Chlamydie - možnost fibromyalgie - dobrý neurolog

Dobrý den/ahoj všem,
mám dlouhodobé zdravotní problémy a už moc nevím, jak dále postupovat. Předem děkuji za jakoukoli zpětnou vazbu/radu.

Před 3 lety jsem si hnula s bederní páteří, následně mne začalo zlobit brnění nohou od kolen dolů a pálení plosek nohou a brnění předloktí ruky. Absolvovala jsem rehabilitace bez většího zlepšení, naopak po pohybu, sedu na nízké židli apod. se brnění zhoršovalo. Absolvovala jsem CT bederní páteře, výsledek s malými nálezy, které by toto neměly způsobovat. Následně proběhlo EMG nohou a ruky a po jeho provedení mne začala trápit bolest kolen (dolní část kolen), bolesti se zhoršují při chůzi, stání a sezení. Od té doby chodím o berlích, ujdu jen malou vzdálenost. Brnění po pohybu i v sedě přetrvává. Postupně jsem byla vyšetřena na ortopedii, neurologii, revmatologii (včetně MRI kolene, páteře, všude max. drobné nálezy, které by to neměly způsobovat, vyloučena bechtěrevova nemoc). Také uděláno MRI mozku kvůli vyloučení roztroušené sklerózy, nalezena léze 4 mm, neprůkazná. Doporučována rehabilitace. Vyzkoušena různá RHB, většina (vodoléčba, magnet či intenzivní cvičení) bolesti zhoršují, zvládám tedy jen jemnou RHB.

Od mládí mám problém s imunitou, zvýšená nemocnost a velká únava (podáván Isoprinosine, cca kolem 20 jsem prodělala EBV. Nyní jsem měla v krvi jen zvýšené IgG protilátky na herpetické viry (podán na zkoušku Zovirax, 5 dní, bez efektu), vyšší ECP, trochu cholesterol, histamin.Borelioza z krve vždy negativní včetně WB. Vyloučena sklerodermie a sys. lupus. Nově jsem měla protilátky na chlamydie pneumonie, nasazen Summaned 2 balení. Dle informací z těchto stránek, taková léčba nestačí. V minulosti jsem již v krvi na Chlamydie měla, ale předchozí imunolog to neřešil.Plus ještě zjištěna chudokrevnost.

Po přečtení těchto a dalších stránek mám podezření, že bolesti kolen a brnění by mohla být fibromyalgie. 

Kvůli chlamydiím zvažuji návštěvu MUDr. Klubala, ale ta finanční stránka léčby mi přijde dost šílená.

Proč zde píšu, nevíte někdo o dobrém ideálně nearogatním neurologovi v Praze či okolí (idálně nearogantní, komunikujícící)? Případně kdekoliv jinde? Nebo dobrého revmatologa, který by byl schopen identifikovat fibromyalgii?

Současný neurolog doporučil hledat někoho jiného, patrně mi problémy nevěří. Již jsem předtím navštívila několik dalších, ale postoj lékařů stejný, asi znáte mám to psychosomatické a dojít si na psychiatrii...

Děkuji všem za jakoukoli reakci a přeji hlavně mnoho zdraví.

Eva

 

 

ahoj, obávam sa, že

ahoj,

obávam sa, že momentálne je tu na webe príliš málo ľudí na to, aby ti niekto dal väčšie množstvo zmysluplných rád.

Ak chceš hľadať inšpiráciu a skúsenosti iných pacientov, prečítaj si staršie blogy http://www.chlamydie.info/blog?page=200 , ideálne z obdobia 2008-2012, to tu bolo najaktívnejšie obdobie s množstvom priekopníckych skúseností.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Děkuji moc za komentář, blogy

Děkuji moc za komentář, blogy si projdu.

 

Inšpiráciu môžeš pohľadať aj

Inšpiráciu môžeš pohľadať aj tu:

Príbehy pacientov

http://chlamydie.info/node/526

Každopádne počítaj s tým, že ťa možno čaká dlhá doba plná samoštúdia... Ak to zvládneš, ako odmena ťa čaká vyliečenie: http://chlamydie.info/blogs/mmichal

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Díky, moc za další odkazy. No

Díky, moc za další odkazy. No to je pravda, člověk musí hledat a studovat, jinak se z toho nevyhrabe. Doufám, že se mi to podaří. Motivace je, že se to někomu podařilo.

V zásade ide o tvoje zdravie

V zásade ide o tvoje zdravie a ty si tá, komu na tom zdraví najviac záleží.

Typický lekár ti venuje 10 minút zo svojho času a v závislosti na jeho schopnostiach ti ponúkne nejaké rýchle, viac alebo menej účinné riešenie. Pokiaľ je problém komplikovaný a rýchle riešenie nezaberie, mnohí lekári sa tvária urazene a pacienta sa snažia zbaviť.

Ja som strávil štúdiom informácií 2 roky, kým som mal dosť znalostí na to, aby som sa zvládal plne liečiť svojpomocne. A aj potom to často bola metóda pokus-omyl. Žiaden lekár nebude ochotný venovať toľko času liečbe *jedného* pacienta. Preto musíš vyvinúť maximum úsilia v oblasti samoštúdia a lekárov využívať iba ako tzv. "druhý poradenský hlas".

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ano, to souhlasí. Občas

Ano, to souhlasí. Občas člověk narazí na lékaře, který se chová alespoň lidský a není arogantní, je ochoten udělat testy či nějaké podpůrné léky či konzultovat nějaká moje zjištění a to je maximum. Tedy naprostý souhlas, že člověk si musí pomoci sám, studovat, hledat a zkoušet.

No, škoda, že nemám nějaké vhodnější vzdělání k tomu samostudiu.. no, nedá se nic dělat, jde o zdraví...

Podle mě neexistuje nějaký

Podle mě neexistuje nějaký lékař v ČR, který by nám tyto potíže věřil.  Jsou bagatelizovány, psychiatrozovány. Jedině MUDr.Klubal Praha, jinak nikdo neudělá tak komplexní  testy, tudíž nebudete´vědět, o co všechno jde. Však nikdo neříká, že se tam musíte léčit.  Bez testů je to jen boj s větrnými mlýny. Základ a příčina je v infekcích, všechny ostatní problíémy jsou až následky. 

 

Děkuji za reakci. Je pravda,

Děkuji za reakci. Je pravda, že doktorů, kteří se na člověka netváří jako na hypochondra, psychosomatika apod. je minimum. Je to hrozné, když se člověk musí u lékaře obhajovat, prosit o vyšetření či konzultaci, fakt nedůstojné, a to nemluvím o sociálním hledisku...  K MUDr. Klubalovi jsem se objednala, tak uvidíme, co mi vyjde v testech. Zkusím právě alespoň tu diagnostiku, bohužel nemá mou pojištovnu, ale to se nedá nic dělat a uvidím. Děkuji.

Ahoj Evo, tos udělala dobře,

Ahoj Evo,

tos udělala dobře, že ses objednala ke Klubalovi, pokud za tvými rozmanitými problémy stojí infekce, tak od jiných doktorů se u nás pomoci moc nedočkáš, bohužel nemají pochopení a ani tomu nevěří:-( moji pojišťovnu taky tehdy neměl, ale já jsem si jí kvůli němu před lety změnila:-)

Problémy od 09/2013: Cpn, Mpn, Borelia, Bartonella, Babesia, EBV, HSV. Od 05/2016 WP Mino+Azi, od 11/2016 SP Amoxi+Azi/Klacid+Bene, od 11/2017 Amoxi+Bene+Dalacin, od 01/2018 Amoxi+Azi/Klacid+Mino, od 02/2019 Mino+Bene+Azi/Dalacin

Ahoj, no, doufám, že už

Ahoj,

no, doufám, že už konečně budu mít nějaké výsledky a léčbu... teď zatím zobu doplňky, a snažím se zorientovat v bylinkách Buhner... Pojišťovnu plánuji změnit, jinak to asi nepůjde. A teď jsem si četla tvůj příspěvek o tvém zdravotním stavu, díky za sdílení všech informací, je to velké povzbuzení, že ti léčba pomohla!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k