Krmení drůbeže atb

Nám mudři nechtějí napsat ani krabičku, ale drůbež cpou doxycyklinem ve velkém!

Nám mudři nechtějí napsat ani krabičku, ale drůbež cpou ze zištných důvodů doxycyklinem ve velkém! 

http://www.novinky.cz/ekonomika/319320-na-slovensku-odhalili-22-tun-masa-z-brazilie-napumpovaneho-antibiotiky.html

 

Doxycyklin se na slovenských drůbežích farmách používá pod dohledem veterinářů a při prodeji už maso nesmí lék obsahovat. Brazílie a Polsko toto pravidlo opakovaně porušují.

V těchto zemích se léčiva pravděpodobně používají k přikrmování zvířat. Výsledkem je, že zatímco před lety potřebovala drůbež 70 dní, aby dorostla na porážku, dnes jí stačí 42 dnů. Drůbež také značně přibrala na váze. Kuřecí prsa jsou téměř dvojnásobně větší než před několika lety.

 

Z toho, čo viem o spôsobe

Z toho, čo viem o spôsobe vzniku rezistencie baktérii by som ich príčiny zhrnul nasledovne:

1. masové užívanie antibiotík v živočíšnej výrobe

2. masové používanie antibiotík v nemocničnom prostredí. Väčšina superrezistetných baktérií vzniká práve v nemocniciach, kde sa na jednom mieste koncentrujú všetky druhy antibiotík a najrôznejších dezifekčných prostriedkov.

3. rozvojové krajiny, kde sú lieky veľmi drahé. Vo väčšine rozvojových krajín sú antibiotiká voľne predajné, ale cenovo ťažko dostupné a tak si tam ľudia kupujú lieky vyslovene po tabletkách a ukončia liečbu hneď ako sa im zlepší stav. Tým pádom zostávajú ich infekcie nedoliečené a to podporuje vznik rezistentných mutácii

4. liečba pľúcnych chorôb pomocou bakteriostatických antibiotík. Keďže bakteriostatiká baktérie nezabíjajú, akonáhle ich človek vykýchne von, znovu ožijú a môžu sa pokúsiť adaptovať na antibiotikum.

5. mnohé baktérie majú v sebe evolučne zabudované mechanizmy, ktoré im umožňujú začať aktívne generovať mutácie v svojom genóme, kedykoĺvek sa dostanú do stresového prostredia. Pokiaľ sa taká baktéria stretne s nedostatočne silnou dávkou antibiotika, vyslovene ju to bude motivovať k snahe o vytvorenie rezistentnej varianty. Ide teda o to, že rezistentné baktérie nevznikajú pomalou darwinistickou evolúciou, ale že aktívne dokážu spustiť procesy svojej mutácie.

Neskutočne ma štve, keď mi lekárka odmieta predpísať 2 krabičky antibiotík, pretože to podľa jej názoru údajne spôsobí vznik rezistencie. Pritom väčšina príčin rezistencie je niekde inde než v tom, že občas človek na zapálené hrdlo dostane antibiotikum.

Ďalšie info: http://www.chlamydie.info/node/724#comment-35737

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k