Chlamydiová infekce

Dobrý den, nechal jsem si provést biochem. rozbor a byla mi zjištěna pozitivita u Chlamydie sp. (ELISA), a to u protilátek všech tří tříd (IgG-7,5; IgA-10,6; IgM-3,6). Dále  byla zjištěna pozitivita u Mycoplasmy pneum. (IgG-9,7 a IgM-17,1). V rámci výše zmíněného rozboru jsem si nechal provést ještě průkaz DNA formou PCR u Chlamydie trachom., jehož výsledek bude hotov v průběhu následujícího týdne. V listopadu loňského roku jsem si nechal provést rozbor na výskyt protilátek na Chlamydie trachom. a pneum. (metodou WB), přičemž pozitivita byla zjištěna pouze u Chlamydie pneum., a to jen ve tř. IgG.

Můj dotaz zní, zda má smysl si nechat udělat ještě nějaká další (citlivější) vyšetření, evtl. zmíněný loňský rozbor zopakovat. Laboratoř mi (krom návštěvy lékaře) doporučila provést vyšetření na specif. protilátky.

Subj.: Hlenotvornost (dlouhodobě) krční i nosní, občasné mírné pobolívání v krku, únavnost, pálení při močení, občasné lehké pobolívání varlat.

Děkuji za odpověď.

 

Ak ti vysli protilatky IGM

Ak ti vysli protilatky IGM tak sa liec.... PCR nemusi vyjst... s tym tu vedieme vojny vsetci.... vysledky v poriadku a problemy velke.... 

Bolo by fajn vediet ci je to tracho alebo pneumo... ale v liecbe su minimalne rozdiely... takze IGM protilatky=ATB... na tak dlho ako bude treba....

Skus pouvazovat o potencialnej toxoplazmoze... (neriad sa laboratornymi testami)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k