quantiferon test 2x pozitivní na TBC :-(

Ahoj, jsem tu nováček..mám 3 děti a po narození poslední dcerky mi diagnostikovali roztroušenou sklerozu, měla jsem od začátku EDSS 2 a před rokem zhoršení na EDSS 4, mám ID 1 stupen, nic méně nemám biologickou léčbu, měla jsem jen 2 ataky za 3 roky, takže jen solouš. Doktor mi doporučil, alespon biologické léky ve studii, které bych potom brala i nadále..Ikdyž neustále si nejsu jistá diagnozou,protože mám trochu jiné problémy než většiná ostatních..Bohužel ještě před zahájením léčby jsem byla ze studie prozatím vyřazená. Dělali mi quantiferon test a vyšel mi pozitivní na TBC :nevim:, druhý stejný test vyšel také pozitivně :,( podstoupila jsem zatím rentgen plic a srdce-v pondělí si jedu pro výsledky..další bude kožní test,když jsem byla očkovaná a bylo mi řečeno, že tento možná bude pozitivní, kvuli očkovaní, ale jinak nemám a neměla jsem žádné příznaky, naposledy jsem byla nemocná v lednu, od té doby ani rýmu, doktor říkal, že neznaměná že mám tbc, jen že jsem se asi potkala s mycobakteri­í..jsem z toho totálně zoufalá a dost se bojím co bude..ještě budou další testy na vyloučení TBC. Možná prý dostanu preventivně antibiotika na půlroku, právě aby se něco nerozvinulo.. nikdo v okolí tbc neměl, alespon co vím..Měl někdo prosím něco podobného? tím se mi zatím uzavírá cesta pro biologickou léčbu..má někdo zkušenosti s pozitivníma testama na tbc?pokud jsou prý oba pozitivní na tbc,mám velkou pravděpodobnost že tbc mám,ted se zjistuje,jestli aktivní nebo latentní neinfekční..Právě kamarádka mám také dost problémů a vyšli jí různé chlamydie a tak jsem chtěla taky zjistit jestli i moje problémy nebyli od chlamydií,ale ještě než jsem cokoliv zjistla,tak tohle..Ještě jí budou dělat také ten quantiferon protože měla asi před půl rokem dost těžký zápal plic,ale na plicním nic nezjistili..měla jsen 3 antibiotila..jsem uplně zoufalá,strašně se bojím a mám malé děti,které zdrovna ted kašlou,kašle půl školky :-(,ale bojím se každého zakašlaní ede mě i d dětí..:-( chodím jen do školky,nebo na brigádu,kde jsme jen dvě,žádní cizinci,bezdomovci v okolí nejsou..netuším,kde bych k tomu příšla..

http://www.stefajir.cz/?q=qua

http://www.stefajir.cz/?q=quantiferon-test

Nevím, nejsem lékař, jsem laik. Ale na pozadí toho, co jsem si užil já a mnozí zde, a po stručné informaci v odkazu na quantiferon test a ".....ještě budou další testy na vyloučení TBC. Možná prý dostanu preventivně antibiotika na půlroku, právě aby se něco nerozvinulo.. nikdo v okolí tbc neměl,..." nech to na tom lékaři, ber to, jen ho nějak opatrně naveď na to, že RS může být způsobená prý i Chlamydophila pneumoniae, a na tu je třeba také dlouho brát atb a v kombinaci, podobně jako na mycobakterium... Čili je nasnadě zabít dvě mouchy jednou ranou... resp. máš šanci vyřešit skutečnou příčinu tvých potíží.

 Viz

Empirická antibakteriální terapie infekce Chlamydophila pneumoniae při roztroušené skleróze. 

 
David Wheldon MB FRCPathiz  
a další v Přírůčce.
 
http://www.avenues-of-sight.com/Sarahlonglands-MSpage-1.html
a než se tím prokoušeš, koukni na tento jeden z odkazů z toho článku, abys pochopila oč běží...
 
Dole v článku je ještě odkaz na článek ve Wordu..
 
Jinak viz Přírůčka nahoře v oranžové liště...
 
Hodně štěstí!
 
P.S.
Přírůčka - Užitečné dokumenty  - Dopis lékaři od Dra.po,   Dopis lékaři od Milana29 si můžeš přečíst, možná ten Dopis lékaři od Milana29 vytisknout a možná dát doktorovi jako důkaz odhodlání do toho jít, "...Možná prý dostanu preventivně antibiotika na půlroku, právě aby se něco nerozvinulo..." Ovšem zvaž, jestli je ten doktor schopen něco takového akceptovat. 
 
No, a abys byla úplně v obraze, pak si přečti článek pana Ing. Bazaly Latentní infekce chlamýdiemi je pravděpodobně příčinou velmi širokého spektra onemocnění lidské populace tamtéž Přírůčka - Užitečné dokumenty  -   možná pak časem zjistíš, že je třeba řešit celou rodinu... 
No nic, pro zatím ještě jednou hodně štěstí a věř, že za toto by tu dalo spousta lidí půl králoství "...Možná prý dostanu preventivně antibiotika na půlroku, právě aby se něco nerozvinulo.. "
 
Tak se ničehož neboj! A natři to těm potvorám bacilům!
 
 
 
 

březen 2013 ukončení CAPu 

Koukni tady na uživatele

Koukni tady na uživatele roger (měl myslím nějaká atypická mykobakteria) a sovicka (prokázaná TBC). Dá se to chytnout kdekoliv, třeba v autobuse, nemá cenu pátrat. Kdyby se to opravdu prokázalo, bez to pozitivně, máš šanci se dostat k léčbě a třeba ti to pomůže i na ty ostatní problémy, přesně jak píše Jan. Protože na "obyčejné" chlamydie ti nikdo jen tak pořádnou léčbu nenapíše.

moc děkuji za komentář a

moc děkuji za komentář a všechno pročtu..

je teda taky pravda ,že už 2 kamarádky co mám mají nebo měli plicní chlamydie..jedna už asi před 5 lety..jednu dobu jsem byly v každodenním kontaktu,další uplně z jiného města měla podezření na Rs A Boreliozu a nakonec ,že má také plicní chlamydiie,během pár minulích měsíců byla u nás a já u ní..Taky další kámoška ta měla asi před půl rokem velký zápal plic..byla i na plicním,že tam měla nějaké nálezy,první antibiotika nezabrala,další taky moc ne,až ty 3 že zabraly,hrozně ju bolely plíce,nemohla vůbec spát a dlouho před tím a potom kašlala..pak pár týdnů docela klid a má zase velké bolesti kloubů na zápěstí,rukou,kotníky,kolena,že se jí bolest stěhuje,bolelo ji to tak moc,že nemohla ani vyloupnout prášek z platíčka...doktor ji vzal krve a že má jen trošku vyšši CRP a čeká se výsledky Boreliozy,nic méně ji volal známí,že měl podobné problémy a že mu našli právě plicní chlamydie..tak at si nechá udělat testy i na chlamydie..a já s touhle kamarádkou jsem v kontaktu několikrát do týdne..

RTG plic a srdce už mám a výsledky jsou úplně v pořádku,že tam není žádný náznak,který by značil tbc..ještě jedu na plicní na další testy..jsem momentálně hodně vyklepaná a hrozně se bojím..mám malé děti ,bojím se i o ně..

Klid. Dá se to zvládnout.

Klid. Dá se to zvládnout. Plicní věci navíc ustupují jako první. Objednej se k durovske nebo ke klubalovi, hlavně cti tady ať si rozšířit obzory. Většinou nejde jen o chlamydie. Z 90% se najde něco dalšího jako borelie, bartonella a babesie. Vše se dá léčit atb, chemoteraputiky nebo antimalariky...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k