Blog uživatele Iva.K

Mycoplasma

Ahoj zdravim,

jsem ráda, že jsem po dlouhé době našla stránky, kde se vede diskuze o věcech, na které běžně nedostane člověk odpověd ani od lékařů.

Jsem celkem zdravý a aktivní člověk, pracuji jako zdraotní sestra, ale je pravda, že minulý rok byl hektický a vyčerpavající. V lednu na mě skočila chřipka, kterou jsem přechodila a o 14 dní později v únoru z toho byl atypický zápal plic, kde nebyl zjištěn původce. Byly mi nasezeny na podruhé ATB Doxybene, které docela zabrala a já se ne úplně zdrvá vratila do práce. Za 4 tydny jsem dostala zimnici, začly bolesti v oblasti srdce a už jsem se z toho dodnes nevyhrabala, budou to 3 měsíce.

Po té prodělané zinici mi bylo odebrana znovu serologie a poptvé tam za celou dobu vyšlo Mycoplasma pneumonie IgM hraničící, IgA pozitiviní, IgG pozitivnía byly mi nasazeny znovu ATB na tři týdny Klacid 500 mg 2x denne. Klinika kromě zimnicí a děsných stavu ukazovala taky zvýšený Troponin kardiomarker, nějaké změny na EKG, tachykardie a musela jsem jíst betablokátor, po dobrání ATB zmizely problémy se srdcem, ale bohužel zůstaly zimnice, pálení ve svalech, bolesti kloubu, svalů, záškuby a několik dní úplny ko stav, který se v podstatě po zvyšení nějaké aktivity nebo výkonu za čas zopakuje a to trvá dodnes, vyčerpanost, teplota ve svalech ale jen lokálně celkově ne ( musím chladit), bledost, skleněné oči tad.

Nedalo mi to a nechala jsem si znovu vzít serologii a zjistila jsem že Mycoplasma jsou stále pozitivní na stejných hodnotách jako před prvními ATB v podstatě bez efektu. Takže mi nasadili tetracyklinovou řádu Doxyhexal 200 mg na 30 dni 1x denne a ten ted beru momentálně 10 den samozřejmě zatím bez efektu. K Doxyhexalu, jsem začla jíst i Wobenzym, snažím se hodně vitamínů a minerálu ale ve forme čerstvých štáv ovoce zelenina odštavnuju, tablet mám plny zuby žaludek vyřízený, při těch stavech mám problémy i s jídlem, hodně opodčívám. Běhám všude po lékařích, musela jsem i na magnet skrz RS to vypadá dobře, nikde nic zasadního nevychází kromě tech Mycoplsmat, ani by se mi nechtelo věřit že opravdu oni můžou být příčinou tak devsatující nekončící kliniky, ale jak tak čtu zkušenosti zde, asi opravdu budou tou příčinou všeho, momentálně jsou to tři měsíce, co se nejsem schopna pořádně vrátit do běžného života natož do práce.

Chtěla bych poprosít, pokud zde má někdo zkusenotsi s úspěšnou lčbou, popřípadě věcí co přidat, nebo kontakt na dobrou kliniku či osvědčeného lékaře byla bych ráda, pocházím Padubický kraj, četla jsem zde už prá článků, ale hůře se v tom orinetuji. A jestli byc se mohla jestě zeptat co v léčbě znamená zkrata WP a CAP, díky.

Přeji pevné nervy a brzké uzdravení.

Powered by Drupal - Modified by Danger4k