Dotaz, kde je borelie při pozitivním IgG a neléčené borelii

Ahoj všem,

Přeregistrovala jsem dceru k nové dětské lékařce. Dle jejích www stránek - vše skvělé, moderní postupy, dokonce jsem tedy zaplatila 5000,- Kč . Řekla jsem si, je to dítě, budoucnost a pokud bude Mudr fajn. Tak proč ne.

Ovšem co mě čekalo, paní doktorka názory z dob tak před 30 roky, ječela na mě,  co si dovoluju poučovat - že nejsem zdravotník no to jsem ještě nezažila - chytly jsme se tak, že jsem z toho víkend nespala. Takže opět hledáme někoho jiného - to je hledat jehlu v kupce sena. Díky Bohu za K a Luhačovice, každopádně praktickou doktorku holka mít musí.

Ale na co se chci zeptat, je to třeba pro někoho " hloupej" dotaz -pokud je někdo znalý věci zkuste mi odpovědět. Poslala jsem ho i na SZÚ. Fakt mě to zajímá. Díky moc.

Budeme předpokládat, že tedy cca. 4-6 týdnů po nákaze Borelii se začínají vytvářet časné protilátky IgM (specifické antigeny u WB 14-93 kD.... ) a toto je pak následováno tvorbou protilátek IgG. Nebudu brát v potaz, že se v některých případech např. imunodeficitních pacientech, atd. protilátky nevytvoří. Ani zkřížené reakce.  A ani nebudu předpokládat prokázání borelie přímou metodu jako PCR, elektro. mikroskopie atd - kde ten záchyt také není 100% .

   Budeme předpokládat, že pacient má obtíže.
   Pokud borelioza nebyla léčena, tak za nějaký čas - časné protilátky v IgM pomalu mizí (nepočítám, že se pak objevují opět u chronické boreliozy např. antigen p100, kdy borelie mění svou povrchovou strukturu a imunita ji vidí jako novou infekci) a zůstávají pouze v IgG.

   Pokud borelioza nebyla léčena žádným antibiotikem a zůstavají tedy po čase jen paměťové protilátky IgG , které jsou některými lékaři interpretovány jako  již prodělaná infekce - tím pádem to považují za vyléčenou infekci.
 1. Mám tedy dotaz, když neproběhlo žádné léčení nebo nedostatečné , kam tedy  spirocheta zmizela a to při stálé pozitivitě v IgG ?   ( spontánní vyhojení není moc běžné (i když není vyloučeno), jelikož borelie potlačuje imunitní systém atd. - četla jsem v materiálech SZÚ a konzultovala s imunologem Mudr. N. , který mi sice potvrdil samovolné vyhojení, ale opravdu ve velmi malé míře - spíše hovořil o vzácnosti )?

A zde odpověď se Státního

A zde odpověď se Státního zdravotního ústavu - nebudu psát autora k tomu nemám svolení.

na váš dotaz mohu zodpovědět z hlediska laboratorního pracovníka. Borreliové pozitivní IgG (i IgM) dlouhodobě  přetrvávají i po odeznění infekce, se kterou se vypořádá imunitní systém pacienta.

1. zacinaju sa vytvarat

1. zacinaju sa vytvarat protilatky ale aj NEMUSIA: ti pacienti nemusia byt vobec ale vobec imunodeficitni: to,ze su nelieceni,alebo nespravne lieceni, vytvara tuto deficienciu: nemylit si to,ze maju nieco s imunitou zle

2. micro array je 100%, aj mikroskop je 100%

3.ak borelioza nie je liecena, IGM nemusi vobec zmiznut,bude perzistovat

4. antigen p100 neexistuje, existuje protein p100= to je zlucenina neuroboreliozy 2 proteinov p83+p93

5.western blot nie su protilatky cloveka, na to bacha

6. ake vysoke su tie IGG? ked je hranica 20 a ty mas 1000,tak to urcite nie je este vyliecena choroba,len je latentna a moze,ale nemusi sposobovat problemy

7.kam zmizla pri lieceni,alebo nelieceni je to,ze sa stala latentne chronicky perzistujucou potlacajuca imunitu= to je cela veda,nic zlozite: aby unikla imunite,na zaciatku nespecifickej a nasledne moznej humoralnej,kedze su tam IGG,tak sa vyhyba vsetkym Blymf+Tlymf+NK cells=postupne ich "vyziera" znizuje sa ich pocet,nasledne kludne moze vojst do monocytu=najvacsej agranulocytnej bielej krvinke z radu nespecifickej imunity a ta ked aj vie,ze telo ma infekciu,dokonca v sebe,tak zacne "ostrelovat" klby,slachy,svaly,cievy,oci,mozog a vznikaju tzv.autoimunne choroby: to znaci,ze monocyt to roznasa po celom tele: lymfa sa z krvi naplni odpadom a takisto to roznesie po tele: dendriticke bunky su napadnute tiez,to znaci,ze fagocytoza prebieha ZLE,ale ich ulohou je prezentovat antigen a tym padom je o to lahsie najst infekciu skrz nespecifickej imunity LTT

8. nepoznam ziadny pripad,kedy by telo zvladlo takyto druh infekcii bez liecby: dokonca ani vzacne pripady

9. odpoved toho laboranta neber vobec v uvahu:ten vie o tom prd makovy: tak mu odpis,ze ho nakazime z kvalitnej virulentnej vzorky boreliozy,ci sa jeho imunitny system s tym vysporiada: ci pristupi na pokus

 

toto,co som napisal,bysom niekde vytesal lekarom a pacientom na vstupne DVERE

 

s pozdravom

 

Rene

 

vau.. kkloobuk dole.. konecne

vau.. kkloobuk dole.. konecne viem preco mam lymfocyty nizke a monocyty nad normu..  a preco len ltt bol pozitivny.  z akych materialov si sa toto naucil ?

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

Ahoj René.  moc děkuji

Ahoj René.

 moc děkuji SUPEEEERRRRRRRRRRR za vysvětleníLaughing. Ten dotaz na SZÚ byla jako reakce na neskutečnou hádku s  doktorkou (když jsem přinesla veškeré i staré testy). Tak dlouho jsem se do krve s nikým nepohádala. Ve finále mi doktorka řekla, ať ji nepoučuji, že zná vše nejlíp , že její manžel má chronickou Borelu. Tak pardon, když neumí paní doktorka vyléčit ani vlastního manžela - tak to je teda síla. Hlavně, že si okopírovala celou léčbu co holka absolovovala v Luhačkách, říkala, to neznám, já znám vše.. to bude nějaký divný. To mě teda nasr..- pardon, ale je to tak. Holku máme již zaléčenou v Luhačovicích (stále sledovanou i u  Mudr. K), hledala jsem jen praktika, kterého mít musí a také chci, abysme měli podobné názory. Já jsem teď změnila taky praktickou a je výborná, je jí 38 a hrozně moc uznává K. a taky léči protokolama (dá se říct, že načerno). Ale ok je v pohodě.

A ta odpověď z Státního zdravotního ústavu z refereční laboratoře je k breku nebo smíchu, už ani nevím. Mám to tedy podle nich chápat tak, že vlastně imunitní systém se s infekcí vypořádá - jako jen tak sám ?? Tak proč tedy ta laboratoř existuje, proč odebírají vzorky, proč tedy léčí třeba fleky po klíštěti, když to imunita zvládne.

Co mám na tu její odpověď napsat, mně se ta odpově´d zdá, že kreje záda všem doktorům, protože ona ani nic jiného psát nemůže. To by se strhla lavina nadávek od doktorů atd.. Jak píšeš, že to je obyčejná laborant, tak to není, je to hlavní osoba, která ma na starosti celou referenční laboratoř boreliozy. Takže, tam se radí i doktoři. Kriste Pane, to je taková hrůza..

Takže bych teda odepsala paní

Takže bych teda odepsala paní doktorce na Státní zdravotní ústav -  to cos mi vysvětlil.  + Napíšu, že tedy pokud si s tím imunita poradí, nechápu, proč ji tedy testují atd.. a proč tedy vůbec existují.

(Kdy se konečně ten přístup k těmto infekcím změní, čas běží a vše zůstává po starém. Neustále boj s větrnými mlýny.)

markusSK: bacteriologicals

markusSK: bacteriologicals journals a mam kupenu klinicku andrologiu:guidelines+ mam nejake biologicke knizky zo segrinej vysky+segrin mozog co ma naucila Tongue Out

aa 

 

.

.

  

  

.

.

RADIO: k tebe som sa uz

RADIO: k tebe som sa uz vyjadril: nemam co dalej pisat

 

LUDIA NEZASIERAJTE VLAKNO INYM UZIVATELOM: piste si do svojich blogov,na to ich predsa mate

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k