Up date liečby

Zdravím priatelia, 

kratší up-date. Stále sa liečim. U Dr. D. Momentálne beriem Bene (denne 2x150 mg) a Azi (Po, Str, Pia vždy 500 mg), chvíľami Amoxicilin, a chvíľami flukonazol. Plus NAC, vitamin D (veľa - Vigantol), magnezium, zinok, selen, vit. C. a enzym - seratopetazu (denne, 250 000 j.) 

Najnovšie: urobila som si 2 pulsy na Tinidazole. (rano a večer po 500 mg), 3-dňové, s odstupom cca 2 týždňov. Tini na rozdiel od Metro som znášala omnoho lepšie, žiadne depky, otrasné psychické stavy. Po pulse vždy došlo k markantnému zlepšeniu stavu. Po 2. pulse, teda pred 3 dňami som sa cítila takmer ako zdravá. Nič ma nebolelo, bola som schopná isť na 3 hodiny do mesta, nebola som už okolo obeda mrtva únavou. Bola som nadšená. 

Ale, včera ráno som sa zobudila a vedela som, že je zase zle: intenzívna bolesť v lýtkach - ako po krči, či enormnej námahe (ako svalová horúčka), na to začala teplota, potenie, zimnica, tachykardia. Teda stav, ktorý som zažívala tamer každý 2-3. deň pred liečbou. Akoby návrat do stavu pred cca rokom.

Viete mi toto niekto vysvetiť? Čo sa v týchto obdobiach deje? Čo za baktériu konkrétne sposobuje tú bolest lýtok? Borélia? Či aj mycoplasmy, chlamýdie? Ja si to vysvetľujem tak, že vtedy dochádza k uvoľneniu toxínov z lýzovaných buniek napadnutých baktériami a rozptyl baktérii do tela v ich príslušnej živ. fáze. A to sposobí ten nárast teploty, tachyk., atd. Ale možno je to len moja (nesprávna) predstava. 

Každopádne... čo by bolo treba urobiť? Ako na to reagovať? Mali ste to aj vy? 

Pred tým, než došlo k zhoršeniu stavu som večer zjedla tabletu Fluconazolu. 

Je to otrasné, keď je človeku 10 dní viac menej dobre, a má pocit progresu a potom nastane toto. 

Díky za reakcie. 

vždyť to co popisuješ je

vždyť to co popisuješ je běžný herx. Problém těch herxů je, že se často dostavují s latencí, třeba těch 4 dnů. Ze začátku se člověk cítí líp, a třeba až čtvrtý den dojde k herxu, a zhoršení bolestí, tachykardie, chřipkovité stavy, mravenčení končetin, zhoršení mozkové mlhy, deprese atd. jsou celkem typické příznaky. Nemá cenu spekulovat čím je to způsobeno, protože to neví ani Wheldon. Možná cytokinová reakce na uvolněný endotoxin, možná sekundární porfyrie, nebo mix obojího. Stejně jako je marné spekulovat, co za bakterii to dělá. Každopádně je to součást hojivého procesu.

Fakt? Je možné, že herx príde

Fakt? Je možné, že herx príde s odstupom 3 dní od dobratia, teda 7.deň? Ale pri prvom pulse, zhoršenie prislo hneď vzápatí - 4.deň a 5 už zas bolo všetko O.K. Tak to díky Jack za informáciu, to ma potešilo. :) 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Jack,  a dokážeš

Jack, 

a dokážeš nejako vysvetliť fakt, že človek sa najpr cíti pár dní lepšie, a potom pride k zhoršeniu stavu? Teraz som si o tomto prečítala. Ale ako je to možné. Lebo však - zlepšenie stavu je následok účinku ATB na baktérie  - tento stav trvá niekoľko dní, a potom príde to zhoršenie... Čo sa teda deje tých prvých x dní, keď sa človek cíti lepšie? Čo vtedy prebieha? Lebo to zhoršenie stavu si dokážem logicky vysvetliť lýzou buniek a uvoľnením toxínov. Ale to prechodné zlepšenie?? Zlepšenie stavu by malo nastať až po vyhubení tých baktérií, teda až po tom čo sa tie bunky rozpadnú, teda po tom prechodnom zhoršení, nie pred ním. 

Uvažovala som, že jeden dovod by mohol byť, že najpr nastupuje cytostatický účikok - baktérie sa prestanú množiť = a to vedie k zlepšenie stavu. Potom - neskor cytotoxicky (rozpad baktérií) = a to vedie k zhoršeniu stavu. ALE! tinidazol (aj entizol) posobia na cysty - a tie sa nemnožia, takže táto hypotéza nie je správna. 

Nemáte na to niekto odpoveď? 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

můžu jenom spekulovat, ale

můžu jenom spekulovat, ale zažil jsem to opakovaně a na různých věcech, tj že první den dva jsem se zlepšil a pak to uhodilo. Osobně si to vysvětluju tak, že to antibiotikum ty potvory zabije, ale až třeba 4. den dojde k likvidaci těch mrtvých potvor. Typicky jsem to zažil na THC/CBD, které nejspíš způsobují apoptozu napadených buňěk (chlamydie apoptozu inhibují) a výrazný herx přišel až po 4-5 dnech. Myslím že entizol bude fungovat podobně, ale zatím s ním nemám žádné osobní zkušenosti.

Souhlasim s Jacck.. nevim

Souhlasim s Jacck.. nevim proc by herx mel prijit ihned.. navic treba kdyz se pretrenujes boleji te svaly ten samy den? no asi ne.. nekoho boli kvuli kysl. mlecne druhy den a nekoho az po 2 dnech (treba ja). Stejne kdyz chytnes bacila, mysls, ze jsi nemocna stejny den? vubec inkubacka je ruzne dlouho...  

watch my profile

kdyz chytnes bacila, mysls,

kdyz chytnes bacila, mysls, ze jsi nemocna stejny den? vubec inkubacka je ruzne dlouho...

Jen ja jsem exot, nekdo na me prskne, zakasle, do pul hodiny jsou bolesti v krku, do hodiny "chripkovy stavy" a je to... Nahubek to jisti

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Ale jasné, ja súhlasím s tým,

Ale jasné, ja súhlasím s tým, že existuje určitá latencia herxu. Sposobená tým, že trvá určitý čas, než sa zaktivuje IS a začne produkovať všetky tie odpoveďové reakcie, látky (ako reakciu na prítomosť lyzovaných buniek a ich toxínov), ktoré vlastne sposobia, že sa cítime horšie. Že to môže trvať až 4 dni od dobratia som sa dozvedela až teraz. A áno, dnes sa už cítim oveľa lepšie. Takmer zdravá :) Modlím sa za to. 

Akorát mi nie je stále jasná tá "light" perioda (ten čas, o ktorom hovorí aj Weldon), v ktorej sa na začiatku cítime lepšie. Ten prvotný čas po požití Entizolu/Tinidazolu, keď ešte nenastúpil čas rozpadu baktérií teda herx. Ten ma primárne zaujíma. Ako je možné, že sa cítime lepšie? Čo je za tým? Ak nedošlo k vyhubeniu baktérií (čo prirodzene spôsobí zhoršenie stavu=herx), tak akým mechanizmom došlo k (prechodnému) zlepšeniu stavu? 

Rozumiete niekto o čom hovorím? :) 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Možná je to proto, že několik

Možná je to proto, že několik málo dní po podání ATB se bakterie přestane množit.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Toto sa netýka obecne ATB,

Toto sa netýka obecne ATB, ale skor konkrétne Entizolu a Tinidazolu. A tie, ako vieme, ničia cysty - a cysty sa nedelia, nemnožia. Preto toto nie je ten dovod, čo som pisala už vyššie....

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Zabitim bakterii... a tudiz

Zabitim bakterii... a tudiz snizenim mnozstvi "problemu" .. pak prijde ale vyplaveni (sesbirani) toxinu z mrtvych telicek bakterii.. a az toho bude vic nez dost... coz chvilku asi trva najednou se cloveku pritizi, protoze jatr,a ledviny a dalsi organy zacnou hlasit pretizenost :) a tak jedou na plny  vobratky.. no a vysledkem je, ze se clovek citi hure :D

watch my profile

ano..ja napr. s entizolem na

ano..ja napr. s entizolem na zacatku Strattona mela taky problemy..ve smyslu psychiky...2.-3. den depky,brek..z niceho nic to prislo ...pak se to uklidnilo..telo to ale fyzicky vcelku dávalo..

jak mesice ubihaly,tak se i toto srovnalo,dokonce ted 2. pulz na minu v pohode...chce se to snazit preckat a telo vselijak podporovat v detoxu...jen ted mám víc stresu (rodinne problemy),tak me zacalo vic jakoby bolet telo-namozenost a jeste jsem nastydla (oslabeni-stres)..

Muzu se zeptat - ten Amox a Azi pojedes potom taky denne, ze najizdis postupne? Jsem taky u D. a ted premyslim jak dal vubec pokracovat...jestli uz nepresedlat jen na byliny...

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Jana, Dr. Durovská

Jana,

Dr. Durovská predpisuje tie antimykotika (Fluco, Prokan) denne, rovnako ako aj Amoxic. denne. Ale ja to porušujem. Beriem ich tiez "pulsne". Amoxic. berien napr. 5 dní v rade a potom 10 dní neberiem. Fluco si dám raz za týždeň. Amox. je vlastne ekvivalent NAC (=rozpusťanie disulfidických mostíkov u element. teliesok, a ten beriem denne), a animykotika by mali zas podľa D. rozpúšťať biofilmy, a na to beriem seratopeptazu denne. Jednoducho zdá sa mi to priliš veľa - brať ešte aj tieto ATB denne, ak za ne existujú ne-ATB substituty (NAC, enzym). 

Azi neberiem denne, ten sa ani denne neberie. Má dlhší poločas rozpadu (až 72 hod, tuším), takže sa berie ob-deň. Takto ho beriem stale a nijak to nehodlám meniť. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

aha ok, jasnéé..díky za

aha ok, jasnéé..díky za osvětlení, takze si to mírně upravuješ dle svého..

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Ahoj Lukrecia,   moc Tě

Ahoj Lukrecia,

  moc Tě zdravím a jsem ráda, že se zlepšuješ . Posílám Ti článek, co jsem objevila a docela mě zaujal  - píšou tam právě o těch stavech kdy je líp a hůř. Měj se pěkně a hodne zdraví. Monika

Nefungující Th1 složka imunity ba měla mít za následek fatální se končící virové infekce. Nefunkční Th1 složka však nemusí nutně znamenat navenek projev vážného onemocnění. Proč? Tělo disponuje záložním mechanismem, kterým je enzym RN-AZA.
RN-Aza nedokáže přímo ničit virové částice a L-formy bakterií, ale dokáže zpomalit jejich dělení. Tento mechanismus "dává čas" imunitě aby se dokázala nastartovat Th1 složka ničící patogen. RN-Aza nedokáže ničit patogeny, proto dochází k následným relapsem (zhoršení) infekce střídání období zlepšení, chronické onemocnění přetrvává.
Dlouhodobě zvýšená aktivita RN-žlázy má však také své negativní důsledky: zvýšený rozklad lidské m-RNA (ribonukleová kyselina) což vede ke snížení tvorby vlastních enzymů a tělních bílkovin. Navenek se tento chronický stav projevuje tím že se pacient cítí oslabený, chřadne.

zdroje:
1. Altern Med Rev 2003; 8 (3) :223-246
2. New insights into tmě pathophysiology and treatment of CFS; Summary of a presentation by Paul Cheney, MD, Ph.D.; Dallas, Texas, October, 2001

 

Ahoj moniko, mohla bys to

Ahoj moniko, mohla bys to nějak rozvést? Úplně tomu nerozumím. Jaké je tedy řešení? Antivirotika? Podporovat všemožně imunitu? Přijde mi ze každý závěr z článku - tělo chradne. Tělo si pořadí ale taky to není dobře...atd

 

stavy nahoru dolu má skoro každý aspoň ti z kterými jsem v kontaktu.

Ahoj Miro,   letím do práce.

Ahoj Miro,   letím do práce. Závěr?? Možná vytrvat v léčbě. Spíš. Že mě to zaujalo- jako zajímavá informace. Jinak mě hrozně pomohla bylinná léčba Buhner, živá strava - smoothie, plno dalších věcí, ale je to teda dřina. Do práce jezdím s kufrem všeho možnýho.  Zatím papa

Zajímavé, ale proti logice,

Zajímavé, ale proti logice, když pacient chřadne, nebo už je zcela zchřadlý......a doktoři stále tvrdí, že imunitu má OK a nesmí ji ani podporovat, což podle mě nemůže být pravda.

Ahoj Irenko, no, ono je to

Ahoj Irenko, no, ono je to celkove slozite s tou imunitou pri chronicke infekci. S tim jak treba borelie "aktivuje" imunitu - na zacatku je to Th1 pri chronicke infekci Th2. Takze na zacatku akutniho onemocneni treba Buhner doporucuje Astralagus( th1), ale pak pri chronicke infekci uz ne. Spise doporucuje veci na Th2. Urcite se s imunitou da pracovat. Asi bych to spise videla prirodne ladit nez chemicky( pokud teda opravdu neni nejaky problem v imunite jiz na papire, jak vime, tak u chronickych infekci zmena v bunecne imunite z laborky neni moc casta). Pak sem vlozim tabulku, kde jsou pekne vybrane bylinky ci potraviny, ktere pomahaji Th1 a Th2. 

Jo tak na takovou tabulku se

Jo tak na takovou tabulku se moc těším Smile

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Taky se těším . M.

Taky se těším . M.

Diky Monik, si velmi mila, ze

Diky Monik, si velmi mila, ze na nas myslis, verim, ze aj my sem po vylieceni budeme prispievat

Mila Editko, moc Te zdravim.

Mila Editko, moc Te zdravim. Obcas nakouknu. Verim a vim podle sebe, ze se z toho dostat da( a ze jsem na tom byla hodne zle). Jsem rada, ze jsem Te videla na FB, jsi moc sympaticka zena a rada ctu Tvoje příspěvky + drzim moc, moc palce. Hodne zdravicka preju. Papa Monika

Dakujem pekne Monika, aj ja

Dakujem pekne Monika, aj ja Yeba aj Tvojej rodinke zelam krasne , zdrave a Pozehnane dni edit

Posílám odkaz na tabulku co

Posílám odkaz na tabulku co jsem slíbila. Jen Buhner píše, že při nové akutní infekci se aktivuje Th1 (jak je psané v tabulce), ale při chronické infekci Th 2.

http://www.nasytsvoudusi.cz/2014/05/porozumeni-imunite-jako-prvni-krok-k...

Děkuju moc za tabulku.

Děkuju moc za tabulku. Vzpomínám si že Buhner říká že chronici s LB nemají užívat kozinec - astragalus. Ale mám hypotyreozu (dle tab. dominance TH1, tak podpořit TH2 a zároveň i candidu (dominance TH2) tak podpořit TH1. Tak jsem z toho jelen..

 

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Lukrecia, odpoved na tvoj

Lukrecia, odpoved na tvoj dalsi dotaz. na spodnu cast noh mava casto zasah bartonella, je to skor  v obalsti clenkov a paty ale kludne to moze zasahovat do lytok. kazdopadne urcite to nie je jedina mozna pricina...

ja hodne odporucam si robit kokteily prevazne zo superfoods atd, dnes v praskovej forme aj u nas zozenies vsetko zaprijatelnu cenu, k tomu dobre amynokyseliny a Q10 kaneka a hojenie moze slapat nonstop, ja pokladam toto za jeden z hlavnych pilierov za zdravim a este doplnanie mineralov.

hodne zdaru

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k