Blog uživatele JIKO

Boj se svaly

Potřebovala bych poradit, přes rok užívám atb a je mi relativně dobře, jediné co mě trápí je zán ět ve svalech, kterého se nemohu zbavit. Vyměnila jsme Doxy za  Benemicin a ten kombinuji s Roxy. Pulzuji jednou za 14 dnů 5 až 7 dnů, podle toho jak dlouho jsme schopná snášet pachuť po kovu v ústech (nějak jsme enti začala špatně snášet). přijde mi to teď jako stagnace, nic se nelepší a ani nehorší, takže nevím zda mám dávky entizolu ještě víc zvednout, nebo to všechno nějak překombinovat, momentálně beru 6 tablet denně (2 tablety 3x za den), pokud máte někdo s tímto zkušenosti a něco vám pomohlo, ráda si nechám poradit, ráda bych už léčbu ukončila, ale chci to dotahmnout do úplného konce a být úplně bez potíží.

Zhodnocení po jednom roce a dvou týdnech

Chci zhodnoti svůj stav po roce braní ATB, a tím tak povzbudit, některé lidičky. Před 14 dny jsem přešla z Roxy na benemicin, jednou deně, to je zásadní změna v mém protokolu léčby a vyčkávám co se bude dít. Je mi měsíc od měsíce lépe, ale jde to velice pomalu, což je škoda a poslední dobou jsem měla pocit takové nějaké stagnace. Reakce jsou, že mě stále mravenčí plosky nohou a po zátěži mě občas někde začne tikat sval a tak nějak se to ve mě lehce třepe, ale je to asi o 80% mnohem lepší a mírnější než to bylo před léčbou, co mě nejvíce těší zvládám tak nějak pomalinku sportovat. Jen si nejsem jistá zda ten Benemicin beru dobře, jen jednou denně, ale vzhledem k tomu, že je 70% silnější než Roxi, tak by to mělo být ok. Jediné co mě ted hodně trápí, tak je, že nevydržím pulzovat, ne že bych měla tak silné reakce, ale po dvou dnech se mi udělá strašně špatně, ale snažím se dodržet aspon 5 dní a potom pár dnů očistec (asi týden) a znovu pulzuji, reakce mám minimální, tak jsme si myslela, že to zvládnu tak měsíc v kuse, ale bohužel nejde to. Kdyby měl někdo radu, jak se té nevolnosti zbavit a nechutného zápachu v ústech budu jen ráda.
Předem děkuji :-)

Prosím o český název 4 ATB

Prosím o radu,

chci zařadit k léčbě další antibiotikum, našla jsem, že se přidává Rifampin, ale můj obvodní lékař ho v tabulkách antibiotik, které může předepisovat nenašel, je pro něj nějaký jiný český název pod, kterým by se dal sehnat a obvodní mi ho mohl předepsat? (nenašel ani nic pod názvem Arficin, a podle účinné látky se nám také nepodařilo nic dohledat)
A nebo mám místo něj přidat k entizolovým půlzům ten Nidrazid (zde také rpsím o doplnění přesného názvu, jak Vám ho předepisuje lékař)
Předem děkuji za odpověď.

Jak pokračovat, která ATB

Prosím o radu, teď jsme ukončila další pulz. Brala jsem k Doxy a Roxy 3x denně po dvou tabletách entizolu celkem 3 balení. Reakce jsou minimální, lehce brnění nohou, pálení svalů a únava, ale spíš mám pocit stagnace, tak se chci zeptat jestli mám pokračovat nebo jestli se mám po novém roce domluvit s obvodním lékařem na jiných ATB, nebo ještě vyčkávat. Podle příspěvků co jsem prolítla někdo bere Rifampin, Kalcid a tak. PS: pulzujji tak dvakrát do měsíce po dvou baleních, tento měsíc jsem to protahla na jeden pulz, ale tři balení. Předem děkuji za radu

Výsledky na chlamky vyšší než před půl rokem

Minulý týden jsem byla na kontrolních testech na CPN a vyšli mi o dost vyšší v IGA a IGE než před půl rokem. když jsem šla na odběry byla jsem po pulzech entizolem, myslíte, že to mělo na to vliv nebo jak je to možné. ATB beru poctivě, pulzuji každý měsíc a cítím se mnohem lépe než předtím, vlastně se to nedá srovnat, ale toto mě zklamalo, myslela jsem, že hodnoty budou klesat a ne stoupat. Předem děkuji za vysvětlení a snad i pozitivní odpovědi.

Zhodnocení po půl roce

Ahoj všem,

po delší odmlce přispěji také se svojí zkušeností s léčbou. Na protokolu jsem někdy od půlky února a kromě jednoho okamžiku, kdy se mi razantně zhoršil stav asi na tři dny je mi stále lépe a lépe. Reakce na entizol sice stále jsou, ale z ležícího člověka se stal pracující a zvládám i trochu delší procházky, sice pomalým tempem, ale hodinku v kuse ujdu. Pulzy jedu jednou měsíčně dvě balení entizolu a to dvě tablety třikrát denně, takto jsem absolvovala poslední dva pulzy, no když to srovnám s tím, že dříve jsem vydržela dva až tři dny a bylo mi zle. Předtím jsem si myslela, že ty reakce jsou spíš vedlejší účinky, dnes už vím, že to byly a stále jsou reakce na odumírající chlamky. Snad to tímto tempem půjde i nadále a jednoho dne budu moci říct jsem zase zdravá :-))))
Nynější reakce na léčbu: pobolívání a křupání v kloubech, pálení, škubání a chvění ve svalech - lépe to popsat neumím, ale asi víte co tím myslím a mravenčení chodidel. Nic víc mě netrápí, jaterní testy mám naprosto v pořádku a tento týden mě čekají ještě kontrolní odběry na chlamky, i když podle nich se asi moc nedá řídit.

Elementární tělíska verzus ATB

Elementární tělíska verzus ATB. Ať přemýšlím, jak přemýšlím nejde mi to do hlavy a prosím o vysvětlení. V první fázi léčby chápu, že se má brát ACC Long nebo penicilinové ATB na zlikvidování elementárních tělísek. a pokud jsem četla pozorně, tento lék způsobuje smrt infekčních bakterií a také způsobí, že ae bakterie zatáhnou do buněk do kryptické fáze, kde přežívají a čekájí až bude zase "čistý vzduch" a budou se moct opět množit. Zde pouze přežívají a nemnoží se, protože, kdyby ano vycucali by buňku, která se následně rozpadne a pomnožená tělíska zasev zahynou. Což je nesmysl, protože tak by stačil na léčbu pouze ACC Long, sice by to trvalo dlouho....a nebo zde přežívají, nemnoží se, šetří energii buňky, aby přežili co nejdéle a čekají až bude čistý vzduch a tomuto stavu už napomáhá roxy s doxy a tudíž ACC Long není potřeba brát po celou dobu léčby, protože do fáze infekčních spór by se bakterie neměli vůbec dostat...snad jsem svůj dotaz popsala dobře, kdyby ne zkusím to znovu...děkuji za vysvětlení

PS...asi jsem chtěla říct, proč brát ACC Long, když vlivem doxy a roxy by nemělo dojít k fázi, kdy je člověk infekční a kdy se bakterie množí, pokud k této fázi dochází je léčba neúčiná a jedná se o začarovaný kruh.....nicméně mě je lépe a k uzdravení mi chybí tak 40% procent, z toho 20% činí následky mé rozpadlé svalové hmoty, která ale časem zregeneruje a zase se pravidelným cvičením posilní....snad to je pro některé pozitivní zpráva

Neúčinnost ATB nebo co to je...

Od minulého týdne až dostředy mi bylo dobře (můj největší problém jsou svaly a klouby), ale zvládla jsem řídit, přestaly mně bolet nohy, prostě dalo se to a od listopadu mi tak ještě nebylo. Asi 14 dnú jsem do sebe místo doplňků jako tablet lila mladý ječmen a od minulého pátku chlorellu vše ve vyšších dávkách a po těchto doplňkách mi vymizeli všechny vedlejší potíže hlavně spojené s nedostatkem vitamínu B, jenomže ve středu večer se mi udělalo strašně špatně, nevím zda jsem prochladla venku byla přece jen zima, ale oblečená jsem byla nebo zda došlo ke zhoršení stavu z neúčinnosti ATB, prostě nevím. Ve středu večer mi začaly strašně tuhnout svaly, spazmy a bolesti, bolelo mně celé tělo, klouby, strašná únava, hlava...tak mi ještě nebylo, hlavně dáky té strašné bolesti hlavy a tuhnutí svalstva na krční páteři, čtvrtek jsem se jen tak tak došourala na toaletu, k tomu jsem dostala ženské potíže. Tak jsem myslela, že je to z toho, ale asi ne. Vzala jsem si novalgin od bolesti a strašně jsem se vypotila, tak jsem si v noci vzala jseště paralen a opět jsem se vypotila. Dnes už mi je lépe, jen mám zase silný zánět ve svalech štípou a pálí mnohem více než obvykle, ale zůstaly mi ztuhlé svaly na krku, nemohu pohnout hlavou a ta bolest hlavy. Tak co to k sakru je.......vůbec tomu nerozumím, kdybych přece prochladla dostala bych minimálně rýmu, ale kdyby to byl herx nepotila bych se po paralenu, přece.....a proč mi zničeho nic ztuhly svaly na krku, když předtím jsem s tím potíže neměla?

zánět a ztuhlost zádového svalstva

V hrudní části mě trápí asi třičtvrtě roku zánět svalstva, strašně to štípe, pálí atd a v bederní oblasti mám zase svaly ztuhlé, tak že to tahne na všechny strany a mám pocit, kdy něco povolí a vyskočí plotýnka. Nkicméně v té hrudní, ale i krční oblasti mám svaly už tak oslabené, že při každém pohybu ve mě křupe a dochází k zablokování páteře. A mě by zajímalo, protože z toho mám strach, jestli po vyléčení se vyléčí i tento zánět a ztuhlost povolí nebo už je to trvalé. Vím, že je to individuální, ale nějaká pravděpodobnost tu je, ne. A mám nasadit na to nějaké protizánětlivé léky, třeba nesteroidní antirevmatika nebo to nemá význam. Má s tím někdo prosím zkušenosti. Děkuji.

Třetí pulz

takže je to dnes týden co jsem po pulzu a vedlejší reakce na Entizol jsou pryč, počkám ještě týden a zahájím další pul a zkusím hned od začátku najet na plnou dávku, uvidím jak moc to se mnou zamává a kolik dnů vydržíme. Trochu to urychlíme a uvidíme jak moc to s mým tělem zamává. Po pulzu si nemyslím, že by to byl herx nebo něco takového, ale myslím, že mám jen silné vedlejší účinky. Točení hlavy, připadám si jako sjetá, večer je to nejhorší, vnitřní třes, v předešlém příspěvku jsme debatovali o tom, že je to porfýrie. Dnes o tom pochybuji a msylím si, že je to nežádoucí účinek. o víkendě jsem zvládla procházku, v sobotu tři hodiny venku a v neděli jen hodinu a veliká únava, ale i tak je to pokrok. Snad to tak půjde i dál.
Stále si dodávám odvahu bojovat, neustále si opakuji, že mám potíže jen rok, což není zase až tak dlouhá doba a tak je moje šance na uzdravení vysoká. Co myslíte, jaký je váš názor?

reakce na entizol

Jsem to s tím Entizolem nějak neustála. V pondělí jsem si vzala ráno poslední prášek a pak už jsem neměla odvahu, tři dny před tím jsem brala tři denně. Strašně se mi točila hlava, odkrvovali se mi končetiny jak horní tak i dolní, dokonce mě to v noci i vzbudilo. Dnes je to tři dny od vysazení a stále se mi točí hlava a je mi nějak divně, pocit jako by se ve mě všechno třáslo, není to vidět na povrchu, ale je to uvnitř celého těla. Máte s tím někdo zkušenosti, přejde to nebo mám navštívít lékaře?

Prosím o radu

Ahoj všem,

první něco o sobě a potížích a pak prosím o radu.
Vše začalo před rokem touto dobou, měla jsem strašnou chřipku, která po pár dnech odezněla. Po čase jsem začala být unavená, bez energie, ale v té době jsem tvrdě trénovala někdy i třikrát týdně, takže jsem si myslela, že je to tím. Začátkem léta jsem měla potíže s nohama, ztrácela jsem sílu a začalo mi v nich tepat, přidalo se mravenčení do ruk a únava. Začátkem srpna jsem navštívila obvodního lékaře, odblokoval mi záda a tím vše začalo, strašné bolesti zad, nemohla jsem se postavit na nohy, v leže je narovnat, pálení svalů, prostě přetížení a zánět....po absolvování rehabilitací a dalších vyšetření, se přišlo na chlamýdie pneumonie. Teprve začátkem února, to už jsem tři měsíce jen ležela a přežívala. od února jsem na protokolu, obvodní lékař mi ho v pohodě píše. Doxyhexal, ten budu teď měnit za Minocyclin, Roxy a druhý pulz s Entizolem. No pulz o to mi právě jde.
Entizol dávám jednou za 14 dnů, ale jen třikrát denně 5 dnů. Takže do sebe narvu je 750mg.za den. Stačí to nebo ho mám brát déle třeba týden, nebo musím navýšit na těch tisíc.
Reakce nějak zvláštní nemám jen první týden braní jsem měla strašné bolesti v nervech na pravé noze, ale jinak léčbu snáším dobře až se divím, podle Vás co tu píšete. Ale po Entizolu mám motání hlavy, jsem nervozní, polívá mě horko a chlad, ale jen do prstů od noh, a pak mám pocit jako bych měla dostat křeče do noh, ale zatím nic. Proto jsem v jeho dávkování opatrná.
Léčbu snáším dobře, ztuhlost zad stále zůstává, stále se mi blokují a při každém pohybu ve mě křupe, drhnou mi klouby, ale už nebolí, záškuby se zmírnily, teď mám pocit, že jsou někde hluboko ve svalech a přetrvává běhání zimy po těle a únava také opadla, dokonce jsem začala zase pracovat. pouze se přidalo tuhnutí kršní páteře.
V průběhu budu informovat o průběhu léčby, doufám, že tím jak ji snáším dobře, tak že se brzy uzdravím.
Jinak jsem nakazila celou rodinu, ale u nich je průběh formou angíny a chřipky stále se jim vrací.

Powered by Drupal - Modified by Danger4k