Azitromycin 250 vs 500

Prosím o radu. Mám predpísaný Azitromicín v kombinácii s Doxy. Prvé 3 týždne som brala len AZI: 500 mg obdeň, rada by som pridala Doxy. Bol by problém si znížiť dávku AZI na 250 mg, kedže budem brať zároveň Doxy? Je potrebných tých 500 mg pre dosiahnutie účinnej koncentrácie, alebo je v pohode znížiť dávku na 250 mg? Čo mi povedal lekár bolo, aby som brala povodnú dávku, ale nie každý druhý, ale každý tretí deň. Mne je však stále proti srsti si zaplaviť jednorázovo telo ATB, ak by bolo možné to robiť šetrnejšie - 250 mg obdeň. Niekde na fore som našla info, že (ak sa dobre pamatam - tak podľa Stratonna sa berie 250 mg AZI), len ešte robím doublecheck. Ďakujem za odpoveď. 

jo, ber 250mg, pokud to bereš

jo, ber 250mg, pokud to bereš dohromady s doxycyclinem. Ty dvě antibiotika působí synergicky, takže stačí menší dávky. Pokud bereš jen jedno atb, tak ber klidně 500mg.

stratton uz davno vymenil azi

stratton uz davno vymenil azi za klacid: takze citas stare weby

Dej odkaz kde to

Dej odkaz kde to udělal.

 

Ono brát něco 2 x denně v celé kupě pár let po sobě není zas tak moc výhodné proti 3x týdně...

březen 2013 ukončení CAPu 

uz som to tu pisal snad 5000x

uz som to tu pisal snad 5000x najdi si to: borelioza.cz takisto ... nie som opakovaci papagaj preco clari a nie azi

Tak to napiš po 5001x.! Pro

Tak to napiš po 5001x.! Pro mě ne, mě je to už šumák. Ale těm, co začínají a mají mozek v husté mlze před sebou, za sebou, zleva, zprava... já tu ledacos opakuji víc jak 10 let a mám za to, víš co? Taky nejsem opakovaci papagaj, ani jeho vedúci... 

březen 2013 ukončení CAPu 

a myslis si,ze to tu niekto v

a myslis si,ze to tu niekto v tomto bordeli aj najde? tento web je hotovy crap shit........napisem to sem,a zase o tyzden pride niekto iny a zase nebude vediet ze preco a ono:

admini nech mi daju prava a prekopem to tu cele...a este lepsie bude nahodit novy web,zbrusu novy

Tak to je slovo do " bitky ":

Tak to je slovo do " bitky ": to by bolo super..e☺

Našla jsem toto, jestli ti to

Našla jsem toto, jestli ti to pomůže:napsal Kilpoint

augmentin SR 1000-0-1000 a klacid 500-0-500 

neviem ako u vas,ale na SVK je augmentin original liek: ma lepsi podiel amoxicilinu+klavulanovej kyseliny+je lacnejsi+je ho 2x tolko v baleni ako AMOKSIKLAVU napr.

KLACID SR kedze je az moc drahy bude postacovat Fromilid/Klabax/Lekoklar/Klerimed  je lepsi ako sumamed. Preco?

 

TOTO VYTESAT LEKAROM NA DVERE

ma vysoku rozpustnost v lipidoch a to  mu dava vacsi potencial,jeho nizky stupen ionizacie je dalsia vyhoda,jeho konstanta stiepenia je vysoka+nizka molekularna hmotnost+nizke vazby na proteiny

 

na zaludok ak bude mat problemy,tak spolocne s klacidom omeprazol/helicid:

nalacno klacid+amox+omeprazol

 

,Dej si to jako blog třeba s

,Dej si to jako blog třeba s názvem a předmětem "claritromycin versus ..."

Jinak frajere, kde jsi byl v roce 2005, když to Adriana spustila? Pamatuj, že to nejsou profesionální stránky, nemá to žádného sponzora, nejsou lidi, nejsou peníze na programátory... Všechno platila ona, sama nemocná, sama bez prostředků...  tyhle výkřiky do tmy jsou na nic a osobně se divím, že to ještě nezavřela, za tyhle kecy těch, kdo nepřispěl na provoz ani pětník! Nebýt jí, nebylo by nic! A opatrně s tím mizerným hovnem! Crap shit! Co jsi ty dokázal? Zatím nic, kromě pruzení! Kdybys něco uměl, tak uděláš příspěk tak, aby ho vyhledávač snadno našel, leč ty tvoje výkřiky nenajde ani ten místní, ani google ani jiný. Konec konců asi ani ten tupý strojový vyhledavač ty tvoje výkřiky nebere vážně, aby si jich všímal...

Pokud jí chceš pomoci, Adrianě, spoj se s ní. Anebo to nabídni současnému provozovateli, který to pro ní zatím snad ze soucitu k postiženým dělá, aniž by z toho co měl. Najít si adresu snad umíš, když si takový frajer. Já jsem starý dědek odkojený korálkovým počítadlem. Ty jsi se už nejspíše narodil s počítačem v ruce, nebude to pro tebe žádný problém... Anebo založ nové svoje stránky a ukaž, co umíš! Nejsi první ani poslední, který tu měl tyhle silácké řeči, a kde nic, tu nic!

 

Krom toho proč azitromycin či roxi, jak Stratton tak Wheldon to mnohokráte zdůvodňoval, pravda bylo to před 10 lety, byla to otázka toxicity, ceny, dostupnosti atd., ale že by doporučoval klaritromycin jak tvrdíš, nevím, dej odkaz.  Pokud jsem si všiml, rád se vytahuješ, doktory nazýváš familiárně jako své nejlepší známé, pokud dostaneš na tvoje výcucy z prstu relevantní odpověď, děláš, že neumíš číst. Místo toho, abys obhájil přiměřeně svoje tvrzení...

A propos admini ti žádná práva nedají, jednak utekli kvůli věčným atakům samozvaných všeznalců, psychopatů, agresivních sebestředných neumětelů apod., jednak takové právo nemají. Přesto tyto stránky díky takovým dobrovolníkům jsou. Pravda, byli tu také tací, co se vytahovali, jak to tu zvelebí, dostali práva a skončilo to špatně, jen mazali lidem účty apod., tak holt skončili... Moje stránky to nejsou, ale vzhledem k tvému agresivnímu a vulgárnímu chování bych si asi hodně rozmýšlel, tě do toho pustit.

březen 2013 ukončení CAPu 

Klárinka z Padovy bude

Klárinka z Padovy bude otevírat nové webové stránky pro chlamydiky v lednu příštího roku. Už se mi s ní podařilo spojit a nabídnul jsem jí technickou pomoc s nastavením i údržbou, jakožto profesionální programátor a IT man. Stránky ale budou pro uživatele z celého světa, hlavním komunikačním jazykem tam bude Angličtina. Údajně ale chystá i možnost Podfóra pro uživatele v českém jazyce. Budou to stránky pro chlamydiky, kteří se léčí různými způsoby, tedy nenej dlouhodobým CAPem. Budou to stránky určené pouze volným diskusím, a líbí se mi to, že Klára tam prosadí taky zákaz spamování včetně nabízení a prodeje antibiotik a ostatních léků. Osobně se na ně těším.

Komunikace v angličtině - a

Komunikace v angličtině - a to si myslíte,  že je vhodná alternativa pro starší osoby, které angličtinu nezvládají a už vůbec ne tak,  aby se byli schopni poradit o svém zdraví? 

Taková stránka už existuje. 

Čtěte prosím, řádně, to, co

Čtěte prosím, řádně, to, co jsem napsal: "Údajně chystá možnost podfóra v českém jazyce". To jsem psal česky. Nové fórum bude velmi přehledné, informace snadno dohledatelné a bude vše jednoduché i pro starší uživatele, i pro pacienty s mozkovou mlhou, MS (roztroušenou sklerózou) a jinými problémy.

...zákaz nabízení a prodeje

...zákaz nabízení a prodeje atb a ostatních léků.... Tady nikdo nic neprodává, pouze když má někdo přebytek léků, které už nepotřebuje nebo mu nesedly. Víš, jak zle je lidem, které doktoři odmítají a nemají jak sehnat potřebné léky? Tady jsou pouze neštastní pacoši, odmítnutí v ordinacích, bez naděje na pořádnou léčbu, odkázaní na doprošování se, obcházení různých ordinací nebo riskantní nákup z ciziny. Tito pacienti si pomáhají jak umí. Komu se zde nelíbí, ať jde jinam! Můžete shánět rady na internetu sami, máte k dispozici google! Osobně jsem vděčná za info zde uvedené, za to že je to česky, nechybí mi ani obrázky, avatary, nebo jiné blbosti. Kdo se tu nevyzná, nechť nechodí na forum přes"poslední příspěvky", ale klikne vpravo nahoře na "Forum" kde najde strukturu fora a můžete pokračovat podle vláken, která vás zajímají. Přestaňte už na tyto stránky plivat, založte si třeba jiné a choďte tam!

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Naprosty souhlas.  Moc

Naprosty souhlas.  Moc nechapu ambice nového fóra,  ale každý ať si dělá co uzná za vhodné. Pokud si tam zařazete nabídku léků,  lidé si najdou místo jinde :) 

To bylo pro p. MrHopekinse,

To bylo pro p. MrHopekinse, už mě unavuje číst tu nadávky na forum, přitom si to pořádně neprojdou od začátku zleva nejdříve oranžová lišta, pak je tu pro nováčky toto:

zkrácená verze příručky

http://chlamydie.info/node/3217

celá příručka:

http://chlamydie.info/node/2418

Nejlépe napsat blog o sobě, co mám za problém uceleně, kde se budou lidi nováčkovi věnovat a pak se ptejte, pak je tu pro Vás forum vpravo nahoře klik na nápis "Forum" a to je doplněk  pro dotazy.

Nejdřív čtěte a pak se ptejte.

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Dekuji  Jane za tento

Dekuji  Jane za tento komentar....fakt uz se to nedalo vydrzet! To bylo delirium....ovsem kdyz ma delirium nekdo ( technik)  na psychiatricke klinice, je to jedna vec: kdyz ho ma  onen  na verejnych strankach, tak to muze byt moc a moc nebezpecne! A to vsem kteri na tyto stranky prijdou! A tak dekuji za Vase"zakroceni" ... Ono se to uz nedalo vydrzet...ten pan, anebo lepe mlady muz...nevi co hovori,....to ovsem nic nemeni na tom, ze skodi, ano: skodi! Temi svymi pseudo ( a hlavne nebezpecnymi!) radami, tim svym velikasstvym kterym dehonestuje nejen me(ktera jsem nikdo) ale i Wheldona, Strattona, Powela, Nicolsona ( a jeho vybornou dietou pro trpici chronickymi infekcemi...sam N. ma dceru, ktera timto trpela a proto..)..a proto! Tyto kecy nejakeho frajela me opravdu jdou "proti srsti"...   A tak jeste jednou dekuji za to, ze jste mel tzv. "koule"  tohoto technika umlcet.....ale bude on uz opravdu mlcet? Anebo bude jeste skodit dal? Psycho je ....(viz film stejneho jmena)..nekdy az prilis! Ale jak se branit? Rozumem?...ono je to opravdu tezke....! V kazdem pripade Vam dekuji ze jste zakrocil! Dik za vsechny nemocne!    Sv.

Dekuji  Jane za tento

Dekuji  Jane za tento komentar....fakt uz se to nedalo vydrzet! To bylo delirium....ovsem kdyz ma delirium nekdo ( technik)  na psychiatricke klinice, je to jedna vec: kdyz ho ma  onen  na verejnych strankach, tak to muze byt moc a moc nebezpecne! A to vsem kteri na tyto stranky prijdou! A tak dekuji za Vase"zakroceni" ... Ono se to uz nedalo vydrzet...ten pan, anebo lepe mlady muz...nevi co hovori,....to ovsem nic nemeni na tom, ze skodi, ano: skodi! Temi svymi pseudo ( a hlavne nebezpecnymi!) radami, tim svym velikasstvym kterym dehonestuje nejen me(ktera jsem nikdo) ale i Wheldona, Strattona, Powela, Nicolsona ( a jeho vybornou dietou pro trpici chronickymi infekcemi...sam N. ma dceru, ktera timto trpela a proto..)..a proto! Tyto kecy nejakeho frajela me opravdu jdou "proti srsti"...   A tak jeste jednou dekuji za to, ze jste mel tzv. "koule"  tohoto technika umlcet.....ale bude on uz opravdu mlcet? Anebo bude jeste skodit dal? Psycho je ....(viz film stejneho jmena)..nekdy az prilis! Ale jak se branit? Rozumem?...ono je to opravdu tezke....! V kazdem pripade Vam dekuji ze jste zakrocil! Dik za vsechny nemocne!    Sv.

Palec nahoru!

Palec nahoru!

Cpn, Mycoplasma, EBV (extrémna únava, bolesti svalov, klbov, celková slabosť, rozostreté videnie, atd.)

I za mě Jane velký dík.

I za mě Jane velký dík.

Killpoint - zeptám se i za

Killpoint - zeptám se i za cenu toho, že mě pošleš do háje :) (s tím tak trochu počítám) - takže Azi vyměnit za Klacid 1:1? Tzn. klacidem taky pulzovat 250 mg?

Zeptám se i já na odkaz na "nového" Strattona, protože jsem taky narazila jen na to, že dopročuje jak Azi, tak Clari, ale přiklání se spíš k Azi. 

Já přemýšlím o tom, že do moji kombinace Mino, Azi, Enti přihodím ještě Benemicin.

preco clari som sem pisal,aj

preco clari som sem pisal,aj s akymi davkami. clari je ovela lepsi liek ako AZI: 

ak necitis ziadny pokrok ani po 3 mesiacoch na mino+azi+enti,tak vymen azi za klacid: isla si niekedy augmentin SR? benemicin si nechaj ako zalohu

Killpoint doufám,  že to tady

Killpoint doufám,  že to tady nejde dohledam... Občas to tady funguje spíš jako chat,  než fórum :(

Nejde ani tak o pokrok... Uz moc začne problémy nepocituji  ale testy mi furt chlamky vyhazuji :(

Jedu druhý pulz Enti 5-20-5 (2-2-2), předtim asi 7 pulzu 3-14-3 (2-1-2). Tak uvidím. 

Augmentin jsem nejela. Ale zdá se mi,  že o Clari jsem četla,  že je lepší na borelku,  tu nemám... 

klacid je lepsi na vsetky

klacid je lepsi na vsetky intracelularne patogeny:

5-20-5 je co? 3-14-3? poznam iba 500-500-500 kde cislo je hodnota v mg cize entizol su to 2 pirule ... a ziadny problem nemas na pulzoch,ziadne zhorseni zdravotneho stavu?

 

hold:cele toto forum je paskvil dtto ako borelioza.cz katatrofalne weby :D chcelo by to lepsi web ... ja server mam,domenu vabavim za par halierov...... len treba kodera resp.  nejaky jednoduchy web by som vedel vo wordpresse  zbuchat aj ja

Pulzy po 5 dnech - 20 dní

Pulzy po 5 dnech - 20 dní pauza (5-20-5). Možná by měla být pauza 21 dní,  ale to je asi už jedno. A ano jedu podle tebe 500-500-500, čili 2-2-2 :) 

Na pultech žádné herxy nemám, ale je to teď trochu těžké říct na 100 % protože jsem měla lehčí virozu (asi 5 dnu). Ale razantní změny necítím. Uvidím teď, budu se na to víc soustředit, ale to jsem si je schopna vyrobit v hlavě. Mám jen většinou pro pulzu divný pocit v ústech, mírnou pachuť, ale nic co se nedá běžné přejít. 

Můžeš mi prosím jen stručně napsat dávkování toho Klacidu? Navrhnu to Klubal jako zkoušku za Azi. Děkuji moc. 

Ahoj, můžu-li ti pomoc, tak

Ahoj, můžu-li ti pomoc, tak  takhle to sem Killpoint napsal před nedávnem.

augmentin SR 1000-0-1000 a klacid 500-0-500 

neviem ako u vas,ale na SVK je augmentin original liek: ma lepsi podiel amoxicilinu+klavulanovej kyseliny+je lacnejsi+je ho 2x tolko v baleni ako AMOKSIKLAVU napr.

KLACID SR kedze je az moc drahy bude postacovat Fromilid/Klabax/Lekoklar/Klerimed  je lepsi ako sumamed. Preco?

 

TOTO VYTESAT LEKAROM NA DVERE

ma vysoku rozpustnost v lipidoch a to  mu dava vacsi potencial,jeho nizky stupen ionizacie je dalsia vyhoda,jeho konstanta stiepenia je vysoka+nizka molekularna hmotnost+nizke vazby na proteiny

 

na zaludok ak bude mat problemy,tak spolocne s klacidom omeprazol/helicid:

nalacno klacid+amox+omeprazol

 

Díky,  to jsem četla.  Ale já

Díky,  to jsem četla.  Ale já beru Azi po, st, pa - tj. ne každý den. Ptám se proto,  zda se i Klacid doporučuje denně nebo taky 3x týdne. 

Stratton ho v protokolu nahrazuje právě Azi a bohužel se mi tedy nepodařilo dohledat zdroj toho, že by místo Azi doporučoval "nove" Clari. Protože dávkování jsem v protokolu našla jen na Azi. 

Ahoj, no já mám informace, že

Ahoj, no já mám informace, že se Klacid bere 2 krát denně 500mg.  Azi beru teď také 3 krát týdně 250mg jak to je v protokolu. Ale když jsem najela na jaře znovu na atb, dal mi Klubal jiné dávkování - čtrnáct dní jsem brala Azi denně 500mg a k tomu 500 - 0 - 500 Duomox, pak jsme navýšili Duomox 1000 - 0 - 1000 a snížili Azi na 500 3 krát týdně, pak k tomu Plaquenil a Azi sníženo na 250  3 krát týdně.  Teď mám ještě Enti. Zítra jedu ke Klubalovi a zkusím to s ním projednat. Jsem na tom stále velmi zle a léčím se už třetím rokem. Tak se drž.

Jasně 2 x denně 500 mg chápu,

Jasně 2 x denně 500 mg chápu, ale zda se opravdu bere v kuse nebo stejně jak Azi a to jsem se nedočetla :(

Na ten příspěvek od Killpointa jsem narazila i sama,  snažila jsem se dohledat info o tom, jestli někde psal,  jak nahradit Clari za stávající Azi, ale nic jsem nenašla. Zda se mi, že vzdy napíše půl věty, ale ikdyž se člověk ptá jasně, tak odpověď nemá. Ale jasné - není to jeho povinnost. 

Pokud  by ses Klubala na Clari zeptala,  budu moc ráda,  pokud bys mi dala vědět. Zkus z něj dostat,  zda by ho nešlo zaměnit za Azi. Mi už asi nedělá žádnou službu :( Moc díky. 

Ahoj, ano proberu to a dám

Ahoj, ano proberu to a dám vědět. No ten Clari nahrazuje Azi tak, že se musí brát denně. U Azi jsem četla, že vydrží v tělě působit 72 h, proto se bere jen 3 krát týdně. Já sama bych to právě chtěla zkusit změnit, protože se mi zdá, že stagnuju - nevím, při těch milionech problémech to ani nedokážu posoudit. Je fakt ale, že jsem před rokem a před dvěma roky několik měsíců bývala ležák a bolesti a problémy byly tak příšerné, že kdyby mi někdo nabídl eutanazii, tak bez váhání bych ji brala. Což teď se nedá říct. Chci bojovat dál.

klari sa beie kazddy den

klari sa beie kazddy den 2x500mg. za  cca 12-15 h je odburany z tela.  U azi to je 68hodin preto ho beries po-str-pia. z mojho skromneho porovnania... 5 mesiacov brania agmentin-klacid-mino neurobilo u mna nic...jak lentilky... ale zakazdym ked som bral azi+2he atb tak som herxoval poriadne /azi+ciplox, azi+doxy, azi+mino/

problemy od 05/2015: Borelia (EM 2012), Mpn,Cpn,Ctr,EBV,CMV,HSV,vzv,yersinia. Uzivane ATB od 09/2015:Ceftriax/14dni/, Mino+azi., Mino+Klary+Amoxi+Fluko +Tinidazol,ciplox+azi,ceftr 2 mesiace,zinnat+mino+rifa. Zasklby svalov, Karpal syndrom, artralgia ramie

pro pidalku: Strattonův

pro pidalku:

Strattonův protokol 2009 update:

http://chlamydie.info/node/8469

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Omlouvám se,  ale "ach

Omlouvám se,  ale "ach jo!!!". Toto jsem samozřejmě četla, ale tam se píše o možné alternativně Azi vs Clari, ale dále Stratton píše o dávkování/brání Azi - jednorázové a pak 3x týdne. O tom, jak brát alternativu Clari se tam nezmiňuje. 

Ale konečně mi to tady někdo vysvětlil (pisu z mobilu a během psáni se nemůžu podívat,  kdo to byl - omlouvám se). 

Jako možná se tady ptám jako idiot, když mi poradíte,  že se mám podívat do záložek,  ale ptám se fakt na to,  co jsem tady nenašla. Opravdu se tady špatně vyhledává,  kor když někdo odpovída na dotaz třemi slovy - bez toho klíčového, to je jeho informace skoro nedohledatelna.

Ale to je furt dokola - kdo chce mě myslím pochopil :) 

Citát z odkazu který jsem

Citát z odkazu který jsem posílala:

"Místo Azitromycinu se může užívat Claritromycin (500 mg dvakrát denně) nebo Roxitromycin (300 mg jednou denně)"

myslím, že se ptáš na toto, nebo už jsem taky natvrdlá, a to je při cpn normální. Je to prostě braní každý den, zatímco azi je pohodlnější, 3 x týdně.

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

podla primarky

podla primarky farmakokinetiky je taj tych 500 malo,aby bola ta hladina stabilna.... poznate tie grafy rozpadu AZI vs KLARI? ci to mam sem nahrat?

Neznáme, tak to prosím nahraj

Neznáme, tak to prosím nahraj

500 čeho? Nezlob se,  ale ty

500 čeho? Nezlob se,  ale ty tvoje odpovědi akorát plodí další diskuzi,  to nikam nevede.

To je tak těžké napsat ty informace smysluplne, aby se clovek nemusel dostávat.  Sám vis,  ze tohle fórum není přehledne, není pořádneě poznat, na co člověk reaguje a ještě takove "vykriky". To tady člověk pak fakt nic nenajde :( Když už ty znalosti máš... 

 

500 krumpiel,coho asi, 500mg

500 krumpiel,coho asi, 500mg

Ach jo - to je asi jasné, ale

Ach jo - to je asi jasné, ale čeho!!! Neptam se na jednotky! Psal jsi o Azi nebo Clari? Není úplně jasné,  na či příspěvek jsi reagoval...

To je fakt tak složité reagovat celou větou? :( takto nebude fungovat žádné fórum :) ani kdyby bylo naprogramováne geniem :)) 

"...Zda se mi, že vzdy napíše

"...Zda se mi, že vzdy napíše půl věty, ale ikdyž se člověk ptá jasně, tak odpověď nemá. Ale jasné - není to jeho povinnost..." 

To je přesně ono a může být sebelepší program fóra či celých stránek, sebelepší obrázky či rovnou fotky účastníků, stejně se nikdo nic nedozví, pokud rozprava bude vedena opovrhováním druhého - "500 krumpiel,coho asi, 500mg."

březen 2013 ukončení CAPu 

Jane - víš v čem je problém -

Jane - víš v čem je problém - že tady na vidíš jen den odeslání příspěvku, ale už ne jeho čas :) Takže příspěvek, který jsi citoval jsem psala předtím, než mi Laďka a Marku vysvětlili :)

A víš, proč jsem se ptala jak u blbých? Protože 2x denně 500 mg neznamená apriori 2x denně každý den, když se jedná o alternativu k Azi, který se bere jen obden. Ale díky Laďce už to chápu, takže je mi jasné, že Klacid je 2x denně 500mg každý den :) Ale zrovna u léků bych nerada něco domýšlela. Já nemám problém v tom se zeptat, nejsem tak ješitná :)

Prosím tě, zase, na minutách

Prosím tě, zase, na minutách nezáleží, nebylo to o tobě, ale o tom, co ti tak geniálně odpověděl na dotaz "500 čeho?" "500 krumpiel,coho asi, 500mg", čili 500 brambor... a tys to tou větou prostě vystihla, "...ty tvoje odpovědi akorát plodí další diskuzi,  to nikam nevede."

 

Jinak v tom "Strattonův protokol- update 2009" je to celkem jednoznačné – "...Místo Azitromycinu se může užívat Claritromycin (500 mg dvakrát denně) nebo Roxitromycin (300 mg jednou denně). Nicméně dal bych pouze Azitromycin a to v dávce 250 mg jednorázově a počkal bych dva týdny, jaké na to budou reakce. Poté bych podal 2 tablety a to jednu v pondělí a druhou ve středu. Opět bych počkal dva týdny, co to způsobí. Takto bych postupoval až do fáze, kdy pacient snese 250 mg 3krát týdně (pondělí, středa, pátek). Pokud má pacient silné reakce, (kterými se myslí, že nemůže pracovat apod., jelikož většina pacientů tuto léčbu podstupuje při práci a starání se o rodinu), zpomalil bych tento postup. Po azitromycinu by se měl přidávat doxycyklin a opět velice pomalu. Jakmile je pacient schopný zvládat dávky azitromycinu po 250 mg třikrát týdně (pondělí, středa, pátek) a doxycyklinu (100 mg dvakrát denně), přidal bych pulzy metronidazolu (Entizol), opět hodně pomalu až se dostaneme na 7 dní v kuse každý měsíc (v dávkách 500 mg dvakrát denně). Jakmile je pacient schopný zvládnout měsíčně tento pulz metronidazolu, přidal bych rifampin (300 mg dvakrát denně). Jakmile ..."

 

A zřejmě by i v případě Claritromycinu či Roxitromycinu postupoval obdobně, tedy postupně, ne rovnou v plných dávkách... ale to by ses musela zeptat autora.

 

březen 2013 ukončení CAPu 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k