Interpretace WB na Borelii

Zdravím všechny bojovníky,

Mám po 1. konzultaci u dr. Klubala, jenže probrat výsledek už s ním jaksi nejde, tak se zkusím zeptat zde přítomných.

Z testovaných breber potvrzena Mykoplasma pn. (IgA, IgM), slabě Cpn, Anaplasma (obojí IgG hraničně) a Borelie dle komentáře Klubala již staršího data. Dělal se WB na Borelii a ocenila bych zkušenost někoho, kdo umí vyčíst interpretaci WB. Ve všech kolonkách je totiž psáno "negativní", tak nerozumím tomu, kde tam ta infekce je. Soubor přikládám.

Mám teď trošku zmatek a nevím, na co se v léčbě zaměřit - léčba každé brebery je trošku jiná. Jak moc vážně bych měla brát tu Borelii? Moje obtíže subjektivně spíš sedí na Mykoplasmu, prodělanou akutně před 10 měsíci - tam přesně začaly příznaky. Borelii jsem nikdy v životě nepocítila, snad jen mám vyšší tendence k sezónním virózám celoživotně. Kl se nezdály mé bolesti kloubů, prý na příznaky Mykoplasmy nesedí (na Borelii ale ano). 

Napsal mi klasické recepty, co dává asi všem - Mino 100mg denně (není to moc slabá dávka? Našla jsem i 200mg denně) + Azitro 250mg, oboje na 50 dní. Časem bych chtěla najet na Strattona, jestli budou nějaké reakce, či jiné protokoly (Plaquenil). Plus zkusit i byliny, doplňky beru půl roku.

Děkuju za jakékoliv postřehy! Smile Hodně štěstí všem!

PřílohaVelikost
borelie.jpg50.36 KB
borelie2.jpg49.39 KB

Ahoj, Myslím, ze mam podobný

Ahoj,

Myslím, ze mam podobný problém jako ty a jsem taky zubařka. Jak se ted cítíš po těch 2 atb? Zlepšila se ta únava? Nevím, jestli jsi pořád tady aktivní...

Ahoj Naty, Je pravda, ze tu

Ahoj Naty,

Je pravda, ze tu moc nejsem. Vic aktivni je skupina na FB, tak koukam tam. Trochu zlepseni prislo po cca mesici, ale opravdu jen velmi lehce. Vydrzelo 10 dni. U me jde zlepseni (i unava) ruku v ruce s teplotou. Ale vse je momentalne zpet.

Zatim jsem na kombinaci atb 2 mesice a asi zkusim pridat davkovani, anebo rovnou pridat dalsi atb. Najizdim Buhneruv protokol na borelii, za chvili uz budu na plnych davkach.

Priznaky mam uz rok, tak nejspis i ta delka lecby tomu bude odpovidat a nebude to hned. 

Preju hodne stesti!

Chronický únavový syndrom od 10/2018 - Mycoplasma pn, Borelie, reaktivace EBV, CMV, Cpn, Anaplasma, ASLO, Helikobater, Yersinie ent. 

Zdravím Luci, dnes jsem se

Zdravím Luci, dnes jsem se poprvé dostala na tento web, pracuji jako zdravotní sestra, zaujal mě vaš příběh, jsem totiž úplně podobné odváděna už tři měsíce, začalo to atypickou pneumonií bez původce a pak sérologicky prokázána pouze Mycoplasma pneumonie, bojuju už druhý ATB ale zatím bez výsledku, koukám že jste dlouho neaktivní, ale mužu se zeptat zda už jste se s tím porvala a konkrétně jak ? A jinak jak popisujete příznaky přikládala bych to spíše opravdu Mycoplasmatum, děje se mi to stejně a je to to jediný co mám pozitivní ;-) 

Mycoplazma 

Ahoj zdravím, jsem ráda že jsem narazila na nějaké stránky ktere, jsou v době kdy už nevíte jak si pomoct k užitku a trochu vám vysvětlí co se s vámi vlastně děje.

Jsem poměrně zdravý a hodně aktivní člověk, pracují jak zdravotní se

"...A jinak jak popisujete

"...A jinak jak popisujete příznaky přikládala bych to spíše opravdu Mycoplasmatum, děje se mi to stejně a je to to jediný co mám pozitivní ;-)..."

Není šprochu, aby na něm nebylo trochu... má to ale háček, tyhle mrchy jdou asi jaksi pospolu, leč testy jaksi ukážou jen něco, a to ještě tzv. paměťové protilátky, vykládáno jako prodělaná, již neaktivní nákaza... a ty další chronické to neukáže vůbec... A propo kdysi jsem se tu hádal s jistým limeskem, že za vše mohou chlamydie, Chlamydophila pneumoniae, nic jiného u mne totiž moji rádcové mudrcové nenašli. On zase tvrdil, že za vše může borelie. No zpětně vzato jsem zjistil, že jsem osobně měl všechny tyhle mrchy, a to asi hodně dlouho a souběžně! Plus CVID -Běžná variabilní imunodeficience, konkrátně snížené celkové IgM... no a tu atypickou pneumonii vysvětlili jako vadu materiálu, fotodesky, ne jednou... tenkrát nebyly rtg na počítač s obrazovkou.  

Tuhle chorobu nepochopí průměrný mudrc, tak jako kdysi průměrný fyzik nemohl pochopit, natož objevit teorii relativity! 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k