Invalidní důchod - borelka, test od Klubala

Zdravím,

chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo má invalidní důchod na boreliozu - máte jí prokázanou "klasickým" testem nebo pouze "proužkovým" od Klubala?

Je ten proužkový test pro komisi použitelný?

V případě, že není na jakou diagnozu ten ID uhrát?

Můj partner není schopný pracovat, ani vykonávat běžné činnosti, ale borelii má pozitivní pouze v Klubalových testech.
Klubal mu sice napíše zprávu, ale prý musí být přiloženy imunologické testy, které on má v pořádku...v nich má pozitivní CPn, yersinii, helicobacter a anaplasmu.

 

Děkuji.

Proužky od Klubala by určitě

Proužky od Klubala by určitě nestačily! A myslím,že ani zpráva :-(

To je otázne, čo by stačilo,

To je otázne, čo by stačilo, či nestačilo. Myslím, že najdoležitejšie je, ako to napíše OL. Ja mám ČID na LB, a pritom nemám ukážkove testy(podla infektológa neg.). Jedine, čo mi vyšlo pozit. na LB, je ELM z r. 2009.

Aha, tak to jsi asi jeden z

Aha, tak to jsi asi jeden z mála, ale zas tam máš to důležité ELM, color.. No nevím, jen vycházím z toho, co jsem se tu za ty roky dočetla. Také souhlasím hlavně s tím OL (je třeba ho mít na svý straně).

Ale to ELM je z r. 2006 a

Ale to ELM je z r. 2006 a protilátky stále ukážkovo netvorím. Človek si už ide k posudkovej prakticky pre rozhodnutie. Celkovo som tam vždy 5 min. a papiere s rozhodnutím má už dopredu nachystané. Neviem, ako to funguje inde, ale u mojej posudkovej je to takto. Keď som bola v SR, tam ma zase posudkový držal 45 min.

Vyhláška č. 359/2009 Sb., o

Vyhláška č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity, příloha  PROCENTNÍ MÍRY POKLESU PRACOVNÍ SCHOPNOSTI totiž kupodivu borelie na rozdíl od chlamydií zná 

Kapitola I - INFEKCE

položka 4  Lymeská borrelióza  

 

Tady takový užitečný souhrn -- Posuzování zdravotního stavu a pracovní schopnosti občanů

 

Soc.poisťovňa-tabuľka miery poklesu zár.činnosti podľa druhu postihnutia orgánov-SR

 

Zákon o sociálnom poistení od 01.01.2015

Každopádně ze zpráv lékařů musí být jasno, jestli je pacient schopen či neschopen práce a to doložit pokud možno v souladu se zněním příslušných vyhlášek (vyhláška č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity -- v Česku), resp. přímo zákona (zákon o soiálnom poistení -- na Slovensku). Výsledky laboratoří jsou jen podpůrné fakty, to jestli je cosi positivní či negativní na cáru papírů neříká nic o tom, jestli je pacient vůbec schopný vstát ráno z postele a hurá do práce, hurá za volant dálkového autobusu či palubní desku jumbo jetu a mít na svědomí třeba 100 pasažérů nebo sotva doleze na záchod! Pokud bude ve zprávě, že pacient trpí nespavostí, trvalou únavou, nesoustředěností, resp. neschopností se vůbec na cokoliv soustředit, že ho bolí celý člověk, že nevydrží 5 minut neusnout vestoje atd. a to podloženo pokud možno laboratoří, že trpí tou či onou antibiotické léčbě vzdorující infekcí, pak je už jen na posudkové/m, jestli je ochoten si to vzít na hrb, posílat takového člověka ohrožovat dnes a denně třeba životy těch pomyslných cestujících, ale pokud má ve zprávě napsáno, že má před sebou jen hypochondra, pak co po něm může jeden chtít... ale to si musí každý bohužel sám nějak na těch doktorech vymámit, což je bohužel ale většinou nad lidské sílu postiženého. Ale to je realita, bohužel! Nezapomenu na to, jak mi právníci radili jak sepsat žalobu, když mne odsoudila posudkářka ne zhebnutí hladem pod mostem, podložit to medicínsky...! A já nebyl schopen přečíst řádek v novinách, aniž bych na konci toho řádku věděl, co bylo na začátku! A já to měl medicínsky vysvětlit, soudu! Že jsem totálně neschopen ve věci základních životních funkcí! Inu ale nic jiného mi nezbylo, než jim to vysvětlit, ale bylo to roční peklo, kdy jsem nevěděl, bude-li ráno ještě na housku, činži, dožiju-li vůbec rána, budu-li vůbec schopen vstát z postele! Podle posudkové naprosto zdravý chlap, to že mne vozili sanitou na kapačky a do té sanity mne museli vynést a z ní jakbysmet, to jí bylo fuk!  To jen tak mimochodem.

Hodně štěstí přeji všem postiženým. 

březen 2013 ukončení CAPu 

Dobré je najít dobrého

Dobré je najít dobrého psychouše a mít ID na hlavu. Tak to mají lidi kolem mě. Všichni jsou zdraví jako řípy. Testy můžou mít pozitivní u stropu, je to jedno.

Člověk, který vzal hlavu do svých rukou a nestrká ji do cizích.

Na Klubala bych nevsadil,ten

Na Klubala bych nevsadil,ten je jiste posudkarum znamej jak vcerejsi tisk..

S tim cvokarem byste mohli byt uspesnejsi.Wink

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k