Chlamydie a očkování proti Covidu

Dobrý den,

Může očkování proti Covidu zhoršit průběch mnohaleté chlamydiové infekce ? Vypadá to nesmyslně, ale před mnoha lety jsem na těchto stránkách četl, že jakékoli očkování (např. proti tetanu), je nežádoucí. 

To nikdo neví, osobně si

To nikdo neví, osobně si myslím že spíš ne. Každopádně já mám chlamydii, a jsem už od ledna očkovaný Pfizerem. Ta první dávka bylo OK, ale po druhé dávce jsem měl asi 3 dny trvající docela silnou reakci (zimnici, bolest hlavy a kloubů, horečka 39). Ta reakce je spíš pozitivní, protože ukazuje, že tělo vytváří imunitu.

Jistota žádná není, ale já bych se očkování nebál.

No, asi čo človek to iný

No, asi čo človek to iný názor.

Ja by som do toho nešiel, hlavne ak máš problém s už beztak oslabenou imunitou. Každá vakcinácia je tvrdý nápor na imunitu a počas obdobia, kým sa imunita z toho spamätá, tak sa môžu namnožiť oportunistické baktérie.

Pokiaľ nie si vyslovene covidová riziková skupina, radšej by som sa očkovaniu vyhol a skúsil posilniť prevenciu nákazy pomocou dávok vitamínu D3, zinku, isoprinosinu a/alebo ivermectínu (v prípade akútnej nákazy).

Všetko však nasvedčuje tomu, že covidová nákaza je na ústupe (minálne v ČR, kde zrejme bola dosiahnutá kolektívna imunita). Pokiaľ sa nepotrebuješ očkovať z dôvodu, aby si dosiahol "slobodu" z covidovej totality, tak by som s tým počkal.

 

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Já bych do toho také nešla,

Já bych do toho také nešla, je to opravdu dost velká zátěž na imuniťák, a jakmile je tam cosi chronického, velmi pravděpodobně to může stav zhoršit. Navíc ta dávka není jedna, ale dvě a bůhví jak často se bude muset přeočkovávat... Mimochodem, mně se mé problémy začaly rozjíždět právě po očkování (do té doby jsem byla úplně zdravá) a už se z toho snažím vyhrabat 8 let. Tím chci říct, že i když má člověk v sobě cosi latentního tak se mu to může spustit, natož pokud máš prokázanou chronickou infekci a k tomu i subjektivně zdravotní problémy:-(  

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Moje zkušenost je v

Moje zkušenost je v příspěvku: Po očkování na Covid. 

Je to otázka, jsem riziková skupina jako astmatik, takže jsem do toho šla. Rozhodně se mi tělo rozhodilo, momentáně jsem druhý týden na PN. Je to asi dost individuální a záleží. 

U mě očkování Pfizerem bez

U mě očkování Pfizerem bez nežádoucích příznaků první i druhá dávka. Toho času na Wheldonovi.

Tož to máš štěstí. Závidím

Tož to máš štěstí. Závidím ti, protože mne to porazilo, děsně!  

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k