antimykotikum + makrolidy obavy???

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, zda jste se někdo neobával brát antimykotikum + makrolidy dohromady, kvůli možným problémům se srdcem. Mám Klari + Amoxy + Prokanazol, který jsem ale po týdnu dala sama od sebe pryč (musím to pak zkonzultovat pořádně v BA), protože jsem se dočetla, že by se to spolu brát nemělo. Ďurovská s tím špatné zkušenosti asi nemá, to by to přeci nepředepisovala, ale co když to u někoho způsobí fatální průser?

Díky za postřehy.

ona to dáva, niektorí sú

ona to dáva, niektorí sú proti (u pár percent ľudí môže predlžovať qt interval). ja som sa toho tiež bál, ale jeden kamoš to bral dlho vkuse na borelu, tak si vravím, skúsim. 2 mesiace bez problémov, ale iste závisí na konkrétnom pacošovi. jediné mínus je strašná pachuť až do rána v ústach...

ked to vedel davat Nicolaus v

ked to vedel davat Nicolaus v NEMECKU dlhodobo pacientom a ti su zdravi,tak nevidim problem..... ale QTcko kontrolovat,a sledovat si to preventivne,kto sa boji

Prosím tě, jak často bys

Prosím tě, jak často bys doporučil kontrolovat QT? Stačí třeba jednou měsíčně? Já po nasazení Klari mám dost bolesti u srdce, tlak atd, QT zatím ok, ale prostě mě to dost straší. Díky 

Pokud nevis co s penezma kup

Pokud nevis co s penezma kup si nejakej EKG pristroj domu (stejne jako tlakomer apod) co ti zmeri i ty jednotlivy faze... a nemusis nikam chodit a muzes to merit treba 3x denne :)

watch my profile

Kéž by, to bohužel nehrozí

Kéž by, to bohužel nehrozí :-D. Ale moje OL má v ordinaci EKG, tak by to třeba jednou měsíčně šlo..

Dobrý den, dnes jsem byla na

Dobrý den,

dnes jsem byla na EKG a mám prodloužený QTc interval 461 ms, beru Amoxy + Klari + Doxy + Flukonazol(ten ted jen tři dny).. myslíte si, že Dur je svolná zvolit kombinaci bez makrolidů a atb, které prodlužují QT interval? Je vůbec možné to nějak nakombinovat, aby to i bez nich bylo účinné?  

Přijde mi taková neoblomná a na hraniční QT mi řekla, že je to v pořádku, ale dnes po měření byl prodloužený už a mám bolesti u srdce.

Děkuji za názor.

vysad ten fluko a uvidis,ci

vysad ten fluko a uvidis,ci to pomoze.....

Volala jsem k Dur a ta řekla,

Volala jsem k Dur a ta řekla, že mám vysadit klari.. fluko nemuzu vysadit, protože mám kandidu a bez něj bych to asi nezvladla :-(

Dobře si udělala, že jsi

Dobře si udělala, že jsi zavolala Ď. Vždyť ona Tě léčí a poradila správně.

Děkuji za podporu :-). Já se

Děkuji za podporu :-). Já se jen teď trochu obávám, aby mi to nedala na další kontrole znovu, třeba jen obden, že to nic neudělá. Doufám, že se dá sestavit kombinace bez makrolidu. Někde jsem četla, že to v USA někdo vůbec nedává, kvůli té potenciální možností prodloužení Qt intervalu..

Za málo.,-) Neboj, s Ď. se

Za málo.,-) Neboj, s Ď. se vpohodě dohodneš. Fluco dáva taky na rozbíjení cyst, nejen proti candidě. Hlavně nezapomínej na probiotiká (naj. VIVOMIXX) + detox.

si myslis,ze candida sa da

si myslis,ze candida sa da znicit jedine s fluko? tak to si na velkom omyle: chcel by som poznat tvoj jednalnicek lilil

Já například si myslím, že

Já například si myslím, že mám již velmi dlouhou dobu jídelníček zcela zdravý (skoro nejím maso, jenom hodně mořských ryb a moř. plodů), teď kvůli CPN a MPN skoro žádný lepek už čtyři měsíce, pokud občas lepek, tak celozrnnou špaldovou mouku. Hodně čerstvé zeleniny, nepříliš sladkého ovoce, kysaného zelí, luštěniny jsou na mém stole skoro denně,  pokud možno bio stravu, hodně piju čistou vodu (až 4 litry denně), kvalitní bylinkové čaje, kávu jen velmi výjimečně (a to je pro mne největší trest, protože já kávičku miluju), žádný cukr ani med. Mám, vzhledem k zdrav. obtížím, zatím poměrně hodně tělesného pohybu a udržuju to tak, pokud možno. A přesto, po 4 měsících na ATB kombu, ovšem bez fluko či jiných antimykotik, se candida objevila. Já totiž beru kromě ATB ještě další životně důležité léky, které výrazně mění QT interval. A teraz čo ...?

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

 A jak se Ti projevuje? Já

 A jak se Ti projevuje? Já mám problém v puse, na jazyku, sliznice velmi suché, tlaky v dutinách a teď navíc pálivé bolesti v žaludku a v trávicím traktu i v okolních tkáních. Místní labortoř tvrdí: výtěry= běžná flóra. A sliny jak šlehačka a plivací test čím dál horší. Prý to jsou přetížená játra a slezina ( podle mých červených očí). Oči jsem měla před dvěma roky mnohem červěnější... Ach jo. Klubal nodpovídá 13 dní.

Na jazyku a v krku (potvrzeno

Na jazyku a v krku (potvrzeno vyšetřením na ORL), dále na genitálíích, tam mi dost pomáhají výplachy jedlou sodou (soda bicarbona rozpuštěná v troše vlažné vody až 3x denně). Kvůli candidě musím přerušit ATB combo. Zatím, kromě candidy, je to o něco lepší, ale mám obavy, že se zase příznaky vrátí v plném rozsahu. No, brzy se dohodnu s doktorem, co a jak dál. Teď se musím zbavit té candidy.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

A jak jsi na tom s tím QT

A jak jsi na tom s tím QT intervalem? A můžeš prozradit, který jiný lék.s tím.rizikem.beres? Já bych se v tom případě bála klacidu, azithromycinu a tak, i když já jsem přes tady to takový posera ;-). Porad jsem si to hlídala, až to je tady a teď to musím vysadit, nelajznu si to. A bez antimykotik tu kombinaci u ní stejně asi nezvládnu i když dělám, co dělám, takže musím najet na jinou kombinaci, uvidíme..

O svých lécích ti napíšu do

O svých lécích ti napíšu do schránky. Osobně si ale myslím, že jakákoliv kombinace ATB bez makrolidu je k ničemu. Asi záleží na diagnóze. Já mám chronickou CPN a MPN,

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

a teraz si dame DELI ... 

a teraz si dame DELI ... 

Jím zdravě dost dlouho, nejím

Jím zdravě dost dlouho, nejím cukry, lepek, hodně zeleniny, málo ovoce, jen kyselejší, jáhly, zelí, kefiry,kysky.. stravu mám myslím opravdu ok, jinak beru olive leaf extrakt, kyselinu kaprylovou, kokosový a oregano vy olej, vivomixx, aloe vera, atd.. dávám si na to pozor, u Klubala jsem kandidu neměla, ale u Dur na kombinaci prostě i přes zprisneny opatření jo. Fluko teď nedavam, musím si hlídat ten QT interval a možná ho bude brát třeba jen dva dny v týdnu. Teď jsem potkala v čekárně pana, který říkal, že se v jídle neomezuje vubec a problém neměl, ji cukry, lepek.. tak jemu to drží fluko?

Lilil, proč jsi neuposlechla

Lilil, proč jsi neuposlechla rad Ď.? Fluco je na LB cysty, nejen na candidu. Teď se Ti spirochéty před antb. zacystujou. Navíc jak si Fluco vysadila, vzniká rychle rezistence. Nechápu proč si vysadila makrolid a zároveň Fluco. Ale kdo chce kam, pomůžme mu tam...

Mně bývá špatně od srdce

Mně bývá špatně od srdce vždycky po přidání fluka, na EKG jdu v pondělí na kontrolní a oam nasadim fluko a půjdu za týden zase na EKG. Jinak jsem četla, že to někdo i pulzuje, pak se bere třeba u Klubala při problémech 1x týdne, z dalšího zdroje vím, že Dur někomu řekla na bolesti břicha z fluka, ať to dává obden teda, jinak jsem četla nedávno protokol na internetu, který dává nějaky llmd v Bruselu (je uznávaný, ale jméno už nevim a snad jsem i ten Brusel trefila, jen jsem to prolitla a neulozila) tam.mel dokonce fluko jen každá sobota a neděle.. tím chci rict, že doufám, že ta rezistence tam snad nebude, no uvidíme.

Už Ti Fluco nemusí účinkovat

Už Ti Fluco nemusí účinkovat - vzniká rychle rezitence. To je blbost brát to jenom 1 x týdně. Ď. ho dáva na rozbíjení cýst a pulzně se nikdy nebere - to je pěkná blbost. Pulzně se bere Entizol/Tinidazol.

lilil On March 8th,

lilil
On March 8th, 2017 bitcoin says:
 

vysad ten fluko a uvidis,ci to pomoze.....

Ty nejsi Ď., lilil nelěčiš.

Ty nejsi Ď., lilil nelěčiš. Ď. dobře ví proč měla vysadit makrolid a ponechat Fluco.

KAJKA10:statisticky presne

KAJKA10:statisticky presne opacne robi problem......zisti si tu na blogoch ludi,kolkym z nich zacal problem pri kombe makrolid+fluko a po vysadeni fluka to bolo vsetko v poriadku:

na druhej strane,vsetci sme si tym presli,ze nas boleli pri srdci a v okolo srdca: boli to obycajne herxy,ktore casom presli kazdemu: ako vravi BRAINSTORM,bez makrolidu to nepojde

Ď. je doktorka, léčí lili, a

Ď. je doktorka, léčí lili, a proto by se měla řídit radami Ď. a Ď. ví proč radila tak jak radila. Osobně - kdyby jsem léčila člověka a on se nedrží mích rad, tak nemá smysl, aby jsem ho léčila.

"aby jsem ho léčila." BOHA

"aby jsem ho léčila." BOHA JEHO, ABYCH HO...  Pravopis a krasomluva  CO PAK CHCETE PO TĚCH MUDRECH, KDYŽ SAMI NEUMÍTE ANI MLUVIT...

 

murzoune: ja slovak som ju

murzoune: ja slovak som ju radsej tymto nechcel zahanbit,tak som to nechal na cecha :D :D :D

Ha, oba jste mě pobavili.

Ha, oba jste mě pobavili. Jako by jsem já chtěla něco od lékaře.:-) Myslím ale, že jste pochopili, co tím autor myslel.,-) A je jedno, jestli jsem původem Češka nebo Němka.

"Jako by jsem já" česky

"Jako by jsem já" česky uměla, jsi chtěla asi říci, že? Neumíš! Krom toho to je o všech, co dávají češtině na prdel tak, že by Jungmann s Dobrovským se z toho opupínkovali.  

Bitcoine, podle mne je daleko

Bitcoine, podle mne je daleko více zahanbující, když někdo napíše killovat namísto zabít ... Konec konců, češtinu i slovenštinu mrzačí i daleko větší odborníci, než jsme my tady, např. novináři, TV a všemožná média ... Jungmann a Palacký by se skutečně v hrobě obraceli Cry

A tak si to nevyčítejme a bavme se o tom, co je tady podstatné, a to je naše léčba a neléčba. Čau

 

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

cele toto vlakno je

cele toto vlakno je irelevantne pre mna

Tak se k němu nevyjádřuj.

Tak se k němu nevyjádřuj.

No a o tom to je! Vy neumíte

No a o tom to je! Vy neumíte česky, doktůrci neumí česky. Jak se pak máte léčit? Jak se mají ti doktůrci něco naučit? Neumí česky, natož řecky, latinsky, anglicky, a dostanou skripta a učebnice psané v jakési "doktorštině", slátanině z řečtiny, latiny, angličtiny s českou mluvnicí. Neumí česky, neumí řecky, neumí latinsky, neumí anglicky, takže tomu nerozumí, učí se to pracně jako básničky, u zkoušky to odmeldují, odrecitují, aniž by tušili, o co vlastně a skutečně běží. Bohužel celé naše školství je o papouškování, ne o přemýšlení, o souvislostech, o samostatném myšlení... proto jsou ty doporučené postupy atd., a běda tomu, kdo má svůj mozek, toho smetou jako škodnou... zvítězí jen dravci, co jim prd na jazyku, kulturnosti, soucitu atd. záleží, protože peníze, peníze – money, money, money, to je to pravé ořechové, ty jsou přeci až na prvém místě... tohle člověk pochopí teprve až to vše má za sebou, když se musel tu doktorštinu sám naučit, aby přežil, aby pochopil, proč u těch mudrlantů měl dvacet let furt dokola jen "viroza akuta", a zatím tam byla přetrvávající, krátkodobé a jednoduché léčbě odolávající nákaza několika škůdci, čili chronická, transientní a monoterapické terapii rezistující multiplární poliinfekce etablované patogenně miscelaneozním setem patogenních animalculí...

Aber die koncen, wie sagte meine Oma aus Jiříkov...

 

Tak proč na mně pořád

Tak proč na mně pořád reaguješ, když neumím ani trochu česky? Zvláštní...

Tady by to chtělo vybrousit

Tady by to chtělo vybrousit latinu, řečtinu, angličtinu i němčinu, wie sage Ich ... Undecided

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Murzoune, mně osobně nevadí,

Murzoune, mně osobně nevadí, když někdo použije aby jsem namísto abych. Kdo tady bazíruje na pravopisu, není asi nemocný a nepotřebuje pomoc. Není to tady jazykový koutek. Mrkni na horní lištu, o čem je tady řeč. Pokud člověku rozumím a vím, co chce říct, je mi docela jedno, jak se vyjadřuje. Třeba je opravdu Němka a čeština není její rodná řeč.

Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum

Brainstorm, děkuji. Úplně jsi

Brainstorm, děkuji. Úplně jsi to vystihl. Nepoužívám google překladač. Snažím se psát česky. Pár let síce žiju v ČR, ale občas mi ještě něco unikne. Mně jenom přijde směšné, když se do mně obouvá člověk, který píše jako vidlák, a taky má mezery ve slovenském pravopisu.

vsak jasne: ale aj Dr.D je

vsak jasne: ale aj Dr.D je len clovek,ktory sa moze mylit a aj sa myli: vies,poviem Ti jednu vetu,ktora sa opakuje uz z cias zaciatkov liecby tychto protokolov

lekari,ktori liecia tieto veci bud pojdu W alebo St alebo Sr alebo M alebo Sie protokoly: kazdy jeden nasadi liecbu pacientovi a zacnime sa modlit aby to pomahalo:

ci nieco sa mi mari?  jan,lerak,danka,rodo,mam77,chris,lea,ladka,markus,tomas,katkaK,kika,Patka,Vladko atd atd atd: vsetci to takto vnimaju a budu vnimat.Mna nevynimajuc

Nevím teda o tom, že by se Ď.

Nevím teda o tom, že by se Ď. s léčbou u někoho sekla.

" lekari,ktori liecia tieto veci bud pojdu W alebo St alebo Sr alebo M alebo Sie protokoly: kazdy jeden nasadi liecbu pacientovi a zacnime sa modlit aby to pomahalo: "

Já o voze, Ty o koze. Nebavíme se o protokolech, ale o tom, že Ď. věděla proč radila vysadit Klari, a né Fluco, a když jsem u někoho na léčbe, věřím a platím za jeho postupy, tak to taky dodržuji.

 

Najela jsem na Buhnerův

Najela jsem na Buhnerův protokol a zarazilo mě, že Vilcacora může prodlužovat také QT interval..? Nevíte o tom někdo něco? Achjo.. díky

Ahoj a kde jsi to přečetla ?

Ahoj a kde jsi to přečetla ? Beru ji také.

Hledala jsem informace v

Hledala jsem informace v angličtině, zadej si to do googlu a vyjede ti to :-)

Může se brát Prokanazol měsíc

Může se brát Prokanazol měsíc po expirační době? U některých léků (myslím DOxy?) se to prý nemá, ale envíte, jestli i u Prokanazolu?

Píšu vyloženě za sebe, já

Píšu vyloženě za sebe, já bych se toho nebála. 

Bravissima!... vyborne Ireno,

Bravissima!... vyborne Ireno, Vy neradite nadarmo! Fakt, ze vetsina leku je ucinna i dalsich 6 mesicu po propadnuti... staci je nedavat na " plotnu"...!!!  Srdecne zdravim Irenu, ona je super i kdyz jde obcas nekomu " na nervy"! .... me ovsem ne. !!! Tak hezkou sobotu.

....jo....a vydrzme!!!...

....jo....a vydrzme!!!... neni to lehke, ale da se to....! ...a " chytremu napovez" a " blbeho kopni".... to jen takove porekadlo...ceske... pokud se pamatuji,  ( a...kdyz)  at me zde  ti cestinari a sloventari opravi...prosim....

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k