Candida a skryté cukry v potravinách

Možno to pre niektorých je dávno známa vec, každopádne mňa to dosť prekvapilo. Hromada predávaných potravín je plná skrytého cukru, v množstve, ktoré by človek určite pri pohľade na danú potravinu neočakával. Fakt stojí za pozretie, hlavne ak človek bojuje s kandidózou a neúspešne sa ju snaží vyhladovať.

http://www.peklonataliri.eu/43-peklo-na-taliri-skryte-cukry

A doplním ešte dva moje ďalšie postrehy:

- nekupovať čokoládu - môže byť bežne tvorená až 75% cukru, reálneho kakaa (a čokoládových bioflavonidov) je v našich čokoládach minimum

- pozor na údeniny - najnovším trikom pri šunkách, salámach a klobásach je pančovanie ich obsahu cukrom (v podobe glukózy, dextrózy, glukózového sirupu). Pokiaľ má šunka obsah 60% mäsa, dá sa predpokladať, že môže mať v sebe pokojne 25-35% cukru.

 

tak u udenin by som sa bal

tak u udenin by som sa bal uplne inych dalsich prekrocenych noriem, ako samotneho cukru...u udenin clovek ani nevie, ci neje pomleteho potkana...parkam, udeninam u mna uz odzvonilo....cokoladu ak tak kupujem velmi kvalitnu, 80 % kakaa min, dokonca v niektorych cokoladovniach maju 100.

aj toto stoji za kuk http://www.youtube.com/watch?v=5ujVcDcTXiI

It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog./05/12parasite killing/06/12start CAP11/12vitC10g/02/13hyperthermia/07/13detox(DMPS,EDTA,DMSA)vitC50g/10/13Buhner/11/13striebro/07/14 end CAP/11/14MMS/01/15RIFE

s tými údeninami máš

s tými údeninami máš samozrejme pravdu, ale predpokladám, že o hydinovom separáte a prichucovaní jedovatým glutamátom sodným už dnes väčšina ľudí vie. Mňa však prekvapilo, že aj tie najdrahšie a (teoreticky) najkvalitnejšie údeniny na českom trhu obsahovali množstvo zbytočne pridaného cukru. A došiel som na to iba náhodou, keď mi bolo divné, prečo sa mi vždy po salámach a klobáskach prudko zhoršovala kandidóza v ústach...

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Ja držím protikandidovú dietu

Ja držím protikandidovú dietu a k tomu sa ešte snažím organizmus aj odkysliť - je to ešte len cca mesiac - ale nejem žiadne údeniny ani čokoládu a myslím že  by sa to ani namelo  jesť pri tejto diete.  Protikandidová dieta je dosť tvrdá a človek má pri nej strašnú chuť  na akékoľvek bežné jedlo... ja som furt hladná

Ja jem len zeleninu (polievky bez glutamanu) , slovenské pstruhy, keď som veľmi hladná tak si dám knäckebrot a možno zemiaky  ktoré by som tiež nemala ale tie zas pôsobia v tele proti prekysleniu. Keď mám chuť na sladké tak si dám jablko alebo sušenú slivku.

Najhoršie bolo zrieknuť sa kávy ktorú ja milujem a u nás v meste máme vynikajúcu pražiareň kde som si kupovala rôzne zmesy no a teraz to nemôžem vôbec. No a samozrejme čo je ešte veľmi na nervy mám doma dve dospievajúce deti - syna vodného pólistu ktorý vyžaduje 2 x denne teplé jedlo -  pečené mäsko, knedlíky, bábovky, pagáčiky  a pod.- tá vôňa - A JA TO NESMIEM ANI OCHUTNAŤ!

suri, skúšala si kombinovať

suri, skúšala si kombinovať protikandidovú diétu s antimykotikami? Myslím si, že pri oslabenej imunite a zároveň silne premnoženej kandide už samotná diéta nemusí stačiť.

Ja som mal dobrú skúsenosť s flukonazolom - v rámci experimentov ma už po niekoľko málo tabletách odrazu prešla dlhoročná chuť na sladké. Zatiaľ to bohužiaľ nemalo trvalý efekt, keďže po každom entizolovom pulze sa mi kandida znovu namnožila a znovu si žiadala sladké. Predpokladám, že úspešná antimykotická kúra môže asi byť až po ukončení WP.

WP od 05/2008. Mycopl.Pn,Cpn,EBV. Chronický únavový syndróm. Liečba:NAC,doxy,azi,tinidazol,vit.D 4000iu,plus opatrenia proti sekund.porfýrii. Výrazné zlepšenia po 3.r liečby. Po 6r WP stav takmer bezproblémový. V súčasnosti striedavo mierne relapsy

Nic novýho pod sluncem.

Nic novýho pod sluncem. Jedinou srágoru z toho co tam ukazujou bych si dobrovolně nedala, kandida nekandida. Každýmu pruměrně inteligentnímu člověku snad dochází, že produkty na který je reklama v tv zrovna moc extra zdravý nebudou. Nejen kvůli cukru.

Zaujímalo by ma, či sa pri

Zaujímalo by ma, či sa pri candide možu aj orechy, pretože niekde sa doporučujú a zase inde som čítala, že sú plné pliesni. Ďalej by ma zaujímalo, či sa može človek pri candide zavodňovať, a aj keď to s jedením nepreháňa, tak váha stagnuje, prípadne naberá. Ešte by ma zaujímalo, či sa dá candida dostať pod kontrolu pri antb. liečbe.

 

Ja som momentálne na ATB -

Ja som momentálne na ATB - rifa+doxy+dalacin - preto je asi dosť ťažké tú candidu potlačiť. Beriem aj nystatin ale ten je asi slabý. Brala som aj fluko, sporanox - ale nič mi z toho nepomohlo. Ja mám candidu už desiatky rokov a je to zapeklitá vec. Momentálne sa snažím organizmu aspôň trochu pomôcť aby tie atb lepšie spracovalo aby sa nevyčerpávalo s bojom z jedla. Síce pociťujem permanentný hlad ale inak sa cítim z istého  pohľadu lepšie a trochu mi obelel aj jazyk. Ja tú dietu budem musieť držiať dlhšie (možno rok ...) aby to vôbec malo nejaký význam. Nikdy som nebola nejaký veľký jedák a jedávala som málo a nie veľa sladkostí - ale pila som veľa kávy a myslím že tá mi veľmi prispela k prekysleniu organizmu a následne ku candinde.

Orechy neviem či sa môžu - niekde píšu že áno niekde že vlašské nie len para orechy, lieskovce a mandle. Ale inak si myslím že ak človek vynechá kompletne bielu múku, kompletne mielko (nesmie sa ani jogurt, ani acidko, ani maslo atď) a kompletne sladké tak nejaké orechy už asi nenarobia paseku. Ono keď človek vynechá tieto potraviny tak prakticky nemôže už takmer nič jesť - len zeleninu, možno mäso (ale to prekysluje organizmus) a možno ovocie.

To zavodňovanie je otázka -  že vraj by sa malo piť viac aby sa organizmus odkyslil a vyplavil nečistoty. Je to vlastne detox. Ja pijem dosť málo - neznášam vodu piť keď nie som smädná a hlavne mi vadí studená voda - pijem len teplú. Ale ja som asi tak trochu extrém  - lebo ani po behu nie som smädná a kedykoľvek sa zabudnem napiť. Ale tá voda bude asi potrebná...

 

To som citala, ze sa mozu len

To som citala, ze sa mozu len mandle a lieskovce, a zase som nadabila na1 stranku, ze sa vobec nesmu.  Inak - kefir sa vraj moze. So zavodnovanim som to myslela tak, ci 1 z priznakov candidy moze byt zadrzovanie vody v tele? No, je to nanervy vydrzat tu dietu, a zvlast, ked clovek niekam ide na navstevu. Ja som brala Fluco, a tiez uz moc nezabera. Este sa spolieham na kaprylku.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k