Chlamydióza - rekapitulace po 10 letech

Moje potíže s chlamydiemi začaly někdy v roce 2006 nebo 2007. Dva roky před tím, v roce 2004, jsem dokončila vysokou školu, nastoupila na postgraduál a začala se intenzivně věnovat práci, která mne velice bavila. Málo jsem spala a hodně pracovala. Pracovala jsem prakticky pořád. Byla jsem na to takhle zvyklá z dob studií na vysoké škole. Předchozí šestileté studium medicínského oboru bylo velice náročné a stresující a abych vysněnou školu zvládla, trávila jsem kromě prázdnin veškerý čas učením. Nedostatek spánku mi nevadil, byla jsem mladá a plná sil.

V roce 2006 jsem začala pociťovat divnou únavu, kterou jsem nejprve přičítala pracovnímu vytížení. Postupně se ale přidávaly další a další problémy. Už jsem zapomněla, co všechno mne tehdy trápilo, ale pamatuju se že toho byla spousta a příznaky spolu vzájemně nijak nesouvisely. Vytvořila se mi velice silná alergická reakce na sluneční žáření. Začala jsem vidět rozmazaně. Navíc při pohybu hlavou jsem viděla obraz zpožděně - jako bych byla opilá. Bolely mne záda. Měla jsem hrozně divný pocit v krku, asi jako když vás někdo chytne pod krkem a drží a vy máte pocit, že se začnete dusit. A ta únava, která se zhoršovala. Tehdy jsem to zkusila řešit se svojí obvodní lékařkou. Absolvovala jsem kolečko vyšetření u všech možných specialistů (imunolog, alergolog, očař, plicní, infekční a určitě ještě něco dalšího) s negativním výsledkem. Na psychiatrii jsem jít odmítla. Byla jsem ze zoufalství i u léčitele. A nikdo nevěděl, co mi je. Objektivně dle lékařů jsem byla zdráva.

Unavená už jsem byla tak, že jsem byla schopná fungovat jenom dvě hodiny po probuzení. Pak jsem se začala cítit hrozně slabě a malátně. Pamatuju se, jak se mi udělalo hrozně slabo cestou do práce v trolejbusu a manžel pro mne musel přijet a odvézt mne domů. Práci jsem zredukovala na minimum.

A pak se přidaly "virózy", jak tomu říkala moje obvoďačka. Zničeho nic mne na 14 dní skolila divná choroba podobná chřipce. Měla jsem horečku a nebyla jsem schopná několik dní takřka vylézt z postele. Během 14 dní se stav jakž takž stabilizoval, pak byl dalších 14 dní relativní klid a pak zase znovu to samé. Když se to zopakovalo potřetí našla jsem tyhle webové stránky a donutila obvoďačku, aby mi udělala testy na chlamydie (domutila jsem ji zaškrtat v té žádance úplně všechny testy). Naštěstí byla sérologie pozitivní (IgM + IgA + IgG), takže jsem konečně nevypadala jsko blázen.

Hned jsem nasadila Wheldonův protokol (mohla jsem si sama pokoutně shánět antibiotika). Obvoďačka s touhle léčbou nechtěla mít nic společného a poslala mne na infekční do Bohunic. Objednali mne na vyšetření za měsíc. Tam jsem dostala akorát vynadáno od dr. Šlesingera, jak je možné, že beru již měsíc antibiotika a že tyhle protokoly jsem nesmysl. Napřed mne dokonce přesvědčoval, že mi nic není a že chlamydióza je nesmysl. Díky svému profesnímu zaměření jsem byla schopná mu argumentovat, že opravdu jsem nemocná. Takže nakonec otočil a vypadlo z něj, že mu posílají nemocné chlamydiózou z celé republiky a že prý jim říká, ať mu je neposílají, že jim stejně neumí pomoct. Byla jsem z toho dost v šoku.

Jela jsem tedy Wheldonův protokol a obvoďačka mi dělala každé tři měsíce jaterní testy. Tehdy jsem řešila hlavně to, jestli přežiju nebo umřu. A pokud umřu, tak jestli to bude na chlamydie nebo jestli si dřív odrovnám játra antibiotiky. Můj zdravotní stav se ale pomalu ale jistě zlepšoval a já jsem začala řešit jinou věc. Bylo mi 28 let a ještě jsme neměli děti. Přemýšlela jsem, jestli bude můj zdravotní stav někdy takový, abychom měli alespoň jedno dítě.

Po roce a čtvrt jsem protokol ukončila. Cítila jsem se zdravě a jediné, co mi zůstalo byla určitá intolerance zátěže a velká citlivost k nedostatku spánku.

V roce 2010 se nám narodil syn a pak postupně ještě tři další děti. Chlamydie se nevrátily a já jsem byla šťastná, že všechno dopadlo mnohem líp, než v co jsem vůbec doufala. Miminka a malé děti jsou velkým náporem na spánkový režim a lidské síly vůbec. Silně pociťuju, jak jsem v této oblasti po prodělané infekci limitovaná. Stačí jedna noc, kdy se nevyspím svých 8 hodin, a jsem totálně hotová, nejsem naprosto schopná fungovat. Cítím se pořád unavená, protože nemám dost času na regeneraci. Vlastně únava je můj standardní stav a už nejsem schopá určit, jestli je to stav po prodělané infekci nebo kvůli dětem. A samozřejmě s rostoucím počtem dětí se to zhoršuje. Naštěstí manžel dbá na to, abych měla možnost se vyspat a společně s babičkami se nám daří rozumně fungovat. Snažím se pravidelně sportovat, abych se udržela v kondici. Dětem i sobě dávám pravidelně vitamín D a dokonce za celou loňskou zimu jsme ani já, ani děti, nebyli nemocní. Žijeme si objektivně šťastně a spokojeně a já jsem vděčná za to, že máme velkou rodinu.

Letos jsou na tom děti taky dobře, sem tam rýma, ale nic vážného. Jenže mě to zdraví začíná zase nějak zlobit. V září se mi plíživě objevila nějaká divná respirační infekce. Chvíli jsem měla rýmu, chvíli to bylo dobré. Bolelo mne v krku. Přidaly se záchvaty suchého, dráždivého kašle, až jsem v noci nemohla prakticky spát. Dostala jsem amoksiklav, který sice zabral, ale za týden to začalo znova, a zase tak plíživě, nenápadně. Tak jsem zakoupila osvědčený Azitromycin a příznaky zmizely. Celý listopad jsem se cítila zdráva. Jenže teď v prosinci jsem se jednu noc nachladila a zas se to rozjelo. Plíživě. Bolení v krku, postupně rýma, zhoršující se kašel, teploty, schvácenost. Po 14 dnech jsem zas dostala amoksiklav a čekám, jestli to zabere. Zatím to nevypadá. A já začínám mít strach, že je to svinstvo zpátky. Všichni doma jsou zdraví, jenom já ne, což je dost podezřelé. A chová se to chronicky a progresívně a přitom nenápadně. Na nasazení protokolu jsem zatím řekla bych málo nemocná (a taky málo zoufalá), ale ta nejistota mi dává zabrat. Tak snad na Nový rok bude líp a pak i po celý rok.

Srdecne Ta pozdravujem, si

Srdecne Ta pozdravujem, si odvazna mlada dama a je uzasne, ako si zapracovala na sebe a aku mas uzasnu velku rodinku.

Osobne si myslim, ze to recidiva moze byt.

Dr Durovska vzdy vravi, ze sa to stava, ak sa to vsak stane, nasadi na tri mesiace stratona, plus nejaky pulz a malo by to zabrat.

Dolezite je , aby sa to nekontrolovane nemnozilo.

Ale to Ty vies, teda zrejme monoterapia nie je velmi vhodna.

No a potom nasadit, alebo sucasne Buhnera na chlamky..

Ak sa mozem opytat si lekarka??? 

Drz sa majte zdravie a lasku v rodine edit

Pozor na to jedno ATB! JInak

Pozor na to jedno ATB! JInak celkem - "dobrý" (myšleno za 3 Laughing) Všechno co popisuješ poznávám - únava, bolest okolo kořene krku, rozmazané vidění, taková jakási "světloplachost". Jestli by to nechtělo zase "převálcovat". Dost lidem zabírá kombinace s Benemycinem. Drž se!

 

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Ahoj predpokladám že si

Ahoj predpokladám že si bojovala s Cpn infekciu (nikde neuvadzaš o aky druh chlamydie išlo, alebo som to prehliadol).... 

Ak ti ATB zaberajú, podozrivo sa to stále vracia tak vieš kde máš hľadať stopu.... 

Predpokladám že si zubárka alebo také niečo, každopadne ak máš vzdelanie v medicinskom obore, hodila by sa osveta medzi kolegami lekármi aby z nás všetkých nerobili hypochondrov... a zvážili najskôr aj možnosť latentných infekcií než nás pošlú na psychiatriu.... 

držím palce... 

Nejsem zubařka. Lidští

Nejsem zubařka. Lidští doktoři nejsou moji kolegové. Osobně k většině z nich cítím despekt, protože většina z nich má klapky na očích a není schopna vidět dál než za hranice svého oboru. Nejsou schopni a hlavně ochotni používat logiku. I když jim to člověk logicky vysvětlí souvislosti, tak se ani nezamyslí. Jsou zkostnatělí, mají své zažité škatulky a do těch se snaží pacienty mermomocí narvat. Když přijdu k obvoďákovi, že mám 5 různých nesouvisejících příznaků na pěti orgánových systémech, tak mne ten trouba pošle k pěti různým specialistům dle postižených systémů, místo toho, aby se zamyslel a pokusil se něco vydedukovat. Specialisté pak postupují podle výše zmíněného přístupu. Neříkám, že všichni, ale většina ano.

Když si vzpomenu, jak měl brácha boreliózu, a doktor ho nechal skoro umřít, tak jsem naštvaná. A druhej protekční obvoďák, ke kterému kvůli tomu přešel, taky na nic nepřišel, přitom borelióza je relativně provařená choroba. Veškerou diagnostiku jsem řídila na dálku já. Napřed nechtěli dělat testy, pak udělali ELISU a tam (samozřejmě) nic nevyšlo a na moji opakovanou urgenci udělali konečně blot a bylo to tam. A mohla bych pokračovat dalšími příklady. Nebo jsem možná jenom měla smůlu na doktorské ignoranty.

Já vím, jak je to s jedním ATB, no. Znovu už do Azitromycinu samotného nepůjdu. Teď aktuálně po dobrání Amoxicilinu/klavulanátu se to začalo zase rozjíždět. Kašel začal přecházet do suché dráždivé formy a zhoršila se rýma.

Zkouším teď poslední 4 dny ještě ACC + vysoké dávky vitaminu D. Zdá se, že dávka ACC 2400 mg/den + D 4000 IU/den má jakýsi efekt. Kašel se uklidňuje, odkašlávám a krk už je taky klidnější. A několikrát za den nastane jakési zhoršení, následované zase zklidněním.

Já jsem tedy zastáncem teorie, že se ty chlamydie zlikvidovat úplně nedaří a to, že nemoc propukne, je dáno oslabením organismu, nějakým deficitem. Běžný imunokompetentní jedinec neonemocní, i když ty chlamydie v sobě má. A já osobně si myslím, že velkou roli v této problematice hraje právě i chronický deficit vitaminu D v současné populaci a stres a spěch a tlak na výkon, ve kterém žijeme. A taky nedostatek přirozeného pohybu. Samozřejmě když je nemoc rozjetá, tak jsou ATB jediná možnost (to jsem si sama vyzkoušela), ale já na tom nejsem zas tak špatně. Nebo spíš teď se cítím optimisticky, protože teď to vypadá, že se to zastavilo. A zase je to jenom teorie, ale mám pocit, že tu infekci nemám aktivní v celém těle, protože můžu brát beztrestně maximální dávku ACC a žádné extra reakce nemám, jenom se to zlepšuje. Taktéž azitromycin braný v říjnu vedl k vymizení příznaků, ale herxy se nekonaly. Ale samozřejmě každý má jinou zkušenost a jiný názor daný svojí zkušeností.

....a tebe robili testy na

....a tebe robili testy na borelku? 

ano....5 různých specialistů

ano....5 různých specialistů / neurolog, oční, infekční, gastro, ORL / - každý z nich pošle na jiné vyšetření, každé vyšetření objednací doba 3 měsíce, každý specialista samozřejmě vidí problém jen ze svého hlediska a oboru - jeden napíše rehabilitace, druhý oční mast s kortikoidy, třetí antidepresiva, čtvrtý na 10 dní antibiotika atd. - uběhne rok a člověk zjistí, že mu nikdo nepomohl, naopak je mu stále hůř - bodejť by pomohl, když ani po roce není nikdo schopný udělat pořádné testy...

     já se ani nedivím, že je stále nedostatek lékařů specialistů, dlouhé objednací lhůty - vždyť co je pacientů, které si mezi sebou jen přehazují...a stále jen dokola vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují...

   

"...á na tom nejsem zas tak

"...á na tom nejsem zas tak špatně. Nebo spíš teď se cítím optimisticky, protože teď to vypadá, že se to zastavilo. A zase je to jenom teorie, ale mám pocit, že tu infekci nemám aktivní v celém těle, protože můžu brát beztrestně maximální dávku ACC a žádné extra reakce nemám, jenom se to zlepšuje. Taktéž azitromycin braný v říjnu vedl k vymizení příznaků, ale herxy se nekonaly.."

PŘEJI TI, ABY TI TEN OPTIMISMUS VYDRŽEL...

Říkáš v říjnu, azitromycin, nevím sice proč a nač, tuším, že máš chlamydie, to máme dva měsíce po dobrání... když si tak matně vzpomínám, tak po těch dvou, třech měsících přecházíval nejen optimismus, ale humor obecně. Inu, hin sa hukáže.... teda přeji ti, aby se neukázalo!

A propos, acetylcystein trhá vazby v buněčné bláně základních tělísek, EB, těch infekčních, co člověk pochytá v metru apod. od prskajích úderníků, na RB a spící chlamydie to nepůsobí. Po minulé kůře atb jsou ty chlamky zapikolované, EB nejsou, tedy možná jsou, ale ne zrovna v plicích, průduškách, HCD, nebo v minimálí míře, čili acetylcystein se tam neprojevuje. Ale dost možná se ti množí vesele někde jinde, někde v kloubu, někde, kde je zánět úplně z jiných příčin, kam se stěhují bílé krvinky, plné spících či RB... viz např. Chlamydia pneumoniae not caught like you though

 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

bože, další arogantní slepice

bože, další arogantní slepice je tu. Všichni mají klapky na očích jen ona sama umí používat logiku. Jaká ztráta pro medicínu, že jsi se nestala lékařkou.

Ó...jaký přínos pro medicínu,

Ó...jaký přínos pro medicínu, že jsi se stal lékařem ty.

Dobrý den, blot ? O jaké

Dobrý den, blot ? O jaké vysetreni se jedná? 

Je to Western blot.

Je to Western blot.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k