Bakterialni rezistence na antibiotika - zamysleni

Zdarek,

Vsude ctu, ze naduzivanim antibiotik vznika rezistence bakterii. Dale, ze nektere druhy bakterii si dokazi predavat informace a ziskat rezistence i neprimo.... 

ale vedlo me to k zamysleni.... sirokospektra antibiotika zabijeji jak dobre tak i spatne bakterie, nejvetsi mnozstvi bakterii bude zrejme v nasich strevech. Kdyz teda zle bakterie ziskavaji rezistenci na ATB, jak je to s dobryma bakteriema? Tj. ty prospesne, po rocni palbe antibiotik... neziskaji popripade taky rezistenci? Nikde jsem nic takoveho nenasel...

Dale... pokud mame spatne bakterie ve streve, jak vime, ze nemohou ziskat rezistenci od dobrych (nektere dobre zrejme muzou kooperovat se spatnyma ne?)

A pokud by to byla pravda, je brani antibiotik vubec prinosne u chroniku? 

... kdyz bakterie ziska rezistenci je dozivotni? ... nevim, ale rika se, ze bakterie je vystresovana, protoze prejde do nejakeho ochraneho modu... takze po zmene podminek zrejme docasne rezistenci odhodi, nebo vypne? ale pak tu mame MRSA rezistentni stafylokoky a ty ji maji taky porad nebo jen tam kde jsou neustale pod tlakem nebezpeci?... Tedy kdyz by clovek menil pravidlne podminky prostredi v tele... nemuze to byt spise vetsim prinosem?

 

a takovy dotaz do plena:

Kazdy z vas kdo bral dlouhodobe antibiotika - mel po case prujem? nebo nikdy?

Ja som prujem mala len raz,

Ja som prujem mala len raz, este pred entizolom.Skor mam opacny problem.Beriem probiotika, chlorelu, enterosgel...

Jak bych ti to řekl. Šlo to

Jak bych ti to řekl. Šlo to se mnou s kopce, nakonec jsem si k pivu rovnou objednával ohříváček, abych se nepos...! Bál jsem se vzdálit na víc jak 5 minut od té místnůstky, kam i císař pán chodil pěšky. Kromě dalších problémů, se kterými se prý podle různých sluníček, která tak mohutně brojí proti ATB, dá vést ten onen "plnohodnotný život"! Tak plnohodnotný, že se mnoho postižených raději odebralo do věčných lovišť. Zkrátka kromě těch dalších problémů neslučitelných s pracujícím člověkem - rozuměj simulantem dle těch sluníček mudrlatejch, že ho proto pro nepoužitelnost poslali do fronty pro nezaměstnané, byl ten věčný průjem s nafouklým břichem, hemeroidy apod. jeden z hlavních důvodů se dát na tu pekelnou cestu WP či SP.  Pekelnou cestu jsem nejen přežil, ale mohu i pivo bez ohříváčku. Pravda představoval bych si to ještě o něco lépe, leč co bych k těm skoro 7 křížkům ještě chtěl, že? 

 

Ještě k otázce "Kazdy z vas kdo bral dlouhodobe antibiotika - mel po case prujem? nebo nikdy?" Zpočátku po polknutí Sumamedu během tak 20 minut to býval šílený fofr, běda pokud bylo obsazeno. Postupem času se pak už nedělo nic. Někomu to nedělalo nic od začátku. Asi záleží na tom, co je těmi bestiemi prolezlé více. Rovněž v tom asi hraje roli onen pevěstný herx, hlavně pak entizolu. Měsíc nic, a pak to tam zaškvrkalo a už se jelo, a trvalo to třeba i tři neděle! Hrůza! 

No a ještě něco, pamatuji jak kolem jednoho hrůzného velkokapacitního teletníku na poli veškerá sláma a hnůj neměla naději shnít. Breberky ne a ne být rezistentní. 

A ještě něco, kdyby se včas umělo poznat co člověka trápí, kdyby se umělo poznat příčinu a řešila se ta příčina včas a úplně, nemuseli jsme se tím cpát roky a řešit nějakou resistenci. 

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k