medzi partnermi- stále si prenášame mykoplazmu pne. ako ju raz a navždy vyliečiť?partner ma ňou stále infikuje.

dobrý den,

 Roky som mala pri partnerovi pocit, že ma pri ňom bolí hrdlo, škriabe ma v ňom, nechápala som, prečo. Lekári tiež nechápali, čo je so mnou, chronický zápal hrdla, odbíjali ma, vkuse ma bolelo v krku, škrabalo. STále preliečovali neučínnym Zinatom, cefuroxim. Ja som šla umrieť najmú počas zimných mesiacov. Raz bolelo hrdlo partnera, raz mňa. Dokonca partner mával produktívny kašel veľmi divný, ako hlieny -roky to trvalo. Nakoniec sa to tak vyvrbilo na zač. roku 2017, že mi bola diagnostikovaná mykoplazma pneumoniae
Tu su moje výsledky z konca marca 2017 
S anti mykoplazma pn IgA 1,53 pozitívne

S anti mykoplazma pn. IgM 1,6 pozitívne

S anti mykoplazma pn IgG 18,8 -hraničné

Lekár povedal, že mám zvýšené mykoplazmy, dal mi na tri týždne azitromycín, vybrala som to. Po kúre znova mi bolo zle, partnera vtedy tiež bolelo hrdlo, aj hlava. Skúsili sme teda požiadať Mudr. aby mu vzala mykoplazmy. Partnerove Hodnoty  po AZITROMYCINE  na konci aprila nasledovné:
Mycopl. pneum. IgA ELISA 58.5 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum. IgG ELISA 138.1 > (0.0 - 17.9)
Mycopl. pneum.IgM ELISA 1.00 > (0.00 - 0.89)

Na toto mu lekar povedal, ze nema akutnu infekciu, ale IBA PREKONANU a je to bezny nalez, ze co ho "otravuje". 

Najhoršie je ale to, že partnerovi nie je AZ tak zle, ako mne. Jeho nebolia ani uzliny ani nemá také šialene bolesti hrdla akLo ja. Aj práve teraz, má iba mierne upchaty nos.nic viac. Mne je jasné, že partner ma stále infikuje. A lekár na to povedal, že po liečbe azitromycinom 9 tabnletiek to nie je možné... VRAJ TO UZ NEMA AKUTNE.

Ja som ešte po azitromycine brala doxyhexal na 21 dni, partner už nie, leboo jeho lekár povedal, že to nie je potrebné, kedže ho nebolí hrdlo ani nemá nijaké príznaky, hodnoty kontrolné mal však stále vysoké. Vybrala som aj dávky imunomodulátorov- ribomunyl, imunor počas leta. Partner nie.

Leto sme prežili OK, bolo nám fajn, necítila som nič zlé. Prišiel oktober a ja začínam cítiť to isté, čo vtedy na zač. roka- uzliny bolia, infekt hrdla, červený nosohltan, bolestivé hrdlo, ktoré po ničom nechce prejsť, pichanie v strednom uchu, bolest hlavy, unava. Na kontrolný odber na mykooplazmy idem až v decembri na infekčné, partner detto.
Nechcem vkuse brať ATB, nechcem aby ma vkuse boleli uzliny a cítila sa malátna a chorá, nedá sa tak existovať. Čo máme robiť?

Nechcem sa pasovať za doktora, ale mne sa tie hodnoty nezdajú normálne a bežné, čo má môj partner. podľa mna sú strašne vysoké! a lekár ho úplne odbil.
Prosím Vás, čo máme robiť. Mne sa zdá, že partner mi to stále prenáša, akonáhle sme v kontaktnej zone intímnej a sme spolu v jednej malej nevetranej miestnosti tak ma znova bolí hrdlo, škriabe ma, uzliny bolia, ako aj teraz. Jemu nie je nič.
Ale napríklad teraz partnera nebolí hrdlo, žiadne problémy, je zdravý a Mna šialene bolia uzliny aj hrdlo. Na kontroly obaja ideme až v decembri, čo mám robiť, je možné, že partner mi stále zanáša infekciu hrdla v podobe mykoplazmy? Mali by sme sa zase obaja liečiť? má to nejaký zmysel? Ja však takto nemôžem žiť nakoľko stále mám bolesti hrdla aj uzlín, akonáhle sme spolu s partnerom pri sebe. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

 

čo máme robiť? liečiť sa rovnakým ATB na rovnako dlho,alebo čo s tým?

 

najhoršie je, že mňa trápi to, že partner si myslí, že je v poriadku s takýmito testami, hoci je evidentné, že nie je kedže ma stále infikuje. nie je myslitelne aby partner pri mne bol v intimnej zone, ze sme pri sebe na par centimetrov objimeme sa, rozrpavame pri sebe blizko a mna hned hrdlo strašne boli, uzliny, ucho..doslova do par hodin.

 

pisala som tu pred casom pod inym menom,ale pisem znova.

lebo sa u mna prejavuje OPAT mykoplazma zakerna hnusna :( 

 

viete s tym,ako bojovat? co nasadit ?prejde to niekedy,ci sa mam rozist so zivotnym druhom?

prosím vás ako docieliť, aby

prosím vás ako docieliť, aby sme sa stále s partnerom neinfikovali touto pliagou???vdaka za každu odpoved

U doktotů pomoc nehledej,

U doktotů pomoc nehledej, nedočkáš se jí!  Podle mě není jiná možnost, než se léčit oba. Je to o imunitě, pozor i na pracovní prostředí. Můžeš se rozvézt a léčit sama, ale najdeš někoho zdravějšího?  Podle mě to chce dobré testy, aby se vědělo, co vše máte, pak léčbu, podpořit imunitu, vitamíny, minerály....... Pokud nemáte vyloženě známého dokotra, jedině Blava, Praha. Čím dříve, tím lépe. 

neviem, čo mám rrobiť.

neviem, čo mám rrobiť. partner  išiel dnes na kontrolné odbery krvi.

Mám pocit, že mi to už napadlo celú imunitu a telo sa nevie brániť, strašne sa bojím že budem rok aj viac na atb, to by som nezniesla:(

Vždy, ked sme spolu s partnerom mám bolesti nosohltana, krvavý nosohltan(dovtedy mi nič nie je ked nie je pri mne), bolesti uší, hlavy, klbov, strašné, ako pri chrípke, robí mi problém vybehnúť z domu von, a ja musím predsa aj pracovať, nejde to tak žiť :( Partner sa necíti až takto zle,ako ja- on má asi lepšiu imunitu, neni mu nič také, sem tam ho škrabe  v krku, ale žije s tým normálne, nerobí mu problém únava ako mne chronická a tak.Pritom partner má podľa vyšetrení a odberov, chronickú mykoplazmu ide to vôbec liečiť?alebo ma bude stále nakazovať?

 

ja idem na kontrolné odbery az zač. decembra, ale lekári sa na nás pozerajú ako na bláznov, že čo akože oni s tým majú robiť ? kde si máme nechať robiť dobré testy? Partner je liečený v ČR v ostrave ja som liečená v Martine v nemocnici. Ja som okrem týchto všetkých mykoplaziem blbých mala aj EBV pozitívne, resp. reaktívne, a tiež yersínie, a boreliozu(preto asi moja imunita je v háji, kedže mám rôzne iné ešte infekty), určite nechcem brať ATB rok, to neuznávam,ale neviem,ako inak to mám riešiť ? 

Nikto nám nechce dať normálne lieky. Z partnera už je lekárom do smiechu, že čo stále vymýšľa, českí aj slovenskí lekári to vôbec neberú ako vážny stav, doslova si z nás už robia srandu,ale ja skutočne som chorľavá, a neviem to zvládnuť.  Nedá sa tak žiť, a táto sviňa mykoplazmová - je hrozná potvora, asi podobná ako chlamýdia. Neviem ako ju mám vyhubiť raz a navždy. Ako ju máme vyhubiť, son z toho smutná už, a depresívna. Lebo sa mi rúca život. Prosím čo máme robiť? Čo konkrétne jesť, aké vitamíny, minerály, ako sa liečiť ? Existuje vôbec niečo, čím sa môžemezachrániť ? Alebo sa to môže ešte zhoršiť? 

AKo sa mi môže mykoplazma zhoršiť,?  napadá to aj iné orgány? Ako chlamýdia, či nie je taká zákerná? na tieto otázky mi vôbec nevedia lekári odpovedať. Čitam na rôznych forach katastrofálne hrozné veci ohľadom chlamýdii, ale o mykoplazme tiež je toho dosť negatívneho, dá sa vôbec z toho dostať a už to nechytiť ?ČI to už teraz budem trpieť takto celý život? je tu niekto kto sa vyliečil z mykoplazmy?

VDaka

 

Pokud čteš tady i jinde, tak

Pokud čteš tady i jinde, tak asi vidíš, že vám doktoři nepomůžou. Až pochopíš, zajedete si na pořádné testy a léčbu. Jiná možnost není. Nebo se rozejít a léčit se sama. Máš toho asi víc, jak partner /myko, chlamy, LB, yersenie, EBvirus/.  Co čekáš za radu? Měla by ses vyhnout styku s tím, kdo tě infikuje. Proč se neléčíš v Blavě? 

Evitulka,  Takže máš v tele

Evitulka, 

Takže máš v tele chlam., mycoplasmy, borelie a yersínie. A dúfaš, že sa vyliečiš bez ATB. A zároveň hovoríš, že: "Nikto nám nechce dať normálne lieky." Chlam., borelie, mycopl. a yersínie sú baktérie, a na baktérie sú "normálne lieky" antibiotiká. Tie odmietaš. Trochu neriešiteľný problém. :) 

U týchto infektov hrá veľku rolu imunita - a jej genetické predispozície - niekto sa nikdy nenakazí, niekto sa nakazí a rýchlo vylieči, niekto je pozitívny a nemá problémy, no a niekto sa nakazí a vyvinie sa to do chronického ochorenia. Čo je tvoj prípad. 

Vzhľadom na to, že máš pozitívne mycoplasmy, borelie, chlam., a jersínie, a zároveň sa tvoj zdravotný stav neustále zhoršuje, nebrala by som to na ľahkú váhu. Je myslím najvyšší čas s tým niečo robiť. Pokiaľ ešte máš síl s tým niečo robiť. Samé to neodíde. Vitamínmi a mineralmi sa nevyliečiš. Tie možu pomocť a aj pomáhajú, mnohé sa v liečbe berú, mnohé posilujú imunitu, ale primárnu príčinu - prítomnosť baktérií v tele, samé neodstránia. Tú odstraňujú ATB. Musíš sa rozhodnúť, či ich budeš brať. Možno aj rok. Možno aj viac. 

V kontrolných odberoch na ktoré ideš v decembri - sa možno už protlátky ani nevyskytnú - odbery budú negatívne - to je jeden z typických prejavov tohto typu onemocnenia - že človek po čase protilátky prestane tvoriť, pretože tieto baktérie aktívne potlačajú odozvu imun. systému, resp. ak sa nachádzajú vo vnútri buniek (čo sa nachádzajú - lebo sú to intracelulárne parazity), tak ich umun. systém "nevidí" - takže naň nereaguje. Takže záver lekárov na základe testov može v decembri byť, že si "zázrakom vyzdravela" - a ty sa pritom budeš citiť rovnako zle, alebo aj čoraz horšie a horšie. Mala si veľke štastie, že ti tie testy vobec urobili, mnohí z nás sa roky trápili s podobnými príznakmi bez toho, aby vobec niekoho napadlo, že to možu byť tieto baktérie, alebo si testy museli dat urobiť sami - na vlastné náklady. Často neskoro, takže mnohé testy vyšli negatívne - lebo - vyššie spomenuté dovody. 

Nechcem ta strašiť, ale tá bakterialna nálož, ktorú máš nie je žiadna sranda. Každá baktéria  je sama o sebe vážna. A ich kombinácia... niet divu, že sa citiš tak zle. Len borélie samotné možu človeka pripútať na lozko a celkom ho zneschopniť (ochrnutia, neurologické a psychiatrické príznaky sú u borelii postupom času celkom bežné). 

Tvoj partner a neustála re-infikácia pri osobnom kontakte? Veľa riešení tu nie je. Ale to si musíš rozhodnúť sama. Rovnako ako svoju liečbu. Skús sa pohrabať na tomto blogu - veľa čítať, nasávať informácie.... a potom sa rozhodnúť. Len to príliš dlho neodkladať. Ćas nehrá v tvoj prospech. Ja by som doporučila sa čo najskor objednat k Dr Durovskej do Blavy. 

 

 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Naprostý souhlas s

Naprostý souhlas s Lukrecii...mne hrdlem presne problémy 3,5 roku nazpět začaly, muzes mrknout i na muj blog..a problémy se opravdu nabaluji,pokud se to neresi..v prvni linii jsou podle me atb hodne  napomocna, pak je potřeba delat dalších xx veci...vse tu najdes 

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Normálně to zkuste oba naráz

Normálně to zkuste oba naráz přeléčit pořádně. Pokud to máš v krku, měla by se dát stěry zjistit citlivost ATB...a pak se uvidí. Každopádně, aniž bych to chtěl zlehčovat, pokud Tě bolí v krku po několika hodinách s partnerem, tak přenosem MP to určitě nebude, taková inkubační doba je nesmysl. Rovněž to, že v létě jsi OK i při kontaktu s ním. To přeci nedává smysl, nižší nemocnost v létě je dána horším šířením patogenů ve veřejném prostoru (horší podmínky k jejich životu), ale pokud se s někým nemocným líbáš, je docela jedno, jak je venku. Pokud sníš zkažené maso, poděláš se stejně v červnu jako o Vánocích, že...

Jeden článok na túto tému, o

Jeden článok na túto tému, o ktorých tak vehementne poniektorí tvrdíte, že neexistujú :)

MYCOPLASMA PNEUMONIAE A CHLAMYDIA PNEUMONIAE: PŮVODCI RESPIRAČNÍCH INFEKCÍ A JEJICH VZTAH K NĚKTERÝM CHRONICKÝM ONEMOCNĚNÍM

RNDr. Věra Toršová, CSc.1 , MUDr. Zuzana Medková2 1 Antibiotické středisko, Krajská hygienická stanice, Ostrava 2 Imunologické oddělení, Bio – Plus, spol. s r.o., Brno 

https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2001/01/04.pdf

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

.... :) ....

.... :) ....

a co z toho článku vyplývá?

a co z toho článku vyplývá? Když si přečtu závěr, tak jen konstatuje, že je třeba dalšího výzkumu a pokroku v diagnostice i léčbě, což tu tvrdím od začátku.

Jenže článek je z roku 2001 a

Jenže článek je z roku 2001 a my už máme 2017, nic se nezměnilo k lepšímu  směrem k pacientovi. Jen to, že doktoři dál  infekce a chronické záněty a následky z nich  bagatelizují a chtějí víc peněz. 

Irena,  presne tak. Článok

Irena, 

presne tak. Článok je 16 rokov starý. Odvtedy pribudli ďalšie kvantá článkov na túto tému. Ak si človek vloží na pubmed do vyhľadávača kľúčové slová: 

Chlamydia pneumoniae: ukáže sa mu 5290 článkov

Ak slovo: Treatment of Cpn: ukáže sa mu 1890 článkov

Chlamydia treatment - aj Tracho, aj Cpn: distane 10 508 článkov 

Stačí čítať. Nebyť lenivý a čítať. Ale nie články, či učebnice staré 20 rokov, ale články z posledného obdobia. 

 A potom človek zistí, že:

1. žiaden článok z posledných 2-3 rokov CPn a Mycoplasmu ako závažný ľudský patogén nepopiera.

2. že naopak články ukazujú čoraz viac na rolu týchto patogénov v chronických ochoreniach (od ateriosklerózy, cez neurodegeneratívne, artritické, imunologické a psychiatrické ochorenia, a ich rolu pri rozvoji astmy).

3. žiaden članok netvrdi, že Cpn a Myco je možné liecit inak ako ATB – članky hovoria o experimentovaní s roznymi kombináciami, davkami ATB, alebo o experimentoch s novo vyvinutými ATB.

4. že problemom je rezistencia (hlavne na makrolidy a fluorochinony)

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

dakujem vam moc vsetky za

dakujem vam moc vsetky za rady. viem, mam toho naozaj dosť v sebe, az sa sama cudujem, kde sa to vo mne sakra zobralo???!!! tolke infekty ?nechapem, asi mam naozaj s imunitou problemy(aj ked mi nenasli nic imunologicka,a dala lieky- ribomunyl, imunor, momentalne polyoxidonium), ja sama jem serapeptazu, profizym, oreganovy olej, NAC, a idem si kupit aj extrakt z olivovych listov. vsetko protizapalove si davam,co existuje

Preliecena som bola uz tolkymi atb na kadeco, ale konkretne  na tieto svine, som bola preliecena azitromycinom tri tyzdne, a po mesiaci doxyhexalom...tri tyzdne, už sa zdalo byť všetko fajn :( a zas.

Infekcna mi robila vsetky yvsetrenia, trvala som na nich, kedže mam taketo problémy ake mam...vid moj uvodny komentar, mala som tieto problémy aj pred rokom takto.

Pozitivne chlamydie  ja NEMAM,nastastie, priatel ma v IgG pozitívne hodnoty, že ich vraj prekonal l( konkrétne ja mam prakticky mizive hodnoty - 0,3 ci koľko a hranica je nad 1,1 ), yersinie som mala iba z pokazeneho masa, tie uz snad nemam, boreliozu som mala hraničnú,ale dr to uzavrela,ako pozitívnu, ebv vraj "iba reaktivny", a mykoplazmy som mala pozitivne vo vsetkych triedach( to iste aj moj muž).. viem,že je tobo viac než dosť a istotne to mám v tele,a preto ma telo neposlúcha :(

Istotne sa nechcem liečiť iba roky ATbB, dost čo mam pokazenu imunitu uz teraz, a kandidozu teraz, nechcem vediet,co by bolo po dobrati liekov. Dost co som pri doxyhexale zvracala stale, tri tyzdne a schudla 8 kil,tak neviem,co by som robila pri rocnom brati atb.---strasne sa toho bojim,aj ked viem,ze vychodisko asi nie je ine. Ale neviem,ci k niecomu bude potrebna ta rocna liecba atb,alebo polrocna,ci kolko rocna. Pocula som uz o Blave a dr. Durovskej, ale niektori ludia vravia, ze nepomohlo,len ich nacpala ATB a maju to stale:( tak som z toho zmatena, nechcem teraz nic hovorit proti tejto odbornicke,to v ziadnom pripade,ale neviem,ako sa mam vyliecit a zit. Ja som strasne proti akymkolvek liekom cely zivot,asi ma to dobehlo, svojim sposobom...lebo som nikdy nechcela brat ziadne lieky, a teraz sa nacpavam atb ako cukrikmi.:( 

Prečo ti lekari proste tvrdia, ze mi nic nie je ? Posielaju ma na kadejake odbery, testy, rtg pluc, a kadeco, a negativne nalezy, okrem tej krvi, co viete uz. RTG pluc, praveze bola prekvapena infekcna, ze nic tam neni,kedze mam mykoplazmu plucnu, ze by to malo byt vidiet na plucach, kedze mi je takto zle,a nic...aj ma pocuvala a nic nepocula, uzliny tiez som nemala zvacsene,bola som na sone( ale mna hrozne bolia tie uzliny! na krku aj mandle spolu s nimi), potom orl doktorka mi povie, ze mandle mam slabo zacervenane, a mna bolia na zblaznenie!! tak nieco na tom asi bude? Kazdy mi chce nahovorit, ze mi vlastne nic neni, ze to mam "iba trosku", ze mam horsie priznaky,ako samoznu chorobu. Tak co sa so mnou deje? preco som na tom takto? Mozno je to iba blba zhoda nahod- koinfekcii...ktore mam...ale neviem,ako ich vyliecit...tie testy v decembri, naozaj mozu byt dobre, ze si organizmus na to zvykol,ale pochybujem,na to sa citim dost zle.

doktori su zo mna celkom zdrveni,lebo nevedia vobec co mi je,a chcu mi pomoct, nie su svine, nahoodu som natrafila na celkom dobrych doktorov, aj ved mam znamych dvoch, aj pluciara aj infekcnu, aj interstnitku celkom,co mi povedali,ze tie vysledky nie su take zle, a robia v nemocnici a celkom dost uznavani v kraji...tak nechapem,co sa teda so mnou deje :(

inak, ako spravne poznamenal jeden komentar...nechapem,preco mi v lete dokopy nic nie je, od prakticky maja do septembra vobec nic necitim, ziadnu unavu,som nabita energiou, neboli ma nic, necitim vobec nic. sem tam ma skriabe hrdlo,ked sa bozkavam s mužom, ale to hned prejde,ani si nic na to nedam, max vykloktam niecim, som vela na vzduchu, prakticky stale, jemm zdrave veci, stravujem sa dobre,vtedy mam akosi chut žiť, a tak...som o 90% zdravsia ako cez toto obdovie, od oktobra do marca som vkuse chora..a nechapem preco..:(

tiez mi nejde do hlavy to, ze ma hned ked sa bozkavame s partnerom, alebo sa tulime k sebe rozboli hrdlo sialene, bolesti...nechapem..a najma,ak sme v nevetranej miestnosti-cez zimu- tak to uplne dovidenia, mam hned bolesti ako hovado, ako teraz napriklad. ..HNED  hlava ma rozboli, unava, no strašne niečo, nepomaha ani caste vetranie izieb.--a napriklad cez to leto,sa mozeme kolko chceme k sebe tulit,mozeme sa bozkavat,, mozeme byt vkuse spolu, dotykat sa a nic nemam, nic mi neni, nemam take rpoblemy, resp. vobec o nejakej chorobe neviem, tuto vidim velky zlom.---jedine ze je to tym,ze mam imunitu lepsiu cez leto, inak to nevidim, a ze su nevetrane priestory a v lete sme skoro stale vonku na vzduchu,tam sa bakterie MP rozptyli do vzdcuhu, ale naozaj to ma reakcny cas - par minut ta mykoplazma.-..:(((:( je to strasne,ale mozno ten dlhodbejsi kontakt .--resp---ked tu mykoplazmu mam aj ja, a aj on, tak ked sme k sebe blizsie,tak sa to proste prenesie hned ku mne a citim tu mykoplazmu viac u seba, a ked partner neni pri mne,tak tlie a nerobi mi problemy.---mozno sa mi zvysia hodnoty alebo co, ja neviem, viac tych bakterii vdychnem, inak si to neviem vysvetliť.--ale tiez mi je to STRASNE DIVNE !!!strašne !

 

 

 

Evitulka,  to, že sa v

Evitulka, 

to, že sa v lete citiš lepšie, že mnohí z nás sa v lete citia lepšie, je pomerne známy fakt. Prečo to tak je? Ktovie...Ja som som sa zo začiatku tiež v lete citila takmer zdravá. A preto som sa v lete vždy snažila chodiť na kupko a plávať. Až do minulého leta. Toto leto už nie. Toto leto som mala problém na to kupko vobec dojsť. O plávaní už nemohlo byť ani reči. Toto posledné leto už k výraznej pozitívnej zmene nedošlo.

Hovorím o posledných cca 4 rokoch, keď sa moj zdravotný stav pomaly a postupne zhoršoval. Zo začiatku boli obdobia horšie, ktoré ale striedali obdobia lepšie (takmer bez ťažkostí). Akurát tých období bez ťažkostí bolo čím ďalej menej a boli kratšie. A tých druhých bolo čoraz viac a viac, až to dospelo do štádia, že som sa cítila zle furt. Niekedy horšie zle, niekedy lepšie zle, ale stále ZLE. To ochorenie má takýto vývoj. Tieto baktérie sa množia pomaly, a asi sa organizmu - imunite - darí ich chvíľami trochu potlačiť, čo vedie k zlepšeniu stavu (v lete napriklad). Ale je to vždy len krátkodobá úľava, prechodné stavy, ktoré sa síce cyklicky opakujú, ale celkovo dochádza k postupnému zhoršovaniu obtiaží. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Proč doktoři neví, co ti je,

Proč doktoři neví, co ti je, se musíš ptát jich, ne tady! My to víme už! Píšeš ...blbé koinfekce/jaké?/, ale ty jsou chytřejší jako ty a ti tví známí doktoři, co ti neumí pomoci. Asi máš jasno, co je reaktivace EBviru, pokud nemáš chlamydie/si myslíš/, již ani yersenie/víš/, LB jen hraniční/hahaha/ a myslíš, že máš jen mykoplasma? Vygoogli, co jsou zač a co dovedou. Pak když se kamarádí s EBV a něčím ještě......může to být peklo na zemi! Pokud máš problémy v přítomnosti partnera, může být on bacilonosič a něco na tebe přenáší, co mu nevadí. Vyšetření se dělá po ránu, bez čištění zubů, aby se něco chtělo najít.  Divné jsou ty tvé výkyvy, kdy jsi jednou OK a jednou nanic. To asi bez pořádného vyšetření nezjistíte! Vyšetření na úrovni vesnice-okres-kraj, bývají k prdu,většinou nic nenajdou. Pokud se nerozhodneš k řádným testům i s partnerem, nemá cenu, abys tu psala. Nikdo ti nepomůže, neporadí, neví, v čem, co léčit.

Jack, čo sa v článku píše, čo

Jack, čo sa v článku píše, čo z článku vyplýva...? Smile

Tak pre tých menej chápavých, je to konkrétne toto: 

1. hovorí s v ňom a pomerne detailne o povahe týchto patogénov, popisujú sa ich vývojové cykly a formy života, ich mechanizmus posobenia v organizme - z čoho vyplýva ich proces/mechanizmus patogenity a tiež sposoby eradikácie. 

2. hovorí sa v ňom tiež, že tieto infekty možu mať za následok chronické infekcie a aj mnohé tzv. civilizačné choroby. Konkrétne toto: "Potenciální úloha C. pneumoniae je studována i v patogenezi různých neurologických onemocnění: akutní i chronické infekce CNS, meningoradiculitis, myelitis, GuillainBarré syndrom, sclerosis multiplex, Alzheimerova choroba. Imunologická alterace, autoimunní nebo hypersenzitivní reakce se mohou podílet na poškození CNS během chronické infekce C. pneumoniae."

3. tiež sa v ňom píše, že ich liečba musí byť dlhodobejšia než je v súčasnosti zvykom. 

A mnohé ďalšie informácie.  Takže kecy o tom, že lekári "nič nevedia, lebo neexistujú články a zdroje informácií" sú lož a sú to alibistické výhovorky lenivých a ignorantských lekárov. Zdroje sú. Článok je z r. 2001! 

Veta že: "... třeba dalšího výzkumu a pokroku v diagnostice i léčbě...." je štandardná formulácia, ktorá sa konzistentne používa v závere odborných článkov. Nie len medicínskych, ale aj v sociálnych vedách. Kto sa nad tým podivuje, tak buď veľa odborných článkov v živote neprečítal, alebo vedome zavádza a manipuluje. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

"úloha C. pneumoniae je

"úloha C. pneumoniae je studována i v patogenezi ...". To není žádný jasný důkaz v dvojitě slepé studii, že vyléčením cpn se vyléčí ateroskleroza, asthma a vůbec všechno co tu uvádíš. Sice tu tvrdíš, jak umíš číst vědecké studie, ale neumíš. Když se píšou guideliny, tak tam se pro různá léčebná doporučení uvádí různé kategorie v závislosti na dostupných důkazech. A o tom, že cpn skutečně způsobuje toto všechno jsou ty důkazy zatím slabé. Může to být jen asociovaný faktor, může k tomu přispívat. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Levels_of_evidence

Jack,  a predstav si, že

Jack, 

a predstav si, že existujú aj dvojito zaslepené štúdie týkajúce sa napr. signifikantne zlepšeného stavu u ateriosklerózy a tiež u astmy. Ak si dáš tú námahu ako ja, a urobíš si rešerše článkov za posledné 2 roky na pubmede, tak ich tiež nájdeš. Smile https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed Potom sa snáď konečne prestaneš donekonečna rigidne odvolávať na tie svoje guidelajny, ktoré ako všetci vieme nefungujú a vedú k poškodzovaniu zdravia pacientov. Nás. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Jack, mne ako pacientovi je

Jack, mne ako pacientovi je celkom jedno, či sa niečo nazve "asociovaný faktor" alebo "príčina" a či to k ochoreniu "len prispieva", alebo je za "to zodpovedné". To sú len hry zo slovami.  Aj keď niečo k ochoreniu "len prispieva", tak by tomu mala byt venovaná pozornosť a teda tento, povedzme, "asociovaný faktor", ktorý "prispieva" čo najskor vylúčiť = baktériu eliminovať. Lebo inak sa budeme točiť v kruhu - a donekonečna tvrdiť, že nie sú dokazy, a preto sa to nelieči, a pretože sa to nelieči, tak tie "dokazy" nie sú a nikdy nebudú. Takýto prístup len konzervuje status quo - a necháva pacientov trpieť. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

na beznch vyteroch

na beznch vyteroch orl....hrdla sa mne nikdy nic nenaslo,okrem .....neiserii, a viridujucich streptokokov, vraj by nemali tuto bolest zapricinovat...a jemu detto...nc viac..neviem ake vytery myslite?

veľa si o tom citam,

veľa si o tom citam, napríklad aj na inych forach a jeden liecitel odporuca jest dlhobo, aspon tri mesiace/pol roka - tieto prirodne lieky na mykoplatzmu plucnu aj boreliozu( to,co chcem v prvom rade vyliecit,)poculi ste o tom?Lebo stale je to "lepsie",ako papkať roky ATB, ktoré ma úplne zničia.

serapeptaza na odmaskovanie z buniek tela, extrakt z olivových listov  v tabletkach, oreganovy olej, samento banderol kvapky, ale vraj prvotne pomoze aj tie tri spomenuté. máte s prírodnou liečbou skúsenosti,počuli ste o tom?

Lukrecia nepotesila si ma s

Lukrecia nepotesila si ma s tou spravou,ze sa v lete citim lepsie, tak je to iba prechodny stav :(:( a ze to odzneje a ze vlastne sa to iba zhorsuje :(

inak mna by velmi zaujimala jedna vec, ze ludia,co maju toto co ja, vobec pracuju? a mozu pracovat? lebo vsak roznasame to kade chodime, je to nakazlive, a okrem toho, ja sa napriklad necitim na to,ze by som mala pracovat,ked mi je takto zle a citim sa blbo, nejde to,ja mam problem rano vstat z postele pomaly, posledne dva mesiace,a nie ze chodit do roboty a kade tade, mat stres-to uz by ma asi zabil,este ze mam z coho momentalne zit,ale ja si to neviem predstavit, vy normalne vsetci pracujete, mate rodiny a zijete normalne? lebo ja neviem ako mam zit...s tymto "niecim zlym"...

Evitulka,  to, že zlepšený

Evitulka, 

to, že zlepšený stav je len prechodný ti predsa nikto nemusí hovoriť, zažila si to - máš s tým osobnú skúsenosť. Či ľudia s týmto normálne pracujú? Niektorí ano, snažia sa... niektorí nie - lebo už nedokážu, nevládzu. Ja som s tym zo začiatku tiež chodila do prace, neskor sa do prace vozila taxíkom - lebo aj tá námaha sa do prace dostať po vlastných, bola neúnosná. Neskor som z full timu musela odisť a robila ako freelancer, celé roky. A potom prišiel čas, keď už ani toto nešlo. Nevládala som nič. Dnes (po roku liečby) zasa začínam pracovať - ako freelancer, prevažne z domu, do prace by som chodiť každý deň nedokázala. Ale dúfam, že raz zase budem. Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

a inak,citala som aj ja ten

a inak,citala som aj ja ten clanok,co ste postli tuna...do fora...nacitaneho mam uz mnoho naozaj..ohladom tej pliagy hnusnej....co ma vsak poetsilo, je to,ze mykoplazmy teoreticky by mali byt iba prisate na povrchu bunky a neprenikaju dnu do bunky,,ja som sa bala,ze prenikaju.to uz by bolo cele nanic...horsie je to s chlamydiami...ale tie dufam, paneboze, ze nemam...kedze som nemala pozitivne v dvoch nezavislych testoch....:( ale lahko zvysene..

co myslite mam aj chlamydie ?toto mi vyslo z testov na chlamydiu

anti chlamydia pn IgA-0,2 (0,8-1,1)

anti chlamydia pn IGG- 9 ( 16-22)

anti chlamydia IgM-0,4 (0,8-1,1)

poradte, doktorka to uzavrela, ze su slabo pozitivne, cize nic vazne vraj, vraj to nesvedci o akutnej infekcii chlamydiami..ale len mozn ohranicnej,ze som sa s nimi stretla,ale potlacila som ich, tak neviem.no-.:(ta mykoplazma vysla ovela vyssia.

Evitulka,  ad chlamydie:

Evitulka, 

ad chlamydie: doktorka to uzavrela správne - nesvedčí to o akútnej infekcii chlamydiami. Svedčí to o chronickej infekcii chlamydiami. Ako som pisala už vyššie - po nakaze týmito baktériami (chlam, myco, borelie) telo po čase prestava protilatky tvoriť. Takže testy protilátok nekorelujú s množstvom baktérii v tele a teda nezodpovedajú závažnosti nemoci. To je znamy fakt, a známy problém s týmito infektami. Lekári urobia testy - vyjdú negatívne (alebo len slabo pozitívne) a lekári to uzavrú ako prípad ktorý nepotrebuje liečbu a pošlú pacienta domov. A pri tom sa človek klinicky citi zle a stále horšie, pretože baktérie sa stále pomaly množia. Akurát telo človeka na ne už nereguje - netvorí žiadne protilátky. To je veľmi pravdepodobne aj tvoj pripad. Moj nazor. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

lukrecia o chronickej

lukrecia o chronickej infekcii chlamydiami? to mi nikto nepovedal z lekarov( bola som asi u 7 specialistov), nechapem,ako ze to nevedia,ci ako? viem,ze boreliozu mam chronicku, presne viem,kedy udrie( citim krce v lytkach oboch), ale tie chlamydie neviem, ci su chronicke. Tie hodnoty sa mi zdaju velmi nizke. Uvidim teraz na testoch ako dopadnem v decembri. Ale ak by boli chronicke chlamydie, (citala som mnohe studie),tak by IgG bolo predsa ovela vyssie nie? aspon tak som to citala,(hoci aj uz telo netvori protilatky), 

co poviete na prirodnu liecbu ktoru som opisala vyssie? moze to vyjst?

Evitulka, "o chronickej

Evitulka,

"o chronickej infekcii chlamydiami? to mi nikto nepovedal z lekarov( bola som asi u 7 specialistov), nechapem,ako ze to nevedia,ci ako?..." Nie, nevedia. Chronické ochorenia sposobené týmito gram-negatívnymi baktériami (Cpn, Ctr, mycopl.) lekári NEUZNÁVAJÚ.  Chápeš? Ich existenciu per se popierajú. Preto ich ani neliečia. Donedávna rovnako pristupovali aj k borelióze. K tej sa postoj lekárskej komunity medzičasom trochu zmenil, napriek tomu, ale mnohí lekár stále tvrdia, že chronická borelióza neexistuje a tiež ju neliečia. Dokonca aj vtedy, ak sa nájdu protilátky v krvi. (myslím, že aj tvoj prípad). Vyhlásia, že sa jedná o "prekonané" ochorenie, hoci pacient stále trpí (a má všetky príznaky boreliózy - od neurologických až po pschiatrické). 

Evitulka, málo si čítala články a príspevky na fore, inak by si to už dávno vedela. Že toto je ten kľúčový problém - neschopnosť,  neochota lekárov uznať, že niečo ako chronické bakteriálne ochorenia vobec existujú. Preto sú všetci pacienti skor či neskor odkázaní na psychiatriu - lekári sa tak zbavujú zodpovednosti - vyhlásia, že pacient je "celkom zdravý" a svoje potiaže "má len v hlave". Smile

P.S. Ak telo prestane tvoriť protilátky, tak v testoch nebudú nieže nízke, ale kľudne i žiadne. :) 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

a je clovek,co ma chronicke

a je clovek,co ma chronicke chlamydie,ci mykoplazmy nakazlivymipre inych?:(:(

ked obcasne zakaslem...mozem byt nakazliva pre rodinu,ci nie? :(:(

Jistě že ano. Je to vždy jen

Jistě že ano. Je to vždy jen otazka silné imunity. Pokud dojde k oslabeni z důvodu jiných infekcí, nákaza je víc než pravděpodobná...

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

Juraj, to by som

Juraj, to by som tak jednoznačne netvrdila. V súvislosti s chronicitou u týchto baktérií bolo zistené, že vzniká u tých, ktorý majú pozmenený určitý gén v imunitnom systéme, a táto genetická alterácia imunitného systému jedincov predisponuje k tomu, aby sa u nich vyvinula chronicita. Preto si nemyslím, že Cpn, mycoplazmami, atd. je možné tak ľahko nakaziť ďalších ľudí v bežnom kontakte. Teda pokiaľ nedochádza k priamej výmene telesných tekutín. :) Ale ktovie... rozne lokálne epidémie chron. únavoveho syndromu v určitých komunitách (ktoré sú zaznamenané) by svedčili o opaku. Nedávno som čítala jednu odbornú štúdiu, kde robili rozbor humánnych vakcín a zistili, že tuším 5% bežných komerčných vakcín obsahovali baktérie mycoplazmy. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

tak s tím já naprosto

tak s tím já naprosto souhlasím. osobně si také myslím, že náchylnost k chronickým nemocem není jen otázka zdravé stravy, imunity atd, ale především genetické dispozice, zatím jsem se ve svých úvahách a poznáních dál nedostal. Asi budu muset ve volných chvílích začít studovat :-)

 

Bolest kloubů, svalů, fibromyalgie, chronická prostatitida, chronický únavový syndrom, hluboké deprese,  - od10/2016 Wheldon, od 11/2016 Stratton, 3/2017 Entizol

"...súvislosti s chronicitou

"...súvislosti s chronicitou u týchto baktérií bolo zistené, že vzniká u tých, ktorý majú pozmenený určitý gén v imunitnom systéme, a táto genetická alterácia imunitného systému jedincov predisponuje k tomu, aby sa u nich vyvinula chronicita..." kdes vzala tohle moudro?

Jednak v imunitním systému žádný gen není jednak chceš snad tvrdit, že ten, kdo má chronickou nákazu, je jedno jakou, je geneticky jaksi vadný? Dědičně méněcenný? Nebo jak to myslíš? 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane,    "Jednak v imunitním

Jane, 

 

"Jednak v imunitním systému žádný gen není - čože?? Smile Človek - to ako vyzerá, ako funguje je podmienené génmi. Z menšej časti prostredím a ich vplyvom.

Gen je základní jednotka genetické informace - základní jednotka dědičnosti. Je to určitý úsek DNA na chromozomu.

Gény sa nachádzajú v jadre bunky - každej bunky (menšia časť mimo nej - mitochondriálna DNA, ale to nie je podstatné). Teda aj v tých bunkách, ktoré sa podielajú na imunite, teda tých, ktoré tvoria tzv. imunitný systém. Imunitný systém nie je samostatný "orgán", podieľajú sa na ňom rozne orgány a časti tela: črevo (a jeho bunky mikrobiómu), pečeň (a jej funkcie detoxikácie), endokrínne žĺazy, CNS (hypotalamo-hypofyzárna osa a produkcia stresových hormónov), a predovšetkých krvné bunky (rozne typy bielych krviniek a makrofágy), atd. 

 (jednak chceš snad tvrdit, že ten, kdo má chronickou nákazu, je jedno jakou, je geneticky jaksi vadný? Dědičně méněcenný? Nebo jak to myslíš? " 

Samozrejme. Jane, tak ako geny (prejavené ako konkrétne alely - vlastnosti) koduju farbu vlasov, vyšku, inteligenciu, temperament, dlžku života, množstvo svalovej hmoty, fyzickú výkonnosť, atd.,  tak kódujú aj vlastnosti imunitneho systemu.  A všetkých ďalších systémov. Ak je určitý gén vrodene a extrémne pozmenený, mutovaný, človek má vrodenú genetickú vadu prejavujúcu sa ako najrozličnejšie geneticky vrodené defekty a ochorenia, ktoré sa manifestujú hneď po narodení (napr. cystická fybroza, fenylketonuria, Dawnov syndrom), alebo v priebehu života, ako predispozicie k určitým chorobám. Preto sú určití ľudia predisponovaní k srdcovocievnym chorobam, iní k chorobám dýchacích ciest, iní k depresiám, schizofrénii, k rakovine, atd., atd. 

A iní, áno, majú určitú menejcennosť imunitného systému, ktorá ich disponuje k tomu, že si s určitými bakteriálnymi infektami nedokážu poradiť tak efektívne, ako iní - a preto sa u nich vyvinie chronicita. To je triviálny fakt. Čo si si myslel, že všetci máme iminitný systém navlas rovnaký? Smile

Menej triviálne je, že sa postupne darí identifikovať gény (ich alterácie) imunitného systému za toto zodpovedné. 

V prípade plucnych chlamýdií je to konkrétne toto: 

Chlamydophila pneumoniae ma primarně patogenni afinitu k respiračnimu traktu, je zodpovědna za komunitni pneumonie, exacerbace astma bronchiale, chronicky zanět průdušek, ma podil na diagnózách myokarditis, pericarditis, endokarditis, na arteritidach, onemocněnich koronárních cev, je davana do souvislosti s neurologickými onemocněnimi (RS), civilizačnimi chorobami a v neposledni řadě i s vyvojem autoimunních onemocněni. Onemocněni probihaji jako chronicky zanět představujici deregulaci imunity. Průběh zanětu je ovlivněn individualni reaktivitou pacienta danou geneticky.

Existuje souvislost alel HLA s klinickými projevy (např. pozitivni znak HLA-B27 a reaktivni artritida). U nosičů HLA-B27 je vyrazně alterovana nitrobuněčna baktericidie, infikovana buňka unika eliminaci.

A preto sa u určitých ľudí vyvinie chronická chlamydioza. A u iných nie. Lebo ich imunitný systém si s baktériou dokáže poradiť. 

 https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2011/12/07.pdf

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Dispozice ale ještě nemusí

Dispozice ale ještě nemusí znamenat osud, ne?

Víte, že Arnoldu Schwarzenegerovi se v dětství vysmívali pro jeho vrozeně extrémně tenká lýtka...?

No, pěkná přednáška. Ale máš

No, pěkná přednáška. Ale máš to trošku pomotané. Ty geny, tedy vlohy, jsou na chromozomech, a ty jsou ve všech buňkách ústrojence, organizmu, živého tvora. Potažmo tedy i v těch, které tvoří onu pomyslnou ochrannou soustavu. A ta je po těle různě rozptýlená, ať už se jedná o orgány jako je brzlík, slezina, uzliny mízní atd. či o samostatné buňky potulující se tělem... Jak se projeví, to už je jiná věc, jestli ve střevě, na palci či plicích atd. Je to vždy dáno momentálním stavem vnitřního a vnějšího prostředí, někdy po staletí, tisíciletí předávaný genom projevovaný po tisíciletí jako perfektní, je najednou špatný, nositel najednou má astma, třeba, je to špatnými geny? Byly snad uschlé smrky v Krušných horách najednou dědičně vadné? Byla děcka, a nejen děcka z Mostecka, Ústí n.L. atd. dědičně zatížená? 

Ano, jsou některé nemoci, jako cystická fybroza, dědičně založené, je jich více typů, u nás převládá ten keltský např., ale ne vždy se to musí projevit, záleží na tom, je-li to recesivní či dominatní vloha, je-li nosič homozygozní či heterozygotní, je-li to vloha přenášená autosomálně či na chromosomu X či Y atd. Těch nedobrých vloh bylo popsáno mnoho, byly, jsou a budou... 

Chlamydiím je to fuk, napadají všechno, kam je kapénky z kašlajícího roznašeče zanesou, jen u těch se silnou imunitou jim to trvá déle, než se projeví. Pravda rozdíl je mezi jedinci s naprosto perfektním vybavením a jedincem postiženým např. CVID či dokonce SCID či nosiči HLA-B27, ale tak bylo dávno a dávno před tím, než se nějaké chronické choroby objevily, tedy než byly objeveny, resp. tak byly pojímány. To ale neznamená, že by nebyly dříve, ony byly, ale jednak lidé se tolik nedožívali, jednak se tomu říkalo jinak, a hlavně o spojitosti s nějakou nákazou, bakterií, virem atd. nebylo ani tuchu. Ale také nebyly kyselé deště, nebyla MHD, nebyly ty ohavné nádražní kanceláře "vznešeně" zvané openspace a nedomyšlená klimatizace bez možnosti otevřít okna, semeniště to různých bacilů díky nedostatečné údržbě a čistění, nebyly tři dny zadara při marodění a plné tramvaje kašlajících úderníků bojících se marodit, aby je nevyhodili z práce atd... nebyly jesle, školky, nebylo očkování s jeho vedlejšími účinky, lidé se nepřežírali a byli na vzduchu, na slunci, netrpěli nedostatkem vitamu D atd. atd.  

 

Důvodů je mnoho, příčin je mnoho, ten kdo by dříve byl zdráv jako rybička, dnes churav, jiný který by dříve se puberty nedožil, dnes tu je klidně do devadesáti...

 

V jednom ale souhlas, má-li někdo potíže, měla by se v zít v potaz i ta dědičnost, ale hlavně by se měl pacient brát vážně, a ne být rukojmím nevědomých neumětelů. 

 

Jo a ten článek, věz, že tam nikdy a nikoho z chronické nákazy nevyléčili. Sice autorka se snaží, dokonce čerpá i z článků MUDr. Polcarové, ale jinak asi neumí anglicky, takže Vanderbilt university a její US patenty jí nic neříkají. Ani nemohou, má nad sebou primářku, a ta by jí dala, říkat něco jiného... Dokud tam bude sedět ta žába na prameni, bude Země placatá a budou se psát takovéhle dětské opisánky místo věrohodných zdrojú informací zahrnujících poslední vědecky podložené poznatky! 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane,  a čo mám

Jane, 

a čo mám "pomotané"? Smile Možem ta uistit, že pomotané nič nemám - informácie ktoré uvádzam, sú všeobecne známe, bazálne a strašne jednoduché - učebná latka gymnázia, a následne prvých ročníkov každej VŠ (prírodné vedy). 

Pomerne presne parafrázuješ moje slová, a opakuješ to isté, čo som napísala ja, takže, nechápem, čomu si nerozumel, a čo sa ti zdalo "pomotané", respektíve čo sa ti pomotalo. Ak mi to priblížiš, tak to rada objasnim.

Ano, geny ktoré boli tisícročia predávané ako bezchybné a funkčné možu najednou začať pracovať chybne - z viacerých dovodov, napr: niekedy z dovodu ich náhodných mutácií - proste sa poškodí sekvencia DNA pri jej prepise,  niekedy následkom prostredia (epigenetické mechanizmy, vypínanie, zapínanie génov), niekedy gény zmutujú pod vplyvom mikroorganizmov - baktérií, vírusov, atd. - to je veľmi pravdepodobne aj mechanizmus posobenia Cpn a indukovanie ich autoagresivity - spustenie automiminitných dejov v tele človeka. 

Ak je človek chorý, tak tá dedičnosť je šumafuk - tá sa beztak nedá zmeniť. Pacient sa musí liečiť, bezohľadu na jeho gény. 

O dedičnosti a určitom fenotype genu ako predispozície na chronicitu som hovorila preto, že sa tu niekto obával toho, že sa každý kto s nim príde do styku nakazí a chronicky ochorie. Nenakazí a chronicky neochorie. Myslím, že s chronickou formou sa budú pravdepodobne potýkať tí, u ktorých sa náhodne stretnú viaceré nepriaznivé faktory: určitým sposobom predisponovaný (menej funkčný IS - teda tá alela HLA-B27) + dočasne oslabený IS vplyvom stresu, inej infekcie + človek, ktorý ho nakazí + lekár ktorý mu v správnom čase (v akútnej fáze nepodá správne ATB). Ak sa tieto všetky faktory a udalosti stretnú v jednom čase... 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

No mě ale nesedí jedna věc.

No mě ale nesedí jedna věc. Dost z nás bylo svůj dosavadní život OK. Mne je 30 a do 28 let naprosto zdráv, dokonce bych řekl min nemocný než ostatní - myslím různý chřipky a tak. Poslední klíště tak 23 let cca. Pak větší zátěž, banální operace a pomalu se vše začlo rozjíždět. Pravda nesejmulo mě to tak jako jiné. Ptam se proto, mám chybny geneticky kód? 28 let byl OK a teď najednou od začátku špatně? Nene myslím ze je to mnohem složitější - ano jedním činidlem je genetika, ne ale jediným. mezi další smůla, souhra náhod, špatná diagnostika, pozdní léčba. Pod tímto náporem patogenů by velka část lidskych organismu šla do kolen. Je to o vnitřní rovnovaze, tu je třeba najít. 

Míra,  nečítaš

Míra, 

nečítaš komentáre? Smile Veď presne toto hovorím aj ja: je to súhra, vplyv viacerých nepriaznivých (a náhodných faktorov). Ktoré keby sa nevyskytli súčasne, tak sa nič nedeje. Ale ak sa vyskytli naraz - ak do geneticky predisponovaného organizmu, a zároveň dočasne oslabeného organizmu (stresom, únavou, úrazom, operáciou, iným ochorením) vpadol vysoko virulentný človek, a ak sa chorý navyše nedovolal včas pomoci u lekárov, tak je z toho toto - chronické, ťažko liečiteľné ochorenie. Pretože bakterie postupne v priebehu času osídlili organizmus, usídlili sa v mnohých orgánoch, vytvorili biofilmy, inhibovali imunitu hostiteľa a možno aj sekundárne pozmenili jeho gény - "vypli" ich. (to je už popísaný mechanizmus pri vzniku rakoviny - určité vírusy dokážu inhibovať určité gény, ktoré sú zodpovedná skrze rozne biochemické mechanizmy na bunkovej úrovni za detekciu rakovinových buniek - ktoré by mali byť následne imun. bunkami zničené, nie sú, a ďalej sa delia). Nedávno som čítala jeden odborný článok, v ktorom zistili, že u ľudí vyliečených z boreliozy (ktorý sa cítili zdraví, nemali protilátky) našli určité zmeny v "štruktúre", a vo fungovaní imun. systému (v porovnaní s kontrolnou skupinou) - teda trvalé zmeny v určitých receptoroch, v produkcii určitých látok - mediátoroch podieľajúcich sa na imunitnej reakcii, atd. To je možno dovod, ktorý vedie k tak častej recidíve, mnohokrát aj po x rokoch normálneho fungovania. Je to na porazenie... Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Aha tak to jsem si blbě

Aha tak to jsem si blbě vyložil. Omluva.

".. V súvislosti s

".. V súvislosti s chronicitou u týchto baktérií bolo zistené, že vzniká u tých, ktorý majú pozmenený určitý gén v imunitnom systéme, a táto genetická alterácia imunitného systému jedincov predisponuje k tomu, aby sa u nich vyvinula chronicita. Preto si nemyslím, že Cpn, mycoplazmami, atd. je možné tak ľahko nakaziť ďalších ľudí v bežnom kontakte..." 

Kde konkrétně? V monocytech, lymfocytech, neutrofilech, brzlíku,... 

 

A jak konstatuje  Mira44 "...No mě ale nesedí jedna věc. Dost z nás bylo svůj dosavadní život OK. Mne je 30 a do 28 let naprosto zdráv,..." To jako do 28 neměl "pozmenený určitý gén v imunitnom systéme" nebo jak to je? 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane, Kde konkrétně? V

Jane,

Kde konkrétně? V monocytech, lymfocytech, neutrofilech, brzlíku,...  tak to ado mňa chceš trochu veľa, Jane. Túto otázku je treba smerovať na vedcov, či lekárov, ktorí sa tým zaoberajú.  :)

 

Otázka navyše nie je postavená dobre: ty sa pítaš na manifestáciu genov - na ich výsledok - kde k nemu dojde konkrétne, na úrovni akých buniek, či funckie IS. Pri vrodenom gen. defekte sú ale gény zmenené v každej bunky, lebo každá somatická bunka v tela má rovnakú genetickú výbavu. Akurát pohlavné bunky ich majú polovičný počet.

Nie u každej bunky ale dojde k expresii - prejavu všetkých génov - lebo bunky sa špecializujú a tým vytvárajú tkanivá, a tie tkanivá vytvárajú orgány, a tie potom orgánové systémy.  Preto u buniek tvoriacich žalúdok dojde k expresii iných génov, ako u buniek, ktoré tvoria kožu. Preto vznikne v jedom prípade koža a v druhom žalúdok - to sa deje ešte počas intrauterinného vývoja plodu v tele matky. Ale gény sú tam prítomné vždy všetky - genóm majú rovnaký.  Akurát niektoré gény zstanú navždy umlčané - neprejavia sa, nedojde k ich "prebudeniu". 

Aj u "hotového" človeka, sa neexprimujú vždy všetky gény. Gény, ktoré zabezpečujú bazálne fungovanie buniek sa exprimujú všetky, iné gény sa exprimujú len v prípade potreby - napr. v prípade preniknutia cudzorodého organizmu do tela - v prípade IS. "Prebudia sa" a dajú pokyn na syntézu určitých látok (cytokýnov, gama globulínov, atd.) - obranných látok. No a zrejme, niekedy sa tie potrebné gény u určitých ľudí neexprimujú správne, alebo sa neexprimujú vobec - a tak IS nefunguje optimálne - v porovnaní s inými ľudmi. 

https://www.fmed.uniba.sk/uploads/media/Regulacia_expresie_genov.pdf

Viac tu: Pre bunku by bolo neekonomické syntetizovať aj také bielkoviny, ktoré za daného stavu sú pre ňu nepotrebné. Preto sú bunky vybavené regulačným mechanizmom, ktorý v závislosti od podmienok v bunke zapája alebo vypína prepis štruktúrnych génov do patričných mRNA, na ktorých potom vytvára funkčné bielkoviny. Prepis genetickej informácie z génu do mRNA a následný preklad genetického kódu z mRNA do štruktúry polypeptidového reťazca nazývame expresia génu. Z hľadiska expresie génu sú v bunke prítomné dva typy génov. Prvú skupinu tvoria gény, ktoré sa v bunke konštantne prepisujú a označujú sa ako prevádzkové gény (konštitutívne gény). Obsahujú genetickú informáciu pre bielkoviny, ktoré zabezpečujú základné procesy v bunke. Enzýmy, ktoré vznikajú expresiou týchto génov, nazývame konštitučné enzýmy. Sú prítomné v bunke za rôznych podmienok v relatívne konštantnom množstve. Enzýmy, ktoré sa v bunke vytvárajú iba za určitých, často oproti bežným fyziologickým podmienkam pozmenených podmienok, nazývame induktívne enzýmy. 

To jako do 28 neměl "pozmenený určitý gén v imunitnom systéme" nebo jak to je? Možno mal, možno nie. To je ťažké, takmer nemožné zistiť. Čisto teoreticky by to šlo, ak by mal v mladosti podrobne testovaný IS a potom následne po manifestácii choroby. A zistili sa v tom rozdiely. 

Je to podobné ako s alergiami - do určitého času človek alergický nie je a potom zrazu sa niečo stane na úrovni IS a človek začne byť na celkom bežnú látku alergický. 

Ako som už opakovane popísala vo viacerých postoch v tejto diskusii - a myslím, že zrozumiteľne: vrodený "defekt", teda určitý fenotyp - "vlastnosť" IS je pravdepodobne len jeden z faktorov, ktorý sa podieľa na rozvoji chronicity. Tie ostatné som už tiež zmienila.

A ani ten fenotyp IS nie je "príčina" - ale prísne vedecky vzaté je to len korelácia - jednoducho sa zistilo, že ľudia s chron. CPn majú určitý konkrétny gén - jeho alelu (HLA-27) inú, ako zdraví ľudia. Či ju mali takúto od narodenia, alebo sa zmenila pod vplyvom CPn je vo hviezdach. 

Pre nás, pre našu konkrétnu liečbu je to však celkom irelevantné. Až do tej doby, než bude genet. inžinierstvo na takej úrovni, že dokážu gény v bunke a ich expresiu "opravovať. Potom to bude mať pre nás praktický význam. Dovtedy nie. Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

"Kde konkrétně? V monocytech,

"Kde konkrétně? V monocytech, lymfocytech, neutrofilech, brzlíku,...  tak to ado mňa chceš trochu veľa, Jane. Túto otázku je treba smerovať na vedcov, či lekárov, ktorí sa tým zaoberajú.  :)"

To nemusím, jsou všude, ty geny, ve všech jádrech buněk.

"Otázka navyše nie je postavená dobre: ty sa pítaš na manifestáciu genov - na ich výsledok - kde k nemu dojde konkrétne, na úrovni akých buniek, či funckie IS." Ne ne, tys to popletla. Tys psala o manifestaci vloh jako o přítomnosti vloh... ".. V súvislosti s chronicitou u týchto baktérií bolo zistené, že vzniká u tých, ktorý majú pozmenený určitý gén v imunitnom systéme, a táto genetická alterácia imunitného systému jedincov predisponuje k tomu, aby sa u nich vyvinula chronicita."

Ale to je celkem už fuk, zkrátka každý máme nějaký zděděný genom a ten se nějak projevuje jako výsledek vzájemného působení vnitřního prostředí s vnějším prostředím. Fenotyp je to, co vidíme, genotyp je to, co bylo zděděno, a ten genotyp pokud je v pořádku má za následek, že se vajíčko vyvíjí v něco, třeba v kuře a pak slepici či kohouta, je-li vnější prostředí příznivo. Není-li příznivo, vajíčko se nevyvine, zanikne nebo se vyvine nějaké nedochůdče, byť je genom naprosto v pořádku. Je-li v genech chyba, má to obyčejě stejný výsledek, jako v předchozím nepříznivu, ale i je-li vnější prostředí sebevíce příznivo.

 

 

" A ani ten fenotyp IS nie je "príčina" - ale prísne vedecky vzaté je to len korelácia - jednoducho sa zistilo, že ľudia s chron. CPn majú určitý konkrétny gén - jeho alelu (HLA-27) inú, ako zdraví ľudia. Či ju mali takúto od narodenia, alebo sa zmenila pod vplyvom CPn je vo hviezdach." 

 

1) "HLA molekuly se vyskytují na povrchu buněk a byly proto původně odhaleny za pomoci specifických protilátek jako povrchové antigeny bílých krvinek (Human Leukocyte Antigens), kódované specifickými geny, tudíž dědičné a podobně jako znaky krevních skupin dokazatelné v nezměněné formě po celý život..."

2) HLA-27 je spojován s řadou nespecificky zánětlivých onemocnění, jako jsou záněty kloubů, vnitřních struktur oka (uveitida), krátkých kostí rukou, nohou a šlach, dále lupénka (psoriasis), vyrážek, chronické bolesti spodní části zad a spondyloarthropatie, z nichž nejznámější je ankylózující spondylitida (zánětlivé systémové onemocnění osového skeletu a kloubů - Bechtěrevova nemoc). viz stejný zdroj bodu 1),

ale ne všichni zmíněnými nemocemi stižení mají alelu HLA-B27.

 

3) Já osobně to nemám, žena ano, dopadli jsme však v podstatě stejně... dle testů zdraví jako řípy, jen ty anamnestické, paměťové protilátky na prodělané, již neaktivní chlamky byly... Jen zajímavé bylo, že během léčby, po létech léčby najednou vyšla aktivní infekce, IgM pozitivní... No a teď babo raď!

 

 On je tu jeden problém, tak jak jsi opsala onen článek, tak to opsal autor toho článku atd. Všichni jen opisují a hrají si na vědátory. Ale tak to je, nemohou všichni všechno znova objevovat primárním výzkumem ve výzkumácích. Bohužel má to ale jednu chybu, opisují se i překonané blbosti, furt dokola. A člověku, který to zažil na vlastní kůži ti pisálkové, opisálkové mermomocí  a za každou cenu musí dokazovat, že je jen blbej nemocnej, který umí prd, kdežto oni to musí umět, když to furt dokola opisují a mají titul.. Já ho mám ale taky! A vím, že nic nevím! Me nihil scire scio! Ale na rozdíl od laboratorní myši umím mluvit, číst, psát, a umím popsat, co to se mnou dělalo, ta svinská choroba, a umím si dát věci dohromady. To ta chudák myš neumí, tu jen v zájmu "vědy" jen trápí necitové v bílých pláštích a mermomocí chtějí aplikovat na nás co prováděli těm chudákům, než je zabili a vypitvali. 

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

no to ste ma teda nepotesili,

no to ste ma teda nepotesili, ze kade chodim, tak tade rozsievam tuto hnusnu pliagu..

prosim vas, ake su najlepsie testy pre tieto zakerne pliagy ?mykoplazmy? borelie?

elisa testy, WB testy, alebo pcr, ci lttt ?ja vobec neviem, mne robili vzdy iba WB testy..a ine nikdy.

Přečti si článek "Latentní

Přečti si článek "Latentní infekce chlamýdiemi je pravděpodobně příčinou velmi širokého spektra onemocnění lidské populace" v přírůčce, je tam pasáž o morčeti, jak dopadlo v rodině dle testů zdravých... no a další články si přečti. A zjistíš, že testy ti jsou na dvě věci...

1) Podstatné je, jak se cítíš. 

2) Co je příčinou toho, jak se cítíš, to je už horší. Nejspíše to bude souběh nákaz, těch tzv. recentních, nedávno prodělaných, nyní již bez známek aktivity a pod. geniálních závěrů na výsledcích testů na kdejakou slotu... 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Link na jeden ďalší

Link na jeden ďalší "neexistujúci zdroj", z ktorého sa lekári majú možnosť dozvedieť najnovšie informácie týkajúce sa chlamýdií. Informácie, ktoré chudáci lekári nemajú dostupné a preto MUSIA liečiť na základe starých, dávno obsolentných a nefungujúcich liečebných protokolov. 

Tentokrát z r. 2011 a týkajúci sa chlamydia trachomatis, myslím však, že informácie sú relevantné aj pre všetky ďalšie druhy chlamýdií. V ktorom sa okrem iného píše: 

 

Při perzistenci se tvoří aberantní chlamydie s pozměněnou metabolickou aktivitou, což se projeví následnou modifikací klinických příznaků a negativním ovlivněním laboratorní detekce chlamydií! (testy ich po čase, v chronicite nedokážu detekovať)

 

Protilátková odezva (organizmu) je namířena především proti komplexu hlavních membránových proteinů chlamydií, které jsou sérotypově specifické a nechrání před reinfekcí jiným sérotypem! Cirkulující protilátky IgG souvisí spíše s perzistující infekcí a nemají velký protektivní význam. (takže žiadne protilátky z prekonanej infekcie - ale stále pretrvávajúca - chronická infekcia!) 

V podstatě se jedná o komplexní dynamický proces se vzájemným působením jednotlivých imunitních mechanizmů na různých úrovních. Jeho výsledkem je nejčastěji chronický fibroproduktivní zánět, který může za určitých okolností vytvořit podmínky pro indukci autoagresivity a v současné době je dle některých prací pokládán za kofaktor při vzniku malignity. (to na margo obecne proklamovanej "neškodnosti" chlamýdií - možu sposobiť "len" autoimunitné reakcie a rakovinu..., ale pohoda, lebo sú len kofaktorom a tiež žiadna klinická štúdia to doteraz jednoznačne nedokázala)

I správně zvolená antibiotická léčba může vést pouze k redukci počtu přítomných chlamydií a jejich perzistenci. Proto se používá celá řada léčebných režimů s opakovaným intermitentním podáním antibiotika, nejčastěji azitromycinu nebo chinolonů v průběhu řady týdnů i měsíců. (to na margo toho odmietania liečiť pacientov ATB protokolom počas dlhšieho časového obdobia, lebo to nie je "lege artis".) 

Čo sa v článku v závere doporučuje?

 

  1. Rozšíření edukace zdravotníků i laiků na téma významu včasného záchytu, projevů a nebezpečnosti chlamydiových infekcí.
  2. Zvýšení dostupnosti diagnostických metod s vysokou senzitivitou i specificitou.
  3. Ověřování nových možností antibiotické léčby, zavedení intermitentních dlouhodobých antibiotických režimů

 

Nič z toho sa doteraz nedeje. To, ča sa deje a na čom sa podieľajú samotní lekári je: neustále bagatelizovanie potiaží pacientov, zbavovanie sa osobnej zodpovednosti tým, že stav pacientov psychiatrizujú a svoju vlastnú nevedomosť a neschopnosť ospravedlňujú kadejakými „gajdlajnami“, namiesto toho, aby si vedomosti priebežne doplňali a nové vedomosti aplikovali v liečbe pacientov. Lebo za to sú platení, to je ich povinnosť. Nie to, aby si, ako tu raz niekto spomenul, "kryli chrbát". 

http://www.prolekare.cz/pdf?ida=pg_04_04_13.pdf

 

 

 

 

 

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

Stella más rpavdu, lekari

Stella más rpavdu, lekari strasne bagatelizuju, nase problémy s infektami, akoby to bolo NIC, proste...dokonca mne internistka povedala, ze a co sa stazujem, ze nech vybehnem von si zaplavat a zacvicit, a nech sa zdravo stravuejm,a co ju otravujem(pritom videla vsetky moje vysledky,a povedala som jej jasne ako sa citim zle, vsetko som je opísala) a infekcna?ta ma odbila s trojtyzdnovymi atb:( smiešne...:( az na zaplakanie no.

oni si ani nekryju chrbat vobec...naco...neriesia nase rpobléy a to ani nie je bagatelizacia..chapete,ako mi moze povedat infektolog,a dost vychyreny v jednom meste, ze mam hranicnu boreliozu,to je co za termín???Jasne, že je pozitívna!!! z tých vysledkov to zjavne vyplýva a aj z toho ako sa citim,ake mam zdravotne potiaze vselijake, to vsetko je z borely neliecenej,a myslela si, ze mi pomoze,ked mi nasadi trojzydnove atb..:(ako strasne vazne, imunolog ma odbil,ze co vymyslam....a nasadil mi imunor, ze to ma postavi na nohy...ani mi to nepomohlo ani troska...a ze co chcem,a co robim dramu z toho, ze mykoplazma je bezna chripka,ktora sa vylezi do dvoch tyzdnov a je pokoj a viac sa nevrati,toto mi povedal :( ja som mju uverila, ako kazdy by veril lekarovi,ale preco potom moj stav nie je dobry ????a ani stav mojho muza? to nesvedci o prekonanej infekcii,ale normalnej, akutnej, reso. chronickej uz teraz.

a ked citam teraz tie rozne fora studie, ze ake su hrozne mykoplazmy nakazlive, a neda sa ich zbavit a pod. tak sa mi az rozum zastavuje,keby som toto vedela predtym , nez som zacala chodit k lekarom s tym,tak sa liecim sama, zozeniem si lieky na nete a mam pokoj,ani ich neptravujem..

toto je strasne,aki su benevolntni ku mne, mladej zene,ktora este  j ulen caka materstvo.ako mozem mat aj deti s muzom, ked som stale chora, nieco mi je, stale sa tocim v kolotoci divych bolesti a problemov, bolesti hrdla, mechura, a kadecoho, preco ma riadne nevysetrria??ved aj borela je nakazliva na dieta, kebyze chcem mat teraz dieta a prosim pekne mam najvyssi cas, biologicke hodiny uz tikaju.

 

moje problemy a vysledky, interpretacia je skutocne nie o prekonanych infektoch, ale o chronickych infektoch, rpiapdne mykoplazma je aj akutna....:( mam z toho divne pocity ako mi teda lekati neveria?ved paneboze :(

ako ja praveze nechcem si hladat choroby, ale preco sa teda tak zle citim? preco vkuse mi nieco je? ved to neni normalne, chyba tam bude- v infekciach, ktore sa stretavaju v mojom tele dokopy a robia mi zle :(

cizechronicki pacienti s

cizechronicki pacienti s chorobami ako chlamydie/mykoplazmy----tak staci, ze sa s niekym rozpravame, dychame pri nom v jednej miestnosti a uz to kazdy chyti od nas?co ma horsiu oslabenu imunitu? nemusime ani kaslat,kychat ani nic? staci rozoravat a dychat ?:( to je fakt zle potom..lebo nakazujem nechtiac ludi kade chodim:(am moj muz taktiez:(

 

prosim vas, vedeli by ste mi poradit, kde zozeniem samento /alebo banderol? citala som tu ze to pomaha ale vraj samento nie je vilcacora, ze tam je este nieco navyse ci co, co je ucinnejsie,aj na tie mykoplazmy,aj na borely....

serapeptazu uz beriem, oreganovy olej papam, este zhanam samento a extrakt z olive leafs..:) ale aj ten snad zozeniem nejako 

taaaakže konečne po case mam

taaaakže konečne po case mam vysledky partnerovych testov......na mykoplazmu plucnu, za ktore si musel sam zaplatit 50 €,lebo mu to obvodak nechcel spravit...

 

pozrite sa na to, vraj mahranicne "iba" IGA triedu, a vraj to nic nie je a je to uplne bezpredmetne,ani na lieky, vraj to neni ani chronicke, ani nic, ani akutne.. vraj sa tieto latky IGA mozu zdrziavat v organizme aj pol roka/rok, zvysene mierne, ak prekonal infekciu v zime 2017...co je na tom pravdy? mate skusenosti? vraj ATB liecbu netreba nasadit.

 

 S Mycoplasma pneumoniae IgA 0,99 | | |* | IP 0,00 - 0,80

S Mycoplasma pneumoniae IgG 0,27 | |*| | IP 0,00 - 1,00

S Mycoplasma pneumoniae IgM 0,53 | |*| | IP 0,00 - 1,00

Vraj bych řekl ze

Vraj bych řekl ze nejdůležitější je jak se cítí.

skor sa obavam toho, ze to je

skor sa obavam toho, ze to je v reinfekcii, latentnej, alebo chronicka faza..

on sa citi celkovo celkom fajn( ma imunitu z kona,len tak ho nieco nepolozi),citi sa  vcelku fit, chodi do prace, ale ma pocit upchateho nosa a smrka casto, (ale to on smrkava a kasle odkedy ho poznam,roky),ale kasle..ako vzdy, mokry kasel..produktivny ( rtg nic neodhadlil,a plucne testy nejake na nejake bakterie z hlienov tiez nic), je alergik a astmatik. a stale mu stekaju hlieny, ma zadnu nadchu( preto vraj kasle- odovodnenie lekarov)obcasne ho rano boli, skriabe hrdlo, inak nic...a momentalne ked si daval robit tie testy tak nic mu nebolo, iba pokasliaval,

vraj toto cele nemoze byt z mykoplazmy,aj ked myslim,ze moze...

partner vsak vobec nema take stavy ako ja- bolest uzlin, klbov, hlavy, oka, nosoholtana,,,to on NEPOZNA...

 

rozpacite su tie vysledky,a ani lekari nevedeli povedat,co to znamena...:(

ale citala som na nete, ze pri reinfekcii je IgA zvysene,alebo pri chronickej forme...
ake mate skusenosti? prosim poradte mi s interpretaciou...lebo je to zavadzajuce.

Pozitivní IgA často znamená

Pozitivní IgA často znamená chronicitu, jsou to protilátky na sliznicích. Já měla při problémech před léčbou neustále pozitívní mycoplasmu IgA. IgM a IgG jsem měla negativní a byla jsem pořád zahleněná, měla tzv. zadní rýmu, ucpaný nos atd. takže vždy je to třeba posuzovat v souvislosti s potížema. Dva roky se mi IgA drželo hodně vysoko a neklesalo, až na léčbě mi problémy se zahleněním začaly pomalinku ustupovat a současně úměrně tomu klesat i IgA, teď při posledních testech jsem ho měla hraniční, ale to je až po roce a půl na atb. Takže pokud jsou potíže i pozitivní testy tak to asi tou mycoplasmou bude, ale myslím, že tam nebude jen sama o sobě, bude tam té zoo asi víc... Doktorů bych se na vysvětlení neptala, nepomůžou! Mně léta tvrdili že to je z alergií a nedá se s tím nic dělat a najednou to jde:)

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Jesterka, prave toto som sa

Jesterka, prave toto som sa docitala na nete, ze hoci mal hranicne a slabunko pozitivne IgA a ostatne negativne, tak to znamena chronicitu zial : (:(:( a to by bol ten najhorsi pripad, ako nema vysoke ale cisla,co ma celkom tesi, ma iba 0,9 hranicne pozitivnu hodnotu, pricom nad 1 je pozitivna,ale tak samozrejme aj testy mozu byt relativne, nieco mohlo "ujst", atd.. A on ma tiez podobne problemy ako ty, vraj to ma z alergii, zahlienenie, a vsetko, aj hrdlo a zadnu nadchu, vraj alergie,astma, ale nepatrajju po pricine,podla mna za tym bude chronicka mykoplazma a ktovieco este,to mas pravdu. Ale na nete som sa docitala aj taku vec, ze ...: Iga su niekedy aj rok u dospelych pozitivne po prekonani tohto infektu mykoplazmou, ale sucasne vraj aj IgG..toto nechapem...:( on ma IGG starsne malo,co sa mi az nezda,lebo praveze tieto hodnoty byvaju vysoke,akoze "prekonana" infekcia, ja mam IGG napriklad 18...a vraj " prebehla infekcia",a tak neviem no. kde je uz ta pravda, ale je to teoreticky iba pol roka,co prekonali sme tento infekt mykoplazmou. Horsie by to bolo, ak by to mal chronicke, toho by sa uz nestriasol, on nebude brat lieky ani rok ani mesiac..on je taky..:( lenze mam pocit,ze ma stale nakazuje. AJ teraz cez tyzden sme boli spolu a hned ma bolelo hrdlo,asi za hodinu ako sme boli spolu v izbe. a hlava ma bolela tiez..:(  ON je zahlieneny, ma upchaty nos...ale zase na druhej strane, ked je igA tak slabo pozitivne, tak teoreticky, nema toho svinstva v sebe moc,da sa povedat, ak sa to nejako nemaskuje, a ak mu telo vobec este vytvara protilatky, kedze je to asi chronicke stadium, lenze na druhej strane potom ma mykoplazmu uz odkedy som ho spoznala, pred 10 rokmi,pretoze stale smrka, zahlieneny, pokasliaval cely zivot, co ho poznam...:( takze to ma min. 10 rokov aj viac, a tvrdil mi , ze to ma odnaveku toto zahlienenie aj upchaty nos,aj alergie a kadeco. vraj je to bezne pre alergika.( on mal zavazne alergie, az take,ze sa na luke dusil a needalo sa mu dychat).

a ty ssi ake hodnoty mala IgA? v wb testoch? tiez slabo pozitivne, ci silnejsie?alebo ako to bolo? 

my cakame na to,ze lekar mu nieco uz k tomu povieeee, len ocakavam napriklad aj to, ze ho posle do prdele,ze to neni nic vyznamne, ze to je proste iba tak zvyssene, ze toje prekonane....alemne sa ta hodnota nezda, kebyze to svinstvo nea v sebe tak predsa nema IgA hranicne pozitivnu. Tie testy WB su predsa dost presne. No som z toho rozpacita,

Evitulka,  myslím, že celkom

Evitulka, 

myslím, že celkom neproduktívne tráviš čas vypisovaním úrovne jednotlivých protilátok a špekulovaním, či to je chronické, latentné, alebo nejaké iné. A či to znamená už chorobu, alebo ešte nie. Pritom ti tu opakovane mnohí, vrátane mňa povedali, že množstvo protilátok v krvi nemusí korelovať s úrovňou ochorenia. Že testy možu byť dokonca celkom negatívne, a človek može byť ťažko chorý. Pokiaľ toto nepochopíš, tak sa asi nikam ďalej nepohneš. 

Vravíš, že tvoj partner je vlastne zdravý a v pohode (akurát roky pokašliava, je zahlienený, má zadnú nádchu, má nábeh na astmu, atd.) Mne to ako plné zdravie nepripadá. 

Zdá sa mi, že čakáš na nejaký "zázrak", alebo na to, že vás lekári už po x-tý krát uistia, že ste zdraví a nemusíte sa liečiť. Keď ešte chvíľu počkáš, a ešte pár krát navštíviš tých lekárov, tak sa toho dočkáš. To však tvoj zdravotný stav, situáciu a ani situáciu tvojho partnera nezmení. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Lukrecia ja sasnazzim iba

Lukrecia ja sasnazzim iba nazbierat informacie od ludi,co si tym presli, a preto sa pytam,ci niekto nahodou nevie, co znamena Iga hranicne pozitivne,alebo dajme tomu pozitivne..

A já myslela, že se chceš/

A já myslela, že se chceš/ chtete léčit, když se pořád dokolečka dokola ptáš, co dělat. To je pak s tebou ztráta času. Jistěže jsme si tím, co prožíváš, /pokud jsi skutečná/ prošli všichni.  Sama píšeš, že jsi tu chodila pod jiným nickem. Ale všichni se musí léčit a ne se ptát dokola. Nikdo tě nebude přesvědčovat ani prosit,  pokud máš potíže, aby ses léčila. Je to tvoje tělo, tvoje zdraví. Vše je individuální, každý jsme  originál, každý to může  mít trošku jinak. Tak se neptej a běž už na pořádné testy! 

Irena neviem,co sa

Irena neviem,co sa rozculujes? Preco by som sa nemohla vo svojej diskusii , ktoru som zalozila , opytat sa, ako to mali ini ludia a pod? Vsak nevidis,ze chodime na testy s partnerom? Aj on bol teraz u infekcneho,a aj ja pojdem v decembri na kontorlu.

/preco by som nemala byt skutocna ??/ a nick druhy musim pouzivat,pretoze som na starom zabudla heslo,asi tak...ale to nie je znakom toho,ze si vymyslam predsa ! snazim sa zozbierat co najviac informacii o tejto pliage na internete aj na tomto fore. Musim sa pytat, to je zaklad- byt informovany v dnesnej dobe, a preto s tymi,co si tym presli chcem byt v kontakte, ako to bolo,ake mali oni vysledky, ako sa liecili, ja napriklad neviem,co si mam mysliet a ako interpretovat partnerove vysledky, som laik,nie som lekar a ani som si tym nepresla, kazdy je individualny, a tak ako moze mat mykoplazmu/ nemusi mat , moze mat nieco uplne ine,co si aj tak prenasame..to nikto nevie. Ale nechapem,preco tolka agresia v tvojich slovách, je na kazdom ci sa zapoji,do diskusie,alebo nie.A sama som v uvode diskusie nacrtla, ze sa nehodla partner liecit rok a viac, u ziadneho lekare, a ja tiez nie som tomu naklonena. Lebo mi to znici uplne imunitu a vsetko.

Ja som nabehla na liecebnu kuru- serapeptazou, extraktom z olivovych listov, oreganovym olejom, propolisovymi tabletkami, a vyplachmi nosa, a modlim sa, nech to prejde...je to liecba podla RNG

...Irenu si nevšimaj, to je

...Irenu si nevšimaj, to je miestny magor... asi s každým nováčikom tu ma konflikt... :D 

Pýtaj sa pýtaj... ak sa ti dostane odpovede tak má cenu sa spýtať... za otázku nič nedáš... 

Mikuláši, ty jsi byl vždycky

Mikuláši, ty jsi byl vždycky hulvát! Ono se ti to zlo vrátí, neboj. Vyléčeno ? Asi ne, co ?  Však at se ptá,  Kiss, třeba až do jejího starobního  důchodu, je to její boj, její infekce, mě to až tak netrápí, asi není ještě tak moc zle.  Pokud se tu někdo jen tak ptá a nekoná, ať se ptá Tongue Out, když na Slovensku nemáte pořádné weby Kiss. Čas a neléčení  pracuje proti ní! Já myslím, že ani modlení na vnitrobuněčné infekce, bakterie, viry, parazity nepomáhá, ale třeba jí pomůže....každý jsme originál! To není agresivita, ale dobrá rada, že můžeš přemýšlet, evitulko, doufat,  informovat se, modlit se........dokud nebudeš ty a partner mít pořádné vyšetření, nevím, jestli budeš úspěšná!  Mám mnoho známých, kterým jsem radila....nechtěli do ATB, nechtěli dát za vyšetření peníze, doufali, modlili se, zkoušeli, sháněli info.....a po letech, když už bylo nejhůř a nevěděli, jak dál, si nechali udělat pořádné testy a jsou na protokolech ATB. Takže, čekej, doufej, modli se, sháněj info........ to, co pomohlo mě, nemusí pomoci tobě. 

toto toto presne... :D maš

toto toto presne... :D maš pravdu Irča.... ako vždy.... :)

  Evitulka, Pozitívne IgA (aj

 

Evitulka,

Pozitívne IgA (aj keď sú všetky ostatné protilátky negatívne) indikuje práve prebiehajúcu infekciu. Teda chorobu. Ktorú by bolo dobre liečiť. 

To ty ale nechceš.  "A sama som v uvode diskusie nacrtla, ze sa nehodla partner liecit rok a viac, u ziadneho lekare, a ja tiez nie som tomu naklonena. Lebo mi to znici uplne imunitu a vsetko." Takže táto informácia ti je vlastne celkom nanič. "

 

Aj by som tu dala celú tabulku s interpretaciou všetkých protilatok, ale spam filter mi ju nechce pustit. 

Tak si ju pozri na tomto odkaze: http://www.enclabmed.cz/lpkladno/HVEZDABAWS.htm

 

L. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

partner ide znova na

partner ide znova na vysetrenie k plucnemu, som zvedava,co mi povie. Zaplatil si za osobnu konzuktáciu u jednej fundovanej lekarky

Lukrecia dkaujem za link,citala som,a viem aj sama,lenze v jeho pripade to nebude akutna infekcia,lebo uz mal mykoplazmu v zime, toto je ak by reinfekcia,(ale o tom tiez pochybujem,lebo teda ho musel niekto znova infikovat, pripadne to ma chronicke, alebo mu to pomaly klesa,ale urcite to nema akutne,kezde sa zle neciti), partner sa vobec zle neciti, funguje, pracuje, lieta po svete, a je OK, pokasliava to je cele,a to uz robi 10 rokov, takze neviem. ja som na tom ovela horsie.

Irena- myslim, ze nie je na mieste urazat, to ze na svk nemame labaky ani doktorob ani fora...to by si si mohla usetrit.

a nie som taka sprosta, ze si pomyslim,ze modlenie mi pomoze v zakernych chorobach, dakujem vsetkym za komentare,ale nechcem od mladi dopovat roznymi atb bez rozmyslu, mne ani jeden lekar neodporucal dopovat sa liekmi,to odporuca iba pani doktorka v BA, tiez ktovie preco,asi aby mala klientov a mala z coho zit, ale tym nikoho nechcem riesit ani posudzovat, je to jej svedomie,ale stretla som sa s mnohymi nazori,ze to co robi je na hrane..ale nehodnotim, no nechcem sa predsa dopovat atb ako cukrkmi,ved viete ako mi skodia atb ??len ked ich beriem tri tyzdne ??preto sa tomu tak strasne branim!!!! 

myslite si,ze je jednoduche a lahke jest atb roky ako cukriky? stale ? ved ja beriem dva dni ATb zinnat (momentalne), na mocovy mechur, a ma natahuje cele dni, nic nemozem jest, (pritom beriem probiotika), mam hnacky, je mi zle, boli ma hlava, a creva odmietaju posluchat, plus mam hroznu mykozu v posve, taku,ze som musela ist hned ku gynekologovi, aby som to nemala, a nasadil aj on liecbu, takze pre mna neni jendoduche jest ATB len tak ako zuvacky a cukriky, nie som na taku hrozne tazku liecbu stavana, mne to telo odmieta, nemozem za to. Vzdy kazde jedny atb co som mala (a to som v zivote uz vyskusala adi vsetky druhy ) mi robili krce v bruchu, zle krvne testy, zaludocne problemy, reflux, crevne choroby, a v neposlednom rade aj mykozu, nechcem si odpalit zaludok uplne...preto tak odolavam...lekari nado mnou krutia hlavami,lebo sami vidia,ze moje teloneznesie atb takmer ziadne...a najma nie dlhsie...este rpve dni ako tak,ale posledne dni uz grciam vsetko,co zjem...a niekedy ich nemozem ani dobrat...:( asi tak...nie je to preto, ze by som nechcela sa liecit...:(ako tu nespravne niektori interpretujete.

"...lenze v jeho pripade to

"...lenze v jeho pripade to nebude akutna infekcia, lebo uz mal mykoplazmu v zime, toto je ak by reinfekcia,(ale o tom tiez pochybujem, lebo teda ho musel niekto znova infikovat, pripadne to ma chronicke, alebo mu to pomaly klesa, ale urcite to nema akutne, kezde sa zle neciti), partner sa vobec zle neciti, funguje, pracuje, lieta po svete, a je OK, pokasliava to je cele, a to uz robi 10 rokov, takze neviem. ja som na tom ovela horsie..."

No, aby bylo jasno, zkus si zagooglovat heslo bacilonosič (ten, který bacily nosí a šíří, aniž by sám cokoliv pociťoval...). Zkus si přiznat, že nebýt toho "a to uz robi 10 rokov", "pokasliava", že by si na tom bola ovela lepsie..." to za prvé. Za druhé, akutné neznamená cítit se zle, ale momentální prudké vzplanutí choroby, byť to by se asi cítil dost blbě, ale to mohlo být dávno před těmi "a to uz robi 10 rokov, takze neviem.." Teď je to chronické, přetrvávající, jak ty říkáš jen "pokasliava"... A nemusí to být jen mykoplasma, může to být třeba ta chlamka, plicní nebo obojí, ta se tam v tom nose ráda drží, a bacha, je tam čichová kost prostoupená čichovými nervy, a nikdo neví, co to udělá za pár let. Možná nic, možná jo. Možná zůstane u toho "pokasliava", možná  ne. Každopádně ty máš ale problém i teď! Divné, že?

 

Tak se nečil, když ti Irena jen chtěla sdělit, že je třeba dávat bacha, mít se napozoru a nenechávat se uchlálovat neuměteli, co to jen bagatelizují, a nic o tom nevědí a nechtějí vědět! 

Všichni tady na tom byli kdysi stejně "sa vobec zle necitili, fungovali, pracuvali, lietali po svete, a boli OK, pokasliavali...", resp. před tím ani nepokašlávali. A všichni, kdyby jim Irena, nebo kdokoliv jiný chtěl sdělit to samé, měli by ji či ho za blázna! Buď svůj problém chceš řešit, nebo ne! Podle tvých příspěvků hledáš vše možné, jen ne pravdu, hledáš jen jak omluvit, jak se vymluvit, sama ale nevíš co!

A já patřím do blázince, že jsem to ještě za ta léta nepochopil, že je marné se tu snažit a marnit svůj drahocenný čas prchajícího života, někomu neustále vysvětlovat nevysvětlitelné, anžto každému jde jen o to samé co tobě, o vše možné, jen ne o přiznání tvrdé reality, natož o vysvětlení, když to předem se rozhodli mít za nevysvětlitelné!  

březen 2013 ukončení CAPu 

Jan viem,co je bacilonosic,

Jan viem,co je bacilonosic, nemusis mi to objasnovat, nie som hlupa,  NIKOMUa som tu nikdy nepovedala, ze je blazon a patri do nemocnice, do blazinca, to neviem,kde si cital ?ale myslim,ze su dve stranky, cital si si, co mi robia ATB ??? asi ani nie co..lebo fanaticki zastancovia ATB, vsetky vedlajsie ucinky neguju, " vedlajsie ucinky atb nie su",a pritom bezni doktori nechcu ich predpisat ani dvakrat do roka na tyzden,lebo vedia,ako skodia a poskodzuju imunitu, a ja uz mam imunitu velmi zlu,co bude po rocnej dvojrocne kure atb? na toto si sa nevyjadril...mozno si vyliecim mykoplazmu,ale mozno zomriem na imunitu, alebo na creva zaludok,alebo dostanem rakovinu,alebo skoncim na liekoch proti mykoze vaginalnej na cely zivot, ktorej sa uz nikdy nezbavim, a to je podla vas v pohode?

ano,chcem sa liecit, chcem byt zdrava,ale nechapem tieto tvrdenia, ktore vyjadruju to, ze sa mame liecit roky atb !!a neviem akymi tazkymi...kazdy ma svoju pravdu. Ja nie som zastancom chemickych bomb do tela. Preto som prisla na toto forum, aby som si nieco precitala, zhodnotila,a porozrpavala sa s niekym,kto si tym presiel( v ziadnom pripade nikoho neodsudzujem ani neposduzujem- IBA zbieram informacie a nmožne napady),a hned som tu obvinovana z neviem coho,

nebudem sa tu dotahovat s niekym, na to toto forum NIE JE urcene, preto prosim rady iba k veci, nepotrbeujem sa tu pustat do slovnych subojov, na to tato stranka NIE JE URCENA!! ten kto to nepochopil tak...

Ak niekto vie nieco, chce poradit,prosim, sprava,alebo tu forum vid diskusia,ale rpispevky k veci, nie obvinovanie.

Bud svoje, udelej si svuj

Bud svoje, udelej si svuj vyzkum, googluj a koukej.. jit do dlohodobe lecby antibiotikama jen pouze pokud najdes padne duvody...

vsechny leky maji vedlejsi ucinky.. u nekoho zadne u nekoho vice.. kazdy jsme trosku jiny.. nektere antibiotika mohou byt karciogenni, nektere menit ruzne parametry (tlak, puls, QT interval atd...) vse zalezi na "mnozstvi" vysoke davky versus nizke davky a efektivnosti.

Lidske telo samo o sobe je nejdokonalejsi chemicka tovarna co mas. V pripade nejake infekce si z vetsi pravdepodobnosti pomuze samo, ovsem problematika chronickych infekci je jeste velky otaznik (moc neprobadana)... lide zde jsou experimentatori na svem tele, ale vychaziji z experimentu jiz nekoho kdo uspesne vylecim (ale pak je tu par takovych kteri to uz nejsou)... 

 

me trvalo 6 let nez jsem se rozhoupal neco delat.. a predtim absoloval milion vysetreni, Uz jsem rok na antibioticke lecbe, ale me problemy stale existuji.. nicmene z testu je videt, ze nektere problemy mizi (aspon z testu krve). 

Ignoruj ostatni kteri na tebe utoci.. a rozhodni se svobodne nejlepe jak uznas za vhodne, pokud potrebujes autoritu zajdi za doktorem a nasleduj ho,. pokud to nepomuze...  hledej dal.. zrejme zkusis alternativni veci... a tak zjistis ze tu jsme vsichni co neznaji ultimatni odpovedi...

pri svem brouzdani jsem nasel i youtube jedne holky z us.. ktera se lecila roky na boreliozu (trpela silenejma neurproblemama).. zdlabala neuveritelne mnozstvi ATB a stalo ji to dost penez.. ona se vylecila.. ale jen protoze sama porad patrala po sve nemoci a nasla nejakou spojitost s parazity a tak sla na testovani na nejakeho parazita a ejhle! trefa... dostala specificka antiparazitika a vse najednou bylo pryc.... to jen ilustruje to, ze je mnoho cest.... a ta tvoje nemusi byt slozita a nebo jednoducha.. nikdo  nevi....

zapisuj si sve poznatky.. zkusenosti. kopiruj vsechny vysledky testu.. a snad k dojdes k nejakemu reseni...  drzim palce..

watch my profile

Trochu méně té paranoi by

Trochu méně té paranoi by neškodilo. Prskáš jak starý sysel a vůbec nevíš oč tu běží. Je to jen a jen na tobě, co s tím uděláš. Já osobně bych do huby nevzal ani aspirin, kdybych nedopadl, jak jsem dopadl. Ale máš pravdu a hlavně brainstorm, atb škodí, já se tím cpal 10 let. Už bych to podruhé neudělal. Nejez to! Mně to zachránilo, asi jsem typický příklad placebo efektu a zejména sugesce – "věř a víra tvá uzdraví tě!" Kdybych nevěřil, zabilo by mne to! A ty předem nevěříš! Čili předem jasno, pro tebe to tu není. Tady se sešli blázni, co to žerou po lopatách a roky, jen tak z plezýru! Tak neztrácej čas a hledej jinde. A hlavně nevěř nikomu, kdo to má za sebou, veř tomu, kdo jen o tom kecá, a nic mu nikdy nebylo a není, a přišel sem se jen hádat... Hodně štěstí při volbě svého štěstí! 

březen 2013 ukončení CAPu 

Evitulko, Jan má pravdu, už

Evitulko, Jan má pravdu, už jsme se Ti tu několikrát snažili věci vysvětlit, jen taky mám pocit, že pořád čekáš, až Tě tu někdo bude ujišťovat, že to není až tak špatné a že se léčit atb nemusíš... Je fajn, že sbíráš informace, jen tento web je o dlouhodobé léčbě antibiotiky, nevím, co tu vlastně chceš najít, když k nim máš takový odpor? Jedna věc jsou výsledky, druhá věc klinický obraz, a Ty zjevně problémy máš, jinak bys tu ani nebyla.

Já jsem taky "jen" pokašlávala před pár lety a jinak normálně fungovala, jen jednoho krásného dne se ze mně stal úplný ležák a skončila jsem tak či tak na atb protokolu se zhrouceným imunitním systémem. Nyní se rok a půl lečím a imunita mi stoupá, spousta problémů co jsem měla mi zmizela, žádné mykózy nemám a trávení a střeva mám mnohem lepší než před léčbou a hlavně, mohu po letech docela obstojně fungovat. Čím to asi bude, když tedy atb podle Tebe tak škodí a ničí zdraví? Nikdo Ti neslíbí, že když budeš brát rok atb tak se uzdravíš, není to jen o chemii, ale je to podstatná část celé té skládačky. Současně s atb je třeba dělat x dalších věcí, přidat byliny, změnit od základu stravování, ladit psychiku, dělat kvalitní detox, pořešit případně i těžké kovy a parazity atd a hlavně soustavně a dlouhodobě pracovat na imunitním systému: sauna, pohyb, kvanta ovoce a zeleniny, superfoods atd atd. Denně a pravidelně. Těch věcí a možností je hodně, každý musí sám zjistit, co mu nejlíp pomáhá. Jen si dovolím tvrdit, že bez atb protokolu se z chronické infekce dostat prostě nedá. Je to běh na dlouhou trať a bude Tě to stát leta studia, odříkání a bohužel i peněz, ale když je něco x let pokažené tak za půl roku to holt nespravíš.

Mám pocit, že na tu dlouhou cestu nejsi vůbec připravená, pořád si chceš něco omlouvat a pravdu vidět nechceš. A co se Judity týče, ano, její léčba je drastická, ale má výsledky. Viděla jsem a osobně znám několik vyléčených lidí. Ona si léčbu nevymyslela, čti zahraniční fóra, kde se dlouhodobými atb protokoly léčí běžně a opět jsou výsledky. A to že její léčbu nějaký smete ze stolu nějaký Mudrc, který ani neumí vyhodnotit obyčejnou Elisu anebo diferenciál, tak to už je druhá věc... Víš, doktorům je jedno jak se cítíš, on za Tebe pak doma v posteli ležet nebudou když po pár letech trápení už možná nebudeš zvládat nic ani chodit do práce. Já nejsem žádný atb fanatik, všichni jsme si tím prošli, kdy jsme zkoušeli všechno možné, než jsme tady skončili a doufali jsme, že se to spraví a doktoři nám pomohou. Jen jedna věc je jasná, čas hraje proti Tobě, s každým rokem se z toho o to hůř bude vyhrabávat, protože ty potvory se prostě dál množí a zabydlují v těle. Také, pořád řešíš "jen" mycoplasmu, když se tady na stránkách pořádně pohrabeš tak zjistíš, že snad neexistuje člověk, který má pouze mycoplasmu, ta se chytla proto, že za tím něco úplně jiného, zpravidla všichni tady máme i borelku, někteří i bartonelu, babesii, samozřejmě chlamydie a reaktivované viry. Je to prostě celý balík infekcí, které Tě systematicky ničí, všechno najdeš tady a i na zahraničních fórech. Takže dej si co nejdříve udělat pořádné testy, studuj, hledej a pamatuj, že je to běh na velmi dlouhou trať a čím dřív se postavíš k realitě čelem, tím líp pro Tebe.

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Škoda ze nejde šat like.

Škoda ze nejde šat like. Todle by si měli přečíst všichni nové příchozí. 

Pekne napísané a dobre

Pekne napísané a dobre vystihnutá podstata, Ješterka! Smile

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Musim taky

Musim taky souhlasit..jednoznačně a bezpochyby

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Jesterko, Ty si to tak

Jesterko, Ty si to tak dokonale popisala, ze je skoda, aby prispevok zapadol tu v evit blogu.

Vyborny prispevok. Za mna hviezdicka

Jane neda sa to niekde pridat k zakladnym info pre novych.

Edit

 

Evitulko, hlavně si zachovej

Evitulko, hlavně si zachovej zdravý rozum a řiď se svojí intuicí, ty přece sama nejvíc tušíš, co by tvému tělu mohlo uškodit. Nenechej si vnutit léčbu, o jejíž účinnosti a bezpečnosti sama pochybuješ. Samozřejmě, křoupat antibiotika dlouhodobě jako "cukríky" není normální, k tomu totiž antibiotika nebyla vyvinuta a dlouhodobá ATB léčba chronických infekcí nefunguje. Může se dostavit dočasné zlepšení, ale u většiny lidí se nemoc vrací, jakmile pak ATB vysadí. Kdo si myslí, že dlouhodobě užívat ATB je správné, tak ať je pojídá dál, ani tebe neodrazuji, pokud se k tomu rozhodněš. Já jsem na tom byla velmi zle, také jsem měla plicní mykoplazmu a ještě chlamýdie a kupu virů k tomu. Po 4 letech chronicity jsem začala s  ATB protokolem dle Dr. Strattona, ale za 3 měsíce na protokolu jsem nezaznamenala žádný posun k lepšímu, naopak se mi zhoršilo trávení, byla jsem plná kandidy atd. atd. Antibiotik jsem se úplně vzdala a najela na přírodní léčbu (Buhner protokol plus koloidní stříbro plus NAC). Dnes je to 9 měsíců od přechodu na přírodní léčbu a můžu říct, že mé zdraví je na 95% původního, tedy dobrého stavu. Antibiotika asi nejsou vhodná pro každého, někdo na ně může mít velkou intoleranci (což je asi i tvůj případ), a pak je potřeba mít se na pozoru. Já jsem živoucí příklad toho, že i bez dlouhodobých ATB to jde. Zkus nějakou přírodní léčbu (kromě KS také kvanta jiných přírodních ATB, jako je syrový česnek, červená cibule, čili papričky, odvary ze zázvoru a skořice oslazené medem, atd. atd.). A pokud by přírodní léčba selhala, k ATB se můžeš vždycky vrátit. Hodně štěstí.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

tak ozývam sa po dlhšom čase,

tak ozývam sa po dlhšom čase, nakolko mi prisli dnes testy z infekčného..

robili mi testy na boreliozu aj chlamydie plucne aj mykoplazmu plucnu( kontrolne)

co ma zaraza, tak predtym mi robili WB testy, teraz iba ELisu, ktora je totalne nespolahliva! co som nechapala preco,asi je lacnejsia.ale vysledky ma dorazili

IgM- hranicne pozitivna hodnota 1,1- pozitivita je az nad 1,3 

IgG- samozrejme pozitivne- 11...

igA-negatívne

prečo to IgM je hranične ?:(

cize to znamena,ze som vlastne infekcna pre inych, mam tie mykoplazmy,ak spravne chapem JA( kdezto infekcna mi povedala,ze mykoplazmu uz nemam,ze sa nemusim obavat)

 a zaklincovali to testy neviemco to ani je Line Blot ci tak nejako, (povie mi prosim niekto,ci su spolahlive,alebo nie?) borelioza vysla pozitivne a v ELISE a WB-hranicna hodnota, samotna borelioza burgdorferi

a Anti borelie vzdy negativne.

 

co su toto za testy tie line blot?

kde u koho sa djau spravit testy LTT alebo PCR na boreliozu a mykoplazmy? okrem durovskej?  Aka je interpretacia tych vysledkov?

Ďakujem krásne !

Naznám předtím Tvoje potíže.

Naznám předtím Tvoje potíže. Jinak ta hodnota se různě mění jako v borelii, že Igg se mění na IgM a nazpátek. Takže mycoplasmy máš, ale spíš bych se dívala na to, jak mi je, než na testy. Borelie počas všech mých problemů - taky séronegativní. Z toho vůbec nelze usuzovat, zda jí člověk má nebo ne. Nevím, jestli má smysl se honit takhle za různými testy všude možně - nejlepší diagnostik je podle mě Klubal.

Iterpretace výsledků - jak se citíš? Vše ostatní je jen papír.

Jinak na ty mycoplaasmy jsem jedla cryptoplepis + celýho Buhnera + milion dopňku atd..

Teď jsem přečetla kousek Tvého blogu - myslím, že se ani navzájem neinfikujete, protože, každý tu mycoplasmu již dávné máte. Je špatně zaléčená a pak stačí nějaké přetížení, stres, nevyspání, prochlazení atd... a zase se probudí a jede znova jako aktivní. Tzn, pořád dokola se aktivuje ta stará. Chce to delší dobu přeléčit a to oba dva a paj Buhner a jeho doporučení na Mycoplasmu. Možná tam bude i borelie - už je podezřelé , že je úplně úplně negativní, to většinou svědčí o chronické infekci.

necitim sa najlepsie,ale ani

necitim sa najlepsie,ale ani najhorsie, no boreliozu istotne mam- to viem naisto- pretozemam vsetky priznaky, ktore pre nu svedcia, a mam ju uz asi roky rokuce, nemala som sice typicky flak po kliestovi, ale mam ju, testy WB aj ELISA testy aj LINE BLOT ju potvrdili, a aktívnu v triede igm,....najhrosie je to,ze v triede IgG bola zcela negativna, v kazdom teste, co teda nechapem, pretoze min. ju mam uz tri styri roky.

podla vysledkov nie je známe,ci som mykoplazmu mala už dávnejšie,skor nie, a aktívna bola až v januari roku 2017,partner neviem,ale citila som sa nahouby (stále bolesti nosohltana a hrdla už dávno roky), ale v kazdom pripade, nechapem preco, ju mam aj teraz- vybrala som na nu uz tolko ATB, ze t o už podla mna nema zmysel. Azitromycin, cefuroxim, summaed, doxyhexal, penicilin, a nic, mykoplazmu mi zistiloi z odberov krvi,ale viem,ze ju mam asi dlhsie,ako teraz, no je to pre mna tazke posudit, ci je chronicka- lekári tvrdia,ze sa s takymto pojmom ani nestretli a divaju sa na mna ako na blazna, Klubal ma vezme? Kolko sa unho plati,ake testy dava robit? boli picha ma ucho od januara 2017, preto viem,ze mykoplazmu mam tiez rozsirenu, doktorka mi povedala,ze toma kazdy druhy clovek

Borelioza je hnusna choroba, a mam ju, tym som si ista, uz mi utoci aj na mozog, hoci som mlada baba, nemozem si spomenut na nieco, hocikedy, a trpne mi lava ruka, citim mravencenie, a momentalne sa k tomu pridavaju aj bolest klbov a krce v lytkach, po lieceni- mam tieto problémy, takze nie je dobre liecena...

A dali mi zase na nu na infekcnom dalsie lieky,a ja nemam nervy na to, stale brat tie pos**te atb....a neviem sa s tmy zmierit, ze yb som mala furt brat iba lieky,ja som proti nim...ja som si kedysi nechcela dat ani ibalgin na boelst hlavy. A tak som z toho zrela na psychiatriu..

Na tyto infekce se musí jíst

Na tyto infekce se musí jíst nějakou dobu kombinovaný antibiotický protokol  (3 antibiotika dohromady). Taková monoterapie jedním antibiotikem je k ničemu, Pokud nechceš brát atb.(tak ani nemá cenu chodit ke Klubalovi a vyhazovat peníze) tak se musíš snažit toho zbavit přírodně - je tady Buhner, Klinghardt, můžeš si nakládat byliny a zkoušet a být trpělivá a vše brát několik let-(pravidelně 3*-4* denně), to samé minerály, vitamíny, mixovat smoothie - to není léčba na měsíc!!!!  Jiná rada tady není, musíš se sama snažit a hledat.

Můžeš zkusit tu trojkombinaci

Můžeš zkusit tu trojkombinaci ATB, jak píše Monika, ale měj na paměti, že ani dlouhodobá ATB léčba ti nezaručí, že všechny brebery pochcípají. To není odrazování od léčby, to je prostě fakt. Někde jsem četla (myslím, že to bylo dokonce na tomto webu), že existuje několik kmenů mycoplazem pneumonie, které jsou absolutně odolné vůči všem makrolidům i fluorochinolonům. Navíc není jisté, zda si tělo vytvoří vůči prodělané infekci trvalejší imunitu, což by znamenalo, že po např. roční kombinované ATB kúře pak vdechneš někde v MHD nové brebery a budeš zase tam na začátku celého martýria, což při oslabené imunitě po ATB se může docela lehce stát. Já bych na tvém místě sáhla po ATB jako léčbě poslední volby, nejdřív bych zkusila jít do Buhnera či jiných bylinných protokolů plus vhodné doplňky, zdravou stravu a zdravý životní styl. Já jsem to ve svých začátcích udělala obráceně, čili nejdříve jsem zvolila antibiotika, ale ty mi nejen že nepomohly, ale přidaly závažné zdravotní komplikace.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Moc zdravím Milá Brainstorm,

Moc zdravím Milá Brainstorm, ráda Tě tady vidím a doufám, že se daří dobře :).  JInak i já bych brala trojkobinaci maximálně půl roku a pak bych tvrdě najela na Buhnera -přímo na Mycoplasmy - taky jsem to i já jela Cryptolepis, Serapetasu, med s včelím pylem už ani nevím co všechno....+ tisíc dalších přírodních věcí..

Ahoj Moniko, moc sem už

Ahoj Moniko, moc sem už nechodím, ale četla jsem tvé poslední příspěvky a jsem opravdu moc ráda, že se stále držíš a brebery se ti neozývají. Já stále pokračuji v léčbě Buhnerem, občas si dám kúru koloidním stříbrem, ale to stříbro neberu pořád, protože se neví, co to může dlouhodobě udělat, zatím na to nebyla vypracovaná žádná studie, k vnitřnímu užívání je KS zakázané a to taky není asi pro nic za nic. Takže se stříbrem jedu opatrně, ale v bylinách jsem přitvrdila, už dávám doporučené dávky, což jsem v začátku nezvládala kvůli silným herxům. Buhnera chci brát ještě nejmíň rok, přestože už jsem skoro bez příznaků. Měj se moc hezky, myslím na tebe a držím palečky.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Dobrý večer, z jakého zdroje

Dobrý večer, z jakého zdroje prosím byliny berete? Já měla od Swansonu, z lymeherbs z Polska, pak vinaturae z Česka a teď naposled Bristol Botanicals z UK. Ty poslední mi přijdou, že jsou ze všech asi nejlepší, hlavně z důvodu, že jsou to tinktury, nějak jim věřím vic než prášku. Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s dodavateli :-)

Já si vozím byliny z USA,

Já si vozím byliny z USA, lítám tam 3-4x ročně. Používám hlavně kvalitní tinktury, ale něco i v prášku, např. kůra vilcacory apod.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Ahoj, No, já to stříbro tady

Ahoj, No, já to stříbro tady mám taky, koupila jsem celou  velkou flašku a přiznám se, že mám z něho strach. nějak jsem nenašla odvahu ho brát, taky jsem leccos načítala a prostě se bojím. Ten Buhner je výborný. Já jsem teď trochu lajdačila s dávkováním i smoothie atd... máme samý večírky, oslavy, tak nějak nebyl čas něco brát. Ale od 1. ledna zase najíždím :)

 Přeji Ti krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku - no a hlavně to zdravíčko. Pa Monika

No, názory na to stříbro

No, názory na to stříbro nejsou jednotné, ale něco to určitě s těma potvorama dělá. Já jsem velký posun zaznamenala asi díky němu. Brala jsem vždy tři týdny, pak tři týdny pauza, teď už budu dělat pauzu dvouměsíční. Žeprý záleží nejvíc na tom, aby to byl kvalitní koloid a ve správné koncentraci a samozřejmě nesmí se překračovat doporučené dávky. Ovšem užívat ho dlouhodobě bez přestávek bych se taky bála. Moničko, i tobě přeji krásné a poklidné vánoce a do 2018 hlavně pevné zdraví. Pa

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k