Nekvalitné vitamíny od Swansona

Dlho som váhal, či to písať, ale už mi došla trpezlivosť.

Za posledné dva roky sa mi pravidelne stávalo, že časť vitamínov dodaných od Swansona bola pokazená už pri otvorení alebo sa skazila v priebehu 2 mesiacov od načatia balenia. Pritom všetky tieto balenia mali pred sebou ešte okolo 1,5 roka do expirácie.

V dávnejšej minulosti som mal dlhodobý problém so zatuchnutými baleniami 5000mcg B12tky. Viacero najhorších balení som radšej rovno vyhodil a ďalšie s rozpakmi opatrne spotrebovával. Tieto B12tky boli nakúpené v rozpätí 1,5 roka a nakúpené priamo od Swansona aj cez britské HealthMonthly, ale všetky boli problematické. Nejednalo sa o jednu šaržu, vykazovali rôznu mieru zatuchnutia, ale v poriadku nebola ani jedna séria.

Do tej doby to bol jediný problém so Swansonom a tak som ho riešil nákupom B12tok od iných výrobcov.

Ale v posledných 2 rokoch sa začali problémy od Swansona hromadiť.

Moja posledná štatistika je taká, že 1 z 5 vitamínových balení bolo nejakým spôsobom skazené. Práškované kapsle (napríklad vitamín B) začali v sebe po otvorení balenia ukazovať drobné hrdzavohnedé bodky. Vyzeralo to, akoby sa vnútri kapsle šírila plieseň. A zasiahnuté takto bolo celé balenie. U niektorých vitamínov boli kapsle takto "bodkované" už pri otvorení a pri ďalších sa tieto bodky objavili po pár týždňoch užívania a viditeľne sa zväčšovali s časom. U kapslí s olejovou náplňou bolo cítiť nezvyklý neidentifikovateľný a nie moc príjemný pach (pričom v minulosti mávali tieto želatinové kapsle príjemnú sladkú ovocnú vôňu).

Keď sa mi to stalo prvý raz, myslel som si, že sa balenie pokazilo počas transportu (bolo leto), resp. že im uškodilo horúce letné počasie a vzdušná vlhkosť v domácnosti. Ale ďalšie prípady ukázali, že zlé balenia prišli aj počas zimnej zásielky, zlé kusy boli v balíkoch poslaných jak na Slovensko tak aj do Čiech. Takže sa to nedá zvaliť ani na problém s poštou. Navyše pokazené neboli iba vitamíny značky Swanson, ale rovnaké problémy sa vyskytli aj u iných dovtedy spoľahlivých výrobcov.

Osobne sa domnievam, že Swanson má asi lajdácke skladovacie podmienky a že vitamíny sa skazili už v jeho skladoch. V minulosti sa mi stávalo bežne, že všetky plastové pixle v balíkoch od Swanvona bývali silne zaprášené, takže skladovacie podmienky asi dlhodobo neboli dieálne.

Každopádne miera stratovosti 1/5 pri 5 balíkoch za 180 dolárov už predstavuje značné finančné straty, nehovoriac o potenciálnych zdravotných rizikách (vyslovene zle mi zo žiadneho z tých podozrivých balení nebolo, ale pozoroval som z nich nulový pozitívny vplyv a občas zhoršenie mozgovej hmly)

Takže mi došla trpezlivosť a nákupy od Swansona som ukončil a preorientoval som sa na Vitacost, s ktorým mám zatiaľ vcelku dobré skúsenosti.

Mně došel od swansona pěkně

Mně došel od swansona pěkně smradlavý NAC i céčko. To se mi úplně navalilo... Přitom vím, že z iherbu tyto doplňky nikdy takový odér nemají. Fakt to bohužel vypadá,  že low-cost režim si v tomto případě vybírá svou daň na kvalitě produktů.

A sťažovali ste si, riešili

A sťažovali ste si, riešili ste to nejak?

Vitamíny od Jarrow Formulas S

Vitamíny od Jarrow Formulas

S veľkým sklamaním som zistil, že sa totálne zhoršila kvalita vitamínov od Jarrow Formulas. Nakupoval som ich v minulosti celé roky a bral som ich ako lepší nadpriemer.

V poslednej dobe ale som schytal opakovane veľmi nekvalitné sady. Luteín od Jarrow bol na kapsliach pokrytý čiernymi bodkami, ktoré pripomínali pleseň, resp. pocit, akoby sa kapsle počas výroby zašpinili od špinavej výrobnej linky. Keď mi to prišlo prvý raz z iherbu, bral som to ako jednorazový incident. Ale teraz o 4 mesiace neskôr mi rovnako pochybný luteín došiel aj cez Vitacost. A čo viac, taktiež B12tka od Jarrow je tentoraz nejaká pochybná. Na jazyku má pachuť akoby bol do nej primiešaný jemný prach a zostáva po nej na jazyku akýsi štipľavý a pálivý pocit aj pár hodín po skonzumovaní.

Testoval niekto v posledných mesiacoch Swansona, či sa jeho kvalita medzičasom zlepšila?

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Mne došel velký balík cca

Mne došel velký balík cca tyden zpet ze Swansona - NAC, Reishi a kupa Buh. bylin a kvalita mi přijde ok..jen ta doba, tři tydny čekání, ale klasicky to vazlo v CR..

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k