Chronické obtíže - brain fog, únava, apod.

Zdravím,

pokusím se to pojmout co nejvěcněji - v současnosti je mi 28 let, muž, od útlé puberty variující obtíže, v mnoha případě rekurentního, pozvolna progredujícího charakteru. V adolescenci 4.5 roku terapie antidepresivy, jež se zpětně ukázala jako přitěžující a posunující celý charakter "klinického obrazu" na zcela novou úroveň (syndrom z vysazení trvající několik let, atypická reakce na užívání, prohloubení všech dosavadních symptomů). Poté různá vyšetření, EEG, MR mozku, průkaz protilátek proti borelioze, spánková studie, apod., vše negativní. Jediným prokázaným nedostatkem byla deficience železa, resp. ferritinu (avšak hemoglobin zcela v normě), na níž se příšlo čistě náhodou v rámci kontrolního odběru krve indikovaného v souvislosti s jiným vyšetřením. Nízký ferritin jsem úspěšně eliminoval užíváním doplňkového železa, o příčině sám se sebou spekuluji, ale není vyloučené, že jde o následek systematicky nevyvážené, junk food, high carb diety, případně malabsorbci nejasné etiologie. Od r. 2012 experimentování s vitaminovymi doplňky, dietami, včetně - s různými obměnami - bezlepkové diety, efekt. subjektivně úlevný, avšak nikoliv všespásný či dlouhodobě natolik pronikavý, aby vyvažoval omezování ve stravování či životosprávě. Samozřejmě i šestiletá psychoterpie, v mírně odlišných formách. Problémy mám stále, někdy je mi lépe, někdy fajn, obvykle se však citím subjektivně pod úrovní predikovaného optima a někdy vyloženě mizerně.

Mé obtíže: sezonní alergie a alergie na některé druhy ovoce, v jedenácti/dvanácti letech časté kašle a chrchlání, pozvolný úbytek energie přetrvávající až doposud, ospalost, únava, výrazně propady v kognitivním fungování (paměť, soustředění, záseky, exekutivní funkce, apod.), různé propady v kvalitě zraku (zákalky, rozmazanost), čas od času pálení kůže, parestesie, zácpy, v průběhu let několikrát vystanuvší epizodická závrativost trvající vždy několik dnů, nedostatek libida, leckdy problémy s artikulací, úzkostnost, epizody DP/DR, citlivost na stres, depresivní ladění, apod. Nadto samozřejmě čas od času bronchitida, různé záněty nosohltanů (jsem kuřák) a další, poměrně běžná onemocnění.

Při pátrání po příčině jsem se nevyhl komunitám kolem "gluten-free"/celiakie, boreliozy, apod. Cluster vágních chronických obtíží tohoto charakteru znamená stovky potenciálních příčin, nicméně kdykoliv, kdy jsem tyto symptomy prezentovat v některé z takto specificky vymezených komunit, vždy jsem byl přesvědčován, že trpím buď boreliozou v její krajně diskutabilní "chronické formě", a stačilo k tomu to, že jsem měl jako téměř každy několik klíšťat, anebo celiakií, případně diagnosticky obtížně určitelnou "non-celiac gluten sensitivity", a to tím spíš, že vykazuji převážně neuro/neuropsychiatrické symptomy.

Nemám nejmejších pochyb, že v jinak orientovaných komunitách bych rovněž obdržel cejch pacienta s "jednoznačnou" diagnozou vycházející se zaměření skupiny, nicméně tímto nicneřešícím směrem již nehodlám postupovat.

O fenoménu chlamydie, její latentní podoby, apod., jsem se dozvěděl dnes od kolegyně. Můžete mi, prosím, sdělit, jak je možné, že jinak obecně rozšířená infekce, která dle všeho může mít systémově velmi barvitou a závažnou manifestaci, zůstáva mainstreamovou medicínou zatlačena do rohu, nepovšimnutá apod.?

Vzhledem k tomu, že trpím takto pestrou škálou symptomů, zajímalo by mě, jak si mohu ověřit, je-li "Chlamydia Pneumoniae" případným původcem? Vím, že specificita/senzitivita testů nemusí být optimální, ale existuje nějaký způsob, jak říci, je-li tento patogen skutečným původcem a pokud ano, tento pak začít léčit?

 

Díky za odpovědi.

J.

 

"...Můžete mi, prosím,

"...Můžete mi, prosím, sdělit, jak je možné, že jinak obecně rozšířená infekce, která dle všeho může mít systémově velmi barvitou a závažnou manifestaci, zůstává mainstreamovou medicínou zatlačena do rohu, nepovšimnutá apod.?.."

Nic ve zlém, ale  jednak dle použitého jazyka silně připomínajícího vzdáleně češtinu zkříženou s doktorštinou bys asi měl odpověď vědět nejlépe sám jednak by to zajímalo všechny postižené.

 

"...ale existuje nějaký způsob, jak říci, je-li tento patogen skutečným původcem a pokud ano, tento pak začít léčit?" To se ty můj kvítku medový, nikdy nedozvíš... zpívával Waldemar Matuška a měl pravdu! 

Promiň jízlivost, ale nějak mne naštvala ta parodie na češtinu. 

Jinak odpovědi na své otázky hodné položení minimálně všem primářům infekčních oddělení či jiným slovutným matadorům medicíny 21. století snad najdeš v odkazech uvedených v oranžové liště, tedy pokud je budeš chtít nalézt. Ony tam jsou, ale dosud je nenalezli ani ti slovutní primáři infekčních oddělení či jiní slovutní matadoři medicíny 21. století, z nějakých nám nezjištěných důvodů je nalézt nikdo nechce! Zlí jazykové tvrdí, že v tom budou prachy, něco na tom bude, my máme vítr v peněženkách a peníze jsou fuč, kam přistály ví jen bůh a ďábel....

březen 2013 ukončení CAPu 

Ahoj, díky za odpověď.

Ahoj,

díky za odpověď. Jednodušeji - zcela jistě zde na foru působí nebo působily desítky, ne-li stovky podobně "postižených" lidí, kteří pátrali a pátrali, až se nakonec dopátrali toho, že jejich tělo je vlastně semeništem chlamydií. Předpokládám tedy, že si našli cestičku, jak následovat některý z protokolů a nakonec se vyléčili, je to tak?

Stanovení diagnozy -> systematická léčba antibiotiky -> vyléčení (kterým je míněno zbavení se příznaku, jež je k této diagnoze přivedlly) - platí to takhle pro většinu z těchto lidí, co sem přispívali nebo přispívají?

Na serveru borelioza.cz totiž mimo (možná hrstku) aktuálně boreliozou dotčených figurují další skupiny lidí, a jediné, co člověk čte je to, že stále bojují, mění protokoly, také čte o strastech s výrazným nepochopením a skepsí ze strany lékařů, nicméně nikdy jsem si tam nevšiml nečeho ve smyslu "Ahoj, po xxx dlouhém maratonu ATB terapie mohu teď zpětně, po dvou letech od ukončení, konstatovat, že se cítím naprosto perfektně, všechno zmizelo a je mi za posledních dvacet let možná vůbec nejlépe. Cítím se zkrátka zdráv a vyléčený."

Ohledně té oranžové lišty - něco jsem četl, jenom zběžně, protože nemám dostatek času a jako nováčka mě zajímá především diagnostika, ale v těch obsáhlých textech se píše, že nic moc spolehlivého není, ani PCR.

Plánuji, že si skočím za barák do Vidie (ČM) a jako samoplátce na jejich žádance zaškrtám jednotlivé parametry u Ch. pneuomoniae. Můžete mi (vy zkušení) říci, je-li toto - s ohledem na chlamydie - dobrá laboratoř, mají-li dobré ceny a testují-li to potřebné? A pokud ne, kde v Praze mohou pochodit lépe?

 

 

CHLAMYDIE

Průkaz Ab anti Chlamydia psitataci, pneumoniae, trachomatis IgM IF
990,00

Průkaz Ab anti Chlamydia psitataci, pneumoniae, trachomatis IgA IF
990,00

Průkaz Ab anti Chlamydia psitataci, pneumoniae, trachomatis IgG IF
990,00

CELKEM anti Chlamydia PSITT., PNEUM., TRACH. IgM + IgA + IgG IF
2970,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA sp. IgM ELISA
480,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA sp. IgA ELISA
480,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA sp. IgG ELISA
480,00

CELKEM anti Chlamydia sp. IgM + IgA + IgG ELISA
1440,00

CELKEM anti Chlamydia PSITT., PNEUM., TRACH. IF + ELISA
4410,00

Průkaz Ab anti Chlamydia sp. cHSP60 IgG ELISA
480,00

Průkaz CHLAMYDIÍ v biologickém materiálu (LPS) IF
320,00

CHLAMYDIA TRACHOMATIS

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA ELISA
480,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgG ELISA
480,00

CELKEM anti Chlamydia TRACHOMATIS IgA + IgG ELISA
960,00

Průkaz Ag CHLAMYDIA TRACHOMATIS ELISA (IDEIA)
480,00

Průkaz DNA CHLAMYDIA TRACHOMATIS real time PCR
1120,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgA WESTERNBLOT
1630,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA TRACHOMATIS IgG WESTERNBLOT
1630,00

CHLAMYDIA PNEUMONIAE

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgM IF
330,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgA IF
330,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgG IF
330,00

CELKEM anti Chlamydia PNEUMONIAE IgM + IgA + IgG IF
990,00

Průkaz DNA CHLAMYDIA PNEUMONIAE real time PCR
1120,00

Průkaz CHLAMYDIA PNEUMONIAE v biologickém materiálu IF
320,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgM WESTERNBLOT
1630,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgA WESTERNBLOT
1630,00

Průkaz Ab anti CHLAMYDIA PNEUMONIAE IgG WESTERNBLOT
1630,00

 

 

Předem díky.

 

J.

Ahoj, lepsi udelas, kdyz se

Ahoj, lepsi udelas, kdyz se objednas na kliniku do Augsburgu (BCA) a soubezne s dr. Klubalovi. Zaklad vseho je totiz vedet proti cemu vlastne bojujes. Samozrejme pak muzes patrat dale. je to ale nejefektivnejsi reseni, pokud mas ale trochu penez. Stejne jako na borelioze, tak i tu je spousty lidi co stale bojuji. Nekteri jsou z toho venku nekteri stale bojuji, protoze vetsinou jsou postihnuty vice chronickymi infekcemi.

Ahoj, myslím, že prozatím

Ahoj, myslím, že prozatím zaměřím svou pozornost základním směrem, a přestože peněz nazbyt nemám, nechám se v některé z dostupných laboratoří otestovat na přítomnost protilátek, jen ze zvědavosti. V návaznosti na to se teprve rozhodnu, zda-li a především jak pokračovat dál. Je podle tebe IF srovnatelná s ELISA? IF Pn. nabízené Vidií nemá dle referencí zde špatnou reputaci.

Zkus najít, CO je

Zkus najít, CO je mustisystémové onemocnění,možná pochopíš!  Nevím, kdo tady píše, že jeho tělo je semeništěm chlamydií, jak uvádíš. Dle mého názoru je chlamydie jedna z mála bakterií/ příp. virů, plísní, nechú, paraziůt /, které se pomnoží a zlobí, když imunitní systém špatně pracuje. A u "lékařů" jsi byl, co říkali ? U chronických potíží nepočítej s rychlým uzdravením. Uvidíš......to si musí člověk zažít, aby pochopil, co nechtějí doktoři léčit a v jakých s.ačkách nás nechávají.

Ahoj, já doktory příliš

Ahoj, já doktory příliš nevyhledávám, neboť vím, co by mě ve vetšině případů čekalo a plně to respektuji, nicméně měl jsem štěstí setkat se s pár skutečnými odborníky a jejich názoru si samozřejmě vážím o to víc.

Ano, vím co jsou systémová onemocnění. Bohužel ale také vím, co je "chronická borelioza", případně "morgellons" - a právě přítomnost těchto dvou "jednotek" v diskuzi na zdějších stránkách velmi napovídá, odkud vane vítr.

"Ano, vím co jsou systémová

"Ano, vím co jsou systémová onemocnění. Bohužel ale také vím, co je "chronická borelioza", případně "morgellons" - a právě přítomnost těchto dvou "jednotek" v diskuzi na zdějších stránkách velmi napovídá, odkud vane vítr."

co tym chces povedat? akoze sme blazni a sci-fi freaks? ze patrime na psychiatriu?...nechapem tej narazke "odkud vane vitr"
 Prosim pribliz mi to, lebo ja osobne trpim oboma tak ma to zaujima...necham si poradit...

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Zdravím ta Jatsa, po

Zdravím ta Jatsa, po prečitaní  Tvojho vstupu i dalších odpovedí Ti trochu poradím-

1. Ak máš ťažkosti hľadaj odpovede, riešenie - pomožeme Ti , ak nemáš žiadne ťažkosti- nemusiš hľadať

2. Ak ťažkosti máš  je v Tvojom záujme prečiťať záložky  ak niečomu nerozumieš  , preklikaj par  prispievateľov - luských osudov ale hlavne skusennosti, kde načerpaš i mnoho odkazov na odbornu vedeckú medicínsku literautru . aby si bol naistom , že nejde o bludy

3. Po mojom uvážení a dlhoročných skusenostiach s ľudmi v špecifickom odbore sa prikláňam k názoru mam77- navštív odborníkov v AUG, alebo Dr. Klubala v Prahe, alebo Dr. Ďurovskú v Bratislave alebo Dr. Kozmu v Košiciach alebo počkaj na otvorenie dcerskej kliniky BCA / AUGSBURG / v LUhačoviciach na jeseň / Dr., Špaček - ostatne e toho možeš kontakttovať  priamo - najdeš tu niekde jeho mail v BCA- v prípade , že by ti robili problem komunikovať v angličtine alebo v nemčine - alebi oriamo napíš DR. Swcharzbachovi- ale hlavne pozri sa do googlu aby si vedel s kým komunikuješ -. že je to človek uznavaný od Ameriky po Australiu  a to v medicínskych kruhoch

4. Naštuduj rozdiel medzi lekármi IDSA a ILADS aby si vedel o čom to je

5.Mne by si na oplatku mohol poskytnúť odborníkov s ktorými komunikuješ Ty - rada sa s  nimi spojím 

6. ATB liečba boreliozy , chlamydiozy a iných MSIDS ochorení  nie je až taká  drahá  ,ako liečba už rozvinutej autoimunnej choroby- zatial čo ATB  stoja 4 - 20 EUR, špecifické lieky na napr. slerosis multiplex  sa pohybuju 100 - 1000 x  viac. takže biznis je niekde inde  ak si na to narážal

Ak sa chceš  dozvedieť viac čitaj / napr. prečitaj  i kompletne pana CH  ale i starších prispievateľov . iste tam najdeš čo hladaš- a zistíš, kolko tu maju niektorí naštiudované odborneho materialu  , o čom žiaľ+ naši infektologovia nemaju ani páru  avobec ich to netalčí pokial sami neochoreju - ako napr RNDr. Dagmar Hulínská- riešiteľka boreliozy v ČR ale nakoeniec i sama ju prekonala...... ale čitaj- a nerob unahlené závery- pripadáš mi ako mladý skončený lekár , ktorý ked skončí lek. fakultu  , myslí si že zjedol mudrosť sveta , potom príde do praxe  a nič nevie , potom sa učí na 1. atestáciu  a  začína byť pokorný. lebo zrazu zistí   čo všetko nevedel . potom  sa učí na  druhu..... a potom už ma tu svoju pokoru aj nejaku tu  mudrosť . ale len v obore , ktoremu sa venuje- my sa tu venujem špecialne MSIDS . teda nielen boreliozy  chlamydioze- nakoniec každý nech si uvedomí , že može mať daleko viac koinfekcii/ EBV CMV  mykoplazmy , ehrichlie, bartonelly , babesie ....... /  

7. Ak nepotrebujes pomoct zbytočne nerýp- tu na tomto fore je skrytýc h viac doktorov ako si myslíš a prispievaju v pokore

 

Zdraví Ťa  lea

LEA6

Leo, mas ode me uznani,

Leo, mas ode me uznani, napsala jsi to velmi krasne a vystizne!

Leo, díky za příspěvek.

Leo, díky za příspěvek. Narazit na danou problematiku několik let nazpátek, nejspíš bych skutečně pokorně a do nejmenších detailů nasával veškeré zpřístupněné materiály, FAQ, příspěvky i zkušenosti ostatních. Nicméně entuziasmus a s ním spojené pronikání do alternativních vod, hledání a potvrzování nových souvislostí apod., to vše mě již dávno přešlo. Prošel jsem si vývojem od příklonu k psychosomatice, somatopsychice, včetně sebeútěšného popírání jednoho či druhého, jen abych si v posledku přiznal, že oba komponenty fungují v provázané jednotě. To mi pomohlo získat trochu větší odstup. Současně s tím dlouhodobě pročítám nejrůznější zahraniční stránky, blogy, studie, atd., abych si trochu ujednotil, co skutečně má smysl sledovat - a případně vztahovat na sebe - a co nikoliv.

Táta prodělal boreliozu dvakrát - vždy jasně ohraničená a dobře přeléčená. Spousta známých rovněž prodělala boreliozu a nikdy se nepotýkali s žádným reziduálním dozvukem. Jedná paní, která mi shodou okolností doporučila pročíst tento blog, prodělala těžkou neuroboreliozu, jež nebyla podchycena úplně včas, doprovázely to záněty mozku, parézy, poruchy zraku, koordinace, apod. I ta byla úspěšně přeléčena, ačkoliv se jí s prodlevou rozvinul problém se zrakovým nervem (a zrakem jako takovým), který může, ale také nemusí s prodělanou boreliozou souviset. To samé kamarád táty, kterého sužují kardio problémy, navštěvuje dlouhodobě Bojara, avšak žádné zotavování se nekoná, alespoň ne v tom vytouženém smyslu.

Já byl testován na boreliozu jednou, s využitím ELISA i WB - vše negativní, včetně jednotlivých blotů. Pro mě to znamená, že nemá cenu dál pokračovat zatěžováním se informacemi z tohoto okruhu, neboť se mě s vysokou pravděpodobností netýkají. To si ale nemyslí (a nemysleli v žádné úzce vyprofilované skupině) ti, kteří věří tomu, že mám-li stejné příznaky jako oni + historii přisátých klíšťat, musím zákonitě trpět boreliozou, kterou právě oni sami sobě přiřkli, a to kolikrát za minimálně velmi spekulativních souvislostí. Je mi líto lidí, kteří boreliozou prokazatelně trpí nebo trpěli a zanechalo to na nich následky, s kterými - vím - není lehké posléze pracovat. Ale je mi líto i těch, kteří boreliozu prodělali a mají problémy, které s ní vůbec nesouvisí. A úplně nejvíc je mi líto těch, kteří se v podobných internetových skupinách zamotali do jednohlasné, leckdy téměř až agresivní rétoriky, a přisvojili si na základě ní neexistující diagnozu. A proto ten pejorativní tón v předcházejícím příspěvku - není vyloučené, že naprostá většina lidí, kteří se ztotožnili s nálepkou "chronic lyme" ve skutečnosti s boreliozou nikdy do kontaktu nepřišla, ale stala se obětí řetězově šířené exploatační vlny naléhání, která z nich vysála poslední kapku soudnosti. Má to skoro až charakter kultu (v záporném slova smyslu). Tito lidé, svázáni frustrací pro nevysvětlitelnost svých obtíží ustrnuli někde, kde si přinejmenším nepomůžou, v horším případě možná až uškodí, klidně i ve smyslu, že časem investovaným do boje s něčím, co se jich netýká, uberou sami sobě čas pro boj se skutečnou příčinou.

Jen si to představme: Opakované návštěvy specialistů nikam nevedou, maximálně k nálepce hypochondra. Najednou se objeví skupina, která nabízí vysvětlení na všechno, co nikdo z bezpočtu specialistů ani badatelů z oficiálně uznávané sféry nedokázal odhalit! Ti specialisté přeci musí být nedouci, když to "nevidí"! Laboratorní testy čas od času nevyjdou správně a někdo takto ovlivněný chce znát důvod, proč tomu tak je - tím důvodem je falešná negativita. Stejně tak terapie antibiotiky - cítí-li se hůř, musí to být herx, nikoliv vedlejší účinky. Cítí-li se lépe, znamená to, že terapie zabrala, nikoliv přirozenou fluktuaci stavu. Cítí-li se beze změn, musí jít o špatně zvolená antibiotika, nízkou dávku, nebo příliš krátkou terapii, atd.

V žádném případě nezpochybňuji žádný z problémů, které kdokoliv prezentuje, každý máme nějaké, některé lze objektivizovat, jiné nikoliv, sám trpím přesně těmi typickými vágními příznaky, které se vlečou, máloco pomáhá. Jako většina populace mám prodělanou EB-virózu, klasické dětské infekční nemoci, apod. Nyní už ale nepodléhám bujné fantazii a nedávám do souvislostí všechno se vším, v tom je totiž člověk odborník, dokáže si vytvořit různě kvalitní propojení souvislostí, až někdy přes samotné stromy nevidí les. :) Lidi nechtějí slyšet "nevíme, co vám je", potřebují vědět, čeho se chytit. V tomto případě je "psychiatrizování" v ordinacích trochu nadbytečné nebo škodlivé, ne vždy však nesprávné.

Já sám na sobě odpozoroval, že příznaky výrazně ovlivňuje stres, resp. úzkostí podnícený stres, který může spustit hyperventilaci. A hyperventilace produkuje přesně tyto obtíže. Stejně tak nevyvážená strava a velmi zásádní vliv má orgasmus. Ten mě na několik dní odrovná, a tak to mám přesně od puberty, ale uvědomil jsem si to až v r. 2011, kdy jsem abstinoval několik týdnů a cítil jsem se jako nikdy. Pak mi to docvaklo, objevil jsem komunity lidí, fenomén závislosti na pornografii a nevysvětlitelné POIS - Post Orgasmic Illness Syndrome. Ačkoliv splňuji kritéria POIS, rozhodně nehledám spásu v rozluštění tohoto fenoménu, neboť za tím zcela jistě stojí různé etiologie, ratio minerálů apod., a pochybuji, že se někdo v brzké době této okrajové problematice vůbec začne věnovat. Je dobré si uvědomit, kolik diagnóz se objevilo v posledních dvou dekádách a kolik lidí přibylo s diagnózami již existujících ochoření.

A kontakt s doktory, jak říkám, omezuji na nezbytné minimum. A pokud nějaký byl, tak mimo praktiků se jednalo vždy o specialisty, k nimž jsem se jako samozvanec vnutil, až mi z toho bylo zpětně trapně. A byl mezi nimi mj. i odborník na progresivní neurodegenerativní onemocnění - demence, apod., atd. Téměř u všech jsem si vysloužil štamplík "psychosomatika". :) A vůbec jim to nezazlívám.

Díky za ochotu, jediné, co mě v tuto chvíli zajímá je, zda-li má u CPN IF lepší nebo srovnatelný záchyt jako ELISA a které položky z toho postovaného seznamu Vidie zvolit.

A doktor nejsem, a medicínu jsem nestudoval.

 

"Já sám na sobě odpozoroval,

"Já sám na sobě odpozoroval, že příznaky výrazně ovlivňuje stres, resp. úzkostí podnícený stres, který může spustit hyperventilaci. A hyperventilace produkuje přesně tyto obtíže. Stejně tak nevyvážená strava a velmi zásádní vliv má orgasmus. Ten mě na několik dní odrovná, a tak to mám přesně od puberty, ale uvědomil jsem si to až v r. 2011, kdy jsem abstinoval několik týdnů a cítil jsem se jako nikdy."

Nic ve zlém, na to je možná jen jedna odpověď, jako dostala jedna pani na to, že kvůli bolestem zad, bederky atd. začala nosit batoh, od geniální mudrcky, "vydíte, jak si umíte poradit!" a tím skončila návštěva ordinace. Žádné vyšetření, žádná doporučení, žádný lék, jen nastavená pazoura na 30 Kč ... 

březen 2013 ukončení CAPu 

"Táta prodělal boreliozu

"Táta prodělal boreliozu dvakrát - vždy jasně ohraničená a dobře přeléčená. Spousta známých rovněž prodělala boreliozu a nikdy se nepotýkali s žádným reziduálním dozvukem. Jedná paní, která mi shodou okolností doporučila pročíst tento blog, prodělala těžkou neuroboreliozu, jež nebyla podchycena úplně včas, doprovázely to záněty mozku, parézy, poruchy zraku, koordinace, apod. I ta byla úspěšně přeléčena, ačkoliv se jí s prodlevou rozvinul problém se zrakovým nervem (a zrakem jako takovým), který může, ale také nemusí s prodělanou boreliozou souviset. To samé kamarád táty, kterého sužují kardio problémy, navštěvuje dlouhodobě Bojara, avšak žádné zotavování se nekoná, alespoň ne v tom vytouženém smyslu.

Já byl testován na boreliozu jednou, s využitím ELISA i WB - vše negativní, včetně jednotlivých blotů. Pro mě to znamená, že nemá cenu dál pokračovat zatěžováním se informacemi z tohoto okruhu, neboť se mě s vysokou pravděpodobností netýkají...."

Nu což na to, je vidět, že máš jasno. Pak není co řešit. 

Problém je, že nám všem bylo vše také tak jasno, dokud nám bylo jaksi hej, jaksi nám nic nebylo, jen jsme možná o něčem podobném meditovali, abychom byli zajímaví v putyce. A pak nejednou přišlo něco zvláštního, přišla bída na Kozáky. Najednou nestačily dvě hodiny spánku po opici, ba i bez opice na vyspání nestačilo ani dvanáct ani 24 hodin, země se začala vlnit jak v Bermudském trojuhelníku, přečíst řádek v novinách se stalo neskutečným utrpením, natož se něčemu učit nebo dokonce něco napsat, litanie dlouhé jak tejden, jako jsi právě předvedl... najednou byla tma, tunel, který neměl konce... a taky všichni byli negativní, v chlamydiích, boreliích, všichni byli eventuálně "úspěšně přeléčeni", pokud se náhodou v nějakém tom testu něco někdy přece jen našlo, nějaká ta paměťová, anamnestické protilátka...   

březen 2013 ukončení CAPu 

No, jak už jsem podotýkal, v

No, jak už jsem podotýkal, v žádném případě nezpochybňuji obtíže, které kdo má, jen se vyjadřuji k principu (logice), která vede k tomu, jak se těmito potížemi nakládat. Těmito popisovanými příznaky trpí desetitisíce lidí na celém světě. Než jsem začal s pročítáním na internetu (k němuž mě v krajní fázi dohnal syndrom s vysazení antidepresiv, který není několikadenní srandou, ale dost útrpnou a dlouhodobou zkušeností - http://en.wikipedia.org/wiki/Post-acute-withdrawal_syndrome ), domníval jsem se, že musím být postižen něčím ojedinělým, nebo závažným ochořením typu roztroušená skleroza, případně jinou, neodhalenou a jasně definovanou nemocí.

Ale těch potenciálních příčin jsou stovky, ne-li tisíce. A mně nejde do hlavy, proč by se, je-li v případě víceméně spolehlivých testů negativní výsledek, mělo ustrnout u diagnozy, např. chlamydie, chronické boreliozy, nebo jinak "příbuzného" onemocnění? A proto ta "meditace" - znamená to, že všichni, co trpí nevysvětlitelnou únavou, úbytkem energie a kognitivní dysfunkcí trpí chronickou boreliozou nebo mnohačetnou MSIDS vlivem narušené imunity, oportunistických infekcí, koinfekcí apod.? Není logické pátrat tímhle směrem v případě, že tomu nic nenasvědčuje. Ale kontroverzní "křídlo" stanovilo jiná kritéria, jiné testy, takže lze s trochou nadsázky říci, že takto postižených je naprostá většina lidí, jen o tom neví.

Jestliže je chronická borelioza reálná, někdo by měl být schopen demonstrovat toto na studiích, rozlišit ji a definovat a to se v "oficiální" sféře nestalo. S přihlédnutím k možným motivům farmaceutických firem apod., by naopak nějaká dobře kontrolovaná studie a odhalení toho, o čem se v "neoficiální" sféře diskutuje a co se praktikuje jako dané, mělo být metou, žádoucím cílem, něčím, na co všichni čekají. To se ale neděje! Prezentovat osobní výpovědi jako důkaz něčeho nepředstavuje ve vědě téměř vůbec nic. Takhle nebyl vygenerován HIV/AIDS, RS, nebo jiné "entity".

Jak říkám, nepopírám, že každý, kdo má potřebu být součástí některých z těchto komunit, nepochybně trpí a jeho obtíže jsou reálné, o tom žádná. Je na něm, jak se rozhodne, nelze mu ani zazlívat, že si vybral oficiálně neověřenou léčbu (případ chlamydií a diskuze nad tím, jak nejsou finance pro doktory apod. by šel aplikovat i na boreliozu, jen s tím rozdílem, že borelioza je oficiálně vystavena mnohem větší pozornosti, zájmu, finančním tokům, apod. a přesto nemá v obci mainstramových specialistů a ve vědě v té své ILADS interpretované podobě absolutně žádný kredit!).

S tím souvisel i můj původní dotaz - může někdo, kdo se domnívá, že je v zajetí chiméry multisystémového promoření, které je oficálně krajně spekulativní, říci, že mu oficiálně krajně diskutabilní terapie antibiotiky pomohla natolik, že by se cítil vyléčený, zdráv, apod.? Protože já jsem tohle nikdy nečetl. Jediné, co čtu, že všichni píší, že stále bojují, je to běh na dlouhou trať atd.atd.atd. V těchto komunitách neexistuje nic, co by vyvrátilo předpoklad, že konkrétní jednotlivec může trpět něčím jiným než tím, o čem se domnívá, že je jeho problém - negativní test = falešná negativita, léčba bez efektu = MSIDS je běh na dlouhou trať, atd.atd.

A tohle vnímám jako nebezpečné. Ty charakteristiky kultu, kde se nepochybuje o něčem, aniž by pro to existoval prokazatelný důkaz, mohou lidem uškodit.

Ahoj Jatsa, odpoved na tvoju

Ahoj Jatsa, odpoved na tvoju otazku je: ano atb mi zachranili zivot. Beriem ich uz rok a dakujem im za normalny bezbolestny zivot, vysadit nemozem, lebo infekcia sa do par tyzdnov znova rozsiri a stare zname bolesti mocovych ciest mi zacnu nicit zivot. Mam ureaplasmu urelyticum.  Podla urologov a gynekologov som vsak zdrava, mala som len pozitivne igg titre aj to nizke pred liecbou. Predstav si ze na liecbe sa tie titre zvysili a po roku som dokonca mala pozitivne aj Iga titre! To je sranda co?  Podla doktorov na zaciatku mojich potiazi mali tieto titre vymiznut po case, ved to boli znamky PREKONANEJ infekcie. Ako vieme ze nase potiaze su zapricinene prave multiinfekciami? No vieme to tak, ze atb zaberaju! Zbavuju nas symptomov a vela ludi postavili z invalidnych vozikov, zbavili bolesti. Myslis si ze ma bavi brat troje atb? Myslis si je to to jednoduche zohnat ich v tomto systeme? Som si ista, ze keby som chcela brat ilegalne drogy tak ich zozeniem jednoduchsie ako atb a aj by ma to stalo menej penazi. Lenze ja som chora na hlavu podla takych ako si ty a preto sa ladujem atb!

borelia, bartonela, ureaplasma, mycoplasma, chlamydia, ebv, cmv a boh vie este co.. od 2012

To, že si mala na liečbe

To, že si mala na liečbe pozitívne aj IgA je podľa mňa znak toho, že imunita sa spamätáva, baktérie registruje a tvorí protilátky. Môjmu synovi vychádzali pozit IgA a IgG hraničné na MPn a po krátkej liečbe ATB, začal mať aj IgM vyššie.

Jatsa, vieš aký je rozdiel

Jatsa,

vieš aký je rozdiel medzi ELISOU , Westernblotom a LTT?

Navyše význam LTT - ELISPOT bol potvrdeny navela i FDA pre 100 špecificitu a senzitivitu a to v r. 2011 - proces však nebol  jednoduchý.

My  mnohí sme sa dali na potvrdenie diagnozy pomocou LTT   a liečime sa dla ILADS/ ozaj už si zistil ten rozdiel?

A máme uspechy aj ked cesta je zdlhava.Nehovoríme o postboreliotickom syndrome  ale o chronickej borelioze.

Kedže bolesti a parestezie, príznaky encefalitídy/ bolesť hlavy ,porucha kognitívnych funkcii ,.... nas  zrazili na kolená / do postele na dlhé obdobie- radi informujeme o svojej ceste a uspechoch aby sa ludia neopúšťali a hľadali cestu z nej von na podklade vedeckých poznatkov- mnohí informuju presne o tom , čo čítali  a dávaju sem linky- za čo im vdaka- ide o vedecké publikacie- čiže tam už nie je o čom pochybovať.

Opakujem ATB nie su drahé v porovnaní s imunologickou liečbou autoimunnych ochorení.kongres ILADS si musí lekár zaplatit sám, farmaceutická firma ho tam nezoberie- cestu si tiež hradí sám, . Ak by sme porovnali vývoj ATB a   liekov na imunitný system event na liečbu autoimunynch ochorení tak je tu výrazný neprospech ku ATB

nakoniec i Pasteur len predpokladal . nebol lekár - a dnes  vieme predisť besnote, nepoznáme  záškrt, poliomyelitídu,prve kiahne....

Lea

LEA6

su veci medzi nebom a

su veci medzi nebom a zemou....a vsetci ti tvoji "odbornici" Jatsa mi mozu vylezt na hrb a vylizat prdel ;-)

,,A predsa sa toci..."

Poviem ti vcom je zakladny problem ludi na liecbe chronickych ochoreni, ten najtazsi problem je dostat telo spat do balansu a to len samotnymi ATB nejde...do ozdravneho procesu treba zapojit aj dalsie zlozky, ako si uz spravne poznamenal, vnimas reakcie na stravu, na emocie - to su napr 2 dalsie zlozky, na ktorych chronik chce ci nechce musi pracovat...hodne ludi si mysli, ze sa pohnu bez zmeny len zobanim tabletiek, ale to take jednoduche neni...takze tvoj odbornicek radsej secko zvoli na psychosomatiku a postboreliove stavy a podobne nicim nepodlozene vyplody sracek a stado tomu uveri....

...ono vo svete to tak chodi....pohodlny uveri a nepohodlny hlada cestu az kym ju nenajde....

ako tu uz spominal niekto vyssie, chronici nikdy nemaju len jeden infekt, naruseny je cely IS a pokryt treba uplne vsetko a vsetku haved co v nas je...od tej najvacsej po tu najmensiu a ak sa zmieris s tym, ze na tvoj problem mainstream medicina vymyslela nejaku psycho diagnozu a bude ti pisat oblbovaky do konca zivota, tak sa maj a nech sa dari...

tieto stranky nemaju ucel demotivovat ludi, NIKDY SE NEVZDAVEJ je v samom nadpise a toho sa treba drzat cely zivot

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

 u mna sa objavili neuro

 u mna sa objavili neuro problemy zaciatkom tohto roka. vsetky mozne testy negativne, jedine emg na tetaniu poizitivny. dal som sa otestovat  na boreliozu, elisu aj wb, a vsetky mozne koinfekcie. vsetko negativne.  isiel som za dr. kozmom, dal mi spravit este raz testy, v inom labaku, opat vsetko negativne s vynimkou WB na cpn a ctr. zistil som neskor, ze WB na chlamidie sa bezne na slovensku nerobi a je len par labakov, ktore ho robia. nebyt toho, tak mam vsetky testy negativne a myslim si, ze sa na mna nic z tejto stranky (ci s borelioza.cz) nevztahuje. 

pokial chces istotu testov, tak si daj spravit LTT v AUG (nemusis tam chodit, da sa to aj postou)  stoji to vela penazi, ale su to najpresnejsie testy. ak si chces hradit testy ako sampolatca u nas, tak radsej priplat a sprav si tie LTT.  daj si spravit LTT na borelie aj na chlamidie, popripade dalsie koinfekcie. Ak ti nic z toho nevyjde, mozes pragmaticky zahlasit, ze asi (stale tu zostava to asi) nemas bakterialnu infekciu.  (ceny v AUG LTT na borelie cca 180€, ltt na cpn  cca 80€, ctr 80€, postovne cca 60€) 

vysledok LTT testu ti u nas bezni lekari asi neuznaju, ale to ti moze byt jedno. ti by ti neuzanli aj vysledok WB ci Elisy ako chronicku latetnu formu.

ostatne tvoje otazky, preco chronicke bakterialne infekcie nie su uznavane medicionu....  moj nazor je, ze cokolvek nove ci komplikovane je tazke presadit ak uz existuje iny, lahsi precedens. presadi sa to bud samo, ak je to novsie fiacne vyhodnejsie, alebo neskor ked sa postupne zmeni nazeranie na povodny precedens.

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

dezorz, díky za komentář.

dezorz, díky za komentář. Ano, vědu by nové otázky a směr rozhodně měly stimulovat, ale pořád se tu točíme kolem skutečnosti, že nepoměrně početnější skupina lékařů, výzkumníků, akademiků a dalších odmítá tyto kontroverzní diagnozy - proč to asi dělají? Schválně, chtějí pacientům uškodit nebo je nezajímají? Nebo nemají takové kapacity, aby objevili něco, na co dle alternativního křídla existují prostředky a co je v jejich interpretaci téměř jednoznačné? Proč je skupina nejrůznějších LLMD s neschválenými postupy léčby, privátních laboratoří s nově navrženými (a oficiálně neschválenými) testy a dalších jinak činorodých zástupců tohoto komplexu vnímána s despektem, zneuznaností atd.?

Schází vhodně naprojektované a hlavně podložené studie, které by prokazovaly to, co všichni alternativně ladění propagátoři velmi pravděpodobně zkresleně, nepravdivě, anebo minimálně necelistvě prezentují jako vědu, která ale atributy vědeckého zkoumání splňuje pouze pro ně, nikoliv pro vědce jako takové.

Ptám se tedy - když je tolik zřejmé, že existuje celá řada zákeřných a život ničících "stealth infekcí", proč to nikdo není schopný kloudně prokázat, tak, aby to bylo akceptováno (akceptováno někým jiným, než frustrovanými pacienty ovlivněnými zájmovými skupinami a lékaři nebo lobbisty tyto skupiny generujícími)?

Tohle totiž není žádné tmářství, zkostnatělost, nebo konspirace, nýbrž ctění metodiky výzkumu.

Přečetl jsem si, že naprostá většina dospělé populace je seropozitivní s ohledem na přítomnost protilítek proti CPN - pokud někdo z těch cca. 60 - 80% procent začne vykazovat nespecifické příznaky typické pro chronický únavový syndrom, myslíte se, že mu pomůže, budete-li mu tvrdit, že trpí chronickou bakteriální infekcí, honit ho po soukromých klinikách s "inovovanými" postupy diagnostiky, posílat ho na diskutabilní testy a přesvědčovat ho, že je multisystémově postižený? Jaký tohle všechno má smysl, nebo nevidíte, jak je to celé absurdní?

Absurdní jsou tvoje závěry

Absurdní jsou tvoje závěry stejně jako závěry kdysi těch, co měli za blázna např. Ignáce Filipa Semmelweise s jeho mytím rukou proti horečce omladnic nebo toho, co navrhl jako účinnou možnost proti choleře zbudování kanalizace a zábránění znečisťování studen atd. Tehdy slovutní argumentovali tím, že tvrdit, že něco tak mrňavého, co není okem vidět, by mohlo zabíjet, je jako tvrzení, že moucha může zabít slona, to ještě netušili asi nic o mouše tse tse a trypanazomě apod.

Jinak nic ti nebrání sepsat tvoje pochyby, požadavky atd. a rozeslat je slovutným institucím žijících velice dobře z daní i tvých a tlačit na ně, aby konečně něco smysluplného dělaly. Neptej se někoho, koho považuješ za jakéhosi sektáře. 

 

Ještě ti mohu napovědět, proč tomu nikdo nerozumí, protože kdysi někdo vymyslil tzv. základní podobu Kochových postulátů, která u těchto vnitrobuněčných potvor nefunguje, ale bere se jako něco posvátného, neměnného...

No a pokud máš skutečně problémy, pak máš dvě možnosti, buď jít cestou léčby založené na důkazech (evidence based medicine) nebo vsadit na základě zkušeností jiných na nějakou tu metodu těch sektářů...

 

http://www.davidwheldon.co.uk/Ignoring-the-Evidence.html

nebo třeba 

 

"Le Salon Des Refusees

 

As far as I can see there’s no difficulty in combining the two. It’s matter of believing evidence. If you believe the evidence that MSi is a primary autoimmune disease, then Tysabri makes sense. If you believe that MS is caused by a chronic infection, then Tysabri makes no sense. I believe that MS is caused by a disordered immune response to a chronic infection. In disabling the immune system, which Tysabri does, you may be silencing the yard-dogs, while allowing the thieves to take the silver.

Tysabri is Natalizumab.

Alemtuzumab is somewhat similar.

Curious names: they sound like ancient gods.

Well: Charles Stratton and I wished to publish a letter in The Lancet on this. It wasn’t accepted, but here it is..." 

březen 2013 ukončení CAPu 

Dobry vecer, prosimvas,

Dobry vecer, prosimvas, muzete nam  tady popsat cim  se  konkretne Vas tatinek prelecil ? A navic  dvakrat? A kde jste nasel pojem "ohranicena borelioza?"   Jak a kdo stanovuje hranice infekce ( myslim tim vseobecne infekce tohoto typu? Tatinek je doktor? A tedy kdyz je ohranicena, kde ji mel?) Prosim, vysvetlete nam to lepe, bude se po tom lepe diskutovat.

Svadhi: Jako desítky dalších

Svadhi: Jako desítky dalších na boreliozu přišel včas, zašel za doktorem a několik týdnů užíval ATB. Až na problémy se zádama mu nic není, ve svých 68 letech je plně aktivní, v rámci možností sportuje a několikrát týdně jako důchodce jezdí na výlety, z nichž už si letos přinesl bezmála pět klíšťat. Klíšťata nosil celý život, stejně jako máma, babičky, dědové, tety atd., neboť okruh našich blízkých byl přivyknut pohybovat se ve volném čase v přírodě, lesích, houbařit, chodit na procházky apod. Nikdo z nich si nikdy nestěžoval na problémy, které sužují mě, nebo o kterých čtu na internetu. Je to věru zajímavé, protože s ohledem na bilanci extrahovaných klíšťat by u nich pravděpodobnost nějaké těžké nákazy nebo trvalých následků měla být oproti těm, kteří měli jedno klíště a tvrdí, že je to poznamenalo na celý život, ve výrazném nepoměru (v jejich neprospěch).

 

...Jako desítky dalších na

...Jako desítky dalších na boreliozu přišel včas ....

naco je dobre to cislo?

.......... kteří měli jedno klíště a tvrdí, že je to poznamenalo na celý život .........

oni ich mali viac, tych kliestov, ale len to jedno ich poznamenalo.

 

nezneuzivaj podtext k ironii. neurobi to tvoje argumenty o nic krajsie.

 

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Já zde pouze konstatuji -

Já zde pouze konstatuji - popisuji, jak se věci mají. Tátovi je 68 let, celý život chytal klíšťata, zesnulá babička, děda a další příbuzní trávili víc než 8 - 9 dekád na venkově, celé dny se pohybovaly venku nebo v přirodě. Klíšťat měli bezpočet, stejně jako jejich sousedé a další naši známí. Všichni byli nebo jsou relativně vitální (ve srovnání s nějakým průřezem stejné generace). Tak buď se na Havlíčkobrodsku nenachází žádné ohnisko či není promořené natolik, aby se to při těch vysokých počtech na někom z nich podepsalo agresivními trvalými následky, anebo tito lidé měli celé roky extrémní štěstí na přisátá klíšťata.

hovoril som o podtexte, nie o

hovoril som o podtexte, nie o arguemnte. ten je sam o sebe dobry. ak kazdy z nas bol niekolkokrat postipany kliestom, preco len par jedincov ma problemy? ( sice spekulativna otazka, ale predsa - naozaj je len par jedincov s problemamy? nie su plne cakarne u roznych specialistov len nediagnostikovane bakterialne infekcie?)  

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Hm. To je samozřejmě možné,

Hm. To je samozřejmě možné, stejně jako je možné, že plné čekárny představují důsledek složitých interakcí nekončícího výčtu proměnných, environmentálních a genetických. Možná, že medicína některé z těchto problémů v dohledné době lépe objasní, objeví nové, vysvětlí ty, které prozatím mají status syndromů nebo nic neříkající označení "idiopatické".

V rozvojových zemí musí být infikovanost parazity/bakteriemi na trochu jiné úrovni, zajímavé by bylo srovnání míry subjektivní životní (zdravotní) spokojenosti se vzorkem západní populace, s využitím nějakého nakalibrovaného ("culture-free") dotazníku.

myslis, ze by ind/brazilec so

myslis, ze by ind/brazilec so slumu dal v culture free dotazniku relevatne informacie porovnatelne s cechom?

existuje az prilis vela studii o spojitosti bakterialnych infekcii a roznych chorob (mycoplazmy a aids ci als, chlamidie a RS) aby tu bolo dost velke podozrenie na to, ze  za mnohymi chorobami sa mozu skryvat bakterie.

pokial neveris LTT testom,  veris, ze na chalmidie je seropozitivna vacsina obyvatelstva a podobne, neostava ti len jedno, vyskusat atb co to s tebou spravi. ja som omylom, ked som o bakterialnych infekciach nemal ani potuchy, skonzumoval entizol - chcel som vyskusat odparazitovanie sa antihelmetikami, prv pisali, dat si entizol na prvoky, a dal som si ho slusnu davku a vyniesol ma do kozmu, doslova.  myslis, ze nemas bakterie? daj si ho, 3x3 denne, ako dlho vydrzis.  ak ta to zlozi, mozes pekulovat, ze nieco kecoch z tychto for moze byt pravda. ak ta to nezlozi, mas dalsiu mozaiku do skladacky ze by si mal ist inym smerom.

 

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Dobry vecer Jatsa....tady si

Dobry vecer Jatsa....tady si asi musime trochu objasnit urcita fakta : atedy a) ne vsechna klistata jsou infikovana borrelii...je jich asi (ted uz bohuzel) asi pulka...kdysi, za dob vasi babicky jich bylo jen max. 20 procent. Toto cislo se rok od roku zvysuje vzhedem  ke klimatickym zmenam, vzhledem k porusene rovnovaze mezi zivocichy, kteri se zivi hmyzem atd. To jiste vite lepe nez ja. 

b) bohuzel je to fifty fifty...mate (kdyz  jdete houbarit, nedate si spray proti hmyzu, neoblecete se vhodne), urcite - a to dost vysoke - procento moznosti, ze se nakazite..

Paklize si myslite, ze nakaza borrelii je nejaka  prochazka ruzovym sadem, mylite se...nestaci par tydnu atb! Dnes uz existuji stovky a stovky lidi kteri o tom  na internetu prinaseji svedectvi...a to nejsou psychopati, jsou to mnohdy i lekari, kteri casto  jako Vy, tedy "neverici Tomas" se leta branili  priznat, ze to muze byt "jen ta blba infekce"  ....

Nevim, co Vas prinutilo sem prispivat...opravdu nevim a nejsou mi jasne Vase motivace se sverit o Vasich problemech. Chcete se jenom prit? Nejak mit tim prevahu nad zdejsimi cleny kteri zde skoncili jen z duvodu zoufalstvi nad vlastnimi problemy ktere nikdo (tedy ti zodpovedni) nechteji poslouchat ? Opravdu nevim. Jestli chcete byt Vam osobne, nebo nekomu zde prospesny, tak historie predku, kteri uspesne bojuji s klistaty  je k nicemu. Alespon to si myslim ja.    Sv.

Dobry vecer, prosimvas,

Dobry vecer, prosimvas, muzete nam  tady popsat cim  se  konkretne Vas tatinek prelecil ? A navic  dvakrat? A kde jste nasel pojem "ohranicena borelioza?"   Jak a kdo stanovuje hranice infekce ( myslim tim vseobecne infekce tohoto typu? Tatinek je doktor? A tedy kdyz je ohranicena, kde ji mel?) Prosim, vysvetlete nam to lepe, bude se po tom lepe diskutovat.

vedecka a lekarska komunita

vedecka a lekarska komunita kedysi napriek dekade, ci dvom vyskumov, neverila, ze nieco take ako helikobakter moze sposobovat vredy. nakoniec je za to nobelova cena a dnes sa uz gastroenterologia ani nepamataju, ze kedysi to bolo inaksie. mozno raz to bude tak aj s cpn ci boreliou.

myslim, ze mas dostatocne prestudovane to, co potrebujes, na to co sa pytas.  nemyslim, ze by ta niekto chcel ci potreboval presvedcit o opaku.

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Maly flash back: 80ta

Maly flash back: 80ta  leta...mezinarodni kongres gastroenterologie v jizni Americe, svetove kapacity pritomny.....po prvnich banalnich prispevcich na podium vstoupi mlady  pohledny muz a ukaze diapozitivy  vlastni nakazy helikobakterem pylori...odvazuje si i podezreni, ze tento je zodpovedny za zaludecni vredy (respektive dvanacternikove)...tehdy na chirurgii byla kazda treti operace perforace techto vredu...V sale je chvili ticho a pak se ozve nejdriv sum a pak hluk ( dnes by se tomu reklo : presun hmot...) , protomni v sale (svetove kapacity v tomto oboru) se zvedaji ze zidli a vychazeji ven spilajic tomuto neznamemu australskemu kolegovi: ve smyslu ze se to neda poslouchat,co to je za blba, kdo ho tam pustil atd.atd....Vsichni jsou si jisti na sto procent, ze vred je dusledkem stresu, psychoproblemu, nevhodne stravy atd....Za nekolik let na to ten mlady lekar a jeho  kolega dostavaji Nobelovu cenu. Od te doby se operace resekce zaludku smrskly na minimum. Leci se. Zaver : vim, ze nic nevim. A doporucuji vice pokory k teto vede.

Jatsa, asi dobre nečitaš -

Jatsa, asi dobre nečitaš - FDA -. Food and drug association - potvrdilo opodstatnenosť  LTT v r. 2011 pre  jeho 100% špecificitua a 100 % senzitivitu.

Čo sa týka odborníkov , na jednej i druhej strane  su profesori mediciny - na strane ILADS výhradne sa venujuci MCIDS s odliečením tisicky pacientov a s publikáciami, s poriadaním svetových kongresov - je to málo? 

LEA6

Zajímavé. http://www.cdc.gov/

Zajímavé.

http://www.cdc.gov/lyme/diagnosistesting/LabTest/OtherLab/index.html

Some laboratories offer Lyme disease testing using assays whose accuracy and clinical usefulness have not been adequately established. Examples of unvalidated tests include:

  • Capture assays for antigens in urine
  • Culture, immunofluorescence staining, or cell sorting of cell wall-deficient or cystic forms of B. burgdorferi
  • Lymphocyte transformation tests
  • Quantitative CD57 lymphocyte assays
  • “Reverse Western blots”
  • In-house criteria for interpretation of immunoblots
  • Measurements of antibodies in joint fluid (synovial fluid)
  • IgM or IgG tests without a previous ELISA/EIA/IFA

http://www.aldf.com/pdf/German_Review_on_Lyme_Dissease.pdf
 
Neither antigen testing of body fluids nor PCR on urine samples is recommended, as these techniques have not been clinically validated. The same holds for the lymphocyte transformation test, which, in principle, should be able to detect very early Lyme disease and to distinguish active from no longer active infection. This method is particularly subject to false-positive results and is therefore not suitable for diagnostic use in its current stage of development (6, 15).

 

uvedomujes si, ze toto co

uvedomujes si, ze toto co pises, je vlastne to co su chcel aby ti tu odpisali ludia? ak to vies, na co sa pytas?

ten prvy clanok je z 2012, updateovany 2014. v 2011 FDA a CDC schvalili  v USA LTT elispot.

… The sensitivity of ELISPOT is estimated at 84%, and the specificity is 94%...

ten druhy clanok, je z roku 2009 a odkaz, ktory uvadzas o LTT teste odkazuje na 2 clanky z roku 2005.

 

 

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Já to nevěděl, ale dozvěděl

Já to nevěděl, ale dozvěděl jsem se to během pěti minut poté, co jsem si přečetl ten výše uveřejněný příspěvek.

LTT-elispot zřejmě schválený je, nikoliv však pro účely diagnostiky boreliozy, anebo špatně čtu, případně to zapomněli vyškrnout z té soupisky neověřených testů.

A ty si to čítal ? a vsimal

A ty si to čítal ? a vsimal si si roky publikácii a prečital si si tu z r. 2014 ?

LEA6

strata casu lidicky ;-)

strata casu lidicky ;-)

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

pozri si tento dokument

pozri si tento dokument Jatsa...viac by som sa tu uz nerozpisoval zbitocne... UNDER OUR SKIN... http://www.youtube.com/watch?v=RWFFiIZgr6U

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k