Fluorované Chinolíny

Zdravím všetkých spolutrpiteľov a zároveň hrdinov, ktorí sa rozhodli vziať svoj život do vlastných rúk! Predovšetkým ďakujem za tieto stránky, sú neoceniteľným zdrojom informácií a vedomostí. 

Po viac než 6 rokov chronických ťažkostí, ktoré sa neustále zhoršovali: únava, bolesti svalov, kĺbov, zhoršujúceho sa zraku, v určitách obdobiach doslova neschopnosť stáť na nohách, a po opakovaných návštevách roznych lekárov v Prahe (kde žijem), ktorí moje symptómy buď bagatelizovali, (či sa z nich doslova vysmievali!), alebo ma posielali na psychiatriu s depresiou, sa mi po preštudovaní týchto stránok podarilo presvedčiť internistku, aby mi indikovala testy na mycoplasmu a pľúcne chlamýdie. Urobila to s odporným ironickým úsmevom, aby sa vyhla ďalšemu konfliktu so mnou. A čuduj sa svete, oba vyšli pozitívne v zmysle akútnej aj chronickej infekcie. Dala mi ATB na 14 dní a tým to pre ňu skončilo. Keď sa moj stav napriek 2-týždennej liečbe nezlepšil, povedala mi, že viac pre mňa urobiť nemože, a nech si hľadám iného lekára - infektológa. Našla som si. Na Slovensku. Ten moj stav nebagatelizoval, práve naopak. ALE: predpísal mi kombináciu Azitromicínu a Ciprofloxacínu. Azitromicín beriem pár dní, bez problémov. Čo som si však prečítala o fluorovanćh chinolínoch ma od ich  užívania dokonale odrádza. V USA nedávno FED vydal nové varovania (najvyššiu opatrnosť - Black Box warning) pri ich indikácii kvoli ich závažným, často irreverzibilným vedľajším účinkom. Podľa článkov a správ (z americkej TV, nájdených na Youtube) to vyzerá, že budú pravdepodobne celkom stuahnuté z trhu. Prečo to píšem? Lebo mi nedá, nevarovať ostatných pred ich užívaním, a tiež zistiť váš názor na ne. Ja sama ich užívať určite nebudem. 

davam Vam uplne za pravdu: na

davam Vam uplne za pravdu: na podrobnosti se zeptejte dezorze na techto strankach....chinolony a specielne ty fluoro...jsou dost nebezpecne....osobne je neberu od nepameti.....(a ani predtim)!

Môžete vysvetliť v čom sú

Môžete vysvetliť v čom sú nebezpečné? Keď to tak sledujem okolo mňa, tak chinolony predpisuju lekári na všetko možné, od zápalu priedušiek až po močové cesty. U očnej tiež bežne dostanete kvapky s fluorochinolónmi, s vyjadrením, aké sú super, určite zaberú a zbavia infekcie. Takže ak sú nebezpečné, snáď by bolo vhodné uviezť prečo, nech sa kolegovia dozvedia, čo nevedia a neškodia zbytočne pacientom.

Nechci tě děsit, ale i

Nechci tě děsit, ale i azithromycin má Black Box Varning ohledně možnosti vzniku životohrožujících arytmií. Ještě navíc v kombinaci s chinolony, které ten potenciál mají taky. Předpoládám, že ten dr. ví, co dělá, předem ti zkontroloval EKG a zve tě na další kontroly.

http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm341822.htm

http://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/generalinfectiousdisease/3...

Co se týká rizika chinolonů samotných, vyhledej si "floxies"

bral som tuto kombinaciu 

bral som tuto kombinaciu  ciplox+azi 28 dni... ciplox u mna sposobil pichanie,palenie a zasklby   v lytkach aa stehnach.... ale na Ctr zaucinkovala tato kombinacia pekne. QT  bolo v norme.

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Flchinolony niekomu pomozu

Flchinolony niekomu pomozu ako jedine v kombe s inym ATBckom a niekomu nie: takisto ako ostatne ATBcka 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k