Buhnerova nova kniha venku

Ahoj,

na amazonu uz je k dispozici nova buhnerova kniha

 

Healing Lyme: Natural Healing of Lyme Borreliosis and the Coinfections Chlamydia and Spotted Fever Rickettsiosis...

sekce o borelioze prosla oproti poslednimu vydani opravdu masivnim updatem, myslel jsem, ze sem rovnou neco hodim, ale je toho opravdu hodne. Az budu mit vice casu tak sem urcite neco napisu.

tak tak, v polkde decembra

tak tak, v polkde decembra konecne vysla, zatial len paper back a len na americkom amazone, ale v januari uz aj v anglickom ci nemeckom a snad aj ekniha bude.

jedna z veci, ktore tam su nove, by mali byt biofilmy.

RE: BIOFLMS

Hi all, just a note . . . I have an indepth look at biofilms in the new Healing Lyme book; much of the internet material re Lyme and biofilms is unfortunately extremely misleading. Did you know that our body has a large number of healthy biofilms in it and upon which our healthy function depends? Many of them are in the GI tract. Aggressively acting to break up Lyme biofilms also breaks up these healthy biofilms which can often severely damage health. Most herbs, ...as I go into in depth in the book, act to SLOWLY break up pathogenic biofilms while supporting the continuance of healthy ones (Salvia miltiorrhiza is a case in point; it supports healthy biofilm development in the gut while very slowly breaking up pathogenic ones). As well, if biofilms are aggressively broken up, biofilm fragments flow into the body similarly to the way cancer metastisizes. These fragments can then take root in other locations, additionally bacterial fragments from such biofilms can also cause severe herxing, which in the case of relapsing fever borrelia is very dangerous. Most biofilms, btw, are similar to the plaque on our teeth (dental biofilms). They are NOT slimy but rather more similar to tiny, microscopic coral reefs, bacterial cities. Plants have been dealing with biofilms for millions of years, they get infections too, so they have constituents in place to break them up without causing problems to their plant health and functioning. Healing is possible and we can be kind to our bodies in the process.

Hope all your holidays are good ones. Thinking of all of you on this day.

 

Dobry vecer Dezorz, dekuji za

Dobry vecer Dezorz, dekuji za zpravu...bylo by mozne ji přeložit i pro ty kteri neumí anglicky jazyk?....je to tak dulezite a pro tolik lidi zde, ze by to stalo za to!....Vy mate i velke znalosti co se tyce bylin a zde je mnoho pacientu, kteri čekají na poradu v tom smyslu...takze prosim pomozte, ja bylinam bohuzel nerozumím, takze nemohu pomoci. I kdyz anglicky rozumím....je mi to  v tomto pripade málo platné.... Jinak Vam taky jeste přeju dodatecne alespon dobry příští rok! Sv.

viem, ze to bude zniet

viem, ze to bude zniet neslusne, ale anglicky nehovoriacim hot musi stacit google translator.  

pointa je, ze agesivne rozbijanie biofilmov nie je dobre, lebo nici aj zdrave crevne biofilmy.

z buhnerovho facebooku: Re:

z buhnerovho facebooku:

Re: PANDAS and Morgellons . . .

The new edition of the Lyme book does look at both these conditions, Morgellons in some depth. Protocols are included to help both conditions.

Some comments: the book is not intended to be a depth exploration of PANDAS or its treatment but the material is included because PANDAS is often confused with Lyme disease due to some striking similarities in symptoms. The protocol that is included in the book is designed to provide people a starting ...place to begin treating the condition. The children so affected are extremely sensitive and progress, though measurable, is slow; it takes several years in many instances to really turn the condition around. But it can be done. Many of the herbs used for neuroborreliosis are of help in normalizing brain function for children with PANDAS but dosages are often tiny due to the sensitivity nearly all the children possess. Tremendous sensitivity on the part of the practitioner is necessary; the protocol has to be altered with great sensitivity and awareness as treatment progresses.

The section on Morgellons goes into great depth on the condition and its reality; the journal papers are clear, this is not an expression of "delusions of parasitosis" as so many reductive physicians would have the media, or their patients, believe. It is definitely spirochetally based, but it is complex. We have done some early work with the condition and the interventions we have found do help; progress is slower than with non-Morgellons Lyme. A primary effective approach would be the use of herbs that normalize keratin and collagen expression in the skin; I have not yet been able to find them. Japanese knotweed does help with this but it is not specific enough for my taste.

There is much yet to be done for both PANDAS and Morgellons, as well as a number of other Lyme- or stealth-associated conditions. We offer these solely as a beginning point, a starting place. With the inherent genius of all of us in our thousands working on all this, we will, in time, find our way to health, for ourselves, our families, our communities, and our children. The journey is often a long one, it is often painful, but we can find our way.

 

CPN/CTR. chinolonova toxicita. CAP od 22/03/2014. 1. mes. ciplo/azi.  Potom doxy/azi-klari/2 pulzy tini. jul 2014 2 tyzdne oflox kvoli streptokokovi, potom doxy/azi, december atp vermox/zentel/praziq/ivermectin)

 

 

)

Core protokol: 1)

Core protokol:

1) kytky obsahujici Berberine (Goldenseal, Berberis)

2) Scutellaria baicalensis (Chinese/Baical Skullcap), Salvia miltiorrhiza (Danshen)

3) Ashwagandha (Withania somnifera) + Lekorice

4) Bidens Pilosa

5) Vitamin A + E, zinek

+ pripadne jeste andrographis, Houttuynia

Pokud jde o davkovani, jednotlive mechanismy ucinky, pripadne nezadouci ucinky a podobne, rozhodne doporucuji celou knihu

Jedna se o protokol na CPN

Jedna se o protokol na CPN

DOPLNUJU DAVKOVANI

DOPLNUJU DAVKOVANI (tinktury)

1) kytky obsahujici Berberine (Goldenseal, Berberis) - 1/2 cajove lzicky, 3-6x denne

2) Scutellaria baicalensis (Chinese/Baical Skullcap), Salvia miltiorrhiza (Danshen) 1 cajova lzicka, 3-6 denne

3) Ashwagandha (Withania somnifera) + Lekorice + cordyceps (davkovani - tinktura 1 dil ashwagandha, 1 dil cordyceps, 1/2 dily lekorice -> 1 cajovou lzicku vysledne tinktury 3-6 denne

4) Bidens Pilosa - polovina cajove lzicky 3-6 denne

5) Vitamin A (2000 IU - 9000 IU denne - davky blizici se horni hranici muzou bejt dlouhodobe toxicke) + E, zinek

+ pripadne jeste andrographis, Houttuynia

Kazdopadne v kazde svoji knize buhner zduraznuje, ze davkovani je silne individualni, muze byt vyrazne mensi, pokud to clovek spatne snasi.

Buhnerů protokol/

Buhnerů protokol/ zkušenost.

Ahoj, tak jsem najel ke svému dlouhodobému atbk protokolu (roxy, doxy, benemicin, entizol) i nový Buhnerův protokol. Najel jsem na něj statečně, protože u stávajícího atbk protokolu již nemám nějaké prudké reakce. Začal jsem najednou se všemi ingerdiencemi, které jsem si maceroval sám. Zatím tedy dávám 2 dávky denně v plných předepsaných dávkách. první týden jsem moc reakcí neměl, na konci týdne jsem byl na bruslích a byla mi celkově zima. Ráno se mi spustila brutální rýma, tak jsem si říkal, že jsem se nastydl. Uplně mi teklo z nosu, v krku lehký knedlík. Druhý den bylo ale po rýmě, začala mě bojet hlava. A najednou mi to bylo jasný. Byla to celkem hustá herx reakce na buhnerův protokol. Měl jsem najet na pulz entizolu, což jsem nenajel, aby mě to neodrovnalo. Od pondělí jedu dále byliny a fakt mi dávají zabrat. Stav by přirovnal, jako kdysi když jsem přihodil minocyklin a byl jsem celkově přiotrávený (půl roku). Dávají mi zabrat. Ráno jsem úplně vyřízený, v krku jako v polepšovně, hned se objevily hemeroidy. Celý den tlak do hlavy, takové to pokašlávání, jako když nestíhá imunitní systém, celková únava. Úplně cítím, jak to v těle spoustí zanětlivé reakce. Celkem mě to překvapilo. Hned tak asi navyšovat nebudu. Vůbec si nedovedu představit, co by to se mnou udělalo, kdybych těch dávek jel 6 denně, jak se předepisuje:-). Máte někdo s tímto protokolem také osobní zkušenosti?

Na bylinkach to byl zrejme

Na bylinkach to byl zrejme prvni herx co jsem zazil. Byl znat uz prvni tyden a druhy stale zhorsovani. Pak zlepseni. Pry i androgrsphis by mel odcistovavat. 

No a jake mas dnes chsp60?

ps:penicilin ti nikdo nikdy nedaval?

Máte někdo nové informace o

Máte někdo nové informace o Buhnerově protokolu na chlamydie? Myslím ohledně dávkování a další. Dobrý je každý odkaz, je to poměrně nové a je vidět, že i Buhner je si vědom situace, kdy se vyřeší borelie a přetrvávají dál chlamydie. Na základě osobních zkušeností rozhodně nezatracuji atb, ale v bylinách vidím obrovský potenciál.

Hodně lidí se mi ptá, jaké

Hodně lidí se mi ptá, jaké byliny užívám a kde kupuji. Tak to shrnu pro všechny, abych nemusel odpovídat na zprávy. Já dlouho bral byliny z BCA, hodně názorů je, že jsou slabé, ale mohu potvrdit, že účinkovali. Mají kvalitní a asi i dobře namíchané, taky cena je raketová. I jen na nich mi imunita stoupala k normálu, za ten považuju CD-57 přes 200. Jsem totiž přesvědčen, že když bude CD-57 přes 200, budu v pohodě. Ta víra je podložená osobními rozhovory se zahraničními doktory, co měli mraky podobných pacientů a tohle znají z praxe. Atb posunulo CD-57 ze 44 na 142 a pak BCA byliny dál na 161.

Teď rok beru cats claw, eleuthero, andrographis, smilax a křídlatku, kupuju u Swansonu. Je to lacinější, ale mám podezření, že kvalita nebude taková. I když CD-57 pokleslo jen na 153, což je normální výchylka, žádná tragédie. No budu to brát dál a přidám k tomu aswagandhu, berberin a reishi, zatím taky o Swansonu. Mezitím využiji čas k rozkoukání se, musím zjistit dávkování výše uvedeného nového Buhnerova protokolu na chlamky. Nerad o překot střílím naslepo. Když budete zjišťovat se mnou a dáte to sem, budu rád. Jedinou bylinou, kterou jsem zatím sám maceroval, je provazovka. Bral jsem ji na podzim 3 týdny a vyčistila výborně močové cesty.

A na závěr něco pozitivního. Rekonvalescence ze zánětu průdušek probíhá dobře, dnes už celkem v pohodě vycházka 5 km po lese v rychlém tempu a začínám mít roupy, což je dobré znamení. Pěkný víkend:-)

Davkovani jsem doplnil. A co

Davkovani jsem doplnil. A co jinak, jak se citis? Je tam dalsi zlepseni za posledni rok, pote, co jedes buhnera na boreliozu?

Ahoj, když píšeš, kupuji u

Ahoj, když píšeš, kupuji u Swansonu, máš na mysli jejich značku nebo nějakou jinou v eshopu...já se na bylinky tepřiva chystám, zatím mám druhý měsíc ATB a ráda bych pak přešla na byliny..ty z BCL mě lákají, ta cena je fakt děsivá...možná bych na nich měsíc, dva s nimi začala a pak přešla na ty levnější...tak teď zjišťuji co a jak, je tam tolik druhů. značek, balení že se v tom jako neangličtinář totálně ztrácím...díky za odpověď

Kupuju na jejich eshopu

Kupuju na jejich eshopu jejich značky. Ale pro začátek můžeš zkusit ty z BCA, u mě zabíraly dobře.

Díky za rychlou

Díky za rychlou odpověď...objednám...mno a právě po přečtení Tvých příspěvků mě napadlo ty BCA byliny zkusit...

Díly moc mp, určitě nejen za

Díly moc mp, určitě nejen za mě. Jj, toho Buhnera beru spíš v nižších dávkách, tak asi na necelých 50% maxima, ale cítím, že tělo se to lepší. V létě jsem v pohodě dával i docela náročný sporty. V září a v lednu průdušky, ale poprvé zvládnuté úplně bez atb, podruhé teď klacid na týden. Proto chci přidat ty byliny na chlamky, kdyby tam přece jen hrály roli. Už zvládám zase v pohodě saunování, tak je vidět, že se to lepší.

Berete někdo kompletní starý

Berete někdo kompletní starý Buhnerův protokol na borelie (křídlatka, cats claw, eleuthero, andrographis a smilax) společně s jeho novým na chlamydie? Přidal jsem teď zatím ashwagandhu 3xdenně 450 mg a berberin 2xdenně 400 mg, obojí od Swansonu a docela to se mnou po 5 dnech mává. Hlavně zhoršení kašle a dutin s bolestí hlavy, což by sedělo na ty chlamky. Máte s těmi bylinami někdo zkušenosti?

Jo, ja to beru az na par

Jo, ja to beru az na par drobnejch uprav vsechno, krome andrographis (ale ne plne davky). Konkretne s bernerinem zkusenosti mam, kdyz jsem to zacal brat asi pred rokem, tak jsem prvni tyden me stavy jak po entizolu :)

Tak berberin je fakt raketa,

Tak berberin je fakt raketa, zvlášť v kombinaci s jinými bylinami opatrně s ním. Ale účinkuje, o tom není pochyb.

Ahojte, chtela bych se zeptat

Ahojte, chtela bych se zeptat jestli jste zkouseli na chlamky systemove atc kryptolepis, sidu nebo alchorneu? Daj se blbe sehnat a nejsou zrovna levny, tak jestli za to stoji. Mesic beru dvouzubec a 14 dni jsem brala pelynek. Ted bych ke dvouzubci chtela jeste neco ze zminenych pridat.

Buhner driv doporucoval

Buhner driv doporucoval cryptolepis nebo sidu / alchorneu, v nove knizce uz ne (v core protocolu)...Tzn. muzou pomoct, ale momentalne povazuje jine byliny za vhodnejsi.

Vyhoda crypto by mela byt, ze je sirokospektralni (pokud se nepletu, mela by ucinkovat i na strept. / staph.). Alchornea zase mimo jine pusobi na helicobacter. Minimalne sida ma zase mimo antibakterialnich ucinku i jine ucinky - ted z hlavy si nevybavim nic, krome ochranneho efektu na cervene (nebo bile?) krvinek.

A ten berberin berete jak?

A ten berberin berete jak? Tinkturu dristalu? Ja si ted objednala prasek nopal, ale predpokladam, ze to bude asi slaby.

Beru tinkturu, doma

Beru tinkturu, doma vyrobenou. Musím potvrdit, že je to opravdu síla. Po 14 dnech kdy jsem to nasadil (plná palba) a nic se pořád nedělo, přišel pěknej týdenní kolaps. Motolice a ukrutná bolest hlavy (zase trochu jiná než po entyzolu). Musel jsem ho vysadit a postupně jsem opětovně najížděl. Teď jsem už zase OK v plné dávce dle Buhnera a  zatím nic tragického se něděje. No uvidíme, zatím z toho mám dobrý pocit, což u mne již dlouho nebylo.... 

Na tinkturu jsem se divala a

Na tinkturu jsem se divala a ses celkem odvaznej, ze ji delas sam. Delas to z dříšťálu? z čerstvé rostliny? nebo ze sušené?  Nebo z něčeho jiného?  Ja bych se asi bala, ze se priotravim. Divala jsem se na toto http://www.tinktura.eu/pavlovy-tinktury-z-bylin/3469-dristal-kapky-tinkt... , tak se na to asi pak taky odvazim, az budu mit po tydennich horach, kde musim byt fit.

Pokud chapu spravne

Pokud chapu spravne parametry, je to slabe - 20% alkoholu. Nikde neni psany pomer byliny k celkove tekutine. Nekupuju uz hotove tinktury, pokud presne nepisou, o co se jedna. Obecne jsou nejvhodnejsi tinktury 1:5 (bylina : tekutina - za predpokladu, ze se dela ze susene rostliny) s 50-60% alkoholu. Pro konkretni pomery doporucuju buhnerovi knizky, ale tento pomer se vyskytuje snad u 90% bylin.

V cechach jsem nesehnal koren

V cechach jsem nesehnal koren (dristal - berberis vulgaris), jen kuru. Koren by mel obsahovat vic bernerinu.

Já taky ne, používám tedy

Já taky ne, používám tedy zatím kůru. Máš nějakej zahr. zdroj, nebo někdo jiný?

Zatím mi dle zdr. stavu, a to co to se mnou dělá, stačí tinktura z kůry. Kapu si 20 kapek 3*denně+ samozřejmě i ostatní byliny. 20 kapek je asi 1 gram, počítám, že v tinktuře je toho po maceraci tak asi 2-5% (20-50mg), spíš tedy méně. Vždy si pokládám otázku, že by stálo za to, změřit reálné množství těch rozpustných složek. Přístroje na to jsou, jen by to chtělo někoho, kdo k nim má přístup.

Kolik berete kapslí berberinu  (např. swanson 400mg)? 

V

V http://www.magicznyogrod.pl/ maji koren. Se mnou toho kura moc nedelala. Kapsle berberinu neberu, uzivam jen tinkturu. Mnozstvi tak jednu plnou pipetu. Kapky me prestalo bavit asi po dvou dnech pocitat :) To same mlete byliny brat na vahu, udelam si odhad a nabiram lzici :)

Mp ty prosim te objednávas

Mp ty prosim te objednávas byliny tady na tomto zdroji popr.kde jeste ? Swanson atd.? Jde mi o kvalitu, jeste se uplne nevyznám kde bylinky kupovat, aby tam byla účinnost a jistota kvality...dekuju

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Kupuju vsude mozne...pokud

Kupuju vsude mozne...pokud jses na tom dobre finance, drzel bych se vyrobcu / prodejcu, ktere doporucuje buhner: Woodland Essence, Green Dragon Botanicals, 1st Chinese Herbs (i kdyz tam je zbozi ruznych vyrobcu s ruznou kvalitou), Monteagle Herbs, v pripade kridlatky napr. Source Naurals a Paradise Herbs...viz jeho stranky http://buhnerhealinglyme.com/

Ja osobne jsem nejaky veci z toho zkousel, treba kridlaka od paradise herbs je super, tak rychlej a silnej efekt jsem nezazil snad s nicim jinym, ale je to proste strasne drahe...kupuju ted prevazne z polska, jen kdyz neco nemaji, tak si to objednam z USA.

Jojo, o tom vím. Beru od nich

Jojo, o tom vím. Beru od nich ostatní byliny. S tím odměřováním to mám stejný jako ty. Poprvé jsem si změřil kolik je asi v pipetě 20,30, atd. kapek a teď to nasávám od oka dle různých bylin. +-5 kapek stejně nehraje žádnou roli. Každý má totiž rozdílnou průchodnost přes žaludeční (střevní) stěnu a i v čase se to u každého mění (před jídlem, po jídle, s jakým odstupem od jídla, zda bere ostatní synergické byliny pro zvýšení průchodnosti-kurkuma, piperin,lékořice).

Ty "dáváš" mletý byliny jen tak ze lžíce? To by fakt nedal, beru jen kapsle, tedy protokol na borelii. Pokud bych jel jen protokol na chlam, tak už bych jel jen tinktury.  

Ještě pro ostatní, pokud berete eleutherococcus, tak bych ho opravdu bral naposledy (i dle doporučení Buhnera) tak v 16 hod. Pokud jsem ho bral večer, tak jsem nemohl  vůbec usnout (ikdyž jsem byl dost unavenej).

Zatím jsem s protokolem na

Zatím jsem s protokolem na chlamydie čekal, až mi přijde nová knížka od Buhnera na borelku a chlamydie. Objednal jsem jí na amazonu a v týdnu dorazila. No má skoro 500 stran, tak čtení na dlouho. Překvapilo mi, že píše, že bylinný protokol na chlamydie účinkuje víc než atb a stačí užívat 30 dnů, pak jen podle potřeby opakovat. No to by bylo něco, co? No fakt je, že jen jedinkrát jsem měl testy na chlamydie negativní, a to po roce a něco bylin z BCA, které tam něco z protokolu na chlamydie měly. Pak jsem přešel na byliny čistě na borelii a chlamky se opět objevily. Takže směr možná dobrý. Teď budu shánět komponenty a na jaře se do toho pustím:-)  

Ahoj cyklisto,hod sem pak

Ahoj cyklisto,hod sem pak prosim info,jaka je tva nova lecba dle nove Buhnerovy knihy.Ja uz 2 mesice neberu Minocyklin,prestavam i Sumamed a pripada mi,ze se nemoc vraci-bolest sije,vecerni teploty, bolest za ocima,unava,aritmie,zimnice...Beru i byliny-cats claw,zensen a kridlatku japonskou,ale nepripada mi,ze by nejak zabiraly.Mej se a diky!

Vždyť píšu, že teprve dávám

Vždyť píšu, že teprve dávám dohromady komponenty a musím trochu počíst v nové knížce. Na jaře něco napíšu.

Tak to je dobra bichle, to

Tak to je dobra bichle, to jsem netušila :) mne dorazí v půlce března, tak jsem zvedava a tesim se:) zatim budu najíždět základní - původní protokol na borelie k atb jakmile dorazí byliny a pak poupravim o novou knizku na koinfekce, kez by to bylo na 30 dni,uvidime a necháme se překvapit 

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Tak tyden užívám

Tak tyden užívám Goldenseal/Berberin k bylinam na borelii a musim říct, ze celou noc bolest žlučníku,temer zadny spanek...a k tomu přidružené pocení..ta bylina je tak hořka, ze ho asi rozdrazdila (užíváM necelé 2 lžičky denne tj.min nez zmiňuje Buhner) nebo herx...takze snizim na minimum par kapek...

na jiné byliny jsem zatim reakci nemela - užíváM pres pul roku

chlamydie, EBV, ureapla.,mycopla.,borelie,streptokok,helicobakter...

CAP 11/2015 (Mino 2x50mg + Sumamed 3x týdně 250mg; entizol,doplňky, Buhnerovy byliny); od 7/16 vysazeny ATB, očisty cds2,pulzy enti; od 9/16 ATP,bude dále nasazen Stratton

Ahoj :-) Chtěla bych se

Ahoj :-)

Chtěla bych se zeptat, nevíte, dá se kniha sehnat i v elektronické podobě? 
Případně kde?

Hubne nekdo po bylinkach?

Hubne nekdo po bylinkach? Nevite, ma nektera bylina tento nezadouci ucinek?(Beru i protokol na borelie.Novou knihu nemam a stejne mluvim jen Nj)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k