Blog uživatele Falcon

14 měsíců na WP a 12 puls

Přiznám bez mučení, že jsem to teď na nějaké příspěvky z průběhu mé léčby kašlal. Je to díky tomu, že již pomalu ale jistě vracím do běžného života a teď již pouze zběžně prolétnu nové příspěvky v blozích či v diskuzích. Pokusím se to teď napravit :-).

V současné době absolvuji 14 měsíc na WP (počítám to od doby, kdyz jsem nasadil ATB, ale to zřejmě není podstatné) a čeká mě 12 puls. Pokud stručně popíšu jak se po takové době cítím, co se vše zlepšilo, jak to vše snáším, tak musím říct, že jestli mi před začátkem léčby bylo zle 6 dní v týdnu, tak teď je to přesně naopak. Pokud nepočítám silné herxy po pulsech (u mě projevující se jako chřipkové stavy, trvající sotva pár dní) a občasné odpolední únavy, zlepšilo se vše co mě od počátku léčby trápilo.

Objektivně když to vezmu od shora: kvalitní husté vlasy, bílé bělmo s občasnými žilkami, kruhy pod očima jsou skoro pryč, zmizela citlivost zubů a dásní, opuchlost a naběhlé uzliny kolem obličeje a na krku jsou také ty tam, dále již nemám časté vyrážky, mám pevnější nehty (možná si teď nevzpomenu úplně na všechno, tak alespoň uvádím to nejduležitější). Subjektivně se mi všechny již popisované problémy v předchozím blogu, který jsem psal po prvním měsíci léčby zlepšily tak o 90 % (únava, vyčerpanost, motolice, hukot v hlavě a uších, žaludeční obtíže) a některých jsem se zbavil úplně ((bolesti v krku, zahlenění, respirační problémy (dušnost, kašel), závratě, výpadky zraku, mlhavé a mizerné vidění, mžitky před očima, pálení, řezání a bolesti očí, žaludeční obtíže, zvýšená teplota)).

Co stále přetrvává a co se tu už tolikrát probíralo, tak to jsou neurologické problémy. Takže únavy se každý znás v průběhu léčby zbavuje velmi pozvolna, což je tedy i můj případ a co mě také dost trápí, je nesoustředěnost a menší problémy s krátkodobou pamětí.

Mohu potvrdit, že u mě zlom v léčbě nastal až tak kolem 8 - 9 měsíce na WP. Nejdříve po měsíci výrazné zlepšení a pak stagnace s výkyvy směrem k zhoršování díky herxům po pulsech. Až teprve kolem 8 - 9 se pomyslná křivka vývoje mého zdravotního stavu konečně pohla směrem nahoru k pozvolnému zlepšování.

Jinak jsem nedávno byl na testech a to co mě bylo zjištěno před léčbou (EB virus, candida albicans, zlatý stafylokok) je negativní a chlamydie v IgG vyšly v cca poloviční hodnotě (přesné výsledky teď bohužel nemám před sebou). Jaterní testy v normě.

Závěrem jen napíšu, že stále jedu 200mg Doxy denně, 250mg Azi (Po, St, Pá), NAC 2400mg denně a pulsuji jednou za měsíc 5 dní 500mg Tini dvakrát denně. O žádné alternativně neuvažuji a pojedu dál dokud budou reakce a výsledky v testech pozitivní.

Vydržte. Chce to jen silnou vůli, ale dá se to zvládnout.

P. S. Zhubnul jsem deset kilo :-)

Na Wheldonovu protokolu od 01/2007 pro CPN, opakované infekce horních i dolních cest dýchacích, problémy s očima (bolesti, mlhavé vidění, výpadky zraku atd...), závratě, únava, kožní problémy...

DOXY/AZI/TINI vybiji tu svini

První dobrovolný odpadlík

Ahoj všem,

po dlouhé době jsem si konečně našel čas, abych vám napsal pár řádků a dal vědět, že jsem s vámi. V současné době se ani tak nepotýkám se zdravotními problémy, spíš s těmi osobními. Vím, že tohle není poradna pro vztahy, ale chci se s vámi podělit o jednu věc.

Jak asi nekteří vědí, tak se léčím od ledna letošního roku a léčbu jsem doporučil i své, dnes již bývalé partnerce zde s nickem Beruška. Nedávno se naše životní cesty rozdělily, ale i tak jsem byl rozhodnut ji dál pomáhat v léčbě, jelikož jsem si řekl, že když jsme tu spolu začali, tak to i dokončíme. Jenže včera jsem se dozvěděl, že moje bývalá s léčbou po cca 4-5 měsících končí, jelikož to nemá cenu. Léčbu začala proto, jelikož  se jí stále zhoršovalo astma a další problémy, což jsem těžce nesl. Důvodem je prý to, že ona se neléčila kvůli sobě, ale vlastně jenom kvůli mě, jelikož jsem jí prý do toho natlačil. Také prý je léčba zdlouhavá a ona tomu ani nevěří, že se může zbavit toho astmatu a dalších zdravotních problémů. Moje argumentace, že musí mít jenom vůli, pevné nervy byly jako házení hrachu na zeď. Taky jsem zmínil to, že léčba je prověřená, existují patenty, skutečné příběhy lidí, co úspěšně léčí apod. Nic, prostě není schopná pochopit, že po tak krátké době nemůže čekat zázraky. Ani příběh Adriany s ní nepohne. Taky stále zapomínala jsi brát jak antibiotika a vitamíny.

Vím co si teď říkáte. Kdo se chce léčit, tak ať se léčí, kdo ne, tak má smůlu. Asi to beru moc osobně, ale prostě mi na tom člověku záleží.

Jinak krátce o mě. Dokončuji sedmý měsíc léčby a pomalu se chystám na pátý plný puls. V současné době se cítím dobře. Před léčbou mi bylo zle šest dní v týdnu, dnes je to naopak. Jak již jsem psal v minulých příspěvcích, tak spousta věcí se zlepšila i ty neurologické problémy, ale už to zlepšení není tak rapidní jako nazačátku. Spíše je to takové hodně pozvolné, ale jak se říká, člověk musí vytrvat. Jedinou věc na kterou nemám čas (což je hodně blbá výmluva) ani náladu je to, že jsem si stále ještě nezašel na otestování. Naposled jsem byl někdy v prosinci. Jinak normálně pracuji, poslední dobou se snažím víc hýbat a sem tam zajdu i do hospody na pivko. Život se vrací do starých kolejí i když psychicky to není úplně ideální.

Na testy brzo zajdu a podělím se o výsledky.

Díky že jste můj příspěvek dočetli až sem a omlouvám se za možné zbytečné citové výlevy.

Mějte se fajn a hlavně všichni vydržte. Slabí jsou ti, co nemají silnou vůli.

Falcon

Na Wheldonovu protokolu od 01/2007 pro CPN, opakované infekce horních i dolních cest dýchacích, problémy s očima (bolesti, mlhavé vidění, výpadky zraku atd...), závratě, únava, kožní problémy...

DOXY/AZI/TINI vybiji tu svini (pardon)

Po prvnim mesici lecby

Ahoj všem,

v současné době jsem v pracovní neschopnosti, protože mě skolila nějaká viróza (teď to zrovna řádí), nebo za to můžou ty zpropadený chlamky. Každopádně mě to neodradilo se s Vámi podělit o zkušenost ohledně léčení dle protokolu.

Nejsem jsem si úplně jistý v kterém momentu se dá říci, že začíná léčba, protože někdo start počítá od začátku braní NACu a doplňků a někdo až po přidání antibiotik. Osobně jsem zastáncem té druhé varianty, ale ono je to v podstatě asi jedno, hlavně že se začne :).

V cca polovině prosince 2006 jsem začal brát NAC (ACC Long) a současně s tím užíval pár doplňků (Laktobacily, B-Komlex, Vitamín C aj). Antibiotika jsem přidal 13.1.2006 a od té doby tedy beru:

DOXY 200MG (denně), AZI 250mg (Po, St, Pá), NAC 1600mg (denně 1x šumák ACCečka 600mg ráno + 1x tableta NACu 1000mg večer), dále doplňky a vitamíny v doporučených dávkách dle protokolu - Vitamín B6, B12, C, D, E, B-Komplex, CoQ10, Acetyl L-Carnitine, Kyselina alfa lipoová, Kyselina listová, Rybí olej, Pupalkový olej, Laktobacily, Vápník, Hořčík, Zinek, Selen, Česnekový olej).

Stav před léčbou byl následující: únava, vyčerpanost (schvácenost), spavost, bolesti v krku, zahlenění, respirační problémy (dušnost, kašel), neurologické problémy (bolesti hlavy, motolice, závratě, výpadky zraku, mlhavé a mizerné vidění, mžitky před očima, pálení, řezání a bolesti očí, hukot v hlavě a uších), žaludeční obtíže (bolesti a křeče v břiše, pocit na zvracení), kožní problémy, zvýšená teplota a spousta dalších problémů na které si teď nevybavím. Pro ukázku: takto vypadá moje oko.

První týden jsem měl střevní problémy (zřejmě to ta antibiotika), ale pak se vše zklidnilo. Nechci nic zakřiknout, ale zdá se mi, že některé problémy se pomalinku zlepšují. Únava se podstatně zmírnila. V zaměstnání dokážu celé dopoledne bez problémů pracovat, krize (únava) nastává až odpoledne, ale zase za pár hodin zmizí. Dost pomáhá vitamín c, který do sebe cpu ve velkých dávkách. Bolesti v krku úplně ustaly (akorát zůstává pocit "knedlíku"), zarudlost krčních tonzil a hrtanu se pomalu zmírňuje, nemám rýmu a zahlenění se také zmenšilo. Dále se mi zdá, že kvalita kůže hlavně na obličeji se rapidně zlepšila, začaly mi růst vlasy v místech kde už dlouho nebyly a i kvalita vlasů je naomak lepší. Také kruhy pod očima mírně mizí.

Naopak u neurologických problémů je to zatím beze změn případně s minimálním zlepšením (líp to myslí, menší bolesti očí). Je to pochopitelné. Jak už totiž tady bylo několikrát probíráno a řešeno, tak to se léčí nejdéle.

Zatím mám z průběhy léčby dobrý pocit. Je holt potřeba zatnout zuby a vydržet. Uvidím jak to půjde dál, každopádně to, že jedu léčbu a že se něco zlepšilo, mě dost psychicky zvedlo.

Držím Všem palce

Falcon

 

Nakupy aneb priprava na lecbu dle protokolu dr. Wheldona - part II.

Ahoj,

dnes se s Vámi podělím o moji zkušenost s nákupem ATB a to Doxycyclinem a Azithromycinem. Opět mě inspiroval příspěvek v diskuzi od uživatelky (spolutrpitelky) mie a to odkazem na webík www.pharmacy1010.com (odkaz z diskuze: http://www.chlamydie.info/node/163) a tak jsem se to rozhodl vyzkoušet.

NÁKUP ATB

Co jsem si přečetl z protokolu, tak by se Metronidazol měl přidat až po dvou až třech měsících léčebné kůry (dokoupím) a proto můj nákup obsahuje pouze první dvě již zmíněné ATB na tři měsíce.

10 pilulkový blister Doxycycline 100 mg mají za $0.99 - tzn. koupil jsem 18 balení (180ks/200mg denně/3 měsíce)

6 kapslí Azitrox (Azithromycin) 250 mg mají za $16.3 - tzn. koupil jsem 6 balení (36ks/250mg 3x týdně/3 měsíce)

alternativou Azitroxu je 6 kapslí Sumamedu (made in Croatia) 250 mg a mají za $20.95.

Celková cena byla $ 120,62 včetně poštovného ($ 5). Platbu jsem opět provedl kartou a pro kontrolu jsem napsal mail, zda objednávka byla přijata a kdy to zasílají. Za dva dny mi přišla odpověď již zásilku již připravili a odeslali. Problém nastal cca po týdnu, kdy mi přišel dopis z pošty, že zásilka dorazila (z Ukrajiny), ale byla zadržena celnicí, protože na ní není napsáno, zda se jedná o zásilku neobchodního či obchodního charakteru, cena a že podléhá proclení. Trochu mi to zvedlo mandle, že to ani neumějí poslat, ale musel jsem podat prohlášení a doložit nějaký doklad (fakturu) o hodnotě zásilky. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a dneska jsem si balíček šel vyzvednout na poštu.

Pár detailů:

Vše dorazilo v pořádku, neporušené. Doxycycline je zřejmě ruské výroby (v azbuce se nevyznám a výrobce nerozluštím), výroba 10/06 - expirace 11/08. Azitrox (Azithromycin) - ruská výroba Zentiva, výroba 09/06 - expirace 08/08.

Pokud má někdo zájem mrknout se na obrázky: http://falkac.blog.cz/galerie/chlamydie-pneumoniae/lecba

Tady naleznete obrázek nakoupených suplementů: 

http://falkac.blog.cz/galerie/chlamydie-pneumoniae/lecba/10062540 

Vypadá to tak, že zítra startuji a dál budu chodit na testy cca tak jednou za dva měsíce a po nějaké době s mojí situací a s protokolem dr. Wheldona seznámím doktora.

Váš

FalconNakupy aneb priprava na lecbu dle protokolu dr. Wheldona - part I.

Ahoj,

nejdříve chci Všem popřát šťastné vykročení do Nového roku 2007 a hlavně hodně síly a neztrácet naději.

Můj poslední příspěvek je 5 týdnů starý a od té doby se toho mnoho událo. Sem na webík jsem občas zavítal, ale předvánoční shon a totální vyčerpanost mi neumožňovala nějaké dlouhé rozepisování. Výsledky testů (5.12.) o kterých jsem se zmiňoval v první příspěvku dopadly dle očekávání a to: chlamydie pneumoniae IgG 2,46 (při normě 0,9), dále aktivovaný EB virus a aby toho nebylo málo, tak dále zlatý stafylokok zjištěný při výtěru z nosu. Po předchozích 1,5 letých zkušenostech, kdy mě má ošetřující lékařka léčila přeparátem Luivac a slovy: nestresujte se, jsem jí opustil a poohlédl jsem se po jiném lékaři. Rozeslal jsem spoustu mailů (i dr. Klubalovi) a na jeden z nich mi odpověděl dr. Beneš z polikliniky Národní (viz. http://www.poliklinika.narodni.cz/indexcz.php). Obsahem naší korespondence byl popis mých obtíží a co mě příjemně udivilo i fakt, že v odpovědi se dr. zmiňuje o tom, že Wheldonovu metodu na klinice znají, ale samozřejmě, že má svá úskalí a rizika. Objednal jsem tedy a čekal plný naděje, že jsem snad narazil na doktora, který je schopný rozumného dialogu. V den náštěvy jsem si s sebou vzal kopie všech dosavadních výsledků, protokol a další materiály. Bylo mi jasné, že proběhne nové otestování a pak teprve se stanoví diagnóza a rozhodne se o léčbě. První zklamaní bylo, že sice doktor je profík, ale mluvil se mnou naprosto stroze a stručně. Při nedávné další návštěvě mi sdělil, že výsledky potvrdily přítomnost zlatého stafylokoka, ale že EB virus a chlamýdie už nemám. Co se týká EB viru, tak je to zřejmě možné, jelikož jeho přítomnost v krvi klesá a stoupá (což neznamená, že opět nemám zvýšené hodnoty), ale divné mi přišlo, že po roce od prvního zjištění chlamydií by najednou vymizely? Hloupost... Na výsledcích, které dr. držel v ruce bylo jasně napsané chlamydia pneumoniae IgG 2,47, ostatní hodnoty IgM, IgA negat. Tudíž chlamydicita přešla do chronické fáze. Na otázku jak je to možné doktor odpověděl, že je to holt biologie, tělo si s tím poradilo. Do ruky mi šoupnul účet za vyšetření, recept na atb na stafylokoka a řekl mi ať se v polovině ledna zastavím na kontrolu. Nebyl jsem schopný slova a psychicky zlomenej jsem se došoural do zaměstnání.

Ale dost naříkání a k jádru věci. Je mi jasné, že asi nemám štěstí na doktory (což asi 99 procent z Vás) a proto beru svou léčbu do vlastních rukou. Na následujících pár řádcích se s Vámi chci podělit o mojí zkušenost s nákupem ATB a suplementů z netu.

NÁKUP SUPLEMENTŮ

Po zběžném zjištění např. na www.lekarna.cz jsem se rozhodl objednat některé vitamíny a doplňky zmiňované ve Wheldonově protokolu na internetu přesněji na www.iherb.com. Jediným problémem bylo, že tento internetový obchod sice zasílá objednávky do Evropy, ale Českou republiku jednoduše ignoruje. Vše jsem vyřešil založením tzv. inteligentní poštovní schránky na moje jméno na www.zasilkovasluzba.com a následným zasláním objednávky do této schránky a dále přeposláním do ČR. Jenom chci upozornit, že nechci tady propagovat žádný obchod/službu ze zde uvedených URL adres, ale pouze se chci podělit o zkušenost. Platbu jsem provedl embosovanou platební kartou a musím říct, že problém v tom, že je debetní a že je z Evropy vůbec nebyl.

Doba od objednání po doručení byla cca tři týdny a dnes jsem si byl na poště vyzvednout balíček.

Složení zásilky je následující:

Vitamin C, 1000 mg, 90 Tablets - $5.23

E Mixed 400 IU, 180 Softgels - $9.52

Ultra Omega's DHA/EPA, 500 mg/200 mg, 120 Softgels - $9.30

Super Primrose Evening Primrose Oil, 1300 mg, 120 Softgels - $11.46

Acetyl L-Carnitine, 500 mg, 60 Capsules - $8.55

Alpha Lipoic Acid, 150 mg, 120 Capsules - $8.07

N-Acetyl Cysteine, 1000 mg, 120 Tablets - $22.03

Selenium, 200 mcg, 180 Tablets - $3.55

CoQ10 Gels, 100 mg, 60 Softgels - $12.99

Folic Acid with Vitamin B-12, 800 mcg, 250 Tablets - $2.48

B-6 Pyridoxine HCI, 50 mg, 100 Tablets - $1.99

Calcium & Magnesium Citrate with Vitamin D, 8 oz, 227 g Powder - $5.47

cena celkem $99,9 (včetně 5 % slevy za první nákup) pozn. během svátků probíhala akce se slevou 10%

Za zaslání z inteligentní poštovní schránky (cena se odvíjí dle hmotnosti zásilky a způsob zaslání - obyčejná zásilka, EMS atd...) sice ještě něco zaplatíte (v mém případě $50 - poplatek za přijetí $10 a zaslání pojištěnou EMS $40), ale i tak se to při dnešní padajícím kurzu dolaru stále vyplatí.

Zbytek doplňků, které nemělo smysl kupovat v zahraničí např. laktobacily aj. (B-komplex atd.) jsem nakoupil v české lékárně.

O nákupu ATB se zmíním v příštím příspěvku (jsou objednané, takže až dojdou). Jinak bych chtěl poprosit ty zkušené, kteří jedou Wheldona již nějaký ten pátek, aby se s námi začínajícími podělili o radu jak v průběhu celého dne brát jaké suplementy i ATB (na lačno či s jídlem, ráno, či večer atd.). Případně děkuji za radu ohledně zde mých uvedených doplňků, jak je zkombinovat a na co si dát pozor. Studoval jsem sice Hunterovu tabulku, ale nejsem z ní moc moudrý, jelikož mé doplňky se liší (např. N-acetyl cysteine mám nyní v tabletách po 1000mg atd).

Děkuji za každou radu. Rád Vám i každý dotaz zodpovím.

Váš

Falcon

Pozn.

URL adresy zde uvedené nejsou z mé hlavy :), ale inspirovala mě Adriana a jiní. Já to pouze vyzkoušel.

Mnou zde doplňky s přibližnou koncentrací jsou zásobou přibližně na 2 - 3 měsíční léčbu (některé i na 4 měsíce) a vše bylo nakoupeno s ohledem na finanční situaci před Vánoci :), něco budu ještě muset přikoupit.

 

 

 

 

 

My story

Ahoj všichni,

předem chci poděkovat těm co se zasloužili o vznik těchto stránek i těm co na ně přispívají, jelikož za pár dní co si je pročítám jsem o hodně infomací bohatší a jsem pevně rozhodnut, že s těma potvorama už musím konečně zatočit.

Mé problémy začaly cca v r. 2004 kdy mě sužovala neustálá bolest v krku, povleklý jazyk, zahleněnost, záněty horních cest dýchacích, rýma. Po vyšetření na ORL mi bylo sděleno, že je jedná o chronický zánět hltanu a nic se s tím nedá dělat. Nepomáhalo mi v podstatě vůbec nic. Kloktadla, pastilky, zábaly, čajíčky. Po roce neustálého boje mojí přítelkyni napadlo, jestli náhodou za to nemůže nějaká alergie a doporučila mě na alergologii do pražské Vojenské nemocnice. Měl jsem štěstí na důslednou paní doktorku, která mi věnovala čas a nechala mě otestovat na vše možné. Výsledky z odběrů 20/10/2005 a 24/01/2006 zbyly následující:

Aktivní chlamydiová infekce (chlamydia pneumoniae), candida albicans ++, chlamydie pozitivní v obou třídách - stoupající hodnoty: IgG 2,14 při N 0,90, IgA 1,43 při N 0,90, AB/Chlamydia cHSP60 -negat.

Vyfasoval jsem 5 balení Zitrocinu 500 mg na chlamýdie a roztok Diflucan na candidu a byl jsem ujištěn že to není zas tak hrozné a že se to dá v celku dobře léčit. Po dobrání léků sice candida (kvasinky) zmizela, ale bolesti v krku a zahleněnost zůstala. Problém nastal v okamžiku, kdy při další návštěvě alergologie mi bylo řečeno, že moje doktorka v nemocnici skončila a že budu mít nového doktora. Moje nová doktorka je 'plicařka' a podle svých slov imunologie není její obor. Povzbuzen úspěchem kdy jsem se zbavil kvasinek a chlamýdií, jsem tomu moc nevěnoval pozornost a myslel si, že se teď už opravdu může jednat o nějakou alergii.

Čas plynul a v únoru 2006 jsem se jednoho dne ráno probudil a měl jsem pocit, jako kdybych vůbec nespal. Myslel jsem, že jsem jenom přetažený a chtěl jsem dohnat spánkový deficit během příštích pár dní, ale únava se mě stále držela a přidal se pocit, že na mě něco leze. Během následujících pár měsíců jsem se s tím snažil bojovat, ale bez většího úspěchu. Začali mě také trápit horečky a minimálně jednou měsíčně jsem byl v pracovní neschopnosti s diagnózou zánět horních cest dýchacích. Během té doby mě všichni přesvědčovali, že jsem jenom utahaný, že jsi potřebuji odpočinou a že za to může jarní únava. Začal jsem tedy pátrat v čem by mohl být problém.

Nechal jsem se otestovat na potravinové alergie - negativní, absolvoval jsem vyšetření na neurologii díky dalším začínajícím problémům (mlhavé vidění, závratě, pocit na omdlení, návaly horkosti atd) - EEG, magnetická rezonance - negativní, VEP vyšetření - problém s pravým okem, vyšetření na cukrovku, štítnou žlázu... Vše vyšlo v pořádku, ale problémy se stále zhoršují. V současné době se k výše jmenovaným přidal tlak v očích a bolesti úponových svalů. Také jsem navštívil oční lékařku (prý všechno v normě), jelikož v očích mám husté rudé žilky a bělmo je žluté. Také kůže kolem očí je silně nažloutlá. Napadlo mě tedy, že s tím přeléčením chlamydií (a po přečtění tohoto webu) to nebude tak horké. Navštívil jsem tedy v úterý milou paní plicařku se žádostí o přetestování na chlamýdie a výsledky budou až 5. 12. 2006. Myslím ale že na 99 procent se lautr nic nevyléčilo a je to tu zpátky.

Teď už ale nenechám jen náhodě. Mám v plánu obejít pár imunologů, vzít si s sebou protokol dr. Wheldona a vyválčit si antibiotika a pokud se to nezdaří objednám je na netu. Sice léčba není zrovna levná, ale nedá se nic dělat. V práci i v osobním životě totiž spíš přežívám...

Jen doufám, že už bude líp.....

Falcon

P.S. Do té doby bych rád nakoupil pár suplementů v lékárně. Co Vám pomáhá zmírnit např. únavu? Co může znamenat žluté bělmo? Problém s játry? Co na to koupit? Díky... F.

Powered by Drupal - Modified by Danger4k