Neem (Azadirachta indica)

Někteří co tu jsou pravidelně, tak už si nejspíš všimli, že jsem to tu párkrát doporučoval. Vzhledem k tomu, že o této bylině a chlamydii nejsou na internetu žádné informace, tak o tom založím krátký blog, aby to google ev. byl schopen najít. Většina lidí na této stránce na bylinky nejspíš nevěří, tato by ale mohla být výjimkou.

Hledal jsem nějaké vědecké práce o neemu + chlamydii, a jediná opravdu vědecká práce, co jsem našel, je

Neem (Azadirachta indica): Immunomodulatory and Antimicrobial Properties S Upadhyay, S Dhawan, N Wali

Je tam přímo obsažen obrázek, jak neem inhibuje nitrobuňěčný růst chlamydií, ale nedělá to tak, že by na ně působil přímo, ale pomocí stimulace buňěčné imunity. Buňěčná imunita (tzv. Th1 imunita) je primárně odpovědná za likvidaci intracelulárních patogenů, mezi které patří právě chlamydie.

Osobně užívám neem 5. den, a vidím, že na to mám čím dál silnější die off reakci - zprvu se mi spustila rýma, začalo mě škrábat v krku a hrtanu, začal jsem mít tlak v dutinách a v hlavě. Nyní se to stupňuje a mám už die off reakci stejně silnou jako na azithromycinu. Tj. tak v hlavě, tlak na hrudi atd

Věřím, že u lidí mladších (co mají ještě vitální imunitní systém) a u lidí, u kterých infekce netrvá tak dlouho (tj. ne 20 let), je neem schopen nejspíš chlamydii kompletně sám zlikvidovat skrze aktivaci buněčné imunity. Výhoda likvidace pomocí imunitního systému je ta, že se nemusím spoléhat na průnik antibiotik, protože imunitní buňky si sami najdou cestu do všech tkání - v mozku se jim říká mikroglie.

Zatím zkusím užívat pouze neem a uvidím, jestli infekci tímto způsobem zlikviduju. Později udělám update pokroku. Zatím to vypadá docela slibně.

Dekujem za dalsi náhled. Uz

Dekujem za dalsi náhled. Uz jsem dnes objednal. Ted jeste nejakou zazracnou bylinku na prostatu. Buhner píse ale taky o bylinkach, ktere moduluji imunitu, nicméně zrejme bez testu působení na chlamydie. Ja na bylinky věřím...musejí mit obrovskou sílu...jen vedet kterou. 

Dobrý den, doporucujete

Dobrý den, doporucujete sušenou bylinku, kapsle nebo olej? 

CTR,CPN,Borrelia,Anaplasma,Toxoplasma,EBV,Helicobacter,Yersinia-Mino+Sumamed 8,5/2016,Aug+Klac10/2016,Aug+Klac+Mino12/2016,Mino za Doxy4/2017,zpět na Mino5/2017,+Plaquenil7/2017,6.Enti

Olej vnitřně neužívat, je

Olej vnitřně neužívat, je toxický, ten pouze na kůži, třeba na plísně. I když jsem četl, že pár kapek je schopne zabít střevní parazity (červy). Sušená bylinka je zase málo učinná. Nejefektivnější je extrakt z kůry a z listů

 

Děkuji

Děkuji

CTR,CPN,Borrelia,Anaplasma,Toxoplasma,EBV,Helicobacter,Yersinia-Mino+Sumamed 8,5/2016,Aug+Klac10/2016,Aug+Klac+Mino12/2016,Mino za Doxy4/2017,zpět na Mino5/2017,+Plaquenil7/2017,6.Enti

Tak jen postnu update, jak se

Tak jen postnu update, jak se mi daří.

Neem jsem bral přesně týden ráno a večer jednu kapsli a pak jsem (dočasně) vysadil, protože jsem dostal dost dramatický "herx". V podstatě od první dávky jsem cítil, že to něco dělá - spustil se mi nos, začalo mne škrábat v krku, začal jsem pociťovat tlaky na průduškách. Ráno jsem se třeba probudil se škrábáním v krku a zelenýma lojdama kolem očí. Tyto stavy se během týdne postupně zintenzivňovaly až do té míry, že jsem neem přerušil - typické symptomy silného herxu, bušení srdce, vnitřní neklid, točení hlavy, výrazné zhoršení mozkové mlhy. Včera jsem si dal Doxycyclin. Možná jsem to neměl dělat, protože mám pocit, že imunitní systém zaktivovaný neemem + působení doxy ten herx ještě (dost) zhoršily. Teď mám pocit tlaku/lehtání na průduškách a silnou motolici, pocit bušení srdce atd.

Takže abych to shrnul: jsem (zatím) přesvědčen, že to funguje. Jenom bych radil s tím opatrněji, užívat podle stavu a podle potřeby prerušit. Riziko vzniku rezistence je tam prakticky nulové - obsahuje to v sobě desítky učinných látek, každá působí jiným mechanismem, není šance, že by si mikroorganismus vytvořil rezistenci proti všem mechanismům působení.

Tady jsem našel velice pěkný přehledový článek shrnující všechny možné studie

"...typické symptomy silného

"...typické symptomy silného herxu, bušení srdce, vnitřní neklid, točení hlavy, výrazné zhoršení mozkové mlhy.."

podle čeho soudíš, že to jsou herxy? Tedy Jarischova-Herxheimerova reakce.

březen 2013 ukončení CAPu 

co jiného by to bylo? Buď to

co jiného by to bylo? Buď to může být reakce na endotoxiny z pochcípaných potvor, nebo cytokiny nebo porfyrie. Je to koneckonců jedno. Myslím si že je to herx z endotoxinů, protože to většinou trvá krátce a je to vždy po nějaké intenzivnějším nasazení atb.

aja by som chcel vediet, ako

aja by som chcel vediet, ako vies ze sa ti zaktivoval IS Neemom?: ci to su len domnienky,alebo mas aj testy imunity pred a po NEEMe?

jsou to domněnky. Ale z čeho

jsou to domněnky. Ale z čeho jiného a proč by mě najednou začalo škrábat v krku, průduškách a bolet v dutinách než kdyby tam neprobíhal nějaký zánět? A jak ten zánět mohl vzniknout jinak než aktivací imunity? Dělat si imunologické testy mi přijde zbytečné. Cpn imunitu dysreguluje, takže nějaké změny by se nejspíš našly, ale to je nepodstatné. Původcem jsem si jistý (mám IgA+ na cpn) a až toho zlikviduju, spraví se i imunita.

Jaacku a počas brania neem si

Jaacku a počas brania neem si vysadil ACC long? NAC samotný môže to, čo popisuješ spôsobiť aj s opozdením pár dní po vysadení. Pokiaľ berieš zároveň s NACom, tak tá reakcia môže byť herx na die-off EB teliesok. Vidíš, čo ti to spôsobilo? Čo potom kombinácia ATB dokáže, však? To je tá cesta pozdĺž čiernych skál, jazda na tobogáne hlavou dole, ako to opísal veľavravne Jan.

jo, týden před nasazením

jo, týden před nasazením neemu jsem nebral vůbec nic. Pak jsem bral pouze a jenom neem a na tom jsem měl jednoznačně tyto reakce (vlastně ještě mám, v krku a průduškách mně pořád pošimrává). Zbavit se té potvory nebude ani rychlé ani bezbolestné, ale jsem optimista a věřím, že to u mě bude spíš na týdny/měsíce než na roky :-)

Jaccku, to ti tu určite želá

Jaccku, to ti tu určite želá každý, aby to bolo len na týždne/mesiace Smile. Bohužiaľ to zistíš až na protokole, ako na tom si. Záťaž sa mohla dlhšie budovať bez tvojho vedomia, ako hovorí Dr.Stratton. V mladosti si trpel angínami, je teda možné, že už vtedy si mal aj chlamky. Tým ťa určite nechcem demotivovať, ani ti uberať na optimizme.

Tak je NEEM je sila...  Zatim

Tak je NEEM je sila... 

Zatim to zkousim opatrne, k protokolu - k me trokombinaci a s ACC, ale i tak lze rict, ze to velmi citelne funguje. Coz je dobre.

Podle vseho je to to nejsilnejsi co muze nabidnout Ayurveda. Tak to by bylo, aby to nefungovalo... A NEEM je jinak i silne antiparazitikum. 

Léčba pokračuje jakštakž

Léčba pokračuje jakštakž dobře, neem jsem zatím musel vysadit, protože mám co dělat s doxycyclinem a azi a dohromady by to byla velká pecka. Každopádně se k němu vrátím.

Nicméně zde na stránkách se vyskytuje psychopat, který mi posílá osobní zprávy, které bych označil jako stalking


 
 

killpoint
28/10/2016 - 13:15

 

ty si dobry trkvacik......dal som o Tebe precitat vsetkym v robote: kazdemu oddeleniu,co si zac: smiechy velke zovsadial,aku si mal temu,ze mydlove bublinky: a to videli jadrovi fyzici,operatori 4och jadrovych blokov a vseobecne vsetci co robili kedysi operatorov v jadrovkach a teraz su na rannych funkciach :D :D :D 

ty nasa mydlova bublinka  

muhahaha

http://www.psychoporadna.cz/cz/clanky/stalking---pronasledovani/321.html

Osobně jsem nemám pochyb o tom, že se jedná o uživatele trpícího poruchou osobnosti. Přijímání soukromých zpráv od něj jsem již zablokoval a na jakýkoliv jeho příspěvek už nebudu nikdy reagovat. Toto sem vkládám pouze pro budoucí referenci a pro případ, že jeho napadání a stalking se bude vyskytovat i v případě jiných uživatelů.

jeste jedes tudle recepturu?

jeste jedes tudle recepturu? a vysledky?

watch my profile

ne, bylo těžké to pro mně

ne, bylo těžké to pro mně tolerovat a chodit s tím do práce, nemohl jsem s tím fungovat. Ale na konec léčby si nejspíš dám měsíční neemovou kůru ke stimulaci imunity. Další věci o kterých jsem zjistil že na chlamydii jednoznačně fungují jsou CBD/THC - indukuje apoptozu (buňěčnou smrt v nakažených buňkách), po tom jsem zažil fakt drastický die-off. A taky extrakt z grepových jader (GSE), taky způsobovalo velmi silný die-off.

V současnosti jsem ale přesvědčen, že zdaleka nejlepší je ten vitamin D, protože řeší příčinu - nefungující imunitní systém. Antibiotika léčí jen symptom, chronickou infekci. Je možné, že u roztroušené sklerozy je to jinak, třeba je tam rezistence na vitamin D (genetický polymorfismus VDR, tj. receptoru na vitamin D), stejně jako u cukrovky je rezistence na inzulin.

většina lidí na západě je deficientní ve vitaminu D

https://www.scientificamerican.com/article/vitamin-d-deficiency-united-s...

a to by mohlo vysvětlovat nárust věcí jako autismus, schizofrenie, chronická unava. Vitamin D je příčina, chlamydie je důsledek.

 

Kde si to prosimte sehnal ten

Kde si to prosimte sehnal ten Neem (rad bych to zkusil na sobe) a teb CBD/THC taky. kdyztak to posty at nas tu neobvinej z propagace :D dik Grepovy extract ten urcite sezenu :D

watch my profile

neem jsem tuším objednal přes

neem jsem tuším objednal přes internet z Alterna Medica

CBD/THC jsem získal od kamaráda :-) Ale CBD olej je legální a jde v pohodě koupit, třeba právě na té Alerna Medica to mají jako CBDex, ale nemám s tím zkušenost. Tady popisuje někdo svou zkušenost. Podle mého měl cpn ani o tom  nevěděl

http://www.healingwell.com/community/default.aspx?f=30&m=3427199

jen bych varoval, že herx se dostavuje opožděně, u mně asi až 4 den po požití. Takže to může být zrádné, protože budeš konzumovat a myslet si že se nic neděje a pak tě to těžce sejme. THC rozhodně funguje tak, že indukuje apoptozu v napadených buňkách. Chlamydie buňkách brání v apoptoze. 

tady jsem objevil fakt dobrý blog o CSF, unavě atd

https://cfsremission.com/

taky přišel na to, že vitamin D je klíč.

http://www.lassesen.com/cfids/ZeroBasedProtocol.htm

 

 

Neem asi neuškodí , neznám

Neem asi neuškodí Laughing, neznám nikoho, když jsi ho tu doporučoval, komu pomohl.

Ano, vit D je k restartování imunitního systému velmi  důležitý /možný klíč/, ale je to tak moc složité v souvislosti s celkově již rozhozeným organismem / zánět, hormony, vitamíny, minerály.../, že nepomůže jen ho doplnit. Nebo se jen opalovat. Je třeba aspoň jednou ročně sledovat D-25 a D -1,25 , Th1 a Th2 zánět  a to je léčba skutečně na roky zbavit se zánětu / mnohdy se to ani nepodaří/. Toto myslím také doktoři běžně neznají a  nedělají. Již 2009 s tím pracoval Marshal Trevor a znám několik lidí s boreliozou, kterým jeho protokol pomohl http://autoimmunityresearch.org/prague_2009/MP.pdf

Marshall Trevor naprosto

Marshall Trevor naprosto nezodpovědně doporučuje lidem léčbu, která jim může výrazně uškodit. Jde najít pár jeho vědeckých článků, vesměs se ale jedná o články teoretické. Nikdy neprováděl žádnou klinickou studii, nemá data z reálných pacientů. Jeho protokol je široce kritizován, a to včetně stránky cpnhelp. Doporučuju vyhnout se mu obloukem. A Klubal se nejspíš pomátl na rozumu nebo nikdy žándný neměl, pokud tento protokol doporučuje. Pokud teda není jeho cílem udržovat pacienty záměrně nemocné, aby je pak mohl dojit o 10 tisíc za každou návštěvu a předepisovat antibiotika.

vitamin D je pro imunitu to nejlepší, protože tlumí ty špatné záněty (autoimunity) a vyvolává ty dobré záněty, které likvidují patogeny.

http://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/vitamin-d-a-imunita.pdf

Na cpnhelp bylo několik diskuzí, jak se lidi vyléčili jen vitaminem D + NAC, bez antibiotik. Koneckonců podobná debata proběhla i zde

http://www.chlamydie.info/node/3957

Oficiální zdroje už si taky začínají všímat vztahu mezi vitaminem D a roztroušenou sklerozou.

Jaccku, nic si z toho

Jaccku, nic si z toho nedělej. Irenu prostě nepředěláš. Pokud neschvaluješ jako nejlepší léčbu dlouhodobé palby ATB a pokud řekneš o Dr. Kl. či Dr. Ď něco jiného, než že to jsou ti nejlepší a nejempatičtější lékaři pod Sluncem a pokud nesouhlasíš s tím, že všichni ostatní doktoři, co ordinují na pojišťovnu, jsou blbci, nevzdělanci a jejich jediným zájmem je neléčit pacienta, tak prostě Jaccku, máš to marný, nejsi ten správný Man. LOL

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Brainstorm, jsem ráda, že už

Brainstorm, jsem ráda, že už mě neurážíš, tak ještě se o mě nezmiňuj. Dej mi pokoj, nechtěj mě předělat, nekritizuj mě.  Tvoje příspěvky jsou k ničemu a tady kontraproduktivní. Ty si sem chodíš honit nějaké tvé pošramocené ego. Nemáš to jednoduché....to by chtělo moře...případně Japonsko  Laughing

Jaccku, když neumí vyléčit

Jaccku, když neumí vyléčit ani poradit ti, co k tomu jakoby studovali - t.j. "lékaři", je zcela jedno, co komu pomůže. Hlavně, když něco pomůže.  Vůbec nechápu, proč ted a tady píšeš o MUDr K!?!? Je to ve snaze ho záměrně očernit, pošpinit?  Nikdy jsem od nikoho neslyšela, že by takto léčil! Jaký máš důvod ho tady u této příležitosti uvádět a spojovat s MP?  Proč zase zdůrazňuješ 10 tisíc za každou návštěvu?  Byl jsi tam, co o tom víš? Nebyl. Možná se ti dostalo od kolegů vyšetření i léčba, kdybys nebyl doktor, vykopli by tě, to mi věř!  Záměrně tady šíříš lži a pomluvy! To by jsi jako lékař neměl !!!

Shodneme se však na jednom, že vit. D je nutný pro restart IS. 

Klubala jsi sem vnesla ty

Klubala jsi sem vnesla ty svým odkazem

http://autoimmunityresearch.org/prague_2009/MP.pdf

vypadá to, že Klubal uspořádal nebo se zůčastnil nějakého workshopu, kam Marshalla pozval nebo s ním vedl diskuzi. A pořád se nemůžu zbavit dojmu, že Klubal je především dobrý byznysmen, a teprve potom až lékař

Marshallův protokol je naprostá hloupost

http://www.cureality.com/blog/post/2008/03/31/the-marshall-protocol-and-...

Chtěla jsem hlavně  poukázat

Chtěla jsem hlavně  poukázat na nutnost D -25 a D 1-25. Jsi "lékař", tak víš asi, jak se léčí, tedy spíše neléčí. Jinak by tu nebylo tolik nemocných, neléčených či špatně léčených lidí. Vůbec nevíš a netušíš, o čem chronické infekce jsou a co s člověkem po desítky let neléčeným můžou udělat. Nakonec se všichni sejdeme u tebe, protože mnoho lidí se z toho zblázní. Tobě tak strašně moc vadí ten počáteční poplatek ? Víš, co za něj je?  Asi nevíš. A co mají dělat lidi, když jim ti, co by měli pomoci, nepomůžou? Kam mají jít? Přímo k tobě pro AD nebo se raději hned  pověsit? Však to dost lidí udělá ze zoufalství, že jim nikdo nepomůže.  Vždyt jsou nemocné děti,  mladí, střední věk a nevyléčitelně starší generace. Nic se o infekcích /boreli, chlamydie...../ nevědělo a ted, když se ví, tak to bagatelizují a neléčí. Vůbec netušíš, jak sprostí, arogantní někteří doktoři jsou!  Po tom, co jsem slyšela na konferenci o LB a mých zkušenostech se už nedivím ničemu. Jen nechápu, jak můžeš být tak "naivní". Kdyby i nějaká hloupost někoho pomohla jednomu člověku, bylo by to dobré! Na doktory spoléhat nemůžeme. Kdyby dokoři znali a léčili, nikdy by žádný MUDr K. neměl šanci! Závist a zloba jsou nekonečné. Však má možnost každý doktor si založit byznys a hrát si na doktora. Většina si na doktory hrají, žádná zodpovědnost, žádný vyléčený pacient a ještě za to mají slušně zaplaceno. Ale je to jen můj názor po zkušenostech z let minulých. 

nikdy jsem tu žádné AD nikomu

nikdy jsem tu žádné AD nikomu nedoporučoval, možná jen symptomaticky (na uzkost, poruchy spánku atd, protože je to lepší než benzáky, co dělají závislost). Těžko můžeš tvrdit, že o chronických infekcích nic nevím, když se 2 roky sám léčím. A přestože jsem doktor, sám tím trpím, tak mám problém se z toho dostat. Tak proč potom obviňuješ ostatní doktory, kteří s tím nemají žádnou zkušenost a moc o tom neví, že z toho nejsou schopni dostat tebe? Oni za tvou nemoc nemůžou. Jsou to lidi jako kteříkoliv jiní, jsou mezi něma lepší a horší, slušní i arogantní, občas se najde i nějaká hyena, ale naprostá většina lékařů se snaží lidem pomoci, alespoň ty co znám. To že tobě pomoci neumí není jejich vina. A pokud na ně budeš tlačit, tak se nediv že se budou šprajcovat.

Jak říkám, můj osobní názor v současnosti je ten, že ty infekce jsou spíš symptom, a ta příčina je v imunitě, a jako hlavní příčinu té nefungující imunity bych viděl vitamin D. Ale je to složitá problematika, nemusí to tak být u všech. Tj co funguje u jednoho, nemusí fungovat u jiného. To co se nazývá "chronický unavový sydrom" je spíš jen nádoba, kam spadá spousta různých stavů s různými přičinami a nemusí na to být univerzální léčba. Osobně po dvouletých zkušenostech bych jako první věc u všech unavových stavů a chronických infekcí začal doplňovat vitamin D (spolu s magnoziem, zinkem, selenem), po pár týdnech bych začal přidávat syrovátkové proteiny (BCAA).. Testovat vitamid D mi přijde zbytečné vyhazování peněz. Záleží jestli je to 25-OH-D3 nebo 1,25-2(OH)-D3, záleží na jejich poměru atd. Podle mého názoru je celkem sázka na jistotu, že všichni lidé s chronickou infekcí mají nedostatek několik set tisíc IU vitaminu D. Zvyšovat však opatrně kvůli herxům.

A my co pracujeme v nemocnici většinou řeším akutní stavy, kde jde o život. Na chronicích vydělávají takoví jako Hnízdil a Klubal.

A v psychiatrii existuje spousta různých diagnoz jako somatizační porucha, nediferencovaná somatizační porucha, hypochondrická porucha a odlišit tyto věci od chronických infekcí je opravdu velmi těžké. Ne všechno jsou infekce jak ty si myslíš. Chybí ti ten širší pohled na věc. Máš jen tunelové vidění toho co sis za ty léta načetla ady.

A my co pracujeme v nemocnici

A my co pracujeme v nemocnici většinou řeším akutní stavy, kde jde o život. Na chronicích vydělávají takoví jako Hnízdil a Klubal.

už je mi to trochu jasnější....když nejde o život, tak doktory nezajímáme...k léčení chronických pacientů se totiž lékař musí neustále a celoživotně vzdělávat - a k tomu ho nikdo nedonutí, když sám nechce a nemá zájem....ve škole ho naučili " jak zachránit život"  - říznout, něco vyndat, něco opravit - na to jsou totiž osvědčené a popsané postupy - a s tím si vystačí celou svou lékařskou kariéru

Záměrně přeháním, ale opravdu mě dohání k zuřivosti, když zde opětovně čtu, že většina lékařů se snaží lidem pomoci - vždyť to není pravda, většina lékařů se nesnaží lidem pomoci...ani nemůže...a proč? protože neví, neznají, nesetkali se s tím, nevěří pacientům, bojí se atd.atd. To u mne není lékař ale pouhý zaměstnanec zdravotnictví...

diskutuj tady o nemocech. Já

diskutuj tady o nemocech. Já se tady s vaší ukřivděností dohadovat nepotřebuju. Běžte si i s Irenou do nějaké jiné diskuze a tam si vylévejte srdíčka ze své ublíženosti, ukřivděnosti, jak se vám ti zlí doktoři nevěnují a neberou vás vážně. Mně to vůbec nezajímá a je mi to uplně jedno.

no jo no...jinak ta diskuze

no jo no...jinak ta diskuze ani dopadnout nemohla..

...nemohla, pretože Jack, tak

...nemohla, pretože Jack, tak ako väčšina lekárov, vykazuje presne takýto postoj a chovanie. Ktoré veľmi pregnantne ilustruje svojou vetou: "Mně to vůbec nezajímá a je mi to uplně jedno." SmileOn sám je najlepším a živým dôkazom a potvrdením toho, čo vravíš ty, Irena, ja a ostatní. Ale nechaj ho tak...je to marný, marný marný... :) 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

zrejme se bavime ale o

zrejme se bavime ale o vitaminu D3 aby bylo jasne... z textu nemusi byt citatelum uplne jasne. 

watch my profile

Ráda bych se vyjádřila k

Ráda bych se vyjádřila k tomuto. Tak úzkosti a poruchy spánku jsem měla z infekcí. Po braní 3 týdnech braní atb. to pomalu ustalo. Spánek se teda zlepšil na léčbě jako poslední - to mi nejvíc pomohl Entizol. Antidepresiva jsou k ničemu, teda pokud někdo teda nezažije trauma - třeba úmrtí v rodině atd..

Je to šílené, jaký vznikl nešvar předepisování AD v ordinacích lékařů. Na vše dávají AD. Pokaždý z mých známý kdo šel vícekrát s nějakým problémem k lékaři odešel s AD.To je neskutečné.

Testy na infekce lékaři nedělají  - to je drahé, to si stejně musím zaplatit sama. Ovšem díky tomu jsem zjistila, že z každé laborky mám výsledky jiné - takže tam asi losují Sportku nebo házejí korunou. Takže to je vlastně jedno. Ale lékaři neumí poznat ani klinické příznaky z učebnice- to je velmi smutné. Takže pak musíme studovat všude okolo, protože je to naše zdraví a bojovat s lékaři, kteří jedou ve svých starých zajetých kolejí.  Naučených skriptech z dávných dob školy a nic víc. Znám to dobře, máme v rodině lékaře a je to děs.

Jediné co lékaři dělají je stále dokola testy cukr, cholesterol, měří tlak. Hlavně, že dají prášky a příčinu nikdo neřeší. Tak co toje ? Takže já bych to zhodnotila takto, na chronicích vydělávají obyčejní obvoďáci - kteří cpou lidem AD, pak něco na tlak, cholesterol. No a jede to dál - pak odejde z chronických infekcí kloub - šup tak ho za těžký peníze vyměníme, pak odejde následkem infekcí x - dalších věcí - no, tak se to opraví či vymění a byznys jen kvete. Hlavně přehodit pacienta všem svým známým - na kardiologii, na imunologii, gastroenerologii -  a nikde nic, další prášky, příčina nezjištěna. Jo a na hlavní jsem zapomněla -na psychiatrii. A vysáváme dál tento systém.

Takže nějakých pár kaček u Klubala nebo Durovské je směšné. A hlavně, já jsem se z toho dostala, takže já nejsem dobrý pacient pro systém zdravotnictví.

Jinak vitamín D - jsem já i dcera užívala také - 3-5 kapek na chleba + ostatní vitamíny..... Jak začalo svítit sluníčko s D jsem přestala.

Kopíruji zde psychiatrické projevy infekcí :

Český psychiatr MUDr. Tomáš Hájek (Dalhousova univerzita, Halifax) v publikované studii (Hájek T. et al: The Amercal Journal of Psychiatry 2002, Feb 01; 159:297-301, viz http://ajp.psychiatryonline.org/article.aspx?articleid=175344), uvádí, že jedna třetina ze vzorku 926 psychiatrických pacientů, léčených v Pražském psychiatrickém centru v letech 1995-1999, vykazovala známky prodělané infekce spirochetou Borrelia burgdorferi. Mezinárodní společnost pro lymskou boreliózu a příbuzné nemoci (ILADS) zjistila, že i těžké neuropsychiatrické symptomy nemocných lze vyléčit nebo alespoň zmírnit, pokud jsou použita antibiotika jako součást indikované psychiatrické léčby.
NEPŘEHLÉDNĚTE ZÁKLADNÍ DIAGNÓZU U pacientů v pozdní fázi lymské boreliózy může docházet k manifestaci různých neurologických a psychiatrických problémů, od mírných projevů až po velmi těžké. Patří mezi ně zejména: • kognitivní ztráty, včetně - zhoršení až ztrátypaměti ("mozková mlha") - dyslexie a problémy s hledáním slov - potíže se zpracováním vizuálních/prostorových informací (problém najít věci, pocit ztracení se) - zpomalené zpracování informací • psychóza • záchvaty • násilné chování, podrážděnost • vztek, zuřivost, ztráta sebekontroly • úzkost • deprese • záchvaty paniky • rychlé změny nálad, které mohou napodobovat bipolarity (mánie / deprese) • obsedantně kompulzivní porucha (OCD) • poruchy spánku • deficit v pozornosti, hyperaktivita (ADD/ADHD) syndrom • syndrom podobný autismu
Lymská borelióza je jednou z nejrychleji se šířících infekčních nemocí

"NEPŘEHLÉDNĚTE ZÁKLADNÍ

"NEPŘEHLÉDNĚTE ZÁKLADNÍ DIAGNÓZU U pacientů v pozdní fázi lymské boreliózy může docházet k manifestaci různých neurologických a psychiatrických problémů, od mírných projevů až po velmi těžké. Patří mezi ně zejména: • kognitivní ztráty, včetně - zhoršení až ztrátypaměti ("mozková mlha") - dyslexie a problémy s hledáním slov - potíže se zpracováním vizuálních/prostorových informací (problém najít věci, pocit ztracení se) - zpomalené zpracování informací • psychóza • záchvaty • násilné chování, podrážděnost • vztek, zuřivost, ztráta sebekontroly • úzkost • deprese • záchvaty paniky • rychlé změny nálad, které mohou napodobovat bipolarity (mánie / deprese) • obsedantně kompulzivní porucha (OCD) • poruchy spánku • deficit v pozornosti, hyperaktivita (ADD/ADHD) syndrom • syndrom podobný autismu"

Tohle ale platí přesně i pro Cpn, pokud se nekontrolovaně rozjede. Ovšem pravda je, proč to necloumá se všemi těmi 80%, co údajně mají protilátky. Ono asi vždy se jedná o nějaký souběh, koinfekci, byť testy tvrdí, že tam nic není. Osobně jsem měl jen ty chlamky, dle testů, a to ještě jen ty "nedávno prodělané, již neaktivní...", až na to, že to bylo deset let, furt dokola "nedávno prodělané, již neaktivní...", nevím, jestli to podle laborek mělo být před 10 lety, 30 lety nebo včera, to nedávno? Prostě furt dokola "nedávno prodělané, již neaktivní...". Ale také tam byla před snad 35 lety hraniční borelie, pak již vždy negativní včetně WB.  Jinak problémy začaly před půl stoletím, bolely nohy, prý platfus... pak před 40 lety zažívání, svedlo se to na studené pivo, pak podivná křeč mezi lopatkama a za prsní kostí, jakoby člověka někdo proklál kládou... svedlo se to na nervy ze zkoušek a kouření... a tak to šlo dál, až jsem ztratil málem hlas, odcházely zuby, bolel celý člověk, přechod přes ulioc bylo něco, jako vrhat se do rozbouřeního moře proti tsunami... a  furt to "nedávno prodělané, již neaktivní..." Byla to chlamydie, borelie nebo obojí, nebo úplně něco jiného? Čert ví!

březen 2013 ukončení CAPu 

Dobre napísané Irena, nie je

Dobre napísané Irena, nie je čo dodať.

Jacck mala som pocit, že si zavítal po čase s novými infoskami o Tvojej vlastnej liečbe...

Nechápem, prečo sa navazas do Klubala ...

Či si myslíš, že ostatní lekári " na poistenie " nezarábajú dosť na našom nešťastí a neriešia ho ..

Prosím Ťa, keďže sa u neho ani u dr.D neliečis,  tak ich nepomluvaj ...

Alebo poraď zopár osvietenych lekárov, čo sa budú nami zaoberať...

A môžem Ti povedať, že v poslednej dobe sa akoby vrece roztrhlo s ľuďmi, čo su už pri konci liečbu a cítia sa fajn, a liečia sa buď u Kl , alebo D.

Som s nimi v kontakte v inej skupine, ale aj osobne.

Ja Ti osobne želám, aby si sa čo najskôr vyliečil, a aby si nikdy nemusel riešiť iné ešte koinfekcie, borelióza, babesie, vírusy, plesne

Všetkým prajem požehnanu nedeľu edit

 .. pokud na ně budeš tlačit,

 .. pokud na ně budeš tlačit, tak se nediv že se budou šprajcovat....ano, můžou nevědět,  lhát, neléčit, bagatelizovat, být arogantní, sprostí, hrubí..... Věřím ve vyšší spravedlnost. 

 

Irenko bohuzel realita je

Irenko bohuzel realita je takova, ze stejne jako v kazde jinem zamestnani mas "skvele"  a "prumerne" a "Spatne".. s tim nic neudelas.. kazdy potrebujem nejak zit a delame co umime... navic biotechnologie je jeste puda zelena a z vetsi casti neprozkoumana.. Zpusoby jakym dnes lecime muzou byt za 20-50-100 let uplne jine.. stejne se podivej do minulosti... nelze mit zas nekomu za zle ze "neumeji lecit", kdyz chronicke nemoci je "paradox" dnesni doby.. Nekdo se vyleci experimentalni ATB lecbou. ale nekdo ne.. spoustec problemu u kazdeho muze byt jiny... ja s jen preju at najdem tu cestu..  Clovek zkousi vse mozne, zije v nadeji a roky "utikaji" .. urcite to ma dopad do zivota kazdeho z nas.. je treba byt, ale otevren i jinym moznostem a "neprijimat" pouze jedinou cestu reseni

watch my profile

Lapcom,  ano, všade máš

Lapcom, 

ano, všade máš "skvelé, prúměrné a špatné", Gausova krivka by mala platiť všeobecne - v sociálnych vedách a soc. javoch aj v prírodných vedách a teda fyzikálnych javoch. Tak mi prosím ťa vysvetli, prečo neplatí aj v prípade lekárov a fenoménu chron. infekcií. Lebo v tomto prípade, sa ony Gausovke totálne vymykajú. Jeden jediný lekár, ktorý lieči a rozumie tomu v Čechách (K.) a jeden jediný na Slovensku (Ď.) tuto ANOMÁLIU Gausovej krivky v prípade lekárov a chron. infekcií najlepšie potvrdzujú. Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

no počkej, nalevo je špatnost

no počkej, nalevo je špatnost sama, uprostřed průměr = největší četnost, napravo to nejlepší za daných podmínek, to nej nej nej bohužel má tu nejmenší četnost na konci křivky vpravo. To snad není anomálie křivky, ale bohužel jen a jen tvrdá realita... a lepšího už pak nic vůbec není, resp. je s 0 četností...

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane,  veď práve! Kde je ten

Jane, 

veď práve! Kde je ten "priemer", a kde sú tí "najlepší"? Máme len spústu tých "extra zlých" - preto vravím, že Gausovka akosi "nefunguje". 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

ale funguje. Ukazuje  to, co

ale funguje. Ukazuje  to, co je reálné, z hlediska postižených tímhle svinstvem, průměr bohužel o podstatě a léčbě, tedy příčinné léčbě, "vznešeně a učenně" kauzální léčbě, nic neví, nechce vědět... ti napravo cosi tuší, ale nic nedělají a na ocase křivky vpravo jsou ti dva, pouzí dva, co se o tom s postiženými nejen baví, ale i se snaží něco dokonce dělat, jdou sice proti proudu a mají s tím spoustu lapálií, ale jdou... Ti všichni nalevo jim buď vysloveně hází klacky pod nohy, ti víc vpravo spíš mlčí a nejspíš se bojí překročit práh všeobecné zbabělosti a poslušnosti vůči současným oficiálům... aby neměli  problém, aby si sami sobě neublížili, aby se páníček/ové nezlobil/i, aby měli klid... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Lapcom,  tiež nepovažujem

Lapcom, 

tiež nepovažujem "chronicke nemoci za "paradox" dnesni doby" - ako tvrdíš...

Aký paradox? Paradox je niečo, čo sa vymyká očakávanému, predpokladanému, je to niečo, čo sa vymyká logike a platnej teórii. Chronické infekcie - a ich urputnosť (ťažká liečiteľnosť) nie sú žiadnym "paradoxom" - sú naopak očakávateľným a nevyhnutným dosledkom toho, že tieto infekty nie sú liečené dostatočne rýchle a včas - v momente, keď pacient registruje prvé problémy a dožaduje sa preto adekvátnej starostlivosti.

V prípade, že by boli pacientove príznaky brané dostatočne vážne, liečbe odolávajúca chronicita by sa nedostavila. Desiatky štúdií (bohužiaľ len z pera mikrobiológov, nie lekárov) toto opakovane zdôrazňujú. Zdôrazňujú vysokú negatívnu koreláciu medzi dĺžkou nákazy a ľahkosťou - úspešnosťou jej eradikácie. Teda - čím dlhšie je človek vystavený patogénom, tým dlhšia a menej úspešná liečba je. Takže žiaden paradox, práve naopak - rigorózna predvídateľnosť. To len trestuhodná ľahostajnosť, hlúposť a nerešpektovanie aktuálnych vedeckých poznatkov zo strany lekárov (systému/prístupu) spôsobuje to, čo sa (s nami) deje. Nie je na tom nič "paradoxné". Je to naopak veľmi predvídateľné a zákonité. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

ok souhlas v mem pripade

ok souhlas v mem pripade slovo paradox bylou pouzito v jinem smyslu chapani. Jinak rozbor dobry a souhlasim

watch my profile

https://www.westonaprice.org/

https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/nutritional...

výborný článek. ten by stál i za překlad a za umístění na stránky. Napsaný někým kdo má PhD z nutritional science

velmi pěkně píše o historii vitamínů, a zdůrazňuje, že vitaminy A,D,K2 a horčík, zinek je třeba podávat pohromadě

aniž bych tu chtěl dělat

aniž bych tu chtěl dělat nějakou reklamu, tak nedávno jsem spíš náhodou zkonzumoval 1 sáček čaje Pickwick Herbalis Nachlazení (10 sáčků za 30Kč), který obsahuje Zázvor + 5 dalších bylinek, a dostal jsem po tom hodně silné herxy - vznítil se mi celý krk, dutiny, dostal jsem typické chřipkovité příznaky možná i se slabou teplotou, brnění a mravenčení v končetinách, hučení v hlavě, točení hlavy - prostě typický herx, ale dost mohutný, který trval as týden. Řekl bych že to působilo skoro jako pulz entizolu. Je ale pravda, že předtím jsem už asi 4 měsíce posiloval imunitní systém. Je fakt že jsem k tomu čaji slízal i pár lžiček domácího medu, a kombince zázvor + med je taky popisovaná jako učinná.

pro ty co umí anglicky stačí googlovat třeba "ginger + herx" nebo "ginger antimicrobial" atd. a přečíst si zkušenosti jiných.

update: vlastně poté co jsem trochu progoogloval i ty ostatní bylinky, tj zázvor + tymián + sléz + fenykl + lípa + černý bez, tak minimálně tymián, sléz a fenykl mají celkem slibné antibakteriální účinky. Stačí opět chvilku googlovat. Thymián je anglicky "thyme", sléz je "mallow", fenykl je "fennel". Stačí napsal název bylin a antimicrobil, antibiotic atd. a vypadne spousty i vědeckých článků. Tj těžko říct zda je to pouze ten zázvor a nebo celá ta kombinace.

 

Týždenný herx zo sáčku

Týždenný herx zo sáčku Pickwik čaju...? Ty si z nás robíš strandu Jack, že? Ak nie, tak musím pochybovať o tvojom zdravom rozume. Lebo toto je ale že taká pitomosť ... SmileSmile Ano, mnohé byliny majú antibakterialne účinky, to vieme všetci, ale nie jeden pár gramový sáčik predávaný v Tescu, zlízaný s pár lyžičkami medu Smile Halelujá... zahoďme antibiotika, bežme do Tesca, tam nájdeme spasenie! Smile

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

Stella milá jako

Stella milá jako vždy.

https://www.researchgate.net/publication/283466001_Antibacterial_Activit...

každopádně můj herx je pro mne fakt a jen zpětně se domýšlím co ho způsobilo. Každopádně každý máme jiný stav imunity a třeba u mě stačí menší "nakopnutí" a spustí se lavina a u jiného se nic neděje. Bitva proti chlamydii se odehrává jednak zezdola, od imunitního systému, jednak shora, kdy tomu může pomoci antibiotiky. Každopádně budu dál experimentovat.

"Složení Listy lípy, Zázvor

"Složení

Listy lípy, Zázvor (25 %), Fenykl (12 %), Tymián (11 %), Květ černého bezu (10,5 %), Listy slézu (3,0 %), Květy lípy (2,0 %), Květy slézu (0,2 %)" 

Ty tučně mne držely při životě léta, ale chlamkám to bylo celkem fuk. Zázvor mne držel při životě při entizolu. Sléz je příbuzný vlákeni, Sida. Tymián a zázvor zesilují účinky ATB. Fenykl nevím, ale na prdíky se používá odjakživa... Čert ví, čeho je schopná pak celá kombinace čaje? Jinak zázvor sušený je méně účinný, čerstvý jako čaj, nálev, je dle Buhnera lepší. Mohu potvrdit. Tady jsem už jednou dal návod na Buhnerův

ČAJ Z ČERSTVÉ ZÁZVOROVÉ ŠŤÁVY 

březen 2013 ukončení CAPu 

P.S. Aby si to někdo

P.S.

Aby si to někdo nevysvětloval blbě s tím ČAJ Z ČERSTVÉ ZÁZVOROVÉ ŠŤÁVY . Tenhle čaj asi nikoho chlamek, borelek, mykplazem apod. neřádů nezbaví. To se asi bez toho CAPu neobejde, ale v nouzi nejvyšší může pomoci pochlapit imunitu, vyhubit některé breberky, které by jinak zbytečně zaneporázdňovaly obranný systém těla, pomůže žaludku, zažívání atd. do té doby, než se najde MUDr. dobrodinec, který se postiženého ujme a začne  ho léčit tak, jak se patří a sluší ve 21. století... krom toho při ATB zvyšuje jejich účinnost, takže je docela možné asi brát menší dávky, resp. to už si pak musí každý sám vyzkoušet, kolik tělo čeho snese... ne to nacpat do sebe po lopatách, ale pomalu najíždět od malých dávek...

A ještě malou poznámku. Ten, kdo je skutečně nemocný, ten ani po tomto čaji na Kilimandžáro či Čomolunkmu nepojede, natož aby na ní lezl, ale spíš v pravidelných intervalech, jak imunita pracuje, a je třeba se tělu zbavovat smetí, pozná co to je řídký příval z hustým běháním... Konec konců při léčbě těchle svinstev je lépe do autobusu nelézt... i když, jak vidíte a slyšíte a čtete, jsou tací v této chorobě, že jen tak mimochodem si s cepínem v ruce vylezou na Elbrus apod. Já osobně jsem byl rád, když jsem se po půl hodině studeného potu, bolesti, děsu a běsu otočil na posteli tak, aby mi doktor z pohotovosti mohl vrazit do zadku záchrannou injekci Dolminy...  Ale zase pravda, i já míval v dobách nejhorších nejen po entizolu stavy halucinní, ba dostával jsem se dokonce i do podivné časové smyčky, ocitl jsem se např. jednou v bažině uprostřed křížáků u Sudoměře... Fuj, dlouho jsem z toho byl tenkrát zpocený, byv tam zamotán  v bahně do šátků nalíčených na křížáky... ono je to taky možná tak, že někomu se může zdávat o tom, jaké je to být zdráv, nejsa však zdráv, a jinému naopak jsa jako řípa zdráv, se může zdávat o tom, jaké je to být churav, schopen sotva z postele vylézt, aby se pracně na záchod doškrábal, snaže se tak čistě z důvodů empatických jemu vlastních vcítit se do stavů jemu pacienty popisovanými... ale to bude asi tím, že kdo nezažije, nepochopí!

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

tak u tebe to trvalo 20 let.

tak u tebe to trvalo 20 let. Já jsem se začal léčit cca rok po nakažení. A dle reakcí na antibiotika i bylinky atd mám tu infekci lokalizovanou pouze na HCD (dutiny, larynx, farynx) a možná mozek. To zda mám postižený mozek nevím, ta mozková mlha může být jen výsledkem působení prozánětlivých cytokinů na mozek. 

 

tak to jsem na tom stejne

tak to jsem na tom stejne HCD.... ale mozna ze se mi zanasej trubky ... taky bolest nohou a tak....

watch my profile

Jaccku konečně rozumná slova.

Jaccku konečně rozumná slova. "...Já jsem se začal léčit cca rok po nakažení. A dle reakcí na antibiotika i bylinky atd mám tu infekci lokalizovanou pouze na HCD (dutiny, larynx, farynx)...".  V tomto stádiu, de facto počátečním stádiu, je nesmysl tady mezi letitými a zanedbanými chroniky cokoliv řešit. To se léčí inhalací Vincetky! No pravda, dva tři měsíce CAPu by to asi  spravilo lépe a definitivně, ale v reálu to léčí mudrci tou Vincentkou nebo bromhexinem apod. U někoho to snad i zabere, pokud to nejsou chlamydie, ale jen ty běžné potvory, co lítají po tramvaji. Tak to totiž začíná, "infekcí lokalizovanou pouze na HCD ", jak mám psáno po léta v kartě – viroza akuta, laryngofaryngitida, sinusitida apod. geniální diagnózy. A léta jsem si to i já myslel, viroza akuta, a vařil čajíčky, sušil lípu, bezinky, mátu, podběl atd. a na průjem vařil dubovou kůru... po těch, jak píšeš "tak u tebe to trvalo 20 let." mi ale tělo řeklo, strč si to do pr.... a sanitou mne vozili na kapačky na neurologii, rok mne rozhýbávali po rehabilitacích, aby mi řekli, zbavte se té zpropadené infekce a pak přijďte. Dokud se toho nezbavíte, nic s tím neuděláme ... ztuhlé koleno, na bederku brousili nože, vysoký tlak, ucpaný nos i krk, berle opřené o pelest, ležel jsem v koutě a tiše si tam sténal a bál se napít, abych nemusel na záchod, protože to bylo horší překonat těch pár metrů, než pro zdravého člověka vylézt na Čomolunkmu... 

Pamatuj, pokud se jedná jen o nákazu sliznice, povrchu, nic se neděje, ale jakmile chlamydie projdou do krve, nastane bakteriemie, začíná nenápadně peklo, nejdříve dlouho nic, a pak po létech zákopové války chlamydie definitivně udeří... viz např. Chlamydia pneumoniae not caught like you thought . Prostě si po těle cestuje v bílých krvinkách od zánětu k zánětu ať už se jedná o zánět z příčiny úrazu či infekce... prostě nenápadně tělo kolonizuje, prostřednictvím imunitního systému samotného, který nejen že ty potvory nevidí, ale ještě se v něm množí a bíle krvinky používá jako inkubátor... 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

tak já nepochybuju o tom že u

tak já nepochybuju o tom že u mně už do v krvinkách je a taky o tom že mám v sobě pořádnou nálož, protože dle NAC testu jsem nebyl schopen tolerovat ani NAC 300. Ten důvod proč to netoleruju však není v tělesných příznacích, tj žádné bolesti atd., ale spíš v psychických jako motání hlavy, zvýšený pocit mozkové mlhy. Kdyby nebylo tohoto extrémně nepříjemného příznaku, tak ty tělesné symptomy by nebyl problém vydržet. Každopádně není žádný způsob jak určit, kolik těch chlamydií člověk v těle má a kde všude jsou. Jen vím že když si vezmu něco co ty potvory likviduje, tak začnu cítit tlak v dutinách a krku a laryngu a dramaticky se mi zhorší mozková mlha. 

jinak ten herx jsem mohl mít i z dýňových jader, protože jsem jich předtím snědl pár hrstí. V sobotu jsem si opět dal pár hrstí a zase cítím že to ty potvory likviduje. Tak ještě za pár dní znovu udělám pokus s čajem, až budu mít jistotu, že herx z jader odezněl. 

U nás v práci tu plicní chlamku má nejspíš víc lidí, jen někteří na to nevěří. Třeba primář si nedávno stěžoval, že mu po nějakém antibiotiku bylo hodně zle. Nejspíš měl herx ani o tom nevěděl. Sekretářka už si 2 roky stěžuje, že pořád kašle a nemůže se toho zbavit. Jenomže nutit tyto teorie někomu? Řekl bych že to si člověk musí najít sám. Až budou trpět víc, tak začnou taky víc hledat co jim je 

 

S těmi "herxy" to je takové

S těmi "herxy" to je takové ošajslich? Co to vůbec je? Není takové astma ad absurdum vzato také "herx"?  Není taková migréna také to samé? Jak to jeden odliší od skutečného "herxu"? Jak to, že po vyhubení těch potvor zmízí jak ty skutečné "herxy", tak astma, migrény, bolesti kloubů, přestanou se kazit zuby atd.? Jak to, že někomu vadí průvan, jinému ne? 

Že to má více lidí, mají to všichni! Prý 80 % má protilátky, a co zbytek? Nejsou ti zbylí jen falešně negativní? Všem chybí slunce, vitamín D, všichni jsou dnes a denně vystaveni v MHD, vlacích, autobusech, nádražích, openspacích, bazénech, přednáškových sálech, třídách škol, školkách, jeslích atd. kapánkové nákaze jednak od těch nezodpovědných, co kašlou a kašlou a kašlou, jednak od těch, co místo toho, aby zalehli do postele a potili se, do poslední chvíle lezou do práce se skleněným pohledem s horečkou jednak kvůli penězům jednak ze strachu o práci, vlečou ráno děti s nudlí u nosu do školek atd. Pak se tomu říká učeně atypická komunitní pneumonie, když všichni chrchlají! Dcera byla zdravá so té doby, než jsme ji dali do školky. Tam začala marodit, ostatní dávali děcka jinam a my udělali posléze to samé. Byla tam totiž řídící, taková oteklina tlustá, usmrkaná, čtyři svetry roláky a bundu a opřená o topení a v poledne vyhnala děti do sprchy a než zalezly do pelechů na polední spánek, takto vyšňořená a zabambušená, jak na cestu na severní či jižní pól, otevřela na ně všechna okna v lednu v mrazech a otužovala je průvanem... Logicky v zápětí byla školka opakovaně zavírána pro vysokou nemocnost... Ona zdroj infekce jako prase, do toho nastuzení a výsledek již zmíněná atypická komunitní pneumonie! Školský úřad to vše posvětil jako otužování, lékař na to, že s tím nic nenadělá, byť o tom ví, leč zodpovědné autority na jeho vítky neragovali... rodiče proto děti jak mohli, dávali jinam, čímž logicky to bylo rozneseno do všech dalších školek v okolí! No a takto vybavena astmem, nejspíše tedy chlamydiemi, šla do školy a tam to pokračovalo...

No a já jsa takto vybaven z první třídy od takové té skleníkové, věčně marodné spolužačky jsem přes prý "platfus", boleny mne příšerně nohy, tak se to svedlo na platfus, jsem pak pokračoval na kolchoze, kde jsem to dokrmil do hladových, namrzlích, kašlajících jaloviček a posléze pak jsem měl proti sobě v kanclu šáfovou, která sobotu neděli se zalévala slivovicí, zřejmě v ní utopila hodně těch potvor, protože v pondělí a úterý nekašlala, ve středu už jo a ve čtvrtek a v pátek už nám padaly obrazy ze stěn jak kašlala.. a tak bych mohl pokračovat.. nutno dodat, že jsem se narodil ve sklepě, plesnivém, po válce byty nebyly, a když pak již byly, bohužel byly vlhké a plesnivé také..  

 

Abych to shrnul, chlamydie asi máme všichni, do toho  pak ostatní neduhy dané tím, kde žijeme – plísně, smog, kyselé deště, klíšťata, komáři, zkrátka další patogeni, paraziti, stresy jak komu se to podaří poskládat, a jak čas letí jsme najedou tady... a jestli za to mohou jen chlamydie,  nebo souběh jiných a dalších nákaz, čert ví! Ale hlavně prd se o tom ví a jen se teoretizuje a opisuje, a postižení se chytají hovadin a zodpovědní si hrajou na ty, co sežrali Šalamouna i s botama a fousama a vymysleli další hovadinu psychosomatii, aby ji použili jako kouřovou clonu na zakrytí toho, že nic o tom neví, neumí, nechtějí vědět...  

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, s tým sa dá

Jane, s tým sa dá len súhlasiť. Mne by ani nevadio, že všetci lekári "nevedia", je normálne nevedieť, horšie je, že "nechcú vedieť", odmietajú sa vzdelávať, ziskavať nové informácie a aplikovať nové postupy. A informácie sú. Len ich celá lekarska komunita ignoruje. Radšej si vymysleli "psychosomatiku", čo je tá najvačšia zhovadilosť na pacientoch. Ale o tom sa tu už popísalo veľa, takže nebudem pokračovať. 

Ja osobne si myslím, že veľkú rolu hrá čas - teda vek pacienta - ako človek pokračuje životom získava nové a nové infekty, organizmus ich do určitého času nejako drží na uzde, zvláda, ale v momente keď ich množstvo presiahne určitú kritickú mez - tak to začne. Obyčajne v momente keď je organizmus človeka nejako oslabený (chron.stresom, únavou, operáciou, atd.)

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

vzdělávat by se i chtěli,

vzdělávat by se i chtěli, problém je v tom, že jakmile se na téma chlamydie snaží něco zjistit, tak narazí na doporučení profesorů infektologie. To samé se týká chronické boreliozy. A komu myslíš že budou věřit? Takže je těžké najít někoho, kdo tě bude léčit CAPem, to by ten člověk musel být hodně přesvědčený, aby šel proti doporučením lege artis. To že psychosomatika je zhovadilost je spíš tvá neznalost. Akutní služby jsou plné různých hypochondrů, somatizačních poruch, histrionů, funkčních poruch typu PNES. A drtivá většina doktorů tento typ pacientů nemá ráda. V porovnání s tím co doktoři v nemocnici běžně léčí - infarkty, mrtvičky, sepse, dekompenzované cukrovky, deliria atd., kdy jde opravdu o život, jsou tyto chronické nemoci jako nic. A nemysli si že všechno je jen chlamydie nebo infekce. Na to abys to mohla posoudit máš moc uzké tunelové vidění způsobené tím, že znáš jen jednu nemoc a na foru si o ní čteš od rána do večera

 Jaccku, máš pravdu, doktory

 Jaccku, máš pravdu, doktory školí někdy nevzdělanci, nebo ti, co ví, jak moc nebezpečné chlamydi, LB a další je a bagatelizují to, to je také fakt .Rodinného příslušníka by si s boreliozou, chlamydií neléčili, jak léčí lid, ale až do samého vyléčení ! To je z praxe. Píšeš, že jsou i jiné nemoci..,.jistěže, ale ani srdce nevypoví bez důvodu a že je lymská karditida, je fakt a kardiologové ji neuznávají. Mě ujistil doktor, že na pitevně pak zjistí, uvidí, co mi bylo, to je mi ale dnes k ničemu. Standardy jsou k prdu, když je tolik chroniků. Pacient může skuhrat roky, že ho bolí srdce a má vysoký tlak, cholesterol. Až ho jebne, je jako teprve zle. Mrtvice je náhlé nervové poškození mozku. Zdravý člověk mrtvici asi nedostane. Sepse je jasná – otrava krve, tam musí být bakterie, viry, zánět nebo něco, co ji způsobí. Cukrovka je většinou autoimunitní onemocnění. Delirium je syndrom....i tam můžou být příčinou oi bakterie, viry, mimo jiné i Meningitida, encephalitida, mozkový absces, neurosyphilis, Lymeská neuroborrelióza, cerebritida, systémové infekce se sepsí[2] , i poruchy metabolismu........

 

Vidíš, lékaři SILu myslí a šíří, že lymská neuroborelioza je lehce léčitelná, někteří neurologové neví, co to je, tak jak by to měli léčit, že?! A co předvádí tato j-ELITA, je výsměch pacientům. https://www.youtube.com/watch?v=S0k0fc_HZf8     ti si na doktory hrají! 

 http://www.wikiskripta.eu/w/Delirium,

Já ty bakterie, viry, prvoky, parazity, plísně vidím také jako příčinu mnoha nemocí,ale tím se nikdo nezabývá ! Asi jsem také již také paranoidní a nemám přehled.

Dovedeš vše vysvětlit, dělat z nás tady blbce, že ty jsi lékař a přitom reaguješ asi i na studený vzduch. Ti chroničtí pacienti to tak nemají a vůbec to není o tom, že jsou nevzdělaní idioti nebo o závisti. Někteří pacienti tady i na borelioze mají povědomí daleko vyšší, než někteří tzv.doktoři. Proto sem již někteří vzdělaní a chytří raději nepřispívají, což je škoda.........

 

 

S človekom, ktorý tvrdí, že

S človekom, ktorý tvrdí, že chronické choroby, ktoré plne invalidizujú ľudí v produktívnom veku sú "jako nic", nemá zmysel sa o čomkoľvek ďalej baviť. 

Nie, nemyslím si, že všetko sú len CPn alebo infekcie.  Nepoznáš ma, takže nemožeš absolutne posúdiť moje spektrum vedomostí a znalostí, rovnako ani moj kognitívny štýl spracovania informácií, napriek tomu tu vynášaš súdy o nejakom "tunelovom videní". To je veľmi trúfalé, až arogantné.

Ano, diagnóza psychosomatika je zhovadilosť, nie per se, ale v sposobe, akou sa v súčasnosti uplatňuje. Lekári sa ňou akorát zbavujú vlastnej zodpovednosti a pacientov skrze ňu psychiatrizujú a tým im odopierajú liečbu ich často závažných somatických chorob. 

Dovoľ, aby som ta poučila, že v jadre mechanizmu somatizácie je, že prostrednictvom nej človek získava určité sekundárne benefity - pozornosť, záujem okolia, odbremenenie od zodpovednosti, povinností, lásku, zvýšenú opateru, atd, atd. Ak nie je tento základný predpoklad splnený, ak človek pre svoju somatizáciu nemá "publikum", tak nemá "dovod" somatizovať. Tam, ale už znalosti lekárov ohľadne somatizácie nesiahajú. Pre nich je "somatizácia" všetko, či nedokážu v danej chvíli vysvetliť. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Lukrecia, mně spíš přijdeš

Lukrecia, mně spíš přijdeš arogantní ty a tvé představy o tom, jak máš úžasný "kognitivní styl zpracování informací" komické. Vážně máš dojem, že mi můžeš říct něco, co bych nevěděl?. Já mám medicínu vystudovanou, psychosomatiku jsem 3 roky dělal v Německu, kde je to samostatný atestační obor, a mám několik let praxe v psychiatrii a za sebou vědeckou činnost, mimo jiné v oblasti neuroimunologie. Co myslíš že se asi tak od tebe dozvím nového? Kolik tys za svůj život vyšetřila a léčila pacientů? Nemáš absolutně žádné zkušenosti, nevíš o čem mluvíš. To že tu papouškuješ cosi cos někde přečetla o psychosomatice je hezké, ale pro mne nezajímavé. Připadáš mi jako student medicíny, co si něco teoreticky načetl a má pocit, že se může zapojit do inteligentní diskuze s doktory se desetiletou praxí, protože se domnívá, že má "geniální kognitivní styl". I kdybys měla IQ 200 (o čemž dost pochybuju), tak tím nedostatek zkušeností z praxe nijak nenahradíš. Tolik asi k mé ochotě diskutovat tu s tebou nebo se stellou a vaši neustálou snahu mě tu o něčem poučovat. Vaše názory mne nezajímají a přijdou mi hloupé.

Já ti tu nechci dělat přednášky o psychomatických modelech. Co bych z toho měl? Není to zdaleka jen o primárním, sekundárním či terciárním zisku z nemoci, https://psychologie.cz/sekundarni-zisky-z-nemoci/ , tento model sedí jen na určitý zlomek nemocných. Na jiné nemocné sedí jiné modely, třeba disociace https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2007/11/09.pdf nebo chronický stres a jeho propojení s vegetativních nervovým systémem https://www.solen.cz/pdfs/int/2008/04/09.pdf. O různých poruchách osobnosti ani nemluvě. Já osobně mám mnohem blíž k biologické psychiatrii, tj věřím spíš na to, že psychické nemoci jako deprese nebo schizofrenie jsou spíš výrazem onemocnění mozku, než nějakých psychických faktorů. Na druhé straně mám zkušenost, že existují opravdu i nemoci, na které nejlíp sedí sekundární zisk nebo disociace. Tvrdit jako ty, že celá psychosomatika je zhovadilost, je prostě hloupé a naprosto neinformované tvrzení, o kterém s tebou nehodlám diskutovat, protože tě vůbec neberu za hodnou diskuze z titulu toho, že prostě nevíš o čem mluvíš.

S tím co píšeš bych jinak i souhlasil, tj. že pokud lékaři nenajdou žádné biologické vysvětlení, tak to posunou do kategorie "funkční porucha" https://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2016/02/03.pdf nebo psychická porucha a pacienta posílají na psychiatrii. Já mám pro to jejich chování pochopení, protože znám praxi lékaře, tj. něco, o čem ty nemáš ani ponětí. Ty nevíš co je to vyšetřit denně 20 lidí. Oni sami neví co ti je a pomoct ti neumí. Celý ten problém je v tom, že tyto infekce nejsou prozkoumané, nejsou rutinně a snadno diagnostikovatelné, neohrožují na životě, nezpůsobují žádné dramatické změny vnitřního prostředí a jejich léčba je velmi dlouhodobá. Z tohoto důvodu se jimi lékaři v nemocnici nevěnují. Nemocnice praskají ve švech a léčí se tam mnohem akutnější věci jako zlomeniny krčku, nádory mozku, mrtvice atd. Neexistují seriozní studie, které by vyhodnocovaly efekty CAPu. Je to alternativní léčba. Většina doktorů to vůbec nezná a pokud se o tom dozví, tak to stejně bude považovat za nesmysl. To jsou fakta. Tvé neustálé nářky nad nespravedlností světa ta fakta nijak nezmění. Pořád se dožaduješ jakési empatie, a samá jí máš minimum. A tyto diskuze jsou vážně únavné. Já mám to unikátní postavení, že tak nějak zevnitř vidím obě strany. Ty vidíš jenom jednu a soudíš kategoricky, aniž bys chápala. Když se snažím mírnit vaše extrémní a zcela nekonstruktivní názory, tak vidím že je to zbytečné. Stěžováním si, kritizováním, nadáváním, obviňováním si žádné sympatie nezískáš, ani u lékaře.

Máš tady Ďurovskou nebo Klubala, kde dostaneš přesně tu léčbu, jakou myslíš že bys měla dostat, tak na co si vlastně stěžuješ? že ne všichni doktoři věří na chlamydii a CAP? Tak to prostě je, ty důvody jsme tu probrali 100x

Asi virózka a pro někoho je

Asi virózka a pro někoho je to herx....

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

Juras, nemusíš ze mně dělat

Juras, nemusíš ze mně dělat hlupáka. Poznám herx sám u sebe. Navíc jsem ho po tom čaji měl 2x a až teprve napodruhé jsem si to s tím spojil. Třeba tady máš o tom, jak tymiánový čaj likviduje viry

http://www.medicalmedium.com/blog/thyme-tea

Až se vzpamatuju z tohoto herxu, jakože byl fakt hodně silný, tak udělám s čajem další pokus a pokud dostanu herx i potřetí, tak je to jasné. Další čaj si nejspíš udělám někdy příští týden. Tak pak dám vědět, jestli to tak skutečně je nebo ne.

ale jo, buhner to taky píše,

ale jo, buhner to taky píše, mateřídouška, zázvor, med, citron  a přidává k tomu pepř. Má to ničit bacily

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Jo a nezapomeň si vzít ten

Jo a nezapomeň si vzít ten svůj herxový čaj až vyrazíš zase na trek do Himaláje nebo kam ...... poběžíš s větrem o závod :-) Někdy si zpětně uvědom cos tady v minulosti psal ty herxíku...

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

Do Nepálu letím za 2 týdny.

Do Nepálu letím za 2 týdny. Pokud máš nějaký problém s tím co tu píšu, tak to prostě nečti a běž trollovat někam jinam. Já na tvé výlevy nijak zvědavý nejsem

Ja Jurajove slová ako

Ja Jurajove slová ako trolling nevnímam, vnímam ich ako ironickú, trefnú a pomerne vtipnú reakciu na nezmysly typu - "týždenný herx po Pickwik čaji". Laughing Kadečo sa tu na fóre popísalo a vyskytlo, ale toto je absurdita number one. Toto nič tak skoro neprekoná! Smile

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

Děkuji za zastání. Tohle bylo

Děkuji za zastání. Tohle bylo už i na mě moc :-) a to už tady  nemáme Killpointa, ten by šel z těch Jacckovych výlevů do vývrtky :-) 

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

A to ani netematizujem fakt,

A to ani netematizujem fakt, že človek, ktorý je naozaj chorý, tak má často problém vstať z postele, má problém s bežným fungovaním, je rád, ak dokáže vykonať bežné denné samoobslužné činnosti, alebo sa dovliecť do zamestnania. Určite nie je schopný cestovať tisícky kilometrov do exotickej krajiny a tam zdolávať vrcholy hor. Čo z toho vyplýva si každý vyvodí sám...  Smile

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

už i závidíš těch zdravějším

už i závidíš těch zdravějším než jsi sama? Ty jsi opravdu hloupost zkřížená s ubohostí a zlobou. Už na tebe nebudu reagovat, teď ani nikdy v budoucnu. 

Jack, úbohosť je obviniť

Jack, úbohosť je obviniť niekoho, kto upozorní na nezrovnalosti a vzájomne sa vylučujúce skutočnosti, zo závisti.  Skutočne nikomu nezávidím, len dávam do súvislosti informácie. Smile A kladiem si otázku, čo na tomto fóre vlastne robíš a aká je tvoja skutočná motivácia, kedže z tvojho správania je zjavné, že vlastná choroba to nie je. 

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

o hledání nových

Samozrejme, že rolu bylín

Samozrejme, že rolu bylín nik nepopiera. Mnohé majú antibakt., antimykotické, antivirálne účinky. Preto sa z nich pripravujú výluhy, rozne extrakty, čaje, atd. A preto sa aplikujú dlhodobo a v roznych kombináciách. Ale tvrdit, že jeden sačok čaju, sposobí týždenných herx... :) Trošku kritického rozmyšľania... Je omnoho pravdepodobnejšie, že v tom čaji sa nachádzali rezidua pesticídov, čo sposobilo tieto problémy. (čo bolo nakoniec potvrdené aj českou potravinovou inšpekciou). 

A počuť to od človeka, ktorý sa jedným dychom  odvoláva na "evidence based medicine" a odmieta spojitost medzi chlamydiami a roznymi zavažnými chronickými chorobami pretože "nebola dokázaná dvojitou zaslepenou štúdiou" - napriek množiacim sa odborným informáciám a odborným článkom a jednoznačným klinickým pozorovaniam u pacientov a ich problémov, a druhým dychom je schopný vyprodukovať kauzálnu súvislosť medzi jedným sáčkom čaju Pickwiku a jeho vplyvu na imunitný systém,  to je fakt sila. :) Mal by si si to dať Jack patentovať! :) 

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

Diky Jane, za link, pravda

Diky Jane, za link, pravda sama to tak vnimam.Roky fungovania, "len " caste prechladnutia, astma?? Ktoru uz zazracne nemam, kolena po zatazi.Ale ozaj inak dost kvalitny zivot, lyzovanie, turistika, bicykel,potom stres operacia kolena, havaria o mesiac na to, stres zo straty firmy , a vsetko sa rozbehlo, ani som sa nestihla spamatat.

V liecbe po ,2 rokoch pomale, mini uspechy.

Som schopna sa tesit na veci, zazitky, pomaly planovat vikendy.Dnes idem na cintorin, v nedelu som bola 7 hodin na duchovnej obnove, narocne na sustredenie a vzdialene z bydliska hodinu autom.Sama odsoferovane, doma o pol 21...to by bolo nemyslitelne pred rokom.

Mam naozaj velmi tazku a komplikovanu liecbu Stratonom, ale verim, ze vydrzim pokym bude treba. Ina cesta mi nefungovala. A herxy tak silne, ze pracu by som isto nezvladala.

Stale mam reakcie na pulzy , stuhnutie, bolesti kolena, ramena, ale vsetko je o min 50 percent lepsie. 

Este ze mam pisany blog, je to tam vsetko postupne uvadzane.

Treba hodne pokory, trpezlivosti, ci uz ide o bylinne protokoly, ci comboliecbu, ci atb..

No hlavně to chce jít za svým

No hlavně to chce jít za svým cílem a nenechat se zblbnout neumětely. Bohužel s výsledkem jeden není nikdy jistý, a na to čekají ti všichni škarohlídi a závistivci, aby se člověku smáli do ksichtu, když mu je nejhůř! 

březen 2013 ukončení CAPu 

Tak jsem se ponořil do čtení

Tak jsem se ponořil do čtení a tady jsem si poznačil pár postřehů...

 

U řady lékařů se vyvinul psychologický blok, který jim brání jen pomyslet na tak závažný diagnostický lapsus. (měj na mysli jejich uklouznutí, seknutí se v rozvaze o jakou nemoc se jedná) 

 

Nemáš absolutně žádné zkušenosti, nevíš o čem mluvíš. To že tu papouškuješ cosi cos někde přečetla o psychosomatice je hezké, ale pro mne nezajímavé. Připadáš mi jako student medicíny, co si něco teoreticky načetl a má pocit, že se může zapojit do inteligentní diskuze s doktory se desetiletou praxí, protože se domnívá, že má "geniální kognitivní styl". I kdybys měla IQ 200 (o čemž dost pochybuju), tak tím nedostatek zkušeností z praxe nijak nenahradíš. Tolik asi k mé ochotě diskutovat tu s tebou nebo se stellou a vaši neustálou snahu mě tu o něčem poučovat. Vaše názory mne nezajímají a přijdou mi hloupé. (já jen doplním, jak stella, lukrecie či jacck, byť každý na jiné straně barikády, se pravdu dozví až po pitvě. Stelle a Lukrecie to už bude houby platné a Jacckovi asi také, vzhledem k tomu, že "...U řady lékařů se vyvinul psychologický blok, který jim brání jen pomyslet..." 

 

There is no scientific consensus as to what causes PNES (Psychogenic non-epileptic seizures, Neepileptické záchvaty psychogenní a psychogenní = mentálního původu...). However, many physicians believe the condition may be triggered by psychological problems... (jako dítko nejspíš dostal vejprask nebo mu někdo ukradl kuličku...)  

 

Já mám pro to jejich chování pochopení, protože znám praxi lékaře, tj. něco, o čem ty nemáš ani ponětí. Ty nevíš co je to vyšetřit denně 20 lidí. Oni sami neví co ti je a pomoct ti neumí. 

 

Já mám to unikátní postavení, že tak nějak zevnitř vidím obě strany. Ty vidíš jenom jednu a soudíš kategoricky, aniž bys chápala. (to mi připomíná mazácké z vojny: ČL.1 - MAZÁK MÁ VŽDY PRAVDU  ČL.1 - V PŘÍPADĚ ŽE NE, PLATÍ ČLÁNEK 1) 

 

Vidíš, lékaři SILu myslí a šíří, že lymská neuroborelioza je lehce léčitelná, někteří neurologové neví, co to je, tak jak by to měli léčit, že?! A co předvádí tato j-ELITA, je výsměch...

 

Kdepak udělali soudruzi z NDR chybu? 

březen 2013 ukončení CAPu 

když už jsi tady zmiňoval ty

když už jsi tady zmiňoval ty automechaniky, tak nedávno mne v servisu jeden odmítl, že mazdy nedělá, že s něma nemá zkušenosti. Jediný problém těch doktorů je, že vám nedokáží říct "s tímto typem potíží nemám zkušenosti, neumím je léčit, běžte prosím jinam". Místo toho vás pošle ke specialistovi, ale ten taky nic nenajde atd. 

každopádně škoda, že jste tady všichni nešli na medicínu. Lékařská věda i pacienti přišli o pár špičkových a nesmírně empatických doktorů, co by léčili příčiny a ne příznaky a neustále by se vzdělávali čtením vědeckých článků z celé problematiky medicíny Tongue Out

Lékař mi nedávno řekl že mě

Lékař mi nedávno řekl že mě lituje a chápe, ale systém mu neumožňuje mě léčit tak, jak bych potřebovala. (šlo o to, že v Německu se léčí neuroborela infuzemi delší dobu než v ČR, zatímco v ČR jsou pacienti odesláni na psychiatrii). Ocenila jsem že aspoň jednou řekl nějaký lékař celou pravdu, tak jak to skutečně je. 

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

jenomže u té borely je taky

jenomže u té borely je taky spousta nejasného. Celá ta hádka se točí kolem toho, čím jsou způsobeny ty chronické potíže. Jedna skupina tvrdí, že v těle dál perzistují bakterie boreliozy a tyto dělají potíže (tato skupina se pak dožaduje dlouhodobé léčby antibiotiky). Druhá skupina tvrdí, že ty potíže nezpůsobují přímo bakterie, ale reakce imunitního systému na ně, a že tyto potíže můžou přetrvávat i po vyhubení bakterií, kdy už v těle žádné nejsou. (tzv. post-lyme syndrome). Třeba v organismus přetrvávají nějaké zbytky těch borelií a imunita pak reaguje na ně. Antibiotika pak nepomáhají, resp. pouze trochu tlumí aktivitu toho imunitného systému.

Já sám nevím kde je pravda, a to se o toto téma zajímám mnohem víc než běžný doktor.

Jaccku, nevím, co myslíš

Jaccku, nevím, co myslíš tím....Třeba v organismus přetrvávají nějaké zbytky těch borelií a imunita pak reaguje na ně...ale je prokázáno, že borelie tvoří cysty. Takže jaké zbytky borelií? Spirocheta borelie se schová do cysty  /většinou, jak je podáno  ATB/.....a přežívá v cystě dál....a za  nějakých okolnostíé /snížení imunity, stres......./ se zase promění ve spirochetu.  https://www.youtube.com/watch?v=lVmCa70bAxE   jenže se o tom nesmí mluvit a ani léčit !!! A ptala jsem se docenta na přednášce, co tvrdil, že jde o post-boreliový syndrom a měl hodně co dělat........Ty cysty opravdu v těle zůstávají, proto se mohou znovu probudit a nemoc znovu propuknout i bez dalšího nakažení. Ale to už myslím vědečtí pracovníci dávno ví i v ČR, jen doktoři to neberou. Proto se  příznaky vrací a pacienti mají stále víc a víc problémů. Borelie devastují tělo stále dál a dál.  Protože se  neléčí obě formy života borelie  /ani chlamydií/. Tady je toho nakecáno, jak je LN nebezpečná a hrozná a co vše může postihnout a když s těmito příznaky přijdeš, tak tě neléčí a vyrazí. Jade stejně jako mě. https://zdravi.euro.cz/clanek/postgradualni-medicina/lymeska-borelioza-447574

Když mě 2013 léčili na LB, tak jsem se pana primáře ptala, čím budeme likvidovat cysty, se smál. 2015 dostudoval a vydal toto:  https://www.dermatologiepropraxi.cz/pdfs/der/2015/01/08.pdf        kde o cystách v etiologii už  píše, ale neléčí se podle toho.  Když jsem s náím hovořila později a chváílla ho za to, "vyřadil mě" jako vyléčenou a s jinými problémy mám jít na revmatologii, ortopedii a dále.......jen se nevracet! Na ministerstvu o delší léčbě jako 1- max. 3 týdny nechtějí ani slyšet, cysty prý neexistují !  http://www.infekce.cz/DoporLB11.htm Posr.Lyme syndrom = v ČR polymorfní stesky, = šup s pacientem na psychinu....ale kdyby ho léčili a vyléčili, určitě by ani tu psychinu nepotřeboval. Pokud má deprese, v mozku cysty, nálezy, zase šup na psychinu. Neberou vůbec, že ty nálezy na mozku mají souvislost s LB. A tak se tu motáme pořád v kruhu a neléčení či léčbě špatné, nedostačující a vyrábí doktoři mrzáky. 

Jacku, rozumiem, čo hovoríš.

Jacku,

rozumiem, čo hovoríš. Ale to je úlohou lekárov, aby sa týmto zaoberali. Aby túto hádanku rozlúštili. Systém - kašlem na to, lebo sa hneď a okamžite nedokážem dobrať k uspokojujúcemu výsledku nič nerieši. Či už je to tak, alebo hentak (perzistujúce baktérie, alebo zotrvačnosť imun. systému), lekári by sa tým hádam mali zaoberať. Riešením predsa nie je problém ako taký negovať a z pacientov robiť bláznov (ad psychosomatika). Predsa tí pacienti nie sú psychiatricky chorí. Tak prečo do čerta, im takúto diagnózu niekto implikuje? 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Jane,  Připadáš mi jako

Jane, 

Připadáš mi jako student medicíny, co si něco teoreticky načetl a má pocit, že se může zapojit do inteligentní diskuze s doktory se desetiletou praxí, protože se domnívá, že má "geniální kognitivní styl".

Ano, Jane, verím svojim schopnostiam, a preto som si istá, že so svojimi poznatkami, vedomosťami a svojim intelektom (a svojim kognitívnym štýlom Smile ), dokážem byť v debate s lekárom jeho celkom rovnocenným partnerom - minimálne čo sa týka mojich problémov a mojej liečby. (Ak ty nie, je to tvoj problém). Ja áno. Žijem so svojim telom celý život, zaujímam sa o svoj stav celé roky, mám naštudované stovky odborných článkov, preto rozumiem svojmu stavu a jeho súvislostiam lepšie ako lekár, ktorý si v priebehu pár minút prejde v rýchlosti moje laborátórne výsledky. 

Som schopná veľmi precízne, dosledne a logicky vyhodnocovať informácie. Často lepšie ako samotní lekári. A áno, moje IQ je vysoké. Tiež veľa čítam a rýchlo a rada sa učím. Preto áno, som schopná robiť určité závery, úsudky lepšie ako bežní lekári. 

Mysli si o tom, čo chceš. 

Já mám pro to jejich chování pochopení, protože znám praxi lékaře, tj. něco, o čem ty nemáš ani ponětí. Ty nevíš co je to vyšetřit denně 20 lidí. Oni sami neví co ti je a pomoct ti neumí. 

Moji obaja rodičia boli lekári, takže dokážem nahliadnuť do ich problémov a do toho, ako vnímajú pacientov, svoju prácu a svet. A preto nemám pre ignoráciu lekárov a bagatelizaciu našich problémov veľké pochopenie. Viem, čo je možné. A čo nie. 

Neviem o čo ti ide... Tvoja komunikácia je extrémne nekonzistentná a vzájomne si odporujúca. Chvíľami obhajuješ jeden názor, chviľami opačný. Pre mňa sú ľudia s takýmto nastavením obecne bezvýznamní. Hovorí sa tomu dnes "flexibilita osobnosti". Ja to nazývam sociopatiou.  V praxi to znamená že je človek bez názoru, že je zmietaný alebo determinovaný tým, čo je momentálne "in" a populárne. Alebo z čoho môže mať aktuálny prospech. Často vyjadrený len na sociálnych sieťach, alebo fórach vo forme lajkov, alebo nejakých "súhlasných komentárov". Smile

 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

"Jane,  Připadáš mi jako

"Jane, 

Připadáš mi jako student medicíny, co si něco teoreticky načetl a má pocit, že se může zapojit do inteligentní diskuze s doktory se desetiletou praxí, protože se domnívá, že má "geniální kognitivní styl"."

Koukám, že jsi z toho už poněkud vedle, jak ta jedle. Tenhle citát "Připadáš mi jako student medicíny..." není z mého příspěvku, jen mne zaujal a tak jsem ho tam ocitoval, v těch postřehách... čili smaž toho Jane a dej tam jiné jméno a bude to v cajku...

Problém všech těchle plamenných disputací je v tom, že nikdo nečte pořádně, střílí od boku, má hned u zadku ohýnek a hlavně, asi to je dané tou převleklou, přetrvávající nákazou, tou chronickou infekcí, všichni tu trpí paranoiou. Jsou vztahovační, podezíraví a hlavně trpí nutkáním to hned každému vlepit, jak je blbej...

Co takhle být trošku nad věcí, nestřílet od boku, drobet srandy do toho a sebekritičnosti, vyslovovat závěry z rozmyslem... Já vím , ono to jde strašně těžko, ona huba střílí slova rychleji, než mozek stačí domýšlet, bohužel i to ale patří do obrazu chronických infekcí. Popudlivost, nutkání vykřikovat, překřikovat, uprostřed věty ztratit souvislost, vyštěknout blbost a pak tupě zírat, proč na mne všichni civí, jak na ET! 

 

Tak zatím, než se uklidníte, všichni, jdu raději na pivo. Nepotřebuji dostávat na čumák za druhé. 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Ještě jeden

Ještě jeden postřeh:

 

...vzdělávat by se i chtěli, problém je v tom, že jakmile se na téma chlamydie snaží něco zjistit, tak narazí na doporučení profesorů infektologie...

 

Inu jak za dob Inkvizice a honů na čarodejnice!

 

 

Co dodat, snad jen to, co mi řekla má lékařka: "...je to těžké dostat se k novým poznatkům, ale kdo chce, najde si je..." 

březen 2013 ukončení CAPu 

problém není ani tak dostat

problém není ani tak dostat se k novým informacím, jako spíš konfliktní a protichůdné a neúplné informace. Než se člověk zorientouje jen v jedné malé problematice, tak to trvá dlouho. Lékařská specializované vzdělání (atestace) trvá pět let

Jen tak " na okraj":

Jen tak " na okraj": ...problem borelie ( a v mensim i chlamydie) neni jen takove " kecani si o tom!" ....je to dost komplikovane i pro zrale lekare a specialisty....budu se snazit Vam to rici velmi srozumitelne:

1) jak borelie tak i v mensim chlamydie se po pruniku do organismu snazi byt co "nedobytnymi " immunitnim systemem....a tj.: jedna dobre fungujici strategie je ta zachytit se do "site" tvorene vsim moznym ( plisnemi, bakteriemi, parazity, viry, toxiny atd  naakumulovane za leta letouci v kazdem z nas atd)....a tam  se ukryt pred antibiotiky a pred nasim immunitnim systemem....fakt idealni skrys....opravdu! genialni myslenka....pokracovani priste...mail- stranka  me dal nepusti.....bohuzel...

Jen tak " na okraj":

Jen tak " na okraj": ...problem borelie ( a v mensim i chlamydie) neni jen takove " kecani si o tom!" ....je to dost komplikovane i pro zrale lekare a specialisty....budu se snazit Vam to rici velmi srozumitelne:

1) jak borelie tak i v mensim chlamydie se po pruniku do organismu snazi byt co "nedobytnymi " immunitnim systemem....a tj.: jedna dobre fungujici strategie je ta zachytit se do "site" tvorene vsim moznym ( plisnemi, bakteriemi, parazity, viry, toxiny atd  naakumulovane za leta letouci v kazdem z nas atd)....a tam  se ukryt pred antibiotiky a pred nasim immunitnim systemem....fakt idealni skrys....opravdu! genialni myslenka....pokracovani priste...mail- stranka  me dal nepusti.....bohuzel...

...pokracuju: a tak jak s tim

...pokracuju: a tak jak s tim dal? Dr.Sapi v Usa se snazila tzv .blebs, neboli tuto hroznou prekazku porazit pres mikroskop...castecne se ji to podarilo a tak rekla pred par lety: nez pouzijete znovu atb. tak predtim prorazte tuto sit, tento "blebs"....a pak i dalsi se snazili  v tom smyslu poradit jak a co dal....Ok, castecne se to podarilo, castecne ne: jsou tam i jine problemy a tj. antibioticka rezistence ktera je uz deset let tzv. neuprosna....opravdu leky jako klaritromycin ktery mel resistenci rekneme 3 ji ma dnes 85! Rika Vam to neco?  Fakt je, ze dnes lecit nekomu  infekci neni to same jako lecit mu ji pred deseti lety!....a to jsou jen ta prvni  slova ktera bych k tomu chtela rici dnes vecer... budu pokracovat a to proto, protoze jsou zde lide velmi ignorantni a velmi drzi, kteri tu pontifikuji o nicem, urazi a ...atd....proste rada bych jim odpovedela a to kratce a vedecky.  Hezky vecer Svadhi ( budu pokracovat, dnes jsem jiz unavena)

 

bavil jsem se s neurologama u

bavil jsem se s neurologama u nás ve fakultce a ti říkali že na chronickou neuroboreliozu nevěří, pokud se nenajdou protilátky a jiné změny v likvoru

https://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2004/01/13.pdf

pokracuju: ten neuveritelny

pokracuju: ten neuveritelny "sarjajt" ten "blebs" jak jej nazvala mikrobiolozka Sapi se nachazi v mimobunecnem prostoru nazvanem tez mesenchym, ktery muze byt nazvan i tzv. skladkou odpadku...asi tak ...a cim vic je tento prostor "zaneradeny" tim je lepsi skrysi pred immunitnim systemem. Tento system je ovsem zase nejvic cinny v nasich strevech a proto jsem ja vzdy osobne u pacientu zacinala s lecbou gastroentero....kde se nutno zaobirat s tzv."zakopanym psem"...v prve rade! Takze kdyz zde nekdo zmini, ze ma jen tak na okraj helikobaktera nebo yersinii nebo (a s ni uz sem jde 90 procent pacientu!) dysbiozu tak obvykle zacnu od jicnu az po rit....a ani syndrom propustneho streva neni k podceneni....a paklize zacnete hned s atb. protoze vam to napr. poradila sousedka nebo jste se to docetli nekde v casopise nebo na webu, tak si zadelavate na nekonecnou, leta trvajici divadelni hru, plnou utrpeni a frustraci, stale vetsi a vetsi nenavisti vuci lekarum, kteri vas z teto patalie nedovedou vyhrabat a ono to tez v urcite fasi neni ani dost dobre mozne...budu pokracovat....vydrzte, nechci vas unavit....

pokracuju: ten neuveritelny

pokracuju: ten neuveritelny "sarjajt" ten "blebs" jak jej nazvala mikrobiolozka Sapi se nachazi v mimobunecnem prostoru nazvanem tez mesenchym, ktery muze byt nazvan i tzv. skladkou odpadku...asi tak ...a cim vic je tento prostor "zaneradeny" tim je lepsi skrysi pred immunitnim systemem. Tento system je ovsem zase nejvic cinny v nasich strevech a proto jsem ja vzdy osobne u pacientu zacinala s lecbou gastroentero....kde se nutno zaobirat s tzv."zakopanym psem"...v prve rade! Takze kdyz zde nekdo zmini, ze ma jen tak na okraj helikobaktera nebo yersinii nebo (a s ni uz sem jde 90 procent pacientu!) dysbiozu tak obvykle zacnu od jicnu az po rit....a ani syndrom propustneho streva neni k podceneni....a paklize zacnete hned s atb. protoze vam to napr. poradila sousedka nebo jste se to docetli nekde v casopise nebo na webu, tak si zadelavate na nekonecnou, leta trvajici divadelni hru, plnou utrpeni a frustraci, stale vetsi a vetsi nenavisti vuci lekarum, kteri vas z teto patalie nedovedou vyhrabat a ono to tez v urcite fasi neni ani dost dobre mozne...budu pokracovat....vydrzte, nechci vas unavit....

tak můžu potvrdit, že jak ten

tak můžu potvrdit, že jak ten Pickwick čaj tak dýňové jádra u mě něco dělají, vyzkoušel jsem obojí zvlášť. Po čaji začnu cítit krk a dutiny a začnu produkovat hleny v nose a zhorší se mi brain fog, začne mi hučet v hlavě, brnět v končetinách, a po pár hrstech dýňových jáder taky. Co nejspíš způsobilo ten silný herx byla kombinace obojího. Dýňové jádra se tradičně používaly třeba na parazity

http://zdravi.doktorka.cz/pozoruhodne-lecive-vlastnosti-dynovych-seminek/

ale je nutno říct, že já reaguju na spoustu věcí, na co jiní nejspíš nereagují - na vitamin D, na selen, na vitamin E, na vitamin A, na neem, na antibiotika atd. 

Vzkaz pro jacck a svadhi jsem

Vzkaz pro jacck a svadhi

jsem take lekar a rad bych s vami konzultoval vase zkusenosti s diagnostikou CPN a Tracho pomoci cytologie. Temer u kazdeho posit.nalezu jak Igg a IgA najdeme v Cyto nalezu ze spojivkoveho vaku jak RT tak I CPN.Je to rychle a spolehliv.Zkuseny cytopatolog po standartnim barveni je najde.

Diky za zpetnou vazbu 

to bude jednoduché, protože

to bude jednoduché, protože já s tím žádné zkušenosti nemám Smile

jsem psychiatr a má zkušenosti s chlamydií spočívá především v tom, že jsem jí sám onemocněl. U mě ta diagnostika byla celkem jednoznačná, tj. IgG a IgA pozitivní + celkem jasná klinika infekce HCD + anamnéza, kde mi jiní v okolí říkali, že to dostali.

to co popisujete zní zajímavě, ale překvapuje mě, že i Cpn je ve spojivkovém vaku pozitivní. Čekal bych pouze Ctr, o které je známo že napadá genitál a oči.

každopádně v budoucnu (možná letos, až dokončíme současný projekt) bych chtěl napsat grant na výzkum souvislosti mezi psychiatrikými příznaky, imunitou, infekcemi a stavem výživy (vitamíny, minerály). Takže pokud jste z Brna, tak bysme mohli zkusit nějak spolupracovat. Jinak mě nic nenapadá.

Obrovsky se na to tesim jak

Obrovsky se na to tesim jak se sejdeme a snad z toho vznikne i dobra spoluprace ktera pomuze zde mnoha lidem! Alespon v to doufam a preju vsem zde vse to nejlepsi a temto dvema kolegum jsem k dispozici, ovsem nevim jak Vam napsat spojeni na me....ono je to tezke, po mailu a touto cestou.;.anebo nenapada Vas neco mene naivniho a  vic bezpecneho ?...me se ted pres Vanoce naboural do internetu (applu!) ...hacker ktery me 14 dni vydiral...no neco opravdu shockujiciho....takze jsem ted opravdu velmi opatrna.....skoro az moc! ale doufam, ze to vyresime....moc zdravim Svadhi

 

 

tady je patent o účinnosti

tady je patent o účinnosti tokotrienolů (vitamínu E) na chlamydie

https://patents.google.com/patent/US20060241174A1/en

ten vitamin E se teprvé začíná objevovat, ale vypadá to, že to co koupíte v lékárnách (tokoferol) nestačí, důležité jsou ty tokotrienoly.

https://www.clinicaleducation.org/wp-content/uploads/ARGFocus_200807_Del...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2956867/pdf/nihms230562.pdf

--------

na našem trhu jsem našel jen jeden preparát se směší složek vitaminu E, a to tenhle - Přírodní vitamín E Favea

http://faveaplus.cz/produkt/%EF%BB%BFprirodni-vitamin-e/

další se dají najít na zahraničních webech

 a tady to vypadá hodně zajímavě

https://www.fitvyziva.cz/vitamin-e-raw-1/?gclid=EAIaIQobChMIvoLG2O6k4wIV...

směs A,D,E(vč tokotrienolu),K a Selenu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k