Beqerellis listopad 2017

Jsem cca 18 měsíců, tedy rok a půl, v posteli. Tu depku si nikdo nedovede představit.

V létě jsem nepřispívala, síla šla s každým pulzem Entizolu díky ubývajícímu spánku do háje. Vedlejší účinek, nikoli herx. Poměrně vzácnější. Entizil je neurotixické chemoterapeutikum, proniká dobře do CNS a známa je celá škála nežádoucích účinků.

Poprvé mi velmi pomohl "odlehčit" hlavu a zastřenost, přejetost i po vydatném, do té doby krásném spánku.

Ale narušilo mi to spaní. Teď 3 měsíce bez Entizolu je to občas lepší, když se vyspím 8-9 hodin (zatím bohužel stále trhavě, ale už se podaří občas i 4-5 h spánku bez přerušení), mám energie na rozdávání. A za nevyspalého standartu, ta únava je pocitově jiná než ta z infekce.

Jenže co jsem měla dělat, že jo...na cysty nic jiného není. Plaquenil mi sám Klubal řekl, že o jeho účinku na cysty není přesvědčen. A byliny... Kočičí dráp prý taky způsobil nespavost. Tak to si nelajznu.

Není přesně znám mechanismus Entizolu, tedy metronidazolu, prý se uvažuje, že působí podobně jako chinolony nebo nějak pozměňuje GABA receptory (mimojiné zodpovědné za spánek).

Nejspíš proto mi mic na spaní nepomáhalo, Zolpidemové léky jsou stejně jako diazepamy postavené na působení na GABA receptory. Ani opiáty ani antidepresiva se sedativním účinkem, nic prostě. Ble.

Takže opatrně... kdo třeba jednou bude číst, tak pokud se najednou bezdůvodně začne budit 10x za noc a spánku s každým pulzem bude ubývat, vysaďte na dýl. 3 týdny tam bohužel na regeneraci potřebných center nestačí. Dejte pulz až když budete dobře spát, nezničte si zbytečně život jako nevědomky já.

Drž se, ať je hlavně líp.

Drž se, ať je hlavně líp. Život už zničený je, kvůli nemoci. Spánek je důležitý, taky o něj pořád bojuju. Bojuj dál, nevzdávej to. Pak napíšu

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Mila beqerellis , taktiež Ti

Mila beqerellis , taktiež Ti želám, nech liečba pokračuje. Píšeš, že si tri mesiace bez pulzov, a ako to máš rozmyslená, zmeníš na tini, alebo vôbec nebudeš pulzovať ??

Inak sama tiež spím málo, neskoro, budím sa , ale som to nespájala s entizolom. No čo už , bude to asi daň. Ja by som sa bez neho zrejme nepohla ďalej.

Tak nech sa uzdravuješ. edit

Ahoj Jade a Editko, děkuji za

Ahoj Jade a Editko, děkuji za příspěvek. Dlouho jsem tu nebyla. No je to lepší, ale ne nejlepší a bohužel od září bojuju s ORL problémem... Možná mě čeká operace. 

Entizol jsem dala 1 den tabletu a pak dlouho nic, jelikož právě nejdřív zhoršení i z té tabletky, ale to naštěstí byla malá dávka a po 2 dnech už dobré. Ale potom mi začaly zase zhoršení ve vlnách, jak mi to chodívá, a při špatném spaní Enti nedávám. A teď zánět... Tinidazol zkusím, ale prý pokud nespím na Enťáku, nebudu i na Tini. Působí podobně i když jde o trochu jiné látky. Jinak i já jsem se bez enťáku nehla, hrozně pomohl hlavě. Ale tohle jsem si s tím zpočátku nespojovala, pak mi docvaklo bohužel až pozdě, že za mou únavu (už jinou, než předtím) může nevyspání. Už se mi povedlo za tu dobu víckrát (i víc dnů po sobě) vyspat celkem dobře. Takže jsem za to moc ráda. Mám naordinovaný Entizol v menší dávce, zatím tedy jsem na ni nedosáhla. Bez spánku se člověk prostě nemá šanci uzdravit, no stejně tak úplně zdravý člověk bez spánku onemocní, jelikož to snižuje imunitu, síla se nezvládá obnovovat a regenerace, která probíhá u něčeho jen v hlubokém spánku, tak ta tu vlastně chybí úplně. Ale začala jsem brát pelyněk roční (prý na cysty) od tinktura.eu a uvidím... P.S. Když se mi tak nějak listopad-prosinec začalo lépe i hluboce spát i více nocí po sobě, cítila jsem se jako zdravá, šla ven, i sociální život byl pěkný celkem. Ne každý den, spíše za odměnu, ale i to velmi pomohlo. Potom opět"flare up" - to zas při nespaní a buzení se co půl hodinu člověk ve dne jen leží...pak zlepšení a od 25.12 2017 tedy zhoršení, teď zánět, a teprv když ho likviduji penicilínem, zase se to lepší. Tak jsem zvědavá, co tento rok přinese.

LB od II/III 2016, V/2016 léčba ceftriaxon-pauza anulovala-VII/2017 Doxy 3 měs, X/2016 Mino&Azi, XII/2016 MCP potvrz LB+CPN-dále WP, I/2017 pulzy Enti

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k