Klubal/Ďurovská - zoufalá prosba o pomoc

Ahoj všichni bojovníci, jsem už vážně zoufalý a mám pocit, že jste moje poslední naděje.

Chlamydie (cpn) mě trápí už minimálně 20 let (že jsou důvodem chlamydie vím teprve něco málo přes půl roku). Někdy ke konci roku 2016 jsem objevil tyto stránky, hodně zde toho načetl a všechno mi došlo (na moji žádost provedeny první testy a ty stejně jako několik dalších byly vždy pozitivní v IgG i IgA + mraky typických znaků, které vám zkušeným nemusím popisovat). Od té doby zkouším všechno možné (mimo protokolu), ale můj stav se nelepší....spíše naopak. Mám pocit, že nyní už nemám co ztratit a jsem již skoro odhodlán vyzkoušet léčbu dle protokolu dokud je čas (jako že už ho asi moc není, když mám minimálně 20 let chronickou chlamydiovou infekci).

 

Moc a moc vás zkušené, léčící se u MUDr. Klubala či MUDr. Ďurovské (dále budu užívat pro oba lékaře označení k/d)...či i jinde prosím o zodpovězení následujících dotazů:

a) Vystaví (pokud ne automaticky, tak alespoň na požádání pacienta) k/d kromě výsledků z laboratoří též zprávu, ve které bude uvedeno, ža pacientovi zdravotní problémy (projevy) jsou způsobeny chlamydiovou infekcí? Potřebuji mít černé na bílém, že "jsem nemocný", a to samotné výsledky testů pro 99% lékařů (i s typickými subjektivními projevy pacienta) nedokazují, protože protilátky (a vlastně i chlamydie) má přece skoro každý...

b) Má smysl jet ke k/d pokud člověk ještě není na 100% rozhodnutý začít se léčit dle protokolu?

c) Nabízí k/d i nějakou alternativní léčbu bez užití protokolu (myšleno dlouhodobé užívání více druhů ATB)? Či alespoň doporučení jak i jinak podpořit léčbu na protokolu, tj. mimo užívání ATB a doplňků. Mám na mysli např. bylinky, stravu apod.

d) Píší k/d ATB či krevní testy na pojišťovnu nebo vše platí pacient (nad rámec poplatku za konzultaci)? Na kolik u k/d vyjde typická léčba dle jejich protokolu (myšleno náklady na měsíc či rok: za konzultace + léky + doplňky)?

e) Léčí k/d přesně dle WP či SP nebo mají nějaký svůj protokol? A léčí k/d všechny s chlamydiemi stejně (tj. jede dle šablony) nebo je vstřícný/á diskutovat s pacientem?

f) S kým (k/d) je snadnější dálková komunikace (emailová)?

g) Kdo z dvojice k/d je lepší (myšleno má lepší výsledky) v léčbě cpn? Pokud byste se měli rozhodovat dnes, u koho z nich byste se léčili?

h) Neznáte ještě nějakého třetího lékaře, u kterého je možné se úspěšně léčit s cpn (nepočítám-li MUDr. Nouzu)?

 

Omlouvám se, pokud vás mé, možná hloupé, dotazy otravují. Jsem si vědom, že něco z témat, na které se ptám, se tu již několikrát řešily. Něco málo jsem i nalezl, ale spousta informací mi chybí, tak prosím o trpělivost.

 

Děkuji každému, kdo mi věnuje nějakou tu minutu času a odpoví na dotazy či i jinak poradí. Moc si vaší pomoci vážím a rád v budoucnu pomoc oplatím!!!

Ahoj simulant, píše ďalšia

Ahoj simulant, píše ďalšia simulantka, 

skúsim prispieť trochou do mlyna zo svojho pohľadu a skúseností, ostatní tak urobia určite tiež. Moja skúsenosť je založená na niekoľkých návštevách u Dr. Ď, preto budem hodnotiť tú. Takže: 

a) Dostala som do ruky klasickú správu z vyšetrenia a dostala ju k podpisu, v ktorej sa okrem iného písalo, že trpím danými infekciami (chlamýdiová, mycoplasma, erlichie + moje symptómy + navrhnutá liečba) 

b) minimálne si možeš dať urobiť testy: u dr Ď. sú ale všetky platené pacientom, a cena za prvé vyšetrenie u nej je 100 Eur, následné kontroly 50 Eur. U K. sa platí vstupné vyšetrenie (cca 8000 Kč, pokiaľ sa to medzičasom nezmenilo), testy a lieky sú následne na poisťovnu. Takže pokiaľ nie si rozhodnutý sa liečiť je to pomerne veľa vyhodených peňazí. 

c) štandardne liečia ATB ale do liečby sú samozrejme zahrnuté aj různe doplnky (vitamíny, byliny, imunomodulancia, atd)

d)

u K: vstupné vyšetrenie - hotovosť (cca 8000 Kč), ostatné (lieky a testy) sú na poisťovňu (ak ale máš 207 - Oborovú - s tou jedinou nemá K. zmluvu, v tom prípade platíš všetko sám).

u Ď. - platíš všetko sám - testy aj lieky + konzultácie: 1.konz. je za 100 Eur, každá ďalšia za 50 eur. Frekvencia návštev cca 8 týždňov (u mňa) 

e) Ďurovská myslím dáva dosť štandardnú liečbu (má svoj zaužívaný postup), ktorú následne podľa výsledkov modifikuje, v priebehu mení, pridáva... diskutovať je ochotná. 

f) neviem, nediskutovala som na diaľku, raz som mala otázku k polyoxidonium, telefonicky som to prediskutovala s lekárom zamestnaným u nej. Telefón sestričky berú, takže zásadný problém u Ď. nevidím.

G) to neviem posúdiť

h) myslím, že tretí nie je :). Nouzu a jeho zariadenie som vyskúšala - celé zle. 

Drž sa! 

 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Ahoj Lukrecia, moc děkuju za

Ahoj Lukrecia,

moc děkuju za obsáhlou odpověd!

 

Píšeš, že u Ď. se platí 100  Eur za vstupní konzultaci + pacient platí vstupní testy. Na kolik tyto testy zhruba přijdou? A kolik pak u Ď. měsíčně stojí doktorkou psané léky (ATB+ostatní věci na recept)? Přes výrazně nižší cenu konzultace totiž může být nakonec léčba u Ď. dražší než u K., pokud by ta cena za testy + léky u Ď. byla nějak vysoká.

 

Ještě jednou veliké díky a držím pěsti, ať je tvá léčba úspěšná!

Všechno už tu je - hledat !!!

Všechno už tu je - hledat !!! Pokud ti odpoví, tak doufám, že do zpráv! Jinak bych měla dojem, že jsi provokatér......

Simulant,  testy - LTT (test

Simulant, 

testy - LTT (test trasformácie lymfocytov) na borelie stoja u D. tuším 150 Eur. Koľko stoja ostatné neviem, ale zdá sa mi, že som to niekde na jej stránka raz našla. Skús pohľadať. 

Ja som si u D. žiadne testy robiť nedala. Považovala som to za zbytočné, z niekoľkých dovodov (resp. ja uvažujem takto): 

1. U týchto mrch, bezohľadu, ktoré presne ti našli, je vačšinou prítomná zbierka určitých koinfekcií (Cpn, Mycoplasmy, erhlichie, borelie, + pár ďalších). Liečba na všetky tie mrchy je viac menej rovnaká - používa sa niekoľko druhov ATB a antimykotik a niekoľko (vela) typov doplnkov (vit., bylinné pripravky, imunomodulancia), a tie sa rozne striedajú (podla protokolov) a menia. Nie je to tak, že ak ti nájdu x, tak ti dajú liek y, a ak ti najdu z, tak ti dajú celkom iný liek. 

2. Ja som mala pozitívne Cpn a Mycoplasmy cca pred viac než rokom - moje prvé testy. Na základ toho som začala konať. V priebehu roka mi ich ešte pár krát testovali (u bežných lekárov) ale nikdy viac už pozitívne neboli - a to preto, že telo po čase prestáva produkovať protilátky. 

Keď som prišla k Ď. mala som ale urobené testy na imunologii. A z tých vychádzala a pozerala si ich. Plus mala som tie prvé testy kde som mala pozitivne Cpn a mycoplasmy.

Tak som si povedala, že kašlem na testy, a jediným mojim indikátorom bude moj zdravotný stav, to ako sa cítim.

A ten, musím povedať, sa zlepšuje. Ale zlepšovať sa začal až po cca 10 mesiacoch, a to až po tom, čo mi Ď. zaradila Benemicin. Dovtedy som brala azi+ doxy (+doplnky). Neviem či to je funkciou času, alebo toho Benemicinu. To sa asi nikdy nedozviem. 

3. Ad ceny: to neviem presne povedať, pretože som si nutne nebrala všetko u D. v lekárni - vit. D a artemisin som si pozhánala inde, tiež polyoxidonium - lacnejsie. Za ATB som platila niečo cez 100 Eur. Ale ako tu niekto píše - ani ja Prokanazol (=antimykotikum) neberiem každy den, ale každý druhý, takže som si ho kupila menej. 

4. Ak ti mám poradiť - ak si z Ciech a si poistený (ale nie 207, s tou nemá zmluvu), tak chod ku K. Lebo u D. si musis ešte platit cestu, čo sú dalsie náklady. A tiež štrapácia. 

5. Nehľadaj ďalších lekárov. Ja som si tým tiež prešla - tiež som tu takto mesiace špekulovala, ako to urobiť lacnejšie, chodila od šavla k pavlovi a výsledok - len kopa nervov s lekármi a množstvo strateného času. Podotýkam, že v Prahe. A potom aj na Slovensku. Výsledok - 0 0 nič. A tiež ma tu pár krát zostrelili v zmysle - že však skúšaj, dievča skúšaj. Mohla som si to ušetriť. Jediné čo malo zmysel boli tie testy na imunol. Ale - na základe tých testov ma ten imunológ aj tak odmietol akokoľvek liečiť - lebo poďla neho som bola zdravá - akurát tie testy neskor boli užitočné u Ď. 

6. Tiež som celé roky špekulovala, ako si zlepšiť stav. Brala kadejaké prípravky, prírodné aj menej prirodné, a moj stav sa neustále zhoršoval. A samozrejme navštevovala som opakovane lekárov, ktorí na mňa kašlali, a posielali ma na psychiatriu s tým, že mám depresie a stres. Ako nakoniec všetkých. 

Baktérie - obzvlášt dlhoročné v chronicite fakt nevyliečiš alternatívne. O tom som dnes hlboko presvedčená. To všetko ostatné okrem ATB može pomocť, ale len ako podporné prostriedky, nie ako základná liečba. 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Ahoj Lukrecia, moc děkuju za

Ahoj Lukrecia,

moc děkuju za odpověd, jsi zlatá!

Ohledně těch testů to vidím podobně jako ty. Navíc mám testů poměrně dost už odjinud a myslím, že by z nich paní doktorka už lecos vyčetla.

Chápu to správně tak, že paní doktorka d. mi vystaví recept, na kterém budou napsány všechny ATB a další léky/doplnky prodejné pouze na recept a s tímto receptem mohu zajít do kterékoliv lékárny v ČR a zde léky vyzvednout a zaplatit? Odpadá tedy starost se sháněním léků po všech čertech? Případně samozřejmě se pokusit poshánět poté recepty od někoho jiného napsané na pojišťovnu a z receptu od d. vyzvednout jen to, co se nepodaří sehnat jinak.

Ještě jednou velké díky za pomoc!

 

 

Nevystaví ti recept, napíše

Nevystaví ti recept, napíše zprávu, s kterou zajdeš do lékárny u ní dole a buď si tam léky vyzvedneš a koupíš v eurech, nebo se domluvíš a pošlou ti je na dobírku. Nebo s její zprávou zajít k jinému doktorovi a požádat ho o léky. Paní doktorka recepty nepíše

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

  Moc děkuju za odpověd! Je

 

Moc děkuju za odpověd!

Je to tedy tak, že se zprávou od paní doktorky si můžu léky vyzvednout pouze v lékárně u ní, takže pokud bych se snažil sehnat léky napsané od ní u jiného doktora (na pojišťovnu) a neuspěl bych, tak bych pro ně musel jet zase osobně do Bratislavy? Nebo se pak ta dobírka dá zařídit i nějak na dálku?

Předem díky za dovyjasnění! To jsou docela zásadní informace...

 

 

Dá, sestra u dr. D ti dá

Dá, sestra u dr. D ti dá telefon do "její" lékárny a domluvíš se.

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

presne tak ako píše

presne tak ako píše Jade.

Aspoň na 1 mesiac by som si na tvojom mieste lieky kúpila v lekárni u Ď. a potom prípadne riešila následne ďalšie v ČR. Po Slovensku sú schopní poslať lieky kuriérom za 4,4 Eura, koľko do Čiech, a či vobec, to neviem. SPýtaj sa. Ja to tak robím, že ak ide o nové ATB, kúpim si menej - na mesiac - vyskúšam ako znášam a potom dokupujem ďalšie. Napríklad Klaritromycin som vyskúšala, ale nemohla ho brať, preto som ho pri najbižšej návšteve vrátila. Preto si, pre každý prípad, odlož účet - neotvorené krabky ti vezmu spat a vratia peniaze. 

Hlavne sa rozhýb. A konaj. Čas nehrá v tvoj prospech. Brania ATB sa neboj, pokiaľ máš v poriadku játra a obličky, a pokiaľ nebudeš excesívne piť alkohol (ja si decku z času na čas dám :) - vtedy keď neberiem antimykotikum - to by boli tristné následky), tak si myslím, že organizmus to zvládne (treba určite brať probiotika, to v každom prípade, a jesť jogurty a kefíry a zakysanú smotanu, plus živoč. uhlie resp. Chlorelu). 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Moc děkuju za vysvětlení jak

Moc děkuju za vysvětlení jak je to s těmi léky.

Právě že jaterní a ledvinové testy nemám v pořádku ani bez braní ATB. Mléčné výrobky nemohu a mám zkušenost se zánětem střev po braní ATB, ze kterého jsem se dlouho dostával. To jsou ty důvody, proč zatím nejsem na protokolu a stále to zvažuju.

Simulant, tak teraz rozumiem

Simulant,

tak teraz rozumiem lepšie (a iste aj Irena :) ), prečo tak zvažuješ, či začať s ATB protokolmi. A prečo tak dlho váhaš a snažíš sa nájsť nejakú alternatívu. 

Potom budeš musieť byť opatrný (ak sa teda rozhodneš pre ATB), a postupovať skôr pomaly než razantne. A robiť radšej postupný a opatrný nábeh. Pekne pomaličky - najpr doxi (alebo azi) a až po niekoľkých týždňoch pridať ďalšie ATB. A pravidelne robiť jat. a ledv. testy. Ď. je razantnejšia než Klubal (sa mi zdá, na základe toho, čo som si tu prečítala), ale iste, ak by aj ona mala túto informáciu, tak jej prispôsobí liečbu. Každopádne Ď. odo mňa zakaždým pri kontrola žiada testy krvi - jaterní testy, ledvinové testy, zrážanie krvi a krvný obraz. Určite maj pri sebe informáciu, ktoré konkrétne ATB ti spôsobili ten zápal čriev, nech ti ich nik neindikuje. 

Mléčne výrobky nie sú všetky rovnaké - je veľmi veľký rozdiel medzi tými "normálnymi" - mlieko, syry, sladká smotana, a tými "zakysanými" - kyslá smotana, kefíry, acidofilné nápoje, jogurty. Tie prvé nemôžem ani ja. resp. len v minimálnom množstve. Tie druhé prejdú procesom mliečneho kvasenie a to ich povahu - a vplyv na organizmus (a spôsob trávenia) zásadne mení. A preto je ich konzumácia naopak vhodná. (sorry, ak píšem triviality :) ) 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

 Tak opatrně, mě střeva právě

 Tak opatrně, mě střeva právě dorazil pokus o stratton protokol. Azi, doxy nebo mino jsem snášela dobře. Možná by byl v tom případě lepší dr. K. Protože dr. D striktně trvala na strattonovi, že mi jinou kombinaci nepovolí. Tak dobře vybírej. Já to neměla zkoušet, ty máš ještě rozhodnutí před sebou.

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Za půl roku musíš mít

Za půl roku musíš mít načteno, vše již tady je, jen hledat !!!  Dobře se ptáš, to je pro pojištovnu, získání invalidního nebo pro udání zminovaných? Jen tady dráždíš takovými dotazy. To se nedivím, že má MUDr K stále kriminálku v ordinaci, z ministerstva , suklu a jiných úřadů na udání kontroly. Je dobré, že nemocné vyzýváš k trpělivosti...asi s tebou? Musíš hlavně číst, studovat, přemýšlet, hledat  a až pak se ptát. Přijít, vysypat dotazy a odpovídejte je dost hloupé. Ještě nejsi zralý pro žádnou léčbu, když se ptáš na alternativu. Vyléčíš syfilis po 20ti letech bylinkou? Asi ne....chlamydie jsou  také dobré potvory, zeleň  asi nestačí na tvoje... ...mraky typických znaků. Všechno možné zkoušíš, to je co ? A jak víš, že máš jen chlamydie? Chlamydie má asi každý, ne každému dělají potíže. Je to o imunitním systému, stresu, stravě a  dalším.....není to léčba na pár měsíců, ale roků a je nákladná finančně, pokud se chceš léčit.  Nevím, zda nejdeš někoho, kdo by tě léčit nad standardy. Na co ti budou testy, když nechceš  protokol? Však jakési máš. Načti hlavně oranžovou lištu nahoře, jinak tu už všechno fakt je, hledat podle klíčových slov vlevo nahoře! Každý jsme originál, každý jinak zatížený, každý se jinak léčí, jiný metabolismus a vš e jiné....můžeš použít i zprávy /nejsou veřejné/. Zatím jsi o sobě nedal žádné konkrétní info.

Napsal jsem vám odpověd, ale

Napsal jsem vám odpověd, ale není možné ji odeslat....hlásí to toto: Your submission has triggered the spam filter and will not be accepted. If you feel this is in error, please report that you are blocked.

Budu to ještě zkoušet dále...

Načteno mám ze zdejších

Načteno mám ze zdejších stránek hodně, ale opravdu si nemyslím, že vše, na co jsem se ptal, se zde již řešilo. Očividně vás více uspokojí, když začnete na druhého útočit, místo abyste mu zodpověděla dotaz či poradila, jak má tedy všechny odpovědi na těchto stránkách najít. Obdivuji vaše umění poznat, že dříve, než jsem položil mé dotazy jsem nečetl, nestudoval, nepřemýšlel a nehledal. A to, že poznáte, kdo je a kdo není zralý na žádnou léčbu, to je umění ještě o level vyšší. Nikdy jsem netvrdil, že se vyléčím jen nějakou bylinkou. Zajímavé je, že z vašeho příspěvku vyplívá, že v léčbě hrají roli jen a pouze ATB a hned o kousek dál píšete o imunitním systému, stresu, stravě a dalších faktorech. Vaši poznámku,že hledám někoho, kdo mě bude léčit "nad standardy" jsem nepochopil už vůbec. A ted koukám, že se odmítám léčit dle protokolu, co já se ještě od vás nedozvím. Mám použít zprávy - jako že si mám kohokoliv vybrat a poslat mu soukromou zprávu? Načteno mám hodně, a proto vím, že jste jedovatá a útočná na většinu lidí, kteří zde něco napíší. Předpokládám, že to pramení z vašeho smutku ze svého zdravotního stavu, a proto vám to snad ani nijak nechci vyčítat. Mně jste vaší reakcí nepomohla ani trochu, ale pokud se ulevilo vám, tak už proto měly mé dotazy smysl. Mějte hezký den!

Nemocný simulante, a/ pokud

Nemocný simulante,

a/ pokud nepochopíš, že lékaři  se domnívají, že chlamydie nic nedělají, ani ty, ani já s tím nic neuděláme, chápeš to ?  Proto ti nebudou dělat nadstandardní testy a už vůbec tě nebudou léčit. Nejsem útočná, později to celé snad pochopíš, o co tady jde.  Tobě jde hlavně o papír, že jsi nemocný,  ani nepíšeš, co konkrétně za potíže máš.  Můžeš mít papír, ale nemusí ho jiní lékaři respektovat a k ničemu je to nezavazuje, chápeš?  Přeléčí  tě normálně standardně a nazdar bazar ! Chápeš to?

b/ Pokud máš dost peněz a je ti jedno, kde zainvestuješ, i když ti vyšetření k ničemu nebude, nebudeš se léčit, proč ne ?! Jo, budeš vědět aspoň,  jak na tom jsi papírově !

c/ Bez ATB jen bylinky ne

d/ MUDr K na poj. Jen Mino si platíš, MUDr D je jiný stát! Proto vše platíš!  Testy i ATB, byliny.

e/ Každý je originál, je to o domluvě…….

f/ Je nás moc, komunikace mnohdy vázne, u K se platí, dočteš se na Med.centru u něho i ceny!

g/ Kombinace obou, dle sympatií, dostupnosti apod……/určitě jsem to tu radila již/

h/ Hledej a ptej  ve svém okolí,  asi těžko najdeš. Ale je  možná někde pár nějakých chápajících doktorů, kteří by tě léčili, ale asi ne dlouhodobě.

 

Neútočím,  nedošel jsi ještě do bodu, kdy se chceš léčit a potíží se zbavit. Podle mě alternativy nepomáhají, myslím, že jsem vyzkoušela skoro všechny a stálo mě to miliony!  Mám syna, který sice brečí, že už nemůže, několikráte začínal s léčbou, ale nedokončil. Bud není  až tak moc nemocný  myslím, že je/, nebo již není schopen sám  se rozhodnout k léčbě /mozek/. Takže pokud se neléčí, není to až tak hrozné, podle mě. Jistěže je to celé o IS, stresu jako spouštěči a dalších faktorech.  Milý nemocný simulante, já mám zato, že jsem již z nejhoršího venku právě díky dlouhodobé léčbě ATB, já nejsem smutná  ani již zoufalá ! Naopak dnes  tak trochu již vím, co funguje a co ne.  My si tady tykáme, klidně napiš…..

Děkuji za nyní již věcnější

Děkuji za nyní již věcnější odpověd,

nějak nejsem ta generace, co po usednutí k internetu automaticky hned každému tyká, ale pokud to nabízíš, nemám s tím problém.

a) Během posledního půl roku jsem moc dobře poznal, že pro 99% lékařů není chlamydiová infekce problém k léčení a pokud už ano, musí přece být každý po 2 týdnech na jednom ATB zdráv a pokud není, už to s tím simulováním přehání. Odtud samozřejmě i mé uživatelské jméno. Nejde mi hlavně o papír, že jsem nemocný, ale o to, abych byl zdravý. Obvodní lékař otevřeně říká, že není odborník na chlamydie (což je mi sympatičtější, než kdyby si hrál na znalce), nepopírá případnou souvislost mých zdravotních problémů s chlamydiemi a pokud budu mít nějakou zprávu od lékaře, že za tím stojí chlamydie, nemíní to nějak rozporovat a byl by třeba ochoten v budoucnu vystavit pracovní neschopnost (což je nyní pro něho problém, když dle všech výsledků mimo cpn, hraniční borelie a mycoplasmy jsem zdráv). Je mi jasné, že zprávu nemusí každý lékař respektovat a k ničemu je nezavazuje.

b) Kdybych měl dost peněz, tak zde nezjišťuji cenovou náročnost léčby u kl. či du., neptám se kolik u nich stojí měsíc léčby apod. Jelikož z toho, co mám zde načteno, jsem zatím nepoznal nějaký kvalitativní rozdíl mezi nimi, tak samozřejmě i finanční náročnost bude hrát roli v tom, u koho z nich s léčbou začít. Jsem otec od rodiny a můj zdravotní stav je takový, že již skoro nejsem schopen chodit do práce, takže peněz na rozdávání opravdu nemám.

c) Nemyslel jsem to ani tak bez ATB jako spíše čím dalším tu léčbu ATB podpořit. Tj. zda u kl. či du. pacient dostane též nějaká další doporučení týkající se léčby mimo ATB (konkrétní podpora imunity, strava, bylinky, životní styl - např. sauna apod.).

d) Na kolik to Mino za měsíc přijde?

f) Vím, že u Kl. se za komunikaci platí, na jejich stránky jsem se již dříve díval, ale zaznamenal jsem různě po internetu, že i po zaplacení je ta komunikace někdy dost problematická, tak mě zajímaly vaše zkušenosti (u tohoto bodu tedy zejména zkušenosti emailové komunikace s du.).

g) dostupnost tak nějak neřeším a sympatie jsem právě chtěl zjistit od vás zkušenějších. Předpokládám, že je zde spousta lidí, kteří se léčili u obou doktorů, mají tedy porovnání, výsledky a mohli by poradit u koho z nich je vhodnější začít.
 

Ještě jednou děkuji za tvé odpovědi, který mi již byly, narozdíl od tvé první reakce, užitečné!

Nemocný simulante, nemáš

Nemocný simulante, nemáš tušení, jaký kus cesty  máš před sebou! A to tě nestraším.  píšeš....mimo cpn, hraniční borelie a mycoplasmy jsem zdráv.... špatné !!! Chlamydie samy o sobě můžou dělat velké potíže /pneumo i tracho/, borelie hraniční je jako být trochu infekční, trochu těhotná a mykoplasma /pneumo nebo urogenitální/ s tebou můžou také dobře cvičit.  Klíště jsi v minulosti asi měl. A to ti nedělali další třeba koinfekce borelie a další potvory, dle tvých potíží, které stále nepíšeš.  Já bych ti radila udělat řádné testy v Praze a od toho se odpíchnout. Neschopenku ti může obvodní vystavit, záleží na něm, ale nebude to asi léčba na měsíce, každý jsme jiný. I když by ti MUDr.K psal testy /za poplatek/ i léky /mimo Mina/,  ten detox je fakt nutný a je to dost o penězích. Může přijít na ATB candida a další potíže Do Prahy budeš muset dojíždět,  K. ti nedá doporučení, aby tě někdo jiný doléčoval. Ale máš tam cestru otevřenou a pak platíš už ten menší poplatek.  

Mino je tu také vlákno, někde seženeš 100 tab 50 mg za 500,- , někde za 800,- , dle lékárny.

Na léčbu si musíš peníze najít, doufám, že jsi zatím v rodině nemocný sám, co manželka, zdravá? 

A pomalu studuj a čti  vlevo i nahoře až pak diskusní forum.....může se ti to hodit      http://www.borelioza.cz/cs/co_je_lymska_borelioza/?

 

Ahoj Ireno, díky za

Ahoj Ireno,

díky za odpověd! "Mimo cpn, hraniční borelie a mycoplasmy jsem zdráv" - to jsem záměrně použil klasickou frázi lékařů, není to můj názor. Sám moc dobře vím, že stačí mít jen jedno z toho a člověk může mít zaděláno na celoživotní problém (stejně jako jsou naopak lidé s cpn, kteří nemají dlouhodobě žádné subjektivní potíže...a je jich asi většina).

Neschopenku mi obvodní vystavit může, ale samozřejmě by se mu lépe psala (obvzlášť  pokud by měla trvat déle), kdyby měl v ruce nějaký papír od specialisty, že jsem skutečně nemocný.

Píšeš "kdyby mi psal mudr. K. testy za poplatek" - on tedy ty testy nepíše na pojišťovnu?

Pokud to dobře chápu, tak K. Mino nepíše, protože není v ČR registrováno, ale zároveň píšeš, že jeho cena je cca. 500,-- až 800,-- Kč dle lékárny...tak jak se tedy to Mino shání?

Jestli je manželka zdravá? Hodně bych se divil, kdyby cpn neměla, když spolu jsme tak dlouho, ale subjektivní problémy nemá...díky bohu!

 

ahoj, přečetla jsem tvůj

ahoj,

přečetla jsem tvůj blog, a už 29.12.2016 jsi psal, že jsi rozhodnutý navšívit dr. Klubala..?..

a po 7i měsících jsi se tady nikde  - ani na webu Medic.centra nic nedočetl?

Ahoj, v prosinci jsem psal,

Ahoj, v prosinci jsem psal, že "nebude-li jiná alternativa, navštívím doktora Klubala". Od té doby jsem sháněl kdo mi udělá testy, protože tehdy jsem testy na cpn ani neměl dělané, zkoušel jsem i alternativní léčebné postupy apod.

Tady jsem našel nepřeberné množství různých informací, na webu Medic.centra jsem našel systém objednávání, přehled pracovníků, testy apod. Takže nějaké informace jsem našel, ale odpovědi na všechny mnou položené otázky opravdu ne. Pokud to tebe či někoho jiného uráží, tak mě to mrzí a omlouvám se.

 

Dr.D akceptuje testy , ktore

Dr.D akceptuje testy , ktore si mozes dat sam urobit , cez dobru obvodacku.Tiez su ludia, co na zaklade spravy od dr.D si vedia vybavit lieky na recept u obvodaka,,,zalezi ake mas kontakty.

Ak nie si rozhodnuty , vyhodene peniaze, to urobil moj syn, tri navstevy, zaplatene  vysoko pozitivne LTT testy drahe, kupene lieky na tri mesiace,,,a nakoniec ho  mlade lekarky v nasej rodine odhovorili...

Kazdy je strojcom svojho zivota..

Prirodna liecba Wheldon, Cowden...nie je lacna ani lacnejsia..

Liecba atb vratane doplnkov stoji mesacne cca 170-200 euro..

Mna vysiel Cowden, ak som dobre ratala nad 250 ,,,

 

 

Moc děkuju za odpověd! Testů

Moc děkuju za odpověd! Testů jsem již měl poměrně dost, ted jde o to co všechno chce mít paní doktorka testováno a jak moc musí být tyto testy aktuální. Chápu to správně, že paní doktorka vystaví klasický recept na všechny potřebné ATB či jiné léky/doplňky na recept, v receptu vyznačí platba pacientem a s tím mohu v ČR do kterékoliv lékárny k vyzvednutí léků? Souhlasím, že ideální by bylo, kdyby mi nějaký doktor vystavil poté obdobný recept na pojišťovnu, ale je otázkou, zda bych nějakého takového našel.

Nepřekvapuje mě, že přírodní léčba je ještě dražší než s ATB. Sám jsem již za alternativní přípravky utratil tisíce... Spíš mě teda nemile překvapila ta cena ATB, nečekal jsem, že jsou ta ATB na měsíc až tak drahá...cca. 5.000,--Kč/měsíc...pěkná pálka...plus k tomu ten benzín a ceny za konzultace.

b) az si projdes koleckem

b) az si projdes koleckem "doktoru" mozna zjistis, ze jinde to nepujde v CR nebo SK...  hledej a dej nam vedet... me to po 4 letech ping-pongu z prdele do prdele uz prestalo bavit tak jsem tam kde jsem.. za me spokojenost

c) co vim kazdy doktor leci leky. Samani pak ostatnim, a hemeopati zas vodou rozdelenou na tisickrat :D [placebo]

d) ceny si najdi na jejich webech nebo tam zavolej bude to nejlepsi informace. Nebot u kazdeho se to muze lisit podle toho odkud je, druh pojistovny a pripadne dalsich veci. Tak i tak neusetris nikde :)

K testy na pojistovnu (pokud nemas debilni pojistovnu) s tim, ze prvni jsou dukladnejsi a dale je omezuje podle vylucovaci metody - vice muj blog.

e) zacatky jsou vesme vsude stejne, vzdyt je to dost sirokospektre leceni... jeden zacina pomalu druhy razne

f) emailova komunikace funguje vsude, ale necekej zazraky vse je na webovkach 

g) jak to jako mame vedet? oni jsou nejake verejne statistiky nekde pomerovani kvality doktoru?

h) 3 lekar? 4 lekar.. nejlepsi lekar je tvuj  prakticky lekar, ktery te posloucha.. ale toho taky zjevne nemas?

 

 

 

 

 

watch my profile

Moc děkuju za odpověd! c)

Moc děkuju za odpověd!

c) Nemyslel jsem to tak, že by lékař léčil jako šaman. Bylo tím myšleno zda kl. či. du kromě ATB poradí čím dalším tu léčbu ATB podpořit. Tj. zda u kl. či du. pacient dostane též nějaká další doporučení týkající se léčby mimo ATB (konkrétní podpora imunity, strava, bylinky, životní styl - např. sauna apod.).

d) na paní doktorku du. jsem našel pouze toto: http://www.borelioza.sk/ Je to ta stránka, kterou máš na mysli? Vše se tam točí okolo boreliosy, včetně testů apod. Je to její jediná stránka nebo má ještě nějakou obecnou stránku další?

e) Píšeš, že jeden začíná pomalu, druhý rázně....chápu to správně, že pomalu začíná kl. a rázná je du.?

g) Statistiky samozřejmě nejsou, ale předpokládám, že je zde spousta lidí, kteří se léčili u obou doktorů, mají tedy porovnání, výsledky a mohli by poradit u koho z nich je vhodnější začít.

Ještě jednou díky!

Suma 150 - 200 je závislá,

Suma 150 - 200 je závislá, koľko atb a koľko Doplnkov si budeš dávať. Čiste atb na mesiac stoja cca 70 euro priama platba, kupujeme.. priamo, Dr.D pridáva každému Medoflukon, / Prokanazol , antimikotikum, strieda ich po 3 mesiacoch.

Je to kvoli narušeniu obalu nad chorou bunkou , pre lepší prienik atb, Ten stoji aj 35 na mesiac v plnej sume. Nie všetci ho berú stále, dá sa aj menej často brať, doporučuje však denne, okrem dní , kedy sa berie entizil.... Je tam isté malé  riziko , že môže súčasné branie klaritro s antimykotikum zvyšovač tzv. QT interval , teda vyvolať arytmiu.Aj tu sú takí ??, čo museli, pre toto liečbu prerušiť.

Dr. Ď , z dlhoročnej skúsenosti tvrdí, že to treba brať a aj to ochraňuje voči candide..

Ďalej rieši Doplnky, nutné , NAC , odmaskovač baktérii, a aj ochrana pre pečeň, vieš zohnať na swansone po cca 15 Euro aj menej 100 kapsulí , Ja dávam 2 x 2 -  600 mg, niekto dáva 2 x 1, ďalej doporučuje APP obohatený Artemisín, antimalarikum  , denne 2 x 1 cena 120 za 42 euro,,,

Ďalej ak máš zlú imunitu doporučuje Issoprinosine, a Imunor, resp. Polyoxidónium...Tiež mne píše imunolog, nemusím kupovať , len doplatok...

Pol roka mi atb písala na recept, aj antimykotiká obvodná ..sú Ľudia aj ich poznám, čo si vediať na základe Správy od dr, D pridpisovať dlhodobo...treba takého lekára hľadať..

Ďalej doporučuje minimálne chlorelu, a čierne uhlie, resp drahší entererosgel , čo beriem ja,,a vitamína 1-2 g C denne, D3 5000 , Mg, B komplex silný, jasne že probiotiká...Ja opať kupujem v swansone,, doplnkov je doporučovaných v Tabuľka Doplnkov v Príručka liečby, žltá lišta...

Čiže nedá sa to celkom porovnávať.. Dr. Klubal vie atb, okrem  Mina dať na recepr,,, neviem, že by štandartne v cene boli Imunor, polyoxidónium,,,Doplnky tiež nepíše na recept, to predsa nie je možné...

V cene robí dôkladné krvné testy, ktoré si vyhodnocuje sám..

Dr D, mňa pri prvej návšteve mal  mladý lekár, sú zaškolení mimo iné aj teraz sa vrátil z BCA klinik, s ktorou Dr, D spolupracuje..cca hodinový pohovor, v ktorom vyhodnotí aj staré testy stačí, alebo aspoň opakované a krvný obraz..

LTT testy sú drahé a mne ich pridala na moju vyslovenú žiadosť...Po 20 mesiacoch povedala, že je ešte zbytočné opakovať, nakoľko podľa reakcií na liečbu a pulzov, čistá stále nie som zďaleka.. Stoja podľa množstva vieš si dohľadať na stránke BCA...

Liečba u niekoho trvá rok, u niekoho tri aj viac..

Dr. e za razantnú liečbu, ktorú sama aj so synom absolvovala.

Celý profesný život sa venovala liečbe Borelie, zistila však, že podľa nej Wheldon pacientom nestačil na koinfekcie, preto uprednostňuje Stratona, lebo je razantnejší..A  bez entizolu a rotácii atb, vôbec nelieči...

K bylinnému čiste protokolu pustí, až si je istá, že je cca človek čistý, alebo iba ak nezvláda atb liečbu..

Môj blog si vieš pozrieť, bola a ešte len to bude dlhá cesta..

Je v podstate jedno kam sa nahlásiš, Dr, Klubal je podľa veľa ľudí aj z iných skupin na FB , svedomitý , láskavý...

Už dáva aj entizol, čo pred istým časom mali pacienti problém a preto veľa prešlo na Slovensko... Ale aj opačne to platí, veľa pac nezvláda liečbu Stratonom a tak prešli k Dr. Klubalovi..

Každý z nich lieči svedomito, len dr, verí Stratonovi a ten je náročnejší...Berieme aj penicilínove atb, na elementárne teliestka.. aj NAC, APP povinne, aj antimykotiká...

Tak len nech sa rozhodneš,,, obaja sú dobrí, ja viem povedať len za dr, D, lebo ma lieči. Som spokojná a poznám už za tie skoro dva roky veľa jej pacientov, aj takých , čo sú zdraví, aj takých, čo sa liečia aj viac ako tri roky...

Moc děkuju za obsáhlou

Moc děkuju za obsáhlou reakci!

Kupujete přímo...Chápu to správně tak, že paní doktorka d. mi vystaví recept, na kterém budou napsány všechny ATB a další léky/doplnky prodejné pouze na recept a s tímto receptem mohu zajít do kterékoliv lékárny v ČR a zde léky vyzvednout a zaplatit? Odpadá tedy starost se sháněním léků po všech čertech? Případně samozřejmě se pokusit poshánět poté recepty od někoho jiného napsané na pojišťovnu a z receptu od d. vyzvednout jen to, co se nepodaří sehnat jinak.

 

Píšeš, že při první návštěvě se ti věnoval mladý lékař a ne samotná paní doktorka...vystavil už tento mladý lékař po první návštěvě nějakou zprávu, ve které zhodnotil zdravotní stav a uvedl jako diagnozu chronická infekce? A další návštěvy už vyly přímo u paní doktorky?

Je u Stratona nějaká alternativa za penicilinové ATB? Mám na penicilin špatnou reakci.

Ještě jednou díky a přeju hodně sil v léčbě!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k