třema lety jsem docela dost experimentovala s rozbíjením biofilmů, vytvořila jsem si k tomu protokol: Grapefruit seed extract+royal jelly+česnek v tabletách+apple cider vinegar+serrapeptaza nebo nattokinaza ve vysokých dávkách, reakce byly a nemalé, pak jsem to už stopla bo by mně to asi zabilo:-)

Imunita: IS se snažím modulovat průběžně a různě střídat, za tu dobu co se léčím jsem měla polyox injekce/tablety, imunor, různé houby (chaga, reishi, cordyceps, betaglukany), hodně mi imunitu nakoplo colostrum, to jsem po nasazení cítila okamžité zlepšení stavu, ale pozor, jen kvalitní a kozí (má více imunoglobulinů než kravské) a to ve vysokých dávkách aspoň 4-6 tablet denně, no pomáhá to, jen to bohužel v těch vyšších dávkách leze dost do peněz:-( celkově imunitu neposiluju nonstop, snažím se dělat pauzy, aby IS musel makat taky sám...hlavně na léto je podle mně ideál udělat na několik měsíců pauzu. Ale musím zas říct, že u nás chroniků už bude potřeba myslet na podporu IS už dlouhodobě, takže např. v kritických zimních měsících nebo stresových obdobích jí dopomoct např. pomocí kolostra nebo hub. Dále je také důležité přidat pohyb, když se nezvládá lehčí sport tak aspoň pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a svižné procházky aspoň půl hodinu hodinu denně, důležitá je pravidelnost.

Strava: ke stravování se snažím přistupovat od začátku léčby tak nějak rozumně, snažím se vyhýbat bílému cukru a lepku, úplně se lepek vybrat nedá, to by člověk musel držet bezlekovou dietu (a ani si nejsem jistá že to je úplně správně pro neceliaky), ale tak z 80 procent se to omezit dá, občas si také upeču bezlepkový chleba. Smažené jím tak 5x za rok, jim hooodně ovoce a zeleniny, doma si dělám šťávy, také jím hodně česneku a snažím se ho přidávat všude kam se dá. Nějakou sezónní zeleninu a bylinky si pěstuju sama. Polotovary a uzeniny nejím vůbec, max. jen kvalitní italskou šunku, většinu potravin se snažím shánět z domácí produkce nebo farmářských trhů, sýry převážně kozí a ovčí, hlavně néé ty ze supermarketů plné tavících solí, také často piju kefíry, vajíčka jím jen domácí. Maso kupuju jen u farmářů nebo z ověřených zdrojů. Na obědy nejím hotovky, snažím se vyhýbat knedlíkům, těžkým jídlům apod, ale celkově se v restauracích moc nestravuji a spíše si vařím, ono není nad domácí stravu:-) Z tekutin piju jen vodu a různé bylinné čaje, žádné přeslazené blbosti, občas si dám kafe, malé pivko nebo dry cider když je chuť:-) Joo a také dělám hodně vývary, kuřecí, hověží, králičí, víceméně každý týden, vařím je pomalinku přes noc cca 12 hodin, většinou mám pak na 3 dny vývar. Také hodně používám různé mouky namísto té klasické (např. mandlová, dýňová, pohanková, kokosová). Snažím se doplňovat také omega 3 mastné kyseliny, takže občas si dám třeba lžičku lněného oleje nebo hrst oříšků. Pečivo jím jenom občas ke snídaní, večer už sacharidy nejím, na oběd se snažím část příloh nahradit čerstvou zeleninou a jím hodně vajíček (asi tak 10 týdně), ke každému jídlu se snažím dát si nějakou bílkovinu. Dál se taky přecpávám vším možným zeleným, miluju medvědí česnek (bohužel jeho sezóna je dost krátká:-), dál jím hodně špenát, dělám si smoothies a tam přidávám třeba listy petržele, avokádo, spirulinu, v sezóně třeba i pampelišku, jetel, jitrocel atd.) Teda teď to asi zní hodně náročně, ale nejsem žádná přehnaná zdravoživka, občas si taky dám zmrzlinu nebo smažák když na to mám chuť, ale hodně střídmě a věřím, že když se člověk chce uzdravit, musí holt ty stravovací návyky překopat:-)

Další aktivity vedoucí k uzdravení: Kávové klystýry (to je maximálně účinné a dá to dokupy naše střevo, na čemž bychom měli my všichni chronici zapracovat, zde je hodně důležitá pravidelnost a výsledky se ukážou), víc jsem se o tom rozepisovala v dřívějším blogu. Občas to proložím klystýrem s apple cider vinegar. Dále finská popř. parní sauna 1-2x týdně  (opět, je třeba pravidelnost, já jsem chodívala vždy září-duben, to že to teď nejde mně dost štve, páč mi to hodně pomáhalo). Dále jsem vyzkoušela detox epsomskou solí, na netu najdete hromadu návodů i instruktážní video, příprava je trochu náročná ale stojí to za to, vypadlo ze mně neskutečné množství žlučových kamenů a celkově jsem se po tom cítila líp. Také jsem zkusila detox šťávami kde jsem si 3 dny odšťavňovala ovoce a zeleninu. Co mně opravdu dost posunulo byly infuze vitamínu 15g C+ glutathion, chystám se absolvovat každoročně v zimě. Dál se taky i nadále občas koupu v himalájské soli nebo soli z mrtvého moře (cca 2,5 kg na jednu vanu), oblíbila jsem si i koupele v kvalitních éterických olejích, např. oregáno, hřebíček, máta, mandarinka, bazalka (nakapu cca 10 kapek oleje a smíchám se lžičkou kokosového oleje. Dále tyto oleje často používám do difuzéru.

Z chemie mám za sebou různá klasická comba, amoxi+azi+bene, amoxi+azi+mino, amoxi+klacid+mino. Když jsem viděla, že stav začíná stagnovat, vyměnila jsem např. azi za klacid nebo entizol za tinidazol a zase se to rozjelo... mimo atb jsem na babesii brala také malarone a plaquenil (malarone mně na začátku pěkně sejmul, takže to určitě pomohlo, zlepšily se mi na něm i stavy únavy, u plaquenilu je vhodné nechat si před nasazením zkontrolovat oční pozadí). Měla jsem taky pauzu od atb, důvodem bylo, že jsem chtěla pořešit parazity, a tak jsem jela kolečko různých atp (ivermectin, hetrazan, albendazol, praziquantel), některá jsem opakovala 2x. Na praziquantel jsem měla dost šílený reakce, podobné jako na entizol, obrovská únava a hlavně se mi spouštěla vodová rýma a šla jsem se ukýchat což mi přišlo zvláštní... buď teda funguje i na cysty chlamek a borelky anebo mám v dutinách parazity:-) V té době se mi také 2x stalo, že se mi jakoby skokově všechny problémy začaly vracet, podle mně se kvůli zničení parazitů namnožily bakterie, ale podařilo se mi to naštěstí cca během týdne s posilněním IS dostat pod kontrolu. Celkově mně ale atp hodně posunula. Taky jsem v té pauze jela byliny a hodně:

Sida acuta+houttuynia+alchornea+berberis+křídlatka+red root+hawthorn+rhodiola+ashwagandha+salvia milthiorrhiza+isatis+eleutherokok+šišák bajkalský+bidens pilosa+stephania+licorice (s tou lékořicí je třeba opatrně, zvyšuje účinek ostatních bylin a neměla by se brát dlouhodobě). 

Mám za sebou i comba mino+bene+dalacin (dalacin mi pomohl na dutiny, jen se nedá moc dlouho brát, páč hodně zatěžuje zažívání a střeva) a mino+bene+azi. Aktuálně beru opět i serapeptazu 2-0-0 a hodně pulzuju. Výhledově se chystám atb vysadit a přejít aspoň na rok na byliny a aktuálně si připravuju plán co dál a jaké doplňky brát, taky bude potřeba hodně detoxikovat, aby se tělo přočistilo od té několikaleté chemie... Určitě chci pokračovat s doplňováním vitaminu D což považuju za stěžejní, taky chci dál brát vyšší dávky probiotik, a zároveň zkusit nějaké věci, které se s atb kombinovat moc nedají, přemýšlím i o mms, také koloidní stříbro asi nebude k zahození... No, a pak někdy v roce 2022 by se výhledově dalo polemizovat o ukončení léčby a už jen o udržování (snad):-)

Závěrem bych chtěla říct, že dlouhodobá léčba atb opravdu funguje, jen je třeba si uvědomit, že to je opravdu na roky (za předpokladu, že je člověk chronik s mnohaletými problémy), někteří čekají zázraky za pár měsíců a to je opravdu málo! S odstupem času vídím, že první 2 roky byl můj stav jako na houpačce, bylo mi třeba měsíc jakž takž a pak přišel ohromný propad a klidně i 2-3 měsíce se nedalo pořádně fungovat, hlavně po entizolových pulzech. Teď už vím, že tělo se opravdu jen čistilo od všeho toho sajrajtu a třeba zatnout zuby a vydřžet, nepanikařit, nevysazovat, páč člověk se často lekne že je mu vlastně ještě hůř a zaměřit se na detoxikaci, abychom svému tělu co nejvíc ulevili. A pokud má člověk pocit, že léčba stagnuje, tak třeba pozměnit trochu kombinaci a ono se to znova rozjede... a zároveň je důležité nespoléhat se jen na atb, ale postupně pridávat různé jiné věci a zkoušet, co nám nejvíc pomáhá, to je u každého individuální. Mně například hodně pomáhala sauna a koupele v mořské soli, naopak sport mi ze začátku škodil a spíš zhoršoval stav, ale u každého to může být jiné. Chce to prostě pátrat a zkoušet, krůček po krůčku opět budovat imunitu a u toho studovat např. Buhnera, Klinghardta nebo Horowitze, kde člověk může objevit také spostu užitečných rad. Já vím, že se to lehce říká, ale člověk tomu holt musí obětovat část svého života a bohužel i peněz, ale jinou cestou se bohužel u nás dlouholetých chroniků jít asi nedá:-( Samozřejmě, je spousta z nás, které mají problémy třeba jen v řádu pár měsíců a přesně ví, že to začalo např. po klíštěti. V tom případě doporučuju na nic nečekat a když se to správně uchopí tak za pár měsíců může být i po problémech, hlavně je třeba nepouštět se do podivných monoterapií, které prokazatelně nefungují a nenechat si od mudrců namluvit, že brain fogy, mušky před očima a bolesti kloubů dělá psychika:-) bohužel, čím víc času ztratíme, tím víc ty brebery dokážou napáchat škody a pak o to déle trvá, než se tělo očistí a imunitní systém se dokáže napravit... občas jsem si říkala, kde já jsem mohla být, kdybych skoro 3 roky nedělala zoufalá kolečka po doktorech kde mi neustále říkali, že mi vlastně vůbec nic není, no a mezitím se mi můj stav stále horšil:-) 

Aktuálně se cítím dobře, občas se ozve nějaká drobnost s čímž se ale dá žít, většina problémů včetně smrtelné únavy, brain fogu, brutálního zahlenění apod. odeznělo a už se dlouho nevrátilo a z úplného nepoužitelného ležáka jsem se dostala do stádia, kdy se dá relativně normálně fungovat, i když odpočinku potřebuju o něco víc než úplně zdravý člověk. Tak nějak od bylin si taky slibuju že by mohly ještě leccos dočistit, mívala jsem na ně dost velké reakce... ono je třeba jich brát hodně najednou a odpovídající množství a pak mají hodně velkou sílu... Ale samozřejmě nevím, co bude za pár let... ono cílem není pozabíjet i tu poslední bakterii v těle, ale dostat organismus do rovnováhy a probudit imunitu opět k životu, aby dokázala ten zbytek co v těle zůstal udržet. Já pevně věřím, že se mi IS nějak spravil (dobrým znamením je, že jsem za poslední 2 roky onemocněla nějakou virózou a asi po 6 letech jsem dostala horečku a za 2 dny jsem byla fit. Dřív tělo už nedokázalo bojovat, tak se na mně každou chvíli cosi nalepilo a plácala jsem se v nějaké viróze třeba i 3 týdny úplně bez teplot). Je možné, že někdy v budoucnu to bude mít tendenci se vrátit, třeba v důsledku nějaké nenadálé stresové nebo zátěžové situace, a možná bude potřeba to třeba utlumit pár týdnů atb, ale věřím tomu, že se to podaří udržet dlouhodobě pod kontrolou a bude se dát žít relativně normální život, samozřejmě s pomocí nějakých doplňků a podpory IS. Důležitá je také víra v to, že člověk udělal maximum co mohl a že se to už jen tak nevrátí, prostě snažit se nežít permanentně ve strachu že co když se náhodou někde nakazím... no, tak uvídíme co bude, ale pevně věřím, že těch 5 let dřiny se přece jen někde ukáže:-)

Tak se všichni opatrujte, snad tyhle informace někomu pomohou... kdybyste vás cokoliv zajímalo ptejte se, pokud budu vědět, ráda poradím...

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

"...občas jsem si říkala, kde

"...občas jsem si říkala, kde já jsem mohla být, kdybych skoro 3 roky nedělala zoufalá kolečka po doktorech, kde mi neustále říkali, že mi vlastně vůbec nic není, no a mezitím se mi můj stav stále horšil:-)..."

 

Tak to jsme minimálně dva. 

A něco na přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta apod. 

Následky infekcie: KEDY sa báť a AKO to riešiť

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj Jesterko, můžu se tě

Ahoj Jesterko, můžu se tě zeptat u koho se lecis? Mám půl roku problémy, obehala ortopedii, rehabilitaci, neurologii, revmatologii a imunologii.  Posledním 14 dní se všechno hodně zhoršuje. Narazila jsem na tyto stránky a na borelioza.cz a jsem přesvědčena, že mám problém s chlam , možná i borr. Teď jsem ukecala doktora, že mi napíše na měsíc atb, ale bojím se, že to není dostatečná doba a navíc jen monoterapie. Bohužel mám OZP takže nemůžu hned za Klubalem.  Zmena pojišťovny mám pocit trvá i několik měsíců. Jinak je fajn slyšet, že dlouhodobá lecba vede k pozitivním výsledkům. Moc držím palce!

ku Klubalovi sú dlhé čakacie

ku Klubalovi sú dlhé čakacie doby, takže kým sa objednáš a kým sa dostaneš na rad, tak zrejme stihneš zmeniť aj tú poisťovňu.

zopár tipov do tej doby, kým sa dostaneš na rad ku Klubalovi - skús ísť za svojím imunológom (ak nemáš, k niekomu sa objednaj) a vyžiadaj si testy na záklané problémy: chlamýdie, mykoplazmy, borélie, EBV, autoimunita, krvný obraz atď. Imunológovia majú väčší rozpočet na testy než obvoďáci, takže nerobia s testovaním také obštrukcie ako bežní lekári.

Ak máš už nejaké výsledky, založ si blog a tam to zosumarizuj s podrobnejším komentárom. Možno sa nájde niekto, kto ti dá nejaké úvodné tipy, čo s tým ďalej a ktorým smerom sa zamerať.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

díky za zprávu a blahopřeju.

díky za zprávu a blahopřeju. Některým těm věcem co tady píšeš sice osobně ani za mák nevěřím (kávové klystýry apod), ale nějaká součást těch tvých procedur očividně pomohla. Tak ať ti to vydrží.

Hetrazan... Kľúčom k

Hetrazan... Kľúčom k zlepšeniu je hetrazan (Dietylkarbamazín)... Primárnym problémom väčšiny ľudí na týchto stránkach sú parazity... Neviem aké... Možno nikto nevie a nikto ani nezistí... V mojom prípade by som to tipoval na nejaké latentné filárie / dirofilárie... Neviem...  

 

Skus si urobiť rýchly prieskum na týchto stránkach:

1. Po mnohoročnom ATB protokole - takmer nikto na 100% vyliečený

2.Drvivá väčšina tých, čo píšu o 100% uzdravení experimentovali s antiparazitikami (najmä takých, ktoré sú v našich končinách ťažko dostupné)... (...Jesterka je toho ďalším dôkazom...)

Ja som vyskúšal hetrazan - cca osem dní a bol som ako nový človek... Avšak v krátkom čase sa mi to vrátilo (nevybral som celú dávku, lebo som nemal k dispozícií celú dávku a neviem to už zohnať)... Píšem ti to ako lekárovi... Rob s tým prosím niečo, zameraj sa na to... Chlamýdie/borélie sú len sprievodná dymová clona parazitov... Preto ATB trocha pomáhajú, ale samotný problém nevyriešia... Potom človek rokmi skúša všeliaké viac-menej placebá, mixuje všetko dokopy a nakoniec už ani nevie, čo mu vlastne pomáha a čo nie... Ale pokiaľ si nedá poriadnu a trefnú ATP kúru (v striedavej kombinácii s ATB kúrou), tak sa z toho proste nevylíže... 

a co játra, v pohode? já jsem

a co játra, v pohode? já jsem bral  3 druhy atb treba  2 mesice, a stacilo to na to, abych si totalne dodelal jatra a jaterni testy vysly strasne zle..a to jsem bral ostropestrec a dalsi veci...nechapu, jak nekdo po 5 letech brani atb muze byt jeste nazivu..?? prosim, o vysvetleni :)

otázne je, čo presne si bral.

otázne je, čo presne si bral. Nie je ATB ako ATB.

Ja som v priebehu prvých 2 rokov na ATB protokole mal v testoch hodnoty jaterních enzýmov cca na úrovni 2-násobku horného limitu. Bol to signál na opatrnosť, ale nie paniku. Pri žltačke, kde dochádza k reálnemu poškodeniu pečene bývajú hodnoty na 11-násobku horného limitu.

Po zbytok liečby, nasledujúcich 5 rokov ATB boli hodnoty hepatáliek blízko horného limitu, resp. dokonca v norme.

Doxycyklín a azitromycín sú k pečeni (játra) veľmi šetrné, takže sa dajú používať bezpečne po veľmi dlhú dobu.

Ďalší faktor sú vitamínové doplnky na ochranu pečene. Predovšetkým NAC má túto ochrannú a zároveň regeneračnú schopnosť. Popri tom som bral na regeneráciu fosfolipidy v podobe Essentiale Forte.

Celkovo som bol na ATB protokole (s krátkymi pauzami) 7 rokov. Súčasný stav je s tým pôvodným pred začiatkom liečby *neporovnateľný* !

 Plus ďalšia vec - pečeň má vo všeobecnosti dobrú regeneračnú schopnosť, takže mnohé poškodenia priebežne dokáže regenerovať do pôvodného zdravého stavu.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ahoj Erixone, co to přesně

Ahoj Erixone, co to přesně znamená "si totalne dodelal jatra a jaterni testy vysly strasne zle", máš i konkrétní výsledky? Předpokládám, že ti vyšlo ALT a AST nad horním limitem, což znamená, že došlo k úhynu velkého množství bakterií a játra detoxikujou, vlastně je to i dobře, páč je vidět, že léčba zabírá a tělo pracuje, poškození jater by značilo špíš GGT. Já jsem něměla na játrech ani žádný tlak apod nikdy, ani když jsem brala antiparazitika, oproti kterým jsou atb k játrům vlastně šetrné:-) jinak co třeba játra alkoholiků po 20 letech, kteří taky pořád žijou:-) Ostropestřec údajně snižuje účinnost atb, takže ten bych dohromady radši nebrala, spíš třeba lipovitan bych zkusila nebo jak píše mmichal i NAC játra taky chrání, proto se bere při léčbě plus játra mají fakt vysokou schopnost regenerace.

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Člověče, ty na to jdeš teda

Člověče, ty na to jdeš teda neuvěřitelnou palbou a důsledností! Musel jsem to přečíst 2x, abych to všechno pojal. Tak hlavně, že to funguje...To ale doma máš takovou středně velkou apatyku, ne?! Wink Hlavně mně zaujaly ty byliny, nějak to budu muset taky řešit. Páč léčba od Klubala se nějak přestává chytat. A to jsem loni touhle dobou mněl skoro negativní testy, jen trochu CPN v IgG. Pak ale pordělaný Nonhodkingův lymfom asi shodil celou imunitu a zase se to do mně pustilo. Z těch bylin jsem vždy po delším ATB cyklu bral ty přípravky od lekárny BCA Augsburg, tak nějak to ale moc nefungovalo...

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Ahoj Leraku, tak je fakt že

Ahoj Leraku, tak je fakt že pár šuplíků mi ta moje domácí lékárna zabereLaughing ty byliny z BCA jsem kdysi také študovala, přijde mi to, že na to kolik to stojí peněz je to dost slabé, to by člověk musel užívat větší dávku co tam píšou a pak už by to fakt hodně lezlo do peněz... tinktury jsou praktičtější a taky se mnohem líp vstřebávají než byliny v kapslích, takže být tebou zkusila bych tohle... já mám moc dobrý zkušenosti s bylinama z Bristol Botanicals, jen tedkon se to teda prodraží díky tomu cluUndecided

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

ahoj, jak jsou na tom tvoje

ahoj, jak jsou na tom tvoje jatra po tolika letech brani atb? chodila jsi pravidelne na nejake testy? 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k