Je mi dobře - prozatím úspěšně vyléčená :)

Ahoj,

slíbila jsem, že napíšu nějaký blog (už sem moc nechodím), abych podpořila ty co bojujou . Tak nějak postupně, plno věcí  jsem již zapomněla - když mi je dobře.

Chronická borelioza asi 25 let, nějak jsem s tím fungovala. Poté jsem minulý rok v srpnu měla 2 klíšťata, vzala jsem si na týden asi 600mg Doxybene/den a k tomu Sumamed pondělí-středa-pátek- jako prevenci. Vysadila jsem, protože jsem jela k moři, pak jsem se na to vybodla.

Celý podzim jsem měla poměrně hektický- studium angličtiny, práce, rodina, tak jsem se tak trošku přetáhla.. Asi tak v listopadu jsem se v nocí začala tak neskutečně potit , že to jsem nezažila, v noci jsem se musela několikrát převlékat. Pak jsem začala mít permanentní husí kůži, zimnice - bez teplot, horkosti jak na 40C teplotu, úzkosti - šílené, šílené, šílené, bolelo mě celé tělo, slabost těla, rukou, pálení kůže, brnění těla, pocit horkého oleje v kůži, bolest očí, mravenčení, rozpadání se, bolesti kolen, praskání za krkem, stav přiblblosti, neskutečná únava- to jsem ještě nezažila. Prostě jsem již nevstala z postele.

Nechala jsem si nabrat za svoje peníze v Aeskulabu WB - Borelie - negativní, pak mycoplasmu - pozitivní.

Několikrát(asi 5*) jsem byla u mojí praktické lékařky, že mi je šíleně zle (pořád dokola mi brala krevní obraz, cholesterol,  cukr - úplně k ničemu - nevím, co chtěla vyčíst stále dokola, když neumí interpretovat výsledky. Prostě jsou v chlívečkách již z laborky, tak je to OK, přeci.  Tak- dala mi alespon Sumamed na Mycoplasma(testy na infekce mnou zaplacené), ale nevěděla co se mnou dál........ Takže jsem dostala jako většina z vás antidepresiva a něco na spaní. Hodila jsem to do koše. Prostě to dávají, když si nevědí rady. Ano, léčba v dnešní době se skládá z pilulek antidepresiv. Antidepresiva  jsou lék na všechny choroby.

  Takže následovalo obvyklé kolečko po všech možných odbornostech - kardiologie - šíleně mi lítal tlak, srdce bušilo jak o závod -  naprosto kolapsové stavy - závěr - nestresujte se.

Sono břicha, štítné žlázy - závěr - nestresujte se. Pak snad jako kdybych byla v předčasném přechodu - tak snad hormonální antikoncepce vše spraví - to jsem odmítla - menstruaci jsem měla jak hodinky (dále veškeré testy na hormony u Mudr. Klubala - vše v pořádku).

A dále přiibývalo potíží - pocit špatného napětí v těle, špatné ovládání levé strany těla, pocit , že necítím levou nohu a levou tvář, 2 prsty na levé ruce. Už jsem viděla , že je zle - tak jsem se okamžitě objednala k Mudr. K. Díky Bohu za něj.

   Podle klinických příznaků poznal ihned o co jde (neuroborelioza - pozor přitom testy v laborkách negativní) - poté testy Mudr Klubala na živých boreliích - pouze v jeho testech pozitivní.

Mazala jsem ještě na neurologii - stav po frustní parese VII sin- atd.. už přesně nevím, co vše.. Takže jsem se začala léčit Mino + Sumamed- první 2 měsíce naprostá katastrofa, opravdu jsem si přála, ať už je snad po mě, že to nevydržím ty šílený stavy. Je zajímavé, že nejdříve došlo k odeznění těch hnusných úzkostí - tak po 3 nedělích po atb. byl naprostý klid. 

Po 2 měsících se začalo pomalinku lepšit, když už jsem myslela, že je dobře - jakoby se to vracelo - hodně chřipkové stavy, husí kůže, pocit horkosti, únava, brnění v obličeji, necitlivost levé plosky nohy, pálení, bolest mezi lopatkama.

Po testech u Mudr Klubala - říká, že tam ta borelie prostě je - to v čem se vyzná jen on - ty jeho proužky a nyní grafy.  Hodně vydedukoval , když porovnával moje předchozí testy poměry krvinek atd..Od minulých odběrů se mi začala rozjíždět štítná žláza do pěkné autoimunity, to samé gastroenterologický blok , D Dimer. Pan doktor mi řekl, ať se neděsím, že po léčbě se veškeré tyto hodnoty upraví do normálu.  Opravdu v tomto je pan doktor mistr, jak umí interpretovat výsledky- dávat do souvislostí  a porovnávat s minulostí. Klobouk dolů. V životě u jiného doktora jsem toto nezažila.

Po 3 měsíci léčby jsem už začínala fungovat, vytáhla moje milované hůlky- do toho jsem jela i pulzy Entizolu.

Léčbu jsem jela asi 6 měsíců (už nevím přesně). Nyní jsem byla na testech u Mudr. Klubala  světe div se - autoimunita štítné žlázy už není, v pořádku je gastroenterologický blog, dokonce se mi zlepšil kreatinin (ledviny) - který jsem měla pořád nad horní hranicí. Citím se dobře, sportuju, nyní jsem se vrátila od moře - byla jsem tam 14 dní.

A teď co jsem vše dělala z alternativy- to si snad už ani nevzpomenu(jak je člověku fajn, má tendenci se na vše vykašlat)

Asi jako nejdůležitější a co mě hodně pomohlo - bylo hlavně vlažná voda s 1 lžičkou práškového céčka + v tom tinktura štětka+tymián,borůvka, bezinka (pozor při pulzech entizolu - je to poměrně alkoholické).

Buhnerovic bylinky - křídlatka, právenka, cryptolepis, Stephania .. + míchané bylinky z německa APP (pelyněk - ten myslím, že je dobrý) DTC, TBB

všechny možné houby - hericium, reishy, Hlíva

fytominerály, na detox chlorella

pak všechny možné tinktury - topol, bříza, grep, lichořeřišnice

Vitamíny - hlavně B na obnovu nervů- hlavně Aneurox, B12, všechny řady Béček -  pořádný dávky jsem si dávala

vit. A,E, D - jsem měla z Luhačovic ještě od Mudr. Špačka

stopové prvky, colostrum, probiotika, pak jsem zkoušela i Jonášovky.

Hromady, hromady všeho - už ani nevím, musela bych vzpomínat. Jo, taky jsem si koupila saunu, tak tu jsem hodně využívala, do toho už jedu zase kolem 10 km hůlkama.

Mixuju si zelené smoothie.

Spaní se mi upravilo teda jako poslední a nyní spím jak dřevo a to jsem třeba 4 dny nemohla spát - takový slabosti , že jsem myslela, že mám ALS.

Stav nyní - cítím se výborně, atb již neberu. Takže uvidíme, jak se budu cítit dál. Na testy jdu opět v říjnu- hlavně pro moji kontrolu. Pro mě je důležité, že se cítím fit.

Takže vyléčit se určitě jde (tím, že je to asi chronické) musí se člověk více hlídat. Ale jak je člověku dobře, tak se na vše rychle zapomíná

Mějte se krásně a hodně zdraví všem :) Monika

Monika veľká vďaka, za Tvoju

Monika veľká vďaka, za Tvoju výpoveď,,Je to super vodítko aj pre mňa...hlavne čo sa tyka alternatívy...skúsim už aj ja popridavat..

Veľmi veľmi Ti želám,,,ozaj pevné zdravie, šťastný rok,,nech si plnia sny edit

Milá Edit, moc tě zdravím.

Milá Edit,

moc tě zdravím. Vidím, že i Ty se blížíš ke zdárnému konci. Takže vydrž - vím, jak je to někdy hrozně moc těžké. Taky jsem vydržela a vyplatilo se. Jen pak na sebe musíme dávat víc pozor a nepřetahovat se. Zrovna se tak podivuji, že se všude říká, že se po atb ničí tělo, ledviny, játra. Mně se kupodivu po atb. vše mnohem zlepšilo. Určiě vyzkoušej ráno nalačno - vlažnou vodu dávala jsem jí do 0,4 l se lžičkou práčkového Céčka + asi 2 lžičky štětkové směsi + 2 lžičky tymiánové + 1 lžička borůvkové + 1 lžička bezinkové. To mě vždy vytáhlo z hrůzy. Jo a ještě jsem zapomněla, že jsem dýchala tím sifonem - to teda teď nedýchám, ale když mi bylo ukrztně - tak mi to pomohlo. Jinak vlastně taky jsem díky tomu začali jezdit pro stříbrnou vodu ke Křemešníku a pro prameny do Mariánek (Jedlový pramen) . Ty prameny nám doporučil Mudr. K. Nabereme do skleněných demižonů a máme výbornou vodu.

  Milá Edit přeji Ti hodně zdavíčka, ať jsi brzo fit :) Měj se krásně. Monika

Milá Moniko, také děkuji za

Milá Moniko, také děkuji za Tvé shrnutí. Je velmi motivující. Dává naději všem, co tak těžce bojují. Ať se Ti daří.

Laďka

Ahoj Moniko, gratuluji a mam

Ahoj Moniko, gratuluji a mam dotaz. Kdo ukoncil lecbu atb? Ty nebo dr.K? A co bylo impulzem k ukonceni protokolu?

Ahoj, po domluvě s Mudr. K.

Ahoj, po domluvě s Mudr. K. Dál už jsme se domluvili, že bez atb. pouze s alternativou. Cítíla jsem se 3 měsíce bez potíží a i krevní výsledky jsou OK (ale nejen v chlívečkách z laborky, ale opravdu posouzené Mudr. K) . Nechtěla jsem dál už jet atb. Mudr. K souhlasil  a doporučil to tak. Jinak jsem dál sledovaná a hlavně dám již na svoje pocity.

A byla jsi v testech uz

A byla jsi v testech uz negativni nebo ne? Uz si nemela ani reakce na atbk?

Já jsem v testech negativní

Já jsem v testech negativní všude, jen u spec. testech u Mudr. K tam byla borelie - nyní byl spokojený. Po lécích jsem žádné herxy již neměla. cítila jsem se a cítím se  zdravě.

Milá Laďko,   zdravím Tě.

Milá Laďko,

  zdravím Tě. Psala jsem toto proto, že když mi bylo zle - tak, jak jsem četla tyto stránky - a ztrácela naději na vyléčení - přišlo mi to strašně deprimující, katastrofické. Prostě nemožné se vyléčit. Řekla jsem si, že jestli se z toho dostanu musím ostatní podpořit.

Doufám, že tímto ostatní vidí, že se opravdu z toho dá dostat - je to o velké trpělivosti, snaze o tom udělat něco navíc - zdravý životní styl - zdravá strava+bylinky atd.. Vše dohromady má smysl a pak se to podaři.

Takže se nevzdát a bojovat a bude zase dobře. Jak je dobře, tak se velmi rychle zapomíná na tu hrůzu (ale snad je to tak správně).

Hodně sil přeju. Měj se krásně. Monika

Gratuluji moc  k uzdravení,

Gratuluji moc  k uzdravení, Moniko1, to je super zpráva!  Díky za raport, je to velká naděje pro nemocné, kteří jsou někdy až zoufalí z nezájmu doktorů nám pomoci.  Dala jsi tomu pěkně na zadek, bylo to finančně náročné. Šíleně moc bych ti páíla, aby zdraví vydrželo a sem, tam, prosím, si vzpomeň, jak moc ti bylo zle a písni, třeba jen krátce, jak se daří Laughing

Za mne také moc velká

Za mne také moc velká gratulace! Můžu se ještě zeptat, to reishi jsi užívala v jakých dávkách a odkud jsi ho měla? A tinktury sis vyráběla sama anebo sis je kupovala už hotové? Změnila jsi nějak radikálně i stravování? Tak užívej života mezi zdravými a občas nám bojovníkům napiš jak se vede:)

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 Mino+Azi, od 08/2016 přidán Entizol, od 11/2016 SP Amoxi+Azi+Bene, od 04/2017 výměna Azi za Klacid, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi+Mino

Ahoj holky, Irenko a

Ahoj holky, Irenko a Jesterko,

 děkuji za gratulace. Určitě budu reportovat dál - na testy jdu v říjnu. Jen doufám, že mě zase něco nehryzne (letos do lesa na houby prostě nejdu - minule se mi těch pár hub hergot prodražilo a pěkně zatopilo - 2 klíšťata). Hlavně se nesmím přetahovat a víc odpočívat, ale to mi jde blbě.

Tinktury si nějaké vyrábím sama - teď mám naloženo - zelené ořechy - sbírala jsem někdy kolem 20.6 - rozkrájela, naložila, přidala koření, rozinky, budu louhovat v demižonu do září. Pak stočím. Dále mám naložené 5 l bezinek z krásné, čisté oblasti, dělala jsem z nich i šťávu - to je taková nádherná vůně, ta energie - jak kdybych stála u toho stromu, co jsem to z něj trhala, na podzim nakládám štětku, jo a mám naložený tymián - pořádně silný. Táta (80let) mi teď pěstuje další hromadu bylinek, takže tam mám ostropstřec, lichořeřišnici. Takže budu nakládat, rodiče taky užívají tinktury a nyní pijí kolotoč čajů na 4 měsíce a střídají po 14 dnech - na játra, ledviny, cévy, atd.. To mají ze mě radost, furt jim chudákům něco ordinuju a nutím - jako zelené smoothie - koupila jsem jim ten stroj a už mixujou :).

 Ostatní jako třeba topol, bříza kupuju - nějak jsem ty pupeny nestihla natrhat. Příští rok chci vlastní. Nechci kupované, je to slabé.

Jinak houby jsem brala většinou 2 ráno a 2 večer.

Držím pěsti, ať je vám dobře. Hodně zdravíčka . papa M.

 

Moniko, super zpráva!  Spaní

Moniko, super zpráva! Wink

Spaní se ti upravilo za jak dlouho od vysazení? Embarassed Taky ses tak šíleně často budila a v noci nemohla usnout před 2.-3.hodinou ranní? 

Moc moc moc ti přeji, ať jsi už z toho zcela vyléčená a prostě se ta potora nikdy neobjeví, užívej krásný život a dej pak časem vědět, jak testy dopadly Smile

LB od II/III 2016, V/2016 léčba ceftriaxon-pauza anulovala-VII/2017 Doxy 3 měs, X/2016 Mino&Azi, XII/2016 MCP potvrz LB+CPN-dále WP, I/2017 pulzy Enti

Ahoj beqerellis,   moc Tě

Ahoj beqerellis,

  moc Tě zdravím :), To spaní se mi pomalo začalo upravovat tak 4 měsíc od začátku braní atb. a začala jsem spát jako dřevo asi po 4 pulzu Entizolu/ tak dobře jsem snad ani nikdy nespala.

Jinak to nespaní to bylo něco šíleného, to může pochopit, jen ten , kdo to zažil. Takže třeba 4 noci jsem prochodila, pročuměla do stropu, jak mi bylo zle, pálilo mě tělo, bolelo ,pak jsem necítila nohu, ruku, milion, milion věcí -  fuj,fuj, fuj  už na to nechci ani vzpomínat. Když jsem usnula - vyčerpáním po těch 4 dnech - tak jsem budila hrozně a přesně jak píšeš - před 2-3 hod. jsem neusla vůbec. 

Jinak děkuji za přání. Moc dobře vím, že ta potvora může být jen někde uspaná, hlavně jí nesmím aktivovat- přetažením, stresem. To jestli tam na 100% není mi stejně nikdo nikdy neřekne. Ale ať si tam klidně je, ale ať mě neotravuje život.

 Měj se krásně a přeju hodně zdravíčka :)

 

Děkuju Moni :) A tak to jsi

Děkuju Moni :)

A tak to jsi měla super, že už po 4.pulzu spaní ok. Já po 7.a horší a horší, trochu pomohl melatonin včera a tak mě to utvrzuje, že mi entizol "vypnul" něco potřebného pro spánek :) avšak čumákovat do stropu se mi stát nemůže, mam zavřené oči co to jde, chodit ani náhodou. Bolesti nemám, ale padám únavou, že bych ani oči neudržela...

Je tomu tak, může být uspaná nějaká ta potvora někde, tak hlavně ji nikdy neprobudit :) tak na to rozhodnè nevzpomínej, posiluj imunitu a řádně prokládej svůj program odpočinkem a věřím, že to půjde :) Člověk, který prožil něco tak strašnýho, je navíc vůči stresu dost imunní podle mne, protože kraviny, které by dostaly zdravého člověka do stresu, nad ty je člověk, který tohle utrpení prodělal, absolutně povznesený :) já osobně to tak tedy aspoň vidím. Takže věřím, že to bude dobré! Moc moc zdravíčka přeji :)

LB od II/III 2016, V/2016 léčba ceftriaxon-pauza anulovala-VII/2017 Doxy 3 měs, X/2016 Mino&Azi, XII/2016 MCP potvrz LB+CPN-dále WP, I/2017 pulzy Enti

Sice nemoc byla naprosto

Sice nemoc byla naprosto šílená, ale na druhou stranu mi to dalo hrozně moc. Nyní se raduju z maličkostí a naplno vše prožívám jak poslední minutu života. Třeba, že vyjde ráno slunce, že se na mě dcera usměje, třeba jsem brečela když jsem poprvé vyšla s hůlkama - že vidím stromy, potok - já jsem tomu nevěřila, že  se sama ještě podívám ven , když jsem necítila nohu atd.. Takže ta nemoc dá - sílu, obrovskou, obrovskou trpělivost, jiný náhled na svět.  A co jsem změnila - začila jsem se ještě víc věnovat rodině, začala jsem meditovat, navštěvovala jsem buddhistického mnicha - to mi taky hodně dalo - třeba to, že je vše pomíjivé i ta nemoc jednou skončí atd. O tom ty věci přijmout - i špatné věci přijmout.  Škoda, mnich už odjel pryč.

Začala jsem se zajímat o bylinky, ještě víc dbám na stravu mojí a mojí rodiny, pomohla jsem mojim rodičům čajema, bylinkama. Přečetla jsem hromadu knih, ke  kterým bych se normálně nedostala. Plno věcí to změnilo v mém životě.  a pozitivně :)

Ahoj, moc gratuluji k

Ahoj, moc gratuluji k vyléčení. Mnoho příznaků mám podobných, snad se z toho taky někdy dostanu, nebo alespoň zabráním zhoršování.

 

Trochu off-topic, ale chci se zeptat...Když budeš mít čas, mohla by si prosím dát tip na nějaké další knihy co jsi četla? Vím, že některé zmiňuješ ve svém blogu - "mystický léčitel" a "musela jsem umřít" jsem již přečetl skoro na jeden zátah:-)

Děkuji a přeji pevné zdraví

 

Ahoj, děkuji za zprávu

Ahoj, děkuji za zprávu :).

Určitě sepíšu všechny knížky, až budu mít trošku času. Jinak jsem chodila na takové povídání s buddhistickým mnichem. To mi taky hodně dalo.Můj muž  - meditace a buddhismus praktikuje hrozně dlouho a já jsem vždy obdivovala - jak dokáže zvládat i velmi těžké situace v životě - nemoc, úmrtí v rodině atd... Tak i já jsem se dostala k buddhismu - to není víra, ale spíš životní styl. Nikdo nikomu nic necpe a je tam každém, jak se rozhodne. Mně hodně pomohlo třeba, že si říkám, že v životě není nic stálé a je vše pomíjivé. Možná pak vložím nějaké úryvky z knížek co mi pomáhalo nějak přestát nemoc.

Jinak to povídání mnicha je zaznamenáno - tak kde jsem byla - studio Dayal - v sekce Novinky . Mně to něco, řekne, protože jsem tam byla.. Tak nevím, ale můžete zkusit.

Ctihodný Bhikkhu Sambodhi je český mnich ordinovaný v r.
2000 v nejstarší Buddhistické tradici zvané Théraváda. Než se
stal mnichem, pracoval po absolvování MFF UK a dvouletého
studia psychologie na FF UK jako novinář, nakladatelský redaktor
a překladatel. Svých 17 let mnišského života strávil převážně
intenzivní meditací v lesích Srí Lanky a Barmy.

Bhante Sambódhi - zvukové nahrávky z meditačních setkání

http://dayal.cz/novinky.aspx

Super..

Super..

Pekne napísané Monika,,,si

Pekne napísané Monika,,,si úžasné húževnatý a ozaj veľmi motivuje Tvoja výpoveď,,,Nech sa Ti darí Monik z celého srdca Ti to želám a celej Tvojej rodinke,,,,,ešte raz dik edit

 

Ahoj Mony, ráda bych se

Ahoj Mony, ráda bych se zeptala, jak jsi reagovala na bylinky (TBB a DTC). Jsem na tom velmi obodobně a asi 3 měsíce mám vysazeno od Klubala (stejný postup jako ty, cítím se dobře, výsledky všude negativní, jen pár drobností u Klubala, ale byl s nimi spokeojný. Vysadili jsme ATB a nasadila jsem bylinky (z luhačovického e-shopu).

Bohužel jsem ale začala mít děsnou vyrážku, takové malé pupínky všude po čele, pak i po obličeji. Když jsem zmírnila, a začala brát jen TBB (z dávkování 2-0-2 denně na po-st-pát po jedné tabletě), tak je vyrážka únosná. Proto nechci vynechávat a postupně na to tělo zvykat, třeba si to sedne.

Jen mě zajímalo, jestli je to normální příznak, nebo něco abnormálního?

Díky

Zuzka

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k