Alopecia

Ahojte priatelia, 

prosím o radu a pomoc.

V priebehu posledných 2 mesiacov mi vypadlo cca 60% vlasov. Viem to takto exaktne, pretože som si na začiatku vypadávania odmerala obvod vrkoča - copu. A vypadávanie stále pokračuje, ešte pár týždňov a budem plešatá. Mala som extra husté - krásne vlasy, (dokonca som robila modelku kaderníčkam) - nebyť tej prvotnej hustoty, som už plešatá. Denne z hlavy vyťahujem celé trsy vlasov.

Kedykoľvek do vlasov siahnem, tak sa uvolnia nové, a ďalšie. Vypadávanie je difúzne, vlasy vypadávajú aj s korienkami. Zároveň ma bolí pokožka vlasov - pri česaní, umývaní. Makroskopicky na vlasovej pokožke nie je nič vidieť - žiadne začervenanie, žiadne lupy, seborea, a pod. Len - ak nechtami prechádzam po pokožke, tak sa mi za nechtami zachytávajú drobné biele "guločky" - nie lupy, ale sférické malé tvrdé útvary.

Raz som už podobný problém mala - asi pred 3 rokmi - ale nebolo to až tak dramatické a po cca mesiaci to samo prestalo. Tiež bola bolesť pokožky. Bola som s tým u dermatológa - samozrejme nijako mi nepomohol, blúznil o veku, ženských hormonoch, atd. Som pritom dosť mladá, je mi 33! 

Kebyže je to dnes prvý raz teraz, tak uvažujem o možnom vplyve ATB (beriem azi, doxy, benemicin a prokanazol). Ale tie som pred 3 rokmi nebrala, hoci Cpn, Mycoplasmy, Ehrlichie (asi aj borely) som vtedy už určite mala, resp. aj pár rokov pred tým. Moj zdrav. stav sa pritom zlepšuje, ATB beriem už cca 9 mesiacov a je mi zdravotne lepšie. 

Čo myslíte? Čím to je? A čo s tým?? 

 

Ďakujem za odpovede, názory. Je to pre mňa extra frustrujúce, ako nakoniec pre každú ženu. :( 

 

 

Nechat udělat testy na

Nechat udělat testy na štítnou žlázu.

Kajka,  tie som mala robene

Kajka, 

tie som mala robene pred tými 3 rokmi, keď som to zažila prvý raz. Bolo to O.K. Navyše nie som spavá, ani spomalená, nepriberám, atď., práve naopak. :) Štítna žlaza to nebude. 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Ahoj Lukrecia, moc Tě zdravím

Ahoj Lukrecia, moc Tě zdravím - jsem ráda, že je Ti lépe - taky ses hodně natrápila , ale bude jen líp :).

Možná bych tu štítnou žlázu nechala překontrolovat(3 roky jsou již dost) -  TSH, FT4, hormony - prolaktin, DHEAS. Mohla by tam být podle toho co píšeš - hubnutí - zvýšená činnost štítné žlázy.

Pak Endokrinologický blog (autoiminity)- AB/TG a AB/TPO.

Jinak s tím padáním vlasů vůbec nemám zkušenost (teda díky Bohu). Brala jsem 3kombinaci atb. a v pohodě, vlasy mám krásně husté, dlouhé. Tam bude nějaká vnitřní příčina, ale co ?  Mamce padaly vlasy v přechodu , ale to bylo po 50. Vím, že brala něco se sírou - myslím Methionin nebo tak nějak se to jmenovalo.

Měj se krásně. pa Monika

Monika,  ano, je mi lepšie!

Monika, 

ano, je mi lepšie! Díky za povzbudenie, som dnes schopná vstať z postele a upratať si (lebo aj také bolo, že som toho schopná nebola), a áno, už nemám stavy, že len ležím doma, a nebyť donášky potravín, tak hladujem (lebo aj také skoro bolo)... Vtedy som odjachala (z posledných síl) na Slovensko, kde mi rodina a priatelia pomohli... Inak by som skončila zle. Toľko k zabezpečeniu človeka v núdzi zo strany českého štátu a sociáleho systému, v ktorom 18 rokov žijem a do ktorého som 17 rokov platila dane. 

Nie, nemyslím si, že štítna žlaza je dovodom mojich problémov, a to ani hypoteticky. Fakt tomu nič nenasvedčuje (žiadne hubnutí, ani naopak priberanie, som fakt v pohode... žiaden stres, nezažívam žiadne výnimočné stavy, neznervózňujem sa, spím relatívne dobre...)

 

 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Lukrecia, ano, ano -

Lukrecia, ano, ano - sledovala jsem Tvůj pribeh a jsem moc rada, ze se vse lepsi. No, plne Te chápu- ja byla taky lezak a nebyt rodiny, tak umru hlady. Mne taky stat nepomohl v nicem.

Bylo to hrozne, ale cesta tady je. Jsi ještě o 10 let mladsi nez ja, tak to bude dobry. 

Nejvic mi pomaha slova buddhistickeho mnicha. Vse je nestálé, vse se meni. Takže proste budes trpeliva a vlasy se proste casem doplní:)

Lukrecio, taky jsem to měla a

Lukrecio, taky jsem to měla a padalo/padá hrozně. Řekli že je to difuzní alopecie + androgenní alopecie. Měla jsem vlasů kdysi na tři hlavy...

Bolest kořínků vlasů a přesně to co popisuješ. Bolest byla silná, problém se učesat, přehodit vlasy na jinou stranu... Zkoušela jsem kdeco, šampony s kofeinem, nizoral na lupy, aminexil, biotin, vodičky do vlasů, forum vicevlasu.cz...

 Přičítám to padání vlasů dnes borelioze, četla jsem to v jejích příznacích. Jednak působí nevysvětlitelnou ztrátu vlasů dle ILADS a taky zánět vlasových kořínků. To už nevím kde jsem četla, nemohu ti dát link

příznaky dle ILADS

http://www.borelioza.cz/cs/priznaky_dle_ilads/?

 

Jinak atb vlasům moc neprospívá,obecně bez atb byl výpadek menší. Dnes na to prostě kašlu a nevšímám si toho, bolesti hlavy jsou takové, že kdyby mě trápily jen vlasy... Ale vím jak je to nepříjemné, přeju ať se ti to zlepší. Zkus si to nevšímat, nepočítej ty vlasy, (já to počítala ten výpadek) zkrať je, udržuj čistou pokožku, nestresuj se...

WP 10/07-2014 CFS, EBV, CMV, CPN alergie, onychomykoz žil nedost., bolest kloubůsvalů, 3/12 autoimun ŠŽ Eutyrox, otitidy 6-9/16 Ciplox Cefixim, 9/16 WP roxi,doxy,enti,isoprinosin, neuroinf VZV, enterokok strept. B +12/16 amoxi, neuroborela 3/17 mino azi

Jade,  ja viem, že je to

Jade, 

ja viem, že je to jeden z príznakov (boreliozy, Cpn, atd), ale je trochu divné, že sa to deje teraz, po takmer roku liečby a brania ATB a zároveň teraz, keď sa moj celkový stav hodne zlepšil. 

Je logické sa domnievať, že je to sposobené niečím špecifickým, čo sa v určitých obdobiach vyskytovalo (podobný výpad pred 3 rokmi a teraz) a v určitých nie - chronické infekcie mám cca 7 rokov. Podľa mňa mám napadnutú pokožku - vlasové folikuly niečím špecifickým (huby, baktérie...možno autoimunitný podklad - preto to zhoršenie pri liečbe - pri brani ATB a pichám si tiež polyoxidonium a beriem isoprinosine) 

Ono je dosť ťažké si "nevšímať" fakt, že pri tomto trende budem v priebehu desiatok dní celkom bez vlasov. Smile 

Lukrecia

Cpn, Mycoplasma 

Bolesti svalov a klbov, brain-fog, zhoršené videnie, extenzívna únava, svalová slabosť, atď. 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k