aktualizace stavu + dotaz: kolagen ano či ne?

Ahojte, opět si tu pro sebe i pro vás dávám aktualizaci stavu. 

Jedu asi tři roky jen bylinky (z Německa) TBB a DTC + NAC + lactobacily + multivitamín a dávky céčka. Občas k tomu něco přihodím, ale stabilně zůstává tohle složení. 

Poslední tři roky funguji v režimu, že mě občas trápí noční suchý kašel (někdky si říkám, zda za tím nejsou pozůstatky chlam pneu) a mívám jen jakoby častěji chřipkové stavy než "průměrný" člověk. 

Poslední roky řeším bolest krční pátřete, ale vím, že to mám z tenze, kterou zažívám z jiných důvodů.

Poslední 4 měsíce jsem řešila zánět ve šlachách v ruce a jak jsem ji dávala klid, přetížila jsem si druhou a vytvořila si zřejmě teniskový loket na druho. Mno a taky jsem měla úraz kolene. K tomu všemu mám teď možnost v rámci spolupráce brát velmi dobrý kolagen (obsahující všechny tři typy kolagenu) zdrama a tak řeším, zda ho brát. Vzpomínám si, že kolagen by mohl podporovat borelie, ale na druhou stranu, kolagen se nám všem po třicítce v těle ztrácí a pro chrupavky to moc dobré není. Ráda bych pomohla kolenu, loktu, případně kůži, ale sama nemám tušení, jestli si náhodou v tom všem nejsou borelie a nebudu jim braním kolagenu pomáhat. Jsem na vážkách. Co vy na to? Nejsem poslední dobou tak aktivní, abych znala nejnovější záležitosti a výzkum. 

Kolagen ano či ne? 

Zuzka

Tažko radiť, ale ak sa cítiš

Tažko radiť, ale ak sa cítiš vcelku ok a stiačia tie bylinné veci na udržanie stavu, toš´ ja by som ten kolagén na nejaký čas opáčil a podľa pocitu nechal alebo vysadil. Ale finálne rozhodnutie bude vždy len na tebe... 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Powered by Drupal - Modified by Danger4k