Blog uživatele Leona

Leona-už jsem mezi vámi taky

Po testech na chlamydie, které jsem si nechala po cca roce znovu udělat, mám hodnoty pozitivní v IgG. Přesně před rokem byly zcela negativní. Vzhledem k tomu, že doma léčíme postupně oba syny WP (syn Tomáš 11. měsíc, syn Martin 1. měsíc, manžel Funy po WP), byl předpoklad, že to prostě chytnu taky. Mám to v sobě ale cca půl roku?, tak snad nebude tak zle. Pravdou ovšem je, že si připadám poslední 3 měsíce dost vyčerpaná, bolí mne svaly, rameno, pálí oči. Teď  má jistotu. Nedá se nic dělat, jdu do toho, dokud není pozdě. Takže dnes poprvé ACC a u mne bude rychlý start, tedy rychlý nájezd na plný WP. Promořená jsme jednoznačně celá rodina...

Funy a letitý boj s boreliozou- zdárný konec?

Ráda bych Vám sdělila, že s odstupem tří měsíců, při stále stejném protokolu, jsou znovu všechny výsledky testů na boreliozu negativní a to ve všech hodnotách, tedy i v IgG. Všechny problémy vymizely, tedy úporná bolest a křeče v lýtkách, bolesti hlavy, nesoustředěnost, ochrnování dolních končetin, necitlivost v horních končetinách a deprese. V prosinci to budou přesně dva roky, co Funy bere antibiotika, v kuse bez přestávky. Wheldonův protokol přesně 1 rok. Testy nejsou směrodatné, i když pro naši psychiku též důležité, podstatný je stav. Ten je nesrovnatelný. 15 let živoření, problémů, bolestí, depresí a otázky: co se to proboha děje? Jak to že se z něj postupně stává lidská troska, když NIKDE nic jednotlivé odbornosti nenachází znepokojujícího a údajně to vyřeší psychiatr?  Závěrem mohu znovu zopakovat jediné: kdybychom věřili odborníkům - lékařům, je dnes na vozíku, v depresích a bolestech. My jsme totiž byli onen "ztracený případ"....

Přeji všem hodně sil do léčení. My to měli možná snažší v rozhodování, už nebylo jiné cesty, bylo to buď a nebo. Nekončíme. ATB budou pokračovat, jen v postupném snižování. Nic není jisté, ale my jsme momentálně spokojeni.

Leona 

Tomáš-syn Leony-chlamydie pneu + další bakterie a viry

Syn Tomáš, 20 let. Několik let pokašlávání, časté infekty, postupně se přidává únava, bolesti krku, krční páteře, ramenního kloubu. V březnu 2007 zjištěny chlamydie pneu v hodnotách IgG na imunologii, protože v dětství prodělal TBC kostí, odeslán na plicní. Po rtg a CT plic zjištěn prodělaný skrytý zápal plic, nasazen Klacid na 3 týdny a Symbicort Turbuhaler, který ovšem syn příliš nepožívá. Jsou to kortikoidy? Již od 20.3.2007 jsem mu začala dávat ACC long a ihned druhý den silné reakce, nevolnost, pocit na omdlení, spustila se vodnatá rýma, posléze se přidaly i bolesti srdce a za hrudní kostí. Měla jsem jasno, jsou tam! (chlamky) a reagují na ACC s Klacidem. Proto jsme po dobrání Klacidu plynule přešli na WP. Od července pulzujeme i Entizol, zatím bez plné dávky, max. 3 dny 1000 mg.

Doplňky bere sporadicky, v tom je zřejmě po svém otci (Funy), taky má pocit, že je to už příliš chemie do jeho těla :o) Stavy jsou střídavé, po téměř 7 měsících léčby vymizela příšerná únava, rýma bývá sporadicky, ne jako dřív celoročně, ale stále pokašlává až kašle. Připojuje se nově úpornější bolest "za krkem", nosí ortopedický límec a uvažuji domluvit mu rehabilitaci. Zvládá školu a občas i nějakou tu aktivitu (lehce posilovna).

Laboratoř:

březen 2007:

chlamydie IgG 1.860 pozitivní

herpes simplex, VCA EBV, EBV EBNA pozitivní, vyšší ASLO 137 (norma 116)

Květen 2007:

chlamydie IgG 1.160 (pokles)

Srpen

chlamydie IgG 2.220 (vzestup-reakce na léčbu?)

 

Martin, syn Leony, 16 let-prokázaná mykoplazma a bez léčení se přidává i chlamydie

Dobrý večer.

Mám doma 2, které léčím WP (manžel Funy-12 měsíců, syn Tomáš- 7 měsíců). V rámci prošetřování členů rodiny byly našemu mladšímu synovi 2x po sobě zjištěny mykoplazma v hodnotách IgG. Nijak jsem ho zatím neléčila, spíš vyčkávala, co z toho. Poučena z minulosti s neléčenou boreliozou u manžela už neponechávám nic náhodě. Syn Martin po nástupu do I. ročníku střední školy nyní v září začíná mít problémy. Už je po třetí doma ze školy na pář dní. Důvod: zvláštní zdravotní problémy. Únava, bolest hlavy, pokašlává. Udělá se mu najednou špatně, slabost a začne mít pocit vnitřní horečky. Uši mu skutečně úplně rudě plápolají, oči skleněné. Teplota však v normě. Je možné, že toto vyvolává skutečně mykoplazma?? Borelie ani chlamydie se dosud v testech neprokázaly, vše negativní.

Leona

Funy a letitý boj s boreliozou

Vážení,

jsem téměř letitou návštěvnicí boreliozy.cz a tak řadu z vás dobře znám, viz Li, Kamarád a další... Všechny vás zdravím a přeji vše dobré v boji s nemocemi.
Chtěla bych vás informovat o letitém boji mého manžela s botreliozou, již více než 15 let se s ní trápí a teprve poslední 1,5 roku víme, co mu vlastně je. To ale není podstatné. Podstatné je, že jsme najeli na samoléčení. Neprve podle stránek slovenských, tedy 5 měsíců vysokých dávek Doxycyklinu (500 mg) denně.Došlo k výraznému ústupu potíží. Jenže my přestali... báječně mu bylo cca 2 měsíce a došlo k úplnému kolapsu, kdy znovu téměř ochrnul a přestal chodit. Najeli jsme proto na Gassera (vzpomínáš na léto, Kamaráde?)¨a to jeho organismus též nezvládal. Nyní už 4. měsíc jedeme Wheldona a zázraky se dějí! Manžel chodí, přestal užívat nadměrné léky od bolesti typu Tramal, bez kterých nebyl schopen vůbec fungovat, od září učí na škole a zvládá. 1x měsíčně se objeví určitá reakce, kdy se stav na 1-2 dny prudce zhorší, ale zase se vrátí do toho dobrého. Nyní po soukromé konzultaci s Lymessem začínáme přidávat Entizol, zatím v malé dávce, 1x denně v měsící. Závěr: cítí se dobře, je schopen pracovat a normálně žít. Před tím byl už vlastně jen ležák, plazící se po kolenou na WC, k tomu v depresích.
Vím, že borelioza i chlamydie jsou si hodně příbuzné a proto všem nerozhodným doporučuji léčení Wheldonem. Naši lékaři-odborníci vám totiž nepomohou, ti vás v horším případě vyhodí, v lepším nasměřují na psychiatrii.

Leona

Powered by Drupal - Modified by Danger4k