místo působení bakterie

Dobrý den, 

prosím Vás o zodpovězení možná hloupého dotazu. Chlamydií se lze nakazit orálním sexem. Zajímá mě, zda - pokud jde o Ch. trachomatis - se bakterie  (u žen) přestěhuje do okolí genitálu, nebo zda zůstane v oblasti mandlí, krku?

 

Děkuji mnohokrát, hezký den

 

ou, omylem jsem vybrala

ou, omylem jsem vybrala špatné forum pro tento dotaz. Promiňte

Špatné fórum, to asi ani ne.

Špatné fórum, to asi ani ne. Ne že bych byl lékař odboník, ale z mechanizmu šíření chlamydií to zachvátí úplně celý organizmus, je jen otázka náhody, kde se to uchytí nejvíce. Fakt je že patrně od místa šíření to zasahuje orgány nejvíce. Je znám tzv. Reiterův syndrom - následek Chl Tracho - který komplexně zasahne oči, klouby, urogenitální trakt a vede k zásadním obtížím končícím i - smrtí (nerad tě děsím). Chl Pneu - prý? působí tzv nekompletní Reiter - většinou bez těch očí. To - prý - mám já. Od krku to vede taky dost blízko - do hlavy. Docela nedávno jsem četl, že u pacientů s Alzheimrovou nemocí našli (po úmrtí - zase!) ve výdutích mozku enormní množství chlamydií, to samé u nemocí srdce. Nedobré podceňovat, nedobré léčit se unějakého neumětela jedním ATB na 14 dní.

Nyní nic neberu, jsem na chemoterapi. Konec chemo - teď zase Mino 1+ 2 denně a Azitromycin 4x250 týdně. 1 Mteronizadol 250+250 denně. Víc nesnesu

Ahoj, hloupy dotaz to urcite

Ahoj, hloupy dotaz to urcite neni. Jak pise Lerak, CTR je jednim z vyvolavajicich cinitelu Reiterova syndromu, ktery se projevuje ocnimi, kloubnimi a urogyne symptomy. Nezalezi pri tom jak se nakazis, nakaza putuje po celem tele. Muj doktor (dr. Klubal) se taky priklani k nazoru, ze nakaza oralnim stykem se u oslabeneho muze projevit kdekoli. Ja to s nim resila kvuli sobe, protoze mam chronicky zanet mocovych cest a ciste po oralnim styku s nakazenym (ktery je asymptomaticky) u me dochazi ke zhorseni prave urologickych problemu, s krkem nemam zadny problem. Primo k tvemu dotazu - rekla bych muze a nemusi. A i kdyz se prestehuje, nemusi to dotycna poznat, zvlast zeny jsou casto bezpriznakove.

 

Určite sa dá nakaziť výmenou

Určite sa dá nakaziť výmenou akýchkoľvek telesných tekutín vačšinou pohlavných chorob... žiaľ.

borelia, bartonela, ureaplasma, mycoplasma, chlamydia, ebv, cmv a boh vie este co.. od 2012

No tak nějak. A navíc

No tak nějak. A navíc chlamydie, alespoň ty plicní, se prý stejně šíří vzduchem a jsou všude kolem nás, takže je to asi hlavně o imunitním systému každého jedince... :o(

Já nejsem já....  :o(

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k