Strattonův protokol - Update 2009

Dobrý den,

Beru 2. rok Wheldona na hrozné potíže s CTR které mi začali už v roce 1995. Zánět a výtok z močových cest , malátnost kdy spím půl dne, ochrnování, bolesti hlavy, vyrážky, zánět spojivek a tisíc dalších potíží. WP mi částečně pomáhá, někdy je mi podstatně lépe, jindy je to stejné. Chtěl bych ho brát ještě rok a pokračovat Strattonem. Je to tu pěkně popsané, jen nerozumím dvěma věcem -

- 1. V původním protokolu je doporučen rifampin, 150 mg 2x denně + INH 300 mg denně. Ale v Update z roku 2009 se už o IHN vůbec nepíše, ale rifampicin je zvýšen na 300 mg dvakrát denně. Znamená to že bylo upuštěno od braní IHN a místo něj byl dvojnásobně navýšen rifampicin ?

- 2. V Update 2009 se píše: "Nakonec by měl pak pacient zvládnout dávky metronidazolu v kuse dvakrát denně po 500 mg". Znamená to nebrat Entizol pulsně, ale brát ho nepřetržitě každý den ?

 

 

 

Je tam malá chybka =

Je tam malá chybka = samozřejmě NE rifampin, chtěl jsem napsat: rifampicin 150 mg 2x denně + INH 300 mg denně.

Netuším, čo je INH, ale

Netuším, čo je INH, ale trebars to minimum lekarov, co sa na SK liecbe strattonom venuje, casom predpisuje (aj podla hmotnosti pacienta), rifampin az do 600 mg 2x denne (za mna to nebol problem znasat), v kombinacii s minocyklinom a klindamycinom plus tie entizolove pulzy. Vysledok je, nie totalny, ale znacny. 

A keby si sem o sebe napisal

A keby si sem o sebe napisal ako to zacalo, ako si sa za celu tu dobu liecil a cim, bolo by fajn a prehladne. Ja som to mal tiez "klasicky", zrejme je najvacsim problemom ureaplazma (ale nie len) a po x rokoch prostatitidy (lekari - nic vam nie je simulant a pod.) sa veci trochu zacali hybat po wheldonovi, potom som bol bez liecby na ciastocnom zlepseni, potom wheldoa asi rok a pol, potom bolo dva roky dobre aj bez atb. Nie vynikajuco ale dobre. Od jari 2020 mam zasa wheldona, lebo sa mi to zacalo horsit. 

Na jak dlouho dávají lékaři

Na jak dlouho dávají lékaři na Slovensku Rifampicin 2x 600 mg ? (já mám hmotnost 90 kg). Místo Doxycyklinu dávají Minocyklin a místo Azitromycinu Clindamycin ? V jaké dávce dávají Minocyklin a Clindamycin ?

Díky za odpověď

ano taka zmena atb ako pises.

ano taka zmena atb ako pises. no a medzitym samozrejme tie 5 dnove entizolove pulzy byvaju na posun vpred. davkovania asi individulane podla hmotnosti a ako to kto znasa. najviac co viem tak asi mino 150mg 2x, klindamycin 600mg 2x denne. rifampicin sa asi nezvykne brat kratsie ako pol roka, skor viac, to sa asi popytaj aj roznych inych pacientov co to riesia. 

Píšeš, že netušíš co je INH.

Píšeš, že netušíš co je INH. INH je antibiotikum Isoniazid.

Už od roku 1995 mám potíže způsobené diagnostikovanými chlamydiemi CTR. Malátnost a "mozková mlha" tak silná že většinu dne jsem úplně k ničemu, ochrnování, zapáchající výtok z močových cest, zánět prostaty, zánět spojivek, vyrážky a mnoho dalších. Lékaři mě asi 8x přeléčovali ATB: 10 - 21 dní (Doxybene, Azitromycin, Biseptol, Augmentin, Summamed, V Penicilin a jiné). Když to nepomohlo, rozdělili se na dvě části. Ti slušnější přiznali, že neví co s tím, ti ostatní mě posílali k psychiatrovi. Když jsem přinesl zprávu od psychiatra, že po důkladném vyšetření včetně testů jsem z jeho hlediska naprosto v pořádku, poradil mi pan doktor, abych šel k jinému psychiatrovi. Další MUDr, kterému jsem dal přečíst Stránku pro lékařa z chlamydie.info, mi doporučil: "Choďte každý den do lesa a hlavně nečtěte internetové hovadiny o chlamydiích. Všechny potíže vás pak přejdou". V r. 2007 jsem užíval Wheldonův protokol, ale bohužel jen 9 měsíců. Tolik velebený MUDr. Klubal tehdy ještě neměl chlamydie jako zlatý důl a přesvědčil mě, ať s léčbou přestanu a já blbec ho poslechl. I těch 9 měsíců mi velmi pomohlo a potíže postupně skoro přestali. Kupodivu během Wheldona jsem žádné zlepšení neměl, ale vše se postupně začalo zlepšovat po několika měsích od ukončení protokolu. Možná nějaká opožděná reakce imunity, těžko říct. Před 2 lety se ale potíže znovu vrátili. Beru teď Wheldona už víc než 1,5 roku a samozřejmě budu dál pokračovat. Asi po roce to začalo trochu učinkovat, alespoň některé dny je mi výrazně lépe.

 

 

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k