Blog uživatele Kikina

Vyměním termín u dr. Klubala

Vyměním termín k dr. Klubalovi dne 27.8.2010 v 10.00 hod. za jiný, nejlépe září a nebo do 26.8.
Pište prosím na mejlíka: vkorinkova@seznam.cz

Ukončení léčby po dvou letech ATB

V předešlém blogu jsem skončila testy ze září 2008 a jak jsem psala, zhruba do poloviny listopadu se mi dařilo celkem obstojně. Sport, domácnost, práci atd….jsem zvládala dá se říci bez problémů. Poté jsem začala mít takové „zvláštní 14-ti denní“ intervaly. Prvních 14 dní mi bylo fajn, ovšem ten druhý cyklus jsem měla návaly horkosti, bolestí kloubů, hlavně kolen, v noci nespavost, únava, zimomřivost  , bolesti zad, „údajně“ ovulační výtoky s příměsí krve. A také jsem tyto dny měla vyšší příjem i výdej tekutin. Takže dalších 14 dní jsem se z tohoto stavu dostávala a tak to bylo stále dokola. Léčba mi fungovala vždy po záměně ATB tak půl roku, poté jsem měla pocit, že nastává stagnace. Nicméně jsem v léčbě nadále pokračovala.

Výsledky od MUDr. Klubala ze dne 20.1.2009

Monocyty – relativně 0.143    ref. mez 0,010 – 0,130

Specifická hustota moče vyšší
Nález v moči – leukocyty 129   počet/ul  ref. mez do 14
Epit.dlaždicovité 26    počet/ul  ref. mez do 20

Kultivace moče: nález Enterococcus faecalis, Streptococcus agalactiae (skupina B) s provedenou citlivostí

Jinak KO, sedimentace, jaterky, cholesterol, ŠŽ,imunoglobuliny, výtěry – v pořádku

AB/Thyreoperoxidáza  57,7 klU/l    ref. mez do 34

Stanovení anti EBV VCA IgM Elisa        negativní
Stanovení anti EBV VCA IgG Elisa        ++++ 12,6                  
Průkaz anti EBV EA-R+D IgG nepřímou imunofl.  R++
Stanovení anti EBV EBNA-1 IgG Elisa     ++6,8

EBV: Zvýšená hladina anamnestických protilátek. Stopy nedávné aktivity EBV infekce.

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgA Elisa                   +/- 1,1
Stanovení anti Helicobacter Pylori IgG Elisa                   + 14,1

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgM MIF                1:10

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgA MIF                1:16

Stanovení anti Chlamydia Pneumonie IgG MIF                1:16 ++

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgM MIF              1:10

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA MIF              1:16

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG MIF              1:16   

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgM MIF                     1:10     

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgA MIF                      1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgG MIF                      1:16

Stanovení anti chHSP60/chlam. Protein IgG Elisa           neg. 0.19

Stanovení anti Chlamydia IgM Elisa                               + 1,16

Stanovení anti Chlamydia IgA Elisa                               negativní

Stanovení anti Chlamydia IgG Elisa                               ++ 2,08

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA Elisa            neg. 0,41

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG Elisa            + 1,11

Dle konzultace nález v moči není nutný na záměnu ATB,údajně ho pokryjí daná ATB co jsem brala. Bohužel dle citlivosti tomu tak nebylo. Dále pokračovat v léčbě a vyčkat na vyšetření na endokrinologii,kde jsem byla objednána  23.3.2009 .

16.2.2009 jsem zaměnila léčbu, místo NACu jsem nasadila Amoxi+Mino+Azi. Po týdnu jsem musela Amoxi vysadit, kvůli neskutečné candidě, která se mi rozjela mj. na zimní dovolené v Alpách a já neměla s sebou žádnou „záchranu“ v podobě např. Nystatinu. Jinak jsem žádnou změnu k lepšímu či horšímu nepocítila, žádný herx. Jediná reakce byla candida.
1.3.2009 nasazen na 4 dny mycomax (jelikož jsem ho nesehnala více) a poté jsem navázala v léčbě Nystatinem, k tomu samozřejmě mino+azi+ doplňky.

23.3. 2009 endokrinologie MUDr. Drbalová


Provedeny odběry na všechny hormony, které se tvoří v hypofýze kvůli mému mikroadenomu v mozku. Všechny hormony v pořádku,  až na ACTH – hormon nadledvinek lehce nižší 0,89 ref. mez 1,3-13,2.Galaktorea stále přetrvává i přes normální hodnoty prolaktinu. Sono ŠŽ : drobná štítná žláza normálního vzhledu, pozitivita anti TOP, klinicky i lab. euthyreóza, bez terapie.

Od 3.4.2009 měřen příjem i výdej tekutin, příjem 6l, výdej 5,8l. Po telefonické konzultaci s MUDr. Drbalovou opět nasazen po roce Minirin, příjem i výdej stabilizován.

20.4.2009 velká bolest zad, která mě budí i 4x za noc,bolest žaludku – břicha, v podžebří,nateklé břicho ,při požití jakéhokoliv jídla pocit na zvracení, říhání,větry, křeče. Tím pádem se snažím jíst pouze minimálně a jen po soustech,protože při požití „čehokoliv“okamžité bolesti, zimnice a nevolnost. Po čtyřech dnech strávených vesměs v posteli mě ovšem opět z ničeho nic přešel DI, takže jsem vysadila Minirin. Problémy neustupovaly, takže jsem nejprve vysadila azi, poté doplňky a nakonec po týdny mino. Opět se přidaly problémy s dutinou ústní, které mj. také reagují negativně na požití jídla.

5.5. 2009 endokrinologie
odběry hormonů v pořádku i ACTH, minerály v pořádku, glykémie, osmolalita také.

MR mozku:
Defekt v postkontrastně se sytící hypofýze v její dorzální části ve střední čáre o velikosti 4 mm. Hypofýza nezvětšená, chiasma bez útlaku, stopka ve střední čáře. Ostatní nález na mozku normální, orbity beze změn, VDN vzdušné.
Závěr: mikroadenom hypofýzy. První vyšetření u nás, nelze porovnat s předchozími vyšetřeními.

Paní doktorka tvrdí, že je možné, že u mě proběhla v roce 2007 hypofyzitida, ale nyní jsou všechny hormony, které se tvoří v hypofýze v pořádku, přechodné období DI se údajně nevrací. Proto si myslí, že hlavní příčina se stále nenašla a ani nehledala, s hormonální problematikou nesouvisí, dle popisu obtíží a bolestí spíše na chron.pankreatitidu? Jsem objednána 3.6. na gastroenterol. vyšetření u Dr. Želízka.

Již před dvěma lety jsem měla zvýšené amylázy a tumorový marker CEA, ale nikdo se slinivkou nezabýval.

Nyní jsem skoro měsíc bez ATB, doplňků a cítím se stejně, jako poslední měsíce při léčbě ATB. Mám nyní před sebou pár vyšetření tak uvidíme, jak dopadnou. V záloze mám MP.

Cítím se určitě lépe než před dvěma lety, ale bohužel né zdravá.

Pozitivních zpráv není nikdy dost

Předem bych chtěla pozdravit všechny své spolubojovníky a napsat vám jak se mi posledních pár měsíců skvěle daří. 

Duben 2008 : 11 měsíc na WP

 Pro obtíže se zažíváním jsem byla odeslána na gastro a kolonoskopii. Závěr: refluxní choroba jícnu, kolonoskopie bez patologie. Podotýkám, že vyšetření bylo prováděno k vyloučení malignity, takže nějaké „bakterie“ paní doktorku vůbec nezajímaly.

 Výsledky KO:

Zvýšené monocyty, zvýšený tumorový marker CEA, vyšší jaterní testy – AST, ALT

snížený hemoglobin, snížený imunoglobulin IgA

Nasazen Essentials Forte. 

Začaly se mi tvořit v ústech  boláky, na patře jsem měla takové tmavé fialové fleky, na sliznici malinkaté puchýřky. Při požití jakéhokoliv jídla jsem fakticky trpěla. Skončila jsem u zubní lékařky, která  konstatovala zánět dutiny ústní a doporučila Cordosyl na proplachování. Já sama jsem si naordinovala bezlepkovou dietu, jelikož při této stravě se mi ústa lepší a nejsou tolik podrážděná. 

Po konzultaci se svým imunologem jsem zaměnila Doxy za Mino, Azi stále 3xtýdně a „vypustila“ jsem Entizolové pulzy. Nebudu zde rozvádět z jakého důvodu. 

Květen 2008: 12 měsíc na WP

 Nález MR:

Nativně zhotoveny sekvence T2 a T1 sagitálně a koronálně. Turecké sedlo je nezvětšené, jeho spodina je však nerovná, v levé polovině konvexní. Hypofýza normální velikosti, normálního tvaru, na rozhraní adeno a neurohypofýzy sleduji postkontrastně se nesytící ložisko velikosti 5x5x3mm, beze zněm od minulé kontroly. Infundibulum ve střední čáře. Supraselární cisterny jsou volné, chiasma beze změn.

Závěr: drobné (pseudo)cystické ložisko, event. drobný cystický tumor. Doporučena kontrola MR za rok.

Výsledek perimetru jsem se od svého lékaře nedozvěděla, jelikož po sdělení, že mi diabetes insipidus ze dne na den „odešel“ byl docent v takovém šoku, že takový případ ještě neměl a neviděl. Připustil, že tento „zázračný“ stav mohl nastat léčením chlamydiové infekce ATB, ale neměl zájem dále rozebírat. Byl rád, že se jednoho „vyléčeného“ pacienta zbavil. 

Nicméně výsledek perimetru mě až tolik nezajímal, jelikož můj zdravotní stav se neskutečným způsobem zlepšil!!!!! 

 Diabetes insipidus, polyneuropatie tenkých vláken, kožní dermatomyositida –  díky léčbě ATB tyto nemoci jsou minulostí!!!!!! Zimomřivost, bolest v krku, bolest hlavy, žaludeční problémy, mozková mlha, brnění končetin, cukání ve svalech, kožní problémy, velká únava - tyhle stavy jsou pryč!!!

 Červen 2008: 

 Od poloviny dubna tedy jedu léčbu 100mg Mino, 3x týdně 250mg Azi , 1200mg NAC, lactobacily, vit. E, občas béčka, Q10, céčko. Měsíc nasazen Nystatin 4x1. 

Poslední dva měsíce se cítím opravdu neskutečně skvěle, začala jsem opět hrát 3x týdně tenis, chodit na několikakilometrové vycházky se psem, no prostě užívat si života. Letos mi nedělá problémy ani slunce, na které jsem loni vůbec nemohla. 

Co mě ještě trápí je občasná únava, bolesti kloubů, zahleněnost, rozhozený menstruační cyklus  a problémy s dutinou ústní. Ovšem tohle jsou „malé věci“ oproti stavům před více jak rokem.

 Kontrolní odběry včetně jaterních testů budu mít 21.7., ale důležitý je pro mě můj zlepšující se zdravotní stav. Zatím budu v této léčbě pokračovat nadále a rozmýšlet jakou cestou povedu léčbu dál.

 

 

Výsledky z 25.6.2008 od MUDr. Klubala

 

KO, jaterky, lipidy, ŠŽ, prolaktin, RF - v pořádku

AB/Thyreoperodixidáza 44,8 ref. mez do 9

Imunoglobulin G, A, M, E v pořádku

výtěry v pořádku

 

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgA Elisa   +/-1,2

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgG Elisa    negativní

 

 

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgM MIF   1:10

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgA MIF   1:16

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgG MIF   1:16 ++

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgM MIF   1:10

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA MIF   1:16

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG MIF   1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgM MIF          1:10

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgA MIF          1:16

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgG MIF          1:16

Stanovení anti Chlamydia IgM Elisa                   +/- 0,90

Stanovení anti Chlamydia IgA Elisa                    negativní

Stanovení anti Chlamydia IgG Elisa                    negativní

 

AB/EBV-VCA IgM Elisa    negativní

AB/EBV-VCA IgG Elisa    1280 titr

AB/EBV-EA IgG Elisa      negativní

AB/EBV-EBNA Elisa        pozitivní

Vysoká hladina protilátek IgG VCA

 

AB/CMV IgM Elisa          negativní

AB/CMV IgG Elisa           18,0 IU/ml 

Vyšší anamnestická hladina protilátek

 

AB/HSV 1,2 IgM Elisa      negativní

AB/HSV 1,2 IgG Elisa      26,7 index

Vyšší anamnestická hladina protilátek

 

 

Výsledky z 19.9.2008 od MUDr. Klubala

 

KO v pořádku

jaterky, cholesterol, ŠŽ, RF, výtěry, imunoglobuliny v pořádku

 

 

Močovina      2,5 mmol/l    ref. mez 2,9-7,1

AB/Thyreoperoxidáza      46,5 klU/l    ref. mez do 9,0

 

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgA Elisa   +/- 0,9

Stanovení anti Helicobacter Pylori IgG Elisa    negativní

 

 

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgM MIF   1:10

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgA MIF   1:16

Stanovení anti Chlamydia Pneumoniae IgG MIF   1:16 ++

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgM MIF   1:10

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA MIF   1:16

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG MIF   1:16 +/-

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgM MIF          1:10

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgA MIF          1:16 

Stanovení anti Chlamydia Psittaci IgG MIF          1:16 

Stanovení anti Chlamydia IgM Elisa                   negativní

Stanovení anti Chlamydia IgA Elisa                    negativní

Stanovení anti Chlamydia IgG Elisa                    ++1,98

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgA Elisa   neg. 0,28

Stanovení anti Chlamydia Trachomatis IgG Elisa   +1,19

Zhruba do poloviny listopadu se mi dařilo dost dobře, ale poté se začaly některé problémy vracet.........

 

 

    

 

8 - 10 měsíc WP

Nejprve bych chtěla říci, že jsem si tento blog začala psát před měsícem a všem jsem chtěla napsat, že vás musím povzbudit, jelikož od února jsem po roce PN nastoupila na zkrácený pracovní úvazek do zaměstnání, začala jsem se i mírně věnovat sportování a můj zdravotní stav se konečně zlepšuje!!!!! Ano, jsou to výkyvy, někdy je lépe, jindy hůře, ale už můžu fungovat jako člověk a nejsem „troska“.

Ovšem poslední měsíc jsem zase „dole“. Můj zdravotní stav se mi opět zhoršil, možná je to způsobeno tím, že jsem v práci musela pracovat přesčasy, od dětí jsem chytla „virozu“ z které se nemohu dostat – rýma, kašel, zahlenění, opět zvýšené teploty, zimnice, bolest v krku. Také se mi zhoršila polyneuropatie tenkých vláken, nohy začaly natékat, břicho také, velká bolest i kolen, kyčlí jakoby nohy po sebemenší námaze nechtěly poslouchat, opět měsíc problémy s vředy, puchýřky v ústech, únava, dermatomyositida obnovena na nose i rukou.

Beru 200mg Doxy, 3x týdně 250mg Azi, mám za sebou 9 pulzů Entizolem z toho 4 plné. Doplňky užívám skoro všechny, snad menší dávky B12, jelikož dle neurologa a provedených odběrů mám hodnoty B12 ukázkové.

Leden, únor 2008 : 8,9 měsíc na WP

 Stav: opět zahleněnost , opary, bolest zad, svalů, kloubů, brnění končetin, zimomřivost, zhoršení diabetu insipidus, neskutečně silná menstruace, natékání rukou, nohou a břicha. Zlepšení: dýchání o.k., únava menší, mozková mlha často, žaludek zlobí pouze po pulzu, kožní vyrážky ustoupily (pouze v teple se objeví), bez hlenovitého výtoku

 Neurologická ambulance: parestezie končetin akrál. maxima – dig.dg. polyneuropatie tenkých vláken, EMG verif. perif. axonopatický proces, svalstvo paravert. až lehce ochablé, t.č. bez klin. známek postižení CNS. Nejprve doporučen Gabapenitin, po měsíci Lyrica. Oba léky vysazeny, na neurologii již nechodím díky zlepšenému zdravotnímu stavu. 

Březen 2008: 10 měsíc na WP

Stav: zahleněnost, bolest svalů, kloubů – hlavně kolena a kyčle, zimomřivost, zlepšení diabetu insipidus, rozhozený a silný menstruační cyklus, laktace pouze před cyklem,  natékání rukou, nohou a břicha, opět se občas ozve únava a žaludeční potíže, zhoršení kožní dermatomyositidy. Zlepšení: mozková mlha odezněla úplně, hlenovitý výtok také, brnění končetin, bolesti zad velmi zřídka, dýchání.

Výsledky od dr. Klubala 02/2008:

 Snížený hematokrit 0,340  ref. mez 0,35 - 0,47

Zvýšené monocyty 0,131   ref. mez 0,01 – 0,13

Hraniční erytrocyty, hemoglobin, jinak KO, jaterní testy, ŠŽ, cholesterol  v pořádku

Endokrinologický autoimunitní blok:AB/Thyreoperoxidáza   43,6   ref. mez < 9,0

 Helicobacter pylori IgA   + 1,73

 Helicobacter pylori IgG   negativní

Chlamydia trachomatis, psittaci MIF  < 1:16

Chlamydia pneumoniae IgM MIF < 1:10

Chlamydia pneumoniae IgA MIF   1:16 +

Chlamydia pneumoniae IgG MIF 1:16 ++

Chlamydia IgM Elisa negativní

Chlamydia IgA Elisa negativní

Chlamydia IgG Elisa ++ 2,28

FN Endokrinologie 12.3.2008: ŠŽ i prolaktin v pořádku, růstový faktor IGF1: 250,0 – v pořádku!!!!

Závěr: diabetes insipidus, susp. prokrvácený mikroadenom hypofýzy cyst. charakteru.Objednána 21.4. na kontrolní MR a perimetr ohledně mikroadenomu, 16.4. na gastro a kolonoskopii k vyloučení paraneoplatického projevu. 

Tomáš 14 let - syn Kikiny - prokázány CPN a jiné viry

Příběh mého čtrnáctiletého syna

rok 1993: po narození dětská žloutenka, v půl roce exém, salmonelóza

rok 1994 : po dobu cca 1 roku každý měsíc zánět středního ucha, časté píchání a přeléčení ATB

rok 1999: pro časté nachlazení, infekce HCD vytrhnuty nosní mandle

rok 2000: v létě začal kulhat a napadat na pravou nohu – zjištěn Morbus Phertes (odumření kyčelního kloubu), 1 rok na invalidním vozíku, poté kvůli zhoršování zdravotního stavu operace, rehabilitace, lázně……

rok 2003: neustálé infekce HCD, nachlazení, teploty 37,4, velká únava, bolesti kloubů a svalů, neustálé pokašlávání, rýma, zahlenění,  dle krevních testů pozitivní borelie, EBV – přeléčen ATB Sumamed 14 dní.

Od této doby má neustálé zvýšené teploty, občasné bolesti hlavy, kloubů,  únava, zahlenění, kašel, rýma, červené bělmo v očích……. Po dobu cca těchto čtyř let byl několikrát (snad 15x) přeléčován ATB – angíny, nachlazení, vysoké teploty,zlatý stafylokok, kterého má ve výtěru minimálně poslední  dva roky (předtím výtěry nebyly prováděny). Vždy po ATB nastalo zlepšení, po vysazení zhoršení jeho zdravotního stavu.

27.7.2007

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgA MIF    1:16 ++

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgG MIF    1:16++

Stanovení anti Chlamyda IgM Elisa +1,78

Stanovení anti Chlamyda IgA Elisa negativní

Stanovení anti Chlamyda IgG Elisa ++2,01

Vyšší Imunoglobulin – A- , výtěr z nosu +++ Staphylococcus aureus, vyšší Ph moče, hraniční Mycoplasmy,  KO v pořádku – přeléčen týden ATB Sumamed, po 3 měsících kontrolní testy

8.10.2007

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgA MIF   1:16++

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgG MIF   1:16+++

Stanov. Anti chHSP60/Chlam. Protein IgG Elisa neg. 0,34

Stanovení anti Chlamyda IgM Elisa++1,88

Stanovení anti Chlamyda IgA Elisa negativní

Stanovení anti Chlamyda IgG Elisa  ++1,84

Výtěr z krku ojediněle staphylococcus aureus, nosu ++ Staphylococcus aureus, KO v pořádku – přeléčen  1 měsíc 2x1 Klacid.

Prosinec 2007

KO v pořádku až na:

 Monocyty 0,134      ref. mez 0,01 -0,13

Štítná žláza T4 volný   6,9     ref. mez 7,5-18

Imunoglobulin – A -   2,5   ref.mez 0,81-2,32

Výtěr z krku: haemophilus parainfluenzae, staphylococcus aureus , výtěr z nosu: staphylococcus epidermidis, staphylococcus aureus – kmen byl předán na imunolog. oddělení ke zhotovení autovakcíny.

CMV IgM, IgG – negativní

Helicobacter pylori IgA, IgG – negativní

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgA MIF   1:16 +/-

Stanov. Anti Chlamyda Pneumonie IgG MIF   1:16++

Stanovení anti Chlamyda IgM Elisa ++1,82

Stanovení anti Chlamyda IgA Elisa negativní

Stanovení anti Chlamyda IgG Elisa  +1,68

Náš lékař s námi vše prokonzultoval a sdělil, že Tomčovi problémy mohou způsobovat buď chlamydie nebo zlatý stafylokok, který je většinou rezistentní na veškerá ATB. Nejprve jsme se dohodli na zničení zlatého stafylokoka zhotovením autovakcíny, jelikož dle názoru lékaře i tento aureus může způsobovat spoustu zdravotních problémů. Jestliže i poté bude mít syn potíže tak je jasné, že ve hře jsou „pouze“ chlamydie a je ochoten Toma dlouhodobě léčit ATB. Nyní vyčkáváme na zhotovení autovakcíny.

Od září 2007  nasazen: NAC, vit. C, Wobenzym, lactobacilus acidophilus

Mimo jiné máme doma tříletého psa šarpeje, který nám ochořel – hypofunkce ŠŽ, zánět v těle, dle konzultace Ing. Bazaly velmi pravděpodobná chlam. infekce. Jedeme v tom skoro všichni, léčíme i dle zkráceného WP psa L

22.12.2007 - nasazena autovakcína, k tomu 15 tb. Wobenzym, NAC, vit. C, lactobacily - autovakcínu snáší, zdr. stav je zatím výborný, bez únavy, zahlenění, rýmy

Pokračování mé léčby - 4. - 8. měsíc na WP

Po dlouhé době jsem se konečně rozhoupala dát dohromady své výsledky a zkušenosti z léčby. Mohu poprosit  zkušené mazáky o názor a porovnání výsledků? Díky všem, držte se a bojujte, jelikož cesta je dlouhá, ale na konci tunelu je fakticky světlo. Mám toho ještě hodně před sebou, ale po šesti měsících léčby jsem zaznamenala pomalé krůčky zlepšení, jsou znatelné a velice příjemné. 

Září 2007: 5 měsíc na WP

Stav: zhoršený ekzém na rukou, nově na nose, opět zachlazení, kašel, chřipkový stav, bolesti v krku, zahleněnost, únava, bolest svalů, kloubů, zad, brnění končetin, zimomřivost.

 Kožní ambulance: zvýšené CK, pro podezření na dermatomyositidu provedena biopsie svalu: příčně pruhovaný sval bez zánětlivých změn.

Byla jsem odeslána na gyn. vyšetření ohledně sekreci z prsů (prolaktin v pořádku): gyn. nález fyziologický, HPV, chlamydie trachomatis – negativní, sonno prsou: bez patol. nálezu.

Říjen, listopad 2007: 6,7 měsíc na WP

Stav: zahleněnost (menší), ozvaly se vředy (většinou po pulzu), větší bolest zad, svalů, kloubů, brnění končetin, zimomřivost. Zlepšení: dýchání o.k., únava menší, mozková mlha občas, žaludek zlobí pouze po pulzu (propláchnu se Céčkem a Carbofitem a do dvou dnů je o.k.), kožní vyrážky ustoupily (pouze v teple se objeví), po 6 měsících léčby WP mi úplně zmizel hlenovitý výtok.

Endokrinologie: galaktrorea údajně po Minirinu, nasazen Dostinex, Norprolac (poté laktace skoro zcela vymizela), větší příjem a výdej tekutin – zvýšeny dávky Minirinu. Ze strany endokrinologii jsem stabilizovaná, v řešení chronický únavový syndrom a chlamydiová infekce, nedořešena dermatomyositida. Kontrola MR květen 2008, KO březen 2008. Poprvé za celou dobu můj lékař uznal, že opravdu příčinou mých potíží mohou být  infekce, ale z jeho strany jsem stabilizovaná a mám si tedy najít dobrého infektologa J

Neurologická ambulance EMG: parametry distálního senzomotor. vedení na DKK a LHK jsou v mezích normy, nález při vyšetření jehlovou EMG odpovídá chronicky pomalu progredujícímu axonopatickému procesu, který je přítomen i v proximálnější distribuci na DKK. Neregistruji známky myogenního postižení. Objednána k ambulantnímu neurol. vyšetření.

Výsledky od dr. Klubala 10/2007:

Autoimunitní onemocnění – endokrinologický bl.:AB/Thyreoperoxidáza 67,5   ref. mez < 35

EBV VCA IgM   negativní

EBV VCA IgG  ++++12,22

Průkaz anti EBV EA-R+D IgG  R++

EBV EBNA-1 IgG   ++7,21

CMV IgM negativní

CMV IgG  ++11,0

Helicobacter pylori IgA   +1,8

Helicobacter pylori IgG   +-0,84

Chlamydia pneumoniae IgA MIF    1:16 +/-

Chlamydia pneumoniae IgG MIF 1:16 ++

Chlamydia IgA Elisa negativní

Chlamydia IgG Elisa +/- 0,96

Revmatologie: závěr: dermatomyositida bez poškození svalstva v.s. čistě kožní forma – Gotronovy papuly, diabetes insipidus, susp. prokrvácený mikroadenom hypofýzy, hraniční IGF-1, galaktrorea a zvětšení prsou po Minirinu, vředová choroba duod. v anamneze, axonopatie NS, zvýšená únavnost NS, chron. chlam. infekce. Doporučení: t.č. není lab., EMG a ani histol. známek, které by svědčily pro systémové onemocnění pojiva, kontrola za 3 měsíce.

UZ břišních orgánů: hraniční velikost jater, ostatní nález na břišních orgánech v mezích normy.

Prosinec 2007: 8 měsíc WP

Výsledky od dr. Klubala 12/2007:

KO kromě Eozinofilů v pořádku, výtěr z krku v pořádku, výtěr z nosu Stsphylococcus epidermidis

Endokrinologický autoimunitní blok:AB/Thyreoperoxidáza   49,6   ref. mez < 9,0

EBV VCA IgM  negativní

EBV VCA IgG   ++++12,72

EBV EA-R+D IgG    stopy R

EBV EBNA-1 IgG   ++11,36

CMV IgM   negativní

CMV IgG   ++7,6

Helicobacter pylori IgA   ++2,30

Helicobacter pylori IgG   negativní

Chlamydia pneumoniae IgA MIF  <  1:16

Chlamydia pneumoniae IgG MIF 1:16 ++

Chlamydia IgA Elisa negativní

Chlamydia IgG Elisa + 1,71

Doporučena léčba ATB nadále, kontrola za 3 měsíce.

Neurologie: závěr: parestezie končetin akrál. maxima- dig. dg. polyneuropatie tenkých vláken, EMG chron. pomalu progredující axonopatický proces, t.č. bez klin. známek postižení CNS, zvažuji autoimunitní proces. Nasazen Gabapentin 300mg, který jsem zařadila do škatule „nebrat“. Kontrola příští rok.

Takže pořád je to dokolečka, odborníci si mne přehazují mezi sebou a jsou moc rádi, když mě mají z krku a pokud možno už nikdy neuvidí. Přece jenom jsem pro ně „oříšek“.

Nicméně já jsem šťastná, že jsem na WP najela, jelikož pomalými krůčky je den ode dne lepší. Ovšem jako na houpačce – jednou jsem dole a jednou nahoře. 

První čtyři měsíce léčby dle WP

Ahoj všichni,

něco málo ohledně mého zdravotního stavu během 4 měsíců WP.

Květen 2007: infekční oddělení

Anti Chlamydia IgA EIA .........29,890 negativn

íAnti Chlamydia IgM EIA ..........negativní

Anti Chlamydia IgG EIA ..........102,069 hraniční

WB IgA anti Ch. p. ...............pozitivní

WB IgM anti Ch.p. ................negativní

WB IgG anti Ch. p. ................ suspektní

WB IgA anti Ch. t. ................. suspektní

WB IgG anti Ch. t. ..................suspektní

kD LPS, 39,48,54,98 IgAkD Lps, Lps, IgMkD 48,54 IgG

Závěr: Dlouhodobá chronická mírná infekce Ch. pneumoniae, akutní infekce nebo reaktivace Ch. pneumoniae.

kD MOMP 1,45 IgA kD LPS, LPS, MOMP1, MOMP1, IgG

Závěr: Stav po proběhlé infekci Ch. trachomatis.

Toxoplasma Elisa IgG 280,418 IU/ml - silně pozitivní

T. gondii - avidita IgG 59,673 vysoká

Takže jsem ráda, že jsem najela na protokol a jsem na správné cestě

  Červen 2007: endokrinologická ambulance – polyurie, polydipsie nej. etiologie,  DI dle koncentračního testu v 5/07 málo pravděpodobný, přesto nasazuji adiuretin (ADH hormon), susp. mikroadenom ve struktuře adenohypofýzy dle MR mozku, v.s. hormon. neaktivní, únava, cefalea, polyarthralgie, zimomřivost, chron. VAS, vředová choroba duodena, lehká anemie, pollinosis

Oční ambulance: vyšetření očního pozadí fyziologické, bez ložiskových změn

Neurologická ambulance: neurologický nález jen se známkami lehce zvýšené nervoval. drázdivosti, opakovaně bez lož. Leze CNS, bez mening. sy či sy IKH.

Červenec 2007: 2 měsíce na WP

stav: zvýšené teploty, bolest kloubů, svalů, únava, bolesti hlavy, dechové potíže, zahleněnost, bolest v krku, nesoustředěnost, žaludeční problémy

RTG plic: bránice nízko, parakard. vytažena s drobnými adhesemi, bronchiální kresba nerozšířena, s drobnými retikulonodulacemi peribronchiálně-případně stp. aleveilitidě, dále odebrán sputum na kult. Haemophilus Infl. ++++ . Nasazen PULMAX

Návštěva a testy u dr. Klubala:

KO+jaterní testy+Imunoglobuliny, sedimentace, CRP - naprosto v pořádku

Elisa Toxo IgG (Platelia) - 109,6 pozitivní

 Avidita IgG - 0,607 vysoká

 Autoimunitní onemocnění - endokrinologický bl.

AB/Thyreoperoxidáza - 79,8 kIU/l, ref. mez do 35,0

Cholesterol zvýšený 5,22 ref. mez do 5,00

staphylococcus epidermidis - výtěr z nosu

EBV VCA IgM  +1,20

EBV VCA IgG   +++11,37

Průkaz anti EBV EA-R+D IgG nepřímou imunofluorescencí     R+++

Stanovení anti EBV EBNA-1 IgG Elisa  ++5,61

Stanovení anti CMV IgG Elisa   ++7,4

Helicobacter Pylori IgA Elisa  ++2,14

Helicobacter Pylori IgG Elisa +/- 0,88

 Chlamydia Pneumoniae IgA MIF  do 1,16

Chlamydia Pneumoniae IgG Mif   1:16++

Chlamydia Trachomatis IgA, IgG   do 1,16

Chlamydia Psittaci IgA, IgG   do 1,16

 anti Chlamydia IgA Elisa negativní

 anti Chlamydia IgG Elisa + 1,16

Doporučena ATB léčba, Grifols – kontrola za 3 měsíce.

Srpen, září  2007:  3,4 měsíce na WP

Stav: kožní vyrážky na rukou (hlavně okolo kloubů) a nohou, bolest svalů, kloubů, zad, únava, brnění končetin, zahleněnost, zimomřivost, nechutenství. Zlepšení: dýchání bez problémů, žaludeční nevolnosti jsou pryč, bolesti hlavy jsou také méně časté.

Kožní ambulance: na prstech nohou a rukou ložiska ekzém. charakteru -  vzhledem k příznakům dřívější fotosensitivitě nutno vyloučit SLE.

FN endokrinologie: dle výsledků má nemocná evidentně diabetes insipidus, susp. mikroadenom hypovýzy, snad po Minirinu galaktorhoea, prolaktin v normě, vyšší IGF1

Magnetická resonance: prokazuji intraselárně cystoidní lézi dorzálně v adenohypofýze paramediálně vpravo (resp. mezi adeno a neurohypofýzou) vel. 5x5x3mm odp. nejspíše ložisku dříve prokrváceného mikroadenomu, deriváty Hb nyní již neprokazatelné. Dle konzultace neurochirurga operace transnasálně možná, ale nelze zaručit normalizaci stavu, jelikož došlo k nekrose tkáně po krvácení. Jelikož nemocná má opakované infekty HCD, infekce – doporučuji kontrolu u mne za rok.

Kožní ambulance: SLE vyloučen, provedena biopsie kůže – nespecifický nález, C3 zrnitá positivita na basální membráně, fibrinogen positivita kolem cév – susp. dermatomyositida – doporučeno EMG, biopsie svalu

 

Jak to bylo u mne

Ahoj všichni,

 Nevím přesně co odstartovalo mé potíže, ale jako dítě jsem měla chronický zánět průdušek do svých 16let a šelest na srdci , sem tam bolesti hlavy, záněty močáku, ale nic zvláštního. Ve 30 letech jsem začala trpět na žaludeční vředy a nyní v 37 letech mám pocit, že „začínám pouze přežívat a né žít „.

stav: Od července  2006 jsem nezažila den, kdy by mi bylo dobře a mohla fungovat v práci,  domácnosti, mé sportovní aktivity šly k bodu mrazu. Od roku 2001 mám dg. vředovou chorobu  duodema. Zpočátku mé žaludeční problémy bývaly na jaře a podzimu, ovšem poslední dva roky jsem měla žaludeční problémy snad nepřetržitě. Začátkem roku 2006 jsem na sobě pozorovala, že jsem častěji unavená, nachlazená, neustálá bolest v krku, poté se  mi vytvořily na pravém stehně a v dekoltu takové nepěkné vyrážky, které se začaly množit a některé hnísat, dg. fotosenitivní dermatitida. Začala jsem mít pocit žízně, z 1,5 l denně jsem se postupně vyšplhala na 8 l Poté se k tomu začalo přidávat občasné brnění končetin, naprosto šílená únava, pobolívání kloubů, bolest zad,  motání hlavy, střevní nevolnost, zahleněnost, zánět hlasivek, zimnice, nesoustředěnost.

Listopad 2006 : bolest zad – léčba Dolmina, injekce  

                         gynekologie – zánět dělohy, kvasinky – léčba Entizol 1 týden

Prosinec 2006: hospitalizace v nemocnici pro bolest břicha, zad, pocit na zvracení, brnění končetin, motání hlavy. Provedeno EKG, RTG S+P, RTG břicha – vše v normě, gastroskopie – v bulbu na horní stěně drobný vřídek, dle biochem. laboratoře totální minerálový rozvrat – hyponatremie, hypokalemie. Dle neurologa doporučeno psychiatrické konzilium. Léčba Helicid, 5% glukosa, fyz. roztok + Algifen, KCl, elektrolyt, 10% Glukosa + inzulin HMR, Plasmalyte, Magnesium lactici 3x1, Lexaurin 2x1

Leden 2007: otok II prstu pravé ruky, dg. synovitis a  tendosynovitis flexorů – léčba Celebrex, ortéza, dlaha, po 2 měsících bezúspěšné léčby doporučeny rehabilitace

Březen 2007: Anti Chlamydie Elisa IgA   0,654  

                      Anti Chlamydie Elisa IgG   1,362     

                  Anti Chlamydie Elisa IgM 0,762

Rodové testy, anamnestické protilátky proti chlamydiím.

Mycoplasma pneumonie IgA  negativní

Mycoplasma pneumonie IgG pozitivní

Mycoplasma pneumonie IgM negativní

Mycoplasma pneumonie KFR 1:8

Alfa- amyláza   1,72   ref. mez do 1,50

Cholesterol   4,32 ref. mez 3,10-5,20

Imunoglobulin G   10,35 ref. mez 11,4-21,6

Imunoglobulin A      1,48 ref. mez 1,96-4,36

Imunoglobulin M      0,90 ref. mez 0,61-1,82

CRP, FW – negativní

Tumorový marker CEA 8,5 ref. mez  do 7,0

Erytrocyty 4,16   ref. mez 4,20-5,40

Hemoglobin 119 ref. mez 120-160

Hematokrit 0,36 ref.mez 0,37-0,46

Monocyty 0,13 ref.mez 0-0,12

Vyšší kortizol

Vyšetřena na revmatologii, gastroskopii, ORL – vše v normě.

 Doporučena návštěva endokrinologie, imunologie.

Duben 2007: imunologie – zjištěna alergie, alergická rýma, vyšší FW 45/7min. – léčba Sumamed 14 dní, Aerius, Nasofan. Provedeny odběry na toxokaru, toxoplasmosu, borelie, EBV, Listeria, CMV – údajně dle sdělení imunoložky vše v pořádku, pouze ze strany buněčné imunity – snížení NK buněk.

Hospitalizace v nemocnici pro nejasný stav – pocit únavy, bolesti kloubů, svalů,  polyurie, polydypsie. Opět hyponatremie, hypokalemie.

Serologické vyšetření chl. Pneumonie Elisa IgA – negativní 0,60

                                  Chl. Pneumonie Elisa IgM – negativní 0,25 

                                 Chl. Pneumonie Elisa IgG – pozitivní 2,50

                                 Chl. Trachomatis Elisa IgA – negativní 0,29   

                                 Chl. Trachomatis Elisa IgG – pozitivní 1,10

Jedná se o prodělanou infekci Chlamyda pneumonie.

Byl mi proveden koncentrační test, test s ADH, magnetická rezonance. Závěr „mudrců“ zněl, že má polyurie a polydypsie je patrně psychogenní etiologie a bylo mi doporučeno psychiatrické vyšetření, diabetes insipidus málo pravděpodobný.MR mozku : neurohypofýza beze změn, drobné ložisko ve struktuře adenohypofýzy, které může příslušet mikroadenomu o velikosti 1-3mm, kontrolní MR za půl roku.

Závěr: Pomoci jsem se od žádného navštíveného lékaře nedočkala i když z počátku mne imunoložka přislíbila léčbu dle WP. Během 1 měsíce si vše rozmyslela a sdělila mi, že tato léčba je drastická, že si odrovnám ATB své zdraví a také ohranou písničku, že takové zdravotní problémy chlamydie nezpůsobují. Můj zdravotní stav je postupně čím dál horší, velká únava, bolest svalů i kloubů, bolest zad, brnění končetin, zánět šlach, zánět hlasivek, rozostřené vidění,  2x výpadek zorného pole, motání a bolest hlavy, nevolnost, neustálé zahlenění, zimnice, pocit mrznoucích končetin ……..V této době jsem již díky  stránkám  chlamydie.info a pomoci Vás rozhodnuta se léčit dle WP i přes „údajné negativní výsledky“.

 

Powered by Drupal - Modified by Danger4k