Blog uživatele Brenda

Po roku a mesiaci bez liekov

Zdravím všetkých bojujúcich.Podávam správu o mojom stave: je to už fajn,telo vlastnou snahou odrehabilitované, pohyblivosť normálna, všetko sa pomaly vylepšilo do starých kolají pred ochorením.Žiadna chémia do mňa striktne neputuje. Len ma psychicky trošku podrazilo úmrtie Steva Mc Kenzyho, ktorý zomrel na rovnakú diagnozu v auguste.

 

5 mesiacov po ukončení WP

22.12.2011 som skončila s WP, bola som na ňom cez rok. Odvtedy som do tela nenaložila žiadnu chémiu / ani ružový zázrak/.
Užívam len vitaminy, minerály, antioxydanty  / absolutne čisté bez aditiv /, snažím sa stravovať bez chemických látok, používať kozmetiku bez chemie, dtto prášky na pranie a všetko ostatné.Cvičím, pohybujem sa na zdravom vzduchu, musím dostatočne spať, minimálne stresy. V prípade porušenia sa mi niektoré príznaky nervových zápalov vrátia.Ale žijem, môžem chodiť, dokonca behať, pracovať, nie som unavená.Len si musím dávať ešte cca 2 roky pozor.

Anamézy a diagnózy nikdy nekončiace

Začalo sa to 2009 na dovolenke v Chorvatsku. Bolo horúce leto, august, vyliezla som z mora a išla si lahnuť na deku.Zo stoja sa to nedalo, pri 40st. horúčave mrznutie v krížoch a podivná tuhosť spodnej časti chrbtice.Dá sa to rozchodiť, ale opakuje sa to, pridružuje sa ťah zozadu na krku.Po navrate 2x návšteva fitka, cvicenie robí podivne problemy s telom.
September: zacína totálna únava, ospalosť, bolesti chrbta / ihly, co vystrelujú pri každom kroku z bedrových klbov/.
Oktober:navšteva ortopeda:rentgen, naprávanie, ktoré sa mu nepodarilo, 5x ifuzia antireumatika, nepomohlo, zacinaju problemy s chodzou, odoslana na rehabilitaciu.
Rehabilitacia mi robi zle, stupnuju sa problemy s chodzou ako aj s krcnou castou chrbtice.Podivné tuhnutie, krivam, robim male kroky, nemozem dvihať nohy,odoslana na neurologiu.
Neurologia predpisuje CT chrbtice, injekcie Voltarenu /10/, klasicke antireumatika.Stav se nelepsi, som oblbnuta liekami.
K DK sa pridruzuju HK, mam problem s chodzou, ako aj s rukami, nedokazem zavriet dvere u auta, dat ruky nad hlavu, unava trva
December: CT ukazalo houby, zivim sa antireumatikami, odoslana na dalsiu rehabilitaciu, nula bodov.
Januar 2010: neviem vyliezt z postele, neurolog kontroluje kazde 2 tyzdne, konstatuje same myalgie.
Obvodna ma zacina podozrievat zo simulanstva, dam si spravit preventivku - 1.odber krvi, chcem aj boreliozu.
Vysledky nevidim, bolo mi povedane, ze mam cholesterol 6.3 a mam drzat dietu, LB neg.
Prestavam uzivat lieky, aj tak nepomahaju, pri bolestiach som na Ibuprofene.Boli ma uz vsetko mozne, som unavena, ale uznana do prace.Chodim k fyzioterapeutovi, tvrdí, ze mam na kazdom svale spasmy.
April: napuchli lymfaticke uzliny, strasne bolia nohy, uz nemozem ani spat.
Leto: fyzioterapeut je zo mna nervozny, tvrdi, ze to nemoze byt chrbtica,
nemozem chodit po schodoch, opuchaju bolestivo obidve kolena.
Jeseň: KO: vysoke CRP, zvysene trombocyty a cholesterol, sedimentacia. Zacala som mat utkvelu predstavu, ze mam LB, nikto ju okrem mna nesdielal, ani na infekcnom, ani reumatolog / tam to bola seronegativna reumatida /,tak som sa teda objednala do borelitickej poradne.Citila som sa paradne nedobre: zacali sa mozgove hmly, vlnenie sa obzoru a klasicke ztrnulosti tela, problemy so zrakom, o HK a DK ani nehovorim.Další neurolog zaveroval ako VAS lumbalny, cervikalny, neurologicky v norme, chodza stabilna / nevyjdem bez vytahu nikam, plazim sa po zabradli/.
December 2010: LB neg., za to CD protilatky vsetky mimo normy,APCA IgG ++ / proti parientálnym bunkam/, AMa IgG +++ / /proti jadierkam neuronov/, zoznam virov a bakterií a nový odber: Chp / MIF/ IGA a IgG slabo pozitiv.,  ostatne chlamydie neg.,M.pneum. neg., Yersinia neg.,H.pylori neg.,Toxocara neg., viry pozitivne len v IgG: anti- HSV 1:3300, VZV 2200,EBV 100U/ml,EBNA 125 AU/ml, CMV neg.v IgG.
Diagnoza: problemy sposobuje Chp, liecba ATB plus liecba imunologicka.
December az maj 2011: ATB Clarithromycin s Plaquenilom, Doxy, Amoxycilin, doplnujem si NAC, suplementy a Entizol.
Vo februari zacinam normalnejsie chodit, prestavaju bolet ruky, dviham nohy! Nastupujem k imunologovi, dava mi injekcie Polioxydonia, strasna unava sa casom mensi.
Maj: koncim s borel. poradnou, nepacia sa mi vysoke davky ATB, mam hroznu fotosenzitivitu,na imunologii mi budu predpisovat lieky ako bude treba, 5 dni som normalne mimo republiky a chodim 12 hod po terene.
Jul: Cpn v IgA a IgG / Elisa/ hranicne, obtiaze sa vracaju, nabieham s obligatnym zaciatkom /NAC s spol./ na WP
Leto, jesen:WP  2 kratke pulsy, 4 plne, stav nie totalne dobry, ale unosny, vladzem aj cely den chodit, nie som unavená,
tuhnutie krku a križov pretvava sa objavuje obcas, kolena odpuchli.Chodim stale na injekcie.
December: krv Cpn IgA hranicne, IgG neg., čítam si tu poznatky Very o acidobaz.rovnovahe, rozmyslam o zmene stravy a spomeniem si na svoju zakaznicku neuroložku, ktora sa tym zaobera, objednam sa k nej 2 dni pred sviatkami.
Rozprávam jej ako vsetkym lekarom zaciatok, priebeh choroby a ziskala som novu anamnezu a diagnozu: stav po encephalomyelitíde v r. 2009, následne antropatia difuzna, remitujuci priebeh, nemozno vylucit ani autoimunnu zlozku v zmysle Guillain Barre....

Oteklé a bolavé slinné žlázy

Pred rokem touhle dobou jsem krome jiného citila symetricke boule hned pod čelistní kostí, samozrejme spodní. Tehdy jsem navštivila PL a stežovala si na oteklý krk, myslela jsem na lymfatické uzliny. Bylo to diagnostikováno jako bolestivé slinné žlázy.Ted se to objevilo znova.
Nemáte taky takový symptom?
Od 7/2011 na WP, za 3.plným pulsem. Rozjetá RA, únavový syndrom, jediný identifikovaný infekt Cpn a EBV. Pred WP od 12/2010 střídání ATB 6 mesícu.

Štípavý hmyz

Asi před 3 týdny mě poštípala muška do nohy, 15 cm nad kotník z vnitřní strany. Hned to opuchlo a v míste vpichu bolelo, pak bolel celý kotník a opuchnul na 3 týdny. Proč jsou takové reakce, i když jsem na WP?
Poštípala me i osa a vubec nic.
Ted se mi zda, že po 3dennim pulsu Enti opuch nohy se mensi/ taky jsem v klidu, pred týdnem jsem dost chodila v teplotách pres 30/.

Sumamed

Zdravím. Po 2 měsíčním přerušení ATB léčby podle protokolu na LB /léčeno od prosince 2010 do 30.5.2011/ jsem najela před měsícem na WP.Chlamydie pn mám v IgG a IgA hraniční, před léčbou slabě pozitivní.Jinak žádné jiné potvory.
3 týdny před aplikací WP jsem užívala NAC plus Ester C.
Asi 2 týdny k Doxy 200mg denne užívám Sumamed 250mg každý 2.den.Bolely mě klouby už před začátkem protokolu,
ale nejvíc jsem pociťovala zhuhnutí křížové a šíjové oblasti zad, bolesti kyčelních a kolenních kloubu, otoklé kolena.
Pro změnu začali bolet nárty DK a pravé rameno.Je to reakce na léčbu  cpn nebo vedlejší účinek Sumamedu, v příbalovém letáku:
Poruchy kostrovej a svalovej sústavy a spojijového tkaniva: atralgia/bolesť klbov/. ? Ta ztuhlost zad někoho taky trápí?
Někdy jsem měla problém / ještě před WP/ se v posteli přetočit z boku na bok.
Stále ješte chodím 1x za 2týdny na injekce Polyoxidonia, na to mám taky reakce, zhoršení stavu, bolesti kloubu a zad.

Potřebuji poradit

Prosím skušenějších a studovanějších: čím mám nahradit Clarithromycin v protokolu? 2x jsem měla generalizovaný výsev jako reakci. Dr.tvrdí, že teda budu mít problém na všechny makrolitika, tak to nějak sama neriskuju.
2. problém mě přepadnul pred 3 dny: byla jsem na kontrole u Pl a čekala tam jako obvykle 2hodky, vykládala potom doktorce, že nechápu to systematicky zvýšený AMS ve slinách, v moči a v krvi /už jsem kvuli tomu byla na hematologii, ultrazvuku bricha, gastroentero a zatim neg. / a za 3hod.po návrate do domova strašné krece v brise, krutý pobyt na zachode, zimnice a postel,jen konzumace ATB večer s kouskem chleba a obligatní Carbofit na noc za 2hodiny, potom další pobyt na WC, stopy krve va stolici - myslela jsem,že to je paprička kapiova konzumovana k obedu, 2dni unava a obcasné krece pod pupkem. Mnou uzaverovane jako strevni chripka. 2dni bez stolice,dneska dopoledne normalne, ale s krví. Nemuze to byt nejaka reakce na Doxy? V letáku se to jmenuje pseudomembranózní enterokolitida. Nevlastníte to taky nekdo?
Pozit. jen Chp. v IgA a IgG, ochrnování končetin, bolesti uzlin,únavový syndrom, fibromyalgie, MM
Clarithromycin,Mycomax, Plaquenil od 12/10, od1/11 Doxy,Nizoral,NAC,občas pyruvát, 1x Entizol 3dni, injekce Pyoxidonium,tabl.Isoprinosine

Powered by Drupal - Modified by Danger4k