Latentní infekce ?chlamýdiemi? je pravděpodobně příčinou....atd...

Dobrý deň kolegovia,

chcel som vám napísať pár riadkov o tom, že ste obyčajné lemravé lemry a je poľutovaniahodné, že túto stránku využívate predovšetkým ako čierny trh na obchodovanie s ATB či doplnkami.... 

Vaša lenivosť je taká bezhraničná, že vám robí problém vyplniť 26 otázkový dotázník ktorý som prednedávnom na kolene napísal. Týmto sa chcem veľmi poďakovať 1Monike, ktorá si jediná našla 15 minút času.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz k veci.... 

Posledné dva týždne som Vám posielal do súkromných správ otázky ohľadom vášho vzťahu so zvieratami v nasledovnom znení: 

1. Maš ty alebo tvoj sexualny partner domáce zvieratá? (ak áno aké)

2. Mali tvoji predošlí sexualny partnery (pripadne predošli sex. partneri tvojho sučastneho partnera) domace zvierata alebo s nimi prichadzali často do blízkeho styku? (ak áno aké) 

3. Prichádzaš vo voľnom čase alebo pri vykonávaní profesie často do styku so zvieratami? 

4. Prichadzal si ty do styku so zvieratami (alebo tvoj partner) v období keď ti začali zdravotne problemy častejšie? 

Asi 17 z vás mi poslalo odpovede, niektoré boli obsažne niektoré boli arogantné a odfláknuté. 

Dotazník bol smerovaný na možnú latentnú infekciu toxoplazmozou a nadštandardný vzťah človeka k mačkám.

Ak človek odpovedal na viac ako jednu otázku jednoznačne kladne a navyše sa jednalo o mačky, tak som ho rátal ako rizikového.

Ak človek počas života mal v pracovnej náplni prácu s hociakými zvieratami tak som ho rátal ako rizikového.

Ak odpovedal napríklad že má iné zviera ako mačku, rátal som ho ako nerizikového. 

Ak mi odpovedal jednou vetou a arogantne, rátal som ho ako irelevantného.

Ak človek už mal pozitívnu dokázanú toxoplazmu rátal som ho ako irelevantného.

Ak človek dlhodobo pracoval so zvieratami vo voľnom čase, prichádzal do kontaktu s pôdou, trusom a potenciálne kontaminovaným krmivom zvierat. Rátal som ho ako irelevantného. (Kde je veľa krmiva, tam je myš, tam je mačka, tam može byť infekčná cysta).... môžu byť pravdepodobne nakazení, no napriek tomu čo sa týka mačiek tak nie sú rizikoví... 

VYHODNOTENIE: 

Rizikových: 8 ľudí

Nerizikových: 4 ľudia

Irelevantných: 5 ľudí (2x dlhodobá práca s koňmi, 2x toxo pozitívny, 1x strohá-bezobsažná odpoveď)

Väčšinou sa jednalo o ľudí, ktorí mali diagnostikovanú ctr, cpn alebo boreliozu a majú nejaké príznaky urogenitálne, neurologické, respiračné a iné. Alebo sa jednalo o ľudí bez diagnózy (hypochondri :) ), ktorí majú tiež subjektívne priznaky.

Výsledky poukazujú na to, že 66% (8/12) opýtaných, má s veľkou pravdepodnosťou latentnú toxoplazmozu získanú primárne (od mačky) alebo sekundárne (sexualnym stykom s nakazenym partnerom, častou prácou s kontaminovými predmetmi a pod)...   Podľa mňa je to dosť veľké čislo... až desivo veľke.... samozrejme na malej vzorke respondentov... preto som nahnevaný, že neviete vyplniť jednoduchý dotazník... 

Predpokladal som že protilátkové testy na toxoplazmozu stoja za nič a sú bez výpovednej hodnoty. Tento predpoklad je opodstatnený keďže referenčné hodnoty laboratórnych testov sú vždy prisposobené na to aby odhaľovali iba zdravieohrozujúce či životohrozujúce stavy. Toxoplazma nie je parazit ktorý by sa radil medzi životohrozujúcich, premorenosť v populácii je dosť vysoká. Z laboratórnych testov má výjsť pozitívna akútna uzlinová infekcia v IGM ktorá odoznie za 3-4 týždne a môže byť nebezpečná pre tehotné ženy a plod. Ostatné z laboratórnych testov výjsť vôbec nemusí ani v IGG a to aj u človeka s latentnou formou... 

(priklad---> Keď mám ASLO 20 a referenčná hodnota je 200 tak to neznamená, že nemám v tele streptokokov resp. že som ich nikdy nemal... Znamená to, že by mi nemali momentálne spôsobovať zdravieohrozujúci stav....)

Resp. Aj ludia ktorí nemajú papierovo potvrdenú toxoplazmozu (ani nikdy nemali) ju podľa mňa môžu mať v latentnej forme. 

(to je iba môj predpoklad- nemusíte mu veriť) 

Ďalší argument je ten že prof. Flegr uvádza, že starší ľudia okolo 50rokov majú štatisticky menej často pozitivnu txp ako mladší ľudia.  Pričom je to takmer neliečitelná choroba.  (vysvetlenie- chybné laboratórne testovanie či deficit protilátok s vekom?)

Pripomínam, že aj "nerizikoví" ľudia môžu byť nakazení. Toxoplazmozou sa dá nakaziť aj inak ako by sme čakali. 

 

Prečo toxoplazmoza a nie chlamydie či borelie? 

Existuje istá paralela toxoplazmozy ku iným infekciam, ktoré sa na tejto stránke dennodenne riešia. 

1. Je to intracelularny patogen

2. Zaberajú na neho ATB z radu makrolidov, tetracyklínov (aspoň ako lieky druhej voľby). Entizol, Tinidazol sú takisto aj na prvoky. Dalacin tiež..... Penicilínové atb zaberajú už menej.

3. Lekári vám budú donekonečna tvrdiť že TXP nemôže spôsobovať problémy a má ju každý.

4. Kopec z vás tvrdí, že im pomáhajú aj antiparazitika (nepíšete aké, ale rátam že je medzi nimi aj nifuratel a pod). Pozri anketu hore.

5. Môže napádať takmer každý druh bunky v tele. Najčastejšie sa jedná o očné formy, pľucne formy, gynekologické formy, uzlinové formy.... Nachádza sa v krvi, usádza sa v mozgu. Flégr tvrdí, že je aj sexuálne prenosná, a ctr podľa mna prenos iba urýchľuje (podobne je to s HIV, ktorý sa tiež dá preniesť krvou).  

6. Vitálna imunita by ju mala zvládať držať pod kontrolou. (pacienti s AIDS ju musia liečiť, ale okrem HIV existujú ešte iné patogény ktoré spôsobuju deficit imunity.... napríklad chlamýdie či borélie.... dáte mi za pravdu? ) 

7. Dovolím si tvrdiť, že Bazala písal svoje články celý čas o toxoplazmoze..... Presne to sedí na toxoplazmu.... Veterináry, poľnohospodári, ľudia pracujúci či žijúci na vidieku.... On o tom nevedel, svoje zdravotné problémy si vysvetľoval chlamýdiami.... Bol na tom ako my.... Čo sa týka jeho "výskumu", možno to boli len nejaké skrížené protilátky.... tažko povedať....  

8. Veľa z nás najskôr prekonalo v minulosti nejakú "akútnu infekciu" ktorá ustúpila, ale potom neprichádzalo zlepšenie.... Iba plíživé, nenápadné príznaky, ktoré sa nelepšia ale pomaličky horšia. Málokedy sprevádzané zvýšenou telesnou teplotou...

Prečo sa nemôžeme vyliečiť aj keď pociťujeme zlepšenie na ATB?

1. Ak mám aspoň v niečom pravdu, tak ATB protokol podľa strattona je pekná blbosť na toxoplazmozu... Toxoplazmoza sa lieči u ľudí s AIDS tak že sa podávajú silné dávky Dalacinu C a pyrimetaminu (daraprim), ktoré preniknú do mozgu. Liečba by mala trvať 8-10 týždnov. (Zdroj-príbalový leták dalacinu C ) (jedná sa o najhorši možný prípad liečby, kedy má pacient s AIDS toxoplazmovú encefalitídu, takže táto liečba by mala zabrať všetkým....)

2. Protokoly určené na chlamýdie toxoplazmozu môžu držať na uzde a možno niekomu aj pomôcť úplne. Ale skôr je to také "udržiavanie sa pri živote" a vo väčšine prípadov slepá ulička. Priznajme si to. 

Prečo práve my? 

1. Áno, toxoplazmozou trpí cca 30-60% populácie v európe. Pričom Flégr uvádza, že pokial nemáte krvnú skupinu s RH faktorom negat. tak by ste nemali pocitovať výraznejšie problémy. 

2. Všetkých nás na tejto stránke spájajú isté veci. Prvou je, že máme v tele (mali sme v tele?) ešte iný patogén (cpn, ctr, borelia a.i.), ktorý mohol byť tým spúšťačom. Najskôr tým, že oslaboval dlhodobo imunitu a razil toxoplazmoze cestu. 

3. Druhá vec ktorá nás spája je že všetci sme na začiatku liečili patogény  (cpn, ctr, borelia a.i. ) antibiotikami z radu makrolidov, tetracyklínov či chinolónov. 

Každý žívý tvor zahnaný do kúta sa snaží prežiť. Ak je k tomu donútený, bráni sa. Možno práve užívanie ATB mohlo byť spúšťačom, ktorý z "neškodnej" toxoplazmozy urobil časovanú bombu. Potom ju ATB držia pod kontrolou ale keď človek vysadí ATB, tak "vyprovokovaná" toxoplazma ho zožerie zaživa... 

Ak zoberiem do úvahy že teória o tzv. "floxies" (florochinolonovej toxicite) je pravdivá. Tak by to mohlo čiastočne zapadať do tohto konceptu.

4. Možno to je len genetika v kombinácii so smolou. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V dohľadnej dobe spravím lepší dotáznik, komplexnejší.... Čakám vaše odpovede aby som mal vzorku aspoň 20-30 ľudí a ak by z výsledkov niečo zaujímavé vzišlo, mohol by som napísať kompetentným mozgom aby to preverili.

Verím, že Vás moja dosť jednoduchá úvaha aspoň trocha zaujala. 

Viem, že vačšina z vás ma bohatšie skúsenosti v oblasti liečby chronických infekcii ako ja, napriek tomu nebuďte prehnane skeptický, to že za naše problémy môže latentná toxoplazmoza je rovnako pravdepodobné ako naše teórie o chlamýdiach a boréliách.  Stratton je rovnaký vedec ako Flégr. Obaja sú ľudia omylní... 

Za zamyslenie to stojí. Hlavne u trachomatikov.... Ktorým priame ani protilátkové testy nevychádzajú pozitívne, opakovane..... A takmer všetci vedci a doktori tvrdia, že nekomplikovaná CTR sa dá vyliečiť jednorázovým podaním 1000mg azitromicínu.  Na druhej strane žiadny vedec či lekár vám nepovie, že toxoplazmoza (ktorá vám rovnako môže sedieť na semenníkoch či trieslach a môžete sa nakaziť sexom) sa dá vyliečiť jednoducho.... 

 

Occamova britva - "Ak na nejaký jav sú viaceré vysvetlenia, je lepšie uprednostniť to najmenej zložité."

 Čakám na vaše názory a postrehy. 

S pozdravom 

Miky - nakazil sa pred cca 5 rokmi od sex. partnerky, ktorá zachranovala vo voľnom čase túlavé mačiatka z ulice a dennodenne pracovala so psami v útulku. Pravdepodobne sa od nej nakazil aj Ctr. (Ctr už papierovo vyliečené 3 roky... problémy ostali podobne...) 

 

 

 

Verím, že to niekto aj dočíta

Verím, že to niekto aj dočíta do konca, kým sa vrátite ku svojemu: "Nabízim doxy, Poprávam Azi, shánim enti, ponúkam zvyšok po liečbe, predám byliny, kupim antimykotika.... " :) 

 

  

 

No s tím Dalacinem je to

No s tím Dalacinem je to zajímavý závěr. Ten byl u mne takovou tou pověstnou tečkou za cestou močálem černým podél bílých skal, micméně jsem ho dostal na nějakého toho beta hemolytického streptokoka, na hypodermii, po kousnutí muchničkou... ale možná to skutečně vzalo při jedné vodě i tu toxoplasmozu, kterou u mne nikdo nehledal, ale tuším tam byla... tedy v nějaké zprávě bylo "toxo"... nicméně s Ing. Bazalou na tom pracoval MVDr. Renda blahé paměti, a ten toxoplasmozu určitě znal... takže bych všechno na ní neházel, ostatně jak mám kdesi ve zprávě napsáno, sucidialita neprokázána, a toxici přece skáčou pod auta programově... aby je kočka sežrala... a já nikdy neskočil...

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj Jan, Samozrejme že Renda

Ahoj Jan,

Samozrejme že Renda poznal toxopalzmu.... Aj ja som už pred troma rokmi tvrdil že za všetkým môže byť toxoplazma.... ale krvne testy som mal negatívne, bolo mi tvrdené že to máme všetci a že to nemôže spôsobovať zdravotné problémy.... tak som to už neriešil.... (to som mal aj u ctr krvné testy negatívne - nikto mi však netvrdil, že to mame všetci a nikto mi nepovedal že to nespôsobovať moje problémy).... Mám však už iný názor na celú vec...

No takže asi Bazala s Rendou nepredpokladali, že tak bežný patogén môže sposobovať také spektrum problémov u niektorých ľudí... zvalili to na ctr.... podľa mňa sa s týmto tesne netrafili....

"toxici přece skáčou pod auta programově" ? prečo? .....možno páchajú samovraždy 3-5 krát častejšie ako nenakazení (skutočne nenakazení?) ľudia.... takže ak je u človeka nenakazeného 1/1000 pravdepodobnosť samovraždy tak toxoplazmatici majú 3/1000 ... čož je stále mizivé percento.... nemám presné čisla iba odhadujem...

No ale schizofrenie a poruchy psychiky majú ľudia s txp častejšie.... z toho vyplývajú asi tie samovraždy.... ale problémy so psychikou môžu vyplývať z dlhodobo nedobrého zdravotného stavu, fyzickeho a následne aj psychického nepohodlia.... ASICS - Iba v zdravom tele, môže byť zdravý duch.... 

Veď koľko z nás bolo odkázaných na psychiatriu, lebo vraj to je len zo psychiky a máme sa viac usmievať, športovať a tešíť zo života.. :) :)  

 

 

"Jak si mohu pomoci sám Pokud

"Jak si mohu pomoci sám

Pokud víte, že v sobě máte latentní formu toxoplasmózy, nevyvolávejte paniku, váš imunitní systém se s touto infekcí sám popere a vy si ničeho ani nevšimnete.

Jestliže je vaše imunita oslabena, jezte hodně ovoce a zeleniny, můžete si také pořídit vitaminy ve formě tabletek, dodržujte zdravou životosprávu, hodně odpočívejte, nepřepínejte se, věnujte se nějaké fyzické aktivitě a vyhýbejte se stresovým a psychicky vyčerpávajícím vlivům." 

 

A máš to!

 

Šéf zdražil lék 55krát a hádal se na internetu, že není hamižný padouchZdroj: https://technet.idnes.cz/sef-americke-farmaceuticke-spolecnosti-martin-shrkeli-p1s-/veda.aspx?c=A150924_031123_veda_pka

Taky hezký!

Dej řeč tady s daraprim a sulfasalazin , jestli to pomohlo...   

 

 

Jinak máš asi pravdu v jednom, všichni se honí za jedním neřádem, všichni chtějí jednu zázračnou pilulku a vůbec neberou v potaz to, že je to vždycky souběh náhod, breberek–neřádů, dědičnosti, zkrátka záraky ihned, nemožné do tří dnů... 

A to platí jak pro nemocné, tak pro doktůrky, sbohem rozume!

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

zkus udelat nejakej klikaci

zkus udelat nejakej klikaci formular treba pres google. :) vim ze to je opruz ale bude to efektivnejsi :)

rad opet vyplnim, takze bych pokusne zkusil atb na toxo? tak kde je ten cernej market nabidky do posty.. 

watch my profile

:-) cau... Nechcem dostat za

:-) cau...

Nechcem dostat za ten pseudo "vyskum" nobelovu cenu.... ide skor o take hobby, ktore mi nanutil zivot.... ak naozaj budem mat dostatocnu vzorku ludi na tychto strankach s takymito zaujimavymi vysledkami, tak posiem mail kompetentnym mozgom nech sa tym zaoberaju.... 

Urcite by som na tvojom mieste skusil liecbu priamo nastavenu na toxo, nemas podla mna co stratit... (samozrejme, nemusis si davat az take bomby ATB ako sa davaju ludom s AIDS)... 

To s ciernym trhom bolo len take provokacne konstatovanie :)

 

 

 

 

to mas tak mikinko... ked

to mas tak mikinko... ked niekto odpovie kratko a strucne neznamena to, ze je arogantny a ty z napisanej vety nevies zistit ton, akym to napisal ani nic dalsie. chyba kontext. ludia pisu strucne aj preto ze prave nemaju cas, alebo su uz na toto cele nasrati a tak... cokolvek, opakujem cokolvek co je a moze byt vo veci stoji za to skumat a vylucit. a aj keby to bola rovno falosna stopa, mame o jedneho podozriveho menej. mne cela liecba pripada jak nie moc dobre trafena. ako moze byt inak po 17 mes. (kua jak ten cas leti) atb prostata +- rovnaka ako na zaciatku. su tu typky, co povedia, malo. daj 10 rokov. ale co vam to uz ludia ....? asi bude inde pes zakopany resp lieky az tak super nefunguju... coskoro by som mal koncit. este si skusim vypytat dalacin. a uvidime (jak povedal slepy hluchemu)... 

V pohode ved ja som nemenoval

V pohode ved ja som nemenoval nikoho... iba tak naschval provokujem... :-)

statistika je dobra aj tak...

Dalacin sam snad zaberie, ja osobne by som si dal aspon 1800 na den prve dva tyzdne a potom 900-1200 dalsich sest tyzdnov... je to konska davka.. hlavene ja vam za nic nerucim, nie som lekar... ale ak by som mal tych 20 baleni dalacinu tak by som sa takto liecil... kombinacia ak clovek zvlada tak super...... pyrimethamin alebo sulfonamid....

Z doplnkov selen?.....chinin? tujon?... neviem.... nechcem radit ludom co som sam neskusil....

chystam sa na liecbu ale recepty na antimalarika a ATB na 6 tyzdnov si clovek nevytlaci doma na tlaciarni... 

Hlavne uz po dalacine ziadne dalsie ATB... Azitromycin pravdepodobne rozbija latentne cysty (bradyzoidy) z ktorych vyprsknu infekcne formy - tachyzoidy a cely kolotoc zacne od znova...  Potom pomáha proti tachyzoidom ale nemá šancu ich zastaviť.... 

Mozno preto sa ta nasa "liecba" tak zacyklila.... ATB pomahaju z kratkodobeho hladiska ale skodia z dlhodobeho... 

New pathogens and mode of action of azithromycin: Toxoplasma gondii (1995)

"Azithromycin can inhibit the growth of Toxoplasma gondii tachyzoïtes in vitro, but the effect is only observed with prolonged incubation with the drug, reflecting the delayed mode of action of this macrolide on the parasite. .....Azithromycin is also effective against intracystic bradyzoïtes in vitro"

Zaujímave je tiež čitať o ATB rezistentných toxoplazmových mutantoch, hlavne čo sa týka makrolidov ale aj iných ATB... Pozrite články... 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k