Chlamydie a extrémní vedra

Dobrý den, nikdy jsem nebývala moc nemocná, ale od letošního února se necítím nějak dobře, měla jsem nějakou virózu a od té doby se mě to nějak drží. Prakticky pořád mám zvýšenou teplotu (max. 37,6) , po nějaké větší fyzické aktivitě hned lehnu. Projevuje se to trochu jako nachlazení, ale je to nějaké jiné, nikdy nevím, jak mi bude. Někdy mi bylo ráno špatně, že jsem si už chtěla jít i pro neschopenku a pak přes den dobře nebo zase naopak. Občas docela kašlu a ráno jsem hodně zahleněná. Když bylo nejhůř, řešila jsem to dovolenou, ale ani ta nebyla vždy potřeba, nějak jsem to v práci vždy zvládla a víkend proležela. Asi tak po 3 měsících jsem šla k praktickému lékaři a ten mi nic nenašel (dělal asi jen základní vyšetření, na chlamydie určitě ne), že prý jsem zdravá a že jsem asi nějaká přecitlivělá třeba na klimatizaci (kterou tedy v práci nemáme). Jedině, když byla v létě ta extrémní vedra, tak jsem se cítila zdravá. Na to mi právě kamarádka řekla, že to jsou určitě chlamydie, že prý mi řekne každý, že na to vedro pomáhá a že někteří odjíždějí na nějakou dobu do teplých krajů, aby se toho zbavili. Já jsem se ale nic takového nikde na internetu nedočetla. Nemáte s tím, prosím, někdo zkušenost? Nebo nenapadá vás nějaká jiná infekce, na kterou by pomáhalo vedro? Teď se sychravým počasím se to totiž zase vrátilo.  K mýmu praktikovi se mi chodit moc nechce, je takový nepříjemný a kdybych řekla chlamydie, tak si dokážu představit, že se na mě bude dívat jak na blbce...

Předem děkuji za případné odpovědi...

Ivana

Ahoj Ivano, těžko posuzovat

Ahoj Ivano,

těžko posuzovat objektivně, ale já klimatizaci nebo průvan pod 25 C snesu tak 5 minut, než se všechny příznaky chronické únavy projeví a vydrží týdny i měsíce. Zvýší se únava, zvedne teplota k 37 C, co ž u mě stačí až až, hůř se dýchá, rozbolí uzliny. Mám hlavně chlamydie pneumonie, EB virus, yearsinie.

A něco z toho způsobuje, že si libuju ve vedru, které vše léčí. Pro mě zima končí u 25 C, teplo začíná u 35 C a horní hranici jsem zatím nezjistil protože jsem nezažil více než 45 C, což bylo pořád v pohodě. Nad 35 C opravdu dost pomáhá.

Ale to je jen subjektivní stav a Vy budete muset zapátrat sama. Přesvědčit někoho, aby Vás pořádně otestoval. Chce to zmínit město a snad se někdo najde, kdo bude znát místního lékaře imunologa s doktorským vzděláním.

Tomáš 1979

Ahoj Ivano, pokud ti to

Ahoj Ivano,

pokud ti to pomůže, mi udělaly tyto testy na infekčním oddělení v nemocnici, ale stálo mě to nervů a přesvědčování :( V ruce jsem měla ale ve finále jen papír, protože i primář by názoru, že to 14 dní Klacidu "snad" vyřeší - přišlo mi, že absolutně neví, co s tím dělat (pozitivní chlamydie pneumo) :/ Změna na teplo jsem nijak nepociťovala, ale možná protože v létě je mi celkově lépe (bez sluníčka mívám špatnou náladu a ta se na mám zdravotním stavu dost odráží). 

Začínám se léčit u dr. Klubala v Praze (imunulog - soukromý) a uvidíme, jak to budu zvládat. Příznaky mívám podobné - zahlenění, pocit plného nosu (mám bohužel neustále plné dutiny), občas zlepšení, zhoršení - bez předchozího důvodu. 

Držím palce!

Podchladenie údajne zhoršuje

Podchladenie údajne zhoršuje fungovanie imunitného systému. To je dôvod, prečo teplo pomáha proti väčšine chorôb. Na chlamýdie dr. Powell priamo používal nahrievanie v infrasaune. Osobne môžem povedať, že počas horúceho počasia sa cítim výrazne lepšie, než keď je vonku alebo v byte chladno.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Děkuji všem za odpovědi.

Děkuji všem za odpovědi. Kdyby se někdo ohledně toho vedra ještě ozval, budu ráda. Protože to mě na ty chlamydie vlastně dovedlo. Dnes mě sestra objednala k alergoložce a imunoložce, kam chodí kvůli alergii a to k  MUDr. Lence Pennigrové (ta jí o těch chlamydiích kdysi dávno říkala, že je podle testů prodělala, tak jí na to testy dělala). Termín je až po půlce ledna, tak pak dám případně vědět. Koukala jsem zběžně na znamylekar.cz a reference má dobré. Ale co se týká chlamydií, tak nevím. Hlavně říkala, že můžeme přijít obě, tudíž nepotřebuji doporučení praktika, a to jsem fakt ráda, že za ním nemusím. Doufám, že to ty chlamydie nebudou, protože co jsem tady četla, tak to je fakt hrůza...

Do půlky ledna je hrozně

Do půlky ledna je hrozně daleko :( neztracej takto čas. Pokud ti jde i testy, bij se dal - zkus infekční oddělení, tak je běžně dělají, není to nic az tak nedostupneho,jen si za tím zkus stát. 

Víš, jeden problém je zjistit testy problém a druhý k léčení. Mezi doktory (a je fakt jedno jejich hodnoceni) obecně panuje 14 dní at měsíc max. ATB léčba a to ještě mono. Musela byste mít velké štěstí na lékaře, který se s vámi v případě pustí do ATB lecby v délce měsíců a navíc ne jedno. 

Je  to tvé zdraví, ale nenechte se prosím ukolébat sebou ani lékaři ze "to snad chlamydie nejsou" - nepřejí vám nic jiného, ale trochu o své zdraví zabojujte!

Tak zkuste postinfekční

Tak zkuste postinfekční poradnu. Léčba sice nikam nevedla, ale nečekalo se a testy na druhové protilátky i PCR udělají. Nikdy jsem tam nečekal déle než 1 minutu, bez objednání.

 

http://www.synlab.cz/kde-jsme/nase-ambulance

 A dejte vědět, jak to tam vyšlo, co a čím se léčí.

 

Tomáš 1979

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k