Benemicin + Diflucan

Ahoj,

prosím vás, jak je to s používánám Benemicinu a Diflucanu? "Smí" se to?

Díky!

Marťa

Ne, nesmí. Tento týden se to

Ne, nesmí. Tento týden se to řešilo, stačí číst.

veci asi nie sú vždy čierne a

veci asi nie sú vždy čierne a biele. okrem toho, že niektorí z lekárov, venujúcich sa CAP-om ich spolu píšu, rôznorodé sú info aj vo vedeckých článkoch.

podľa viacerých rifampin síce asi o 1/4 znižuje sérové hladiny flukonazolu a ten sa aj rýchlejšie odbúrava z organizmu, ale zasa jestvujú práce, kde sa spomína ich synergický a nie antagonistický efekt.

napríklad tu:

https://benthamscience.com/journals/anti-infective-agents/volume/11/issu...

účinok na kandidové biofilmy

alebo extrémny prípad tu:

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0188440904001225

chlapec, ktorého táto kombinácia zachránila po naegleriovej meningoencefalitíde.

naozaj by ma zaujímala seriózna štúdia interakcíí farmakokinetiky oboch liečiv.

 

lebo bolo to tu napr. rečí ako sa nezmú (s výkričníkom) makrolidy a -azoly. dr. ď. ich píše x pacientom z ktorých viacero osobne poznám a žiadny efekt na qt interval sa nekonal. s pečeňou by som to tiež nevidel nejak horúco (sám mám pečeňové testy po4 mesiacoch atb lepšie ako po vyše pol roku bez atb!)

takže poprosím komentár s faktami o farmakokinetike

ja mam hepatalkove testy

ja mam hepatalkove testy lepsie ako pred chorobou.. :D :D :D nicenie pecene ATbckami je sa mi zda skor mytus: lebo tie stovky pacientov,ktore sa liecia u durovskej a osobne poznam vela z nich ma tie pecenovky dobre? az na par vynimiek,ktorym liecba spravila masivny uhyb patogenu a nasledne sa to pretavilo do vyssich ALT,AST: endotoxiny klasicke: nasledna regeneracia pomohla

presne kvoli tym

presne kvoli tym kandid.biofilmom mam bene + fluko.  a dokonca aj bene + prokanazol od dr.d.  jedine kedy fluko alebo prokan mam vysadit... je pocas entizol. pulzu

kandida u mna je rezizstentna na fluko. jedine sporanox/prokanazol mal u mna na nu  ucinok, ale zas negatiivny velajsi ucinok na nervy /podobny ako ciplox/.

 

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

a ešte čosi o interakcii, tu

a ešte čosi o interakcii, tu dokonca píšu:

Potential drug—drug interactions were found between rifampin and fluconazole (fluconazole appears to increase rifampin concentrations)

flukonazol zvyšuje koncentrácie rifampinu

http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/106002809603000901

takže?...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k