bumbabaramba!!!

Drahí spolutrpitelia, došlo k momentu, kedy mi bolo tak fajn, že buď alebo. Únava, bolesti po tele, pokračujúca prostatitída, horší cit v rukách, občas motanice, celý balík veselostí. Po zhodnotení možností som navštívil dr. Ď a tá mi na základe pozitivity na cpn v igA aj igG a pravidelne sa vyskytujúcich igG u ureaplazmy naordinovala Strattona + artemisiu. Po ôsmych rokoch boja-neboja začínam z novej línie a viem, že to bude na dlho. Verím, že to dajaké tie ovociny prinesie... Držte palce, ja vám tiež, akékoľvek podnety ohľadom doplnkov, liečby, jej znášania uvítam.

Tak ti přejeme abys uspěl.

Tak ti přejeme abys uspěl. Fakt to není na měsíc, ale tvůj optimizmus je jednou z položek, které pomohou zvítězit

Chronický zánět prostaty, kloubní obtíže, otoky očí, únavový
syndrom. Wheldon od 02/2007 a nyní zase od 12/2008. Nyní 2x300 ARFICIN (rifampicin), 2x300 Dalacin, 3xtýdně 250 Azitromycin, aktuálně co

Diky Leraku! Čas beží, pomaly

Diky Leraku! Čas beží, pomaly sú to dva týždne, čo som začal - jasné že to je "žádná celá ništ" ale zatiaľ sa dá a sú hádam aj drobné zlepšenia. Vďaka za želanie a budem informovať. Najmä únava, "hmly - motanice" a kĺbové bolesti ustúpili, ostatné striedavo oblačno tvrá.

Tak pozdravujem ďalší

Tak pozdravujem ďalší polutrpiteľ u MUDr. Ď.. ja som na liečbe Strattona 4,5 mesiaca. Moje problémy som písala v mojom blogu a nechcem sa opakovať.. Ale chcem Ti povedať , že neskutočné ak Ti niektoré problémy miznú. Čo ja môžem za seba, všetko sa mi v liečbe zvýraznilo, zosilnilo, .. Trápi ma silný Ischias už do oboch strán, to som mala pred liečbou cca rok potom tesne pred liečbou 3 mesiace po Detoxe šťavami prešiel a teraz, nevládzem vydržať.

Mám silné bolesti kĺbov, šliach, neviem či je to už z totálneho vydratia, alebo to môže " byť spôsobené herxami " ako vraví Ď..

Neviem si , ale predstaviť, že herxy sú trvalé..nepoľavujúce. Asi mám totálne zamorené telo, kĺby, a uhyn nestíham detoxikovať.  Beriem súčasne Amoxiklav 2 x 1 g, Klaritromicin 500 mg 2 x denne , Doxyhexal  100 mg  2 x denne, Medoflucon 150 mg večer,. Artemisiu 200 mg 2 x denne / objednávam cez lekárku z Nemecka /Na posilnenie imunity Polyoxidonium 1 x týždenne s nábehom 3 x , 2 x , až 1 x týždenne. K tomu 2 x denne NAC 600 mg, vit C 1 g s B komplexom  / Stress B formula /
Okrem zmienených baktérií mám silnú pozitivitu Coxsackie virus 5 x týždenne 2 x denne Isoprinosine 500 mg.

Okrem toho Doplnky podľa Stratton protokolu je ich tam mnoho, mám všetky zakúpené, ale musela som obmedziť, pečeň mi to nestíhala ..

Takže hádam po tých rokoch ako píšeš liečenia neliečenia , zaútočil si správne.. Pre mňa je to veľmi ťažké, ale viem, že nemám inú možnosť .. Na bylikách kombinácii som bola rok a nič..Vždy som bola za prírodnú cestu, ale zrejme príde čas , až po dlhšej dobe na ATB.. Ešte stále mi nedala ani Entizol...

Ak mi vie niekto odpovedať, je možné mať také reakcie a teda je nádej , že ide o likvidáciu baktérií a toxínov a tým prebiehajú zápalové procesy viac.. Ten Ischias a kĺby nezvládam..

Držím Ti palce, inak som kúsok od BA .. edit

Nuz, Edit, samozrejme ze

Nuz, Edit, samozrejme ze zelam nech to pomoze a zaberie, ale vsetci mame casto aj pochybnosti ako to cele vypali a kadial sa uberat... Ja mam momentalne uz par dni "novu blbost" vo forme napuchnutych, mierne zacervenanych a svrbiacich ruk - najma horna strana - pripada mi to silno ako alergia podobna pri postipani vcelami. Dufam, ze som si nevytvoril alergiu na niektore atb, artemisiu som radsej vysadil, ale neprijemne to je - nema niekto skusenosti v tomto smere?

Tak to ma mrzí.. ja som sa s

Tak to ma mrzí.. ja som sa s tým nestretla, ale skús dať Zirtec ak by to bolo alergické.. mohlo by pomôcť.

Ja zas nezvládam tú ukrutnú sústavnú bolesť, a začínam mať pochybnosti, či je to ozaj možné pripisovať herxom. Nezvládam krátke prechádzky ,.. státie, to vôbec.. Možno je to silná liečba... ??

Ď, sa tak vyjadruje Na základe čoho si si vybral, Ď, predtým si ako vidím chodil ku Klubalovi, bol si v Prahe zamestnaný. Pýtam sa preto, lebo som pred dvoma týždňami stretla u Ď. mladšiu dámu s dvoma deťmi a manželom z Prahy, vraj MUDR,. klubal je výrazne drahší.. Neviem to posúdiť, keďže je to moja prvoliečba s ATB.. predtým skoro rok byliny.

Želám Ti pekný víkend, trochu radosti a všetkým , čo prispievajú a nehádajú sa veľké ďakujem pomáha to , nech je to z akéhokoľvek spektra..edit

Dobrý den Edito,poslyšte 

Dobrý den Edito,poslyšte  nabíral vám někdo revmatické markery?

Pred rokom mi robili aj

Pred rokom mi robili aj reumatologické faktory , aj na proriatickú artritídu. Všetko som mala v poriadku, res. hraničné psoriaza. Nemám žiadne opuchy na kĺboch , ani som nemala, len po artroskopii kolena pred dvoma rokmi 21,3,2014 mi začalo opúchať, a nehojilo sa a po cca 2 mesiacoch urobili testy na chlamýdie. No a na borélie a mykoplazmy a coxsakie vírus až v 10/2015 u MUDr. Ďurovskej.

Ale máš / máte pravdu, / neviem či tykanie , či vykanie je tu niekde o tom debata  / skúsim sa opäť dotazovať, či nie je tam problém. Ďakujem za upozornenie

S tým tykaním je mi to asi lepšie v zdielaní o problémoch , a aj zo skupinovej terapie, kde si vždy tykáme.. paa a ďakujem edit

Necháme tykání.Víš..já

Necháme tykání.Víš..já jen..moje tchyně měla velmi podobné potíže,co ty. Pravda,bylo jí v té době už kolem 75,ale do té doby chodila normálně.Pak se to nějak zhouplo a ona nebyla schopná vstát z postele.Bolest kloubů,velkých i malých..bez opuchů!Objednala jsem ji do revmatologického centra na Karláku. Po vyšetření dostala celkem nízké dávka kortikoidů a do měsíce běhala jako veverka!Revmatická artritida. Zdědil to po ní můj muž,ale protože u něj se na to přišlo relativně včas,je na Plaqenilu a klouby se výrazně zlepšily.Tak jen tolik.

Ďakujem veľmi pekne, veď aj

Ďakujem veľmi pekne, veď aj ja už mám 60 a predstava , že takto bude trvalý stav je úplne neprijateľná.Predpokladám, že svokra nemala boréliu či ?? Budem skúšať všetko čo sa ponúkne. No a hlavne Stratton chcem vydržať pokiaľ mi dovolí pečeň a trávenie.. Ešte raz ďakujem..

Ona měla s kloubama potíže

Ona měla s kloubama potíže řadu let...na boreliozu ji nikdo nenabíral.Říkala si,že má prostě revma a pak se to nějak zhouplo a ona nebyla schopná vstát z postele.Ten Prednison ji zabral okamžitě.Já jen,abys nechala prověřit i tohle.Abys nejedla ATB zbytečně.

Jenže revma je autoimunitní

Jenže revma je autoimunitní nemoc a jak asi vznikají autoimunitní nemoci? Plaq zaberá taky na LB - rozbíječ cýst, ale bacha na kortikoidy.

Ne,každé revma nemá podklad v

Ne,každé revma nemá podklad v autoimunitě! Neplést si revmatoidní artritidu(neboli progresivní polyartritidu) s revmatickou artritidou.

Píšu o revmatoidní artritíde.

Píšu o revmatoidní artritíde.

popiš rozdíl ...     

popiš rozdíl ...     

březen 2013 ukončení CAPu 

...ja viem, že to je

...ja viem, že to je relatívne a nechcem sa tým nikoho dotknúť, lebo každý chce aktívne žiť, ale mnohí sa tu trápia od 30tky či dokonca od 20tky. keby som mal pred sebou ešte desiatky rokov aktívneho života bez potiaží a začalo by mi to na prahu dôchodkového veku, tak by som to bral všetkými desiatimi... dúfam, že toto nikto nevezme ako urážku, ale začne si viac vážiť koľko zo života vlastne prežil v "ťažkej pohode"...

Já myslím,že takhle se to

Já myslím,že takhle se to brát vůbec nedá.30,40,50.....každého to srazí na kolena.Mě začaly uro potíže v padesáti z plného zdraví a totálně mi to obrátilo život naruby.A utěšovat se,že mi do padesáti nic nebylo mi nepomáhá.

Spíš by ho měla popsat

Spíš by ho měla popsat Renata, ale když jinak nedáš:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Revmatoidn%C3%AD_artritida

http://cs.medixa.org/nemoci/revmaticka-artritida

Takže revmatoidní artritída je autoimun. nemoc vyvolaná vírem, baktéri, stresem, dědičnosti,... a revmatická artritída v důsledku špatně léčené angíny - streptokok.

 

Jo to bylo pro ní. Každopádně

Jo to bylo pro ní.

Každopádně problém je v tom, že obyčejně jaksi člověk do téhle škatulky nezapadá. Nemá ASLO, nemá RF..., tak co to potom je? A klouby se kroutí, drhnou, drášou...

březen 2013 ukončení CAPu 

No,já jsem vznesla dotaz na

No,já jsem vznesla dotaz na Edit,jestli si nechala prověřit RF. Slo mi o to,že ona píše,že už je 4měsíce na Sttrat.a má stále neskutečný bolesti.Že kdyby měla nějakého rozumného revmatologa,tak by jí třeba nízké dávky Medrolu na krátkou dobu pomohly.

Tak to jo... akorát toho

Tak to jo... akorát toho rozumného, kde ho vzít...

březen 2013 ukončení CAPu 

A Ty víš jak dlouho má Edit

A Ty víš jak dlouho má Edit LB? Víš jak dlouho se nekteří léči z chronické nemoci nebo neléčené vůbec a vráti se po x letech? Kdyby aj měla RF pozit., může to být z LB, kterou má pozit. Medrol - kortikoid - určitě za mně ne!

Ste milí a dakujem a skúsim

Ste milí a dakujem a skúsim opäť navštíviť reumatolog.amb. Len musím na to nabrať síl, lebo mi je tak hrozne, že sa ledva premotám po byte. Hádam sa to trochu poddá.

Mne nešlo o to sťažovať si , ale snáď len hľadám niekoho čo tieto problémy mal a ako ich riešil??

Tie potvory mi zrejme uplne zošrotovali chrupavky, a zatiaľ mi Ď, nedoporučila rať chondroprotektiká, lebo vraj podporujú chlamýdie??

No a to ostatné, úpony, svaly, šlachy, nemám ani stabilitu , ťahám nohy .. tak asi herxy ?, To bol aj môj dotaz, či je to možní tak dlho a sústavne...

Prajem pokojné dni edit

Sama netuším ako dlho ju mám,

Sama netuším ako dlho ju mám, ale podľa MUDr. Ď . dlho podľa príznakov na liečbu a pod..A o chlamýdiách som vedela od 5/2014 ,.. Čo som preliečila klasicky podľa infektológov na kramároch infekčná klinika.. prikladám vyjadrenie Prednostu, myslím, že je to trestuhodné,.. boréliu nemám, podľa nich nevyšla a o chlamkách prikladám..

Dobrý deň pani Obetková,

preskúmal som všetky nálezy z našej kliniky, ale podľa nich nebola potvrdená chlamýdiová infekcia v kolennom zhybe a tiež ste boli opakovane preliečená bez
efektu. Všimli ste si, že interpretácia závisí od klinického stavu. Je tam zrejme iná príčina, psoriáza ? alebo iné. Tieto klinické problémy sú doménov ortopédov
a infektológ už viac pre vás urobiť nemôže. Protilátky proti rôznym chorobám môžu pretrvávať celý život v triede IgG a v triede IgM sú často falošne pozítívne a
ani liečba s tým nič neurobí.

S pozdravom

Doc. Stankovič


No a po urobení testov v Ausburgu mám všetko pozitívne borelia, chlamýdia, mykoplazmy a coxackie vírus..
To je možno len pre tých , ktorí ešte tápajú a veria, ako ja lekárom a ich svedomiu

...a proč pan docent vůbec

...a proč pan docent vůbec chodí do práce, když IgG jsou napořád a IgM jsou falešně pozitivní?... :-O

Pety, palec nahoru.:-)

Pety, palec nahoru.:-)

Tak to je otázka, ak som mala

Tak to je otázka, ak som mala chuť ísť mu ukázať výsledky, aj som mu na jeho odpoveď dala dotaz, či nepozná nejaké pracoviska v zahraničí, čo robí releventnejšie výsledky . na to mi už vôbec neodpovedal..a potom som sa náhodou dozvedela , že MUDr. Ďurovská berie  aj pacientov s chlamýdiami,.. Vtedy som ich akože nemala...myslím tým  borélie..

p. docent zrejme netuší aký

p. docent zrejme netuší aký je rozdiel mezi IDSA /rozumej klasickými infektologmi/lekármi a ILADS lekárm - to jest lekármi uznávajúcimi MCIDS/ MSIDS chronické infekcie.

A možno vedia ale držia sa svojho, takisto nechu komunikovať o LTT testoch prevadzaných v BCA.

LTT pre mycobacterium je odsúhlasené i FDA v USA myslím v r 2011

Napr kardiolog v Brne využíve LTT testy pri stanovení precitlivelosti na kovy / Hg ortuť / a sleduje  vzťah k zlyhaniu srdca pri kardiomyopathii takotsubo

Skoda, že sa nechcú dať poučiť o chron, infekciách / chlamýdie, mykoplazmy , borrelie/ biologmi, veterinarmi.....

Napriek tomu , že niektorí z nich sa už stretli i s inými názormi nechcu sa spojiť s vyššie menovanými aby konečne prelomili barieru medzi výskumníkmi a klinikmi.

Je smutné, že klinici vyhlasuju--- citujem infektologa z Brna . -Borelioza je velice dobre léčitelná nemoc a my ji neléčíme mesic , ne 14 dni ale pouze 10.....

LEA6

Your Symptoms Are Real Even

Díky, Jane, dobrý odkaz. Jak

Díky, Jane, dobrý odkaz. Jak píše Lea, dokud doktoři nedostanou rozum, nebudou věřit, že bakterie nějaké potíže dělají. A od chronického zánětu se dál odvíjí mnoho nemocí. Ten prý také nic nedělá, mi tvrdí :-). To už je fakt lepší chodit k veterináři. 

Rozhovor dvou lékařů ......
Říká mladý lékař staršímu kolegovi: "Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“
Zkušenější lékař se usměje a říká:
"Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu.
Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.
U chcípáka na podvýživu.
Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování. Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.
Mladému, že jde o růstové problémy.
Starému, že je to ve stáří normální.
A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom.
Vyúčtuješ si  měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera.
Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál.
Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého.
" Mladý: "No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"
Zkušený: "No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."
Mladý: "Ale co když se ho ani potom nezbavím?"
Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok.
A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."
Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude výborný lékař."

Díky Jane poučné a

Díky Jane poučné a preposielam aj mojim neteriam, ktoré " zatiaľ " odolávajú mojim poznatkom a riadia sa presne tradične..

A tebe Lea dik za ďalši poznatok, že je už nejaký kardiológ, čo sa týmto zaoberá.

Nestačí moje problémy, ale práve som dohodla maminke koronografiu s následným riešením buď stenty, alebo operáciu srdca.. A podotýkam v tejto súvislosti ako píšeš Lea , že má tiež opakovane niekoľko rokov chlamýdie s komplikáciami, vždy preliečená mesiac a hotovo, a má aj kopec iných problémov.. A práve aj v článku od Jana sú popisované aj tieto choroby..Dik edit

A Iren trefné veselé s tragickým koncom často..

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k