Klubal - chlamydie

Dobrý den, 

dnes jsem, po mnoha přemlouváních k testům, obdržela výsledky. Respirační potíže - horní cesty dýchací mám již dlouho, ale nikoho z lékařů (obvodní, ORL) nenapadlo udělat nějaké krevní testy. Po štípanci a únavě jsem zavítala na tyto stránky a ty mě taky navedly na to, že by se mohlo jednat v mém případě o chlamydie. Již od února 2015 mluvím přes nos, 2x punkce, neustále sem tam vykašlávám (více či méně), ATB, které nezabraly, znovu problém - únava. Nyní mám neustále pocit plného nosu, rýmu mám vyjímečně a ne vodnatou (normálně nosem dýchám). Mám bolesti hlavy, ale ty myslím souvisí s spíš s tím, že mám obecně problémy s krční páteří a měla jsem úraz páteře (neuro tedy jiné ne). 

Testy jsem si víceméně vydupala a vyprosila. Na začátku září Chlamydie pneumo a myko pn - NEGATIVNÍ.Cca tři měsíce zpětně rychlostest na Chlamydie tr. - NEGATIVNÍ. Teď testy na chlamydie (ELISA i WB v závratných výšinách). 

 • Chlamyd tr ELISA:IgA 179,4, IgG 16,9 (hranice 18+ pozitivní) 
 • Chlamyd pn ELISA IgA 28,36, IgG 198,5 (hranice 18+ pozitivní) 

komentář k blotu - Chlamyd tr IgA - pozitivní, IgG - pozitivní, Chlamyd pn IgA - hraniční, IgG - pozitivní 

 • Anti Myko ELISA IgG 3,026, IgA - 1,109, IgM 0,556 (hranice 1,1+ pozitivní) 
 • Dále hraniční Anaplasmu (to moc nechápu, klíště jsem to vím neměla) - IgG hraniční (neni uvedena hodnota, od 64 POZITIVNI), IgM negaitvní 
 • Borrelioza Afzelii Elisa IgG 0,272, IgM,118 (hranice 1,1+ pozitivní), žádala jsem i WB, je uveden i v záhlaví testu, ale nemám výsledky, to nechápu. 

Dostala jsem Klacid na 14 dní. Teď tady sedím u počítače a snažím se dostat z toho šoku, kterým moje tělo prochází. První lékařka na infekčním vůbec nevěnovala pozornost Chlamyd. tr. - prý je to "zkřížené" protože mám klinické příznaky Chlamyd. pneumo. Primář (kde jsem se pak dostala) ale jasně vidět problém v Chlamyd. tr. zatímco pneomo považoval za doznívající infekci, stejně jako Myko. V tom šoku jsem se nevzmohla na žádný odpor, komentování toho "jestli chci jít do léčby" apod. 

Za 14 dní mám termín u Klubala - je to rozumné? Pomůže mi i na chlamydie? Nebo se mám obrátit jinde? Mám začít brát ten Klacid - nebude chtít Klubal udělat další testy a nemůžou být ovlivněné? Moc děkuji za rady - momentálně mám pár hodin pocit,že svět běží jen kolem mě, ne se mnou... 

 

"" Po štípanci a únavě jsem

"" Po štípanci a únavě jsem zavítala na tyto stránky a ty mě taky navedly na to, že by se mohlo jednat""

o boreliozu !!

kdy byly štípance a od koho ?

od r.2000

""žádala jsem i WB, je uveden

""žádala jsem i WB, je uveden i v záhlaví testu, ale nemám výsledky, to nechápu. ""

proč nechápeš ? WB je dražší a tak jako na Elisu se nedá spolehát, stejně tak se nedá spoléhat na WB. Ale můžeš si WB zajistit jako samoplátce- rádi Ti jej udělají- je to velký byznys, na výsledku svět nestojí a i kdyby si vysledek vycucali z palce u nohy, tak nic nepoznáš

od r.2000

Dervis: Štípanec jsem měla na

Dervis:

Štípanec jsem měla na začátku srpna (proto jsem šla opakovaně na testy ted v září po 6 týdnech). Bylo to zřejmě od nějaké mušky, jela jsem na kole - nebylo to nic výrazného, žádný velký flek s příznaky LB (a já vím, že být nemusí), klíště to nebylo. Omlouvám se, protože tento příspěvek jsem zkopírovala z fora na borelioze - s tím, že mi tady zkušení uživatelé (ač bohužel zkušení - z nouze) poradí v případě chlamydií možná lépe, snáze.

A proč nechápu? Já vím, že WB je dražší a taky není 100 % (jako žádný test na LB), nechápu, proč ho neudělala laboratoř, když je na zprávě od infekční a i na tom testu je napsáno, co žádá a výsledky jsou jen ELISA. A samozřejmě, že nepoznám, co si v laboratoři vycucají z prstu, ale s tímto přístupem jsou zbytečné jakékoliv testy, ať jsou jakkoliv průkazné. Není nutné být ironický - už jsem si toho dost načetla na foru pro borelioza.cz, ale chtěla jsem se "poradit" i tady.

Co mě zarazilo byla pozitivita Chlamydia trach. - protože test (ikdyž to byl jen rychlotest a vím, že nemusí být spolehlivý) vyšel negativně a stěr z čípku je prý spolehlivější než test ze séra. Nechala jsem si, tentokrát laboratovní test, ze stěru udělat dnes znovu a uvidím. Lékařka na infekčním hovořila o tom, že ikdyž vyšly protilátky proti Chlamydia trach. pozitivně, není to až tak směrodoatné, když nemám klinické přiznky a může to být zkřízené z tou Chlamydia Pneumo. - něco jsem se o tom snažila najít, ale nic průkazného. Jen to, že Tracho je spolehlivější testovat ze stěru děložního čípku než ze séra. K tomu by mi zkušenější zde mohli něco říct?

A pak jsem chtěla předně poradit s tím Klacidem - abych zbytečně neovlivnila testy, pokud půjdu ke Klubalovi, to by bylo špatné :( (termín mám 15. 10.) a také s Klubalem - zda máte zkušenost a dokáže pomoci i chlamydiema :(

Opravdu se mi jedná o nějakou konstruktivní radu. Hledám samozřejmě i sama, ale zaměřila jsem se na boreliozu a teď se zřejmě musím zorientovat jinde a na tomto foru to není bohužel snadné (je trochu zmatené - ne samozřejěm nutně vaší vinou!). Nechci být tou, co plácá do větru, vašich rad si važím, ale na vypichování vět a ironii nemám psychickou energii. Začínám ztrácet sílu a jsem na začátku. 

""na vypichování vět a ironii

""na vypichování vět a ironii nemám psychickou energii.""

  větu(y) kopíruji, aby se vědělo na co je odpovídáno. Později ,bez kopírování je ze všeho guláš- nesrozumitelný.

A  jakou ironii máš na mysli ? Když se zeptám kdy byly štípance a od koho ? Nebo, když napíši důvod proč neudělali WB ? Mě neudělali, ačkoliv jsem žádal ani Elisu a flek jsem měl jako Ty a také byl od mušky. Nakonec se mudr  nechal ukecat a udělal sedimentaci a poslal mě  dopryč.....psal se rok 2000. a Děda Mudr , co přesluhoval už je na Pravdě Boží. Ale i ti ostatní po něm nebyli o nic lepší...,proto jsme tady

""s tímto přístupem jsou zbytečné jakékoliv testy, ať jsou jakkoliv průkazné. Není nutné být ironický"".....to není ironie, ale fakt a já to netvrdím, jen opakuji odborníky, kteří tvrdí, že LB získáme   i bez  klíštat a EM nemusí být ukázkový, dokonce nemusí být žádný ......a pokud flek byl, byla muška a následně potíže /unava/, tak testovat není třeba. Jednak proto, že testy jsou nespolehlivé (můžou Ti vyjít negativní) a za druhé se nezjistí co muška do těla vpravila.-nemusela vpravit jen boreliozu

Kdybych měl dnešní rozum v r.2000, tak na nic nečekám a hned po objevení fleku  a počátku unavy polykám ATB (týden)...a tady bych vůbec nikdy nepřišel , peklem nikdy neprošel a roky nehledal chemii, kterou bych toto peklo už konečně opustil.

takže žádná ironie se nekoná. Špatně se to všechno čte ? Hůř se s tím žije !

 

od r.2000

která infekce by mohla být

která infekce by mohla být primární: bakterie mycoplasma, tiché viry, HHV-6, trichomoniáza, chlamydiová pneumonie, leptospiróza, mutovaný streptokok nebo co jiného?

Novým favoritem je Borrelia burgdorferi (Bb), který otevírá dveře všem ostatním infekcím a umožňuje jim vstoupit do systému

Jelikož žádná z doporučených léčeb není pro žádný z mikrobů specifická, nikdy nemůžeme vědět, co jsme léčili, jakmile se pacient jednou uzdravil.

Borrelia burgdoferi (Bb) má tendenci infikovat B-lymfocyty a jiné složky imunitního systému, které jsou zodpovědné za tvorbu protilátek, které jsou pak měřeny testem ELISA nebo testem Western blot. Vzhledem k tomu, že tvorba protilátek je u infikovaných jedinců významně narušena, nemá smysl používat tyto testy

 

 • pozitivní Western Blot test ukazuje, že poskytnutá léčba byla účinná do určité míry
 • negativní Western Blot test není a nemůže prokázat nepřítomnost infekce
 • Seznam významných souvisejících infekcí : škrkavky, tasemnice, roupy, toxoplazmózy, lamblie střevní a améby, klostridie, rod viru herpes, parvovirus B 19, aktivní spalničky (v tenkém střevě), leptospiróza, chronické infekce streptokoků a jejich mutace, babesia (klíštěnka), brucella, ehrlichióza, bartonella, mycoplasma, rickettsia a několik dalších.
 • plísně a houby jsou vždy součástí krevního obrazu.

http://www.nejenleky.cz/content/40-lymska-borelioza-a-lecba-dr-klinghardta

když toužíš i přesto držet v ruce lejstro a zaplatit za něj, tak Ti nikdo nebrání. Stejně na lejstru nebude napsáno jakou chemii máš na léčbu použít a jak dlouho. Sama vidíš, žes dostala ATB na 14 dní. Záleží na Tobě jak budeš pokračovat a jak dlouho se tu zdržíš.

od r.2000

Dervis  Zkus mě trochu víc

Dervis 

Zkus mě trochu víc číst - nikde nepíšu, že toužím držet v ruce lejstro. Včera jsem po výsledcích z infekčního zašla prostě za gynekoložkou - byla to asi jen obranná reakce organismu, neztrácím z ničím čas, nic tím nebrzdím. Stejně tak jak píšeš "záleží na tobě, jak budeš pokračovat" - vždyť píšu, že mám 15. 10. 2015 termín u doktora Klubala, tak je asi zřejmé, že se 14 dny ATB se nespokojím. 

Ano - dneska máš jiné znalosti, to nikdo nezpochybňuje, ale - vzhledem k tomu, že se s únovou potákám už nějajkou dobu (cca půl roku střídavě - ale nic na extrémního), tak mě po jednom štípanci nenapadlo nasadit ATB, ani nemám ponětí, jak bych se k nim dostla, protože mě z ordinace vystrnadila jak obvodní, tak infekční lékařka :( Ten flek po štípanci nebyl nějak velký flek - měl asi 2 cm, takových flíčků mám do roka více - třeba od komára, nevím, co mě mohlo štípnout, jela jsem na kole přírodou - mohlo to být cokoliv. Jen vím, že cíleně jsem si klíště nevyndávala (a ano, vím, že mohlo odpadnout). Nechtěj mi přece tvrdit, že běžného člověka napadne při štípnutí, které na pár dní lehkce zarudne a únavě nasadit ATB - to je prostě už vaše cenná zkušenost, ale naštěstí ji většina popoulace zatím nemá. 

Rozhodně jsem se zde nepřišla přít a "dohadovat" (záměrně v uvozovkách prosím)- přišla jsem zde pro radu ohledně Klaciu a toho, zda je doktor Klubal vhodným lékařem při zjištěných Chlamydiích. Vašich rad si cenním a vím, že život s nemocí není snadný - toto připomenutí čtu v téměř každém příspěvku (už jsem i zde něco načetla), ale po přečtení některých mám pocit, že jednodušší cestou by bylo skočit z okna :(

""Zkus mě trochu víc číst -

""Zkus mě trochu víc číst - nikde nepíšu, že toužím držet v ruce lejstro.""

""Testy jsem si víceméně vydupala a vyprosila. Na začátku září Chlamydie pneumo a myko pn - NEGATIVNÍ.Cca tři měsíce zpětně rychlostest na Chlamydie tr. - NEGATIVNÍ. Teď testy na chlamydie (ELISA i WB v závratných výšinách).

"" na plicním mi dělili i test Mantoux II""""Nechala jsem si, tentokrát laboratovní test, ze stěru udělat dnes znovu""Ať mám pro začátek alespoň něco v ruce"" vytřískat co nejvíce inforamcí, aby mohla být zahájena léčba. ""ATB, které nezabraly""Dostala jsem Klacid na 14 dní.""....toto známe všichni tzv. přeléčování, které ale nikam nevede.

však já Tě čtu trochu víc a myslel jsem tedy , že potřebuješ mít černé na bílém co se v testech objeví. Zda chlamP nebo chlamTr, nebo TBC nebo LB nebo ještě něco jiného. Třeba Klubal něco ještě najde. A copak Ti tady někdo radí skákat z okna ?? A nikdo po Tobě nechce, abys věděla co dělat po štípanci a fleku a následné unavě, to jsem nevěděl ani já a šel jsem jen za PL a ten mi zkurvil (zatím) 15 roků života., tak, že mi léčil chřipku,potom anginu a potom chtěl ,abych čekal,protože jsem mu neřekl o klíštěti a 24 hod. zákusu., ale jen o mušce a netypickém EM...v podstatě popisuješ můj příběh .resp. jeho začátky.

Tak ,abych Tě "zbytečně" nestrašil ,dám Ti ještě  odkaz ke studiu a zmizím a budu Ti přát ,abys boj s" chlam". vyhrála, když jej dáváš na první místo. Pokud ho s Klubalem nevyhrajete, tak Tě studium nemine a po studiu i samoléčba.;; a test netest, nikdy se nedozvíš co bylo příčinou,pokud se někdy vyléčíš.

http://www.publichealthalert.org/parasites-and-worms-the-new-lyme-diseas...

http://consumerhealth.org/articles/display.cfm?ID=20000830164825

a nakonec :"" lehkce zarudne a únavě nasadit ATB"" jenže normálka je , že unava časem pomine a pokud nepomine , něco je špatně;; a když trvá 15 roků i přes mraky ATB,ATP, 3x hospitalizací, tak je něco extra špatně........tak zlom vaz (nemyslím to špatně), ;;také jsem byl vyplašený, ale zvykl si už a jen čekám, kdy tu chemii objevím, co mě opět postaví na nohy .Říká se tomu :pokusem - omylem. Možná se Tě to netýká a budeš za pár dní jako rybička :

""Zatím se cítím reklativně dobře""únavu (kterou však přičítám i stresu, který teď mám) - jinak normálně funguji"

od r.2000

Ano, nechala jsem si udělat

Ano, nechala jsem si udělat testy - ano, takto to vypadá, to chci mít černé na bílem. Nicméně - vím, že testy nemusí 100 % nic prokázat. Ale třeba teď vím, že CPN i CTR mám. Kdybych si je nenechala udělat, tak se nepohnu z místa a budu se ploužit po lékařích jako ty dříve - ORL - TRN - obodní a znovu. Takto mám přece jen trochu více "jasno" (záměrně u vozovkách). Vím, že nikdy testy neodhalím vše, nezjistím příčinu (tu asi ani nehledám - proč?) a ani to, jak se mám léčit. Ale někdy člověk začít prostě musí. 

A ano, momentálně dávám boj s chlamydiema na první místo, je mi jasné, že toho musí být více, ale na druhou stranu - nechci si psychicky přivodit stavy, že budu opravdu zrala na to, abych ve třiceti zabalila život - musím přece nalézt někdy naději a víru v to, že se uzdravím. Není to zavírání očí - je to hledání naděje. Třeba v tom, že se to podchytí relativně brzy, třeba! 

Popravdě, kdyby mi bývalý ORL udělal CT hned (nebo jsem změnila ORL), tak do mě navalí kortikoidy (a ne jen v kapkách) a vůbec bych třeba na chlamydie nepřišla. Takto jsem byla trochu odkázána na sebe - což je hodně smutný příběh zravotnictví.

Já do jisté míry rozumím tvému postoji (ale samozřejmě jen omezeně, asi to není přenostielná zkoušenost), nechětla jsem působit arogantně nebo tak - to by mě vůči vám všem mrzelo. Opět opakuji, každý názor je pro mě do mé mozaiky doležitý. Jen mám prostě nervy na pochodu - tak se nezlobte.

""Ale třeba teď vím, že CPN i

""Ale třeba teď vím, že CPN i CTR mám.""

a otázka zní : před kousancem (asi) mušky by testy byly jaké ?? nebyly by náhodou stejné ? Někde se psalo, že chl. má 80% obyvatel této planety. A Tvá unava přišla z ničeho nic nebo po mušce ? A muška Ti dala chlam ? nebo LB + něco ještě navíc , co nikdy nezjistíš ani  v extra lab.

Víš proč je spirocheta taková mrcha ? Odrovnává IS a vyhýbá se ATB. A když je IS v troskách, tak vyplouvá na povrch vše , co doposud bylo pod kontrolou.(včetně houby, ve které se spirocheta ukrývá a je tím pádem neporazitelná !!).....odborníci si lámou hlavu, jak nad ní zvítězit.  Dr.K mezi ně nepatří.

 

která infekce by mohla být primární: bakterie mycoplasma, tiché viry, HHV-6, trichomoniáza, chlamydiová pneumonie, leptospiróza, mutovaný streptokok nebo co jiného?

Novým favoritem je Borrelia burgdorferi (Bb), který otevírá dveře všem ostatním infekcím a umožňuje jim vstoupit do systému

........máš před sebou léčbu, (s dr.K) a dopadne bud a nebo. Třeba budeš mít štěstí a dopadne OK nebo  smůlu  a bude KO. Zaručený postup neexistuje, jen se zkouší. Ale je lepší být připravený na všechny varianty. Někdy léčba trvá roky, ale jen u člověka, který zkouší. Ten který boj vzdal nebo ten, který stále věří mudrům končí v blázinci nebo na inv. vozejku. Chce to ale klidek i přes tato sdělení. Dám Ti ještě odkaz na film UOS, kde jsou příběhy obou. A  energii  do boje bys tam mohla najít- ve filmu nemocní vítězí, třeba po letech, ale vítězí !!

http://www.ulozto.cz/xGHEdUny/under-our-skin-cz-zip

od r.2000

Dervis  před kousancem tam

Dervis 

před kousancem tam asi chlamky byly, ale já si nikdy testy nenechala udělat. Tedy ano - před lety na trachoma - "přeléčená" a pak dva tři roky negativní, ale na CPN nikdy. Dokud jsem nepřišl na borelioza.cz forum, nenapadlo mě, že by to mělo souvislost. Vždy mi přišlo, že mám zasažené dutiny, ne plíce, nějak moc nekašlu - takže mě souvislost nenapadla. A větší únava přišla po mušce, nicméně to s tím vůbec třeba nemuselo souviset, jsem více unavená právě od února 2015, kdy mi začaly ty dutiny. A neříkám, že CPN mi dala muška, to jsem prostě asi chytla ve vlaku, v práci - kdekoliv. Nevím, zda je to srozumitelné - já nehledám příčinu nemocí, ale řešení. Příčina je mi úplně jedno. Už jen z doho důvodu, že ji není možné dost dobře eliminovat - chytnou to můžu kdekoliv znovu, stejně jako mě štípně muchnička - to by se člověk musel zavřít doma a nevytáhnotu paty :(

Když mezi odborníky nepatří Klubal - tak kdo tedy... na koho se obrátit, sám nevíš. Já musím zkoušet - prostě musím, nemám jinou možnost!

 

Z testov máš pozitívne a v

Z testov máš pozitívne a v chronicite v podstate všetko, obe chlamky, borku, anaplazmu aj mykoplazmu. Ak aj bude chcieť Dr. K znova všetko testovať, nezmení sa tým nič. Stery z krčku sú rovnako nespoľahlivé. Ak budú pozitívne, je isté, že to máš aj na krčku. Ak negatívne, nie je isté, že to tam nemáš alebo že to tam zatiaľ nemáš. Klacid by si podľa môjho názoru mohla brať aj hned, pretože 14 dní monoterapie na ten zverinec je nič a určite ti protilátky neklesnú do negativity. Zmysel by teraz mali hlavne testy imunity, ktoré ti aj Dr.K bude robiť. Na imunitu má vplyv až niekoľkomesačná liečba kombináciou ATB a väčšinou je ten vplyv pozitívny, vlastná skúsenosť.

Spýtaj sa tej lekárky, čo sú podľa nej klinické príznaky Ctr? A tiež, čo sú klinické príznaky Ctr v krku, pľúcach a mozgu? CPn a Ctr sú veľmi podobné baktérie. Líšia sa len minimálne a preto skrížené reakcie protilátok sú možné, ale väčšinou majú ľudia problém práve vtedy, ked sa nakazia viacerými druhmi. Mykoplaziem je tiež veľa druhov, niektoré sú veľmi nebezpečné a u nás sa vôbec netestujú 

Nova: Omlouvám se, chybně se

Nova:

Omlouvám se, chybně se mi to vepsalo, ty Borrelie mám IgM 0,118 (ne 118). 

Ted jsem se dívala na lékařské zprávy a na plicním mi dělili i test Mantoux II a flek jsem měla docela velký (cca 10 - 12 mm) a primář plicního (dělal mi RTG plic a na tom nic neshledal) mi na to řekl, že je to "ještě v pořádku". Nevěnovala jsem tomu tedy větší pozornost (přece jsem nepřišla do styku s lidmi s TBC nebo ne vědomě a nemám nijak velký kašel, jen občas vykašlu trošku hlenu) a ted se dívám na internet a MX II více než 10 mm je POZITIVNÍ a měl by mě na TBC léčit :( Proboha - ještě TBC - jsem z toho snad v ještě větším šoku, než jsem dopoledne po návštěvě infekčního oddělení :(

Bud rada, že ti vôbec bol

Bud rada, že ti vôbec bol ochotný ten test robiť. Ja to tu stále píšem, že chlamky a myko je proste tubera, ale asi to mnohým nedochádza a hlavne mnohým Mudrom. Nepovedal, kedy to "ješte v pořádku" bude zmenené na preboha, tubera, treba liečiť? Nepovedal, že? Takže žiadna istota, že ťa vôbec začnú liečiť. Taktika vyčkávania, aby sa nemuselo liečiť očividné. Môže sa ti to vyvrbiť aj do encefalitídy a problémov s črevami, či žalúdkom. Potom sa dočkáš skôr dg. rôznych syndrómov, ako liečby TBC. Že si neprišla do styku s nikým, kto má TBC? Koľko ľudí ju asi má a je diagnostikovaných s chrípkami a virózami? Zabudnite na to, že je to choroba bezdomovcov. Už dávno to tak nie je.  Máš dve možnosti. Bud sa začneš liečiť u Dr.K, ale to neviem, či ti on nasadí kombináciu na TBC, alebo klasiku azi+doxy. Alebo počkáš, kým choroba prepukne viac a zopakuješ test na TBC a pokúsiš sa tak donútiť Mudrov, aby ťa aj liečili  a nemusela si si všetko platiť z vlastného. V tomto prípade ale riskuješ, že sa infekcia rýchlo rozrastie do vnútorných orgánov a Mudrovia ťa potom hodia cez plot s nejakou raritnou dg., na ktorú liečba neexistuje. Sťažovať sa potom môžeš na lampárni, alebo ak máš dosť peňazí, tak skús podať žalobu a súdiť sa s lekárskou mašinériou.

Novo: dneska jsem na plicní

Novo:

dneska jsem na plicní volala, co má jako znemanat - že jsem podle toho kožního testu silně pozitivní a doktor mi řekl (jiný doktor), že test je dost zastaralý a může vycházet často falešně pozitivní (dělal mi RTG plit a tam nic nebylo), takže v pondělí mi vezme ještě krevní test a jdu k němu na konzultaci a uvidím. No spíše - beru to jako zabytí času, než půjdu ke Klubalovi. Ať mám pro začátek alespoň něco v ruce. Do háje zeleného - proč ty testy tedy vůbec dělají, když jsou vlatně k ničemu... a penízky od pojištovny letí!

Znovu opakuji - nespoléhám na to, že mě běžní lékaři budou léčit, přehazují si mě jako bramboru a zřejmě dokdu tam nepolezu po čtyřech, tak ani nezvednou oči. Hodlám se léčit u Klubala (nevím u koho jiného s tím mým kombo), nasati ATB, nechci čekat, až mi choroba propukne. Zatím se cítím reklativně dobře, až na ty dutiny, ale ty jsou spíš na obtíž než bolestivé a únavu (kterou však přičítám i stresu, který teď mám) - jinak normálně funguji (tedy s psychikou by to mohlo být lepší), nechci čekat, až tomu bude jinak. 

Řešení mě tedy napadají jen dvě:

 • Klubal 
 • čekat až se k lékařům doplazím a ne dojdu a stejně mi pak třeba nikdo nepomůže - to rozhodně nechci.

Měl by z vás snad někdo jiný nápad? Ať sumíruji jak sumíruji, nic jiného mě nenapadá. Moc děkuji za jakýkoliv návrh. 

Ja si myslím, že Klubal ti

Ja si myslím, že Klubal ti môže otestovať ešte aj zbytok zverinca, ktorý tam môže byť. Teda borku, ureaplazmu, HB, yersínie a nejaké vírusy. Na druhej strane si myslím, že by si Mudrov mala otravovať, nech ťa liečia poriadne. Už tu písal jeden pán, že sa rok lieči na atypické mykobaktérie, mal aj pozitívnu Ctr, práve niekde u lekára, ktorý lieči TBC. V podstate v tej liečbe berieš veľmi silné ATB, vrátane rifa, klaritromicínu a INH, takže to by ti mohlo poriešiť toho veľa. Písal, že jemu to veľmi pomohlo, aj ked sa nevyhneš herx reakciám a bolesti. Ved si si platila ZP a teraz sa máš za vlastné liečiť u súkromníka s TBC? Ved to je celé choré. Ako si toto môžu lekári dovoliť ignorovať? Sú už štátom v štáte. Rozhodujú o tom, kto má nárok na liečbu na život a koho odsúdia k smrti. Dokedy toto budú všetci tolerovať a skladať sa na takýto systém z daní? Začo sú potom vlastne platení? Podať podnet na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Kým sa pacienti neozvú, nič sa nezmení. Budeš platiť za liečbu, na ktorú máš nárok zo ZP. 

Novo: ano, tímto vším jsem si

Novo:

ano, tímto vším jsem si vnitřně prošla - ten pocit bezmoci, že když nemáš peníze = nemáš zdraví. Ale jsem rozhodnutá ty peníze obětovat (jsem svobodná, bezdětná, vydělávající - ne moc :) ). Nemám na to otravovat, už nějakou dobu po doktorech chodím a vím, že by ze mě udělali blázna hned. Jsem v životě docela průbojná, ale toto je pro mě marný boj - jsem citlivka, hned pláču. Víš - na plicní oddělní jsem šla sama, vecpala jsem se k primáři a ten na mě koukal jako na zjevení, neumím si představit, že mu vysvětluji protokol na chlamydie nebo borelku. Jen jsem naznačila, že jsem si něco načetla a stačila mi jeho reakce. Asi nemám psychicky na to, doprošovat se léčby u lékařů, kteří si myslí, že chlamydie je jako chřipka možná ani není nutné ji léčit (názor z dvou lékařů z plicního, dvou z infekčního). Jak bych od něj mohla očekávat zájem? Budu ráda, když mi udělá krevní test na tu zpropadenou TBC.

Plně tě chápu, je to zoufalství, ale já musím zachránit svou život :(

 

 

Yersinie mám negativní - to jen takový poznámka.

Ved tu ide len o záchranu

Ved tu ide len o záchranu života. Lekári niečo iné hovoria pacientom a niečo úplne iné si myslia. Je len zopár takých, ktorí priznajú aj pred pacientom, že chlamky a mykoplazma sú vážny problém a liečba v podstate celoživotná. Ved uvidíš, čo sa bude diať a ako tie ich testy dopadnú. Pokiaľ ťa liečiť budú, bude to ten lepší prípad. Ak nie, tak snád Klubal bude mať iný názor a bude liečiť čo najlepšie. Mysli ale na to, že len ATB to úplne nevyliečia. Všemožná podpora IS je veľmi dôležitá. Telo dokáže veľa zregenerovať samo, ak má na to podmienky. To môžeš robiť aj hned a bez lekárov.

Ahoj Novo, možná přiznají,

Ahoj Novo,

možná přiznají, ale s těmi lékaři jsem se zatím nesetkala :( zatím jen sama bagatelizace.

Imunita a posílení - měla bys pro mě nějaký tip, samozřejmě mám něco nastudováno, ale infomace se často liší a nechtěla bych organismus zatěžovat více, než je nutné :( Moc děkuji.

Je veľa toho, čo môžeš robiť

Je veľa toho, čo môžeš robiť a nestojí to veľa peňazí. Kvalitná liečba ATB je podľa mňa základ zo začiatku a k tomu všemožná podpora organizmu. Stravovanie ja kapitola sama o sebe. Niektoré vitamíny suplementujem. D, E, C som mala IV a budem v tom pokračovať, selen, zinok, zásadité minerálky ako Fatra. Cukor vôbec, len xylitol. Pohyb na čerstvom vzduchu denne. Na začiatku liečby som bola rada, ked som zvládla krátke prechádzky. Teraz v pohode zabehnem v lese, bicyklujem. Bez pohybu to nepôjde a ak budeš sedieť pri telke a jesť ATB, tak si veľmi nepomôžeš. Pomáha mi aj sauna a výplachy dutín bylinami a vlažným sezamovým olejom. Kedže pracujem, tak to robím len cez víkendy, ale po príchode z práce prepláchnem aspoň morskou vodou. Okrem toho beriem aj polyoxidonium raz týždenne. Je to síce chémia, ale počas liečby mne osobne to pomohlo. Niektorým pomáha aj kolostrum. Uvažujem o tom, že vyskúšam kozie kolostrum a ak budem cítiť zlepšenie napíšem.  Liečba protokolom je sama o sebe finančne náročná, ak na to máš, môžeš použiť aj drahé preparáty na biofilmy, wobenzym, NAC, rôzne chelatačné prípravky na ťažké kovy, ale o tom si treba dosť načítať. Tiež som skúšala toho viac. Tažko povedať, čo mi pomohlo, ked človek berie protokol a k tomu aj kadečo iné. Mne je to v podstate jedno, hlavne, že je mi lepšie. Čo sa bude diať, ked vysadím protokol, to neviem, preto hodnotím len to, čo som robila doteraz a výsledok je veľké zlepšenie, oproti stavu na začiatku. Myslím si ale tiež, že nikdy sa toho človek úplne nezbaví. Po čase sa zase potvory namnožia. Dokonalé zdravie neexistuje, museli by sme žiť v sterilnom svete. Preto mi je teraz smiešne, keď lekári tvrdia, že vedia "vyliečiť" rôzne choroby. Vedia maximálne preliečiť, zastaviť progres a predlžiť život, ak liečia dobre. No a takých, ktorí liečia kvalitne je veľmi málo.

Novo - moc děkuji. Plánuji ze

Novo - moc děkuji. Plánuji ze začátku zařadit minimálně vitamín D3 (na imunitu) a NAC AL (na játra).

Povzdudilo mě, že odporučuješ pohyt, já se poslední dobou straním i kolektivu a uzavírám se doma - to asi není dobré :(

To není o ironii. Myslíš, že

To není o ironii. Myslíš, že by tu někdo byl, kdyby nás lékaři vyléčili? Neztrácej čas stěrama, pokud jsi nakažený byla, tak stěry můžeš mít negativní, ale innfekce prostoupila dál do těla a bude řádit,kde se jí zachhce, pokud to nezastavíš! Na doktory nespoléhej, ti tomu jednak nerozumí a pak nemají ani zájem tě léčit! Tak to prostě je a myslet si můžeš cokoliv. Infekce postupují systematicky a můžou probíhat i bezpříznakově. Máš před sebou dlouhou cestu. Musíš studovat, načti nahoře v oranžové liště, abys věděla, o čem to je. MUDr K je i venerolog,udělá ti rozsáhlé testy, ale ani to není záruka. . . . .

Ireno  já neztrácím čas

Ireno 

já neztrácím čas stěry, bohužel mám termín u doktora Klubala za 14 dní a to už neumím nijak urychlit - bohužel. Řeším spíš to, zda brát ten Klacit, abych si neublížila. Na pondělí (5. 10. 2015) jsem si domluvila ještě krevní testy na tu TBC, protože mi bylo na plicním řečeno že MX II je poměrně zastaralá metoda a i silně pozitivní kožní reakce nemusí znamena TBC infekci. Mám obavu, abych tím Kladicem zbytečně neznehodnotila testy, které mi ještě do doby léčby mohou udělat - stejně tak testy u Dr. Klubala. Přece jen to mám do Prahy přes celou republiku a konzultace je pro mě finančně náročná. 

A na lékaře samozřejmě nespoléhám, jinak bych ten termín u Dr. Klubala už nějakou dobu neměla - to už jsem přijmula. Snažím se jen zatím ze "systému" vytřískat co nejvíce inforamcí, aby mohla být zahájena léčba. 

Každý nově příchozí to tady nemá snadné :) Vy jste matadoři (jak v léčbě tak tady na foru), nový člověk přijde zmatený - nejen ze strany lékařů, ale hlavně sám v sobě. Já vím, je to každého vnitřní boj, jen jsem teď na vlatní kůži pocítila, jaké to je. Začíním ztrácet i podporu svých přátel a asi každý z vás tady ví, že to není snadné. 

"bylo na plicním řečeno že MX

"bylo na plicním řečeno že MX II je poměrně zastaralá metoda a i silně pozitivní kožní reakce nemusí znamena TBC infekci"

Keď v nejakom štáte vypukne epidémia, je to poriadne náročné na financovanie liečby. Liečba TBC je drahý špás, tak sa očividne hľadajú spôsoby, ako ľudí presvedčiť, že oni vlastne nemajú TBC, ale RS, či nejaký syndróm. Je to taktika, ako sa na pacientov vykašlať. V ČR tá epidémia už je, rovnako ako v SR. Je len otázka času, kedy dostanú lekári nejaké nariadenie, aby TBC proste prestali diagnostikovať. Veď tu cielene zrušili pľúcne oddelenia, infekčné oddelenia a liečebne TBC a tvária sa, že táto choroba tu nie je. Nechávajú neliečených ľudí roznášať to ďalej a zomierať na vymyslené syndrómy, pretože len tak sa rodinní príslušníci nemôžu brániť žalobami. Kedy sa už spamätajú tieto dva národy, ktoré boli vždy považované za tie inteligentnejšie v Európe? S chorobami sa vytráca inteligencia národa a stádo sa potom ovláda oveľa ľahšie.

Píšeš, že sis nechala

Píšeš, že sis nechala opětovně udělat test stěrem, to je zbytečně! Tak sis odpověděla sama, Klacid neber a je. Tím ted už stejně nic nezachráníš. Já kdybych před 10ti lety měla tyto informace a možnosti,jako dnes, tak jsem o 2 miliony bohatší, co jsem dala do léčby a výsledky -téměř nula!Tubera tu je a jistě ji všem neléčí, můžeš ji mít. Ale do výsledků u K. se nenervuj zbytečně, nic s tím sama nenaděláš. Já na rozdíl od tebe už vím, o čem to je. Každý jsme hledali, pátrali, chtěli vědět co a jak, ale mít psychiku v pořádku je dobré! Dobře to cítíš...., začínáš ztrácet podporu přátel...nemoc ti může vzít absolutně všechno, na to bud připravená! Práci, energii, peníze, přátele, rozpad , nepochopení v rodině a další, jen těch infekcí se těžko zbavíš. Takový je život, taková je pravda, to není strašení, to je realita! Ale i já stále věřím a bojuji, jak jen to jde...mám nemocného i syna, který mi také nevěřil, až na to dojel......

Podľa tvojich príznakov, to

Podľa tvojich príznakov, to nemusí byť až také zlé a možno ešte infekcie nie sú rozlezené po tele. Preto to treba riešiť čo najskôr. Ty máš správny prístup. Mna len strašne vytáča, že si tu ľudia postihnutí, musia platiť nemalé peniaze za testy a liečbu a Mudrovia berú platy za nič. Všetko je to na tebe. Ak to vzdáš, budeš platiť Klubala. Skús preto ešte nájsť odborníka, ktorý má dlhoročné skúsenosti s TBC liečbou a skonzultovať s ním liečbu. Ide o tvoje peniaze a tie by si mala maximálne použiť na kúpu kvalitných vitamínov. Neviem, či žiješ sama, či máš rodičov, deti. Co potom, ked tvoji rodičia budú na tom zle? Možno tiež budú mať to isté a treba to riešiť v celej rodine hned, nie ked už sú pluca v rozpade.

""skúsenosti s TBC liečbou a

""skúsenosti s TBC liečbou a skonzultovať s ním liečbu""

ona žádné TBC nemá, to by bylo jiné tóčo. Jsou lidi co ji mají a utečou z léčebny a nahánějí je policajty. Kdyby měla , tak ji ze špitálu nenechali ani odejít.

od r.2000

Dervis "ona žádné TBC nemá" -

Dervis "ona žádné TBC nemá" - teď nevím, zda to píšeš jako ironii, protože já jsem z příspěvku Novy troch paf - nikdy mě neviděla, nezná můj klinický obraz (ne podrobněji) ale píšeš o mě jako o případu TBC. Nevím, co jaké míry to brát vážně.

""já jsem z příspěvku Novy

""já jsem z příspěvku Novy troch paf - nikdy mě neviděla""

já taky , z toho si nic nedělej a filtruj.

""o mě jako o případu TBC"

naposledy Ti napíši svůj názor.

Když sem někdo přijde, nahlásí flek, štípanec a následně ÚNAVU je pro mě jasný boreliotik. Zda má k LB ještě něco (babesii,  bartonelu,atd) je už jedno .Čeká ho léčba LB, která je někdy snadná a někdy složitá. a někdy složitá až moc. i pro odborníky. Když se zmíníš  mudrům, že vědomosti máš z internetu, tak musíš očekávat smích a někdy se jim ani nedivím. Protože oni tady taky studují (někteří), aby se podívali na výsledky své práce. A zda budeš léčit LB nebo chlam. je jedno, protože stejně budeš muset polykat chemii horem spodem a na výběr toho moc není. Studiu se stejně nevyhneš, jinak zkončíš, jako "Jana", co dostávala  minocyklin 4 roky u dr.K  a stav se jí zhoršoval a ačkoliv byla v péči dr. K za kč, tak hledala pomoc a rady  na chl.info.

od r.2000

Dervisi: díky za reakci.

Dervisi:

díky za reakci. Samozřejmě - tvé úvaze nic nevytýkám, jen bych chtěla podotknout, že s únavou (menší nebo větší) bojuji již půl roku (před štípancem), protože mám opravdu problémy s dutinami. Po včerejší návštěvě ORL na základě CT vím, že mám naprosto zaprané dutiny (celé od očina, něco v čele, atd.) nějakou pomnoženou slizvou stélkou. Poud nepomůže konzervativní léčba (chce kortikoidy, ale ty nechci já) tak pak jedině operativní zákrok (vyčištění). Je tam toho opravdu hodně - takže to (a kombinace CPN) asi zaměstnává můj organimus. CTR se na mě asi díky IS na prd nějak nabalily - netuším :(

Ta únava někdy byla větší, někdy menší - jak říkám, nic neobhajuji, jen že to nebylo nějaké rapidní náhlé zroršení stavu. Je opravdu možné, že borellka tam vyjde taky (to už bych asi rozdýchala těžko, ale co už, to už je teď stejně jedno).

Můžu tě poprosti i o tvůj názor na doplňky - ještě teď před nasazením léčby? Děkuji moc.

 

 

""bojuji již půl roku (před

""bojuji již půl roku (před štípancem""

tak potom beru všechno zpět. Aspon vidíš, jak je ošidné někomu něco radit, jen dle příběhů, které nejsou přesné. Jednou se napíše unava mě dohnala k mudr a po druhé se napíše normálně funguji....no nic., takový je život

Mám matnou vzpomínku, že i mé máti kdysi dávno čistili "nos" a použili "vyčištění" ne chemii.

A abych nezapoměl na jednu důležitou věc. Proč chceš léčit chlam . ? , že máš ucpaný "nos" ?...ten bude vyčištěn zákrokem ! nebo proto, že to vyšlo v lab. ?

Neléčíme lejstra !!

a doplnky ? Do konce života jíst zdravě a mraky vitamínů i v době extra dobrého zdraví. Svůj IS si musíme hýčkat a budeme ho potřebovat čímdál víc v dnešním jedovatem světě.

od r.2000

Dervisi: Nikdy asi příběh

Dervisi:

Nikdy asi příběh celý - omlouvám se. Jsem ještě aktivní na jiném foru a přece jen se to člověku hodně stírá. Z dovolením tě uvedu do děje (zda to budeš číst je na tobě) :)

Asi někdy v únoru jsem onemocněla - nějak jsem to nevěnovala větší pozornost, protože se mi to jevilo jako běžná "chřipka" - bolelo mě v krku, ale měla jsem taky velkou rýmu (zelenou) a vykašlávala hleny. Když to trvalo asi měsíc, tak jsem kromě OL (které to pořád příšlo normální - co taky jiného že) navštívila ORL - výsledkem vyšetření (prosvětlení) byly plné dutiny, nejdříve léčebno bez ATB, ale to nepomohlo, takže ATB, punkce - pořád stejný stav. Pocit plného nosu - prostě huhlám, ale nos plný ve skutečností nemám, nemám ani rýmu (jen velmi slavou, přechod zima teplo třeba), jsem schopný dýchat jen nosem, ale pocit plnosti tam byl (a je). Takže punkce - první byla s hnisem, druhá opakovaná pak čistá. Jenže ani po ATB jsem necítila žádnou změnu, nicméně dle ORL jsem v byla v pořádku (tady někdy začala moje nedůvěra k doktorům).

Nechala jsem si tedy pro jistotu udělat i alergologické testy - ty byly na vše testované (pyly, chlupy, jídlo) negativní. Jednalo se krevní testy, ty kožní naprosto bez reakce. Už tehdy alergolog navrhl CT dutin, že tam může být skrytý zánět. To můj ORL zavrhnul, že je to velký zásach do těla a že už mi 2x dělali RTG (podruhé dutiny relativně čisté) a že to nechce. Pak jsem dala v práci výpověď (velký, velký stres), nastoupila do jiné práce (naopak úleva) na plný nos jsem si zvykla, hlen jsem vykašlávala jen občas. Víceméně přiznávám, že jsem se snažila dělat "že nic" a trochu získat chuti do života (já vím, blbá volba). Unavená se cítím více méně pořád - není to nic dramatického, žiju s tím, ale nesportuji tak jako dříve, musím se i více šetřit (mám se ráda no), když sjem přepálila, tělo mi to dalo únavou hned znát. Dutiny mě počas léta zlobily jednou více, jednou méně - měla jsem jakoby dobré a zlé dny/týdny. 

A pak jsem zkusila tělo více potrápit, začala jsem jezdit na kole, běhat (žádné velké trasy), že to třeba přemůžu a udělá mi to dobře. Asi za 14 dní mě to zase vzalo - únava, jakoby na mě něco lezlo a žačala jsem hledat na internetu. Přivedlo mě to stránky borelioza.cz a já si zpětně uvědomila, že před těmi 14 dny mě něco štíplo - proto to mít souvislost může, ale nemusí. Není to tak, že bych do té doby byla úplně fit a najednou únava jako blázen (to na vysvětlenou), jen zase přišlo období, kdy jsem se "naštvala", že to už není normální, abych pořád tak huhlala a občas měla hleny a rozhodla jsem se jít za obvodní. A pak začal kolotoč.

A když jsem se tam s klinikou svěřila, navedly mě tamnější uživatelé na plicní chlamydie (skrz ty dutiny) a proto jsem se nechala testovat - sama na vlastní žádost (ale na pojištovnu). Ani obvodní, ani infekční, ani ORL, ani plicní by nenapadlo ty testy udělat, vyřvala jsem si je mám je tam. Nechci léčit papír, chci se cítit dobře. A nechci jít na zákrok (protože pokud mám v sobě nějaké breberky, které na tom mají podíl, tak je to marná práce). 

Nevím, zda to vysvětluji dobře, srozumitelně. Zatím na sobě nepozoruji klinicky stav, jako někteří zdejší uživatelé (kromě toho si myslím, že ze svou povahou si dokážu hodně věcí přivodit sama - psychika je mocná čarodějka), dokáži celkem běžně fungovat, ale nechci se smířit s tím, že toto by měl být standard. Mámám ještě ani rodinu, kterou chci, chci se cítit dobře, být zdravá, veselá a znovu "ta", kterou jsem byla. Je to takto trochu jasnější? :)

A konrétní vytamíny? :)

...jestli blebs nebo biofilm

...jestli blebs nebo biofilm nebo houba či plíseň je úkrytem bakterií ? nebo se spirochety  nedají zabít jen tím, že mění povrchy, nebo vlezou do buněk a IS je nevidí.....je to všechno na hlavu. Předpokládám, že máš hlavu jako balón a nestačíš filtrovat. Zkrátka musíš neustále mít na paměti, že papír (monitor)snese všechno a nesežrat i naviják.

Dvě otázky : mělas někdy klíště ?   Jakou máš těles.teplotu.?

A jedno doplnění. LB může být v těle x roků ("spící"); možná se s ní i rodíme (?) ; a její "probuzení" může mít na svědomí nadměrná fyz. zátěž ; stres ; očkování ; užití ATB ; oslabení IS obyč.nemocí.......ještě se nepodařilo odhalit její tajemství. Jednou se psalo, že se navzájem dorozumívají a dokonce vytváří v těle nové organismy...

A mé "uzdravení" v 2000 po 14 dnech na ATB mělo krátkého trvání. Pouze 4 roky a rok trvalo než mi oznámili reaktivaci a dali opět krátkodobě ATB.(14)...tentokrát už  nestačilo./PL ta reaktivace nenapadla, bral LB z r2000 jako trvale vyléčenou/. A co se odehrávalo, že došlo k reakt.? Nadměrná fyz.zátěž, a hlavně STRES s velkým eS ! Nebýt toho, tak si myslím k reaktivaci nedošlo a IS by vše měl pod KO. Pravděpodobně nikdy člověk nedosáhne 100% a v těle pár spirochet přežije

od r.2000

Dervis taky bych v mém

Dervis

taky bych v mém případě sázela na stres, protože v té době jsem dávala v práci výpověď (a hodně se trápíla, než jsem ji podala), takže to s tím klidně může souviset :( Klidně ty chlamky mohly pěkně spát a stres je aktivoval. No - loňský rok se mi vůbec nevyvedl a do letošního jsem vkládala naději, ale třeba to vše něco znamená - uvidíme.

Kliště jsem v minulosti určitě někdy měla - i jako dítě (tehdy tomu asi nikdo nevěnoval pozornost, bohužel) ale co si pamět pamatuje, tak bez fleku. Poslední klíště si pamatuji tak někdy před deseti lety, uplně miniaturní, že nešlo ani vytáhnout (proto si ho pamtuji) a pak jsem se dost sledovala - žádný flek, žádná únava - zhoršení stavu. Ale to samozřejmě nemusí nic znamenat. Vzhledem k překonanému klišé, že hnus LB přenáší jen klíště, s ní do styku mohla přijít snad každý. Stejně tak - pokoud se "vyléčím" tak kde vezmu jistotu, že po poslední dávce ATB nepotkám muchničku, co mi šoupne další dárky. Stejně CPN - ty na mě klině někdo mohl fouknout ve vlaku, a jak říkáš sám - dlouhodobý stres a trápení udělalo asi i s IS své a už jsem ji měla (třeba). 

Nepátrejme po příčině, lečme Pidalku!

ale to klíště v minulosti je

ale to klíště v minulosti je moc důležité info !! a ta teplota ??

od r.2000

no právě IS maká než přijde

no právě IS maká než přijde ta poslední kapka. A klingardt říká, že tou poslední kapkou je  BB. Dokud je v těle "jen" např. chlam. IS stíhá a se spirochetou stíhat přestává a IS kolabuje. Dokud se nevyřeší LB, tak se nevyřeší nic. A když ona "umí", tak je boj složitý. Schovala se v houbě ? tak řešit houbu! Schovala se v parazitech  xy ? tak řešit parazity !

od r.2000

Ako vieš, že ju nemá? Pretože

Ako vieš, že ju nemá? Pretože zatiaľ nemá nález na pľúcach?  Sú ľudia, čo majú aj nález na pľúcach, schudnú za polroka 20 kg a skončia v bedni, pretože narazili na Mudrov, čo všetko hádžu na psychosomatiku a obštrukčnú pľúcnu chorobu. Aký je rozdiel medzi týmito dvomi dg.? Len taký, že ak ťa liečia na TBC dostatočne dlho, máš šancu sa vyliečiť. Ak na astmu, alergiu a obštrukciu pľúc, cronovu chorobu kortikoidmi, rakev máš istú. Liečba TBC je finančne drahá a hlavne Mudrovia a farmakofirmy na týchto pacientoch nezarobia. Chronici na kortikoidoch a liekoch od tlaku, cholesterolu sú zlatá bana. 

Niečo viac si o TBC naštuduj.

Niečo viac si o TBC naštuduj. Len asi v 20% tách sa zistí príčina, vraj typická mykobaktéria. Zbytok postihnutých má tie atypické baktérie, ktoré  nezistia. Ked tvrdia, že za TBC môže len jedna baktéria, tak to tvrdia preto, lebo v tej dobe, ked sa vyvýjala liečba TBC, neboli o chlamkách žiadne vedomosti a ani žiadne možnosti ich testovania. O mykoplazmách vedia ešte menej. TBC nie je ani náhodou len ochorenie pluc. To je skôr u ľahšej formy. Môže ale zasiahnuť všetky orgány tela a môže začať práve encefalitídou mozgu a zničením zraku. Ak si myslíš, že chlamky a mykoplazmu porazíš bez antituberkuloznych ATB, tak ti rovno píšem, že zabudni na to. Viem, o čom píšem po dvoch rokoch na liečbe. Azi a doxy je nič. Aj na Rifa je už 80% mykobaktérií rezistentných a žiadne nové ATB sa nevyvýjajú. Je fuk, či budeš presvedčená o tom, že bojuješ "len" s Ctr, alebo s TBC. Hlavné je, aby tá liečba mala čo najširší záber hned od začiatku, bola dostatočne dlhá a hlavne, aby ťa nezruinovala. Pozri, akú paľbu dáva BCL v Nemecku. Píšeš, že nie si boháčka, čo dá milion do liečby. Potom má zmysel sa snažiť o to, aby ťa liečili na náklady poisťovne a mne osobne by bolo úplne jedno, či mám v karte dg. chlamky alebo TBC. Co som tu čítala, ako sú niektorí ľudia u Dr.K liečení, tak ak budeš rok na azi a doxy, budú to zbytočne vyhodené peniaze, preto bude dosť dôležité, ako sa s lekárom dohodneš. Ked na všetko budeš len prikyvovať, budeš možno neskôr ľutovať. To je môj názor po osobných skúsenostiach s liečbou. Dalšia veľká chyba je myslieť si, že liečba ťa zbaví problémov a budeš za pár mesiacov fit. Liečba, ak je dostatočne účinná, je veľmi nepríjemná aj bolestivá, ale to pochopíš časom. Ak bude tá tvoja príjemná, bude nanič. Nik ti nezaručí, že po roku, dvoch, piatich budeš fit. Preto mna tiež zaujíma, ak niekto napíše, že sa s Ctr a mykoplazmami lieči 4-5 kombináciou TBC liekov a po roku sa cíti veľmi dobre. Je to podstatná informácia, pretože ľudia liečení u Klubala azi a doxy sa ani po rokoch dobre necítia. Takže predtým, než nejakú radu skritizuješ, prečítaj si zopár blogov, ktoré majú čo povedať a urob si vlastný názor. Po dvoch rokoch liečby ten názor možno bude úplne inde ako teraz a očakávania budú tiež úplne iné.

Zbytočne sa tu naťahujete o

Zbytočne sa tu naťahujete o tom, či bolo prv vajce alebo kura. Cap je predsa protokol so širokým záberom a sám o sebe je len barličkou. Liečbu ATB si budeš riešiť so svojim lekárom a bude záležať len od teba, ako ju budeš znášať a či vôbec, alebo to po pár mesiacoch, či týždňoch zabalíš. Je veľmi veľa takých, ktorí, keď príde herx sa zľaknú a skončia. Majú reakcie s ktorými vyplašene bežia k Mudrom, ktorí reagujú úplne rovnako: také silné ATB, veď to Vás zabije, okamžite to prestaňte brať. Tu máte liečiky na tlak, tu na cholesterol a kortikoidy doživotne. Antibiotika sú predsa protizápalové a človeku sa má po nich uľaviť. Na to tiež zabudni. Cap nie je monoterapia, nemá sa ti uľaviť, ale má sa niečo zabiť a smrť protivníka v tele vyvolá zápal, a bude pretrvávať, kým telo prirodzeným spôsobom zasiahnuté miesta neopraví. Kedže máš teraz hlavne problém s dutinami a únavou, hľadaj informácie o detoxe dutín a skúšaj. Lekár ti povie, že je to alergia na pele, máš sa zatvoriť doma a nevychádzať, do nosa striekať kortikoidy. Že ti v teste alergiu nenatestovali? Dnes možno nie, o rok už áno. To je proti prírode. Pele sú príroda, vybehni von s balíkom vreckoviek a dýchaj, smrkaj. Telo vie lepšie čo má robiť.   Pohyb je dôležitý, to nie je žiaden môj prínos, ale vie sa to od pradávna. Pritom je úplne jedno akým ochorením človek trpí. Niekto zastáva názor, že sa má športovať primerane a neprepínať sily. Iný naopak športuje čo to dá, behá maratóny, lezie po skalách. Akou cestou sa vydáš, to záleží len od teba. Si na začiatku dlhej cesty.

Pídalko, zapomělas na tu svou

Pídalko, zapomělas na tu svou teplotu. Mě by pomohla do mozaiky.  Nikde jsem totiž nenašel proč ji mají boreliotici sníženou

""moc důležité info !! a ta teplota ??""

od r.2000

Dervis :) Nezpomněla, ale

Dervis :)

Nezpomněla, ale nechtěla jsem ti ji už psát - potřebuji se trochu uklidnit, nabrat sílu a poslední dva - tři dny mě tak vyčerpaly, že jsem se včera večer skoro sesypala - to si nemůžu dovolit. Chci jen říct, že jsem tady nepřišla obhajovat svůj stav a svoje postoje (jestli chci testy, jestli na nich trvám, co chci léčit, na co se zaměřuji). Chtěla jsem se poradit, nasbírat cenné informace. Nejsem hlupák, naivka, nechci probudit ze snu, že mě se vyléčím do měsíce víš - snad můj postoj trochu chápeš.

K teplotě - měla jsem asi týden - 10 dní pocity horkosti, ale teplotu pořád kolem 36,6. Pak sjem si začala měřit teplotu v puse a plus mínus 37,1 (ale v puse prý bývá trošku vyšší). Nejnižší teplutu jsem myslím měla 63,4 (ale měřeno v podpaží digiálním, ne v ústech). Myslím, že se u mě nedá mluvit o snížené teplotě. Taky je možná důležitá informace o tom, že jsem si tu teplotu měřila jak blázen několikrát denně, takže nervy pracovaly...

jasně, že Tě chápu a myslím,

jasně, že Tě chápu a myslím, že zde všichni.

Ale myslím, že každá "rada" i ta nejhorší ze všech něco člověku dá. Stres je špatný a nepomůže, ale na druhou stranu dodá člověku pud sebezáchovy a ze získaných informací se nepostaví k nemoci ,tak jak nám ji předvádí mudři. //To nic není, na to stačí 14 dní ATB//.

a ad teplota : zatím ji máš dobrou (zvýšenou) a nepřeji Ti samozřejmě sníženou, ale kdyby náhodou někdy byla, tak si vzpomeň na Derviše.

A ty Tvoje dutiny se vyčistí a nebude potřeba žádné léčby a budeš dál fungovat jako dřív a na testy cos získala brzy zapomeneš. Člověk někdy zpanikaří, tak klidek.

od r.2000

Dervis: "A ty Tvoje dutiny se

Dervis:

"A ty Tvoje dutiny se vyčistí a nebude potřeba žádné léčby a budeš dál fungovat jako dřív a na testy cos získala brzy zapomeneš. Člověk někdy zpanikaří, tak klidek."

Tak to určitě postupovat nebudu. Nechci invazivní zákorok v plné narkóze, když to jde vyřešit třeba jinak. Nebo myslíš, že mi v testech vyšla negativní pozitivita u obou chlamek ELISA i WB a k tomu pozitivní MykoPneu - to si nemyslím. Už mi totiž jednou punkci 2x dělali (měla jsem šílený strach a vůbec to nebolelo) a vůbec to nepomohlo (nožná na pár dní). Myslím, že zakopaný pes bude jinde. Vyčištění stélky se podle mě nerovná tomu, že mi tělo zbaví zánětu. A navíc - z nějakého důvodu se tam ta stélka pomnožit musela. (tedy pokud jsi to nemyslel ironicky - tak to na mě trochu působí). 

Ty peníze za Dr. Klubala obětuji - i kdyby to bylo "zbytečné". I kdybych nakonec na tu operaci musela. Nechci si za rok/dva/deset let vyčítat, že jsem to hodila za hlavu :(

Já Tě chtěl jen potěšit, abys

Já Tě chtěl jen potěšit, abys byla v klidku a nestresovala ses. Každý máme v sobě "vnitřní hlas" a ten nám říká co máme  a nemáme dělat. A jen Ty ten svůj hlas slyšíš- nikdo jiný. A i když dostaneš xy rad, stejně se musíš rozhodovat sama.

To platí i u Tvé ot. na ATB. Spolknout nebo nespolknout ? Např. Petr řekne NE a Pavel řekne ANO.  Kdo poradil dobře ? OBA a kdo poradil špatně ? OBA

Můj hlas kdysi říkal , ale spíše řval : musíš rychle sehnat ATB, jinak je s tebou konec. Jenže můj hlas se lišil od hlasu Mudrů, kteří mi ATB odmítali dát, protože můj hlas neslyšeli.

.....................

a ještě k reakci na někoho jiného co vyhrabal můj dávno smazaný podpis, kde bylo uvedeno, že má léčba LB  stála pojištovnu 500 000.-kč. a dotyčná osoba tvrdila, že je to mou vinou. Jako bych toužil podstupovat 4x LP a toužil po ležení někde na inf.odd a nemohl si ani zapálit cigáro a o psa se museli starat sousedi , i o topení, aby nepraskl kotel atd.Jezdit do PV každé 4 měs. nechat si vzít krev a po měsíci číst, že jsem pozitivní a po dvou letech konec- bez vyléčení atd. 10 roků. Takže ne já jsem vinen, že pojištovna platila za mou "léčbu" 0,5 mil., ale mudři, protože místo léčby jen testovala a testováním se LB nevyléčí.

Vypis ze zdr.pojištovny byl dělán, aby byl použit na MZ jako argument pro změnu tabulek. Je lepší dát dvě krabičky ATB na začátku víc, než později do člověka cpát statisíce s nejistým výsledkem. Jenže ani ten můj výpis se SILem nehnul a tabulky dál "léčí" LB 14 dny ATB. Na MZ byli B.cz a dr.K

od r.2000

Jen pro doplnění - CTR přímou

Jen pro doplnění - CTR přímou metodou (z krčku) vyšly negativní (jako už dříve). Co jsem si načetla, tak by tato přímá metoda měla být spolehlivější. Vím, že mi "nova" napíše, že to nic neznamená - jen to, že je na krčku ještě nemám. Ale i to je pro mě pozitivní. 

Či tvoj negatívny výsledok z

Či tvoj negatívny výsledok z krčku niečo znamená, alebo neznamená, na to budeš musieť prísť sama. Časom pochopíš, ako sú spoľahlivé všeobecne testy v našich labákoch. Neumiera sa na nález na krčku, umiera sa na zlyhanie životne dôležitých orgánov, aj keď sa v dnešnej modernej dobe používa rétorika, "zomrieť na rakovinu krčku maternice". Pokiaľ je mi známo, krčok neriadi dýchanie, činnosť mozgu ani iných orgánov v tele. Ešte veľa vody pretečie, kým pochopíš.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k