chlorella-prosím o radu

Zdravím všechny a prosím o radu od jaké firmy berete chlorellu. Snažila jsem se o ni něco načíst a narazila na několik problémů, údajně je důležité aby byl u chlorely narušena buněčná stěna(dezintegrace) pak je prý vhodné, aby byla v želatinové kapsli, protože pokud to je čistý prášek, tak na vzduchu oxiduje a pokud to jsou tablety, tak byly spečeny a tím teplem zničeny vitamíny atd. (prý není možné spečení tablet za studena).

Nevím, jestli je to vše pravda, ale výše zmíněnému odpovídá jen výrobek euniké od topvýživy(jinou firmu v želatin.kapslích jsem nenašla), ale tam mě zase zarazilo dávkování jen 2tablety denně.

Pak jsem ještě našla chlorelu z Třeboně, ale nevím, jestli se dá věřit chválám na tento výrobek.

Prosím poraďte, kterou chlorelu koupit a jestli je dobrá kombinovaná se spirulínou

Moc děkuju i za vysvětlení, zda to co jsem výše napsala je pravda, nebo jen reklamní triky

Tady je

Tady je odkaz:

http://www.chlorellacentrum.cz/co-je-chlorella/pestovani-a-vyroba.html

Přijde mi že je nejlepší, beru jí a nemůžu si ztěžovat.

Ukončení CAP 2012. Zcela bez potíží.

Děkuju za tip, co si prosím

Děkuju za tip, co si prosím myslíš o tom, že tyto lisované tablety jsou horší pro tu vysokou teplotu při které se to dělá?

Aneta

Lisované tablety vždy musí

Lisované tablety vždy musí obsahovat chemická pojiva, aby držely pohromadě. Chemická pojiva jsou vlastně lepidla. Zde už nejde o nic přírodního a u některých to může vyvolávat nadýmání či alergie.

Tento proces se provádí při vysokých teplotách. Řasa, ať dezintegrovaná nebo nikoliv, je roslinného původu a je tedy velmi náchylná na vysoké teploty. Přírodní produkt, jakýkoliv, by neměl nikdy být podáván takovou formou.

Zde bych doporučil provést

Zde bych doporučil provést laboratorní rozbor na bakterie. Takové pěstování v kádích totiž sznamená uhnívání. Z tohoto důvodu v Třeboni zvolili kaskádovitý styl pěstování pod skly, kdy řasa dostává neustále čistou vodu. Opravdu se divím, že dobrovolně někdo kupuje takové produkty, kde již při výrobě je vidět, co je špatně.

Ahoj, já kupuju chlerellu i

Ahoj, já kupuju chlerellu i ječmen u Green Way, vyhovuje mi, ale cena je dost vysoká, chlorella na 3 měsíce 1150 a ječmen taky. Kvalita je prý dobrá, ale fakt nevím, jestli to není jen nějaký obchodní tah .....

Děkuju, koukala jsem na to a

Děkuju, koukala jsem na to a cena není zase tak vyšší než od jiných, protože to je na 3 měsíce. Já měla od nich loni ječmen, ale z té chuti se mi zvedal žaludek a nakonec jsem s tím musela přestat, ochucuješ si ten ječmen nějak?dáváš ho do vody?

Díky

Aneta

No já problém s chutí  nemám

No já problém s chutí  nemám a míchám si ho v tom jejich "šejkru", jedna lžička a asi 1,5dcl vody a zamíchat. Takže jsem to nějak neřešila a na netu píšou různé možné formy míchání (myslím, že s rajčatovým juice - ale nevím to přesně, už si to nepamatuji, tak si to raději prověř. Ještě rada jedné mojí kamárádky, zacpe si nos a rychle to vypije :-)

Pokud berete řasu jen

Pokud berete řasu jen preventivně, nikdy nepoznáte rozídly. Když ale nastoupí vážnější případ, pak stačí provést krevní testy na začátku a na konci kúry a porovnat. U české řasy, kterou distribuje QE, jsme mohli sledovat za tři měsíce vyřešení různých problémů u různých věkových kategorií a porovnávat změny v krvi. Proto silně podporuji projekt www.qekarna.cz, kde tyto poznatky postupně přibývají od všech spolupracujících osob.

Trosku off topic, ale ten

Trosku off topic, ale ten vyrok v uvodu je genialni: "Lékař je člověk, který předepisuje léky, o nichž ví jen velmi málo, k léčbě nemocí, o nichž ví ještě méně, lidem, o nichž neví vůbec nic." - F. M. A. Voltaire. Ten snad ziska misto v me TOP5 citatu :-) A jestli wiki nelze a autor zemrel 1778, tak vetsi nadcasovost si lze sotva predstavit.

 

Dobrý den,   u chlorelly, aby

Dobrý den,

 

u chlorelly, aby nefungovala pouze jako drahá vláknina, je skutečně potřeba dezintegrace. Pokud totiž není narušena fibrózní celuloza (která jádro chlorelly chrání po miliony let), nedostane se lidský enzym k tomu nejpodstatnějšímu, co nabízí.  Dezintegrace je patnetnovaný proces, který vlastní pouze tři státy, jenž na něm spolupracovaly. Česko (Mikrobiologický ústav Akademie věd v ČR, sídlící v třeboni) ho vlastní. Proto je řasa z Třeboně nejžádanější surovinou a ČR je druhým největším vývozcem této suroviny.
Dezintegrovaná řasa v sypké formě neoxiduje. Ale působí na ní mikroorganismy z z okolí a protože již nemá kolem sebe ochrannou fibrozni celulozu, nemá se jak bránit. Proto je důležité, aby byla stále ve sterilním prostředí a svou práci vykonala až ve střevě. Takové zpracování umí na našem území pouze farmaceutická firma Favea, která vyrábí produkty Queen Euniké. Distribuci zajišťuje Euniké partner a QE LIFE.

 

Dezintegrovaná chlorella si dokáže poradit s daleko složitějšími problémy. Navíc díky sterilnímu zpracování od suroviny až po samotnou tobolku nehrozí, že by při skladování či výrobě hrozily plísně... Jen si vzpomeňme na nedávnou kauzu plísní v pivu......

 

Proč stačí jen 2 tobolky denně? protože FAVEA ji mikronizuje, čím lze snížit dávkování a zvýší se biologická dostuponost. Favea za to obdržela v roce 2001 ocenění od Ministerstva průmyslu v ČR jako "Inovace roku".

 

Z pozice lékaře, který se zabývá celostní medicínou, právě v takových produktech vidím řešení pro lidi. V USA to již pochopili, proto si přetahují kapacity pod sebe nebo si zadávají výrobu práce v ČR v takto nadčasových výrobnách, kde se vyrábí tak, aby účinky byly maximální.

"...Proto je řasa z Třeboně

"...Proto je řasa z Třeboně nejžádanější surovinou a ČR je druhým největším vývozcem této suroviny..."

v tom jednom odkazu

http://www.chlorellacentrum.cz/co-je-chlorella/pestovani-a-vyroba.html

se ale praví něco jiného

"...Díky jedinečné reprodukční schopnosti Chlorelly je možné biomasu sklízet už za 7 - 10 dnů. Aby ale dosáhla optimální kvality, musí mít při pěstování dostatečnou intenzitu a dobu slunečního záření. Toho v našem zeměpisném pásmu nelze dosáhnout..."

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Zajeďte do Třeboně a nechte

Zajeďte do Třeboně a nechte si předložit oficiální laboratorní rozbor českého kmene chlorelly, kde jsou specifikovány tyto hodnoty
Následně si nechte laboratorně rozebrat ostatní. jde jen o marketingový tah dovozců asijských surovin, které by na rozboru silně narazili. Dalším podstatným faktem je, že chlorella roste velmi rychle. V Třeboni mají český kmen, který roste v našich klimatických podmínkách a běží na něj 30ti letý výzkum českých vědeckých kapacit, které vydali dost publikací. A vy srovnáváte zahraniční nesmysly, které jsou jen moc hezky podávány bez jediného průkazného faktu!

Nic ve zlém, ale  asi vás

Nic ve zlém, ale  asi vás štípl komár či tak, já srovnávám to, co je napsáno ve vašich odkazech vámi se danými. To, že Třeboň má patent je známo, jen nějak není vidět výrobek z Třeboně v našich lékárnách, že by vše vyvezli? 

Kde to v Třeboni vyrábějí, pěstují? Ve Zlaté stoce nebo v lázních Auroře? Jak vypadá  ta kultura chlorely v Třeboni nebo je to tajné a na internetu jsou dostupné jen tyhle vágní informace jako "...Velmi kvalitní řasa totiž pochází z okolí Třeboně. Díky speciálnímu systému pěstování nehrozí, že by obsahovala plísně a jiné bakterie...", že by z Rožmberka nebo Světa?  http://www.qelife.cz/news/informace-pro-navstevniky/       
 
 

březen 2013 ukončení CAPu 

Pro nechápavé: Toto jsou

Pro nechápavé:
Toto jsou oficiálně naměřené hodnoty českého kmene Chlorella Sp. , který se pěstuje v Třeboni. Znamená to, že tyto hodnoty jsou skutečné, nevymyšlené, nenadsazené a lze si je ověřit přes AV ČR.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k