blogy

Tritico, Sertralin

Prebytek, nechce nekdo?

Minocyclin

Prodám nevyužítý Minocyclin 50mg / 100kaps.

Expirace 04/2024 (jedno baleni). V případě zájmu,  

pište prosím do oddílu "Zprávy "

nabízím mino

Dobrý den, nabízím zbytek minocyklinu po léčbě, 101 tbl. x 50mg, Je po expiraci. Expirace byla 9/2020. Cena 500 i s poštovným po ČR.

Chronické problémy - mám šancu byť znovu zdravá?

Zdravím,

síce som na tejto stránke nová, ale v problémoch sa plácam už dlhšie - celkovo 4 a pol roka..Doteraz som sa len motala po našich lekároch a zbytočne strácala čas. Od mojich 20rokov nepoznám nič iné ako choroby... nevládzem už ďalej takto 

Čo sa týka mojich konkrétnych infekcíí:

- borelioza (4 roky)

- chlamydie trachomatis (pravdepodobne 2 roky)

- mycoplazma pneumonae (pravdepodobne 4 roky)

- vysoké EBV+CMV (4 a pol roka)

- v minulosti aj ureaplazmy, teraz sa ukazujú ako preliečené, no neviem

- histaminová intoleracia, nesmiem mlieko

- jemne pozitívne Yirsenie, E-coli, znížená imunita, precitlivenosť na chlad (hneď som chorá ako chrípka) a to je asi tak všetko čo by som spomenula

 

Silno rozmýšľam nad liečbou u Ďurovskej alebo u Kozmu..na dr. kozmu som čítala dobre recenzie od ludí, ale zatial sa nemožem dohladať k niekomu, kto sa u neho vyliečil úplne (toto samozrejme nechcem hovoriť zlé na niekoho, ale keď už by som sa mala na niečo dať, tak by som rada mala čo najväčšiu záruku v uzdravnie)...KOzma by mi viac vyhovoval, skr to, že upravuje protokol (a ja s mojím zaludkom by som to asi lepšie zvládala), ale neviem či strattonov protokol, ktorý dáva Ďur. nie je predsa len jediná možnosť ako sa z toho dostať.

Zaujíma ma, či po tých 2 rokoch od nákazy chlamiek liečbou durovskej strattonov protoklu je možné sa z tých chlamiek dostať úplne.... najviac mi robia ťažkosti v kĺboch, ale to aj borelie..a iné infekcie

 

Pred rokom v lete sa mi stalo to, že som jeden víkend šla každý deň na hrad (ja viem, som hlúpa). Odvtedy ma stále bolia bedrové kĺby.. puká mi v nich, praská... ked prejdem kilometer do mesta, tak sa mi kĺby zapália... ako keby tie šľachy okolo a začnem cítiť teplotu v nich.. celé oblasti mám stuhnuté..neviem či sa niečo nepokazilo vtedy v lete, lebo toto sa mi 3 roky nerobilo.. už som pochodila snáď všade - RTG bedier + SI kĺbov nič neukázal, len jemne zúženú platničku L5- S1.. plus 3/4 roka ma bolí sedací nerv na pravej nohe.

 

Je možné tie klby na liečbe udzraviť? Alebo to už bude nejaká artróza a možem sa s nimi akurát tak o pár rokov rozlúčiť?  Som zúfala, za posledný rok som v podstate len doma, mám strach isť niekde... teraz neviem, či som si to akupunktúrou ešte viac nerozdráždila (bolel ma aj sedací nerv, potrebovala som to po 3/4 roku uvoľniť a cítiť nohu konečne). Vo všetkých kĺboch mi puká, praská, chrapčí... na moj vek 25 mám kĺby ako 85 ročné babka a už ďalej takto nevládzem..psychicky ma to ubíja, že nemožem chodiť.

 

ďakujem krásne za vaše odpovede

Po očkování na Covid

Ahojte, jsem asi druhý týden po očkování na Covid, tak jsem sem chtěla dát svoje poznatky. 

Vzhledem k tomu, že moje stavy byly poměrně poslední roky stabilní (ale bohužel jsem si prožila dost silný psychický stres), troufla jsem si jít na očkování na Covid. 

K dnešnímu dni cca 10. den po očkování jsem stále v pracovní neschopnosti a se stavy long covidu (neuro příznaky: bolest hlavy, zhoršení paměti, neschopnost koukat do monitoru nějak déle, obrovsá únava, špatné dýchání). Vlastně obdobné jako moje nejpalčivější příznaky, které jsem trpěla v období kdy jsem měla aktivní obtíže z  CPN a borelie. 

Napadlo mě, jeslti se tím vlastěn spíš nerozbouřilo to spící ve mě (CPN a borelie). Za pár dní jdu na konntrolu ke Klubalovi.

Máte někdo obdobné zkušenosti? Jaké jsou vaše zkušenosti po očkování? Objevili jste jak si můžete pomoct? 

Prosím nesuďte mě, že jsem na očkování jít neměla (jasně, že mě to taky občas napadne ale nechtěla jsem se jen soudit a bičovat, prostě jsem to takto vyhodnotila a věřila, že to zvládnu)

Díky a přeji všem hodně zdraví!

Zuzka

Chlamydia pneumoniae po prodělaném Covidu?

Ahoj,

v prosinci 2020 jsem prodělal Covid. Jen pár dnů teplota, střevní a žaludeční problémy, ztrátu chuti a čichu, bolesti hlavy. Vše proběhlo, tak nějak očekávatelně a bez komplikací. Celou dobu jsem vzdáleně pracoval na homeoffice a chodil i na procházky a po 10 dnech i lehce cvičil. Ovšem po cca 3 týdnech po prvnotní infekci započaly divné problémy. Nejprve jsem to já i všichni přikládali stavu po covidu (long covid), ale až do doby než jsem zjistil protilátky na CHP. Nyní mi to již přijde jako práce CHP.

Budu rád za jakékoliv Vaše komentáře a postřehy. Zatím se vše zde napsané snažím projít a vstřebat.

Historie a symptomy jsou níže.

 

Covid prodělaný v prosinci. První příznaky 15.12., pozitivně testovaný PCR testem 21.12.

Zpočátku normální průběh. Teploty do 38 st., bez kašle, bolesti žaludku, průjem, nadýmání, později bolest svalů a kloubů. Postupně vše odeznívalo.

7.1. problém se zkaženým tuňákem v toastu. Manželka i syn zvraceli cca 6-8 hodin. Já snědl jen kousek a měl jsem za dva dny velké bolesti břicha, postupně i teplotu a bolest svalů. Ustoupilo po 1 dnu. Zde začal úbytek váhy z 76 kg na 71 kg v 12.2., kde se úbytek zastavil. Nyní mám 72 kg.

12.1. pálení při močení, proveden test moči na zánět, neprokázán.

13.1. PCR test na covid negativní

21.1. po covid poprvé v práci (jinak byl homeoffice), po 8 hodinách v práci jsem dostal zimnici, trvala asi 1 hodinu.

22.1. stažené břišní svaly, jakoby v křeči a bolest břicha (přetrvává dodnes)

23.1. návštěva pohotovosti v TP, provedeno sono břicha, nic patologického nezjištěno.

25.1. další PCR test na covid negativní (OL chtěla vždy před její návštěvou udělat test)

26.1. návštěva OL a počátek pracovní neschopnosti

27.1. podezření na vysoký tep, započat monitoring tepu hodinkami

 • Klidový tep v leže 60-70
 • V sedě 90-100
 • Ve stoje nebo chůzi 100-120
 • Jakákoliv zátěž 120-140 tepů

2.2. započala nespavost (některé dny nebylo možné usnout vůbec, jindy jen 1-3 hodiny přerušovaného spánku), od 16.3. částečné zlepšení, již bez použití lexaurinu je usnutí OK, ale spánek je jen lehký a cca v 3-4 hodiny ráno probuzení)

9.2. infekční poradna – proveden odběr krve na KO (zvýšené leukocyty 11,2)

12.2. kardiologie- provedeno echo (systolická funkce LK na 55 procentech) a zátěžový test byl OK

15.2. neurologie -EEG OK, jinak se doktorka na mě ani nepodívala

20.2. pohotovost UL – vysoký tep, pocení dušnost, stav na kolaps – provedeny krevní testy, rtg plic, vše dle vyšetřujícího v normálu, výsledky v příloze (zvýšené leukocyty 13,6)

22.2. kontrola urologie-nic nezjištěno

23.2. kontrola gastro – provedena endoskopie, nic patologického nezjištěno

25.2. covid poradna na plicním v nemocnici UL, proveden spirometr, parametry OK

4.3. EKG holter monitoring na 24h, min. tep 49 ve spánku, přes den max 155 tep, dle vyjádření vyšetřujícího je to OK

11.3. kontrola OL – proveden odběr krve na KO a přítomnost protilátek na bakterie viry. (leukocyty 11,6 a CRP 1,2, jinak ok.)

19.3. kontrola OL – výsledky z odběru na protilátky v krvi na bakterie a viry, hraniční hodnoty pro chlamydie CHP, nasazena týdenní terapie ATB klacid

 

 

Symptomy:

 • Insomnie
 • Bolesti břicha, nevolnost, plynatost
 • Stažené břišní svaly, problematické hlavně při sezení
 • Celková únava
 • Vysoký tep při jakékoliv menší zátěži
 • Bolesti hlavy
 • Občas zimnice, snížená odolnost proti zimě, Studené ruce a nohy
 • Bolest na hrudi
 • Oproti pre covid snížené TK, dříve 130/80, nyní 90-105/60-65
 • Teploty 36,8-37,2 st. C (vyšší teplota po ránu)
 • Bolesti a křupání v kloubech, hlavně ramenní a kolena

Téměř uzdravená - 5 let léčby za mnou

Přátelé, kamarádi, spolutrpitelé

Rozbory

Tak ty robory...Všechno v kelu....

Tak zase po čase

Tak zase po čase posílám hlášení. Od dubna do října 2020 jsem musel řešit - rakovinu. Ne Hodkingův lymfom (mízní uliny). Pro mou věkovou kategorii s docela ne dobrými vyhlídkami. Rozlezlo se mi to všude, uzliny mi natekly byl jsem jak krocan. Stál u mně asi nějaký anděl strážný, zařadili mně krom běžné chemoterpie R-CHOP do výzkumné studie v Motole, přidali mi k tomu Tafasitamab a Lenalidomid (těžký bomby..). Po všech půzkumech zatím lymfomy - zmizely (zatím...). Při běžné CHOP jsou tyhle lymfomy s menší pravděpodobností na úspěch. Nicméně ten záběr takového bombardování chemií je poměrně destruktivní. Dodnes jsem tak trošku invalida. Ale - na podzim do vánoc se to lepšilo, dal jsem si tu tam i kolo. Ale ( proč to tu vlastně ventiluju) - léčbu ATB jsem ukončil delším bombardováním ATB v únoru 2020. U Klubala výsledky - vynikající. Ureoplazma skoro zmizela, chlamydie úplně i v IgG. Cítil jsem se sqěle (skoro), do března jsem nalítal na kole 1900...V dubnu se to ale zvrtlo, zhubl jsem 11 kg (jediné plus Wink). v nemocnici mi řekli, že to může být vliv snížené imunity vlivem nedoléčených infekcí...moje PL že zase vlivem bobardování silnými dávkami ATB, což oslabilo moji imunitu (prase aby se v tom vyznalo, co dělat, že...) - ale Kubal mi pravidelně testoval imunitu a ta stoupala....Do vánoc 2020 po chemoterapii vše vypadalo slibně, pak se to začlo zase vrbit. Prostata, klouby, SI skloubení, peristaltika furt nanic. Tak jsem nakonec začátkem února šel ke Klubalovi. Až moc se to podobalo dřívějším problémům. Vzal mi krev, moč, výtěry - fšecko! (Laughing). Výsledek (rozbory zatím nemám):

. děkuji za zprávu

. souhlasím s přechodným vysazením Entizolu, ostatní léky ponechte stejně

. v testech je patrná ureaplasma, v loňském roce byla již v pořádku, vysvětluje chronické urologické obtíže

. v pořádku je chlamydie

. v pořádku je EBV

. v žaludku je stále patrný helicobakter

. není v pořádku borelie

. v pořádku je však podobná infekce anaplasma

. pozor si dávejte na životosprávu, zhoršuje se dna

Jsem dostal Mino 1 + 2 denně, Azi 4 x týdně 250, Entizol 2 x 250 denně. Nic víc, Roxy zatím prý ne. Týden jsem to vydržel i s Entizolem, leč bylo mi - strašně. Musel jsem ho vysadit. Organizmus je furt oslabený a nezvládá to. Pořád to není úplně OK, bolí nohy, v noci pocení - ale jde to k lepšímu. Zmizela zánětlivá tělíska na frňáku, už chodím alespoň na "rajz" pěšo. Před barákem je vyšláplnutá stopa na běžky, sleduju jen závistivě z okna, zatím bych to nedal. Ale maják přeci jen bliká (zatím v dáli). Snažím s vyhybat té mizerné čínské chřipce, asi by mně to sestřelilo. Tak uvidím tak za týden, ve čtvrtek jdu taky na kontrolu na CT, uvidíme. Kdybych věděl co dneska tak před r. 2007, nasadil bych plné bombardování včas a mohl jsem mít klid...Každý den navíc neléčení na začátku - 5 dní léčení po...nepočítaje ty "terapie" z urologií, kdy mi dali něco na týden a nazdar...

Ale no toto!

Drahí spoluveseliaci sa!

tak som už aj myslel, že vcelku dobre a bách!

Na poslednom pulze únava, pachuť, zhoršenie skoro všetkého, ťažko opísateľné odporné stavy s pocitom "že hádam aj zgegnúť je príjemnejšie", nočné potenia, zbitosť totálna, hnusné bolesti všade po tele a až "do špiku kostí", no proste "hnus a špina v Las Vegas"... teraz som už po pulze a asi to najhoršie odoznelo až na nechutnú chuť v ústach takú elektrolyticko-plechovú, čo po entizole býva a neviem či je to liekom alebo reakciou no a proste ešte tá únava, ubitosť, stále kus zhoršená prostata. nejaké tipy/ osobné pozorovania? dikes!

Aktuálny stav

Iba veľmi stručne

Stav je veľmi dobrý. Občas sa objavujú veľmi mierne dočasné relapsy (dĺžka trvania v týždňoch), ale v bezproblémových medziobdobiach je stav blízko stavu "perfektný". Počas leta som prakticky absolútne neriešil situácie, kedy by som bol v priebehu dňa unavený (či už fyzicky alebo psychicky). Sú tam ešte trochu isté oblasti stavu, kde by sa dalo trochu zapracovať k dosiahnutiu "ideálu", hlavne v oblasti fyzickej vizáže, ale inak je to veľmi dobré.

Posledný rok som zistil zaujímavú vec - keď som krátkodobo sa vrátil k ATB protokolu (1,5 mesiaca doxy+azi), tak došlo už po 2 týždňoch k zlepšeniu celkovej vizáže a atraktivity (dokonca sa za mňou sporadicky obzerali dievčatá). V minulosti nie práve obvyklý jav.

Posledný rok viac-menej bez atb aj bez vitamínových doplnkov. Mal som dve obdobia, kedy som krátkodobo na 1,5 mesiaca nabehol naspäť na atb protokol, ale bolo to motivované hlavne udržovacou snahou, resp. snahou pohnúť sa ešte o ten malý kúsok smerom k "ideálu".

Prajem všetkým veľa zdaru a pevné nervy v boji s chorobou (aj so spambotmi tu na webe)

Míša (36) - můj příběh

Zdravím všechny, co se bohužel /jako já/ dostali na tento web... Posledních několik týdnů se ho snažím prostudovat, i když někdy je pro mě těžké i jen číst text :( Nejprve můj příběh: Až do července 2020 jsem něměla (alespoň jsem si to myslela), žádný vážný problém, k doktorům jsem chodila jen na preventivky, darovala krev (vždy s pochvalou za skvělý KO) a žila si šťastně a spokojeně s manželem, psem a dvěma malými dětmi. Trápilo mě jen občasné zapomínání a výkyvy nálad, ale přisuzovala jsem to mateřské dovolené. Na začátku července jsem měla úraz, spadla jsem z výšky na nohu, natrhla si šlachy v kotníku a dostala na 5 týdnů nechodící sádru a francouzské hole. Na ředění krve jsem si píchala Clexane. Zhruba po týdnu mě postupně začala pobolívat hlava a po třech týdnech od úrazu se mi začaly dít prapodivné věci. Najednou silný nával do hlavy, horkost, brnění obličeje a šíje, nemožnost přemýšlet a formulovat kloudnou větu - vypadalo to jako mrtvička. Toto se mi stalo odpoledne a večer znovu, ale k tomu se ještě přidal opravdu divný, těžko popsatelný pocit - jakoby kopance z útrob, nebo jako když vám orgány v bříše udělají kotrmelec. K tomu vyskočila tepovka na 130, nezastavitelný třes svalů - nakonec odvoz RZ do nemocnice. Zde dle krve a EKG vše v pořádku, vyloučena tromboza, mrtvice a šup domů. Ovšem stavy se opakovaly, tepovka lítala nahoru dolů, kopance na denním pořádku. Začalo kolečko vyšetření - UZ srdce, CZ hlavy, MRI mozku, MRI krční páteře - vše bez nálezu, nebo nesouvisející s mým stavem. K tomu se přidalo kolečko různých pilulek - jedny betablokátory, druhé betablokátory, antidepresivum Trittico, vyměněno za Asentru - vždy mi po všem bylo jen hůř. Někteří doktoři to viděli na páteř, z chůze o fr.holích, jiní na panickou poruchu. Žádný si však nedovedl vysvětlit, proč se mi zdravotních stav postupně tak měnil...Brnění obličeje a šíje odeznělo po pár dnech, ale přidalo se šumění v hlavě, brnění rtů. Následovala bolest za očima a neuvěřitelné zaléhání uší. Velmi se mi zhoršilo spaní, časté buzení, neschopnost usnou. Postupně vnitřní třes, třes rukou. Někdy jsem ruce necítila vůbec, jindy mě strasně bolely. Rozmazané vidění, pocit jak když do vás někdo pouští elektriku. Noční pocení, pocity horka/zimy. Pak asi týden období nezastavitelných zimnic. Skončilo období zimnic a zlepšilo se zaléhání uší, ale přidala se občasná necitlivost nohou a neschopnost vzpomenout si na správné slovo. Nakonec jsem přestala spát úplně a v jednu dobu jsem spala třeba jen 2 hodiny, díky silným oblbovákům a to už jsem si myslela, že je to můje poslední, byla jsem hrozně vyřízená. Posledních několik týdnů mám problém s termoregulací, nedokážu se zahřát, mrznou mi ruce a nohy. Cítím brnění v oblasti hrudní páteře, odkud mám pocit, že problémy od začátku vycházejí. Krev mi brali za celou dobu několikrát, borelioza 3x negativní, ale až v listopadu jsem se dostala k jednomu doktorovi, který udělal sérologii znovu a otestoval i chlamydie - Cpn IGA a IGG pozitivní, v tu chvíli to začalo dávat trochu smysl. Ze sputa chlamydie nevyšly (nemám a neměla jsem poslední dobou ani kašlík, jen jsem občas zahleněná), ale vyšel mi zde masivně hemophilus a tak nasazeny ATB Amoxiklav na týden (souběžně s tím vysazeny i antidepresiva). Po třech dnech se mi výrazně ulevilo, po dobrání nasazen Doxybene, ale po pár dnech se stav opět zhoršil. Obvodní doktorka vrátila Amoxiklav na 10 dní, stav byl opět lepší, do doby než jsem vlezla na chvilku se ohřát do sauny, od té doby se mi příznaky opět zhoršují...

 

Je mi jasné, že toto střílení ATB od boku je nesmysl a jsem připravná na dlouho cestu (a přesvědčuji sama sebe, že jednou úspěšnou) nějakého protokolu. Jen se tu v tom občas ztrácím, trochu mě mate, že web není nijak aktuální a tak bych ráda potkala nějakou dobrou duši, která by byla ochotná mi poradit, zasvětit a pomoct mi v mojí cestě. Zda to mám brát přes Dr. Klubala, Nouzu nebo se od té doby našel i nějaký další dobrý doktor/imunulog; nebo to jet na vlastní pěst... 

Po tom, co jsem si tu přečetla mě i mate, že se mi po Amoxiklavu ulevilo, čekala bych spíše zhoršení stavu jako to je u NAC testu - je možné, že zabral na nějaký zánět? Například na hrudní páteří? Mám totiž pocit, že se mi stav zhoršuje polohově - v sedě a v leže.

Děkuji každému, kdo dočetl až sem a kdo by mi byl ochoten pomoci - i si třeba o všem jen popovítat.

Míša S.

Čo najšťastnejšie a najveselšie...

Čo najšťastnejšie a najveselšie Vianoce všetkým želám a okrem toho, nech sa dáme dokopy najmä aj to, nech táto stránka začne opäť fungovať pre vzájomné rady a diskusiu ľudí a nie na nejaké debilné spamoviny. Myslím si, že nám mnohým do určitej alebo skôr značnej miery pomohla a bol by som rád, keby to tu "opäť fičalo!" Čaute a v rámci oného - možností - zdraví buďte!!!)

Zdrav :)

Napsal jsem to puvodne do komentare ale chtel jsem se jen pripomenout po dalsich 7mi letech (celkove 12 od zacatku problemu) - jsem zdrav a nic mi neni.

Tak at se dari :)

Stav 2020

Zdravím všechny a držím palce všem, tahle doba je pro nás chronické pacienty pekelná!

Vloni v zimě imunita po něajaké viróze (nebyl to už covid?) opět klekla, pomohly dvě terapie isoprinosinem a paradoxně lockdown, čili snížená námaha. 

Léto bylo lepší, snažil jsem se být co nejvíc venku, nabrat co nejvíc sluníčka, konec srpna s návratem do práce (školství) to jde opět dolů. Isoprinosine nám vykoupili ti, co ho nepotřebují, takže i když mám recept, je mi k prdu a jen se modlím, abych to nechytil. Cytokinová bouře mi vzhledem ke snížené imunitě asi nehrozí, zato chytím leccos. Permanentní rýma, řekl bych že z mikroklimatu roušky, ale kdo ví.

Držte se!

Powered by Drupal - Modified by Danger4k