Jaký máte názor na mé problémy?

Zdravím všechny, 

již od září mne trápí níže uvedené problémy, ale zatím nikdo z lékařů nenašel řešení. Aktuálně mám za sebou 14 dní antibiotik Doxybene a ještě mne 14 dní čeká. Bohužel zatím nepozoruji žádné zlepšení. Jinak mi v zasade nic neni a krome prakticke lekarky se mi s Chlamydiemi vsichni vysmali, ze je ma kazdy, a ze je to spise psychosomaticke. Nize popisi co mne za poslednich pul roku potkalo.

·         Zrak - v polovině srpna jsem začal vnímat bolesti za pravým okem a zhoršené vidění. Po vyšetření u očního lékaře mi byla zjištěna 0, 5 dioptrie. Nicméně trvalé zhoršení pozoruji i na levém oku, ale tam mi dioptrie naměřeny nebyly. Zhoršené vidění se většinou projevuje tak, že vidím lehce dvojitě u výraznějšího světelného zdroje rozmazané světlo směrem dolů. Navíc poslední dobou pozoruji, že mi ve velmi malé míře poletuje před očima, jako takové smetí, které se pohybuje stejným směrem, kam otočím oko. Zornice reagují na světlo normálně. Vyšetření očí u pana doktora Leštáka vč. perimetru a VEP v pořádku.

·         Svaly – často se mi stává, že na svalech (různě po těle – zejména lýtka, hýždě, ruce, prsní svaly, někdy lehce v obličeji) dochází k záškubům svalů. Někdy se to děje kratší dobu, někdy delší dobu. Nejvíce to vnímám, když svaly uvolním. Občas se mi po probuzení stane, že chvilku necítím přední část stehna na pravé noze, ale není to časté. Také se mi občas stane, že cítím drobnou „křeč“ ve spodním rtu nebo na levé tváři.

·         Mravenčení – Občas cítím lehké mravenčení a necitlivost (hůře se píše na klávesnici) v rukých a brnění v nohách. Na rukách spíše k malíčku. Dříve to bylo více výrazné, nyní je to spíše občasné. Na rukách to působilo jako kdybych měl karpální tunel, ale není to pokaždé a předpokladám, že pravděpodobnost karpálního tunelu na obou rukách je spíše nepravděpodobná. Celkově se to projevuje ztuhlostí kloubů a lehkou bolestí právě v oblasti, kudy karpální tunel prochází.

·         Občas se mi stává, že jsem měl zastřené myšlení nebo možná problém s koncentrací. Nedokáži to přesně pojmenovat. Anglicky to jeden z lékařů pojmenoval Brain-Fog.

·         Po celou tuto dobu mám slabé pískání v uších, občas se mi dočasně zhorší sluch. S tím souvisí i občasná malátnost nebo motání hlavy, které však nemá vliv na chůzi.

·         V posledních 14ti dnech se mi přidalo pocit knedlíku v krku a zhoršené polykání. Ale to také občas ustoupí.

·         Při lumbální punkci mi bylo zjištěna v IEF přítomnost intrathekální oligoklonální syntézy IgG, 3 nekorespondující pásy v alkalické oblasti. Zvýšená permeabilita H-L bariéry.

·         Krevní testy pozitivní na Chlamydie Pneumoniae: S_Chlamyd.pn.IgG MIF pozitiv., S_Chlamyd.pn.IgA MIF pozitiv.

·         MRI: nalezeno několik drobných glióz, nespecifické pro RS, kontrolní MRI ve 3/2014 viz níže. 

Jiné zdravotní problémy jsem nepostřehl snad až na občasnou únavu, která však mohla být způsobena všemi těmito body a vynucenou větší koncentrací. Ještě je nutné podotknout, že mě často bolí hrudní část páteře (ve předu i v zadu) a mám dost často stuhlou celou šíji. Nicméně rehabilitace, masáže a pravidelné cvičení stavu nepomáhají a nebo jen dočasně.

Vyšetření:
Evokované potenciály (elektro, vizuální) – bez nálezu

 

EEG – ložisková theta abnormita s irrit. Projevy vlevo parit. A occipit.

MR – několik drobných glióz frontodorzálně subkortikálně vlevo a dvě tečkovité temporálně vlevo

Odběry krve – zvýšená kyselina močová, zvysene alba 2 glob. a betaglob.

Kardio vyšetření – bez nálezu

Oční vyšetření – bez nálezu ve vztahu k neuro problémům

Test likvoru – borelióza negativni, přítomnost intrathekální oligoklonální syntézy IgG, 3 nekorespondující pásy v alkalické oblasti. Zvýšená permeabilita H-L bariéry, bilkoviny hranicni

prosimVas george, kolik je

prosimVas george, kolik je Vam let? Je to nediskretni otazka, vim, ale abych Vam mohla trochu poradit, je dulezita i kdyz ne rozhodujici...Ja se rozhodla sem uz nedavat nazory, ale Vas pripad me oslovil, opravdu....takze napiste ...

Vidím, že jsi netrpělivý, ale

Vidím, že jsi netrpělivý, ale chápu to. Asi tě nepotěším. S velkou pravděpodobností máš chronickou boreliozu. Na testy nekoukej, doktor Burrascano, který léčil tisíce lidí s boreliozou, konstatoval, že neexituje žádný současný test, který by stoprocentně prokázal nákazu boreliozou. Ani testy z likvoru. Navíc ty jsi ještě neabsolvoval ani LTT testy ani stanovení CD-57. Důležité jsou hlavně symptomy, každopádně by tě měl vidět odborník znalý věci. Zkus dr.Klubala v Praze, máš-li víc peněz, tak raději rovnou BCA v Augsburgu. Ale vidím, že se zajímá Svadhi, to je super, poradí určitě líp. Já to vidím jen z pohledu svých pocitů a to může být zavádějící. Tak zlom vaz:-)

Me je cerstve 31

Me je cerstve 31

Presne - borelióza ako

Presne - borelióza ako vyšitá. Tiež som mala borelku v krvi i v moku negatívnu až sa našla pod ELM.

No a proto bych necekala az

No a proto bych necekala az na tu dalsi rezonanci ! a vubec delali Vam ji s kontrastni latkou? ( gadolinium?)...cyklista ma pravdu ze to proste nejde podcenovat...me zamrazilo ze trech veci...jednak ze glioz , pak z tvorby IgG,pak ze zvysenych alfa 2 ...a vubec z toho  jak jste perfektne popsal Vase symptomy. Jak jste na tom s autoimmunitou? Vite, co bych udelala ja? V prve rade bych si nasla dobreho, ale opravdu dobreho neurologa....pak bych zacala tvrde bojovat s chlamydii! ( teorie cyklisty, ze by za tim mohla byt borelie je taky mozna ale mene pravdepodobnejsi...) a pak ...jestli me chcete napsat do schranky jeste o tom pohovorime...pripojuji se k palcum cyklisty...taky drzim!!

Jsem si toho vedom, ale uz

Jsem si toho vedom, ale uz proste nevim kam. Celkem 4 neurologove, vymena praktickeho lekare, infekcni na Bulovce a kde nic tu nic, jen problemy.

o, hm, já tohle měl tak nějak

o, hm, já tohle měl tak nějak o 8 let dříve, hlavně tu bolest na hrudní páteři, takový pocit jako by mne někdo proklál kládou, svedlo se to na kouření a nervy ze zkoušek, plus jsem začal mít problémy se střevy, svedlo se to na studené pivo. No a to ostatní pak přicházelo postupně časem... gliózy jestli jsem měl či neměl, nevím, nikoho to nezajímalo, až po asi 35 letech MRI, takový drobet děravý ementál, ale to prý má v 55 každý..., jinak ty gliózy u jiných byly komentovány jako asi, že se praštila do hlavy..., no, nakonec z toho vylezla chronická chlamydióza, Chlamydophila peumoniae. No, to prý taky má každý... Ve skutečnosti je to proklatě plíživá choroba, která každého postupně požírá, někoho skolí ve dvaceti, jiného trápí nenápadně tak, že si toho ani nevšimne, vždyť má jen regma... Asi záleží na více okolnostech, na tom jestli žije v pohodě či permanentně ve stresu, jestli má či nemá souběžné nákazy jako EBV, CMV, borelie, bartonely, ... nějaký problém s imunitou, bydlení či pracovní prostředí zamořené plísněmi, nějaký problém s nedostatkem vitamínů jako třeba D, nedostatek mikroprvků atd. Každopádně za rostoucími potížemi nikdo chlamydie nehledá, o těch dalších bremberkách jak by smet a tak takový postižený pozná, že je něco špatně v našem zdravotnictví, když nedobrovolně začne pěstovat turistiku od jedněch dveří k dalším, od ordinace k ordinaci, od specialisty ke specialistovi a nikde nic nenajdou, kromě lehké anemie neznámé příčiny, kameny v ledvinách či ve žlučníku, sem tam něco s játry, oslabené svalstvo HSSP - hlubokého stabilizačního systému páteře a jiných skupin svalů, chodí od rehabilitace k rehabilitaci, jedno se rozhýbá, druhé ztuhne, u někoho se najde problém se štítnou žlázou atd. Zkrátka a dobře, nenech se odbýt ani odbít ... něco se o tom můžeš dozvědět v oranžové liště, ale je toho moře, mnoho je zataralé, zavádějící, ale nic jíného člověku nezbývá, než se pokusit to vstřebat a vyznat se v tom a podle toho bojovat s větrnými mlýny... Hodně štěstí!

březen 2013 ukončení CAPu 

jestli máš chronickou nebo

jestli máš chronickou nebo nechronickou to nevím, ale neuroboreliozu máš asi určitě, nebo-li napaden mozek něčím  a o borelioze se už tvrdí, že je pandemická a velké procento boreliotiků o své diagnoze ani neví, protože dostali jinou Dg.

no a toto se mi "líbí"  : stuhlou celou šíji.......mudři řeknou, že to chce rehabilitaci ..a já říkám : chce to ATB

od r.2000

Georgi, na jednu věc dej

Georgi, na jednu věc dej pozor. Kdyby někoho z neurologů napadlo tě cpát kortikoidy a ty ses rozhodl to akceptovat, tak zásadně předtím začni brát a ber souběžně atb. Jinak ti kortikoidy sníží imunitu a všechny infekce se ti rozjedou. Je-li tam i ta borelie, jsou takto způsobené škody obrovské. Znám ze svého okolí, takto několik lidí dostali neurologové totálně dolů a ti se potom pomocí atb zvedali léta. Jsi mladý kluk, tak bojuj a víc si o tom přečti tady http://www.borelioza.cz/cs/ke_stazeni/?

.

.

Aktualne beru Doxybene, resp.

Aktualne beru Doxybene, resp. alternativu DoxyHexal 200 a jeste 14 dni mne ceka. Pak je to na domluve s lekarkou. Pochopil jsem, ze doxycyklin se pouziva jak na LB tak CPN.

Nevím, jestli je monoterapie

Nevím, jestli je monoterapie dobrá volba.

Ahoj, jsem tady nová, ale mám

Ahoj, jsem tady nová, ale mám dost podobné potíže a za rok svých obtíží jsem se dostala až se a k chlamydiím. Mám už více jak rok neurologické obtíže, které začaly cukáním svalů, bolestmi všude ruce, nohy. Až doteď kdy mám slabší pravou ruku a levou nohu. A velmi často kašel, rýma, průdušky, hučení v uších, únava. Mám veliký strach z nemoci als, ale zdá se mi, že tyto obtíže opravdu souvisejí s chlamydiemi. jen je problém v tom, že doktorka mě považuje už za hypochondra, neurolog mi pokaždé řekne něco jiného, na EMG zjištěna začínající polyneuropatie. Mám to prý od štítné žlázy. Velice ráda bych vyzkoušela atb, ale kdo mi je napíše. Test na chlamydie nemám. 

Prosím kdo mi nějak poradí, jsem už zoufalá.

Děkuji

 

Ahoj, doporučuji si najít

Ahoj,

doporučuji si najít lékaře, klidně i praktického, který tě alespoň trochu vyslechne. Pokud jsi z Prahy, doporučuji min. www.vaspraktik.cz. Lékaři se zde opravdu věnují pacitentům a dá se s nimi domluvit. Případně doporučuji se obrátit na www.mediscan.cz - neurologii. Lékaři jsou sice opatrnější, ale minimálně se tomu věnují a nějakým způsobem to řeší. Původně jsem chtěl začít ATB brát také sám, ale nakonec mi PL některá vyšetření předepsal a uvidíme, jak to bude dále. Hlavně to nevzdávat a bojovat. Mne to stálo výměnu jednoho PL a 3 neurologů, což je tristní stav. Kromě chlamydií mi vlastně zatím nikdo nic jiného nebyl schopen diagnostikovat.

Jirka

To nejsou jen chlamydie, co

To nejsou jen chlamydie, co dělají potíže, máš nějaké vyšetření? Imunologie, infekční a pod? Začínající polyneuropatie vyšetřovali příčinu? Právě štítná žláza může být až následek něčeho neléčeného.  Udivuje mě výraz ...velice ráda bych vyzkoušela ATB....Ono by to chtělo nejdříve mít řádné vyšetření-testy,vědět, CO máš a snad až pak ATB. Nastuduj vše nahoře v oranžové liště, tam je vše.

Souhlas s Irenou,strilet na

Souhlas s Irenou,strilet na slepo neni moc dobry zacatek!A hlavne takove ty cajikove lecby jednim ATB na 7-14 dnu bez testu vedou vetsinou do pekla,bohuzel.Jinak stitne dava zabrat od EBV pres bakterie typu Yersinia a dalsi kamaradky.

Dobré ráno, tak jen shrnutí

Dobré ráno,

tak jen shrnutí po 4 týdnech Doxy ATB. V krevních testech (Synlab - Vojenská nemocnice, Praha):

Test / Hodnota / Rozmezí / Výsledek
Anti-Borrelia burgdorferi IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] ELISA) / 5,6 / 0-8 / negativní
Anti-Borrelia burgdorferi IgM (titr) (P; arb. konc. (titr) [arb.j.] ELISA) / 0,14 / 0-1 / negativní
Anti-EBV/EA IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] ELISA) / 4,3 / 0-20 / negativní
Anti-EBV/EBNA IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] *) / 12,8 / 0-10 / pozitivní
Anti-EBV/VCA IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] ELISA) / 32,3 / 0-10 / pozitivní
Anti-EBV/VCA IgM (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] ELISA) / 1,3 / 0-10 / negativní
Anti-Helicobacter pylori IgA (S; arb. látková konc. [U/l] ELISA) / 10 / 0-10 / negativní
Anti-Helicobacter pylori IgG (S; arb. látková konc. [U/l] ELISA) / 10 / 0-10 / negativní
Albumin (S; hmot. konc. [g/l] *) / 50 / 39,7-49,4 / zvýšené
Homocystein (S; látková konc. [umol/l] *) / 16,7 / 6-15 / zvýšené
Anti-Chlamydia pneumoniae IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] *) / 1,8 / 0-0,9 / pozitiní
Anti-Chlamydia pneumoniae IgA (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] *) /1,34 / 0-0,9 / pozitivní
Anti-Chlamydia species IgA (IP) (S; látkový poměr [1] ELISA) / 0,29 / - / -
Anti-Chlamydia species IgG (IP) (S; látkový poměr [1] ELISA) / 0,3 / - / -

Ostatní v normě.

Zítra náštěva na imunologii v IKEMu. Tak uvidíme, co se bude dít dál. Každopádně neurologické deficity stále přetrvávají, ačkoli mne lékař přesvědčoval, že chlamydie nemají na CNS žádný vliv.

Jirka

 

Njn, u borélie len ELISA.

Njn, u borélie len ELISA. Chcelo by to aj WB. 

Další 2 nálezy: Anti-HSV IgG

Další 2 nálezy:

Anti-HSV IgG (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] *) / 29000 / 0-230 / silně pozitivní

Anti-HSV IgM (titr) (S; arb. konc. (titr) [arb.j.] *) / 0,04 / 0-0,2 / negativní

a souvislost s CNS? http://www.wikiskripta.eu/index.php/Herpetick%C3%A1_meningoencefalitida

Jirka

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k