Další pokračování BCA léčení

Jak jsem slíbil, dávám k dobru informace za další půlrok léčení. Předchozí léčení v BCA najdete v mém blogu. Koncem října minulého roku jsem začal na 2 měsíce kombinaci azi-doxy-artemisia. Během užívání se opět objevily herxy, potvory asi dostaly další štos. Nicméně jsem mohl relativně fungovat, stav mnohem lepší než při prvním augsburgském atb kombu.

Koncem prosince po skončení atb jsem opět přešel na následující augsburgské byliny. TBB Plus- denně 2x3 kapsle - v 1 kapsli Polyporus 120 mg, Andrographis paniculata 100 mg, OPC extrakt z jadérek vinných hroznů 50 mg, Cat's Claw 30 mg, GSE extrakt z grapefruitových jadérek 30 mg, extrakt z česneku 5 mg. APP Plus - denně 2x2 kapsle - v 1 kapsli pelyněk roční 200 mg, Pau Pereira 35 mg, rozmarýn 15 mg, černý pepř 2,5 mg. DTC Plus - v denně 2x3 kapsle - 1 kapsli chlorella 150 mg, extrakty kopřiva 50 mg, borůvka 50 mg, brusinka 100 mg, artyčok 40 mg, cistus 25 mg, šalvěj 20 mg, curcuma 10 mg. K tomu jsem přidal ráno a večer Grapeseed (2x380 mg), v augsburgských bylinách je ho málo. Na podporu užívám ještě reishi, vitaminy, Q10, omega3. Funguje to, opět zpočátku herxy, ale stav se postupně upravoval.

Již v lednu jsem zvládl 4 dny lyžování. Cestou domů nastoupila velká bolest v krku, rýma, kašel. Dobré je, že jsem se do týdne z nejhoršího vyhrabal, což bylo dřív nepředstavitelné. Ale celý únor to přece jen nebylo optimální, ale přesto jsem zvládal se občas hýbat a saunovat. Začátkem března jsem vyrazil opět na 6 dní lyžovat. Zvládal jsem to líp, než jsem očekával. Kombinace horský vzduch, sluníčko a pohyb vyloženě prospívala. Po návratu stačilo pár dní odpočinku a začal fungovat opět víceméně normálně fungovat až dosud.

Další testy podstoupím dle plánu až na podzim. Teď nechám tělu a imunitě prostor se vzpamatovávat a budu se snažit užívat léta. Hodlám brát dál augsburgské byliny, teď v dubnu jsem přidal na měsíc Cordyceps (2x600 mg) a Cat's Claw (1x500 mg), i když ten v menším množství v augsburgských bylinách je. A také jsem začal pít zeleninové a ovocné šťávy kvůli enzymům, vitamínům a minerálům. Naproti tomu pomalu mírně snižuju chemické vitamíny a minerály. Po měsíci vysadím Cordyceps a navýším na další měsíc Cat's Claw (2x500 mg). Pak přes léto budu užívat jen udržovací dávku augsburgských bylin, pít zeleninové a ovocné šťávy a dodržovat další komplexní zásady k uvedení těla do rovnováhy.

Abych to tedy nějak shrnul. Rozhodně to funguje, jde to k lepšímu, ale pomalu, ve smyslu 2 kroky kupředu, 1 krok zpátky. Chce to obrovskou trpělivost a neztrácet víru, což se ne vždy daří. Chce to kombinaci všeho možného v tom správném pořadí – atb, byliny, šťávičky, pohyb, sauna, pobyt v přírodě, dostatek spánku, minimum stresu, dobrá strava atd. Vůbec si nedělám patent na to, že jsem u cíle, naopak s pokorou hledám dál. Fakt je, že z ležáku v roce 2008 jsem se dostal zpátky do života tak na 80-90%, ale úplně zdráv se necítím. Ale od klíštěte v roce 1995 potíže postupně přibývaly a sílily, teď díky Bohu ubývají a slábnou. Takže dnes mohu skoro normálně fungovat (práce, rodinný život, sport). Někomu by se to zdálo málo, ale pohledu ležáka před 6 lety je to zázrak.

Asi to bude neustálé hledání možného. A taky smíření se s tím, že úplně jako před klíštětem už to nikdy nebude. Maximum už vždy bude rovnováha imunity versus patogeny v těle. Vyhubit chronické infekce z těla nejde, to zmiňují všichni solidní doktoři zabývající se tím v Evropě i za oceánem. Jde je jen potlačit a posílit imunitu, aby je držela na uzdě v rovnováze. A ta rovnováha je chůze po hraně. V případě vychýlení na špatnou stranu je třeba tělu pomoci a při vychýlení na dobrou stranu si to užívat, ale zase to nepřehánět, jinak se kyvadlo bohužel překývne na druhou stranu. Prostě balancovat a naučit se žít s občasnými většími či menšími obtížemi. Když to jde, tak je ignorovat, když to nejde, tak tomu přizpůsobit svůj program. Tak to hlavně nikdo nevzdávejme a hledejme a bojujme. K tomu nám dopomáhej Bůh. Požehnané Velikonoce:-)

Ahoj ani nevíš jakou jsi mě

Ahoj ani nevíš jakou jsi mě udělal radost že jseš lepší...já se přiznám že jsem na tom obdobně ještě před rokem jsem byl ležák a již začínám trošku fungovat..Petr

"...Fakt je, že z ležáku v

"...Fakt je, že z ležáku v roce 2008 jsem se dostal zpátky do života tak na 80-90%, ale úplně zdráv se necítím. Ale od klíštěte v roce 1995 potíže postupně přibývaly a sílily, teď díky Bohu ubývají a slábnou. Takže dnes mohu skoro normálně fungovat (práce, rodinný život, sport). Někomu by se to zdálo málo, ale z pohledu ležáka před 6 lety je to zázrak..."

Dovolil jsem si to podstatné vypíchnout...

"...A taky smíření se s tím, že úplně jako před klíštětem už to nikdy nebude. Maximum už vždy bude rovnováha imunity versus patogeny v těle. Vyhubit chronické infekce z těla nejde, to zmiňují všichni solidní doktoři zabývající se tím v Evropě i za oceánem..." já bych takový pesimista nebyl, resp. bych to komentoval svými slovy - 17 mi už nebude...

březen 2013 ukončení CAPu 

Jardo, to je balzam na dusi

Jardo, to je balzam na dusi cist tyto tvoje radky:)! Gratuluji a jen tak dale!

Super Jardo, přidávám se s

Super Jardo, přidávám se s gratulací a se stejnou zkušeností. Já doporučuju kombinovat a zkusit všechno co jde, protože neni podlemě v lidských silách zjistit pořadí. Každopádně velká gratulace, fakt.

Na WP 06/2012-04/2013 (atb, atp,antimykotika,alternativa),15 let bolesti hlavy,od 04/2012 pálivé bolesti hlavy,zad,srdce,kompletní insomnie,tuhnutí krku,od 06/2013 zbývá-slabý tinitus, občas bolest zad

Cyklista, blahoželam a nech a

Cyklista, blahoželam a nech a sa ti tento stav už nehorší.!!

Zaujalo ma . - ty si bol min rok  1/2 roka na TBB DTC a APP a  LTT ti stupli ako po ATB liečbe- mne tak stupli teraz  7 týždňov po nasadení ATB / predtým 1,5 mesačná pauza s  DTC APP TBB/ - samozrejme na tvoje  vysoké hodnoty nemám-

ATB som nasadila sama  po 1,5 mes  pauze  pre relaps- bolesti parestezie, menier sy , stupnujuca sa bolest  svalov- ale LTT pri takomto stave len mierne stupnuté, kdežto po ATB 7 t  sa vyšplhali  CHl pm 21 Borelie 18- CD 57 stuplo zo 163 na 166- a tiež bol dr. B  spokojný- vrajpokračovať v ATB dalej / MINO AZI ARTE/ do polroka  potom vysadiť a kontrola po mesiaci- tak uvidim ..

každopadne teším sa s tebou a prirad sa k vyliečeným.!!!!

 

Lea

 

LEA6

Ještě přidám jeden podstatný

Ještě přidám jeden podstatný poznatek. Na kole jezdím se sporttesterem. Letos na stejných trasách a při stejné průměrné rychlosti je průměrný tep o cca 10-15 tepů nižší než v minulých letech. A to jsem na začátku sezony a zase o rok starší. Přičítám to postupnému čistění těla od chronických infekcí a zánětů.

Jinak pár poznámek na vaše reakce:

Jan: Souhlas, mladší už nebudeme, ale to není o věku. Kámoš skoro stejně starý je úplně v pohodě, za celý život vzal jeden brufen po nějaké kalbě, jinak neví, co je doktor a práškům se vyhýbá bokem. Tak jsem to měl i já před zákusem klíštěte. Ale buďme vděčni, za to co je. Těším se, až budu jíst taky jen pangamin a pít fernet, i když já raději pivko:-) Ne že bych si nedal už teď, ale pořád to hafo bylin a doplňků.

mam77: Milane, díky a bojuj, teď v létě bude už jenom líp:-)

terca: Díky, jsem hrozně rád, že i ty ses vyhrabala z těch sraček. Užívej si to, jaro je krásný, ať dostaneš prvomájovou pusu:-)

LEA 6: Doktor v BCA naopak vzestupy LTT hodnotil kladně v kombinaci s rostoucím CD-57. Na CD-57 klade jednoznačně důraz, tak buď spokojená. Teď to chce trpělivost, já ji taky někdy nemám, to je přece po těch letech normální. Taky přeju tu prvomájovou pusu:-)

No ono to je o věku, mladý si

No ono to je o věku, mladý si myslí, že bude furt mladý, nebude. A i ten "Kámoš skoro stejně starý je úplně v pohodě, za celý život vzal jeden brufen po nějaké kalbě, jinak neví, co je doktor a práškům se vyhýbá bokem." jednou na to přijde. Měl jsem spolužáka, žádný problém, pak jsem ho potkal neměl jediný zub, paradentóza, já měl furt všechny svoje, dle zubařů zuby jak Tarzan. Pak se najedenou začaly kazit, 13 krčků najednou, skutečná lahůdka, vrtání krčků... k tomu jsem začal kašlat atd. Ale to furt nebylo o věku, to bylo o té zpropadené nákaze čímsi, co ještě nemělo ani jméno, kromě chlamydia like organismus kdesi v Korei... Ale to už je zase o věku, protože tenkrát kdyby se vědělo to, co se ví dnes, jednak bych nebyl ještě tak prolezlý jednak bych měl mladší tělo a mladší tělo lépe a rychleji reaguje na léčbu, resp. ve dvaceti se dá předpokládat, že po úspěšné léčbě se stav vrátí zase do stavu v jakém bývá dvacátník, ale dědek o půl století starší prostě už mladší nebude, než je. Koukni kolem sebe a srovnej sebe a šedesátníky či sedmdesátníky, někteří jsou čiperové, jiní... no posuď sám, ale tomu neuteče nikdo, prostě zub času pracuje i bez infekce... 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k