Blog uživatele jimmyboy

Nevim, co se mnou je

Zdravím Vás,

chtěl bych nastínit svůj příběh. Moje problémy začaly v červnu 2016 bolením žaludu a pálením při čůrání. Měsíc jsem to ignoroval a pak šel ke svojí doktorce. Ta mi předepsala fruolin. Pálení ustalo, ale žalud mě pálil a svědil dál. Následovalo kolečko po dermatovenerologii a urologii. Postupně mi bylo naordinováno užívání canestenu, fucidinu, fungicidinu, Imacortu (ten byl nejlepsí, ale po jeho dobrání bolest nezmizela), poté Imazol stále bez úspěchu. Pálení se snažím korigovat oplachy v hypermanganu a heřmánku, tím to držím jakž takž na uzdě. 

Nevěrný jsem manželce nebyl. Testovali mě na chlamydie, kapavku, HIV a syfilis. Samozřejmě negativní. Manželka měla gynekologické záněty způsobené kvasinkou podle stěrů. Musím dodat, že v tomtom období jsem byl poměrně ve stresu, protože začátkem června jsem dělal státnice a nervové vypětí, to bylo velké.

Na podzim 2016 mě z ničeho nic začaly brnět nohy, objevily se bolesti v kolenou a měl jsem pocit slabosti. Kdy se z velkého brnění stalo menší, ale neustálé, hlavně když sedím. Byl jsem na neuorologii v Thomayerově nemocnici, kde jsem se přes kamaráda dostal na mangetickou rezonanci. Nejdříve dolních končetin a poté mozku a asi i krku (to si nejsem jistý). Vše negativní, respektive nález v normě. Takže RS nebo nějaký nádor, či autoimunitní onemocnění, by to nemělo být. Doporučili mi brát hořčík. To je vše. 

V roce 2017 jsem šel ke své obvodní lékařce a předával ji papíry z nemocnice a poprosil ji o provedení testů na borelie a chlamydie. Nevím o jaký druh testů se přesně jednalo. Nijak jsem se  v tom neorientoval.  Pak mi telefonicky volala a říkala že mám pamětové protilátky na chlamydie, ale že to není nic vážného, že to má každý. Nevím jestli chlamydie pneumo nebo trach, ale pro jistotu mě poslala k ortopedovi a angiologovi, kvůli těm bolavým kolenů a brnění v nohou. Opět vše v pořádku

Na jaře 2017 mě začal svědit konečník a změnila se mi konzistence stolice z pevné na kašovitou. Aplikován Pimafucort došlo ke zlepšení. Nicméně diskomfort pociťuji stále. V roce 2017 jsem si všiml, že jsem stále častěji nemocný. To dříve vůbec nebylo. Měl jsem asi 3x chřipku, antibiotika jsem bral 2x a chřipkové stavy jsem měl jednou za dva měsíce. Doktorka řikala, že to je virozka, že to musím vyležet. Ke všemu se vždy po chřipce přidaly afty po celé puse a začalo mi občas zvonit v úších. Jednou pravé jednou levé. Rok 2017 byl pro mě štastný oženil jsem se. Se ženou jsme měli krásnou svatbu. Byli jsem na svatební cestě a ja na všechny svoje problémy zapomněl. Říkal jsem, že to bylo asi všechno stresem. Nicméně rok 2017 jsem zakončil chřipkou a bolestí na hrudi, která trvala asi měsíc.

Rok 2018

Leden - bez nějakých změn. Stále se vyskytují zvýšené problémy. Nicméně jsem se s tim naučil nějakým způsobem žít. Aspoň jsem si myslel.

Únor - chřipka a bolest pravé části krku a pravé strany hrudníku. Spíše svalové než uvnitř krku. Doktorka říkal, že je to asi skříplý nerv. Koncem února to bylo pryč.

Březen - postupně zvětšující se bolest krku ze zadní strany a bolest hlavy a spánků. Neustále pocit na zvraceni a pocit jako bych byl opilý. Tento týden to bylo nejhorší. V úterý po probuzení jsem měl pocit, že nevstanu z postele, jak se mi točila hlava. Během dne se to "nějak" upraví a jsem schopen fungovat. Nicméně začínám se  i psychicky zhoršovat, jak moje tělo postupně chřadne a všichni mi tvrdí, že mám být zdraví a šťastný.

Tento týden jsem se objednal k doktorovi Klubalovi. Problém je v tom, že jsem zjistil, že má vypověděnou smlouvu od pojišťovny VZP. Tak jsem se objednal až na první týden v červenci, kdy bych už měl být pojištěncem pojišťovny, se kterou má smlouvu. Dále jsem se objednal doktorovi Nedělkovi na neurologii. Jestli by mi nějak nepomohl. K tomu jdu 27.4. 

Mám velký strach, že to se mnou bude horší a horší. Naučil jsem, že jakákoliv bolest za čas přebolí, akorát jsem velmi unavený z toho, že se mi každou chvílí objeví někde jinde a do toho ty konstantní problémy. 

Psychicky bych měl prožívat radost. V práci je to v pořádku a umím se od ní odprostit. Ženu miluji jsme spolu přes 10 let. Je skvělá, ale teď mám občas myšlenky na rozvod. Nechci, aby se musela starat o mně. Její matka má autoimunitní onemocnění. Skončila na vozíku, ale nikdo neví přesně proč. Mám strach, abych neskončil stejně. 

 Mám na Vás otázky. Budu vděčný za jakýkoliv komentář a odpověď.

1) Chci se zeptat zda existuje pravděpodobnost, že za moje potíže mohou borelie, či chlamydie, když mi zatím nebyla zjištěna jiná příčina? Asi ano.

2) Dále jestli pro sebe můžu něco udělat, abych se aspon trochu zlepšil a nezhoršoval se? Zkoušel jsem brát dlouhodobě laktobacily. Stolice se občas zlepšila. Byl by lepší Nystatin?

3) Mám začít brát ACC long, když teď nemamám problém s dýchacími cestami? Nechtěl bych nějakým neuváženým jednáním zkreslit vyšetření u pana doktora Klubala.

4) Pokud mě bude doktor Klubal léčit. Asi to bude podle WP. Lze se na něj nějak připravit, když bych začal aplikovat nejdříve v srpnu 2018?

5) Existuje šance přenosu onemocnění ze tchýně na mně? Doktoři tvrdí, že to není přenosné. Ale já už mám opravdu strach ze všeho.

Děkuji pokud jste to dočetli až sem.

 

 

 

 

 

 

Powered by Drupal - Modified by Danger4k