Co si o tom myslíte

Zdravím všechny, 

již od září mne trápí níže uvedené problémy, ale zatím nikdo z lékařů nenašel řešení. Aktuálně mám za sebou 14 dní antibiotik Doxybene a ještě mne 14 dní čeká. Bohužel zatím nepozoruji žádné zlepšení.

·         Zrak - v polovině srpna jsem začal vnímat bolesti za pravým okem a zhoršené vidění. Po vyšetření u očního lékaře mi byla zjištěna 0, 5 dioptrie. Nicméně trvalé zhoršení pozoruji i na levém oku, ale tam mi dioptrie naměřeny nebyly. Zhoršené vidění se většinou projevuje tak, že vidím lehce dvojitě u výraznějšího světelného zdroje rozmazané světlo směrem dolů. Navíc poslední dobou pozoruji, že mi ve velmi malé míře poletuje před očima, jako takové smetí, které se pohybuje stejným směrem, kam otočím oko. Zornice reagují na světlo normálně. Vyšetření očí u pana doktora Leštáka vč. perimetru a VEP v pořádku.

·         Svaly – často se mi stává, že na svalech (různě po těle – zejména lýtka, hýždě, ruce, prsní svaly, někdy lehce v obličeji) dochází k záškubům svalů. Někdy se to děje kratší dobu, někdy delší dobu. Nejvíce to vnímám, když svaly uvolním. Občas se mi po probuzení stane, že chvilku necítím přední část stehna na pravé noze, ale není to časté. Také se mi občas stane, že cítím drobnou „křeč“ ve spodním rtu nebo na levé tváři.

·         Mravenčení – Občas cítím lehké mravenčení a necitlivost (hůře se píše na klávesnici) v rukých a brnění v nohách. Na rukách spíše k malíčku. Dříve to bylo více výrazné, nyní je to spíše občasné. Na rukách to působilo jako kdybych měl karpální tunel, ale není to pokaždé a předpokladám, že pravděpodobnost karpálního tunelu na obou rukách je spíše nepravděpodobná. Celkově se to projevuje ztuhlostí kloubů a lehkou bolestí právě v oblasti, kudy karpální tunel prochází.

·         Občas se mi stává, že jsem měl zastřené myšlení nebo možná problém s koncentrací. Nedokáži to přesně pojmenovat. Anglicky to jeden z lékařů pojmenoval Brain-Fog.

·         Po celou tuto dobu mám slabé pískání v uších, občas se mi dočasně zhorší sluch. S tím souvisí i občasná malátnost nebo motání hlavy, které však nemá vliv na chůzi.

·         V posledních 14ti dnech se mi přidalo pocit knedlíku v krku a zhoršené polykání. Ale to také občas ustoupí.

·         Při lumbální punkci mi bylo zjištěna v IEF přítomnost intrathekální oligoklonální syntézy IgG, 3 nekorespondující pásy v alkalické oblasti. Zvýšená permeabilita H-L bariéry.

·         Krevní testy pozitivní na Chlamydie Pneumoniae: S_Chlamyd.pn.IgG MIF pozitiv., S_Chlamyd.pn.IgA MIF pozitiv.

·         MRI: nalezeno několik drobných glióz, nespecifické pro RS, kontrolní MRI ve 3/2014 viz níže. 

Jiné zdravotní problémy jsem nepostřehl snad až na občasnou únavu, která však mohla být způsobena všemi těmito body a vynucenou větší koncentrací. Ještě je nutné podotknout, že mě často bolí hrudní část páteře (ve předu i v zadu) a mám dost často stuhlou celou šíji. Nicméně rehabilitace, masáže a pravidelné cvičení stavu nepomáhají a nebo jen dočasně.

Vyšetření:
Evokované potenciály (elektro, vizuální) – bez nálezu

 

EEG – ložisková theta abnormita s irrit. Projevy vlevo parit. A occipit.

MR – několik drobných glióz frontodorzálně subkortikálně vlevo a dvě tečkovité temporálně vlevo

Odběry krve – zvýšená kyselina močová, zvysene alba 2 glob. a betaglob.

Kardio vyšetření – bez nálezu

Oční vyšetření – bez nálezu ve vztahu k neuro problémům

Test likvoru – borelióza negativni, přítomnost intrathekální oligoklonální syntézy IgG, 3 nekorespondující pásy v alkalické oblasti. Zvýšená permeabilita H-L bariéry, bilkoviny hranicni

 

Léky:
Magnezium B6 1-1-1

Powered by Drupal - Modified by Danger4k