oK

NE!,,,, opravdu  ziram na prispevky z techto dnu a neverim svym ocim....tady opet vstaly z mrtvych ruzne nova, gia atd aby tady napadaly uplne pertinentni prispevky, ktere se snazi pomoci i kdyz treba v diskuzi( ale opravdu pomoci!!) lidem kteri  tuto pomoc potrebuji...kteri se ptaji na otazky jako HPV, Chlam....a ...to neni zase takova "blbost" z lekarskeho  hlediska. Tito lide se snazi pomoci pochopeni  spletiteho argumentu kterym je lidske zdravi a nemoc. Ale co je odpoved? Kecy, kecy a zase kecy O NICEM!....Irena nenavidi lekare a kdyby pro ni udelali maximum, tak snad zije a zivi se nenavisti vuci veskeremu lekarskemu povolani...No a ? Prosim pozastavte se nad otazkou k cemu to vede? K nejakemu pokroku co se tyce Vaseho kazdodenniho citeni, anebo "prezivàni"?Z vlastni zkusenosti vim, ze vztah pacient- lekar je velmi exklusivnim vztahem zalozenym na vzajemne duvere a ochote pomoci na jedne strane a na druhe ochote "sverit se" ...kdyz tento vztah zavazujici stejne obe strany nevznikne, nema smysl zacinat se snazit nebo neco fingovat....a to myslim kazdy z Vas intuitivne musi citit....fakt je ze v dnesni dobe ( a odpuste mi to horke konstatovani) je mnoho lidi zklamanych, unavenych predchozim tapanim a utrpenim a proto vychazi z agresivniho ( uz z principu) postoji vuci tomu ktery se snazi porozumet a pomoci...Je to dost typicky postoj lidi dnesniho sveta, jeden vuci druhemu....Bohuzel, bohuzel, trati na tom obe strany...Skoda!   Sv.

Ne!...opravdu ziram na

Ne!...opravdu ziram na prispevky z techto dnu a neverim svym ocim...tady opet " vstaly z mrtvych" ruzna nova,gia, irena, aby tady napadly ruzne  prispevky, kterymi se tu snazi ruzni prispet i treba nepopularni diskuzi lidem, kteri tu pomoc opravdu potrebuji. tito lide se snazi prispet do sloziteho argumentu kterym je lidske zdravi a nemoc. Ale co je odpoved? Jen kecy, kecy a kecy o nicem, napadani, nenavist...Irena nenavidi lekare i kdyby pro ni udelali maximum, zije snad jen diky teto nenavisti, nova ta uz jen hrozi, desi, alarmuje...gia ktera prodava a prodava a nevi se jestli ona sama ty leky neldy pouzila, prozkoumala na vlasni kuzi, no a pak uz men zbyva " motlitebna veterinaru" kteri jsou ti, kteri prakticky pomohli lidskemu plemeni se dostat ze vsech jeho problemu ( viz kremelina, veter.leky, diagnoza atd.) No a? Prosim, pozastavte se nad tim, k cemu je to prospesne? K nejakemu pokroku co se tyce kazdodenniho citeni,anebo prezivani bolesti, vysvobozeni se z osobnich neduh? Z vlastni zkusenosti vim, ze vztah lekar-pacient je velmi exkluzivnim vztahem zalozenym na vzajemne duvere a pomoci na strane jedne a na druhe ochote tzv. "sverit se" ....kdyz vztah, zavazujici se cestne tyto dve strany nevznikne, nema smysl se snazit anebo fingovat...a to myslim kazdy z Vas intuitivne musi citit ( fakt je, ze v dnesni dobe ( a odpuste mi to horke a smutne konstatovani) je mnoho lidi unavenych, zklamanych predchozim tapanim a utrpenim a proto vychazi z agresivniho (uz z principu) postpji vuci tomu, ktery se snazi porozumet a snazi se pomoci....je to sost typicky postoj 

Milá Svadhi, kdyby jste si

Milá Svadhi, kdyby jste si zpětně přečetla mé blogy od listopadu 2012, kde dopodrobna popisuji své příznaky, prezentuji výsledky testů a podrobný popis léčby, co, kdy a jak jsem užívala, včetně harmonogramu, tak by jste nic tak absurdního tvrdit nemohla. To by jste pak totiž mohla říci to samé o každém, kdo tu má blog s popisem potíží a léčby. 4x za rok jít ke Klubalovi, dát za jendu konzultaci 3000,-, nechat si vystavit recepty na hardí pacient a pak je tu za stejnou cenu prodávat poněkud postrádá logiku nemyslíte? Věřit mi nemusíte, nicméně adriana je mi svědkem, potkali jsem se u Klubala... Léčbu jsem ukončila předčasně a z finančních důvodů jsem postupně poslala dál přebytky léků, doplňků a bylin, které jsem si nashromáždila do zásoby pro případ relapsu. Takže mě kamenujte za to, že moje léčba byla úspěšná a aktuálně jsem téměř rok bez atb, nakonec každý úspěch má být po zásluze potrestán. Cítím se výborně, takže mám na starosti lepší věci než přispívat do diskuze, přesto ráda přes inbox odpovím všem, které zajímá co mě postavilo na nohy a vrátilo do života. Nemám chuť psát veřejný blog a poslouchat o tom, že prezentuji něco, co jsem ani samam neužívala... Škoda, souhlasím, protože by to třeba někomu pomohlo.

Moje tělo už není moje, teď je ze mě chodící mikrobiální Noemova archa, a proto se držím hesla "Usmívej se, bude hůř!" :)

Skoda!!!

Skoda!!!

"Z vlastni zkusenosti vim, ze

"Z vlastni zkusenosti vim, ze vztah lekar-pacient je velmi exkluzivnim vztahem zalozenym na vzajemne duvere a pomoci na strane jedne a na druhe ochote tzv. "sverit se" ....kdyz vztah, zavazujici se cestne tyto dve strany nevznikne, nema smysl se snazit anebo fingovat...a to myslim kazdy z Vas intuitivne musi citit...."    

... vztah lekar-pacient je naozaj veľmi exkluzívny, založený na dôvere pacienta v lekára a v jeho vedomosti, znalosti vychádzajúce z poznatkov modernej vedy 21.storočia a ochoty liečiť infekcie preukázané v testoch, alebo poslať pacienta niekam, kde tieto liečené byť majú. Ked však má pacient problém, lekár nie je ani ochotný niečo testovať, je jedno, či sa jedná o chlamky, borky, TBC či HPV a ak aj pacient nalieha, ved nie je ešte blázon, aby skončil na psychiatrií, tak výsledky testov sú interpretované tak, aby sa liečba nekonala, nezáujem, ignorancia, psychiatrizovanie, utrpenie a smrť. Kde v tom vidíte záväzok zo strany lekára, akúkoľvek zodpovednosť a ochotu pomôcť pacientovi ? Tu boli vo veľkých nemocniciach zámerne zrušené pľúcne oddelenia, ambulancie TBC a infekčné oddelenia. Infektologovia sú arogantní ľudia so znalosťami o chlamkách, borkách a iných potvorách na veľmi nízkej úrovni o ochote liečiť a pomôcť škoda hovoriť. Jeden lekár lieči chlamky krabičkou cefalosporínov 2. generácie, iný penicilínom, další summamedom vždy v monoterapií. O nejakom štandartizovanom postupe, založenom na poznatkoch vedy možno len snívať. Robia si pokusných králikov aj z detí.

Lekár nie je vševed, ale ak niečo liečiť nevie, tak by to mal priznať a poslať pacienta tam, kde by to mohli vedieť lepšie a nie pacientovi škodiť a ešte aj klamať. Za úplný vrchol arogancie a nadutosti považujem nezáujem o vlastného pacienta a jeho liečbu, hoci si je tento ochotný liečbu a aj diagnostiku sám zaplatiť u lekárov ako Dr.D a táto viditeľne prináša zlepšenie stavu, zlepšenie imunity preukázané v testoch, ukončenie PN a návrat do pracovného režimu, teda do stavu, ked je pacient opäť schopný platiť dane a odvody do ZP, z ktorých daný lekár tiež žije. To je akosi mimo moje chápanie.

 

Dobre odpoledne, Gia, ja jsem

Dobre odpoledne, Gia, ja jsem neminila Vas nijak " napadat" nebo s Vami vest konfliktni diskuzi....ja jen jednoduse premyslim, jak tem lidem zde  pomoci...ovsem neni to lehke....ono neni ani lehke jim "prodat" leky ktere jsou bud zbytecne, anebo mohou i uskodit....to byl muj prispevek, mysleno v dobrem a  i v tom, ze kazdy z Vas obrovsky riskuje prodavajic neco po internetu...ja nebudu urcite ta, ktera na to upozorni, ale  neuvazovali  jste nekdy, ze na tento blog mohou prispivat i  tzv. " fizlaci"...?

jsem velmi zvedava ovsem, jak jste se  osobne z cele te zdravotni patalie dostala? Byl by to myslim zajimavy argument pro vsechny!!!....Zdravim.  Sv.

Kdo smlasknul ty škodlivé

Kdo smlasknul ty škodlivé léky sám, bez dg. nebo doporučení MUDr. a zachránilo mu to kejhák, ať se přihlásí. Já se hlásím jako první.

MUDři na mě piští, co jsem si to dovolila, aniž by se zeptali, jestli mi to zabralo. Neb je to to poslední, co by je zajímalo.

V Německu mě vyslechli nejvíc je zajímal systém akce-reakce a dostala jsem sprda, že jsem to spolykala až tak pozdě, že jsem do toho měla prásknout hned, neb jsem to nechala zajít velmi daleko. Měla jsem holt důvěru v české lékaře. Jsem blbec.

Svadhi, všichni nemocní kolem mě se ptají, jak dlouho ta nepéče a ignorace může ještě vydržet. Vždycky jsem se strašně divila, že jsou někteří pacienti na lékaře agresivní. Já jsem jenom seděla a mlčela. Nic jsem po nich konkrétně nevyžadovala, nechala jsem je "pracovat." Nic nedělali. Až jsem si po letech problémů rozbila lebku a začala být mj silně labiní, tak se mi rozsvítilo. Dostali čočku a najednou zvedli zadek a aspoň něco - testy udělali poprvé a pořádně - světe div se. Léčit oni nebudou, to už je jiná kapitola. Takže zastávám vztah ne na důvěře a tak., ale naopak. Není nic lepšího, než vzít ty jejich kecy, co zkouší na pacienty - kdy první věta odporuje té druhé a tu nej lékařku zesměšnit, před těma mladejma, co jí stojí za zadkem. Vřele doporučuju. To je prča a má to účinek.

Ty doby, kdy jsem měla důvěru jsou pryč. Neb když jsem ji měla, tak jsem na horečku 38, kolapsy atd. po poškrábání nemocným kocourem, dostala jen antidepresiva, který se nesměj v těhotenství a já o pár měsíců později otěhotněla... Testy mi na infekčním neudělali žádné, teda jo na HIV. Moje děcko nedá ani základku. Jenom spí a propadá. Ani EEg nemá v cajku. Nevidí, má migrény apod. Žádný člen naší rodiny tyto potíže nemá, jsou to středoškoláci a vysokoškoláci. Stačilo 10 dní peňáku, to jsem dostala o 6 let později na EM a světe div se bylo po problémech.  

Na záněty v očích všechna moje zvířata dostala antibiotika a mají je v cajku. Moje děcko dostalo od MUDra kortikoidy... aniž by někdo udělal stěr. Teda jo můj veterinář, byl tam stejný výsledek jako u koček a psů doma. Jenže já jsem si netroufla vzít tu mastičku od koček a dát je do oka synovi. Doteď toho lituju. Jsme blbá. Od té doby mu začal jít zrak do kytek. A bylo toho daleko víc. Jak vidím MUDra, tak brečím. Nebudu pokračovat, je to pokaždé stejná písnička. 

O žádné důvěře tu nepiš, neb, to co tu píšu, zažívá každý... sem si přijdou zanadávat mezi svoje - musí to ven.

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Mila Gejsa, ten Vas pribeh je

Mila Gejsa, ten Vas pribeh je hrozny, tak hrozny ( s Vasim ditetem), ze by si ho meli dat do ordinace jako vystrahu ti vsichni arogantni, ti nevzdelani, ti kteri se ani nemohou nazyvati  "doktory" . Dobra, dnes to za ne "sliznu" ja.  Ktera ovsem k tomu prichazim " jako slepy k houslim". Asi tak. Reknu Vam zase uplne jinou zkusenost a to vlastni, mou osobni a jednu z mnoha z meho pracovniho zivota: noc, bourka, dest, ze byste nevyhnala ani psa: vybehnu z auta,doktorska taska v ruce, uvnitr jsou veskere leky, proste prvni pomoc v jednom...v te chvili blesk a svetlo ( a to v cele ctvrti ) jde do haje...hledam zvonek, nekdo otevre, s baterkou me vede poschodech...v byte lezi pani a dycha ztezka...snazim se ji zvednout, nekdo me zapali svicku a pri jejim svetle a s fonendoskopem si uvedomim, ze ta pani ma edem plic a ze se musi jednat rychle (musim dodat  ze  toto se odehrava v dobe, kdy nebyly mobilni telefony a kdy sanitka prijela nejdrive  za 20 minut a nebylo to v Cr!!!) nejrive tu pani zvednu a (s mymi tehdejsimi  50ti kily  to nebylo jednoduche) a pak ji pomalu pichnu ( a dodnes jeste nevim jak jsem se v te tme strefila!) intravenozni lecbu po ktere ta pani, pomalicku zacne dychat, stale lepe a lepe a zatimco ji drzim prakticky v objeti, aby mohla skoro sedet, tak ji septam " budte klidna, jsem tady s Vami a neopustim Vas"...nebo neco podobneho, co uz po mnoha letech nepamatuju...ale v tom duchu to bylo...        Kdyz tady rikam, ze vztah lekar pacient je velmi exkluzivni vztah, za ktery by mel byt kazdy lekar vdecen, tak tim myslim i tyto epizody a v kazdem pripade ne tu aberaci, kterou  jste tu mnozi zazili...( dodavam pouze, ze jsem nikdy jako lekar v Cr. Nepusobila) Sv.

No, musím taky trochu s

No, musím taky trochu s Gejšou souhlasit. Ono, když je člověku zle, měsíc, rok, pět let, a furt se nic neděje, tak to pak dopadne přesně takhle. Důvěra pacienta je pryč a zbývá jen hořkost... Protože, i když jsem poznala pár doktorů, kteří se mi opravdu snažili pomoci, ale nevěděli jak, tak bohužel většina těch ostatních byla nepříjemná až arogantní.

Často jsem jejich počínání vnímala jako, že jsou v pozici "boha" a já jsem ten ubohý smrtelník, potrestaný tím, že je mu zle, a který se navíc opovážil mít jiný názor a něco po nich žádat, často i jiného, než oni uznají za vhodné. Je to složitý. Doktor Klubal se alespoň chová slušně, a připadám si tam aspoň jakoby ho to, co mi je, opravdu zajímalo. Možná mu jsou všechny ty problémy pacientů taky šumák, co já vím, ale alespoň to tak nedává najevo, všechno člověku vysvětlí. Měli by se tak k pacientům chovat všichni.

Já nejsem já....  :o(

Svadhi, ty lékaře v

Svadhi, ty lékaře v zahraničí, co jsem měla možnost poznat byli vychovaní. A to je celý. Tady jsou lidi nevychovaní celkově. A jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Chtělo by to zastavit. Nevím jak.

Trošku mě udivuje, že i třeba v Itálii. Kdybyste viděli, jak tam vychovávají děti... já tam s nima nevydržela minutu. Vždycky jsem vzala nohy na ramena, ikdyž to nebylo vhod, neb bych toho fracka flákla. A to se považuju za splachovací náturu. Ale dospělí pohoda. Respekt, úcta atd. ke komukoliv. Je tam jakejsi řád. 

A my si zanadáváme a bude dobře...

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k